forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Blueberry, u MC
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

teller
Advanced Member



Slovenia
18739 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 27/09/2011 : 21:46:15  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
srednji prst za cijenu, palac gore za izdanja...ali kupujem pod obavezno...ipak je to Blueberry,junak moje mladosti.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20962 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/09/2011 : 22:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

srednji prst za cijenu, palac gore za izdanja...ali kupujem pod obavezno...ipak je to Blueberry,junak moje mladosti.


Složio bih se sa bratom Tellerom.
Cena od 90 kuna je cena koju plaćam za još dva kultna stripa, Spiroua i Riđobradog, a oba u izdanju Libellusa.
I dok Libellus ipak nudi nešto kvalitetnija izdanja (prevod, hronologija koju BG odrađivao zbrda-zdola), tempo im je ubitačno spor - dva godišnje, a Spirou i manje od toga.
BG cepa muški tempo - 7 albuma godišnje.Sledeće godine ako sve bude kako treba - kompletan opus - ehej, kapa za ovaj potez; pa to mora i da košta nešto malo više!
Osim toga, prvih pet albuma možete kupiti u odličnom stanju na aukcijama za 40-50 kuna, mislim na izdanja Dečijih Novina.Ja ih recimo imam, i ne vidim da im nešto fali - tako da meni iz džepa izleće samo 180 kuna!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 27/09/2011 22:03:07
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/09/2011 : 22:59:57  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Ja cu ovde uzeti brojeve 13 i 14, ove pre imam u Stripoteci. To je to, kraj price.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/09/2011 : 03:53:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

48 stranica za 90 kn?
Srednji prst Bookglobeu.


Ipak, anto je rekao jednu važnu stvar. Franko-belgijski albumi u izdanju Libellusa se već nekoliko godina prodaju po cijeni od 90 kuna.

A nije baš da su vremena takva da možemo očekivati sniženje cijena.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1253 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 28/09/2011 : 07:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Paka01

48 stranica za 90 kn?
Srednji prst Bookglobeu.


Ipak, anto je rekao jednu važnu stvar. Franko-belgijski albumi u izdanju Libellusa se već nekoliko godina prodaju po cijeni od 90 kuna.

A nije baš da su vremena takva da možemo očekivati sniženje cijena.



Pa zapravo, vremena jesu takva, da bi trebali očekivati sniženje cijena. Standard je gori i gori, ljudi imaju sve manje novca, a stripovi baš i nisu nešto najnužnije u životu, pa če ljudi jasno ovdje probati nešto uštedjeti. Pa bi zato valjda bilo logično, da se izdavači trude, da zadrže svoje kupce i da eventualno dobiju nekog novog.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 28/09/2011 : 11:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Ipak, anto je rekao jednu važnu stvar. Franko-belgijski albumi u izdanju Libellusa se već nekoliko godina prodaju po cijeni od 90 kuna.



Istina, ali imaju na pocetku akcijsku cijenu, a i na zadnja 2 interlibera ih se moglo kupiti prakticki u pola cijene pa se nitko nije zalio.

E da, i pisemo o bluberiju o potpuno istoj temi u 2 topica.


Edited by - Mord on 28/09/2011 13:57:43
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4248 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 28/09/2011 : 14:48:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

48 stranica za 90 kn?
Srednji prst Bookglobeu.



Potpisujem! Uzeo bi prva dva sigurno ali neću iz principa jer je cijena bezobrazno visoka. Samo se sjetim Konana i Tarzana za tridesetak kuna veću cijenu

Bok, kako si.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 28/09/2011 : 19:37:31  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Ja ću svakako uzeti svih 7. Kad već imam sve epizode koje je Bookglobe objavio do sad...
Go to Top of Page

76
Senior Member

Croatia
2617 Posts

Member since 24/12/2005

Posted - 28/09/2011 : 19:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Send 76 a Private Message  Reply with Quote
Kupit ću i ja, ali cijena me stvarno neugodno iznenadila. Jedino objašnjenje za ovako veliko poskupljenje bilo bi da je naklada ovog kontigenta manja no što je bio slučaj dosada.

