forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 30/11/2011 : 12:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pravedni

quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by kucak

Ja kad sam počinjao čitati stripove, a bio sam dječak, ispred mene je bila velika kartonska kutija puna Zagora, i bio je problem odakle krenuti. I, naravno, presudila je ljepota, dramatičnost naslovnica. I tako sam ih nekako vadio i čitao. Ogromno nekakvo poštovanje imao sam prema epizodi vatreno oko, baš mi je naslovnica bila cool, tako da sam od tog stripa krenuo.
Najbolji recept za budućeg Zagorovca - staviti cijeli serijal ispred njega, pa biraj u moru šarenila i svih divota što nacrta zlatna ruka Ferri. A tek kad počne čitati. Neće vidjeti ni sunca ni mjeseca dok se sve ne pročita.
Iako ti, ako si stariji, može narasti poduža brada...
Srećom, ja sam tada bio golobrad...




Nisam baš toliko star Moji počeci sa Zagorom vezani su uz period ZS 700...


Ja sam za vas Metuzalem...Zagora sam počeo da čitam od ZS 13.
Ta fasciniranost "Duhom sa sekirom" se tokom proteklih decenija samo pojačala...



Od 1968 kupujes stripove?

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 01/12/2011 : 08:04:49  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by red cloud

quote:
Originally posted by pravedni

quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by kucak

Ja kad sam počinjao čitati stripove, a bio sam dječak, ispred mene je bila velika kartonska kutija puna Zagora, i bio je problem odakle krenuti. I, naravno, presudila je ljepota, dramatičnost naslovnica. I tako sam ih nekako vadio i čitao. Ogromno nekakvo poštovanje imao sam prema epizodi vatreno oko, baš mi je naslovnica bila cool, tako da sam od tog stripa krenuo.
Najbolji recept za budućeg Zagorovca - staviti cijeli serijal ispred njega, pa biraj u moru šarenila i svih divota što nacrta zlatna ruka Ferri. A tek kad počne čitati. Neće vidjeti ni sunca ni mjeseca dok se sve ne pročita.
Iako ti, ako si stariji, može narasti poduža brada...
Srećom, ja sam tada bio golobrad...




Nisam baš toliko star Moji počeci sa Zagorom vezani su uz period ZS 700...


Ja sam za vas Metuzalem...Zagora sam počeo da čitam od ZS 13.
Ta fasciniranost "Duhom sa sekirom" se tokom proteklih decenija samo pojačala...



Od 1968 kupujes stripove?


Kupovala mi majka,te godine sam krenuo u prvi osnovne. Sa šest godina sam već znao da čitam. U to doba sam najviše voleo "Miki","Panoramu","Politikin zabavnik" i naravno,legendarnu "Zlatnu seriju". Mislim da je i "Politikin zabavnik" od te godine počeo da objavljuje stripove u sredini i promenio format. Pre je izgledao kao dnevni list "Politika".
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 01/12/2011 : 08:20:45  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
Pa ti imas ZS 13 kupljen na kiosku?
Kako se secas tog perioda, i te prve price sa Zagorom? Jel ti majka kupovala sve junake ili odredjenog junaka?

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 01/12/2011 : 11:25:09  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by red cloud

Pa ti imas ZS 13 kupljen na kiosku?
Kako se secas tog perioda, i te prve price sa Zagorom? Jel ti majka kupovala sve junake ili odredjenog junaka?


Imam taj strip već duže od četiri decenije,kao i "Kuću užasa","Klark siti",i većinu drugih avantura "Duha sa sekirom" iz tog perioda. Još kao klinac najviše sam voleo da čitam Malog rendžera,Zagora i Texa. Kupovani su mi svi junaci po brojevima. Nedelja nije mogla da prodje bez ZS,LMS,"Zabavnika","Panorame,"Superstripa",etc...
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 01/12/2011 : 11:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
Od tih prvih avantura Zagora,najveći utisak na mene su ostavile epizode "Hiljadu zamki" (gde se upoznaju "Duh sa sekirom" i Čiko),zatim "Tajna jezera Iri" i "Čelična neman" (prvi okršaj sa profesorom Helingenom),pa "Zarobljenici Crvene veštice" i "Akt nasilja"...tek posle njih slede "Nasilje u Darkvudu" i "Kuća užasa".
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10847 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/12/2011 : 11:39:55  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pravedni

Od tih prvih avantura Zagora,najveći utisak na mene su ostavile epizode "Hiljadu zamki" (gde se upoznaju "Duh sa sekirom" i Čiko),zatim "Tajna jezera Iri" i "Čelična neman" (prvi okršaj sa profesorom Helingenom),pa "Zarobljenici Crvene veštice" i "Akt nasilja"...tek posle njih slede "Nasilje u Darkvudu" i "Kuća užasa".



Hm, Odlucujuci, Zarobljenici, Celicana, Zamka, Nasilje, Tajna. Ovim redom kod mene.

