forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Bio sam na www.ebay.com i sokiran sam puno
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Turbo
Senior Member

USA
1536 Posts

Member since 12/06/2003

Posted - 13/08/2003 : 18:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Turbo a Private Message
quote:
Originally posted by IGMAN2

Covjece, pa ja sam bogat!
Imam skoro sve X-mene.
Odoh odma položiti svoju kolekciju u banku.Što je sigurno je sigurno!
Da nema Turba ne bi ni znao za svoje bogatstvo.Ma kakva nafta i ta
sranja- samo Amer stripovi.
Hvala Turbo!

ma nema frke covjece nego koja cijena pise na tvojim X-men, ako su oni stari skupi onda mora da pise 12 centi.

Certains jouent au foot et veulent devenir pros
D'autres dealent et revent de kilos (Doc Gyneco)
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 13/08/2003 : 18:32:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Turbo

Pa Djole mislim da su drugi crtani kao Spiderman ili Supermen presli taj crtani. Kad je raja vidila ostale americke strip junake jednostavno je zadrzala neke a neke je odjebala. Ja sam stavio na burzu oko 30 razlicitih americkih stripova i vjeruj mi nevidim da njihovi brojevi jos izalze jer su PENEKI propali. Svaki novi strip koji se stvori je u konkurenciji sa 5-6 najpopularniji stripova koje sam naveo gore. Raja je vec izabrala : Hulka, Daredevil, X-mena, Spider-mena, Supermana, Avengera i Betmana i ona zeli njihove stvari.Ako sada dodoje neki strip sa strane pa recimo da ima 20% sanse da se probije. Ovi junaki koji sam ti nabrojo su tu i ostat ce duze vrijeme. Samo pogledaj koliko vec godina je Superman popularan, nevidim zasto i X-men i Spiderman nebi bili popularni kao on.


Uh uh uh... Prvo, X men su bili najprodavaniji strip u Americi zadnjih deset godina, daaaaleko prodavaniji od Supermana. Drugo, najbolji primer proboja novog stripa ti je Spawn - od kad s pocetkom devedesetih pojavio, uvek je u prvih pet ili barem prvih deset najprodavanijih.

Medjutim, te liste mogu da pokazu i neke zanimljive stvari. Ako se pogledaju oscilacije odredjenih naslova, moze se videti da stripovi padaju ili rastu u prdaju u zavisnosti od AUTORA stripa. Spajdi je fenomenalno skocio kada je J. Michale Straczynski poceo da ga pise, NE kada je izasao film. Sta to znaci? Needukovanoj publici nista ne znaci sto je JLA poceo da pise Grant Morrison, nikada nisu culi za njega. To znaci nesto samo stripofilima. ergo, masa kupaca stripova je ISTA, to su ljudi koji ih citaju vec godinama i koji poznaju autore.

A sve to znaci da filmovi i crtani nisu doveli neki znacajniji broj kupaca.

Mogu ja i detaljnije...

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3972 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 13/08/2003 : 23:26:49  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Needukovanoj publici nista ne znaci sto je JLA poceo da pise Grant Morrison, nikada nisu culi za njega. To znaci nesto samo stripofilima.


A zašto onda New X-Meni idu u tiražama od 95 do 120 tisuca primjeraka? Ako ih piše za mase nepoznati anonimus?

THERE, THERE
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 13/08/2003 : 23:32:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Pod borj jedan, moja malenkost, koja ne moze da smisli X men, ce pre ili kasnije pokupiti New X men samo i iskljucivo zbog Morrisona. Mislis da sam jedini?

Pod broj dva, ajde sad mi uporedi taj tiraz sa brojem stanovnika US, pa jos uporedi i sa prethodnim tirazima, pa da vidimo.



"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

Turbo
Senior Member

USA
1536 Posts

Member since 12/06/2003

Posted - 13/08/2003 : 23:36:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Turbo a Private Message
ok Djole valjda znas da je tako

Certains jouent au foot et veulent devenir pros
D'autres dealent et revent de kilos (Doc Gyneco)
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3972 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 13/08/2003 : 23:51:41  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Pod borj jedan, moja malenkost, koja ne moze da smisli X men, ce pre ili kasnije pokupiti New X men samo i iskljucivo zbog Morrisona. Mislis da sam jedini?


Mislim da se kupuje title, a da Amere boli kurac tko ga piše sve dok je title zadovoljavajuci.

quote:
Originally posted by Djole

Pod broj dva, ajde sad mi uporedi taj tiraz sa brojem stanovnika US, pa jos uporedi i sa prethodnim tirazima, pa da vidimo.