The best you can say for football is that it has given the working man a subject for conversation.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18739 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 28/09/2011 : 20:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
hmmm, najmanji problem bi bio da su od zadnih Bluberija do ovih novih poskupjeli samo stripovi...dovraga, poskupilo je sve za trećinu bar, pa ne izdaje te Bluberije Bookglobe na mjesecu, i oni su uvućeni u tu mašinu recesije koja ruši sve barijere...ako je poskupio papir, tisak, energenti kako da strip ostane 10 godina na 70 kuna...s tim da se još lošije prodaje ko nekad i u manjem tiražu...mnogo šta možemo reči za Bookglobe, ali da su čarobnjaci/mađioničari-NISU!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

76
Senior Member

Croatia
2617 Posts

Member since 24/12/2005

Posted - 28/09/2011 : 22:06:36  Show Profile Show Extended Profile  Send 76 a Private Message  Reply with Quote
Poskupljuje svake godine. Sa 70 na 75, pa sa 75 na 80, a sada sa 80 na 100. U to isto vrijeme kruh je u pekarni u mom kvartu poskupio 0,2 kune, sa 4 na 4,2, iliti pet posto. A ne 25, i to odjednom...
Isto tako, kiosk izdanja su već više od tri godine na 18 kuna, a prije toga su bila 16. Poskupljenje - 12 posto.

The best you can say for football is that it has given the working man a subject for conversation.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18739 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 29/09/2011 : 00:20:50  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
mogu se samo složit sa tobom(da vidiš kako skaću cijene kad uđete u Evropu)...dobro, ipak je taj Bookglobe sa albumima krenuo tamo pre pet-šest ili više godina, a možda i nije najsretnije usporediti kruh i stripove, kod kruha i nafte ruku drži država(Jadranka za sada) a kod stripova vlada prosta logika biznisa...manja je naklada viša je cijena,nešto moraju i zaradit(a baš obogatili se nisu za sada), za tih 7 albuma valja odvaliti 100 evra, velika je to brojka za ova vremena...možda da pravi Bluberiljubci kupuju broj po broj(ionako se neće razprodati koju godinu)pa je manja grižnja savjesti...žao mi ako če to poskupljenje nekoga zakinuti za ta izdanja, ali tu bar postoje jeftinije(valjda)varijante...Dječje Novine,Stripoteke pa....ne plivam u novcu (sa dvoje školoobavezne dijece)to je bar jasno ali Bluberija uzimam...on je sinonim moje mladosti.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 29/09/2011 : 08:54:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Bookglobeova HC izdanja do sad su bila jeftinija od drugih sličnih.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 29/09/2011 : 09:37:39  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

Bookglobeova HC izdanja do sad su bila jeftinija od drugih sličnih.


Bookglobe izdanja nikad nisu bila jeftinija od drugih sličnih.
Jeremiah od SA najnoviji košta 75 Kn.
Tvrđe i Zekani od Fibre 80 Kn
Riđobradi i Spirou od Libellusa 90 Kn, ali prvih 2 mjesca isto 80 Kn.
Dakle kako su onda Bookglobe izdanja do sada bila jeftinija od drugih sličnih?
O integralima neću ni pričat.
Bookglobe integrali sa 3 epizode 200 Kn????
Citirat ću Paku01:
"Srednji prst Bookglobeu"

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29200 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/09/2011 : 10:10:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by dsormaz1

Bookglobeova HC izdanja do sad su bila jeftinija od drugih sličnih.


Bookglobe izdanja nikad nisu bila jeftinija od drugih sličnih.
Jeremiah od SA najnoviji košta 75 Kn.
Tvrđe i Zekani od Fibre 80 Kn
Riđobradi i Spirou od Libellusa 90 Kn, ali prvih 2 mjesca isto 80 Kn.
Dakle kako su onda Bookglobe izdanja do sada bila jeftinija od drugih sličnih?
O integralima neću ni pričat.
Bookglobe integrali sa 3 epizode 200 Kn????
Citirat ću Paku01:
"Srednji prst Bookglobeu"


Dsormaz je (ultra)desničar, oni očito gledaju stvarnost nekim drugim očima:)

Inače, Libellusovi Spiroui imaju, ako se ne varam, 64 stranice.

