forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Pitanje za matematicare
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 30/07/2014 : 12:06:40  Show Profile Show Extended Profile
quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by fikus

Jebale vas više formule. Beskonacnost je misao, fikcija kojom se hranimo u stvarnom životu.



i u matematici



A zamisli samo kako je bilo Cantorovom psihijatru. E jesu se napricali.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

Milac
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
90 Posts

Member since 27/06/2003

Posted - 30/07/2014 : 12:14:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Milac a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

quote:
...ali sve ovo što je formulisano u savremenoj fizici posljednjih godina se nevjerovatno poklapa sa "u pocetku bi tama nad bezdanom" i "neka bude svjetlost, i bi svjetlost".


Sve si lijepo rekao i onda na kraju dao nepotreban legitimitet pisanju, koje to nije zaslužilo. Ispada ko da je knjiga primitivnih semitskih pastira znanost. Normalno, da ce primitivno pleme uzet tu "tama-svjetlost" metaforu jer je logicna. Noc je za život uvijek znacila mrtvilo/spavanje/vegetiranje... svjetlost obrnuto... barem to se može u prirodi lagano uocit i nema ništa nevjerovatnog u tome što se "poklapa".



Dobro, malo sam izletio sa teme. Svako ima pravo na svoj stav, uostalom. Htio sam naglasiti da ima nešto iza prastarih zapisa, bez obzira kako se zvali. Pomenuo sam ova dva citata jer se poklapaju sa temom, a postoji desetine i stotine drugih ( i iz drugih izvora, ne Starog Zavjeta ) koji potvrduju znanja koja je covjecanstvo usvojilo tek u 20 - om i 21 - om stoljecu. Osobno sam uvjeren da je postojalo znanje/civilizacija koja je nekad postojala i bila mnogo naprednija od onih što ucima u redovnom školovanju. Sad, sve se može banalizovati, stari zavjet se može gledati kao "knjiga primitivnih semitskih pastira", egipatske piramide kao "gomile naredanog kamenja", Mona Liza kao "žvrljotina srednjevjekovnog prosvjetnog radnika", otkrice Amerike kao "plovidba brodom od jednog kopna do drugog" itd.
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 30/07/2014 : 12:18:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message
quote:
Originally posted by fikus

quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by fikus

Jebale vas više formule. Beskonacnost je misao, fikcija kojom se hranimo u stvarnom životu.



i u matematici



A zamisli samo kako je bilo Cantorovom psihijatru. E jesu se napricali.



ma, kad je bio kod nekog diletanta

"Cantor suffered from chronic depression for the rest of his life, for which he was excused from teaching on several occasions and repeatedly confined in various sanatoria"

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 30/07/2014 : 12:29:37  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Originally posted by Milac

quote:
Originally posted by nagor

quote:
...ali sve ovo što je formulisano u savremenoj fizici posljednjih godina se nevjerovatno poklapa sa "u pocetku bi tama nad bezdanom" i "neka bude svjetlost, i bi svjetlost".


Sve si lijepo rekao i onda na kraju dao nepotreban legitimitet pisanju, koje to nije zaslužilo. Ispada ko da je knjiga primitivnih semitskih pastira znanost. Normalno, da ce primitivno pleme uzet tu "tama-svjetlost" metaforu jer je logicna. Noc je za život uvijek znacila mrtvilo/spavanje/vegetiranje... svjetlost obrnuto... barem to se može u prirodi lagano uocit i nema ništa nevjerovatnog u tome što se "poklapa".



Dobro, malo sam izletio sa teme. Svako ima pravo na svoj stav, uostalom. Htio sam naglasiti da ima nešto iza prastarih zapisa, bez obzira kako se zvali. Pomenuo sam ova dva citata jer se poklapaju sa temom, a postoji desetine i stotine drugih ( i iz drugih izvora, ne Starog Zavjeta ) koji potvrduju znanja koja je covjecanstvo usvojilo tek u 20 - om i 21 - om stoljecu. Osobno sam uvjeren da je postojalo znanje/civilizacija koja je nekad postojala i bila mnogo naprednija od onih što ucima u redovnom školovanju. Sad, sve se može banalizovati, stari zavjet se može gledati kao "knjiga primitivnih semitskih pastira", egipatske piramide kao "gomile naredanog kamenja", Mona Liza kao "žvrljotina srednjevjekovnog prosvjetnog radnika", otkrice Amerike kao "plovidba brodom od jednog kopna do drugog" itd.



