forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 petak 13.
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 13/09/2013 : 17:40:23  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by fikus

Mene zanima ima li praznovjerje ikakav doticaj s religijom? Znacli li da ako je netko vjernik nije praznovjeran i obratno ili je moguce biti i jedno i drugo?



Bilo kakva vrsta praznovjerja je u potpunoj suprotnosti s kršcanstvom, kao i proricanje buducnosti, uroci, i slicno jer se takvim ponašanjem svoj život stavlja na raspolaganje i službu silama koje nemaju veze sa stvarnošcu, vec su u sprezi sa sugestijom, spekulacijama, zabludama prevarama i slicnim.

Od najstarijih vremena se ove pojave u judo-kršcanskom kulturološkom krugu doživljavaju kao teške opacine i osudene su još od doba starozavjetnih patrijarha i proroka, koji stav je nastavilo i kršcanstvo do današnjih dana.

Kršcani su pozvani u svom životu tražiti iskljucivo Božju volju, a praznovjerje podrazumijeva robovati izmišljotinama i život stavljati u volju besmislenih stvari, npr. crne macke koja ne zna bi li ili ne bi prešla preko puta.

Sveto Pismo u Mt 25,13 daje jasan stav o ovom pitanju, gdje Isus kaže: "Bdijte dakle, jer ne znate ni dana ni casa."

Elem, uživajte ljudi u današnjem danu kao i u svakom drugom i fakofirajte crne macke, ljestve, horoskope, voodoo, aboridžinska prokletstva kosti itd.





slažem se s dosadom u ovome - koja je razlika u tome što neka žena na televiziji predvidi da ce ti sutra biti dobar dan ili u tome što je neki prorok ilija predvidao nešto za svoj anrod - ista je stvar, smao popovima ne odgovara da neko drugi manipulira ljudima na nacin kao i oni

p.s. nije li grijeh psovati?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 13/09/2013 : 17:54:01  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
ma kakav grijeh, to svi veliki `rvati poput Štice ili Mamic cine redovito. A nisu li oni veliki katolici, pa Štimac se ne odvaja od krunice!?

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/09/2013 : 18:17:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Držite se pravila, znaci bez uvreda i zabranjenih tema, molim.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 13/09/2013 : 20:02:33  Show Profile Show Extended Profile
Sjetimo se Ivaniševicevih lopti koje je ponovno tražio nakon što bi zabio as. Puno je takvih sitnica kojima smo zakomplicirali ionako komplicirane živote. Recimo kucanje u drvo (ako nema drva onda o glavu), gledanja u oci kad se s nekim kucamo cašama...

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 13/09/2013 : 20:17:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
ovaj mi se topik stvarno ne da citati.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/09/2013 : 20:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Skoro nagazio bananu danas!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 13/09/2013 : 20:28:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by fikus

quote:
Originally posted by mamlaz

ovaj mi se topik stvarno ne da citati.



Mamlaz je junfer!


nakon 9/11 ovakva tema:( ps. nisam junfer, bar ne zadugo jos, nude mi se neke prilike:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 13/09/2013 : 20:36:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
cmok i tebi:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 13/09/2013 : 21:26:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
Amos je u pravu.
Religija je dogma , kao i krscanstvo.
Mozda malo naivno, ali u istu ruku zabavno

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 13/09/2013 : 21:42:51  Show Profile Show Extended Profile
Praznovjerje i religija dijele mnogo toga zajednickog - oboje se oslanja na maštu umjesto na cinjenice, oboje vodi porijeklo iz straha od nepoznatog. U praznovjerju covjek još uvijek nema dovoljno straha da bi se osjecao bespomocan, pa zato ima razne rituale kojima misli da utjece na tok dogadaja, dok u religiji on se ne oslanja na sebe vec na nekog patrona koga onda moli za zaštitu od necega nad cim inace nema kontrolu.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 13/09/2013 : 22:04:55  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message
Evo ja sam s curom koja mi ne da pi....

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 13/09/2013 : 22:20:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by bjelolasica

Evo ja sam s curom koja mi ne da pi....


nije ni cudo ako joj valjas fore kao na forumu da imas tumor mozga

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

939 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 13/09/2013 : 22:42:37  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message
quote:
Originally posted by ddeki

Ja sam praznoveran, pa zato svaki put kad je petak 13. obilazim Dzejsona u sirokom krugu... A ja bih baš volio da ga sretnem...



Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

939 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 13/09/2013 : 22:45:29  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message
quote:
Originally posted by fikus

Vjerovali mi ili ne ali velika vecina nas kad ugleda dimnjacara uhvati se za gumb.

A šta misliš za cega se uhvati vecina nas muških kad vidimo neku dobru koku na cesti???
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37795 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/09/2013 : 22:48:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

za novcanik?


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

939 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 13/09/2013 : 22:50:11  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message
quote:
Originally posted by bluefield

Gdje si cuo tu foru za zadnju žvaku?
Znam ono za zadnju cigaru iz kutije,da to samo kurva uzme.

