forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 14/09/2011 : 18:37:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Ne treba. Iskreno. Ja volim i Nollitine price, ali on je rekao sta je imao, i povukao se. To se najvise cijeni. Kada shvatis da nemas puno toga reci, i povuces se maltene na vrhuncu svog pisanja. Zato su Buretove price nikakve, vec gomilu brojeva. Katkad potrefi, ali sve rijedje i rijedje. Zagor bi trebao krenuti u pravcu koji je zadao Boseli, a od crtaca ostaviti (ili vratiti :) ) samo Rubinija, Della Monicu, Andreuci-ja, Laurentija, Chiarollu i Esposito bros. Feriju ostaviti da crta naslovnice, i krenuti u potpunu fantastiku i nadrealne price u kojima je Zagor super heroj, i dosta puta nemocni posmatrac desavanja. Ne postoji vise prica o prodavcima vatrene vode koja moze proci, ili o jednom samostalnom negativcu koji je svemoguc, pa pogledaj samo ovu katastrofu od giganta, ili srozavanje Demonske Maske, Mutanta, Alhemicara... Meni je 1000 puta bolja ideja Kandraksa sa mracnim Donom, cijelom vojskom i 10 jakih sporednih likova, ali Hellingen sa Wendigom. Ako serijal vec ide dalje, neka ide kako treba.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25103 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 14/09/2011 : 18:45:46  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
[i]Originally posted by King Warrior
Zato sto ima junaka koji trebaju da zadrze neki stepen prepoznatljivosti i osnovnih karakteristika.


Kojih junaka? I zašto?
Osim toga, Zagor je uvek Zagor, koliko sam primetio. Osim kad ga crtaju u vidu karikature, kao Sedioli i slični.



quote:
Kod Supermana i Batmana nije tako, kod Asterixa i Lucky Lukea jeste.



Supermen i Betmen su sličan tip stripa kao Zagor, to jest, pokušavaju da budu realistični. Asterix i co. je sasvim drugi tip stripa, pa ne bih mešao babe i žabe...

I šta je falilo Betmenu što su došli novi crtači? Osim što je postao svetski popularan.


quote:
Ti nisi Zagorov fan i ne smekas Ferrija,

Ovo ti se negde "javilo"?



quote:
samim time je tebi svaka promjena klasicnog Zagora dobra, sto veca to bolja.


Opet nešto impiciraš bez ikakvog povoda. Meni bi kod Zagora najbolja promena bila da počne period DOBRIH priča, koje ne vređaju inteligenciju starijih od 15 godina, crtež manje-više...


quote:

S druge strane pretpostavljam da ti Maraffa nije drag, iako je pristupio Mr.Nou individualno bez kopiranja. Mozda se varam, kazem samo.



Maraffa je dobar crtač, ali puno oscilira. Na Kenu je bio bolji, ali nikad ne bih rekao da njegov MN nije "onaj pravi". Štaviše, jedna epizoda koju je on crtao mi je u top 10 kod MN...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 14/09/2011 18:49:49
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25103 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 14/09/2011 : 18:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Nista protiv eksperimenata, ali samo ako su efikasni.
Ovdje si strpao nekoliko autora pod isti krov, ja bih stavio Della Monicu, Andreuccija i Bosellija na jednu stranu, i to pored cinjenice da ne crtaju(pisu) klasicnog Zagora, a Laurentija i Chiarollu na drugu.
Nemam ja nista protiv kada bi Ross i Manara crtali Zagora, pa makar svoju verziju koja nema veze sa klasicnom, ali smetao bi mi Disov stil na Zagoru, s obzrim kada vidim sta je uradio sa Texom. Znaci svi crtaju novu verziju, ali stvar je u efikasnosti.




Eto.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22287 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 14/09/2011 : 18:53:32  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Ja volim i Nollitine price, ali on je rekao sta je imao, i povukao se. To se najvise cijeni. Kada shvatis da nemas puno toga reci, i povuces se maltene na vrhuncu svog pisanja.


Naravno. Bilo bi mi drago da uleti jednom, za stara dobra vremena, ali u sustini on je kazao sve sto je imao reci.

quote:
Originally posted by Elderane84

Zagor bi trebao krenuti u pravcu koji je zadao Boseli, a od crtaca ostaviti (ili vratiti :) ) samo Rubinija, Della Monicu, Andreuci-ja, Laurentija, Chiarollu i Esposito bros.


