forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 213

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/12/2009 : 00:25:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Sin vjetra, Ludens Maxi Tex 7

Plitko štivo sklono brzom zaboravu. Jedan od lošijih stripova o Texu.Radnja je beskrajno rastegnuta na 340 strana, zaplet je prejednostavan, a na kraju(SPOILER) i Bojnik i indijanac budu ubijeni u sve skupa tri slike. Katastrofa.A da ne govorim o "samooslobađanju" Vjetra iz obora gdje su ga sakrili i sam neslavan Jeffersonov kraj koji nam je prepričan isto u par slika kao da se cijeli strip sastoji od 12 strane a ne od 30 puta više.
Sa Disom sam imao isti problem kao i sa Magnusovim Texoneom:tamo sam svakog časa očekivao nekoga iz grupe TNT da se pojavi, a ovdje sam samo čekao da Mister No zajaše Vjetra i nestane u smjeru Amazonije:))
2/10


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 01/12/2009 : 16:28:13  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Cross Border - interesantna kompilacija kratkih stripova sa strip festivala u Prilepu, neki su stvarno odlicni, ali ima i nevjerovatno bezveznih. Do sada sam naletio na tri ralicita trejda, zavisno od godine odrzavanja festivala - Art no borders, Beyond borders i ovaj sto sam naveo. 6/10
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 04/12/2009 : 20:18:16  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote


Tor je protjeran sa Asgarda, Asgarđani na čelu sa princom Bolderom nalaze
utočište kod doktora Duma u Latveriji da bi saznali sa on i Loki kuju osvajačke planove.
Kreće otvoreni sukob vikinga i Duma...
A čeka nas još jedno poglavlje u Marvel-svijetu: Siege. Dum se sprema da izvrši invaziju
na Vakandu, Norman Ozborn sa Dark Avengersima je u haosu, Toni Stark je, pa, samolobotomizovan...
Vidjećemo šta nam ovo sve donosi.

...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/12/2009 : 10:19:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Pobunjenik Tex Libellus 4
Mnoštvo povijesnih činjenica i nestardandan kraj odvajaju ovu epizodu od ostalih. U svakom slučaju lagano štivo, taman kada dodjete s posla, jeli ste i pijete kavu:))

Tajna rudnika Tex Libellus 14
Maleni gradić sa svojim tajnama, "slučajnim" ubojstvima i paklenim planom nekolicine...Standardan Tex.

Gloiretta Pass/Planina tajni Tex almanah 1998/1999
što se tiče tekstualnog dijela, moram reći da sam više očekivao od Željka Vele. Dojam je sda je pisano na brzinu, onako samo da se nešto napiše. S druge strane, prva priča je dobra pripovjetka o ratu, odanosti i o tome kako ostati čovjek čak i kada si licem u lice sa smrtnim neprijateljem.
Druga priča je western krimić, nešto lošija ali čitljiva.



COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 06/12/2009 : 13:02:55  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Stari, počeće pištolji s bokova da ti rastu :)

...
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 06/12/2009 : 13:15:16  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote


Tematski izbor za "Siege": izbaciti Asgard iz vazdušnog prostora SAD-a.
Problem je što se strip-Obama protivi tome pa je potrebno pribjeći scenariu kao za
početak Civil War-a, ovog puta će u vazduh otići pun stadion na utakmici
američkog fudbala a krivac će, navodno, biti viking Folfstag. Nosi me misao da svi
ovi scenariji imaju svoje izvorište u razlogu započinjanja rata protiv terorizma
u Avganistanu: zasuči rukave, rokni kule blznakinje a onda hajka...

...
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 06/12/2009 : 14:01:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Smaragdni idol, Tex Libellus 6
Ono što mi je upalo u oči;indijanci putem dimnih signala šalju slijedeću poruku:"Ulogorite se kod starih bunara, ratnici Žutog psa stižu sa novim suncem.Ostat ćemo kod starih bunara sve do prvog svijetla. Olujni oblak je žedan osvete."
Eh sad, da li je komunikacija putem dimnih signala stvarno bila ovako sofisticirana? Mislim , nije riječ o jednostavnim rečenicama(naravno, ovo je samo jedan primjer. Sigorno svi znamo mali milion sličnih).Wikipedioa slabo piše o tome, a i tamo je "dimna" komunikacija svedena na samo nekoliko uopćenih poruka. Je li zna netko nešto više? I, gdje se može uopće vidjeti taj "jezik" kojim komuniciraju? Da li su dimne poruke u obliku slova (čisto sumnjam) ili u obliku pojmova? Ovo sve isto vrijedi i za bubnjeve...



