forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 22/02/2011 : 22:45:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
Pročitao i ja "Klark Siti", imam u izdanju SD ZEX, a nekada davno imao sam i u izdanju ZS ali bez naslovne korice, možda je predhodni vlasnik naslnovu koricu pocepao upravo zbog Texa

Edited by - Bruce Springsteen on 22/02/2011 22:47:26
Go to Top of Page

poison
New Member



144 Posts

Member since 15/08/2010

Posted - 23/02/2011 : 02:10:34  Show Profile Show Extended Profile  Send poison a Private Message  Reply with Quote
Okrsaji sa drankijem su najbolji
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/02/2011 : 09:49:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Kad je bal nek je maskenbal, evo još jednog specijalca!

Divlja horda/Zagor ZG LUSP 160 | 160 str. by King Warrior

Banda Metisa otima žene po Darkwoodu, bijeljkinje i Indijanke, i prodaju ih u nenastanjenim predjelima Kanade. Bob Corman, jedan od ljudi čija je žena oteta, polazi u potragu za bandom. Pridružuju mu se i naši junaci, Zagor i Chico.



http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lusp-160-divlja-horda/1232/

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 23/02/2011 : 14:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ultras

quote:
Originally posted by DeeCay
Koliko vas je pročitalo ovu epizodu u ZS izdanju?



Pročitao da, ali nikada nisam bio vlasnik ovog broja






Davno sam procitao ovu epizodu Zagora i pre neki dan ponovo (ovoga puta sa malo drugacijim povodom ). Nameravam da napravim remake Klark Siti 2011 .. napravio sam vec naslovnicu i siže ... postavicu uskoro ovde naslovnicu, a strip jednom kad zavrsim ... Inace iz ovog ugla ZS 17 mi je malo naivan, ali drag strip i neprebolna rana zbog Teksa na naslovnici

Edited by - andjelt on 23/02/2011 16:40:14
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4783 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 23/02/2011 : 19:32:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Da li je veliki animozitet izmedju ljubitelja Texa i Zagora posledica kobne greske na naslovnoj stranici Klark Sitija?

sangue navajo
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 23/02/2011 : 21:39:08  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

Da li je veliki animozitet izmedju ljubitelja Texa i Zagora posledica kobne greske na naslovnoj stranici Klark Sitija?


Veći je animozitet izmedju fanova veličanstvenog "Duha sa sekirom" i ljubitelja Dylan Doga...Oni drugi ne mogu da nam oproste što je Zagor popularniji i bolji strip...
Inače,meni je Tex posle Zagora najomiljeniji junak.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/02/2011 : 21:45:55  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pravedni

Veći je animozitet izmedju fanova veličanstvenog "Duha sa sekirom" i ljubitelja Dylan Doga..


Tenzije izmedju dilanovaca i zagorovaca ne postoje u tolikoj mjeri. Nemoj da uvlacis kroz prepucavanja tebe i doce ostatak foruma u to.
Dosta zagorovaca su istovremeno i dilanovci, ja prvi.
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 23/02/2011 : 21:50:18  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
meni licno Zagor je najdrži bez premca, ali volim i Dilan Doga, Tex mi takodje ponekad paše ...
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4783 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 23/02/2011 : 23:26:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
sva trojica su dobra, svako na svoj nacin... mada je kod mene redosled willer dog wilding

sangue navajo
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/02/2011 : 23:42:14  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

sva trojica su dobra, svako na svoj nacin...


Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4783 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 24/02/2011 : 00:09:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
i tebi prijatelju

sangue navajo
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 24/02/2011 : 00:09:47  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Animoziteti i tenzije...bah!
Zabole mene ko voli Zagora a ko Dilana, da ja se lepo izjasnim....
Moze li covek po malo da se zeza i da kenja ponekad a da ne bude obavezan da stavlja smajlije?
Moze ja kazem ;)

Nisam ja bas toliki hejter Zagora koliki je hejter Dilana Doga moj prijatelj prOvidni. Ali opet, to je/su njegovi problemi, autokonflikti...i ogranicenja...
Ja ciatam Zagora, da vam priznam, kad 'ocu mozak na ispasu ja si uzmem Zagija i milina.
Eto, ja Teksa pa uopste ne mogu da svarim a to nikad nisam potencirao...
Meni je sve to jedno te isto: Bang! Bang! Trus! Tras! Tres! Trus! Tras! trus-trus-tras-tra-la-la... (nista ali logopedi)
Ja samo volim da poTprkujem ovog pravOdnog paljevinu koji ustvari mene proganja...ja bre i ne dodjem nikoga da diram...ja samo vr'cam i nista vise!
I tu je ima jos par dijabolicnih za dangubu i poTprckuvanje... ;)

Ne dirajte mi post, moderatori, nadovezao sam se po automatizmu...i necu nista da odgovorim na gochobijsko chukanje prijatelja mi postovanog magistra Quoteljka Providnog.
Doci cu samo kasnije kada dodje gochobija da poslusam kako ide novi ritam, 'ej da te pitam!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 24/02/2011 : 11:10:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

Da li je veliki animozitet izmedju ljubitelja Texa i Zagora posledica kobne greske na naslovnoj stranici Klark Sitija?



