forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

velka031
Advanced Member



Croatia
16944 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 14/09/2011 : 23:12:36  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Meni taj specijalac nije loš, Dotti ga je odlično nacrtao...
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 14/09/2011 : 23:39:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Izgleda da je tako. Ja se ne slazem ni sa jednom rijecju koju je napisao Bruce. Ja prosto ne shvatam takav nacin vidjenja stvari, i volio bi kad bi mi bilo ko pokazao na primjeru sta je to sta je Chiarolla upropastio u dugom putovanju, ili Laurenti u Carstvu Songaja, i sta bi to tacno Ferri pridonio Dugom Putovanju da ga poboljsa? Svi znamo da je Ferri majstor u stvaranju jezovite atmosfere, ali znamo i da mu je svaki porucnik, narednik, Supermajk, Dzimi gitara i mnogi drugi, zapravo Zagor, samo sa drugom bojom kose, ili brkovima, ili tako nesto.



Ok Laurenti nije ništa upropastio u "Carstvu Songaja", ali ima pad kvaliteta crteža u odnosu na svoju prvu priču Što se tiče Chiarolle i "Dugog putvoanja", stojim iza toga da je očajno nacrtao lik Zagora. Što se tiče Ferria sigurno bi to odlično odradio, jedino možda bi Donatelli bio bolji, pod uslovom da ju je crtao kao u najboljim danima, i s'obzirom na temu priče, jer nam je poznato da je on nacrtao upravo najozbiljnije Zagorove priče slične tematike (Sloboda ili smrt, Gnev Osaga, Poklič Suka)
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 14/09/2011 : 23:42:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

Laurenti je nacrtao samo jednu priču o Zagoru "Kradljivci sjena" i to po meni stvarno fenomenalno, donekle nije loš u "Osveta Vudu" i "Otočka skupina", sve ostalo je očajno Chiraolla može da prođe u "Sedam gradova Cibole", ostalo da ne pominjem, vrhunac očaja (u ovom slučaju konretno mislim na Zagorov lik) je "Blago Žana Lafita", "Dugo putovanje" da je crtao Ferri bio bi remek delo,ovako imamo brljotinu u liku Zagora Očito da su obojica fenomenalni crtači i umetnici, ali Zagora doživljavju kao zaradu na brz i lak način, i to im na žalost prolazi, naročito Laurentiu koji se eto ovajdio i od KI VČ-a


Ne shvaćam kako Laurenti može dobro nacrtati jednu priču pa kao da se ispričava na trudu sljedeću zas..e.



Ne vidim ničeg tu čudnog, nije ni prvi ni poslednji
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 14/09/2011 : 23:44:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Meni taj specijalac nije loš, Dotti ga je odlično nacrtao...



Da, jedan od boljih specijalaca, Dotti je Ok
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 14/09/2011 : 23:47:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen


stojim iza toga da je očajno nacrtao lik Zagora.



I dodjosmo do kljucne recenice Na stranu sto je savrseno prikazao atmosferu, i svi su mu likovi prilicno izrazajni, nije nacrtao Zagora kako ga je Ferri zamislio, i sve je lose.
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 14/09/2011 : 23:50:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

quote:
Originally posted by Bruce Springsteen


stojim iza toga da je očajno nacrtao lik Zagora.



I dodjosmo do kljucne recenice Na stranu sto je savrseno prikazao atmosferu, i svi su mu likovi prilicno izrazajni, nije nacrtao Zagora kako ga je Ferri zamislio, i sve je lose.



Nije ga nikako nacrtao
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12888 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 15/09/2011 : 00:09:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Meni taj argument evanđelja po Ferriju nikad nije bio jasan. Svaki crtač koji ne crta Zagora kao Ferri je loš crtač?

Ja obožavam Jacka Kirbyja i njegov Fantastic Four, ali ni u ludilu ne bih rekao da su John Byrne i Mike Wieringo loši crtači zato što likove crtaju potpuno drugačijim stilom od Kirbyja.

Prepoznatljivost junaka? Što, jesu li Laurenti i Chiarolla možda Zagoru promijenili kostim? Jesu li mu nacrtali bradu i brkove? Jel Zagor u njihovim stripovima možda nosi sombrero i pončo? Jesu li mu naoštrili sjekiru i pištolj zamijenili winchesterkom? Nosi li možda koleđice umjesto čizmi?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/09/2011 : 00:13:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Uvati se ti onoga popisa Bushido
Btw, jebeš ti lika ako se kroz vrime ne minja...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 15/09/2011 : 00:55:40  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Meni taj argument evanđelja po Ferriju nikad nije bio jasan. Svaki crtač koji ne crta Zagora kao Ferri je loš crtač?


dobra
Naprotiv, King i ostali pokušavaju da kažu (i tu se slažem sa njima) da je Ferrijev Zagor onaj pravi i jedini što se tiče fizičkih osobina. Nakon toliko dugo rada na njemu i pobranih aplauza, njegov Zagi bi donekle trebao da posluži kao model ostalim crtačima. Nekima, ne svima. Zbog toga simpatije prema Verniju i njegovom trudu. Ne kažem da valja ili ne valja (nemam volje da se raspravljam), ali njegov copy-paste-ferri stil je obećavao svima u SBE.


quote:
Prepoznatljivost junaka? Što, jesu li Laurenti i Chiarolla možda Zagoru promijenili kostim? Jesu li mu nacrtali bradu i brkove? Jel Zagor u njihovim stripovima možda nosi sombrero i pončo? Jesu li mu naoštrili sjekiru i pištolj zamijenili winchesterkom? Nosi li možda koleđice umjesto čizmi?