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20962 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/09/2011 : 14:40:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Jesu li u prodaji svih sedam albuma ?
Nema zadnja dva u izdavačkom izlogu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 29/09/2011 : 15:06:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Paka01

48 stranica za 90 kn?
Srednji prst Bookglobeu.


Ipak, anto je rekao jednu važnu stvar. Franko-belgijski albumi u izdanju Libellusa se već nekoliko godina prodaju po cijeni od 90 kuna.

A nije baš da su vremena takva da možemo očekivati sniženje cijena.



Da, al meni je i to skupo također. Jednostavno ne mogu prihvatit da je tako malo stranica tako skupo i gotovo, ko god bija izdavač. Da postoji neko iole kvalitetno izdanje Blueberryja na engleskome i u boji, uzea bi ga bez razmišljanja. Tako sam rješija i Blacksada.

Bookglobe albumi 1+2+3 = 270 kn
Dark Horse integral = 130 kn

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 29/09/2011 : 15:14:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Jesu li u prodaji svih sedam albuma ?
Nema zadnja dva u izdavačkom izlogu.


Jesu. Vjerojatno ih delboj nije stavio zato što je riječ o reprintovima.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 29/09/2011 : 15:21:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Da, al meni je i to skupo također. Jednostavno ne mogu prihvatit da je tako malo stranica tako skupo i gotovo, ko god bija izdavač. Da postoji neko iole kvalitetno izdanje Blueberryja na engleskome i u boji, uzea bi ga bez razmišljanja. Tako sam rješija i Blacksada.

Bookglobe albumi 1+2+3 = 270 kn
Dark Horse integral = 130 kn


Sve je to meni jasno. Ja bih isto volio da su ta izdanja jeftinija. Samo kažem, izjave tipa "Srednji prst Bookglobeu." nekako nemaju smisla jer nije baš da drugi izdavači nude slična izdanja po povoljnijim cijenama.

Nemojte me krivo shvatiti, ne upirem prstom ni na koga, samo konstatiram činjenicu kako su stripovi kod nas općenito skupi.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 29/09/2011 : 16:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Paka01

Da, al meni je i to skupo također. Jednostavno ne mogu prihvatit da je tako malo stranica tako skupo i gotovo, ko god bija izdavač. Da postoji neko iole kvalitetno izdanje Blueberryja na engleskome i u boji, uzea bi ga bez razmišljanja. Tako sam rješija i Blacksada.

Bookglobe albumi 1+2+3 = 270 kn
Dark Horse integral = 130 kn


Sve je to meni jasno. Ja bih isto volio da su ta izdanja jeftinija. Samo kažem, izjave tipa "Srednji prst Bookglobeu." nekako nemaju smisla jer nije baš da drugi izdavači nude slična izdanja po povoljnijim cijenama.

Nemojte me krivo shvatiti, ne upirem prstom ni na koga, samo konstatiram činjenicu kako su stripovi kod nas općenito skupi.


Mr. Bushido, guštan čitat tvoje postove, jer dosta znaš o stripu i jako si dobar izvor informacija.
Međutim, ne kužim zašto si toliko gorljivi branitelj Bookglobea, da ni nakon napisanih primjera jeftinijih a istih/sličnih izdanja i dalje drviš svoje.
Još jednom ću ponovit, kod integrala je stvar još izraženija. Ne bih se uopće začudio da sada, kada je cijena pojedinačnog albuma dosegla 90/100 Kn, i inače preskupi integrali od 200 Kn za 3 epizode poskupe.
Apsolutno se slažem s tobom da su stripovi općenito skupi, međutim Bookglobe to nadilazi, pa umjesto da imamo općenito skupe, sada imamo i bezobrazno skupe stripove.
Izjava srednji prst je odlična i na mjestu, jer na bezobrazluk je koji put najbolje odgovorit bezobrazlukom.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 29/09/2011 16:04:29
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26470 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/09/2011 : 16:05:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
skupi jesu s tendencijom da budu još skuplji.i zato se tribamo boriti protiv poskupljenja kuknjavom na forumu i onda će zli izdavač uviditi koliko gubi novaca i smanjiti cijenu albuma i pokrenuti bd strip reviju na kioske.hm,onda sam se probudio sav mokar.
lijepo je kad se dupliraju stripovi od različitih izdavača pa se može birati jeftinije ako takvo i postoji al ovdje kod borovnice i nema takve opcije jer kod mp je c/b izdanje.
znači da ću ih kupiti(prodajem na aukcijama prvih 6 mp albuma) al zato sam neka domaća izdanja zamijenio jeftinijim stranim izdanjima.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 29/09/2011 : 16:21:26  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

