forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Bio sam na www.ebay.com i sokiran sam puno
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Turbo
Senior Member

USA
1536 Posts

Member since 12/06/2003

Posted - 14/08/2003 : 18:18:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Turbo a Private Message
Jedno pitanje za vas:

Po vama dali jedan film o nekom strip junaku povuce mnogo novih citaoca tog stripa?
Po meni, znam da Djole se neslaze s mnom, film je najbolji nacin za reklamiranje stripa. Naravno film mora biti dobar.

Znam da poslje filma cijene starih stripova od tog junaka narastu ogromno ali neznam zasto??? valjda zato sto ima dosta novih cataoca koji traze te stare stripove od tog junaka

Certains jouent au foot et veulent devenir pros
D'autres dealent et revent de kilos (Doc Gyneco)

Edited by - Turbo on 14/08/2003 18:20:07
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/08/2003 : 18:34:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

A opet, mozzda su mrcu bitniji likovi jerbo se Filth ne prodaje kao NXM, a ni Queen and Country kao Ruckin Wolverine.


Tjah, kod Filtha mozda ima malo veze suggested for mature readers oznaka, a da Rucka bas i nije superstar, jelte.

quote:
Originally posted by mcn

Problem - ako je problem ikome osim autorima koji bi htjeli dosechi ssto veche ccitateljstvo - jest ssto je rijecc, izgleda, o konaccnom broju ccitatelja i stripovi se ne nadmechu kako dovuchi nove, vech kako ssto vechi postotak postojechih pridobiti na svoju stranu. Ribe u maloj bari. Reservoir dogs.


To je na zalost apsolutno tacno.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/08/2003 : 18:36:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by zveles

Family Values. Platio sam ga relativno skupo (30$), ali nisam mogao docekati da izade normalno GN izdanje. Fanatici su kategorija za sebe! :)


Od tih raraiteta imam samo dva Preacherova trejda sa Ennisovim potpisima, ali ne namerno, moj matori ih pokupio u Becu ne znajuci da kostaju malo vise od obicnih i rekao mi: "Nesto su ti poskupeli ovi stripovi..."

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/08/2003 : 18:39:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Turbo

Jedno pitanje za vas:

Po vama dali jedan film o nekom strip junaku povuce mnogo novih citaoca tog stripa?


Ne, i praksa to pokazuje.

quote:
Originally posted by Turbo

Po meni, znam da Djole se neslaze s mnom, film je najbolji nacin za reklamiranje stripa. Naravno film mora biti dobar.


Koliko si knjiga procitao nakon sto si gledao filmove snimljene po njima?

quote:
Originally posted by Turbo

Znam da poslje filma cijene starih stripova od tog junaka narastu ogromno ali neznam zasto??? valjda zato sto ima dosta novih cataoca koji traze te stare stripove od tog junaka



Zbog veceg interesovanja mesetara za taj strip, a ne zbog veceg interesovanja publike.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

Turbo
Senior Member

USA
1536 Posts

Member since 12/06/2003

Posted - 14/08/2003 : 19:05:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Turbo a Private Message
a ko su masetari

Certains jouent au foot et veulent devenir pros
D'autres dealent et revent de kilos (Doc Gyneco)
Go to Top of Page

Turbo
Senior Member

USA
1536 Posts

Member since 12/06/2003

Posted - 14/08/2003 : 19:07:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Turbo a Private Message
Hmm Djole ja kad pogledm film onda necitamknjigu jer to ista stvar dok strip je razlicit od filma

Certains jouent au foot et veulent devenir pros
D'autres dealent et revent de kilos (Doc Gyneco)
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/08/2003 : 19:23:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
mešetari - preprodavci.

A knjiga i film su ista stvar?! Aha, zamalo.

I dalje, to ti znaš da film i strip nisu isti. Pitanje je da li zna John Smith iz Nebraske.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 14/08/2003 : 19:56:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Po vama dali jedan film o nekom strip junaku povuce mnogo novih
>citaoca tog stripa?

Ne. SStono Djole negdje recce, film pojede strip, nadomjesti ga. Mozzda se mozze frknuti ssaccica trejdova dok je film u igri (From Hell, vidim da je na brzaka skucan i trejd American Splendora), ali poslije vechina onih koji su samo film vidjeli samo film i pamte.

mcn
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 14/08/2003 : 19:58:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Tjah, kod Filtha mozda ima malo veze suggested for mature readers
>oznaka, a da Rucka bas i nije superstar, jelte.