Ako imaju sistem slican morzeovoj azbuci - znaci binarno samo dugi i kratki signali, mogu da ispisu kakve god poruke hoce. Kratko za E, dugo za A, kratko kratko za N... itd. Cesca slova kraci signal, redja duzi. Ili cesce reci kraci signal, redje duzi.

Edit: Ili jos bolje, Huffmanov algoritam (staticki, naravno).

Edited by - Grujah. on 06/12/2009 14:29:36
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18797 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 06/12/2009 : 14:20:36  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ne potcjenjujte indijance.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/12/2009 : 14:23:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vope

Stari, počeće pištolji s bokova da ti rastu :)



Već mi je izrasla jedna Vinčesterka između nogu

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/12/2009 : 14:24:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Grujah.

quote:
Originally posted by mladjo

Smaragdni idol, Tex Libellus 6
Ono što mi je upalo u oči;indijanci putem dimnih signala šalju slijedeću poruku:"Ulogorite se kod starih bunara, ratnici Žutog psa stižu sa novim suncem.Ostat ćemo kod starih bunara sve do prvog svijetla. Olujni oblak je žedan osvete."
Eh sad, da li je komunikacija putem dimnih signala stvarno bila ovako sofisticirana? Mislim , nije riječ o jednostavnim rečenicama(naravno, ovo je samo jedan primjer. Sigorno svi znamo mali milion sličnih).Wikipedioa slabo piše o tome, a i tamo je "dimna" komunikacija svedena na samo nekoliko uopćenih poruka. Je li zna netko nešto više? I, gdje se može uopće vidjeti taj "jezik" kojim komuniciraju? Da li su dimne poruke u obliku slova (čisto sumnjam) ili u obliku pojmova? Ovo sve isto vrijedi i za bubnjeve...



Ako imaju sistem slican morzeovoj azbuci - znaci binarno samo dugi i kratki signali, mogu da ispisu kakve god poruke hoce. Kratko za E, dugo za A, kratko kratko za N... itd. Cesca slova kraci signal, redja duzi. Ili cesce recu kraci signal, redje duzi.

Edit: Ili jos bolje, Huffmanov algoritam (staticki, naravno).



Hm da, ima logike. Kad bi bar netko bio ziher, pa da znamo...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 07/12/2009 : 10:48:29  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote


Odlična trojka, kvalitetom nimalo ne zaostaje za prethodnim brojem.
Epizoda nabijena akcijom i ono što je bitno za NN priču i kontinuiitet
uopšte, vidimo vjerovatni razlog nastanka tehnodroida u ovoj ravni
multiverzuma. A tu je i vrbovanje novog člana AA - mutanta Branka koga
smo imali prilike da sretnemo u redovnoj epizodi "More pustoši" kao
glavnog negativca.

...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/12/2009 : 12:39:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Sablasti u pustinji Libellus tex 10

I eto, nakon Mister Noa i Zagora(makar su ove epizode kronološki prve) eto nama Tuarega i kod Texa. Laganini zaplet koji služi samo kao podloga za pucačinu koja maltene uopće ne prestaje tijekom cijelog stripa. Tuareški princ, slijedeći savjete poludjelog Muhamedovog izaslanika pokušava pokoriti nevjernike na jugu SAD-a, ne razmišljajući pritom da istih ima dvadesetak puta više. Ali dobro, bitna je volja...

Zmijsko gnijezdo, Tex Libellus 26
Klasični Tex, jedino mi nije jasno ovo Spidermensko penjanje po zidu na naslovnici, ali dobro, ak može Spidey, može i Tex:))



COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/12/2009 : 18:39:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ubojica indijanaca/Bad river Tex almanah Libellus 1996/1997

Tmuran, težak, sablastan gradić koji kao da, poput svojih stanovnika, nosi neko teško breme na leđima. Mnoštvo smrti i jedan jahač...
Na samom početku poglavica Apaškog plemena traži od Texa pomoć zbog dvadeset(!) mrtvih u zadnje dvije godine(!). Mislim, mogao je sačekati još godinicu - dvije, možda se stvar sama riješi...
Eh da, usput mu se žali i na Agenta za indijanska pitanja koji ih očito potkrada, ali ne bi on gnjavio, znate...
Druga, Bosselijeva, priča je puno bolja. Dokaz da Tex ima dobrih epizoda i na 96 strana.
Zanimljiv tekst Željka Vele o Texovim negativcima.
Čist ok.





COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 11/12/2009 18:40:39
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11445 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 11/12/2009 : 18:39:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
WATCHMEN

Evo još stojin i ne virujen kako je ovo bilo odlično... I stvarno se ne sićan kad sam zadnji put bija ovako oduševljen nekim stripom/knjigom. Ne izlaze mi iz glave one zadnje scene, Rorshachova smrt, odlazak Dr. Manhattena i na kraju, je li Rorshachov dnevnik pročitan? Dubok strip, puno podtema koje bi me nekad zainteresirale i više od glavne radnje (je li Hooded Justice zapravo onaj Rolf kakoveć, mentalni slom Mothmana)... Ma sve!

Ne znan šta da kažen više, predobro djelo, stvarno predobro.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/12/2009 : 13:29:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Razbojnici s Rio Grandea Tex Libellus 21

El Morisco, Letteri, te sva četvorica naših junaka obećavaju iznadprosječnog Texa, što ova epizoda svakako je. Hrpetina razbojnika pojačana svojim indijanskim saučesnicima, te uz opojne učinke Cvijeta ludila, iz svog zamka u zlokobnoj močvari terorizira cijelokupni kraj Novog Meksika, ali zato je tu naša ekipa koja će im staviti "soli na rep". Element mistike koji prati Moriscove epizode ovdje nije toliko naglašen, ali zato teksta ima napretek što je dosta neuobičajeno za ovog junaka. Ima ponešto nelogičnosti, ali ništa što bi Vas spriječilo da uživate u ovom popodnevnom štivu;))


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 15/12/2009 : 23:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Žica koja pjeva Lucky Luke Bookglobe 12

Što reći o epizodi koja me oduševljavala prije dvadeset godina, a koja mi je isto tako kvalitetna i danas? možda je s time sve rečeno. Ma zapravo, užitak je sada puno veći, mnoge fore shvatiš bolje kad odrasteš. Već sam skeč sa prve stranice odaje kvalitetu humora koja se nesmiljeno nastavlja sve do kraja. Dovoljno je reći da sam neke dijelove pamtio sve do danas. Istina, junak je promijenio ime, ali dobro...
U svakom slučaju klasik. Evergreen.




COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22303 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 16/12/2009 : 01:12:58  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Žica koja pjeva Lucky Luke Bookglobe 12

Što reći o epizodi koja me oduševljavala prije dvadeset godina, a koja mi je isto tako kvalitetna i danas? možda je s time sve rečeno. Ma zapravo, užitak je sada puno veći, mnoge fore shvatiš bolje kad odrasteš. Već sam skeč sa prve stranice odaje kvalitetu humora koja se nesmiljeno nastavlja sve do kraja. Dovoljno je reći da sam neke dijelove pamtio sve do danas. Istina, junak je promijenio ime, ali dobro..





Procitao sam sigurno 3 puta. Meni jedna od najdrazih LL epizoda.
Fenomenalna scena kad indijanci kopiraju bijelce i okace zicu oko drveca u logoru.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18797 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 16/12/2009 : 09:11:12  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ove mladjo-ve osvrte na izdanja, potpisujem odmah bez razmišljanja...
Tex i Lucky Luck...legende koje traju,sasvim zasluženo.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 16/12/2009 : 11:02:37  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote


Poslije malo Asterixa, a onda opet Talični

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 16/12/2009 : 13:56:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Asterix Gal Izvori 1
Asterix Veliko putovanje Izvori 12

Sada već daleke 1992. godine simpatični mali Gal i njegov vjerni prijatelj trbonja pojavili su se i na hrvatskom tržištu. Nakon toga Izvori su dosta dobrim tempom krenuli s objavljivanjem tako da smo godinu po godinu skupljali epizodu po epizodu. Prvo pitanje koje se odmah nameće je - prijevod.Moram reći da nije loš, iako na momente sterilan, ipak u cijelom stripu ima par izvrsnih fora( "Kvragu, koža mi vrijedi manje od jednog Jugodenariusa", "Ovi Gali su tvrdoglavi kao Dalmatinski tovar":)).Jedino mi nisu jasne - boje. Do šesnaeste strane npr. Obelix ima narandžastu kosu i brkove, a nakon toga crvenu.Da li je do našeg izdanja ili originala - ne znam.
Drugi broj nije toliko dobar, čak se može reći da je za klasu lošiji od prosjeka. Ali i kao takav daruje nam ugodno provedeno vrijeme u čitanju.


