forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/09/2011 : 17:55:14  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter


Ovo sve hoću da pitam, pa zaboravim: da li sam ja isto "zaljubljenik" tog junaka, ako imam SVE što je izašlo kod nas od njega, a i većinu italijanskih izdanja? Ili kako se to dobija ta titula, da pišem samo po topicima o Zagoru i vičem kako mi je Ferri božanstvo među crtačima?

Nije da ja nešto hoću da budem okarakterisan kao član Zagorolog Ltd., nego me zanima kako se ulazi u to posvećeno društvo?


Htjeo bi da budes dio najcool grupe, je li? E pa, ne moze to tako lako.
Najvaznija je ljubav prema Zagoru, bezuslovna, sve ostalo su sitnice.
Evo, ti na primjer poznajes Zagora, procitao si dosta njegovih stripova. Svjestan si da se radi o najboljem stripu, medjutim to nerado priznajes u javnosti. To su stvari na kojima se gube poeni.
tebi je Mr.No najdrazi junak, ok, Ferri ga je stvorio, ali ipak mu fali taj orao na grudima. Kontas sta hocu da kazem?

Edited by - King Warrior on 05/09/2011 17:56:45
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/09/2011 : 17:55:36  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
ups, zaboravio sam smajli na kraju posta
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1304 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 05/09/2011 : 17:58:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Ljubav prema Zagoru je najvaznija....zato mi i smetaju neki crtaci koji rade na njemu bez ljubavi..samo da ga sto pre odrade..jebes to....


Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 05/09/2011 : 18:01:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Nije da ja nešto hoću da budem okarakterisan kao član Zagorolog Ltd., nego me zanima kako se ulazi u to posvećeno društvo?



To start with, imas li ovo u kolekciji? To ti je prvi korak ako hoces da diplomiras kao Zagorolog.



http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1304 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 05/09/2011 : 18:04:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Sto se tice nekih crteza...imamo primer u Ultimate Zagor Topicu sto je postavio King Warrior gomilu slika sad skoro..pa pola crteza Zagora je BLAGI UZAS...negde uopste ne lici na Zagora, drugde je Mr. Universum...negde je crtez kao Snupi...negde su proporcije 10 puta gore nego kod mog crteza....mislim katastrofa sta napravise od njega...


Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/09/2011 : 18:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
nas moto je:

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25107 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/09/2011 : 18:08:17  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke


To start with, imas li ovo u kolekciji?



Nope. I am an adult.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 05/09/2011 : 18:11:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by acestroke


To start with, imas li ovo u kolekciji?



Nope. I am an adult.



jbg, ja sam ponosan sto imam ovaj 'Peter Pan complex', koji qrc bi iko ziv htjeo da bude adult? Samo problemi, racuni, obaveze, itd. No thanks.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25107 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/09/2011 : 18:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Htjeo bi da budes dio najcool grupe, je li?




Pffffffffffffffff...

Ništa ja ne bih hteo.


Što se ostalog tiče, meni je religija jedna jedina, ne bih da blasfemišem.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/09/2011 : 18:13:52  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
ja nisam bogomoljac, tako mi niko nece nista ni zamjeriti.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25107 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/09/2011 : 18:14:14  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

jbg, ja sam ponosan sto imam ovaj 'Peter Pan complex', koji qrc bi iko ziv htjeo da bude adult? Samo problemi, racuni, obaveze, itd. No thanks.





Ma zezam se, i ja sam ti jedan od tih kompleksaša.

Čak se i šetam u Zagorovoj majici ovde u Švajcarskoj.
Što je najžešće, jedna od security firmi ovde ima za znak upravo Zagorovog orla, pa me ljudi malo čudno gledaju.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25107 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/09/2011 : 18:18:30  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

Ljubav prema Zagoru je najvaznija....




Ako si običan čitalac da. Ti želiš da RADIŠ kod SBE i da od tvojih crteža ZARAĐUJEŠ.

Tu se već ne gleda ljubav već profesionalnost i kvalitet. Već si pre par godina rekao da si konkurisao kod Bonellija i kako izgleda, nisu te primili. Da bi povećao svoje šanse sledećeg puta, bolje se zapitaj (ili pitaj) zašto nisi prošao.

Zato ne znam zašto stvarno ne otvoriš svoj topic tamo, pa ćemo da komentarišemo tvoje crteže, a ti ćeš da upijaš, da učiš, da se trudiš, da budeš bolji i da te na kraju prime tamo, što ti ja inače želim.

Sa ovakvim crtežom će biti teško.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/09/2011 : 18:21:18  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ako si običan čitalac da. Ti želiš da RADIŠ kod SBE i da od tvojih crteža ZARAĐUJEŠ.


Zarada je u ovom slucaju sporedna stvar. Bure i Nuccio su na primjer rekli da bi radili Zagora i dzaba. To je ljubav! Ako padne koja para sa strane-jos bolje.

Ovo sto Chiarolla radi, e to je zaradjivanje bez ljubavi. Sklepati nesto sto prije samo da se zaradi lova.

Edited by - King Warrior on 05/09/2011 18:23:17
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1304 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 05/09/2011 : 18:23:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

Ljubav prema Zagoru je najvaznija....




Ako si običan čitalac da. Ti želiš da RADIŠ kod SBE i da od tvojih crteža ZARAĐUJEŠ.

Tu se već ne gleda ljubav već profesionalnost i kvalitet. Već si pre par godina rekao da si konkurisao kod Bonellija i kako izgleda, nisu te primili. Da bi povećao svoje šanse sledećeg puta, bolje se zapitaj (ili pitaj) zašto nisi prošao.