NXM su poskoccili za Morrisonovu publiku (barem inicijalno) dok Filth nije privukao one koji su ga tamo ccitali ... Uz to, kao da X-Mene ccitaju djeccaci, nemojmo se ssaliti...:)

A Rucka nije superstar iako je radio na Batmanu i Wolverineu, ssto opet ide u prilog tvrdi da je lik vechi od autora.

mcn
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 14/08/2003 : 19:59:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Koliko si knjiga procitao nakon sto si gledao filmove snimljene po
>njima?

E, da. Ni meni se ne da ccitati, recimo, "Vjetar u vrbama" iako me zanima zassto ga svi tako hvale kad meni ni film ni strip nisu bili nessto ...

mcn
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/08/2003 : 23:00:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

NXM su poskoccili za Morrisonovu publiku (barem inicijalno) dok Filth nije privukao one koji su ga tamo ccitali ... Uz to, kao da X-Mene ccitaju djeccaci, nemojmo se ssaliti...:)


Tja, stvarno ne znam kakvu publiku imaju X men, oduvek sam ih zdusno zaobilazio i citao samo ono sto se mora... meni se dojmi (a ti me ispravi ako gresim) da je X men savrsen za gomilu geekova koji ne znaju da vezu pertle, ali znaju da se sete broja u kome se po prvi put pojavio Onslaught... a takvih je sve manje sto su godine vece.

Inace, stoji, sa Morrisonom su X men poceli da kupuju ljudi koji nisu ranije, dok prosecnom fanu Xaviera i drugara ni Filth ni Invisibles nece bas biti... primamljivi, shalll we say?

quote:
Originally posted by mcn

A Rucka nije superstar iako je radio na Batmanu i Wolverineu, ssto opet ide u prilog tvrdi da je lik vechi od autora.


Hm, pa nije recimo ni Chuck Dixon superstar, iako nema sta nije radio...

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/08/2003 : 23:03:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

E, da. Ni meni se ne da ccitati, recimo, "Vjetar u vrbama" iako me zanima zassto ga svi tako hvale kad meni ni film ni strip nisu bili nessto ...




Moram priznati da prvi put cujem za to...

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

Turbo
Senior Member

USA
1536 Posts

Member since 12/06/2003

Posted - 15/08/2003 : 00:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Turbo a Private Message
Hmm kako vidim popularnost AMERICKOG stripa ovisi o crtacu i piscu tog stripa.
Hmm dali je tako za nase stripove ( talijanske stripove). Primjetio sam da u Italiji ima puno crtaca i pisaca stripa ali ako se promjeni pisac ili crtac jednog stripa citatelji ne reagiraju puno. Kao da im je to svejedno (neznacno) dok bi jedan americki citalac odmah prestao citati neki strip jer je njegov omiljeni crtac odlucio da necrta vise u tom stripu. Hmm kako mogu da vidim amere boli ona stvar za strip, njih interesuje ko pise i ko crta strip. Dok kod nas citace boli ona stvar ko crta strip , nasim je vise vazno da je strip interesantan. Kad bi sutradan neki ljevi crtac poceo crtati Zagora opet bi ga mi nastavili citati kao i talijani JER NEMAMO PUNO IZBORA. Ameri imaju puno izbora i zato se neboje prestati citati jedan strip i poceti citati neki drugi strip.Ma oni imaju oko 50 razlicitih junaka dok mi imamo nasih 10-15 i to je sve.Mozda bi i mi reagirali kao ameri kad bi imali njihov izbor junaka.
Dali se slazete sa ovim sto sam napiso???
Sta mislite vi o ovom????

Certains jouent au foot et veulent devenir pros
D'autres dealent et revent de kilos (Doc Gyneco)

Edited by - Turbo on 15/08/2003 00:18:41
Go to Top of Page

Bob
New Member



Croatia
256 Posts

Member since 21/05/2003

Posted - 15/08/2003 : 00:58:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bob's Homepage  Send Bob a Private Message
Pitanje za Zvelesa i Djoleta: koji su vama trenutno favoriti na amercikoj strip sceni? Mislim prvenstveno na autore, svakako. Cije stripove stvarno volite citati i zasto?