Ne, već nerviraju zbog toga što je očigledno da su obojica pravi znalci u crtanju, a izbace u zadnje vreme takvo smeće. Laurentija sam obožavao od Osvete Vudua. A kod Chiarolle sam uvek cenio originalnost u stilu. Sedam gradova Cibole mi je fantastična epizoda i tu čoveku skidam kapu. Ali sada su otišli dovraga.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 15/09/2011 : 00:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Pa, Laurenti ima jedan los rad na Zagoru! Samo jedan.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22287 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/09/2011 : 00:59:54  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido



Prepoznatljivost junaka? Što, jesu li Laurenti i Chiarolla možda Zagoru promijenili kostim? Jesu li mu nacrtali bradu i brkove? Jel Zagor u njihovim stripovima možda nosi sombrero i pončo? Jesu li mu naoštrili sjekiru i pištolj zamijenili winchesterkom? Nosi li možda koleđice umjesto čizmi?


jesu, nacrtali su mu kostim.
Da nisu, covjek bi mogao pomisliti da su crtali Miki Mausa ili Homera Simpsona
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22287 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/09/2011 : 01:01:17  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak


Ne, već nerviraju zbog toga što je očigledno da su obojica pravi znalci u crtanju, a izbace u zadnje vreme takvo smeće.


O tome sam govorio na prethodnoj stranici.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22287 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/09/2011 : 01:05:11  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
jos jednom:
Laurenti kako zna da crta i kako crta aktuelno Zagora:



Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12888 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 15/09/2011 : 01:10:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Ova slika Zagora je sasvim dobra. Što joj fali?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22287 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/09/2011 : 01:11:53  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Ova slika Zagora je sasvim dobra. Što joj fali?


Nista! Ama bas nista. Remek-djelo!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12888 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 15/09/2011 : 01:13:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Ova slika Zagora je sasvim dobra. Što joj fali?


Nista! Ama bas nista. Remek-djelo!


Reci, što konkretno na toj slici ne valja?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22287 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/09/2011 : 01:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Pa rekao sam, sve je perfektno. Pogledaj sliku lijevo i onda ovu drugu. Rijeci su suvisne.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12888 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 15/09/2011 : 01:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
U čemu je onda problem?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 15/09/2011 : 01:19:37  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Njegova leva ruka (sa naše, dakle, desne strane). Malko je čudna. Ali inače, ovaj crtež mu nije ni blizu najgorima.
A ako sam shvatio Kingovu poentu, razlika između ova dva crteža je u pristupu detaljima. Pogledaj samo te linije na gornjem crtežu, i stil senčenja.
Problem je što su oba crteža van strip-kaiševa. Ovaj Zagor je naslovnica, a naslovnica traži jednako vremena kao i crtež one devojke gore. Ako ćemo na ovaj način da ih poredimo, na Zagoru se stari Laurenti prilično štedeo. Da ovako crta unutar stripa niko se ne bi bunio.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22287 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/09/2011 : 01:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
evo upravo pitao zenu da kaze nesto o ovim slikama:
1 slika: Dobra, super nacrtana, detaljna.
2 slika: Taj ne lici na covjeka, izgleda kao neki monstrum.





Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 15/09/2011 : 01:22:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
A i ova devojka ima lice kao da joj je cetrdeset godina bar. :D

Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 15/09/2011 : 01:23:46  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

evo upravo pitao zenu da kaze nesto o ovim slikama:
1 slika: Dobra, super nacrtana, detaljna.
2 slika: Taj ne lici na covjeka, izgleda kao neki monstrum.








Bez zajebancije, takav kometar je dala i moja (buduća) žena. Ne zna da crta, ali brate da tako realan komentar da te zaboli glava.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 15/09/2011 : 01:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
A Ferijev crtez je znatno realniji od ovog Kjarolinog?

Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12888 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 15/09/2011 : 01:26:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Naravno, mi ovdje sada raspravljamo o subjektivnim dojmovima. I tako će uvijek biti. To što netko ne voli Chiarollu i Laurentija neće puno utjecati na moje mišljenje. I obrnuto.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22287 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/09/2011 : 01:27:37  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Snake Plissken

A Ferijev crtez je znatno realniji od ovog Kjarolinog?


ma kakvi
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.48 seconds. Snitz Forums 2000