Mislim da je to pogrešna logika! Usporedit cu vrh (top ten) direct prodaje u Americi gdje tiraži variraju od spomenutih 95 do recimo maksimalnih 150 tisuca. Ispod top tena tiraži drasticno padaju, prakticki se prepolovljavaju, tako da ispod 50. mjesta prodaje niti jedan naslov nema više od 20 tisuca prodanih primjeraka. Što nam to govori? Sigurno ne da ljudi manje citaju stripove! To nam govori da ljudi žele kompletne epizode, a ne ganjati nastavke poput fanatika kao mene. Kao rezultat toga prodaja tradeova je užasno skocila u zadnjih nekoliko godina i još, dalje, raste.

THERE, THERE
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/08/2003 : 00:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by zveles

Mislim da se kupuje title, a da Amere boli kurac tko ga piše sve dok je title zadovoljavajuci.


Ne bih se slozio, i to iz nekoliko razloga:

SPAWN - postoji samo jedna stvar koja je prodala prvi broj Spawna u milion primeraka, a to je ime njegovog autora - Todd Mcfarlane.

SPAJDI - Koliko se brljalo sa Spajdijem? Na koliko mu je pao tiraz posle *shudder* clone saga? Kada se to zavrsilo, epizode su zaista postale bolje, ali ni to nije vredelo. Pa su onda probali sa onim nesrecnim rebootingom, pa ti nije upalilo. I kada se Spajdi ponovo popeo na 100 000 primeraka? Kada je poceo da ga pise JMS!

JLA - koliko je opao tiraz JLA kada je otisao Morrison? Ne bolno mnogo, ali je ipak opao. Ima jos takvih primera, kao recimo Thunderbolt i Buseik, Ka Zar i Waid & Kubert...

HEROES REBORN - sta je jedini HR strip koji je sakupljen u trejd? FF. Zasto? Jim Lee, naravno.

Green Arrow - Kevin Smith. Need I say more?

My point: bitno je ko pise/crta strip, trziste se profilisalo.


quote:
Originally posted by zveles

Mislim da je to pogrešna logika! Usporedit cu vrh (top ten) direct prodaje u Americi gdje tiraži variraju od spomenutih 95 do recimo maksimalnih 150 tisuca. Ispod top tena tiraži drasticno padaju, prakticki se prepolovljavaju, tako da ispod 50. mjesta prodaje niti jedan naslov nema više od 20 tisuca prodanih primjeraka. Što nam to govori? Sigurno ne da ljudi manje citaju stripove! To nam govori da ljudi žele kompletne epizode, a ne ganjati nastavke poput fanatika kao mene. Kao rezultat toga prodaja tradeova je užasno skocila u zadnjih nekoliko godina i još, dalje, raste.


Uh, pa ne bih rekao. Ako ljudi hoce kompletne epizode, zasto su vec deset godina najprodavaniji X men koji vuku subplotove jos iz 1986?

Trziste se isprofilisalo. Quesada je to veoma dobro shvatio: dani svezaka su na izmaku, klinci vise ne kupuju stripove, a za nas fanatike su mnogo pogodniji trejdovi, i finansijski i prakticno. Strip se zatvara u knjizare, ne cak vise ni comic shopove, jer njegova klijentela vise ne obilazi kioske, omatorili smo, uozbiljili se, i pogodnije su nam knjizare.


"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3972 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 14/08/2003 : 01:53:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

SPAWN - postoji samo jedna stvar koja je prodala prvi broj Spawna u milion primeraka, a to je ime njegovog autora - Todd Mcfarlane.


Cini mi se da je dobra promidbena strategija tu odradila više. OK, McFarlaine je izgradio ime na pauku, ali kvaliteta njegova crteža..? Grozota!!! Osim toga, Spider tradeovi na kojima je Todd crtao, poceli su se dobro prodavati tek nakon uspjeha Spawna.

quote:
Originally posted by Djole

SPAJDI - Koliko se brljalo sa Spajdijem? Na koliko mu je pao tiraz posle *shudder* clone saga? Kada se to zavrsilo, epizode su zaista postale bolje, ali ni to nije vredelo. Pa su onda probali sa onim nesrecnim rebootingom, pa ti nije upalilo. I kada se Spajdi ponovo popeo na 100 000 primeraka? Kada je poceo da ga pise JMS!


