forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Popisi i "peticije"
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 18

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 25/07/2013 : 02:03:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
quote:
Originally posted by dosada

pa tko ti brani, samo ostavi i druge da pripovedaju na svom!



Dira li te neko?
2013. godina je, prestani da živiš u paranoji!
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 25/07/2013 : 02:09:03  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
paranoji, a možda i coravosti pa tvoje ispravljanja gramitike nije bilo!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 25/07/2013 02:17:07
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 25/07/2013 : 02:14:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
Nisi corav, no slep.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 25/07/2013 : 07:27:27  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by dsormaz1

Nitko nije toliko manipulirao poviješcu i iskrivljivao je kao crveni.



Da si se rodio par decenija ranije bio bi veci Staljin od Staljina
Tolika ti pamet


Inace, to je nešto što ti uopce nemaš.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 25/07/2013 : 07:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by dosada


quote:
Originally posted by dsormaz1
Pa sad ti je na djelu eksperimentalna ideologija u vidu dijabolicnog liberalizma, a ta ideologija razara društvo na jedan podmukli sofisticirani nacin. Rješenje je u povratku tradiciji i kršcanskim korijenima.



društvo cine pojedinci i oni razaraju ako itko razara!

p.s. citamo malo sve ovo i razmišljam je li se dsormaz zajebavaš ili stvarno sve misliš kak si napisal. U vezi braneceg stava Crkve (religija je drugo u to ne ulazim, govorim samo u vezi institucije), klauna Obame i sl.


Ja sam skoro uvijek na strani Crkve, pogotovo oko nekih tema koje nam se namecu u zadnje vrijeme. Ali naglasak je na "skoro", dakle ne baš 100%, jedno 99% ;)
Obama je bezveznjakovic, slabic i fasada.
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 25/07/2013 : 08:09:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message
A zasto kao vjernik nisi na strani vjere i ljubavi, nego dopustas sebi, koji vjeruje u dobrog, svemoguceg Boga da mu se namece unificirani stav neke institucije

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 25/07/2013 : 09:03:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message
quote:
Originally posted by maddox031

A zasto kao vjernik nisi na strani vjere i ljubavi, nego dopustas sebi, koji vjeruje u dobrog, svemoguceg Boga da mu se namece unificirani stav neke institucije



Znaci da onaj tko je na strani te, kako je nazivaš "institucije", ujedno nije na strani vjere i ljubavi?
Je li po tebi iskljucena mogucnost da pripadnici te "institucije" mogu vjerovati i ljubiti?

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 25/07/2013 : 09:14:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message
boze sacuvaj, primjenjujes krivu logiku

ja sam rekao da neki nisu, sto ne implicira da nitko nije

ja stvarno duboko vjerujem da vecina svecenika je stvarno dobra i radi dobar posao (primjerice sadasnji Papa)

ali kler u Hrvata je u zadnje vrijeme zabrazdio u stvari kojima se ne bi trebao baviti

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 25/07/2013 : 09:28:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message
quote:
Originally posted by ordell


Teško. Muslimani su ipak najrigorozniji ili da kažem naj-tradicionalniji
po tom pitanju. U moderno-liberalno-ateistickom duhu mi pre ili posle sve prihvatimo, sve nam bude/(mora biti) ok. Cerka dovede Kineza, crnca, arapa nema veze, valjda nisi rasista da imas nesto protiv
Ne smeta meni niko da se razumemo, postivam sve religije i rase ali ne volim tu dvolicnost. Sa njima sve oprezno i pazljivo, dok se mi šprdamo i zezamo sa našom tradicijom.
Pitanje, njima više liberalnosti ili nama konzervativnosti?



Odlicno receno.


Pitanje koje se namece, pa i iz rasprave na ovom topicu, jest zašto bi se svi narodi na neskriveno eugenicko-globalizacijskim temeljima trebali stopiti u jednoga i sve rase u jednu i zašto bi na takve procese trebalo gledati afirmativno?
Koja bi to onda jedna svjetska rasa/narod/nacija trebala biti?
Kojim ce jezikom govoriti?
Ciju kulturu ce njegovati i ciju povijest izucavati?
Tko ce dominirati, jer uvijek ce netko probati dominirati?

Naravno da treba poštivati druge narode i druge vjere i druge svjetonazore.
Ali zašto bi se trebalo utapati u njima?

Svako društvo/država je odgovorna za sebe pred poviješcu, pa u cilju ocuvanja sebe pred tom poviješcu treba njegovati bazu, a to su obitelj, vjera, narod, država.
Tko ne njeguje te temeljne vrijednosti, bojim se da mu se crno piše, jer sijece i ništi vlastite korijene.
A takve vjetar nosi kud mu se hoce...

