forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Spiderman
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Wahoomi
Average Member

Croatia
705 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 06/12/2002 : 02:55:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Wahoomi a Private Message
quote:
ma znam zezam se.ni meni nije jasno zasto je cijena duplo manja.isto je radila i slobodna dalmacija.recimo onaj extra LL broj 3 je u sarajevu 3km a u hr 16km.slicno je bilo i sa cijenama ostalih stripova.ako ne budes imao koga mogu ti ih ja uzeti nije problem.



Glavni urednik Tomislav Smolcic-Tally napisao je na njihovom forumu da ce cijena izvan HR biti prilagodjena njihovim tržištima. To je sve OK: cijenu za BiH je dobro prilagodio, a mislim da se i ovih 80 DIN za Srbiju krecu oko te cifre. Ali nije baš najbolje prilagodjena cijena za Hrvatsku. Lako je za nas strip-manijake koji cemo kupiti ako možemo bez obzira na cijenu. Ali kad neki prvoškolac kaže tati da mu kupi Spidermana, stari ce se smrznuti kad cuje cijenu i teško da ce izdvojiti 24 kune za strip. Ispod 20 kuna bi progutao. Ovo strip-izdanje je namijenjeno prvenstveno mladjim generacijama koji su culi za Spidermana zahvaljujuci filmu i Play Stationu. A tim osnovoškolcima je vec problem izdvojiti 24 kune za strip. Ja se ipak nadam da ce se ovo izdanje održati na tržištu i redovno izlaziti. Iako mi je bio bolji onaj Spiderman iz SD u kojem su objavljivali epizode iz serije Amazing Spiderman. U uvodu piše da ova serija Ultimate Spiderman nema veze s onim epizodama iz SD. Ultimate Spiderman je radjen od pocetka(tj. u Marvelu su ponovo napisali i nacrtali Spidermanovu povijest) i prilagodjen današnjem dobu i novim generacijama, a serijal je postigao veliki uspjeh u USA.

BiDi, ja sam nešto nacuo da ce ova edicija Ultimate Spiderman u Sloveniji prestati izlaziti, a najvjerovatnije je razlog slaba prodaja.

Verteru, hvala na ponudi, ali za sada cu kupovati ove po 6KM dok ne pocne izlaziti u BiH, a onda cu vidjeti. Inace ovaj broj je trebao izaci u šestom mjesecu kada je i najavljen u strip-adaptaciji filma. Uvijek se nešto izjalovi, ali dobro da je ikako izašao.
I još za kraj: meni su najlegendarniji oni Spidermani iz EKS-a i zahvaljujuci EKS-u odmalena sam se navukao na tog pauka. Dobre su i ove nove stvari, ali ništa se ne može usporedjivati s onim dobrim starim Spidyjem i onom atmosferom iz tih epizoda. Ovaj Ultimate Spiderman je nešto sasvim drugo, ali to ne znaci da je loše.

Ja vragolan i moj deda;
Kud krenemo svijet nas gleda!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29257 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/12/2002 : 11:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Tomek

malo sam gledao taj forum
evo komentar jednog clana za stripovi.com

"...ali sajt kika esove. J***no nevjerojatno!Iscrpno, super složeno i lijepo izgleda. Kapa dolje svim involviranima."





Gavrilovic kvaliteta

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 06/12/2002 : 12:28:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Naravno da su zakon epizode iz EKSOVA kada su ih vecinu crtali Romita i Ditko. Najjaci dvojac u povjesti crtaca Spideya:-)))))))))

"RASTE KAO NADA, KAO MORE, KAO BOR, KAO POKRET, KAO ZORA, KAO DETE, KAO KRV, KAO ŽELJA MEÐU NAMA, RASTE KAO BOL I GRIZE SVE PRED NAŠIM OCIMA..."
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 06/12/2002 : 22:09:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
Evo sam ga kupio. Na kiosku i to jedino zbog vasih fix ideja o podrsci. Ljudi moji... Pa prosli Spiderman koji je izlazio je bio ako ne isto- onda kvalitetniji od ovoga, a kostao je dosta jeftinije. Preskup je. Nazalost, ne moze opstat. Pa poludit cu. Zar mi u ovoj posranoj Hrvatskoj ne mozemo imat niti jedan jedini strip koji nije talijanski, a da ne propadne?