Nakon Romite Sr. nije više bilo dobrog Spidermana. Crtež loš, scenariji pogubljeni u beskrajnim spin-offovima... Ali tiraž je cijelo vrijeme OSTAO isti, visoki. Uvijek oko 80 - 100 tisuca. Zasto? Djelomicno jer Marvel u devedesetima nije išao na restrikciju direkt marketa, te su tiskali ogromne kolicine s najnižim cover cijenama. Sjecaš li se onih velikih slova ispod Marvel logo-a: STILL 1.25$!!! A kad ga je Straczynski preuzeo, Spiderman se samo malo pomodernio (kao uostalom i cijeli Marvel u rukama Queasade), ali je sve ostalo isto. To ukljucuje i tiraže. Što bi znacilo.., ipak se kupuje title!

quote:
Originally posted by Djole

JLA - koliko je opao tiraz JLA kada je otisao Morrison? Ne bolno mnogo, ali je ipak opao. Ima jos takvih primera, kao recimo Thunderbolt i Buseik, Ka Zar i Waid & Kubert...


JLA je i danas najjaci DC title poslije Batmana. 60 do 70 tisuca primjeraka. Tko ga piše? Joe Kelly. On nije niti Loeb, niti Azzarello, niti Milligan, niti Morrison. On jest ok pisac, ali nije neko previše poznato ime prosjecnom americkom citacu stripova. A tiraž je relativno visok. Kud nas to vodi? Title ili autor?

quote:
Originally posted by Djole

My point: bitno je ko pise/crta strip, trziste se profilisalo.


Tržište se samo promjenilo. Traže se kompletne epizode.

quote:
Originally posted by Djole

Ako ljudi hoce kompletne epizode, zasto su vec deset godina najprodavaniji X men koji vuku subplotove jos iz 1986?


Zato što se tržište tek mijenja. Do sredine 90. DC je imao samo nekoliko best-seller tradova: Year One, Give Me Liberty, Dark Knight i da ne bi bilo sve samo od Millera, bio je tu još i trade Watchman. Marvel je imao X-Mene i Spidermana. I to je u kratkim crtama to!
A onda se krajem ili drugom polovicom 90. krenulo na izdavanje collected editions. Sandman je u tom smislu bio jedan od pionira. Do danas se tržište uglavnom formiralo i, recimo, Marvel, isti mjesec kada mu serijal završi u sveskama na tržište baca collected edition trade. Zašto? Zna da se to traži!

quote:
Originally posted by Djole

Trziste se isprofilisalo. Quesada je to veoma dobro shvatio: dani svezaka su na izmaku, klinci vise ne kupuju stripove, a za nas fanatike su mnogo pogodniji trejdovi, i finansijski i prakticno. Strip se zatvara u knjizare, ne cak vise ni comic shopove, jer njegova klijentela vise ne obilazi kioske, omatorili smo, uozbiljili se, i pogodnije su nam knjizare.



Mislim da dani svezaka ipak nisu na izmaku. I to iz jednog vrlo jednostavnog razloga. Da bi se trade nacrtao potrebno je najmanje šest mjeseci, dok je za svesku potreban jedan. Za šest mjeseci vecina ljudi ce zaboraviti Batmana, X-Mene... Potrebne su sveske da podgrijavaju atmosferu, da su junaci prisutni. Osim toga, za fanatike poput nas, sveske su krava muzara. To je ono što je shvatio Queasada. Recimo, ja cu kupovati X-Statix u sveskama jer ne mogu docekati slijedeci nastavak, a onda, za šest mjeseci cu još kupiti i hard cover kolekciju. Zašto? Bolji je papir, volim taj strip... ili nešto trece. Poanta je da ce fanatici Quesadi za istu stvar dvaput dati novac!

THERE, THERE
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/08/2003 : 02:15:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by zveles


Cini mi se da je dobra promidbena strategija tu odradila više. OK, McFarlaine je izgradio ime na pauku, ali kvaliteta njegova crteža..? Grozota!!!



To zavisi od ukusa.

quote:
Originally posted by zveles


Osim toga, Spider tradeovi na kojima je Todd crtao, poceli su se dobro prodavati tek nakon uspjeha Spawna.



Hm, a jel bilo Spajdijevih trejdova pre toga?

quote:
Originally posted by zveles


Nakon Romite Sr. nije više bilo dobrog Spidermana. Crtež loš, scenariji pogubljeni u beskrajnim spin-offovima... Ali tiraž je cijelo vrijeme OSTAO isti, visoki. Uvijek oko 80 - 100 tisuca.



