forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 petak 13.
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

IGMAN2
Senior Member



2418 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 15/09/2013 : 01:14:00  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

ajme koja hrpetina praznovjerja ovdje, a nije babski forum.
Nikada nimalo nisam praznovjerna i uvijek i svemu samo prkosim, igram se praznovjerjima jer imaju potencijal golemi za mnostvo zanimljivih prica, pa tako gledam i tarot, i u salicu od kave gdje bas uvijek vidim mnostvo minareta i pustinjske dine, i bavim se magijom, stujem mladi i puni Mjesec, predajem se bogovima, vragovima, kako mi kad i gdje dode, obozavam petak 13. jer radim vragolije taj dan, kao sto sam i danas, necu rec kako, ali je bilo lako..i tak.
Inace, kako nisam praznovjerna, nisam niti religiozna pa sam u nekoliko proslih zivota bas zbog svega nabrojanog skoncavala u najboljim godinama na lomaci od strane razih puritanaca, inkvizitora, i bas svaki put karma kucka me iznova rodi jos goru nego prije, i smjesti u neku
zajebanu zemlju gdje me cisto strah da cu i ovaj zivot na lomaci skoncati, ali vjerujte mi jedno, ja cu se opet roditi i biti sve to isto i nikad necu vjerovati u praznovjerja, samo sebe samu i to da tako mi je kako mi je jer sam si sama zasluzna ili kriva, a ne broj, macka, ljestve i tak te ostale gluposti koje sluze za zabavne price a ne za ogranicavanje ljudskih sloboda kretanja i misljenja i zivljenja na koncu, ako cete bas..


Yup, nisi praznovjerna -reinkarnacija je cinjenica
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 15/09/2013 : 17:40:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by Just_Charlie

ajme koja hrpetina praznovjerja ovdje, a nije babski forum.
Nikada nimalo nisam praznovjerna i uvijek i svemu samo prkosim, igram se praznovjerjima jer imaju potencijal golemi za mnostvo zanimljivih prica, pa tako gledam i tarot, i u salicu od kave gdje bas uvijek vidim mnostvo minareta i pustinjske dine, i bavim se magijom, stujem mladi i puni Mjesec, predajem se bogovima, vragovima, kako mi kad i gdje dode, obozavam petak 13. jer radim vragolije taj dan, kao sto sam i danas, necu rec kako, ali je bilo lako..i tak.
Inace, kako nisam praznovjerna, nisam niti religiozna pa sam u nekoliko proslih zivota bas zbog svega nabrojanog skoncavala u najboljim godinama na lomaci od strane razih puritanaca, inkvizitora, i bas svaki put karma kucka me iznova rodi jos goru nego prije, i smjesti u neku
zajebanu zemlju gdje me cisto strah da cu i ovaj zivot na lomaci skoncati, ali vjerujte mi jedno, ja cu se opet roditi i biti sve to isto i nikad necu vjerovati u praznovjerja, samo sebe samu i to da tako mi je kako mi je jer sam si sama zasluzna ili kriva, a ne broj, macka, ljestve i tak te ostale gluposti koje sluze za zabavne price a ne za ogranicavanje ljudskih sloboda kretanja i misljenja i zivljenja na koncu, ako cete bas..


Yup, nisi praznovjerna -reinkarnacija je cinjenica




quote:
Originally posted by Just_Charlie

...igram se praznovjerjima jer imaju potencijal golemi za mnostvo zanimljivih prica..



u postu ti je bio odgovor.
sam si sebe sapleo u mrezi moje price?

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 15/09/2013 17:41:01
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2418 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 15/09/2013 : 21:22:41  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message
A,a,a,a neece moci! Nema izvlacenja!
Lijepo si odvojila ono što smatraš praznovjerjem od pononovnog rodenja, dakle...
Na kraju krajeva, koliko god pokušavala negirati i prikazati igranje sa praznovjerjem samo kao zabavu, ne možeš si pomoci jer si spolno uvjetovana. Žensko si, što neminovno znaci i praznovjernost.
Nije seksizam, jednostavno, bez obzira na obrazovanost i inteligenciju vi obožavate biti praznovjerne.
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 15/09/2013 : 22:46:09  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message
quote:
Originally posted by fikus


Vjerujete li u nesrecu kad crna macka prede preko ceste?
- Ne. Ali se ne osecam bas najbolje posle tog "susreta".

Pazite da ne prodete ispod ljestava?
- Ne znam. Ne secam se da su mi ljestve ikada preprecile put.

Imate svoj sretni broj?
- Imam, al mi nesto i ne donosi srecu.

Gatate iz šalice kave, karata ili pak ovcjih iznutrica?
Citate li horoskop?

- Hitam coroskop!.

Jeste li praznovjerni?

- Jok brate. Punoveran sam, citaj gorenapisano.


