forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 17/11/2011 : 08:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
@Zeljko
Postižes sasvim suprotan efekat tim oslanjanjem na Ferrijev stil, posebno kada je očigledan toliki disbalans sa okolinom ili u ovom slučaju sa orlom. Ajde probaj, makar na jednom crtežu da pustiš ruku na slobodu i nacrtaj Zagija onako kako bi ti želeo da bude nacrtan, a ne Ferri, jer ruku na srce ovo do sada niti liči na njega niti je dobro.

P.S. rekoh ti pre, rećiću ti opet, ne kritikuj crtače iz zagorovog staffa na taj način, i sa takvim tonom omalovažavanja, posebno jer želiš da ti budu kolege. Nije profesionalno, i kao osoba koja ima viziju da bude crtač bi trebao da štitiš svoju struku i skrećeš ljudima pažnju na dobre strane svakog od njih, a ne da se podruguješ.

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1304 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 17/11/2011 : 11:41:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Meni licno ovaj moj zadnji Zagor je pljunuti Ferrijevski...ako to nije Ferrijevski stil ja ne znam sta je...lice, glava, nacin sencenja kose....vitka figura.......ne podrugujem se drugim crtacima....samo kazem ono sto mislim...ne zelim da ga crtam drugacije....ja ovako vidim Zagora....neki crtaci Zagora vide kao Mr. Universe i kao nekog divljaka...neki ga vide kao Inzagija..ja to NE MOGU.....jer nisam odrastao uz TAKVOG Zagora....


Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 17/11/2011 : 11:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
pa iskreno, više liči na Toricellija.
Samo kažem da Zagora crtaš jednim stilom a sve ostalo drugačijim...vidi koliko detalja ti ima orao dok ti Zagor odudara i deluje kao dodat na tuđi crtež. Ajde ga makar doradi da je ravnopravan sa orlom.

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1304 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 17/11/2011 : 12:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro, takodje mi se i Toricelli dopada....tja....samo bi pokvario Zagora kad bi poceo sad da ga jos doradjujem....ostavicu ga takvog i poslati Buratiniju....ja licno sam zadovoljan....


Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 17/11/2011 : 12:05:46  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

ovaaaaaj
veoma je moguce, ma uveren sam, da sam jedan od retkih koji nisu culi za ovo ali...

WTF!!!!!!!????????






http://www.stripovi.com/recenzije/martin-mystere-mm-sr-242-243-zacarana-sekira/547/
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 17/11/2011 : 12:07:26  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Zeljko, crtez mi se svidja, nadam se da ces uspjeti da uskocis u SBE ekipu
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/11/2011 : 01:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Ne samo to pijani patče, već se radi i na nastavku te priče...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 18/11/2011 01:33:59
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7098 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 18/11/2011 : 02:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Ne samo to pijani patče, već se radi i na nastavku te priče...


Procitao sam u jednom od talijanskih izdanja da je Castelli htio koristiti pravog Zagora u MM 242 i 243 posto je i Zagor suradivao s agentima Baze Drugdje, ali to Sergio Bonelli nije dozvolio, kao sto nije dozvolio ni Castellijev Cikov specijalac u kojem bi Ciko naletio na agente iz Baze Drugdje, a pojavljivali bi se Molok, Vampir, cudovisni vikinzi i drugi fantasticni likovi...
Moze se slobodno reci da Castelli voli i volio je pisati price za Zagora ili sa Zagorom!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7098 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 18/11/2011 : 02:26:47  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

Pa dobro, takodje mi se i Toricelli dopada....tja....samo bi pokvario Zagora kad bi poceo sad da ga jos doradjujem....ostavicu ga takvog i poslati Buratiniju....ja licno sam zadovoljan....



Zelim ti uspjeh Zeljko, ali u neku ruku se slazem s Karvenom. Mene zanima kako bi ti Zagor izgledao da ga malo slobodnije crtas, a opet da se zna da je to Zagor. Bisi i Della Monica crtaju Zagora po svome stilu, vise realistickog, a opet lici na onog "pravog" Zagora. Napravi jedan "prirodniji", bas po svome crtez Zagora, mozda i samog sebe iznenadis.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 18/11/2011 : 08:10:09  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.


Procitao sam u jednom od talijanskih izdanja da je Castelli htio koristiti pravog Zagora u MM 242 i 243 posto je i Zagor suradivao s agentima Baze Drugdje, ali to Sergio Bonelli nije dozvolio, kao sto nije dozvolio ni Castellijev Cikov specijalac u kojem bi Ciko naletio na agente iz Baze Drugdje, a pojavljivali bi se Molok, Vampir, cudovisni vikinzi i drugi fantasticni likovi...
Moze se slobodno reci da Castelli voli i volio je pisati price za Zagora ili sa Zagorom!


Nadam se da ćemo doživjeti još koje uprizorenje Baze Drugdje u ovom stripu.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/11/2011 : 14:46:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.
Moze se slobodno reci da Castelli voli i volio je pisati price za Zagora ili sa Zagorom!


Evo, moj prijašnji post...

