forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Treba mi vaša procjena- PITANJE ZA FILATELISTE!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

1Euro
Advanced Member



12255 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/05/2013 : 21:31:36  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
ehhhhh, dobro onda......ja sam mislio kako se radi ovdje o nekakvom raritetu i kako ce se muzeji u Hrvatskoj grebsti oko tog atko ce to kupiti, vec sam vidio neke mercedese, vile na moru,...a ništa, nitko se ne javlja....
Eto, ovdje imate link, ako netko želi to kupiti, i preprodati dalje....ja više nisam zainteresiran, jer ocito to nije neki biznis.....

http://www.ebay.com/itm/CROATIA-NDH-1944-MEDAL-DOCUMENT-ORIGINAL-ANTE-PAVELIC-SIGNATURE-4-PAGES-/161028392631?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item257e0a46b7
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46615 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/05/2013 : 21:42:35  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
300 dolara?!
za to moš kupit i puno korisnije i zabavnije stvari.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12255 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/05/2013 : 21:45:46  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

300 dolara?!
za to moš kupit i puno korisnije i zabavnije stvari.



pa nije to moj oglas......i jeste skupo ali sam mislio pošto je to neka rijedkost da bi to kupio i uvalio za 500 npr...ali kada nikoga ne interesira (mislim od muzeja itd...) hvala bogu nisam kupio to.....ovo bi moglo da se ponovi prica sa "Carol Baker" hehe
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12255 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 20/06/2013 : 11:23:16  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Na Ebay-u se prodaje ovo:






a ovo je opis:

Solid Gold ring seal from ancient Greece 400-300BC .Shaman performing the ceremony over altar. Diameter of the seal 25 mm X 19.8mm. Diametar, internal 21.3 mm X External 25.5 mm
18,33g / 23 kt.
Authentic

Koliko po vašem mišljenju ovako nešto vrijedi?
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12255 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 21/06/2013 : 14:33:05  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
evo i link ako netko želi kupiti.....Preskupo za mene.....:

http://www.ebay.com/itm/Solid-Gold-ring-seal-from-ancient-Greece-400-100BC-18-33g-23kt-/221241052005?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3382fe8b65
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12255 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/06/2013 : 14:07:44  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
ipak sam ga kupio!!!!!!!!!!!
Nisam mogao spavati.....jeste mi izgledalo malo skupo ali ovo je raritet!!!!!! Na ovo se naleti vjerovatno jednom u životu.....stari pecatni prsten iz cistog zlata, težine 18,33g iz 400-100 BC,.....ovo se vjerovatno zove ULTRA RIJETKO!

Ali dosta sam rizikovao....ovaj prodavac nema još nikakve ocjene, možda se radi o prevarantu, možda prsten nece doci, možda nece biti takav kakav je opisao da treba biti,...tako da sam stvarno rizikovao dosta, ja sam vec platio, sada trebam cekati da dode taj prsten i da sve bude ok,....
Onda trebam pronaci nekog kupca i preprodati to dalje.....ovo mi izgleda "ko za neki muzej" haha, daj bože da sve bude ok!


Malo mi je cudno, da sam ga tako jeftino dobio.....jer samo zlato kao material košta oko 600 eura....a gdje je tu "kulturna,umjetnicka, antikvarna,...vrijednost"?

Ajde molim vas, da mi date neke linkove vaših muzeja, antikvariata, aukcijskih kuca i slicno, pa da ja mogu to preprodati dalje.....
Ja mislim (ono kao laik....) da to vrijedi bar 3000 eura......ali to ce mi vec neki strucnjaki reci, ili kod nekih muzeja itd....
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2337 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 22/06/2013 : 23:40:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message
Ocito je da se ne vodiš zdravim razumom (ukoliko ga imaš), vec aukcijskim;

javi se, po prispecu pošiljke, baš me zanima, kakvi su ti utisci.