Go to Top of Page

Wahoomi
Average Member

Croatia
705 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 06/12/2002 : 22:35:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Wahoomi a Private Message
quote:
Ljudi moji... Pa prosli Spiderman koji je izlazio je bio ako ne isto- onda kvalitetniji od ovoga, a kostao je dosta jeftinije. Preskup je. Nazalost, ne moze opstat.


Slažem se u potpunosti. Spidermani od SD koštali su 12 kuna tj. duplo jeftinije. Ja bih volio da ovo izdanje opstane, ali bojim se da nema puno šanse uz ovakvu cijenu prvenstveno zbog toga što ce ona odbiti mladje generacije kojima je i namijenjena.

Ja vragolan i moj deda;
Kud krenemo svijet nas gleda!
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 06/12/2002 : 22:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
Dovraga i bestraga!

Go to Top of Page

chico
Average Member

Croatia
804 Posts

Member since 25/10/2002

Posted - 06/12/2002 : 23:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit chico's Homepage  Send chico a Private Message
evo i ja sam ga nabavio,nije lose izdanje ali cijena je naravno previsoka.navodno ide dobro prodaja sto bi moglo znacit da ce opstati.slazem se da su izdanja sd bar jednako dobra ako ne i bolja.crtez je malo drukciji od sd ali vidjet cemo kad se pojavi kao spiderman kako ce to izgledati?ak ce ovak nastavit,prvih 4-5 brojeva ce biti kao i strip obrada filma pa cemo tek onda dobit borbe protiv pravih neprijatelja:-((( a do tad ode 120 kunica,smrc.
SMANJITE CIJENU pod hitno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1923 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 07/12/2002 : 08:02:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message

ja mislim da to nije previše skupo,ustvari za naše prilike je ali s obzirom da jedna sveska ultimate spidermana u usa košta 2.5 dolara a kod nas dobijete dvije (i spidy i x man)za cca 3 dolara mislim da nije skupo
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 07/12/2002 : 15:19:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
Ma skupo je, nemoj kakit. A i izdanje od SD je bilo bolje. Korice su bile plastificirane i samim time kvalitetnije i izdrzljivije.

Go to Top of Page

Tomek
Advanced Member

Croatia
3857 Posts

Member since 16/03/2002

Posted - 07/12/2002 : 16:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Tomek a Private Message
usporedujuci sa SD je skupo
isto tako ako zamislimo da nam svi stripovi koštaju 24 kune onda ih nitko ne bi kupovao
ali kao što markos kaže, ti su dvije kutije cigareta ili dva pica
ipak je u boji i teško da bi se moglo išta zaraditi da je ispod 20 kn
Go to Top of Page

Wahoomi
Average Member

Croatia
705 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 07/12/2002 : 16:51:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Wahoomi a Private Message
quote:
Originally posted by jgoran5


ja mislim da to nije previše skupo,ustvari za naše prilike je ali s obzirom da jedna sveska ultimate spidermana u usa košta 2.5 dolara a kod nas dobijete dvije (i spidy i x man)za cca 3 dolara mislim da nije skupo