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 25/07/2013 : 09:35:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message
quote:
Originally posted by maddox031

boze sacuvaj, primjenjujes krivu logiku

ja sam rekao da neki nisu, sto ne implicira da nitko nije

ja stvarno duboko vjerujem da vecina svecenika je stvarno dobra i radi dobar posao (primjerice sadasnji Papa)

ali kler u Hrvata je u zadnje vrijeme zabrazdio u stvari kojima se ne bi trebao baviti



Nije se baš to moglo razumjeti iz posta dsormazu1, ali dobro..

edit: a da je Crkva u problemima je poznata stvar i nadajmo se da ce sadašnji Papa nešto napraviti po tom pitanju.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.

Edited by - Amos on 25/07/2013 09:41:13
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 25/07/2013 : 10:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by dsormaz1

Nitko nije toliko manipulirao poviješcu i iskrivljivao je kao crveni.



Da si se rodio par decenija ranije bio bi veci Staljin od Staljina
Tolika ti pamet


Inace, to je nešto što ti uopce nemaš.


Da, ja nemam, a ti traktorista imaš
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 25/07/2013 : 10:22:58  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
zakaj iskrivljavaš cinjenice, nije se dsormaz vozil u traktoru pa ni nemre bit traktorist. Njemu su ga jedino možda ukrali oni koji su se odvezli...

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 25/07/2013 : 10:25:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
quote:
Originally posted by dosada

zakaj iskrivljavaš cinjenice, nije se dsormaz vozil u traktoru pa ni nemre bit traktorist. Njemu su ga jedino možda ukrali oni koji su se odvezli...


A jesi pglu
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 25/07/2013 : 10:30:44  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by dsormaz1

Nitko nije toliko manipulirao poviješcu i iskrivljivao je kao crveni.



Da si se rodio par decenija ranije bio bi veci Staljin od Staljina
Tolika ti pamet


Inace, to je nešto što ti uopce nemaš.


Da, ja nemam, a ti traktorista imaš


Eto, konacno ti je došlo iz stražnjice u glavu, konacno si shvatio.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 25/07/2013 : 10:34:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

Eto, konacno ti je došlo iz stražnjice u glavu, konacno si shvatio.



Sarkazam, Obradovicu
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 25/07/2013 : 10:38:03  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by ordell


Teško. Muslimani su ipak najrigorozniji ili da kažem naj-tradicionalniji
po tom pitanju. U moderno-liberalno-ateistickom duhu mi pre ili posle sve prihvatimo, sve nam bude/(mora biti) ok. Cerka dovede Kineza, crnca, arapa nema veze, valjda nisi rasista da imas nesto protiv
Ne smeta meni niko da se razumemo, postivam sve religije i rase ali ne volim tu dvolicnost. Sa njima sve oprezno i pazljivo, dok se mi šprdamo i zezamo sa našom tradicijom.
Pitanje, njima više liberalnosti ili nama konzervativnosti?



Odlicno receno.


Pitanje koje se namece, pa i iz rasprave na ovom topicu, jest zašto bi se svi narodi na neskriveno eugenicko-globalizacijskim temeljima trebali stopiti u jednoga i sve rase u jednu i zašto bi na takve procese trebalo gledati afirmativno?
Koja bi to onda jedna svjetska rasa/narod/nacija trebala biti?
Kojim ce jezikom govoriti?
Ciju kulturu ce njegovati i ciju povijest izucavati?
Tko ce dominirati, jer uvijek ce netko probati dominirati?

Naravno da treba poštivati druge narode i druge vjere i druge svjetonazore.
Ali zašto bi se trebalo utapati u njima?

Svako društvo/država je odgovorna za sebe pred poviješcu, pa u cilju ocuvanja sebe pred tom poviješcu treba njegovati bazu, a to su obitelj, vjera, narod, država.
Tko ne njeguje te temeljne vrijednosti, bojim se da mu se crno piše, jer sijece i ništi vlastite korijene.
A takve vjetar nosi kud mu se hoce...



Odlicno receno. Samo bojim se da se uzalud trudiš rastumaciti to nekim likovima. Nekima od njih cim se spomene Crkva, tradicionalne vrijednosti i sl. kao da si biku mahnuo crvenom krpom pred ocima: odmah naoštre rogove, pjena im se pojavi na ustima i pocnu rikati.
Upravo je takva divlja reakcija uslijedila od strane nekih od njih i to samo zato što sam u jednom postu sugerirao da nam sad treba malo više konzervativizma nego liberalizma. Nakon toga su se neki doslovno povampirili, kao da sam im mater psovao.
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 25/07/2013 : 10:49:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message
Slobodni su se ljutiti koliko hoce, ali kada g.vn. padne u ventilator nece moci reci "nismo znali".