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 16/12/2009 : 14:48:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
Procitao Technotease i ne preporucujem. Meni je bilo dosadno do bola. Pretpostavljam da je film mnogo bolji
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22303 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 16/12/2009 : 16:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
The Umbrella Academy: Apocalypse Suite /trade/

Dobitinik Eisnera 2008 godine, privukao mi je vec neko vrijeme paznju, pa tako napokon se odlucio da procitam. Nazalost ne mogu reci da sam bio odusevljen, jer cijela prica na koju je ocigledno "Watchmen" imao utjecaja, nije uspjela da me zanese tokom cijelih nekih 150 stranica. Crtez pod uticajem "lige izuzetnih dzentlemena", samo dosta losiji, takodje me nije odusevio. Sve u svemu nije mi jasno zasto je strip dobio kult status. Mozda je sve stvar ukusa, mozda sam ja i previse ocekivao, ali cinjenica ostaje da sam se djelimicno namucio da dodjem do kraja price.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 16/12/2009 : 23:26:21  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

The Umbrella Academy: Apocalypse Suite /trade/

Dobitinik Eisnera 2008 godine, privukao mi je vec neko vrijeme paznju, pa tako napokon se odlucio da procitam. Nazalost ne mogu reci da sam bio odusevljen, jer cijela prica na koju je ocigledno "Watchmen" imao utjecaja, nije uspjela da me zanese tokom cijelih nekih 150 stranica. Crtez pod uticajem "lige izuzetnih dzentlemena", samo dosta losiji, takodje me nije odusevio. Sve u svemu nije mi jasno zasto je strip dobio kult status. Mozda je sve stvar ukusa, mozda sam ja i previse ocekivao, ali cinjenica ostaje da sam se djelimicno namucio da dodjem do kraja price.



Uh, meni je bio izvrstan, i bas mi je drzao paznju. Cim sam ga procitao, narucio sam i drugi trejd, koji je jos bolji. Sto se crteza tice, nesto izmedju Hellboy-a i LoEG, i stvarno se odlicno uklapa u pricu, a nisam vidio ni uticaj Nadziraca. Sta su ti ukusi
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/12/2009 : 18:14:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Aterix i Normani Izvori 8
Asterix u Hispaniji Izvori 10
Asterix:Dvoboj poglavara Egmont 1

Zanimljivost susreta sa drugim narodima i utjecaj naših Gala koji vrše na njih, te samim time i utjecaj na svjetsku povijest(koja se pokazuje da je drukčija od onih laži koje nas uče u školama:)) uvijek je bila na zavidnom nivou. U prvoj priči imamo Normane, hrabre ratnike koji ne znaju za strah, te ga, shodno tome, žele konačno iskusiti, a s druge strane su naši prijatelji "pojačani" razmaženim Vrhovnixovim nećakom iz Lutecije, kojega je njegov otac poslao na selo "da malo očvrsne". Broj šaljivih zgoda je kao i inače, a način na koji će Normani spoznati strah stvarno je užasan:))
druga priča je nešto lošija, ide se na Jug, a zaplet se vrti oko (opet) razmaženog klinca koji je spletom okolnosti završio daleko od svoje rodne Hispanije.
Treća je pravo remek - djelo. Jedan od najboljih Asterixa. Prijevod je izvrstan, makar je stara škola nenadmašna(OBELIX:-Na dijeti sam. Uzet ću samo dvopek i nešto malo na vrh. -A što to malo na vrh?-DIVLJE SVINJČE SVETOG MU SVECA:))




COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 17/12/2009 18:15:19
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/12/2009 : 23:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Buddy Longway Bookglobe integral 1


Naš junak je čovjek na početku svoje traperske karijiere, željan da kroz svoj životni put pronese što više lijepih slika američkog zapada, uživajući pritom u svakoj rijeci, preriji, bizonu...tražeći u njima najbolje od svijeta.Tražeći u njima prirodu. Već na samom početku dolazi u dodir sa drugom stranom ljudskosti u obliku dvojice zlih trapera koji zlostavljaju skvo i to je trenutak u kojem Buddyjev život kreće drugim smjerom.Na njegovu radost, a i na radost nas čitalaca.
Simpatično i pitko štivo, ali ništa više od toga. Brzo se čita, još brže upija, a sami zapleti i nisu nešto originalni ni komplicirani. Idealno popodnevno štivo. Crtež je na momente skoro pa karikaturalan, ali sasvim zadovoljavajući, a čitatelj će svako malo biti nagrađen vrlo lijepim pejzažima.



COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 25/12/2009 23:08:30
Go to Top of Page
Page: of 213 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000