Za te pare dobivamo pola epizode Spidermana i pola epizode X-Mena. Naime, u USA izdanju na istom broju stranica izlazi samo Spiderman ili samo X-Men. A kod nas oboje na istom broju stranica. Racunica je jednostavna. Epizode su podijeljene u dva dijela, tako da cemo drugi dio prve epizode procitati u sljedecem broju, a naslovnica nece biti identicna americkom izdanju. Americka epizoda broj 2 pocinje tek u trecem broju na kojem bi trebala biti i naslovnica originalnog broja 2. U godinu dana procitat cemo šest cjelokupnih epizoda Spidermana i 6 cjelokupnih epizoda X-Mena. Tko želi više proucavati evo link:
http://www.spiderfan.org/comics/title/spiderman_ultimate.html

Ja vragolan i moj deda;
Kud krenemo svijet nas gleda!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29257 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/12/2002 : 20:00:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ima li tko popis SD Spidermana?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 07/12/2002 : 20:06:06  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message
Glavna faca u izdavanju novog Spidermana je Tomislav Smolcic covjek koji je izdavao Striporamu btw novi br striporame bi se trebao pojaviti kao oko Nove godine. Živi bili pa vidjeli.

Is it because I is black?
Go to Top of Page

Wahoomi
Average Member

Croatia
705 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 08/12/2002 : 00:16:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Wahoomi a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Ima li tko popis SD Spidermana?




SPIDER-MAN SD

01. Spider-Man: Paukova nit
Hulk: Zatvoreni krug
02. Spider-Man: Grijesi otaca
Hulk: Cudovište
03. Spider-Man: Lubanja na djelu
Hulk: Ruka na ruku
Daredevil: Mracne tajne
Daredevil: Matt Murdock, agent u organizaciji S.H.I.E.L.D.
04. Spider-Man: Lubanja u zasjedi
Hulk: Hulk na psihoanalizi
05. Spider-Man: Demogoblinova jadikovka
Spider-Man: Ispit
Hulk: Legende i mitovi
06. Spider-Man: Druga meta
Hulk: Otkrica
07. Spider-Man: Na krilima britve (Invazija ubojica pauka I dio)
Solo: U raljama osvete
Hulk: Novi život
08. Spider-Man: Smrtonosni napon (Invazija ubojica pauka II dio)
Black Cat: Zanimljiva provjera Crne Macke
Daredevil: U ocima neprijatelja
09. Spider-Man: Škorpion ubija (Invazija ubojica pauka III dio)
Peter Parker: Prepredenjak
Harry Osborn: Loše vijesti
May Parker: Mreža
Daredevil: Odmazda
10. Spider-Man: Netko je skocio u kukavicje gnijezdo (Invazija ubojica pauka IV dio)
Spider-Man: Paukofobija (Invazija ubojica pauka V dio)
Daredevil: Odmazda II dio
11. Spider-Man: Potpuni kaos (Invazija ubojica pauka VI dio)
Daredevil: Strast (Obracun u cetiri dijela I dio)
Daredevil: Preokret (Obracun u cetiri dijela II dio)
12. Mary Jane Watson-Parker: Napeti odnosi
Peter Parker & Flash Thompson: Udarac… i protuudarac
Cardiac: Dugi pad
Daredevil: Preokret; nastavak (Obracun u cetiri dijela II dio)
Leonard Samson: Dvostruka nula
13. Spider-Man: Igra moci!
Hulk: Povratak užasa
14. Spider-Man: Kule u zraku
Leonard Samson: Dvostruka nula II dio
Hulk: Male laži
15. Spider-Man: Propadanje!
Hulk: Male laži; nastavak
Daredevil: Svrgavanje kralja (Obracun u cetiri dijela III dio)
16. Spider-Man: Neprijatelji
Daredevil: Svrgavanje kralja; nastavak (Obracun u cetiri dijela III dio)
17. Spider-Man: Postanak Cadrea
Spider-Man: Cadre…znaci…kaos!
Spider-Man: Pravi prijatelji
Daredevil: Neka požive kraljevi (Obracun u cetiri dijela IV dio)
18. Spider-Man: Spider-Man; postanak*
Spider-Man: Uspon Carnagea (Maximum Carnage I dio)
Daredevil: Neka požive kraljevi; nastavak (Obracun u cetiri dijela IV dio)
19. Spider-Man: Mracno svjetlo (Maximum Carnage II dio)
Daredevil: Dolje kralj (Obracun u cetiri dijela IV dio)
Hulk: Mracna vladavina
20. Spider-Man: Demoni na Broadwayu (Maximum Carnage III dio)
Hulk: Mracna vladavina II dio
Hulk & Leonard Samson: Covjek koji trci
21. Spider-Man: Venom i ekipa (Maximum Carnage IV dio)
Hulk: Mali Hitler
22. Spider-Man: Preko granice (Maximum Carnage V dio)
Hulk: Skriveni iza džamije
23. Spider-Man: Sve niže i niže (Maximum Carnage VI dio)
Daredevil: Grabežljivac
24. Spider-Man: U žaristu oluje (Maximum Carnage VII dio)
Hulk: Krv nije voda!
25. Spider-Man: Zrak zatrovan mržnjom (Maximum Carnage VIII dio)
Daredevil: Nocni lovac
26. Spider-Man: Preokret (Maximum Carnage IX dio)
Daredevil: Olakšanje mraka
27. Spider-Man: Grad grijeha (Maximum Carnage X dio)
Spider-Man: Vojnici nade (Maximum Carnage XI dio)