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/07/2013 : 11:01:03  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
o cemu vas dva pricate uopce?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 25/07/2013 : 11:04:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Ne znan, meni se isto cini da se u nekin slucajevima glede Crkve pretjeriva.
Po nekim medijima, ispada da me sve ovo vrime pljackala Crkva, a ne politicari što je totalna glupost.
Ne kažen da su nevini (Crkvu sacinjavaju ljudi, ergo - grešni su ), ali istina je uvik negdi "na sridini".

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 25/07/2013 : 11:06:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
"Svaka zajednica se suocava sa dve, medusobno suprostavljene, opasnosti; s jedne strane sa okoštavanjem, kao posledicom preterane discipline i poštovanja tradicije: a s druge strane, sa raspadom ili potcinjavanjem stranoj vlasti, zbog porasta individualizma i licne nezavisnosti koji saradnju cine nemugucom. Opšte uzevši, znacajne civilizacije pocinju krutim i do sitnica razradenim sistemom koji postepeno postaje blaži i dovodi, na odredenom stepenu, do perioda radanja briljantnih genija, dok ono što je dobro u staroj tradiciji i dalje postoji, a zlo, nerazdvojni deo njene propasti, još nije uspelo da se razvije. Ali kako se zlo širi, ono vodi u anarhiju, a odatle neizbežno do nove tiranije, stvarajuci novu sintezu koja cuva novi dogmatski sistem. Liberalisticka doktrina je pokušaj bekstva iz ove beskrajne oscilacije. Suština liberalizma je pokušaj da se uspostavi društveni poredak koji se ne bi zasnivao na iracionalnom ucenju i koji bi obezbedio stabilnost, a da ne uvodi više ogranicenja nego što je nužno da bi se zajednica ocuvala."
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 25/07/2013 : 11:06:43  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by Amos

Slobodni su se ljutiti koliko hoce, ali kada g.vn. padne u ventilator nece moci reci "nismo znali".


Najgore je što se mnogi od tih likova predstavljaju kao nekakvi liberali koji pozivaju na toleranciju (to bi trebalo pretpostaviti i toleranciju prema iznošenju mišljenja suprotnog od njihovog), ali cim se suoce s drugacijim mišljenjem odmah pokažu svoje pravo lice i totalitarnu svijest. Neki od njih se odmah povampire i pocnu s bezobraznim napadima i uvredama s tih svojih nedodirljivih liberalnih visina. Kad im se odgovori na slican nacin onda smo mi drugi odmah zatucani konzervativci, klerofašisti i slicno. Glavno da oni imaju monopol na "pamet", da sve znaju i da su njihovo mišljenje i svjetonazor najispravniji.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 25/07/2013 : 11:08:40  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by Zlotvor

Ne znan, meni se isto cini da se u nekin slucajevima glede Crkve pretjeriva.
Po nekim medijima, ispada da me sve ovo vrime pljackala Crkva, a ne politicari što je totalna glupost.
Ne kažen da su nevini (Crkvu sacinjavaju ljudi, ergo - grešni su ), ali istina je uvik negdi "na sridini".


Eto konacno jedan glas razuma i objektivnosti s liberalne strane.

Edited by - dsormaz1 on 25/07/2013 11:09:04
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 25/07/2013 : 11:18:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

Eto konacno jedan glas razuma i objektivnosti s liberalne strane.
Objektivan ili ne, ja se trudin gledat stvari kroz neku realnu prizmu bez da san sputan idealizmima (nebitno koje strane).

Recimo, ja bi to srocia ovako...
Crkva u Hrvata ima signifikantan utjecaj. Vecinom su ga stekli kroz povijest, a do najvišeg izražaja je doša za vrime komunizma kada je uvelike pomoga u ocuvanju identiteta.
Usudia bi se reci (barem prema onome što su mi pricali ljudi što su u tom sistemu živili, dida, stari, mater...) da je i svecenstvo imalo drugaciji pristup, nekako "svjetovniji" - bili su bliži narodu, drugaciji je bia taj meduodnos.
E sad, tu dolazi do "problema".
Svi znamo što se dogodilo sa osamostaljenjem i ko je omastia brk.
Po meni, problem Crkve nije u kradi (koju ne mogu dokazat niti pokušavan) vec u tome što je nisu sprijecili. Buduci da je svecenstvo uživalo velik ugled medu narodom, svakako je tribalo se postavit ka moralna vertikala te iskorsitit svoj utjecaj na politicare kako bi sprijecili pljacku koja se dogodila.
Dakle, za neki lopovluk ih ne krivin, ali ih krivin zbog toga što nisu sprijecili (ili barem pokušali) ono što je uslijedilo.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8236 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 25/07/2013 : 11:22:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
@Zlotvor

Toni, ti si pravi covik, uvik triba govorit kontra države i crkve.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 25/07/2013 : 11:24:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Triba govorit protiv onog ko je kriv, nebitno s koje je strane

Trljam ruke.
Go to Top of Page
Page: of 18 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000