forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 HRVATSKI KRALJEVI -dokumentarna serija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 15/10/2011 : 20:14:42  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Joj, nemojmo o politici i političkim uvjerenjima, vratimo se na dokumentarac :)
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 15/10/2011 : 20:53:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by Mord

Nisam nista slusao, stovise uopce ne studiram nista slicno. Samo me zanima kakav si dojam stekao iz prve ruke. Posto je moj ovako sa strane dosta los.


po čemu je tvoj dojam loš?



Pa recimo da mi se cini da se doticni u svojim radovima bas ne drze cinjenica do kraja. Za seriju ne znam. Cisto usput pitam kakav je tvoj dojam ako si slusao uzivo. Da ne ulazimo u politiku bas.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 16/10/2011 : 02:04:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Pa recimo da mi se cini da se doticni u svojim radovima bas ne drze cinjenica do kraja. Za seriju ne znam. Cisto usput pitam kakav je tvoj dojam ako si slusao uzivo. Da ne ulazimo u politiku bas.



predlažem da o tome popričamo preko pm-a, da ne bi imali problema ak tak nekaj iznesemo ovdje

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 16/10/2011 : 10:11:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan
predlažem da o tome popričamo preko pm-a, da ne bi imali problema ak tak nekaj iznesemo ovdje



Ma ok, nije ni bitno. U biti me vise zanimao Budak, znam da sam ga po necemu zapamtio a ne mogu se sjetiti po cemu.

Jurcevic je jasan kao suza.


Sama serija mi se cini ok. Vidjet cemo komentare kad prodje par epizoda.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 21/10/2011 : 10:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Večeras u 20:10 na HTV 1 druga epizoda:
Druga epizoda započinje prvim vrhuncem hrvatske države - vremenom velikoga vladara, kneza Trpimira. Vidjet ćemo njegovu bitku s Bizantom, u kojoj je pobijedio vojsku moćnoga Carstva, te saznati i o njegovim drugim pobjedama, poput one protiv Bugara. Upoznat ćemo Trpimira i kao velikoga mecenu Crkve i kulture uopće, a o njemu je pisao i tadašnji filozof i disident Gottschalk, koji je neko vrijeme proveo na Trpimirovu dvoru. Trpimir je prvi vladar koji se naziva "dux Chroatorum" - knez Hrvata. Nadalje, upoznat ćemo i kneza Domagoja, kojega su Mlečani nazvali "najgorim knezom Slavena". Ovaj svojeglavi i agresivni hrvatski knez ratovao je na sve strane, pa je tako sudjelovao i u opsadi talijanskoga Barija, kojega su tada u rukama držali Arapi - gledatelji će moći uživati u spektakularnim scenama opsade. Osim toga, jedan od naših sedam seljaka, Ljutiša, u ovoj će epizodi pasti u dužničko ropstvo, a njegovi će ga prijatelji spasiti od ropskoga rada.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 21/10/2011 : 23:48:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
gledao sam...nemam prigovora ni na što osim na one scene s Ljutišom. potpuno out of place.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

kucni duh
Advanced Member



Croatia
3943 Posts

Member since 21/03/2007

Posted - 22/10/2011 : 00:21:43  Show Profile Show Extended Profile  Send kucni duh a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

gledao sam...nemam prigovora ni na što osim na one scene s Ljutišom. potpuno out of place.



slažem se. Htjeli su prikazati kako je živio običan puk, a ispalo je kao da su uzeli odbačene scene iz njemih komedija u kojima su zajedno glumili Stanlio, Olio, Abot i Kostelo. Braća Marx su valjda u 3. nastavku.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 22/10/2011 : 00:33:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kucni duh

[slažem se. Htjeli su prikazati kako je živio običan puk, a ispalo je kao da su uzeli odbačene scene iz njemih komedija u kojima su zajedno glumili Stanlio, Olio, Abot i Kostelo. Braća Marx su valjda u 3. nastavku.



fora je u tome kaj su Trpimir i Domagoj vladali u 9. st., dok ta ajmo reć extra scena se događa 1090. godine. dakle više od 200 godina poslije. tako da joj u ovoj epizodi nije mjesto. to je po meni bio najveći problem. ako su to već htjeli prikazat, onda su je mogli smjestit u vrijeme vladavine Stjepana III. (inače Zvonimirov nasljednik i nećak Petra Krešimira IV.), koji je vladao od 1089. do 1090. to bi imalo puno više smisla.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12889 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/10/2011 : 00:36:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

ako su to već htjeli prikazat, onda su je mogli smjestit u vrijeme vladavine Stjepana III. (inače Zvonimirov nasljednik i nećak Petra Krešimira IV.), koji je vladao od 1089. do 1090. to bi imalo puno više smisla.