B.
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3972 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 15/08/2003 : 02:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
Ovako, Paul Pope me oduševio s Heavy Liquid, Bendis s Alias, uživam u Mooreu i League II...
Kupujem i Hush, reci ceš razvikanih Loeba i Leea, ali meni je to OK. Nemam ništa protiv mainstreama, lagano ljigavog Loeba ili industrijski korektnog Leea.
Ovih dana sam po stti put ponovno prociatao i cijeli 100B i meni je to najbolji serijal koji je ikad izlazio u Vertigu. Azzarello je za mrvicu bio slabiji u Hellblazeru, zatim je dosta mistificirao u limited serijama poput Batman/Deathblow. U 100B je jednostavno briljantan i iako je sada vec cetrdeset i neki broj ništa nije pao u prici i tenziji price. Risso i njegov "cartoon" art su totalno po mom ukusu.
Za Milligana znaš da mi je jedan od dvojice najdražih. Drugi Je Ellis i pokušavam procitati sve što napiše, makar to izašlo i za Avatar. Njegov Orbiter mi je odlicno sjeo. Jednostavno, covjek radi takvu atmosferu i dramu da u njegovim stripovima akcija (koja je ipak neki trade mark stripa opcenito) nije niti potrebna.
Ovo je u kratkim crtama, jer ja volim citati stripove; jednostavno: stripove - sve stripove. Jedino mi postoje dobri ili loši, iritantni ili privlacni - i stripovi, i likovi, i autori. ;)

THERE, THERE
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 15/08/2003 : 09:37:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Drugi Je Ellis i pokušavam procitati sve što napiše, makar to izašlo
>i za Avatar.

E, je l' valjalo ssto od toga za Avatar?

>Ovo je u kratkim crtama, jer ja volim citati stripove; jednostavno:
>stripove - sve stripove.

Amen.

> Jedino mi postoje dobri ili loši, iritantni ili privlacni - i
> stripovi, i likovi, i autori. ;)

Je l' se on to tebi upucava, Bobe?

mcn

THERE, THERE
[/quote]
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3972 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 15/08/2003 : 10:38:49  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

E, je l' valjalo ssto od toga za Avatar?


Vidjet cemo. Po opisu koji sam procitao na netu, cini mi se da je Dark Blue ludnica. Naruceno, pa kad stigne!

quote:
Originally posted by mcn

> Jedino mi postoje dobri ili loši, iritantni ili privlacni - i
> stripovi, i likovi, i autori. ;)

Je l' se on to tebi upucava, Bobe?



I još zamisli da se ikonama dimi iz ušiju!!!

THERE, THERE
Go to Top of Page

Bob
New Member



Croatia
256 Posts

Member since 21/05/2003

Posted - 15/08/2003 : 18:28:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bob's Homepage  Send Bob a Private Message
Darko, nemoj biti zao! :)

Oke, Djole se valjda srami. Nema veze. Pitanje za Zvelesa: zasto volis Bendisa? Neka mi netko, molim vas, objasni sto je toliko dobro kod Bendisa! Razumijem zasto je Azzarello popularan. On je dobar scenarist, ali meni ne odgovara. to je cisto subjektivno. Ali Bendis?! Je li itko od vas citao one toliko hvaljene "Powerse"? To je cisto razvuceno sranje najgore vrste. Oke, sa dobrim dijalozima, ali to je sve! I crtac je grozan! Ne zna nacrtati vise od jednog izraza lica. Ili ne moze. Atmosfera je jaaaako ozbiljna. Svi su jaaaako ozbiljni. Kao u prosjecnoj dozlaboga dosadnoj epizodi X-Filesa. Humor se vecinom bazira na nekakvim bezveznim pop-referencama, a likovi pricaju i pricaju i pricaju...
I to je popularan i kultni strip?! Bendis i Oeming stvaraju buducnost americkog stripa?! Glupost. U tom stripu, a ni u ostalim mainstream Bendisovim serijalima nema ni trunke njegove osobnosti. Kod Azzarella barem vidis da je taj tip iskompleksiran do daske. I to je nesto. Postoje nekakvi osjecaji pa makar i pubertetski. Jedini Bendisov strip koji stvarno vrijedi je "Fortune & Glory", o njegovim dozivljajima u Hollywoodu.

I to je jedan od najpopularnijih scenarista danasnjice?

U slijedecem broju: Mark Millar. >:)))

B.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 15/08/2003 : 20:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
>Bob: Oke, Djole se valjda srami.

Nope, Djole je tek pre sat vremena doasao sa posla (tezak je zivot nas politicara...).