Pa nije, inace se ne bi Quesada hvalisao sa bednih 100 000 primeraka pod JSMom.

quote:
Originally posted by zveles


Zasto? Djelomicno jer Marvel u devedesetima nije išao na restrikciju direkt marketa, te su tiskali ogromne kolicine s najnižim cover cijenama. Sjecaš li se onih velikih slova ispod Marvel logo-a: STILL 1.25$!!!



Da, ali je Harras toliko upropastio sve osim X Mena da se vise nista drugo nije ni prodavalo, bez obzira na cenu. I dalje, ne zaboravi Marvelovu imploziju - sa stotinjak naslova, pocetkom devedesetih, spali su na njih 15 sredinom iste decenije. O bankrotu da ne govorimo. A zasto? Zato sto su mislili da ce se Spajdi i X men prdavati bez obzira na to ko ih radi i kakve su price.

quote:
Originally posted by zveles


A kad ga je Straczynski preuzeo, Spiderman se samo malo pomodernio (kao uostalom i cijeli Marvel u rukama Queasade), ali je sve ostalo isto. To ukljucuje i tiraže. Što bi znacilo.., ipak se kupuje title!



Tiraz NIJE ostao isti. Pogledaj top listu prodavansoti ASM pre i posle JSM-a! Gde je Spajdi tada, gde je sada?!

quote:
Originally posted by zveles


JLA je i danas najjaci DC title poslije Batmana.


A za vreme Morrisona je bio prodavaniji i od Batmana. Ergo...

quote:
Originally posted by zveles


60 do 70 tisuca primjeraka. Tko ga piše? Joe Kelly. On nije niti Loeb, niti Azzarello, niti Milligan, niti Morrison. On jest ok pisac, ali nije neko previše poznato ime prosjecnom americkom citacu stripova.



Kelly se sasvim lepo izgradio na Deadpooleu, pa su mu i Supermana dali. Zna se njega. No, to je nebitno, i Howard Mackie bi izgurao par godina JLA na krilima Morrisonove i Waidove slave.

quote:
Originally posted by zveles


A tiraž je relativno visok. Kud nas to vodi? Title ili autor?



Bio je visi kada su imali zvucnog autora. Treba li reci gde to vodi?


quote:
Originally posted by zveles


Tržište se samo promjenilo. Traže se kompletne epizode.



Ama ne traze se, inace ne bi X men i dalje bili najprodavaniji...

quote:
Originally posted by zveles


Zato što se tržište tek mijenja. Do sredine 90. DC je imao samo nekoliko best-seller tradova: Year One, Give Me Liberty, Dark Knight i da ne bi bilo sve samo od Millera, bio je tu još i trade Watchman. Marvel je imao X-Mene i Spidermana. I to je u kratkim crtama to!



Da, ali Marvel nista od toga nije sakupljao u trejdove, sve do Quesade. Kada u previewsu uporedis Marvelovu i sve ostale sekcije sa trejdovima, vidi se da su bili bedni.

quote:
Originally posted by zveles


A onda se krajem ili drugom polovicom 90. krenulo na izdavanje collected editions. Sandman je u tom smislu bio jedan od pionira. Do danas se tržište uglavnom formiralo i, recimo, Marvel, isti mjesec kada mu serijal završi u sveskama na tržište baca collected edition trade. Zašto? Zna da se to traži!



Da, sada!!! Ali isto tako zna i da se traze zvucna imena, pa uzima od DCija urednike koje mogu da ih nabave, pa onda imas Smitha i JSMa na Spajdiju, pa imas Morrisona na X men, pa imas Ennisa na Punisheru... ili mislis da bi se Punisher prodavao da ga radi bilo ko? Seti se Marvel Knighs Punisher mini serijala i kako je jadno i bedno prosao? A vidi sta mu Ennis radi sada!


quote:
Originally posted by zveles


Mislim da dani svezaka ipak nisu na izmaku. I to iz jednog vrlo jednostavnog razloga. Da bi se trade nacrtao potrebno je najmanje šest mjeseci, dok je za svesku potreban jedan. Za šest mjeseci vecina ljudi ce zaboraviti Batmana, X-Mene... Potrebne su sveske da podgrijavaju atmosferu, da su junaci prisutni.