Nastavak priče o Za-Te-nayu je u izradi (s NN foruma; post Mirka Perniole, novog mystereovca). Prvi dio priče je objavljen u redovnoj seriji pod nazivom"La scure incantata" ("Začarana sjekira", MM SR 242), a to je svojevrsni MM-Zagor crossover. Priču je napisao Perniola, a scenarij doradio Castelli, budući da je Bonelli jako osjetljiv na crossovere, pa Castelli nije htio riskirati s njegovim prvim mystereovskim pečatom. Scenarij samo što nije gotov, no dizajn ide jako sporo i teško da nema nade da se priča objavi ove godine. Iako je sve polagao u nade da će priča izaći za Zagorov 50-ti rođendan. Perniola kaže: "Što se mene tiče, ja sam scenarij predao prije Božića, za koji trenutno neću reći ništa više dok je Castelli u potpunosti ne obradi. Reći ću vam samo da se odnosi na poznatu urbanu legendu... Koja očito nije samo legenda!"


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18726 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 18/11/2011 : 19:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
jako dobro Željko, jako dobro...a ako i ne uspeš znaj da u Bonelliju i Zagor staffu nije sve u kvaliteti, tu su rodbinske veze, preporuke,reputacija, kao i svuda u svaskom poslu na svakom dijelu te kugle zemaljske...
ne recite da nije tako... jer da nije zar bi Zagora crtali karikature od D,arcagnela,Cassara,Sediolija,Mangiantinija(meni je taj zadnji najveće razočarenje)za druge sam več znao da nemaju pojma....
nastavi Željko ti samo, hrabro.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1304 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 19/11/2011 : 00:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Hvala Telleru, svestan sam ja toga.....bas karikature sto kazes......
....ljubav prema Zagoru je najvaznija...
Evo dovrsene verzije..



Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16944 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 19/11/2011 : 00:41:40  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Odličan crtež, bravo Željko! Bolji si od svih koje je teller nabrojao...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/11/2011 : 01:28:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
opala, odličan crtež! S obzirom da nisi profić, za mene je ovo odličan napredak. orao i okolina su savršeni, još malo zagora manje drvenije, izgleda pomalo kao lutkica...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 19/11/2011 : 04:50:26  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Ne samo to pijani patče, već se radi i na nastavku te priče...



Samo cu reci FuCK na to! Nije mi se svidela. Nije problem u Zagoru nego u prici uopste i neiskoristenom materijalu koje nudi takav dvojac. Jebote, kad sam video da takva prica postoji (kako neko vec rece, e jesam i ja neki zagorac) prvo sto mi je palo na pamet je da tako nesto ne moze da ne valja ali g-r-r i opet r!
Ima dobrih, jako dobrih momenata ali bratac vaga prevagnu na

Jos i nastavak! Idi begaj!

P.S. Pijani Patče lol

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 19/11/2011 : 04:50:56  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Zeljko, ovaj crtez je sada fantastican! Svaka cast!

EDIT: Kada ocekujemo kolor verziju?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 19/11/2011 04:52:15
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 19/11/2011 : 05:04:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Zeljko, super ti je ovaj crtez. Ozbiljno, nema se nicemu ovdje zalit, Zagor ti je pravi Ferrijevski, sto u stvari znaci da je i najbolji moguci. Odlicno. Svaka cast!
:)

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/11/2011 : 06:48:55  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
orao je cista desetka. Kod Zagija mi stomak izgleda preuzak u odnosu na gornji dio, stopala mi isto malo cudna, ali dobro, nisam ja crtac da sudim o tome.
sve u svemu odlicna slika. svaka cast
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 19/11/2011 : 07:22:22  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Pa ako cemo iskreno, meni trenutno samo malikice smeta sto je udarac sekirom tacno po kljunu umesto po glavi ili trupu.
Ali to nije TEHNICKI detalj. Crtez je, ponavljam, prva liga.

Nego, mali pozzz za sve drage formase (a gde cu nego na zagor topicu?). Ja odo na sedam dana. Petrograd me ceka (nije da se hvalim)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 19/11/2011 07:25:06
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 19/11/2011 : 10:41:57  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Odlično napravljen crtež. Koliko bi ti trebalo da napraviš cijelu epizodu?

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 19/11/2011 : 11:16:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Napisao sam isto i u AF Ultimate topicu, pa je gosp. Paro predložio da to napišem i ovdje.

Baš si mislim kako su ljubitelji Alan Forda većinom intelektualci koji pored AF čitaju knjige, gledaju filmove a ne vole sport. Oni koji čitaju Zagora obično čitaju samo Zagora (ima 20-25% izuzetaka), tu i tamo čitaju knjige i vole sport.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8552 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 19/11/2011 : 11:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Legenda...

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1304 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 19/11/2011 : 11:27:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Bjelolasica...pa radio bi minimalno 10 tabli mesecno....


Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1304 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 19/11/2011 : 17:27:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Kolor verzija bi trebalo biti gotova uskoro....italijani rade kolor....dobicu primerak stripa kad se odstampa :D Ako sam dobro shvatio, cekaju da se prica uvede u registar pa onda ide na stampanje...


Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.72 seconds. Snitz Forums 2000