To mi se vec svida. Stari spisi, koji su preuzeli svoje price od starijih. Cinjenica je da je Biblija preuzela dosta te mitologije od starih civilizacija Mezopotamije. Bilo bi stvarno kul, da ima nešto martimisterijevskog iza svega toga.

Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 30/07/2014 : 13:04:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
Misao je energija. Kamo se i kako ona krece? Ima li limitiranu
kilometrazu ili putuje beskonacno? Toliko. :)

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 30/07/2014 : 13:24:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
vec je odavno jasno da ajnštajnova famozna E=mc2 u sebi sadrži "božanske" implikacije. nema tu zapravo velike mudrosti i kompleksnosti; jednadžba jasno kaže da je masa = energija i da je energija = masa. ništa zapravo ne propada niti ne nestaje zauvijek. ako carlita kaže da je energija misao... do cega onda dolazimo? da je svemir (materija) mogao nastati iz misli... iz ideje..? i da ce se svemir (materija) jednom ponovno vratiti u misao (energiju)..?

nevjerovatno i super uzbudljivo...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 30/07/2014 : 13:32:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Bravo momci, izvrsna rasprava!
Evo iskreno, Johnnyjevo objašnjenje mi se cini vjerojatnijim ali ova rasprava mi je pokazala da i u matematici ima rasprava i da neke stvari nisu egzaktne Mislim, znao sam za to ali ovo je lijepi primjer

Imam još nekoliko pitanja (tipa Schrodingerova petlja) ali o tome kasnije

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 30/07/2014 : 14:41:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message
quote:
Originally posted by nagor


To mi se vec svida. Stari spisi, koji su preuzeli svoje price od starijih. Cinjenica je da je Biblija preuzela dosta te mitologije od starih civilizacija Mezopotamije. Bilo bi stvarno kul, da ima nešto martimisterijevskog iza svega toga.



Što se tu ima odmah "vec svidati".
To da netko kaže kako je Biblija izmišljotina je odmah razlog za mrkvu? U protivnom batina?

Naravno da medu ostalim stvarima sadrži i dio bliskoistocnih mitoloških predaja. Pobogu, nastala je na tom prostoru.
Knjiga Postanka je posebno bogata metaforama jer izvještaj o stvaranju nije znanstveni prikaz postupka stvaranja svemira vec slikovito pripovijedanje koje je slušateljima trebalo govoriti o Stvoritelju, a tek onda o stvorenom. Doslovno tumaciti taj izvještaj je besmislen trud.

Za nepismene pastire onoga doba to je bilo dostignuce, kao što je za nas danas dostignuce teorija Velikog praska. Pitanje je što ce znati ljudi za 500-1000 godina. Možda ce na naše Banganje gledati kao mi na nepismene pastire?

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 30/07/2014 : 14:44:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
Hm. biti ce mi zanimljivo i novo pitanje kao i ostatak odgovora na tu temu
s obzirom da sam se svastaneceg iz ove teme dotakla u jednom nedavnom tekstu - slobodnim stilom..:)

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Zagor i Ogi
Average Member



Serbia
851 Posts

Member since 16/09/2013

Posted - 30/07/2014 : 14:51:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor i Ogi a Private Message
quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Mali_Mate

da, beskonacnosti unose veselje u cijelu problematiku

ali, parnih brojeva nema manje od "svih brojeva"

naime, dva su skupa jednake velicine ako svakom clanu jednoga skupa možemo pridružiti jedan clan iz drugoga skupa

skup parnih brojeva P (koji se proteže u beskonacnost) tako je jednako velik koliko i skup prirodnih brojeva N koji se takoder proteže u beskonacnost

beskonacnosti su jako vesele



Ali kako? Svaki dio skupa parnih brojeva možemo pridružiti skupu svih brojeva ali svaki dio skupa svih brojeva ne možemo pridružiti skupu parnih brojeva jer skup svih brojeva cine i neparni brojevi koji nisu dio skupa parnih brojeva.