Pa da, ali nista ih ne sprecava da imaju pet timova koji izbacuju trejd mesecno. A ne bih se slozio, mini serijali kao sto je Sin City (boze, bas se pitam zbog cega) super idu iako ih nema po vise meseci.

quote:
Originally posted by zveles


Osim toga, za fanatike poput nas, sveske su krava muzara. To je ono što je shvatio Queasada. Recimo, ja cu kupovati X-Statix u sveskama jer ne mogu docekati slijedeci nastavak, a onda, za šest mjeseci cu još kupiti i hard cover kolekciju. Zašto? Bolji je papir, volim taj strip... ili nešto trece. Poanta je da ce fanatici Quesadi za istu stvar dvaput dati novac!


Hm, pa dobro, svaka cast onda, ja sam davno digao ruke od svezaka.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

Turbo
Senior Member

USA
1536 Posts

Member since 12/06/2003

Posted - 14/08/2003 : 03:30:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Turbo a Private Message
Djole prvi Batman koji kosta 170 000$ US je sveska. Svi stari najvrijedniji stripovi su sveske. Zasto onda kazes da si digo ruke od sveski? Dali si tipa stripoljubca koji gleda kvalitetu stripa ili si onaj koji gleda vrijednost stripa ili si onaj kao ja : gledas sve?

I ja mislim da nije sveskama kraj jer mislim da 50% stripoljubaca su skolarci koji nemaju puno para da dadnu za strip. Sveska kosta 4$ a trade sigurno duplo kosta. Djole gore si reko da se jedan trade moze napraviti ako radi vise ekipa na njemu za 1 mjesec. Pa valja sve te ljude platit. Pa kolika ce biti cijena jednog trade koji izlazi mjeseco po tebi? 10$ minimum, poznajes li ti dosta ljudi u tvom kraju koji su spremni odvojit 10$ mjesecno SAMO ZA JEDAN TRADE, a da ne govorim o ostalim trade-ovima. sveskama i stripovima.Rijetko je da jedan stripoljubac voli samo jedan strip.



Certains jouent au foot et veulent devenir pros
D'autres dealent et revent de kilos (Doc Gyneco)

Edited by - Turbo on 14/08/2003 03:33:10
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3972 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 14/08/2003 : 08:11:57  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
Sin City? Pa baš ono što ti pokušavam reci - Sin City super ide u tradeovima, a ne u sveskama.

THERE, THERE
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/08/2003 : 09:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Turbo, ne zanima me vrednost stripa u novcima. Priznajem, lepo je imati nesto sto vredi, kao Preacherove trejdove sa Ennisovim potpisom, ali sasvim lepo mogu i normalno. Ako bih imao opciju da kupim prvi Action Comics za 170 000, ili da potrosim te pare na gomilu trejdova, potrosio bih ga na gomilu trejdova. E sad, naravno, kad bih imao pare i za jedno i za drugo, to bi bila druga prica... ;)

zveles, verovatno da ide bolje u trejdovima, pa ipak je i pored uspeha Family Values Miller objavio To hell and back prvo u sveskama. Verovatno da muu se isplati.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3972 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 14/08/2003 : 11:02:57  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
Vrtimo se u krug! :)
Prvo sveske, onda trade - u stilu: prodajmo dvaput istu stvar!
BTW, da se pohvalim, imam originalno prvo dinamic forces izdanje Family Values. Platio sam ga relativno skupo (30$), ali nisam mogao docekati da izade normalno GN izdanje. Fanatici su kategorija za sebe! :)

THERE, THERE
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 14/08/2003 : 11:07:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Ja kad bih imao 170.000 dolara, ja bi posetio sve bordele u Parizu (ako bi mi i toliko novca bilo dovoljno)... Kakvi bre trejdovi i stripovi i potpisi ljudi, jeste li normalni? Evo, ja cu vam se dzabe ispotpisivati na sta god hocete
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3972 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 14/08/2003 : 11:15:10  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
Kad bi imao toliko love komadi bi dolazili tebi! :)))
Ne bi trebao prstom mrdnuti! ;)

THERE, THERE
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 14/08/2003 : 11:28:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Ja bih napola puta izmedju Djoleta i Zvelesa ... Da, likovi su bitni jerbo inacce ne mogu objasniti 30000 komada stripova koje pisse Geoff Jones, a bitni su i autori jerbo postoje imena - da ih ne nabrajam - koja dovuku svoj fandom. A opet, mozzda su mrcu bitniji likovi jerbo se Filth ne prodaje kao NXM, a ni Queen and Country kao Ruckin Wolverine.