Anyway, povodom trenutnih favorita ne bih imao mnogo toga da kazem, jer jos uvek kaskam za trenutnom produkcijom (nabavka US - a i bilo kojih drugih- stripova u Srbiji je veoma komplikovana i skupa rabota). Takodje sam napravio odluku da necu skupljati neki serijal pre nego sto se zavrsi, poucen dugotrajnim i ni najmanje prijatnim cekanjem za sledeci nastavak Preachera i Bonea. Mogu eventualno da pricam o stvarima koje sam u zadnje vreme citao, a da su mi se dopadale i da su iole novije. Tu na prvom mestu ide LOEG i Moore, svakako, ali to nije nikakvo iznanedjenje. Dalje, potpuno sam odusevljen Morrisonivim Invisblesima i siznucu zato sto mi fale jos poslednja dva trejda. Noviji Gaimanovi radovi mi se nisu bas nesto dojmili, a ove hip & trendy autore tipa Bendis & Ellis znam samo po cuvenju (mada mi je Transmetropoliten next on the list)...

Sto se crtaca tice, uglavnom ne obracam paznju na njih...

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

Vlaad
New Member



USA
217 Posts

Member since 31/07/2003

Posted - 15/08/2003 : 21:13:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaad a Private Message
quote:
Originally posted by Djole
a ove hip & trendy autore tipa Bendis & Ellis znam samo po cuvenju (mada mi je Transmetropoliten next on the list)...


Imas ga kompletnog na jednom disku. Makar kao informaciju.

quote:
Sto se crtaca tice, uglavnom ne obracam paznju na njih...



Sto mu gromova, kakav si ti to chovek?!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 16/08/2003 : 01:23:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
A ne mogu te skenirane stripove da citam, narocito ako postoji makar neka indicija da to vredi. OK mi je recimo da imam gomilu Aliensa na disku, ali ista vrednije...

A za crtace, don't get me wrong, ima par njih koje extremno cenim i zbog kojih bih kupio stripove pa kakav god da je scenario (Marc Hempbell, Luca Rossi, Loisel...), ali uglavnom mi je prica na prvom mestu.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3972 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 16/08/2003 : 01:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
quote:
Originally posted by Bob

Pitanje za Zvelesa: zasto volis Bendisa? Neka mi netko, molim vas, objasni sto je toliko dobro kod Bendisa!




Ovo je Bendis. Kad ga vidiš pomislio bi seronja, stari perverznjak koji iza škole klince vabi slatkišima... Kad citaš Alias, siguran si da je to tako!!!

No, šalu na stranu. Vec dugo nisam citao britkije i životnije dijaloge. Realne, a nepredvidive. Jednostavno je uspio prenijeti urbanu atmosferu frustracija i razocarenja New Yorka. Uspio je na liku Jessice (koja je, ne znam da li znaš, prvo trebala biti Jessica Drew tj. prva Spiderwoman) Jones prikazati dog-eat-dog world urbane svakodnevice, napravivši to vrlo psihoanaliticki. Bez greške bi mogao biti psihijatar. U jednom trenutku pomisliš da znaš kojim ce tokom radnja dalje krenuti, a ono te pukne u glavu drukcijim obratom. Onda shvatiš da je taj obrat ustvari jedini realni rasplet situacija. Ono što bi se dogodilo i stvarnim ljudima u stvarnom svijetu. A ovo kod Alias je Marvel Universe, znaci svijet super heroja. Ni u jednom drugom Marvel naslovu nikad nitko još nije tako realno pisao strip o super herojima. Evo, zato ga cijenim.

THERE, THERE
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3972 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 16/08/2003 : 19:39:10  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
Bobe, a kad ceš ti reci Bobu Bob?
Ima li koji noviji strip da ti se baš svidio i, ako ima, zašto?

THERE, THERE
Go to Top of Page

Bob
New Member



Croatia
256 Posts

Member since 21/05/2003

Posted - 16/08/2003 : 20:12:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bob's Homepage  Send Bob a Private Message
>Ni u jednom drugom Marvel naslovu nikad nitko još nije tako realno pisao strip o super herojima.

A "Marvels" od Busieka? Jedini strip gdje je crtez Alexa Rossa imao ikakvog smisla...

Mislim da od "Marvelsa" ne treba ici dalje u relanost. Na kraju krajeva superherojski stripovi su ipak kreirani prvenstveno za djecu, a kasnije i za teenagere. U "Marvelsima" je to odusevljenje obicnog klinca ili covjeka superherojima bas dobro napravljeno.

Mene zapravo muci osjecaj kao da se sramimo sto citamo superherojske stripove. Zasto se toga moramo sramiti? Zar ne mozemo jednostavno reci: "Da! Ja sam taj! Volim citati superheroje! Jest, za djecu su, ali ja ih svejedno volim jer sam u dusi jos uvijek dijete!" Nema nista lose u tome. Skrivanje iza nekih kvaziintelektualnih opravdanja je lose.