Od ovih nabrojanih Rubinijia, D.Monicu, Espositovce ostaviti. Andreucci ionako svrlja na sve strane.
Laurentiju reci ili da crta ljudski ili neka trazi drugi posao. Zna on, pa neka se potrudi i ljudski zaradi novac. Isto vazi i za Chiarllou. Gledao sam neke njegove radove, zaista nisu losi.
Kljucno je da neki ljudi daju svoj maksimum, kao i u svakom drugom poslu, nazalost to njih dvojica ne rade.

quote:
Originally posted by Elderane84

Feriju ostaviti da crta naslovnice


Protiv! On je svoje rekao sto se tice naslovnica, 600 komada je i vise nego dovoljno. Treba postaviti covjeka koji bi dao naslovnicama svjezinu i nove ideje. On neka kulira polako na nekim epizodama, u njegovim godinama svaki minut je dragocjen.


quote:
Originally posted by Elderane84
[br krenuti u potpunu fantastiku i nadrealne price u kojima je Zagor super heroj, i dosta puta nemocni posmatrac desavanja. Ne postoji vise prica o prodavcima vatrene vode koja moze proci, ili o jednom samostalnom negativcu koji je svemoguc


Ne mozes dati podneblju koje ne cita superjunake jednog lika starog 50 godina koji odjednom postaje superjunak. To je previse odstupanja za nase prostore. U USA bi mozda moglo proci. Zagor je oduvijek bio kombinacija svih mogucih prica, to ga upravo obiljezava. Ne treba se ograniciti na samo jedan zanr, kao takav nije bio ni zamisljen.

Ali opet kazem, tema jedne price nije toliko bitna koliko je vazna dobra izvedba. Imas u svim zanrovima prvoklasne i lose epizode. Pogledaj Predatorov dolazak u Darkwood( epizoda Vatra s neba) . Pa kome treba takvo smece.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 14/09/2011 : 19:05:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Nikome, to je jedna od glupljih epizoda ikada. :)
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 14/09/2011 : 19:08:55  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Nikome, to je jedna od glupljih epizoda ikada. :)


Očito svi koji su pljunuli 36 kuna za te dvije epizode.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10805 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/09/2011 : 19:10:02  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Pogledaj Predatorov dolazak u Darkwood( epizoda Vatra s neba) . Pa kome treba takvo smece.




Ej,covjece,ja sam prije nekoliko godina nacrtao doduse jedan strip (amaterski) za sebe, zove se "Darkwood VS. Predator" i kada dodjem do njega ,skenirat cu ga i postaviti ovdje kao link za topik koji ce biti objavljen slijedeci mjesec,jer sam planirao to staviti dugo vremena.
Nista extra,ali tek toliko da se vidi utjecaj stripa i filma na motivaciju za crtanje smeca smiksano od sveg vrsta sunda kojim smo okruzeni dnevno sa svih vrsta medija....
Slijedeci mjesec sund,smece i posveta ikonografiji stripa i filma...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 14/09/2011 : 19:11:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by Elderane84

Nikome, to je jedna od glupljih epizoda ikada. :)


Očito svi koji su pljunuli 36 kuna za te dvije epizode.



Pravi Zagorovac je onaj koji cak i takvo smece drzi na policama, zarad kolekcije :)
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10805 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/09/2011 : 19:12:42  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

svi koji su pljunuli 36 kuna za te dvije epizode.


Racunajte i mene,ali sam ih frknuo za druge stripove...ima i zagor svojih govana...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22287 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 14/09/2011 : 19:14:18  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
manhuntere, zaista mi se ne da s tobom ulaziti u dublje rasprave. Imas neki ironican pristup diskusijima sa podrugljivim tonom, na slican nacin si nedavno zapoceo raspravu i u temi oko "Demon ludila".
Mislim stvarno, kakva su to pitanja kao:
Kojih junaka? I zašto?
da ne znam da nisi citao stripove od Thorgala do Bluberija, mozda bih se i trudio da ti objasnim, ali ovako stvarno nema smisla.
imam osjecaj da po svaku cijenu pokusavas da dokazes kako bolje znas, pa makar se radilo i o samom Zagoru, u stvari, pogotovo kada se radi o Zagoru.
Ne kazem da ne znas bolje, ali mi je glupo da ulazim u rasprave sa vanzemaljskim pitanjima da bi ti to imao crno na bijelo.
Jebiga, barem na mene ostavljas takav ustisak.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 14/09/2011 : 19:20:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
A dobro, ja mislim da ne postoji neko univerzalno "znanje" oko stripova. Mozes znati kad je nesto izaslo, ko je napisao, nacrtao, sta je bila inspiracija, i slicne podatke, ali ne mozes znati sta moze da ide kojim pravcem, a sta ne moze.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9321 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 14/09/2011 : 19:30:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Verni se ne popravlja iz dva razloga: jer ne zna i jer ne treba. Sedioli, ako se ikad i trudio više zasigurno ne. Laurenti se polako gubi. Chiarola je nažalost zapao u kolotečinu, bio mi je draži dok je još eksperimentirao.
King, ljutiš se jer te kao manhunter napada i jer "po svaku cijenu pokusava da dokaze kako bolje zna" a ti to isto radiš.