Oćeš valjda reći da je animozitet uzrok, a ne posljedica? Tex je preuzeo Zagoru naslovnicu, a Zagor Texu mislim nikad. To dovoljno govori na što su sve spremni Texovi fanovi... Ali kad se sve uzme u obzir, bolje da su stavili neku pravu nego one frankenštajnovske koje su stavili za ZS Ubica iz mraka i Specijalna misija. Zar onda nije bilo Mikica ili Kerčeva da to odrade?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 24/02/2011 : 12:03:53  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Meni je Zagor broj 1, odmah iza Tex, Mister No i Dylan Dog, ne kužim ta zadrta prepucavanja... Ne mogu biti samo zagorovac, uskratio bi si mnoge jako dobre stripove...
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10035 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 24/02/2011 : 18:53:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote



Nova tema

Najbolja priča u Almanah ediciji !





Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10035 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 24/02/2011 : 18:54:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote


Almanacco dell'Avventura



Italia




Recenzije




Ludens najave



Diskusije



Popis


Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39942 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 24/02/2011 : 18:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Meni od svih tih almanaha najbolji deo naslovnice!!!
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 24/02/2011 : 19:39:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
Ovim redosledom
1. 07 Čovjek koji je došao s kišom
2. 01 Stazama sjevera
3. 02 Utrka na rijeci
4. 04 Krvavi očnjaci
5. 08 Blago Digging Billa
6. 05 Bijeli vrač
7. 09 Krvavo pismo
8. 06 Sveta puma

Edited by - Bruce Springsteen on 24/02/2011 23:02:22
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3912 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 24/02/2011 : 20:26:52  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Moj redoslijed epizoda je ovakav:


1. 06 Čovjek koji je došao s kišom
2. 07 Blago Digging Billa
3. 01 Stazama sjevera
4. 03 Utrka na rijeci
5. 04 Krvavi očnjaci
6. 02 Bijeli vrač
7. 05 Sveta puma
8. 08 Krvavo pismo



Skoro isto kao kod Brucea...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!

Edited by - kandraks on 24/02/2011 20:27:48
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/02/2011 : 20:53:49  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Covjek koji je dosao s kisom je daleko najbolji.
Krvavo pismo je jedna od najgorih epizoda, bez obzira koje edicije.

Edited by - King Warrior on 24/02/2011 20:54:20
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8229 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 24/02/2011 : 21:02:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote

1. 02 Utrka na rijeci
2. 01 Blago Digging Billa
3. 07 Čovjek koji je došao s kišom
4. 05 Bijeli vrač
5. 04 Stazama sjevera
6. 08 Sveta puma
7. 09 Krvavi očnjaci
8. 06 Krvavo pismo

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 24/02/2011 : 22:15:42  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by docA

Animoziteti i tenzije...bah!
Zabole mene ko voli Zagora a ko Dilana, da ja se lepo izjasnim....
Moze li covek po malo da se zeza i da kenja ponekad a da ne bude obavezan da stavlja smajlije?
Moze ja kazem ;)

Nisam ja bas toliki hejter Zagora koliki je hejter Dilana Doga moj prijatelj prOvidni. Ali opet, to je/su njegovi problemi, autokonflikti...i ogranicenja...
Ja ciatam Zagora, da vam priznam, kad 'ocu mozak na ispasu ja si uzmem Zagija i milina.
Eto, ja Teksa pa uopste ne mogu da svarim a to nikad nisam potencirao...
Meni je sve to jedno te isto: Bang! Bang! Trus! Tras! Tres! Trus! Tras! trus-trus-tras-tra-la-la... (nista ali logopedi)
Ja samo volim da poTprkujem ovog pravOdnog paljevinu koji ustvari mene proganja...ja bre i ne dodjem nikoga da diram...ja samo vr'cam i nista vise!
I tu je ima jos par dijabolicnih za dangubu i poTprckuvanje... ;)

Ne dirajte mi post, moderatori, nadovezao sam se po automatizmu...i necu nista da odgovorim na gochobijsko chukanje prijatelja mi postovanog magistra Quoteljka Providnog.
Doci cu samo kasnije kada dodje gochobija da poslusam kako ide novi ritam, 'ej da te pitam!