Naravno da parnih brojeva ima manje od svih brojeva! Dodatno boldano je gadna besmislica. Pa nisu svi brojevi parni!

Parnih brojeva ima jednako kao i neparnih, a nula je neutralna. Parni i neparni brojevi cine skupove jednake velicine, i niceg drugog tu nema. Nikakav skup parnih brojeva P nije jednak skupu prirodnih brojeva N, vec je P = N / 2.

Prirodni su svi brojevi, i parni i neparni.

Mali_Mate gadno brka neke pojmove.

Ponekad možda misli i na prim brojeve (brojeve djeljive samo s jedan i sa samim sobom), jer prim brojeva (1, 3, 5, 7, 11, 13, 17, 19, 23, 29, 31, 37, 41, 43, 47, 51, 53, 57... ) ima manje od parnih brojeva, pa logicno i od neparnih, buduci da nisu svi neparni brojevi ujedno i prim brojevi, iako su svi prim brojevi neparni!.




NIJE TACNO!!!!
A 2???
Jedini parni broj!!!!

The only good thing in life isZAGOR
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 30/07/2014 : 15:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

Bravo momci, izvrsna rasprava!
Evo iskreno, Johnnyjevo objašnjenje mi se cini vjerojatnijim ali ova rasprava mi je pokazala da i u matematici ima rasprava i da neke stvari nisu egzaktne Mislim, znao sam za to ali ovo je lijepi primjer

Imam još nekoliko pitanja (tipa Schrodingerova petlja) ali o tome kasnije




Stvar je u tome što vrijedi i ovo moje i ono Matino, s tim što moje vrijedi za definirane, determinirane, mjerljive i konacne velicine a njegovo pokušava makar dogovorno definirai, opisati i uciniti "mjerljivim" ono što teži beskonacnosti i što jest beskonacno.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 30/07/2014 : 15:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by nagor


To mi se vec svida. Stari spisi, koji su preuzeli svoje price od starijih. Cinjenica je da je Biblija preuzela dosta te mitologije od starih civilizacija Mezopotamije. Bilo bi stvarno kul, da ima nešto martimisterijevskog iza svega toga.



Što se tu ima odmah "vec svidati".
To da netko kaže kako je Biblija izmišljotina je odmah razlog za mrkvu? U protivnom batina?

Naravno da medu ostalim stvarima sadrži i dio bliskoistocnih mitoloških predaja. Pobogu, nastala je na tom prostoru.
Knjiga Postanka je posebno bogata metaforama jer izvještaj o stvaranju nije znanstveni prikaz postupka stvaranja svemira vec slikovito pripovijedanje koje je slušateljima trebalo govoriti o Stvoritelju, a tek onda o stvorenom. Doslovno tumaciti taj izvještaj je besmislen trud.



Da, ako doslovno shvacaš bibliju, nema ti spasa i zaslužuješ batinu jer se kreceš u kontra pravcu zdrave pameti. Ako ti je biblija samo izvor slikovitih metafora onda oke.


quote:
Za nepismene pastire onoga doba to je bilo dostignuce, kao što je za nas danas dostignuce teorija Velikog praska. Pitanje je što ce znati ljudi za 500-1000 godina. Možda ce na naše Banganje gledati kao mi na nepismene pastire?


Slažem se. Za neke znanstvenike je vec sada Big Bang preuzak konstrukt.

Razlika je u tome, da se jedni natjecu u dekonstrukciji starih istina u korist novih ispravnijih, koje mogu osigurat prosperitet cijeloj ljudskoj vrsti, dok ovi tvoji uce kako je Isus jahao na dinosauru ili o tome kako je u redu da ti dijete umre, jer bog zabranjuje transfuziju krvi.


Problem je što se u najjacoj zemlji svijeta - SAD-u, koja u biti odlucuje, kojim smjerom ce naša civilizacija krenut, velik broj ljudi vjeruje kako je Biblija doslovan tekst u kojoj se nalaze odgovori na sva moguca pitanja.



Ta naivna vecina, kasnije odlucuje o mojoj i tvojoj buducnosti. To nije pravilan put... i zbog toga mi zasmeta ako mislim, da netko stavlja "rijec gospodnju" ispred zdravog razuma.


Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/07/2014 : 15:43:20  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by nagor


To mi se vec svida. Stari spisi, koji su preuzeli svoje price od starijih. Cinjenica je da je Biblija preuzela dosta te mitologije od starih civilizacija Mezopotamije. Bilo bi stvarno kul, da ima nešto martimisterijevskog iza svega toga.



Što se tu ima odmah "vec svidati".
To da netko kaže kako je Biblija izmišljotina je odmah razlog za mrkvu? U protivnom batina?

Naravno da medu ostalim stvarima sadrži i dio bliskoistocnih mitoloških predaja. Pobogu, nastala je na tom prostoru.
Knjiga Postanka je posebno bogata metaforama jer izvještaj o stvaranju nije znanstveni prikaz postupka stvaranja svemira vec slikovito pripovijedanje koje je slušateljima trebalo govoriti o Stvoritelju, a tek onda o stvorenom. Doslovno tumaciti taj izvještaj je besmislen trud.



Da, ako doslovno shvacaš bibliju, nema ti spasa i zaslužuješ batinu jer se kreceš u kontra pravcu zdrave pameti. Ako ti je biblija samo izvor slikovitih metafora onda oke.


quote:
Za nepismene pastire onoga doba to je bilo dostignuce, kao što je za nas danas dostignuce teorija Velikog praska. Pitanje je što ce znati ljudi za 500-1000 godina. Možda ce na naše Banganje gledati kao mi na nepismene pastire?


Slažem se. Za neke znanstvenike je vec sada Big Bang preuzak konstrukt.

Razlika je u tome, da se jedni natjecu u dekonstrukciji starih istina u korist novih ispravnijih, koje mogu osigurat prosperitet cijeloj ljudskoj vrsti, dok ovi tvoji uce kako je Isus jahao na dinosauru ili o tome kako je u redu da ti dijete umre, jer bog zabranjuje transfuziju krvi.


Problem je što se u najjacoj zemlji svijeta - SAD-u, koja u biti odlucuje, kojim smjerom ce naša civilizacija krenut, velik broj ljudi vjeruje kako je Biblija doslovan tekst u kojoj se nalaze odgovori na sva moguca pitanja.



Ta naivna vecina, kasnije odlucuje o mojoj i tvojoj buducnosti. To nije pravilan put... i zbog toga mi zasmeta ako mislim, da netko stavlja "rijec gospodnju" ispred zdravog razuma.








ne sican se da je amos prica takve gluposti.
problem je šta ti trpaš sve u isti koš
a transfuziju odbijaju samo jehovini svjedoci koliko ja znam

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 30/07/2014 : 15:50:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by nagor


To mi se vec svida. Stari spisi, koji su preuzeli svoje price od starijih. Cinjenica je da je Biblija preuzela dosta te mitologije od starih civilizacija Mezopotamije. Bilo bi stvarno kul, da ima nešto martimisterijevskog iza svega toga.


Što se tu ima odmah "vec svidati".
To da netko kaže kako je Biblija izmišljotina je odmah razlog za mrkvu? U protivnom batina?

Naravno da medu ostalim stvarima sadrži i dio bliskoistocnih mitoloških predaja. Pobogu, nastala je na tom prostoru.
Knjiga Postanka je posebno bogata metaforama jer izvještaj o stvaranju nije znanstveni prikaz postupka stvaranja svemira vec slikovito pripovijedanje koje je slušateljima trebalo govoriti o Stvoritelju, a tek onda o stvorenom. Doslovno tumaciti taj izvještaj je besmislen trud.



Da, ako doslovno shvacaš bibliju, nema ti spasa i zaslužuješ batinu jer se kreceš u kontra pravcu zdrave pameti. Ako ti je biblija samo izvor slikovitih metafora onda oke.


quote:
Za nepismene pastire onoga doba to je bilo dostignuce, kao što je za nas danas dostignuce teorija Velikog praska. Pitanje je što ce znati ljudi za 500-1000 godina. Možda ce na naše Banganje gledati kao mi na nepismene pastire?


Slažem se. Za neke znanstvenike je vec sada Big Bang preuzak konstrukt.