Misliš, Stjepana II?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8553 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 22/10/2011 : 00:39:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Sviđa mi se što su ispričali obje teorije o Domagoju (Neretljani madafakaz), a što se tiče kostimografije i sitnih detalja
piljim u onaj mač, kad ono stvarno karolinški, čak brijem da znam i koji tip

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 22/10/2011 : 00:47:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Darth Ivan

ako su to već htjeli prikazat, onda su je mogli smjestit u vrijeme vladavine Stjepana III. (inače Zvonimirov nasljednik i nećak Petra Krešimira IV.), koji je vladao od 1089. do 1090. to bi imalo puno više smisla.


Misliš, Stjepana II?



možeš ga nazvat i Stjepan II. i Stjepan III. obadva su točna, tako je Budak bar napomenuo. ja koristim ovu drugu varijantu, iako mislim da je ova prva zastupljenija. samo je fora da se u literaturi dotični različito navode. inače, u dinastiji Trpimirovića su postojala tri Stjepana:

prvi se isprva zvao samo Držislav I., ali kad je dobio krunu od Bazilija II. Bugaroubojice se nazvao krsnim imenom - Stjepan. tako da njega možeš navest kao Stjepan I., iako neki i pritom kažu samo Stjepan Držislav, bez ovog "1". Stjepan II. je bio nasljednik Krešimira III., a ovaj treći Zvonimirov nasljednik.

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 22/10/2011 00:50:52
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12889 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/10/2011 : 00:55:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

možeš ga nazvat i Stjepan II. i Stjepan III. obadva su točna, tako je Budak bar napomenuo. ja koristim ovu drugu varijantu, iako mislim da je ova prva zastupljenija. samo je fora da se u literaturi dotični različito navode.

E, u tome i jest fora. Ti si prvi kojeg vidim da koristi ovu drugu varijantu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 22/10/2011 : 00:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

E, u tome i jest fora. Ti si prvi kojeg vidim da koristi ovu drugu varijantu.



a ti budeš bio drugi?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12889 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/10/2011 : 00:59:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

E, u tome i jest fora. Ti si prvi kojeg vidim da koristi ovu drugu varijantu.



a ti budeš bio drugi?


Možda, kad se napijem.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12889 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/10/2011 : 01:16:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

fora je u tome kaj su Trpimir i Domagoj vladali u 9. st., dok ta ajmo reć extra scena se događa 1090. godine. dakle više od 200 godina poslije. tako da joj u ovoj epizodi nije mjesto. to je po meni bio najveći problem. ako su to već htjeli prikazat, onda su je mogli smjestit u vrijeme vladavine Stjepana III. (inače Zvonimirov nasljednik i nećak Petra Krešimira IV.), koji je vladao od 1089. do 1090. to bi imalo puno više smisla.


To je trenutno možda najveći nedostatak serijala. Primjetio sam to i u prvoj epizodi, kada su opisivajući život u gradovima tijekom 9. stoljeća spomenuli Petrarcu, koji je živio u 14.stoljeću. Mislim, život u gradovima tijekom 9. stoljeća nije isti kao i život u gradovima tijekom 14. stoljeća.

Pretpostavljam da je to Burić ubacio na svoju ruku, jer mi to ne izgleda kao nešto što bi proizašlo iz rada s povjesničarima.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 22/10/2011 : 01:31:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

To je trenutno možda najveći nedostatak serijala. Primjetio sam to i u prvoj epizodi, kada su opisivajući život u gradovima tijekom 9. stoljeća spomenuli Petrarcu, koji je živio u 14.stoljeću. Mislim, život u gradovima tijekom 9. stoljeća nije isti kao i život u gradovima tijekom 14. stoljeća.