I ja samo vraćam i ništa više...A Doca/Checee u napadu na mene ponekada koristi svih svojih pet-šest nickova. Neka ga,neka se dete igra. I još nešto,ne mrzim ja Dylan Doga,samo sam indiferentan prema takvom strip-junaku i njegovom autoru. A ako to neko ne može da shv ati,stvarno su kod njega prisutna mnoga ograničenja...Doco,odavno su ljudi spaljivani zbog drugačijeg mišljenja. Nisam ja Djordano Bruno,a danas je uticaj "Svete Inkvizicije" mnogo slabiji nego u Srednjem veku. Svako ima pravo na svoj lični ukus,ali ti i još par njih preteraste sa napadima na Ferrija i Zagora. Pa,nije ni DD valjda vrh strip-umetnosti! I u ovom serijalu se odavno vrte iste reciklirane matrice do iznemoglosti,ništa tu nema novo ni originalno,što ponajviše zamerate Zagoru.
Uzmi samo za primer naslovnicu novog DD od "Veselog četvrtka"DD broj 40. "Sahranjena sećanja". Zar tu nije tvoj omiljeni Andjelčić Stano bezočno plagirao "Starca vrbu" koji zarobljava Pipina i Veselog u klasiku epske fantastike "Gospodar perstenova"?
Za kraj,pozdrav svim ljubiteljima Zagora i Dylan Doga!
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 24/02/2011 : 23:10:18  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
@ pravedni


Vrh strip umetnosti? O cemu bre pa sad palamudis?
Naravno da DD nije, niti ce biti, niti sam ja ikada mislio, jos manje rekao/potencirao na ovom forumu.
Nisam ni jednom uporedjivao DD serijal sa npr. francusko-belgijskom skolom stripa ili nekim drugim nazovi referentnim vrednostima, ili dostignucima u 9-oj umetnosti.
Ne impliciraj sad nedavni moj post o Stanu i poredjenje sa Pratom, bices opet smesan jer to nema veze sa prethodnim sto sam rekao.
Zagor pa tek ne moze da se kotira kao neko posebno strip ostvarenje,
a ti si trubio o tome i uporedjivao Ferija sa Hermanom, sta ja znam sa Fosterom, Hogartom, Ziroom (o nebuloze li).... i proganjao mene k'o nenormalan (po forumu, ne u svastari, alo!) da mi na tvoj nacin dokazes da je tako kako pravedni kaze.
Ja ne mislim kao ti i nema tu sta. Od zajebancije smo otisli u nebulozno sviranje qrcu po forumu.
I znaj, mnogo sam ja tvrdoglaviji nego sto mozes ti i da zamislis...ne dokazuje meni niko nista do cega ja sam nekako vec ne dodjem/zakljucim...pravedni.
Za paljevine koje neargumentovano glorifikuju "klasiku" samo moze da usledi zabava u vidu --> Potpunog Uvredljivog NegiranjA Klasike!

Ali opet ti ponavljam (ja znam da ti znas to dobro), ne mrzim Zagora, ali je moje misljenje o Zagoru takvo - strip za siroku publiku koji je svakako nekad u svom zenitu a i sada naravno, mobilisao umove hiljade i hiljade mediokriteta koji su svrsavali na lijaniranje i "AHIYJAK!".

Finito vise o tome.

Jedini neklasicni boneli ili ti nebonelijevski serijal je po meni Ken Parker.


No, ne diram te vise - ne diraj me.
Ne moramo ti i ja da trujemo forum besmislenim duelima koji vise ne mogu da budu ni, makar, smesni...
postaje jadno...

P.S.
Checee i ja nismo ista osoba,
molim te da vise ne lupas gluposti o tome...
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 24/02/2011 : 23:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
Što padaš u vatru? Polako,sve se da argumentovano razjasniti i diskutovati...A što se tiče knjige o Punk-u izašle u "Džuboks biblioteci" to sam pročitao bar deceniju pre tebe.Muzika je ipak više moj teren...Bolje to ne potenciraj,mogao bi da se gadno oklizneš! Moje mišljenje o DD je slično tvom - takodje strip za široku publiku,kvazigotske atmosfere i kvaziintelektualne SF matrice,kao stvoren za armiju mediokriteta koji se oduševljavaju "deja vu" efektom,misleći da su dosegli imaginarne visine velikih filozofskih istina...
Jedino u čemu se slažemo je kvalitet i posebnost serijala Ken Parker.
Ja tebe nikada nisam prvi zakačio,a kada odgovorim kreće lavina klomentara Doce i njegovih pulena...
P.S. Znam da ti i Checee niste ista osoba,ali si u više navrata koristio njegov nick.
Lupan je gluposti prepuštam tebi i ekipi,vičniji ste tome od mene!
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 24/02/2011 : 23:46:12  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
Almanah edicija je loša. Jedine dobre epizode su Bijeli vrač i Čovjek koji je došao s kišom. Mislim da se u tako malo stranica ne može strpati dobar Zagor. Kada sama ideja i bude simpatična nedostaje mi razrađenost pa dobijem osjećaj da su ispucali dobru ideju na glupi almanah.
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.78 seconds. Snitz Forums 2000