Razlika je u tome, da se jedni natjecu u dekonstrukciji starih istina u korist novih ispravnijih, koje mogu osigurat prosperitet cijeloj ljudskoj vrsti, dok ovi tvoji uce kako je Isus jahao na dinosauru ili o tome kako je u redu da ti dijete umre, jer bog zabranjuje transfuziju krvi.


Problem je što se u najjacoj zemlji svijeta - SAD-u, koja u biti odlucuje, kojim smjerom ce naša civilizacija krenut, velik broj ljudi vjeruje kako je Biblija doslovan tekst u kojoj se nalaze odgovori na sva moguca pitanja.

....

Ta naivna vecina, kasnije odlucuje o mojoj i tvojoj buducnosti. To nije pravilan put... i zbog toga mi zasmeta ako mislim, da netko stavlja "rijec gospodnju" ispred zdravog razuma.



"Ovi moji"!
Ako misliš da moji to uce, onda je ocigledno da o njima ne znaš baš puno..

A Ameri ko Ameri. Nije im lako snaci se u tom sektaško-denominacijskom cirkusu pa svašta vjeruju. Ne bih se toliko osvrtao na njih jer s golemom religijskom diverzifikacijom kojom su preplavljeni ispada da svako selo ima svoje mišljenje o svemu.

Što se tice rijeci Gospodnje, ona u sebi sadrži sav razum i mudrost i za nju kaže psalam da "ostaje dovijeka" pa je se "glas razuma" pojedinog vremena (što god to bilo) ne dodiruje.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.

Edited by - Amos on 30/07/2014 15:52:01
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/07/2014 : 15:58:10  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
a misliš da ovde ne viruju u svašta?
jedino šta hr ima 80 puta manje ljudi i šta je manje razvijena pa se ne ocituje toliko .
a i manje se ljudi pucaju religijon nego u amerikama

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 30/07/2014 : 16:13:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
A pazite ovo:
http://en.wikipedia.org/wiki/Infinite_monkey_theorem

Znaci matematicki gledano, ma koliko mikroskopski mala bila, mogucnost da ce majmun napisati Shakespearea (ako ima dovoljno vremena) postoji.
Meni cist zdrav razum govori daje to apsolutno nemoguce pa makar majmunche imao milijardu godina na raspolaganju.
Znaci, jedno je zdrav razum, a drugo je matematika ili je vjerojatnije da moj razum nije zdrav

Kaj vi velite?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 30/07/2014 : 16:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Evo ovdje ima simulacija
http://pixelspread.com/chance/

Ja sam probao sa rijeci "mladjo" ali sam nakon minute odustao jer nikako da me pogodi

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 30/07/2014 : 16:22:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

a misliš da ovde ne viruju u svašta?
jedino šta hr ima 80 puta manje ljudi i šta je manje razvijena pa se ne ocituje toliko .
a i manje se ljudi pucaju religijon nego u amerikama



Viruju i tu, ali drugacija je klima nego tamo.

Enghdal u Stoljece rata 2 postavlja teoriju da je to preplavljivanje pseudoreligijama i sektama u Americi napravljeno planski. Mislim da je u pravu.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 30/07/2014 : 16:38:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Dobro, hajmo se držati teme

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 30/07/2014 : 20:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

A pazite ovo:
http://en.wikipedia.org/wiki/Infinite_monkey_theorem

Znaci matematicki gledano, ma koliko mikroskopski mala bila, mogucnost da ce majmun napisati Shakespearea (ako ima dovoljno vremena) postoji.
Meni cist zdrav razum govori daje to apsolutno nemoguce pa makar majmunche imao milijardu godina na raspolaganju.
Znaci, jedno je zdrav razum, a drugo je matematika ili je vjerojatnije da moj razum nije zdrav

Kaj vi velite?




Pojednostavljeno: stvar je u tome da se postave odredeni parametri i odredene jednadžbe s nepoznanicom koja se traži, nije uopce važno o cemu je nevjerojatnom rijec, o tome da majmun napiše Hamleta, da Hajduk osvoji prvenstvo ili da vronski izdrži tjedan dana bez bana, i rješavanjem tih jednadžbi kao velicina nepoznanice pojavio bi se odredeni broj.