skupi jesu s tendencijom da budu još skuplji.i zato se tribamo boriti protiv poskupljenja kuknjavom na forumu i onda će zli izdavač uviditi koliko gubi novaca i smanjiti cijenu albuma i pokrenuti bd strip reviju na kioske.hm,onda sam se probudio sav mokar.
lijepo je kad se dupliraju stripovi od različitih izdavača pa se može birati jeftinije ako takvo i postoji al ovdje kod borovnice i nema takve opcije jer kod mp je c/b izdanje.
znači da ću ih kupiti(prodajem na aukcijama prvih 6 mp albuma) al zato sam neka domaća izdanja zamijenio jeftinijim stranim izdanjima.


Čemu služi forum?
jel možda služi između ostaloga i za razmjenu mišljenja?
Smin li ja dat svoje mišljenje o cijeni izdanja?
Ili bi tribalo da su svi postovi u izdavačkom izlogu kupujem, konačno,uzimam, jupi, juhu, kurac-palac?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 29/09/2011 : 16:21:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Međutim, ne kužim zašto si toliko gorljivi branitelj Bookglobea, da ni nakon napisanih primjera jeftinijih a istih/sličnih izdanja i dalje drviš svoje.

Ne branim ja nikoga, samo govorim kakvo je stanje.

Ja bih bio najsretniji kada bi albumi koštali maksimalno 50, a integrali 100 kuna. Međutim, mislim da ima boljih mehanizama kako dati izdavaču do znanja kako se ne slažemo s njegovim potezima. Na primjer, Bookglobe ima Facebook, Twitter, e-mail i broj telefona. Pisanje na forumu je ok, ali mislim da je puno bolje iskoristiti neku od ovih opcija kako bi se izdavaču direktno skrenula pozornost na njegove pogrešne poteze. Naravno, tu je i opcija da se izdanja jednostavno ne kupuju, što će izdavač itekako osjetiti.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 29/09/2011 : 16:27:48  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Međutim, ne kužim zašto si toliko gorljivi branitelj Bookglobea, da ni nakon napisanih primjera jeftinijih a istih/sličnih izdanja i dalje drviš svoje.

Ne branim ja nikoga, samo govorim kakvo je stanje.

Ja bih bio najsretniji kada bi albumi koštali maksimalno 50, a integrali 100 kuna. Međutim, mislim da ima boljih mehanizama kako dati izdavaču do znanja kako se ne slažemo s njegovim potezima. Na primjer, Bookglobe ima Facebook, Twitter, e-mail i broj telefona. Pisanje na forumu je ok, ali mislim da je puno bolje iskoristiti neku od ovih opcija kako bi se izdavaču direktno skrenula pozornost na njegove pogrešne poteze. Naravno, tu je i opcija da se izdanja jednostavno ne kupuju, što će izdavač itekako osjetiti.


Da, gospodin Radić jedva čeka popričat samnom, i uvažiti moje primjedbe. On je poznat kao taktičan i ugodan sugovornik sa neistomišljenicima.
Jedino što bih od njega vjerovatno dobio je kurčenje kako je on od stripova kupio ženi bundu i mercedes A klase, i koji k... mu se uopće obraćam.
Već viđeno na ovom forumu.
Nažalost, jediono efikasno što mogu napraviti je dijelom i na moju štetu, a to je "srednji prst".

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 29/09/2011 : 16:38:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Nitko ne kaže da ti moraš direktno razgovarati s Radićem. Na primjer, uzmi Facebook. Bookglobeovu stranicu dnevno posjeti sigurno nekoliko stotina osoba. Ako ti ostaviš žalbu na njihovom zidu, glasnije ćeš i jasnije dati do znanja kako si nezadovoljan nego da mu se obraćaš direktno. Jer će sada hrpa drugih ljudi vidjeti tvoju poruku, zamisliti se i možda dobro razmisliti o kupnji. A možda se jave još i drugi.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000