Piši propalo!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12255 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/06/2013 : 04:50:29  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by ned_lynx

Ocito je da se ne vodiš zdravim razumom (ukoliko ga imaš), vec aukcijskim;

javi se, po prispecu pošiljke, baš me zanima, kakvi su ti utisci.



cemu vredanje?
Ako išta ne bude u redu, paypal ce mi vratiti novac, oni imaju "Buyer protection" koji se odnosi ako predmet ne stigne ili ako nije takav kakav se opisuje, znaci ako slucajno nije original (nadam se da ce mi to moci potvrditi u nekom muzeju npr...) ja cu dobiti novac nazad.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46615 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/06/2013 : 12:53:49  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
cisto sumnjan daš profitirat s tin prstenom

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17672 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 23/06/2013 : 13:01:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
nije mi jasno zašto ne bi

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12255 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 30/06/2013 : 10:26:45  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
uff, ovo još niste vidjeli!!!! Sada cu staviti slike! Aukcija završava za 4 dana.....Ovo je sigurno prsten kojeg bi kupila Josipa Lisac ili Lady GaGa:













ANTIQUE 23KT GOLD RUBY DIAMOND CHANGEABLE PEACOCK MUGHAL RING, 22 GRAMS !



No other jewelry has attracted attention in the world as much as the legendary two-sided moghul pieces. During the moghul era, the fine skilled craftsmen were hired to make jewels only for the Royal Family. They were given all the time needed to make the best out of each piece and impress the King. The only condition was to use purest form of solid gold and mostly 22-23kt gold. The craftsmen would stud these pieces with finest of un-cut precious rubies, emeralds, blue sapphires and sparkling un-cut diamonds. To further ornate the piece, they they started filling the engravings over gold with brilliant colorful enamel. This gave each piece a distinct, special look of its own. Hence forth, started the legendary moghul art of two sided jewels. Almost all the jewels made, had stones/diamonds in the front and enamel in the back with beautiful floral designs which had birds, parrots and colorful blue-green peacocks.

We present to you this fabulous old ring handcrafted in 23kt solid gold (NOT plated) and weighing over 22 grams total. There is much more to this ring than just gold. This ring is made up of 3 parts, the main ring part, the ruby topped screw and the peacock. If you want to wear an elegant ring, then just screw up the ruby top in the centre. If you want the ring to be more elaborate and eye catching, then replace the ruby top with the beautiful peacock ! Please refer to all the pictures to understand this well.

The ring was handcrafted with exceptional workmanship with very intricate details. The high relief carving over gold and the enamel work is exceptional, of un-comparable quality ! The peacock is studded with genuine rubies and is very beautiful. The ring is of SIZE 6.5 US, which is about M for UK. The ring measures 0.80 inches wide in the front which tapers down to 0.25 inches in the back of the shank. The ring is studded with 0.65 carats of genuine diamonds in the front and rubies at sides and even at the bottom of the shank. The ring is estimated to be studded with 7 carats of rubies. The ring weighs 12.05 grams alone and 21.26 grams with peacock mounted on the top and 21.94 grams for all the 3 parts, the ring, peacock and the ruby top.

The ring is in great condition with no damages or noticeable wear so ever. You will not find a similar ring anywhere else. Auctioned at no reserve price, bid with confidence.


Edited by - 1Euro on 30/06/2013 10:47:41
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12255 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 30/06/2013 : 10:58:14  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Znaci ako vam se svida Lady Gaga, ja sam siguran da je ovim prstenom možete ZARUCITI, jer ona nece imati snage da odbije ovakav prsten.
Ili ako imate djevojku koja je "ekstravagantna osoba" ovo je prsten za nju.
I pošto se radi o skoro cistom zlatu 23 karata (cisto zlato 24 karata je premekano i od njega se ne može napraviti nakit!), ovo cak nije uvreda ili sprdacina.....
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 30/06/2013 : 11:14:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

Znaci ako vam se svida Lady Gaga, ja sam siguran da je ovim prstenom možete ZARUCITI,...