Taj broj može biti i bio bi jako mali, ovisno o parametrima, infinitezimalno malen ili na razini statisticke pogreške, ali bi postojao i imao bi odredenu vrijednost.

A kad postoji vrijednost, onda postoji i mogucnost da se to nešto ostvari, nevažno koliko zanemarivo malo izgledna i ostvariva.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/07/2014 : 20:29:19  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by lwood

a misliš da ovde ne viruju u svašta?
jedino šta hr ima 80 puta manje ljudi i šta je manje razvijena pa se ne ocituje toliko .
a i manje se ljudi pucaju religijon nego u amerikama



Viruju i tu, ali drugacija je klima nego tamo.

Enghdal u Stoljece rata 2 postavlja teoriju da je to preplavljivanje pseudoreligijama i sektama u Americi napravljeno planski. Mislim da je u pravu.



još jedna od mnogobrojnih teorija zavjere.
(da se držin teme nema ih bezbroj al ih ima pun q )
ka da ljude neko tira da u nešto viruju ili ne viruju.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu

Edited by - lwood on 30/07/2014 20:29:47
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 31/07/2014 : 00:01:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message
Zanimljiva rasprava! Ugodno iznenadenje nakon 350-og topica o zagorovim crtacima :)

Ukljucujem se sutra, sad idem u krpe, jer mi je trebalo preko pol sata da procitam sve kaj ste napisali :)

No sikiriki
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/07/2014 : 00:06:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by mladjo

A pazite ovo:
http://en.wikipedia.org/wiki/Infinite_monkey_theorem

Znaci matematicki gledano, ma koliko mikroskopski mala bila, mogucnost da ce majmun napisati Shakespearea (ako ima dovoljno vremena) postoji.
Meni cist zdrav razum govori daje to apsolutno nemoguce pa makar majmunche imao milijardu godina na raspolaganju.
Znaci, jedno je zdrav razum, a drugo je matematika ili je vjerojatnije da moj razum nije zdrav

Kaj vi velite?




Pojednostavljeno: stvar je u tome da se postave odredeni parametri i odredene jednadžbe s nepoznanicom koja se traži, nije uopce važno o cemu je nevjerojatnom rijec, o tome da majmun napiše Hamleta, da Hajduk osvoji prvenstvo ili da vronski izdrži tjedan dana bez bana, i rješavanjem tih jednadžbi kao velicina nepoznanice pojavio bi se odredeni broj.

Taj broj može biti i bio bi jako mali, ovisno o parametrima, infinitezimalno malen ili na razini statisticke pogreške, ali bi postojao i imao bi odredenu vrijednost.

A kad postoji vrijednost, onda postoji i mogucnost da se to nešto ostvari, nevažno koliko zanemarivo malo izgledna i ostvariva.





Hajde da majmun napiše Hamleta ali da Hajduk osvoji prvenstvo...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/07/2014 : 00:07:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by Archy

Zanimljiva rasprava! Ugodno iznenadenje nakon 350-og topica o zagorovim crtacima :)

Ukljucujem se sutra, sad idem u krpe, jer mi je trebalo preko pol sata da procitam sve kaj ste napisali :)



Samo napred!

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 31/07/2014 : 00:38:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by lwood

a misliš da ovde ne viruju u svašta?
jedino šta hr ima 80 puta manje ljudi i šta je manje razvijena pa se ne ocituje toliko .
a i manje se ljudi pucaju religijon nego u amerikama



Viruju i tu, ali drugacija je klima nego tamo.

Enghdal u Stoljece rata 2 postavlja teoriju da je to preplavljivanje pseudoreligijama i sektama u Americi napravljeno planski. Mislim da je u pravu.



još jedna od mnogobrojnih teorija zavjere.
(da se držin teme nema ih bezbroj al ih ima pun q )
ka da ljude neko tira da u nešto viruju ili ne viruju.




Slazem se. Procitao sam 3 knjige od Engdahla i uh sto taj sve povezuje. Mislim, lijepo on to sve povezuje, zanimljivo je citat, ima covjek maste, samo je zajeb ako to uzmes kao nesto realno.

Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000