*Ova epizoda iz broja 18 je inace bez naslova
To je taj popis; trudio sam se biti što precizniji. SD je napravila rusvaj sa preslagivanjem epizoda tako da su se na kraju i oni sami zbunili. Npr. Daredevilov “Obracun u cetiri dijela” objavljen je u 8 nastavaka, zatim Spider-Manova epizoda s Cadreom ostala je nedovršena, kao i Maximum Carnage koji ima 14 dijelova, a objavljeno je 11. U nekim kratkim epizodama radi se o sporednim likovima iz Spider-Manova i Hulkova svijeta (npr. Mary Jane i Leonard Samson). Isto tako ima epizoda gdje se Peter Parker ne pojavljuje kao Spiderman.






Ja vragolan i moj deda;
Kud krenemo svijet nas gleda!
Go to Top of Page

Hogar
Starting Member

Croatia
43 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 08/12/2002 : 02:12:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Hogar a Private Message
ajde neka mi niko kaze a na kojim to kioscima ima novog spidermana za nabavit...naime obisao sam tisak,duhan i jos private kioska i nigdje ni culi nisu za spajdica
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 08/12/2002 : 15:52:01  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
kad smo vec kod spidermana...ja prije nekih 10-15 dana uzeo na buvljaku 4 spidermana(1 original marvelov i 3 svedska)i gledam kako su dobro uradjeni,mislim kvalitetno.pa ono je milina citati.jest da nisam neki veliki ljubitelj spidermana ali ono je steta ne kupiti.nadam se da je i ovo izdanje otprilike takvo.

Jedna Stara Indijanska Legenda Kaze:
sinoc sam suzama lijepila tapete,
sanjala sam i tebe i dijete...
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 08/12/2002 : 22:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
quote:
ajde neka mi niko kaze a na kojim to kioscima ima novog spidermana za nabavit...naime obisao sam tisak,duhan i jos private kioska i nigdje ni culi nisu za spajdica
Pa na kojim si kioscima bio?? Pa ima ga svugdje! Idi na Trg- tamo uvijek imaju sve!
quote:
nadam se da je i ovo izdanje otprilike takvo.



Nije! Losije je!

Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11091 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 08/12/2002 : 22:24:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Virovali ili ne i ode se pojavija Spiderman na kiosku SD. Vec san mislija kako ce se pravdati da nije dosa zbog bure na Vrulji.
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1923 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 08/12/2002 : 22:45:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by Maximuss

Ma skupo je, nemoj kakit. A i izdanje od SD je bilo bolje. Korice su bile plastificirane i samim time kvalitetnije i izdrzljivije.