"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 15/09/2013 : 22:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message
quote:
Originally posted by Amos


Kršcani su pozvani u svom životu tražiti iskljucivo Božju volju, a praznovjerje podrazumijeva robovati izmišljotinama i život stavljati u volju besmislenih stvari, npr. crne macke koja ne zna bi li ili ne bi prešla preko puta.




eto, sad ispada da zivotima i jednih i drugih upravlja tudja volja: bozja, macja... votevr

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 15/09/2013 : 23:05:49  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message
quote:
Originally posted by dosada

Kakva je razlika vjerovati u nepostojeca bica koja žive na nebu ili vjerovati u raspored zvijezda (horoskop)?



velika! npr. niko ne veruje u nepostojeca bica koja zive na nebu...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 15/09/2013 : 23:09:42  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message
quote:
Originally posted by mr murdoc

Amos je u pravu.
Religija je dogma , kao i krscanstvo.
Mozda malo naivno, ali u istu ruku zabavno


tacno. samo da dodam: kao i nauka, takodje naivno, takodje i zabavno...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 15/09/2013 : 23:13:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by noemis

quote:
Originally posted by dosada

Kakva je razlika vjerovati u nepostojeca bica koja žive na nebu ili vjerovati u raspored zvijezda (horoskop)?



velika! npr. niko ne veruje u nepostojeca bica koja zive na nebu...


Zajeb. Ako te cuje par milijardi njih, da si sad govorio u njihovo ime, spalit ce te na lomaci, pa ces vidjet kako je meni bilo skoncati tako nakoliko puta. A po svemu sudeci
i ovaj put mi ne gine to isto.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 15/09/2013 : 23:24:35  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message
quote:
Originally posted by dosada

pa sve ovo je upravo blesavo koliko i vjerovanje u ono kaj ti vjeruješ, mislim na to da vjeruješ da je netko proboden kopljem uskrsnul 3 dana kasnije. To je isto moguce koliko i da mi crveni mag ili vidoviti milan prek telefona govore o mom zdravlju ili ljubavnoj situaciji! Meni kao znastveniku je to isto, oba slucaju su bedastoce u koje naivni i lakovjerni ljudi vjeruju...



ne neko, nego isus, tu je velika razlika znastvenice, nijedan vernik ne veruje da ce svako vaskrsnuti posle tri dana...

drugo, s obzirom da znastvenoscu ne mozes opovrgnuti isusovo nevaskrsenje, ostaje ti samo da verujes da nije vaskrsao, isto kao sto su hriscani izabrali da veriju da jeste vaskrsao

dakle i tvoj izbor se svodi na veru, kao sto su mnogo veci i poznatiji znastvenici verovali da bozji sin ipak jeste vaskrsao...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 15/09/2013 : 23:34:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by IGMAN2

A,a,a,a neece moci! Nema izvlacenja!
Lijepo si odvojila ono što smatraš praznovjerjem od pononovnog rodenja, dakle...
Na kraju krajeva, koliko god pokušavala negirati i prikazati igranje sa praznovjerjem samo kao zabavu, ne možeš si pomoci jer si spolno uvjetovana. Žensko si, što neminovno znaci i praznovjernost.
Nije seksizam, jednostavno, bez obzira na obrazovanost i inteligenciju vi obožavate biti praznovjerne.



U pravu si.
Gledaj, da si mi zene malo ne obozavamo ponekad biti praznovjerne nikad ne bi imale frajera jer bez potrebne doze praznovjerja, pitam se ja, koja bi od nas uopce s mrvom pameti vjerovala sve sto nam se servira da vjerujemo u to.
Da, svaka rijec ti stoji. Praznovjerje bi trebalo biti zenskog roda,
jer bez njega vase nebuloze ne bi imale smisao, kao sto je i praznovjerje upravo dobilo smisao i opravdanje za postojanje.
Sasvim u skladu s tim dala bih petak 13. proglasiti blagdanom svih onih koji su pronasli srecu, vjerujuci u prazne price osoba koje ih privlace, a koje, bez te mrve praznovjerja, ne bi podnosile u svojoj blizini. Pa nek nam daju da taj petak 13. bude nas blagdan. Zasluzeno.

Fora mi je raspravljati o tome. Ajmo jos.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 15/09/2013 : 23:40:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by noemis


drugo, s obzirom da znastvenoscu ne mozes opovrgnuti isusovo nevaskrsenje, ostaje ti samo da verujes da nije vaskrsao, isto kao sto su hriscani izabrali da veriju da jeste vaskrsao

dakle i tvoj izbor se svodi na veru, kao sto su mnogo veci i poznatiji znastvenici verovali da bozji sin ipak jeste vaskrsao...



kako god okrenes, prave od nas vjernike.
Tko to mene zbunjuje sad? A tak sam si bila na cistu sa sobom.


glazbenu kulisu sam si pustila da se zbunjujem jos malo.


~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000