Pretpostavljam da je to Burić ubacio na svoju ruku, jer mi to ne izgleda kao nešto što bi proizašlo iz rada s povjesničarima.



koliko se sjećam, oni su bili opisivali gradski život u to doba, kao i higijenske uvjete, pa su mislim spomenuli Boccaccia, ne Petrarcu (ne znam, nisam siguran). brijem da su govorili o navali kuge u 9. st., a Boccaccio je inače poznat po tome kako je u svom Decameronu pisao o haranju kuge u Firenzi i o tome kako su se svi stanovnici zatvarali u kuće. ali se svakako slažem s time što si rekao.

isto tako, glavni fokus ove serije su vladari. tako da ove tzv. "trivijalne scene" ostaju nezanimljive u usporedbi s glavnom atrakcijom dokumentarca.

a što se tiče načina života u gradovima u 9. st., o tome se zna dosta malo. moguće je da je Burić nekaj ubacio.

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 22/10/2011 01:39:02
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12889 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/10/2011 : 01:42:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

isto tako, glavni fokus ove serije su vladari. tako da ove tzv. "trivijalne scene" ostaju nezanimljive u usporedbi s glavnom atrakcijom dokumentarca.


Da, ako su već htjeli obrađivati povijest svakodnevnice trebali su to onda primjerenije prezentirati. Tipa, primjereniji naslov serijala bi trebao biti "Rani srednji vijek u Hrvatskoj."

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 22/10/2011 : 13:23:09  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Darth Ivan

isto tako, glavni fokus ove serije su vladari. tako da ove tzv. "trivijalne scene" ostaju nezanimljive u usporedbi s glavnom atrakcijom dokumentarca.


Da, ako su već htjeli obrađivati povijest svakodnevnice trebali su to onda primjerenije prezentirati. Tipa, primjereniji naslov serijala bi trebao biti "Rani srednji vijek u Hrvatskoj."

To su stavili da razbiju monotonost predavanja.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 22/10/2011 : 15:06:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

To su stavili da razbiju monotonost predavanja.



po meni je to bila scena kojom se samo željelo produžit trajanje epizode. ništa drugo.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Davor2403
Average Member



Bosnia and Herzegovina
764 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 23/10/2011 : 12:14:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Davor2403 a Private Message  Reply with Quote
Pogledao prvu i ostao malo razocaran... :(

Dobra stvar je sto je solidno snimljeno, dobra je kostimografija i donekle scenografija, ali ipak sam, s obzirom koliko su to najavljivali i odgadjali ocekivao puno vise, tako da sam vec drugu pogledao samo usputno...

Jednostavno mi nije sjelo to sto stalno onaj narator govori, i jos se ubacuju oni profesori to mi je sve pokvarilo, ja sam ipak ocekivao da to bude kao recimo "BBC Warriors" - http://en.wikipedia.org/wiki/Heroes_and_Villains_%28TV_series%29
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 23/10/2011 : 18:23:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
mislim da je ovo i rađeno po uzoru na takve BBC-jeve dokumentarce.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8229 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 23/10/2011 : 19:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Meni je uvodna špica fenomenalna
http://www.youtube.com/watch?v=DNt88ES8mOk

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 23/10/2011 : 20:14:28  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Za one koji su propustili epizodu od petka, u ponedjeljak u 17:10 na HTV 2 trebala bi biti emitirana repriza.
Go to Top of Page

Davor2403
Average Member



Bosnia and Herzegovina
764 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 23/10/2011 : 20:58:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Davor2403 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

mislim da je ovo i rađeno po uzoru na takve BBC-jeve dokumentarce.



Ma da, ali BBC je to puno kvalitetnije uradio, oni su uzeli poznatije glumce i snimali uglavnom kao igranu seriju sa samo kratkim dijelovima gdje se pripovjedac ukljucujue, sto ovdje nije slucaj...
Mislim svjestan sam koliko BBC ima veci budzet i mogucnosti, ali opet svejedno ovo me razocaralo
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26448 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/10/2011 : 21:16:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ma jel ti oćeš film ili dokumentarni film?meni je baš super da narator priča a slika je samo podloga.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000