MA NIJE BILO BOLE,LOŠIJI PAPIR,LOŠIJA ŠTSMPA,BEZ OBZIRA NA PLASTIFICIRANE KORICE.MOŽDA CEŠ MISLITI DA SAM PICAJZLA AL JA IH USPOREÐUJEM SA AMERICKIM IZDANJIMA.JEDINO ŠTO MI SE NE SVIÐA JE TO ŠTO SU SMANJILI BROJ STRANICA
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 08/12/2002 : 23:01:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
Ne slazem se, ali postujem tvoje misljenje i drago mi je da je netko sretan zbog ovakvog Spidermana.

Go to Top of Page

-Dylan Dog-
Senior Member

Burkina Faso (Upper Volta)
2456 Posts

Member since 29/11/2002

Posted - 09/12/2002 : 08:37:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit -Dylan Dog-'s Homepage  Send -Dylan Dog- an AOL message  Send -Dylan Dog- an ICQ Message  Send -Dylan Dog- a Yahoo! Message  Send -Dylan Dog- a Private Message
Ma slažem se
Go to Top of Page

Mailman
Senior Member



Croatia
1690 Posts

Member since 26/12/2001

Posted - 09/12/2002 : 14:20:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mailman a Private Message
Spiderman je super, X-Men jos bolji, a za 24 kune to ce kupovati samo nas parsto manijaka i nitko vise.
Tipicno.

Kod nas strip-kulture uopce nema, a sigurno se ne moze pokrenuti ovakvim luksuznim izdanjima. Mozda bi bilo rjesenje da se pokrene neko izdanje na manje kvalitetnom papiru i bez boje, pa da kosta oko 10 Kn. Mozda se onda ljudi navuku...
Go to Top of Page

Aster
Average Member



Hungary
871 Posts

Member since 18/06/2002

Posted - 09/12/2002 : 15:51:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aster's Homepage  Send Aster a Private Message
Ultimate SpiderMan br.1.(Bespomocan)je ovde u Madji izasao jos pocetkom ove godine.
Go to Top of Page

cartman
New Member

Slovenia
165 Posts

Member since 12/08/2002

Posted - 09/12/2002 : 21:03:28  Show Profile Show Extended Profile  Send cartman a Private Message
A u Sloveniju, nesto vise od pre jedne godine .
Ali je veliko pitanje dali ce uopce jos da izlazi, jer novog broja nije bilo sve od Septembra a novi broj bi trebalo biti tu jos u proslom mesecu ali ga jos uvjek nema.
Bojim se, da ce i kod vas dozivjeti istu sudbinu, koja se ocito ne da izbjeci, zbog pretirane cene, iako ja licno mislim, da je strip bio vredan svojih para. A koliko vidim kod vas se prodaje jos po visjoj ceni kao kod nas, gdje je cena bila 600SIT a to vam je cca. 19 Kuna, vidim da je cena kod vas vecja za 5Kuna i zbog toga ovom izdanju nedam 2 godine zivota.
Izdavaci stalno primjeravaju cenu u USA i kazu kako je cena pola jeftinija nego sto je u USA, ali niko ne racuna na to koliko imaju klinci stvarno novca za nove stripove, meni licno je bilo 600SIT mnogo previse,(a vec dugo nisam klinac ) i sa mukom sam kupio prvi broj (i jos toliko tanak) ali sam bio prilicno dobro iznenadjen i do sada sam skupio sve brojeve. I slazem se sa vama, da je pravi Spiderman izlazio u Eks-u ali i ovaj novi ima puno toga da nam pokloni ... ako nam budu izdavaci to omogucili.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17774 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 09/12/2002 : 21:21:39  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
nije problem dati 24 kune za strip
vec je problem kada složim 10 stripova (ili 100) i pomnožim sa 24
eh to je cifra
barem meni

Ja sam sam sebi legenda, mada drugima nisam!
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000