"Watchmeni" su pokazali kako nema smisla raditi ozbiljne superheroje jer ne mogu funkcionirati u nasem svijetu. Millerov "Dark Knight Returns" je to pokazao. Zasto se to iznova mora prezvakavati? Jer superheroje danas vecinom cita publika poput nas? Otprilike istih godina? I stariji? Vjerojatno.

Ja sam se pomirio sa tim da je to djecji zanr. Ali i u njemu je moguce napraviti nevjerojatna umjetnicka djela kao i u svakom drugom, no beskonacno recikliranje tih umjetnickih djela nema apsolutno nikakvog smisla osim sto me je dovelo do potpunog zasicenja time.

Zasto se danas priznaju samo "ozbiljni" superherojski stripovi? Gdje je nestala zabava? Gdje su oni divni dani kada bi Superman zamrznuo i podigao cijelo jezero i bacio ga na vatru da ugasi zapaljenu rafineriju?

Ako zelim citati stvarno kvalitetnog Batmana (ili Supermana) onda cu radije uzeti The Batman (ili Superman) Adventures. Sad ce neki reci: "Pa to je za klince!" Ne. To su odlicno napisane price za sve uzraste. U njoj nema inzistiranja na idiotskom kontinuitetu. Svaka epizoda je kompletna prica. Ne moras znati kome je sve Joker ubio jetrvu da bi se ukljucio. A opet su prisutni svi likovi iz "odraslih" Batman serija. Samo su ovdje jos doradjeniji i isprofiliraniji. Svijet u TBA nije strogo crno-bijelo podijeljen na dobre i zle. Te price su puno odraslije i kvalitetnije od bilo kakvih Loebova, Milligana, Bendisa ili Morrisona (kad pisu superheroje, jasno). Gotham nije sravnjen sa zemljom u nekoj glupoj kataklizmi ili Batmanu slomljena kicma samo jer je taj mjesec opala prodaja.

Zbog cega volim TBA - jer je zabava na prvom mjestu. Dobra, cista, zdrava, odlicno napisana zabava. A toga stvarno nedostaje u tom novom "ozbiljnom" superherojskom stripu (cast izuzecima poput Mooreovih America's Best Comics ili Ellisovih "Planetary" i "Authority").

Ne zelim reci da ne citate Bendisa ili Kevina Smitha, ako vam se to svidja, ali ako stvarno volite superheroje uzmite Essential Fantastic Four ili Spider-Mana, Captaina Marvela (onog Fawcettovog, naravno) ili Plastic Mana. Probajte Kirbyjeve New Godse ili Miracle Mana. Otkrijte pravu prirodu superherojskog stripa.



B.
Go to Top of Page

Bob
New Member



Croatia
256 Posts

Member since 21/05/2003

Posted - 16/08/2003 : 20:36:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bob's Homepage  Send Bob a Private Message
>Bobe, a kad ceš ti reci Bobu Bob?
>Ima li koji noviji strip da ti se baš svidio i, ako ima, zašto?

Ja ti vecinom kupujem neke reprinte. Sto mangi, sto superherojskih stripova ili nekih kultnih tipa Sgt. Rock ili Enemy Ace (koje ne znam u koju kategoriju bi strpao jer ratni strip kao zanr vise ne postoji ). Znaci, stvari koje su vec odavno izasle.

Od novih stripova uzimam vise-manje sve od Mooreovog ABC-a i Planetary (kad izadje ). A razlog je mislim jasan iz ove moje lamentacije gore.

Zao mi je sto nisam uzimao Morrisonov "Filth" jer sam cuo negdje trac da je to trebao biti njegov Nick Fury, ali mu Jemas i Quesada nisu dali (a i Morrison mi je ostao nekako drag jos iz djetinjstva).
S druge strane, dopustili su Ennisu da napravi onu travestiju od Furyja. Siguran sam da je fanovima ta prica bila dovoljno "ozbiljna"!
Morrison je u jednoj kratkoj epizodi od desetak strana bolje okarakterizirao cijeli lik Nicka Furyja (koji nije nesto kompleksan sam po sebi, ali je cool) i pogodio duh cijele serije iz 60-tih nego Ennis u svih 6 sveski onog smeca (gdje ponovo reciklira sam sebe po n-ti put!).
Od "Filtha" sam citao samo prve dvije epizode, ali mogu reci da je to mozda najbolji Morrison ikad. Bas se pokusavam sjetiti da li sam citao ikada nesto bolje njegovo, ali ne mogu. Mozda ti znas kao stari Vertigovac .
Animal Mana njegovog nisam citao, da se razumijemo. Nije dosao na red. Jos.

B.

Edited by - Bob on 16/08/2003 20:39:13
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000