Osobno radije slijedim autore jer mi zadovoljstvo pruzza naccin funkcioniranja nekih umova, premda vechina, bojim se, slijedi likove, vezujuci svoje uzzivanje uz "ssto", a ne "kako". Pogledajmo ovaj Forum, recimo, i diskusije o tome kako se Zagor kupuje iako kurcu ne valja. To je isti mentalitet kao i kod kupca X-Mena ili Jonesova Hawkmana.

Problem - ako je problem ikome osim autorima koji bi htjeli dosechi ssto veche ccitateljstvo - jest ssto je rijecc, izgleda, o konaccnom broju ccitatelja i stripovi se ne nadmechu kako dovuchi nove, vech kako ssto vechi postotak postojechih pridobiti na svoju stranu. Ribe u maloj bari. Reservoir dogs. Trazzi se, daklem, dobitna kombinacija: stavi popularnog pisca i popularnog crtacca na popularan lik i dodaj neki "event" i ovaj chemo mjesec biti prvi (sindrom Loeb/Lee/Batman). A iduchi mjesec, tko zziv, tko mrtav.

Da ne ispadne da samo depresiram, nije puno bolje stanje ni u, recimo, književnosti. Tko se nije navadio ccitati, ne ccita. Film i popularna glazba imaju prednosti vlastite prodornosti - ne mozzess ih izbjechi - te tako generiraju nove konzumente. Strip takvu prodornost ima samo u novinama, u kojima ga kod nas nessto i ne vidim (jerbo stalno gubi bitku u redakcijskom odluccivanju "hochemo li platiti za strip" i "hochemo li taj prostor prodati za reklame").

Sorry, ipak samo depresiram ...

mcn
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 14/08/2003 : 11:45:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote by Zveles:
__________________
Kad bi imao toliko love komadi bi dolazili tebi! :)))
Ne bi trebao prstom mrdnuti! ;)
__________________

Ustvari Zveles, ti si skroz u pravu... kad bih nasao na nekom tavanu Action Comics broj 1 sa Ajnstajnovim potpisom, mozda ima na nekim novosadskim tavanima dok se Ajsntajn muvao oko Mileve Maric... :o)
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 14/08/2003 : 11:52:26  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Mislim da je ovo sto dp spominje bila citava Cageova kolekcija(za 8 miliona).

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 14/08/2003 : 12:16:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Ko zna ddfan, moguce, znam samo da smo o tome pricali na ovom forumu, i to ne tako davno...
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 14/08/2003 : 12:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Ne znam sta bi drugo moglo biti za te pare.

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3972 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 14/08/2003 : 12:29:18  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
Prije par mjeseci covijek u Engleskoj je pronašao Beano #1 (UK izdanje 1938. godina) koji je ležao ispod kauca 40 godina. Primjerak je bio u vrlo dobrom stanju i procjenjen je u dollarima na cifru od 4.655$!
I sad, ti reci, dal se isplati cistit ispod kauca? ;)

THERE, THERE
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 14/08/2003 : 12:32:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Jebote... to je bio neki kvalitetan kauc cim ga nisu menjali od 1938. godine... :o)
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 14/08/2003 : 12:33:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Kod nas nema tako kvalitetnih kauca. Ali zato imamo dobre tavane :o)
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 14/08/2003 : 12:33:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
Ja bih ispod svog kauca mogao naci samo krvozedne nize sisavce...

______________________
"Koja su kola to bolja od Moskvica?" - Ilija Cvorovic
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3972 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 14/08/2003 : 12:37:18  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

Trazzi se, daklem, dobitna kombinacija: stavi popularnog pisca i popularnog crtacca na popularan lik i dodaj neki "event" i ovaj chemo mjesec biti prvi (sindrom Loeb/Lee/Batman).


Da. To funkcionira upravo tako. Uz mali dodatak da je ovaj naslov ipak ispao prilicno dobar. Netko je na CBR napisao da je Loeb/Leejev Batman minimum standarda koji bi trebao zadovoljavati svaki strip. I to je istina. Nakon booma prvog nastavka Hush, Batman je po prodavanosti pao na 3. ili 4. mesto (s drugim brojem), a onda se ponovno digao i uglavio na poziciji #1, ovog puta ne više zbog imena koja stoje iza njega, vec zbog zadovoljavajuce kvalitete cijelog projekta.

THERE, THERE
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000