Zato ne znam zašto stvarno ne otvoriš svoj topic tamo, pa ćemo da komentarišemo tvoje crteže, a ti ćeš da upijaš, da učiš, da se trudiš, da budeš bolji i da te na kraju prime tamo, što ti ja inače želim.

Sa ovakvim crtežom će biti teško.




Slazem se, naravno.


Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1304 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 05/09/2011 : 18:26:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by manhunter

Ako si običan čitalac da. Ti želiš da RADIŠ kod SBE i da od tvojih crteža ZARAĐUJEŠ.


Zarada je u ovom slucaju sporedna stvar. Bure i Nuccio su na primjer rekli da bi radili Zagora i dzaba. To je ljubav! Ako padne koja para sa strane-jos bolje.

Ovo sto Chiarolla radi, e to je zaradjivanje bez ljubavi. Sklepati nesto sto prije samo da se zaradi lova.



E to mene interesuje...kako je pobogu taj dobio da radi Zagora?? Pa moj najgori crtez Zagora je bolji od njegovog. Ovo danas sto sam stavio...bolje je MILION PUTA od njegovog crteza...samo mi nije jasno ko ga je primio...Da mi je znati KAKO su ga primili.....


Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25107 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/09/2011 : 18:29:34  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Zarada je u ovom slucaju sporedna stvar. Bure i Nuccio su na primjer rekli....




Pričao sam i sa njima pre neki dan, rekli su oni mnogo toga.

Njima je lako pričati, zato što su oni već u SBE. Jedan već 20 godina, drugi od skoro.

Željko tek hoće da uđe tamo i tu nema ljubavi već nečeg drugog.
Eto i ti kažeš da Chiarolla radi bez ljubavi, a ipak je u Zagorovom staffu. Kako to objašnjavaš?

Mogu i ja da odem u SBE i kažem da volim Zagora i hteo bih da budem scenarista/crtač, ali da li bi me samo zbog toga primili?

Željku je bolje da se okane pohvala crteža već da krene da radi i da sebi stalno priča kako može još bolje. A ljubav dođe i prođe.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/09/2011 : 18:30:26  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri


E to mene interesuje...kako je pobogu taj dobio da radi Zagora?? Pa moj najgori crtez Zagora je bolji od njegovog. Ovo danas sto sam stavio...bolje je MILION PUTA od njegovog crteza...samo mi nije jasno ko ga je primio...Da mi je znati KAKO su ga primili.....


Sergio odlucuje. Ocigledno su postali prijatelji, pa ga je poslije Martina utrpao kod Zagora. Nazalost.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25107 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/09/2011 : 18:31:25  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri
Pa moj najgori crtez Zagora je bolji od njegovog. Ovo danas sto sam stavio...bolje je MILION PUTA od njegovog crteza...samo mi nije jasno ko ga je primio...Da mi je znati KAKO su ga primili.....




Čisto iz nekog kolegijalizma, ovo ne bi trebalo javno da pišeš. Ipak ti želiš da mu budeš poslovni kolega, zar ne?

Na stranu činjenica da je Chiarolla jedan od najboljih crtača u SBE.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16944 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 05/09/2011 : 18:40:01  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ja ne mislim da je jedan od najboljih u SBE ali svakako je zaslužio da radi Zagora, evo u povratku alkemičara je napokon i sam lik Zagora dosta popravio i prilagodio onome što smatramo "normalnim", sve ostalo (posebno pejsaži, čovjek je u tome majstor!) nikada nije ni bilo upitno.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/09/2011 : 19:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

evo u povratku alkemičara je napokon i sam lik Zagora dosta popravio i prilagodio onome što smatramo.


Ipak, nije uspjeo da podari Greju onu karizmu koju je imao kod Donatellija.
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 05/09/2011 : 19:33:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
Dve i kusur strana komentara oko sklonjenog crteža, na žalost ne mogu dati svoj komentar Raniji Željkovi radovi su mi se sviđali, i ako su mu mnogi zamerali na kopiranje Ferria Vidim sada komentare da mu Zagor liči na Sedioliev, iskreno nadam se da nije tako, jer mi je Sedioli jedan od najgorih u Zagorvom crtačkom staffu

Edited by - Bruce Springsteen on 05/09/2011 19:35:49
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7785 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 05/09/2011 : 19:44:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Željko, od muhe si napravio slona. Pa što da je bilo stotinjak viewa a da niko nije komentira?
Možda su baš u to vrime topic pogledali neregistrirani članovi ili članovi koji uopće ne pišu po forumu nego samo čitaju...
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 05/09/2011 : 19:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
Na osnovu njegovih komentara može se naslutiti da mu je malo sujeta dodirnuta, ali mislim da nema potrebe za tim bez obzira na kvalitet crteža. Na kraju krajrva svi ovi komentari po najviše od strane manhuntera i Kinga su dobronamerni
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16944 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 05/09/2011 : 22:46:39  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by velka031

evo u povratku alkemičara je napokon i sam lik Zagora dosta popravio i prilagodio onome što smatramo.


Ipak, nije uspjeo da podari Greju onu karizmu koju je imao kod Donatellija.



Ni blizu, istina, Donatelli je to odradio fantastično, ali s obzirom kako sam prije 15 godina reagirao na Chiariollu, ovo sada je veliki napredak ali nisam samo podigao prag tolerancije nego je i Chiarolla bolji ili je samo prihvaćen a to je opet ok... Puno, puno bolji mi je on od Cassara, npr.
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 05/09/2011 : 22:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message  Reply with Quote
teško biti bolji od cassara...

"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.04 seconds. Snitz Forums 2000