a izgledati moraš kao Marilyn Manson

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/06/2013 : 14:41:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Euro, kako stojiš sa tvojim transakcijama ovih rijetkosti i starina?
Vodiš li evidenciju? Da li zaraduješ ili kupuješ za svoje zadovoljstvo (kolekcionarski)?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 30/06/2013 : 14:58:25  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message
brate levro, mislim da nije kasno da pogledas jednu epizodu saut parka, evo i linka:

http://www.southparkstudios.com/full-episodes/s16e02-cash-for-gold

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12255 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 30/06/2013 : 23:14:03  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Euro, kako stojiš sa tvojim transakcijama ovih rijetkosti i starina?
Vodiš li evidenciju? Da li zaraduješ ili kupuješ za svoje zadovoljstvo (kolekcionarski)?



pa svega šta sam sve preprodao se ne sjecam ali eto nekoliko stvarcica i cijena, da zadovoljim tvoju znatiželju:

-koverte Ljubomir Micica sam prodao nekom tipu iz Zagreba koji ce imati nekakav muzej u Samoboru (ili obrnuto...) za 70 eura, dobio sam ih za nekoliko stripova
-zlatni sat platio 430 eura, prodao za 650 eura
-kupio sam novine (Ljubljanski Kongres) za 10 dolara + ptt sve skupa me je koštalo 20 eura prodao Ljubljanskom muzeju za 150 eura
-kupio sam zlatnik Napoleon 3, samo sam vratio novac prodajom, nisam nešto zaradio,...možda 20 eura ne sjecam se
-ovaj žalni (mourning ring) isto tako nije se dalo dobro prodati, vratio sam novac, možda sam zaradio 10 eura na njemu
-kupio sam originalni crtež Denis the menace u boji, za 40 eura, prodao na aukcijama na ovom sajtu za 100 eura
-dobio sam pasoš Srpskog kluba Dušan Silni iz Vršca za kojeg sam dao neke marke, a prodao sam ga Muzeju Vršac za 100 eura
-a prodao sam na stotine maraka, na desetine olovnih vojnika, srebrnjaka, nakita,.....ma ko bi se svega toga sjecao

Opekao sam se sa naprstacima (izgubio sam možda 50 eura ukupno na njima,....)
A isto tako nisam nikada stripove prodao sa nekim profitom, mislim da sam uvijek izgubio novac na stripovima, iako mi je uvijek bio cilj da procitam stripove, pa ih onda prodam dalje, da bi opet kupio neke druge stripove, pa da ih mogu procitati ali konstantno gubim novac na stripovima.... ali time se ne zamaram, jer nakon što stripove procitam, onda ih prodam dalje ili razmjenim,....samo nekoliko sam ih sacuvao, ostalo ide dalje ali uvijek izgubim novac na njima haha.

Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12255 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 02/07/2013 : 19:10:46  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
nikakvih komentara na ovaj prsten.....da ga kupim ili ne?
Zar nije zanimljiv?
Meni je jako zanimljiv, pitanje je da li ce biti cijena pristupacna, aukcija završava za dva dana....za sada je cijena ok....mislim da bi se na ovom prstenu moglo jako puno zaraditi....no sve ovisi o konacnoj cijeni....problem je i to što prodavac nije iz EU pa treba platiti ddv, carinu,...
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12255 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 03/07/2013 : 11:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Imam jedno pitanje za filateliste. Pogledajte ovu malu knjižicu:




Ja sam tu knjižicu kupio prije par godina i ona je danas puna PRIGODNIH POŠTANSKIH ŽIGOVA iz Slovenije. Mislim da ima više od 150+ razlicitih žigova unutra.
Ne znam, da li itko tako nešto sakuplja, možda je ovo cak neki raritet, pošto je knjižic apuna unutra se ne može više sakupljati žigove ali je zanimljiv az aone koji sakupljaju žigove.
Sada mene zanima koliko ovakva knjižica puna žigova - vrijedi?
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000