A rečenisa sa Rossom, Manarom i Disoom ti je bezvezna, pogotovo jer bi Disoov Zagor bio bolji od njihovog.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 14/09/2011 : 19:40:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
Laurenti je nacrtao samo jednu priču o Zagoru "Kradljivci sjena" i to po meni stvarno fenomenalno, donekle nije loš u "Osveta Vudu" i "Otočka skupina", sve ostalo je očajno Chiraolla može da prođe u "Sedam gradova Cibole", ostalo da ne pominjem, vrhunac očaja (u ovom slučaju konretno mislim na Zagorov lik) je "Blago Žana Lafita", "Dugo putovanje" da je crtao Ferri bio bi remek delo,ovako imamo brljotinu u liku Zagora Očito da su obojica fenomenalni crtači i umetnici, ali Zagora doživljavju kao zaradu na brz i lak način, i to im na žalost prolazi, naročito Laurentiu koji se eto ovajdio i od KI VČ-a

Edited by - Bruce Springsteen on 14/09/2011 19:49:59
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22287 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 14/09/2011 : 19:46:15  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers


King, ljutiš se jer te kao manhunter napada i jer "po svaku cijenu pokusava da dokaze kako bolje zna" a ti to isto radiš.



sta? "napadam" njega, kako si to vec nazvao, i kontriram mu na takav nacin da bih mu pokazao da bolje znam...
a jebiga, pogledam pod active users i vidim da gledas ovaj topic. Imao sam osjecaj da ces uletjeti sa kriticnim komentarom upucenim meni zanemarvivsi sve drugo, mada te ne vidjam nesto u ovom topicu. Jednom si me bas ti prozvao kao bahatog(ili slicno), isto neprozvan, zbog toga sam to i slutio, kako se pokazalo opravdano.
ma nema veze, neka ulete jos trojica-cetvorica onih koji su mi se nekad zmajerili iz ovog ili onog razloga, opale ljudski neki komentar, jer sada je pravi momenat- kako kazu: "zajedno smo jaci",
pa mozemo dalje sa temom.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25103 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 14/09/2011 : 19:46:44  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

manhuntere, zaista mi se ne da s tobom ulaziti u dublje rasprave. Imas neki ironican pristup diskusijima sa podrugljivim tonom, na slican nacin si nedavno zapoceo raspravu i u temi oko "Demon ludila".
Mislim stvarno, kakva su to pitanja kao:
Kojih junaka? I zašto?



Pa slušaj, ako ti kažeš: "Zato sto ima junaka koji trebaju da zadrze neki stepen prepoznatljivosti i osnovnih karakteristika." logično je da neko pita koji su to junaci i zašto ti tako misliš. Najosnovniji princip diskusije.

Ne znam odakle ti to da imam podrugljiv ton? Ja mislim da se sasvim dobro vidi kad stvarno želim konstruktivnu diskusiju, a kad idem u drugom pravcu. Kao i kod tebe uostalom...

Ovde mogu da ti kažem (a na tebi ostaje da li ćeš da poveruješ) da sam stvarno hteo da jednostavno pričam o Zagoru, crtačima i sl. Eto, i sa Elderaneom sam razmenio par postova, misliš da sam i njega "podrugljivo" zezao?


quote:
imam osjecaj da po svaku cijenu pokusavas da dokazes kako bolje znas, pa makar se radilo i o samom Zagoru, u stvari, pogotovo kada se radi o Zagoru.




Ok, kao prvo:

JA pokušavam da pokažem kako nešto bolje znam? JA??????
Hajde nemoj da me zezaš, molim te....
Ja mislim da na ovom topicu nisam pola godine nešto napisao i sad hoću da dokažem da znam više o Zagoru od nekoga? Pa ja sam mislio da si ti Zagorolog? Šta bih ja sad tebi trebalo da napišem?