A jesi cuo za ono da nesmiješ pustiti da ti prede put žena sa praznom torbom u ruci? Ja sam baš takvu jutros propustio na zebri,pa mogu reci da sam cisto zadovoljan današnjim danom. Obavio i više nego sam se nadao.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5248 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 13/09/2013 : 23:54:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
Cudan petak 13.
Pred sat vremena sam išao na bankomat i vidim da mi je sjela placa? ...a normalno je 15. ili kasnije...
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5248 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 13/09/2013 : 23:58:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
quote:
Originally posted by zlatko900

quote:
Originally posted by bluefield

Gdje si cuo tu foru za zadnju žvaku?
Znam ono za zadnju cigaru iz kutije,da to samo kurva uzme.

A jesi cuo za ono da nesmiješ pustiti da ti prede put žena sa praznom torbom u ruci? Ja sam baš takvu jutros propustio na zebri,pa mogu reci da sam cisto zadovoljan današnjim danom. Obavio i više nego sam se nadao.


Ja sam danas cijeli dan pomagao prijatelju voziti drva iz šume na prikolici traktora(utovar/istovar) i moram priznati da smo cijelo vrijeme bili u laganom strahu da nam se ne dogodi neka pizdarija baš zbog toga što je petak 13.
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

939 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 14/09/2013 : 00:06:05  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by zlatko900

quote:
Originally posted by bluefield

Gdje si cuo tu foru za zadnju žvaku?
Znam ono za zadnju cigaru iz kutije,da to samo kurva uzme.

A jesi cuo za ono da nesmiješ pustiti da ti prede put žena sa praznom torbom u ruci? Ja sam baš takvu jutros propustio na zebri,pa mogu reci da sam cisto zadovoljan današnjim danom. Obavio i više nego sam se nadao.


Ja sam danas cijeli dan pomagao prijatelju voziti drva iz šume na prikolici traktora(utovar/istovar) i moram priznati da smo cijelo vrijeme bili u laganom strahu da nam se ne dogodi neka pizdarija baš zbog toga što je petak 13.

Neka me isprave oni koji znaju jer ja nisam siguran,ali mislim da u nekim zemljama kad ti crna macka prede put-to je sreca. Kao što je broj 13 isto sretan broj...negdje...nekome...
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 14/09/2013 : 00:28:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
ajme koja hrpetina praznovjerja ovdje, a nije babski forum.
Nikada nimalo nisam praznovjerna i uvijek i svemu samo prkosim, igram se praznovjerjima jer imaju potencijal golemi za mnostvo zanimljivih prica, pa tako gledam i tarot, i u salicu od kave gdje bas uvijek vidim mnostvo minareta i pustinjske dine, i bavim se magijom, stujem mladi i puni Mjesec, predajem se bogovima, vragovima, kako mi kad i gdje dode, obozavam petak 13. jer radim vragolije taj dan, kao sto sam i danas, necu rec kako, ali je bilo lako..i tak.
Inace, kako nisam praznovjerna, nisam niti religiozna pa sam u nekoliko proslih zivota bas zbog svega nabrojanog skoncavala u najboljim godinama na lomaci od strane razih puritanaca, inkvizitora, i bas svaki put karma kucka me iznova rodi jos goru nego prije, i smjesti u neku
zajebanu zemlju gdje me cisto strah da cu i ovaj zivot na lomaci skoncati, ali vjerujte mi jedno, ja cu se opet roditi i biti sve to isto i nikad necu vjerovati u praznovjerja, samo sebe samu i to da tako mi je kako mi je jer sam si sama zasluzna ili kriva, a ne broj, macka, ljestve i tak te ostale gluposti koje sluze za zabavne price a ne za ogranicavanje ljudskih sloboda kretanja i misljenja i zivljenja na koncu, ako cete bas..

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5248 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 14/09/2013 : 00:59:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
...ima onaj jedan ozbiljan film...Hot shots iliti na naški "Kakvi frajeri" (1. ili 2.dio)...lik prode ispod ljestvi, crna macka mu prijede preko puta i ne znam što još sve ne,a kasnije u nastavku filma mu se nije otvorio padobran...je da je i to preživio,ali na kraju je ipak izgubio život u vozilu prve pomoci...!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/09/2013 : 01:21:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ukoliko ti crna macka presijece put, moraš ostati na mjestu barem 15 minuta da poništiš negativni efekt! tak se prica, istina živa.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/09/2013 : 01:42:44  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
moraš pljunit udesno i popišat se krecuci se nazad

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5248 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 14/09/2013 : 02:03:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Ukoliko ti crna macka presijece put, moraš ostati na mjestu barem 15 minuta da poništiš negativni efekt! tak se prica, istina živa.


Imam doma crnu macku i crnog macka (macak dode doma jedan dan u tjednu,a ostale je u kurvanju)....uglavnom pljuvao i stajao bih cijeli dan da se na ovo obazirem....
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2418 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 15/09/2013 : 01:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by zlatko900

quote:
Originally posted by bluefield

Gdje si cuo tu foru za zadnju žvaku?
Znam ono za zadnju cigaru iz kutije,da to samo kurva uzme.

A jesi cuo za ono da nesmiješ pustiti da ti prede put žena sa praznom torbom u ruci? Ja sam baš takvu jutros propustio na zebri,pa mogu reci da sam cisto zadovoljan današnjim danom. Obavio i više nego sam se nadao.


Ja sam danas cijeli dan pomagao prijatelju voziti drva iz šume na prikolici traktora(utovar/istovar) i moram priznati da smo cijelo vrijeme bili u laganom strahu da nam se ne dogodi neka pizdarija baš zbog toga što je petak 13.


Da vas ne uhvate?
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000