A i da zaboravimo Zagora: pogledaj moje postove u poslednjih godinu-dve. Em što retko postujem, em što je većina postova u sportu ili svaštari. Ne veruješ? Proveri. I onda ja kao nešto pokušavam da dokažem da bolje znam o stripovima od nekog?

Ja za sebe UVEK kažem da NE ZNAM. Upravo iz tog razloga što čovek uvek nešto može da nauči. Hajde neka mi neko pronađe post gde ja kažem kako poznajem neku temu. Pa čak recimo kod MN ili Thorgala, koji su mi kao omiljeni...

Mislim da je problem što ja volim da diskutujem, da razmenjujem mišljenja sa drugim ljudima. I što ničije stavove ne uzimam zdravo za gotovo, već kroz diskusiju pokušavam da im pronađem i slabosti i prednosti u odnosu na moja razmišljanja. To što ti onda moje postove tumačiš kao "napad" je već tvoj problem. Ako te uveseljava da svi u glas gačemo da je Ferri dobar a Chiarolla loš, meni ne smeta.

Ali nekad je i konstruktivna diskusija dobra, ili se varam?

Šta je to u mojim današnjim postovima bilo "podrugljivo"? Ili u onim temama u Demonima?

Evo, odgovori mi na to, molim te. Ili neko drugi, još bolje.
Možda ja živim u nekoj zabludi, pa ti imaš pravo.

Samo, imaj uvek na umu da je komunikacija preko interneta dvodimenzionalna i da uvek postoji mogućnost da ono što napišeš bude drugačije primljeno. Tako je i sam mojim i tvojim i svačijim postovima.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 14/09/2011 : 19:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Au, mislis da bi Sedioli ili Verni primirisali Chiarolli u onoj prici :)? Sumnjam. Mislim da Ferrijeva verzija ne bi upola bila onako turobna kao Chiarollina, mada bi ja volio da je crtao Marcello :(
Sta znam, ako se ne potrefi crtac, prica gubi pola. Da je Morsku stravu nacrtao Ferri, to bi danas bila jedna prosjecna prica, a Kain bi bio Zagor sa dugom kosom. Ovako, zna se misljenje 90% Zagorovaca o Morskoj stravi.


Pravi pridev, turobna, njegov crtez je doprineo mnogo atmosferi rasula, muke, tuge i rastrzanosti. Zaista mislim niko ne bi uspeo toliko da docara taj scenario kao Kjarola.

Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9321 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 14/09/2011 : 20:01:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Deers


King, ljutiš se jer te kao manhunter napada i jer "po svaku cijenu pokusava da dokaze kako bolje zna" a ti to isto radiš.



sta? "napadam" njega, kako si to vec nazvao, i kontriram mu na takav nacin da bih mu pokazao da bolje znam...
a jebiga, pogledam pod active users i vidim da gledas ovaj topic. Imao sam osjecaj da ces uletjeti sa kriticnim komentarom upucenim meni zanemarvivsi sve drugo, mada te ne vidjam nesto u ovom topicu. Jednom si me bas ti prozvao kao bahatog(ili slicno), isto neprozvan, zbog toga sam to i slutio, kako se pokazalo opravdano.
ma nema veze, neka ulete jos trojica-cetvorica onih koji su mi se nekad zmajerili iz ovog ili onog razloga, opale ljudski neki komentar, jer sada je pravi momenat- kako kazu: "zajedno smo jaci",
pa mozemo dalje sa temom.



ma ne napadam te, ovo je bilo upućeno tebi samo zato jer u ovoj zadnjoj raspravi do sada bio samo ti na strani protiv chiarolle i laurentija dok su elderane84 i manhunter bili za njih, isto bi reagirao i da je springsteen ili neko drugi rekao iste argumente (ross, manara, verni)

zaključak mog posta bi trebao bit da se slažem s manhunterom i elderane84.
No mislim da ova rasprava ionako ne vodi nikuda budući da će i dalje obje strane držat se svoga na što, naravno, imaju pravo.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 14/09/2011 : 20:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da je tako. Ja se ne slazem ni sa jednom rijecju koju je napisao Bruce. Ja prosto ne shvatam takav nacin vidjenja stvari, i volio bi kad bi mi bilo ko pokazao na primjeru sta je to sta je Chiarolla upropastio u dugom putovanju, ili Laurenti u Carstvu Songaja, i sta bi to tacno Ferri pridonio Dugom Putovanju da ga poboljsa? Svi znamo da je Ferri majstor u stvaranju jezovite atmosfere, ali znamo i da mu je svaki porucnik, narednik, Supermajk, Dzimi gitara i mnogi drugi, zapravo Zagor, samo sa drugom bojom kose, ili brkovima, ili tako nesto.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26442 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/09/2011 : 20:16:47  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter
Nemam ja nista protiv kada bi Ross i Manara crtali Zagora, pa makar svoju verziju koja nema veze sa klasicnom



Pa Manara i je-Princ vilenjaka specijalac putem kopiranta Toricellija

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25103 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 14/09/2011 : 20:19:50  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by manhunter
Nemam ja nista protiv kada bi Ross i Manara crtali Zagora, pa makar svoju verziju koja nema veze sa klasicnom



Pa Manara i je-Princ vilenjaka specijalac putem kopiranta Toricellija




Ovo nisam ja napisao, već King.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 14/09/2011 20:20:12
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 14/09/2011 : 20:37:30  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

Laurenti je nacrtao samo jednu priču o Zagoru "Kradljivci sjena" i to po meni stvarno fenomenalno, donekle nije loš u "Osveta Vudu" i "Otočka skupina", sve ostalo je očajno Chiraolla može da prođe u "Sedam gradova Cibole", ostalo da ne pominjem, vrhunac očaja (u ovom slučaju konretno mislim na Zagorov lik) je "Blago Žana Lafita", "Dugo putovanje" da je crtao Ferri bio bi remek delo,ovako imamo brljotinu u liku Zagora Očito da su obojica fenomenalni crtači i umetnici, ali Zagora doživljavju kao zaradu na brz i lak način, i to im na žalost prolazi, naročito Laurentiu koji se eto ovajdio i od KI VČ-a


Ne shvaćam kako Laurenti može dobro nacrtati jednu priču pa kao da se ispričava na trudu sljedeću zas..e.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 14/09/2011 : 22:08:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
Ova tema je prežvakavana mali milion puta :)
I mislim da se svaki put vrtimo u krug i na kraju smo na početnoj tački.

Iskreno mislim da ne treba raspravljati o subjektivnim doživljajima dela određenih crtača. Ja odvajam kvalitet određenog crtača od toga kako mi njegov stil leži na određenom junaku. Ne može se tu biti objektivan u potpunosti.

Evo npr. toliko famozni Kjarola i Verni. Ako govorimo o kvalitetu njihovog crteža, ja ću bez problema reći da je Kjarola bolji. Gledao sam njegove radove i na njegovom sajtu i na drugim Bonelijevim junacima (na MM je radio prilično dobro po mom mišljenju), ali ako govorimo o njihovim radovima na Zagoru, reći ću da mi je Verni 10 mesta ispred Kjarole. Jednostavno kada čitam Vernijevog Zagora, uživam, dok Kjarolinog jedva pročitam do kraja. Užasava me njegov Zagor. I to je kako ja doživljavam njih dvojicu, dakle potpuno subjektivno mišljenje i osećaj koji imam dok čitam strip. Nema tu šta puno da se debatuje, to bih mogao kada bi se pričalo o nekom drugom junaku koji mi nije omiljen.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 14/09/2011 : 22:33:35  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bat Baterton

Ova tema je prežvakavana mali milion puta :)
I mislim da se svaki put vrtimo u krug i na kraju smo na početnoj tački.


To je ljepota svega ovoga, kada ljudi, kao mi, imamo ispunjen život raznim aktivnostima i na kraju dana možemo sjesti pred kompjuter i prepucavati se oko toga tko je bolji crtač. Ruku na srce koliko vas bi mjenjalo ovakve rasprave s nečim drugim.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

simastrahota73
New Member



Serbia
138 Posts

Member since 14/11/2010

Posted - 14/09/2011 : 22:39:25  Show Profile Show Extended Profile  Send simastrahota73 a Private Message  Reply with Quote
u VC 48 Bez Milosti najavljuje se sspecijalac Zagor sa dodatkom knjizicom od 30 strana, ali ne govore o kom se
specijalcu radi. E sad, posto je izasao odredjeni broj specijalaca sa tim knjizicama, pitam se koji su jos ostali
specijalci da izadju sa tim dodacima? Da lakse pretpostavim koji ce biti za dve nedelje.

U tamninu smo svi crni!
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 14/09/2011 : 22:43:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Vjerovatno ovaj:

http://www-en.sergiobonellieditore.it/auto/scheda_speciale?collana=44&numero=9&subnum=
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.59 seconds. Snitz Forums 2000