Edited by - kasper on 01/12/2011 11:40:37
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 01/12/2011 : 12:00:38  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
Koliko se sećam,"Odlučujući udarac" je nastavak stripa "Akt nasilja",gde pratimo avanturu Zagora u gradskom okruženju (LMS 21. i 22.)...sjajan strip. Kao klinac bio sam fasciniran tom epizodom.
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 01/12/2011 : 12:06:13  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pravedni

Imam taj strip već duže od četiri decenije,kao i "Kuću užasa","Klark siti",i većinu drugih avantura "Duha sa sekirom" iz tog perioda. Još kao klinac najviše sam voleo da čitam Malog rendžera,Zagora i Texa. Kupovani su mi svi junaci po brojevima. Nedelja nije mogla da prodje bez ZS,LMS,"Zabavnika","Panorame,"Superstripa",etc...



Sve to jos uvek imas? U glanc stanju ili ne?

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10847 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/12/2011 : 12:11:51  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pravedni

Koliko se sećam,"Odlučujući udarac" je nastavak stripa "Akt nasilja",gde pratimo avanturu Zagora u gradskom okruženju (LMS 21. i 22.)...sjajan strip. Kao klinac bio sam fasciniran tom epizodom.



Isto, samo sam ja taj strip nabavio 1993. Ona scena kad ih Zagor razvali u parku je za sva vremena . Ja sam prvo nabavio Odlucujuci, gde je Ferri razbio, pa sam tek onda nabavio Akt gde sam bio razocaran ruznjikavim Binjotijem. Al i pored toga, odlicna epizoda.
Za Kucu uzasa sam mislio da je I Vampir, takodje sam bio sokiran kad sam video da taj strip zapravo nema veze ne samo sa vampirima, negoli i ostalim nezivima. Za Zarobljenike sam mislio da je tu prava vestica i opet bio u prvi mah razocaran. Naravno, i Kuca i Zarobljenici su dobre epizode . Mogu da pricam gomile ovakih anegdota iz perioda 1992-1997, al otom potom.

Edited by - kasper on 01/12/2011 12:12:58
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 01/12/2011 : 12:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
Imam uglavnom sve. Nešto su drugari "pozajmili",ostalo je još kod mene. U solidnom su stanju - otprilike 4 - 5. Skoro sam prodao duplikat "Kuće užasa" (bio je otprilike 4-). Otišao je za 50.evra. Da nije bio dupli,ne bih ga ni prodavao...
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 01/12/2011 : 12:17:06  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by pravedni

Koliko se sećam,"Odlučujući udarac" je nastavak stripa "Akt nasilja",gde pratimo avanturu Zagora u gradskom okruženju (LMS 21. i 22.)...sjajan strip. Kao klinac bio sam fasciniran tom epizodom.



Isto, samo sam ja taj strip nabavio 1993. Ona scena kad ih Zagor razvali u parku je za sva vremena . Ja sam prvo nabavio Odlucujuci, gde je Ferri razbio, pa sam tek onda nabavio Akt gde sam bio razocaran ruznjikavim Binjotijem. Al i pored toga, odlicna epizoda.
Za Kucu uzasa sam mislio da je I Vampir, takodje sam bio sokiran kad sam video da taj strip zapravo nema veze ne samo sa vampirima, negoli i ostalim nezivima. Za Zarobljenike sam mislio da je tu prava vestica i opet bio u prvi mah razocaran. Naravno, i Kuca i Zarobljenici su dobre epizode . Mogu da pricam gomile ovakih anegdota iz perioda 1992-1997, al otom potom.


Kasper,odličan post!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10847 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/12/2011 : 12:17:58  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pravedni

Imam uglavnom sve. Nešto su drugari "pozajmili",ostalo je još kod mene. U solidnom su stanju - otprilike 4 - 5. Skoro sam prodao duplikat "Kuće užasa" (bio je otprilike 4-). Otišao je za 50.evra. Da nije bio dupli,ne bih ga ni prodavao...



Ja iz tog vremena imam Zarobljenike, Kucu, Odlucujuci sa Aktom i Hiljadu zamki. Voleo bih da imam Tajnu (nikad je nisam imao), Celicnu neman (vise puta imao) i Cenu zivota sa Svirepom (opet je vise puta imao). Ovo posle LMS 77 ne razunam, sica.

Edited by - kasper on 01/12/2011 12:18:19
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10847 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/12/2011 : 12:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pravedni
Kasper,odličan post!



Javi se kad si u Bg-u da popijemo koju za Zagija i da se isplacemo za starim vremenima .
Za ovaj zajeb sa Kucom uzasa, na to me navela epizoda sa rednim brojem ZS 611 (Zagor protiv Barona). Onaj zamak sto gori bio je slican sa onom kucerinom iz Kuce uzasa. Takodje Prisila je falila na ZS 21 naslovnici i zajeb je bio zagarantovan.

Edited by - kasper on 01/12/2011 12:21:19
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 01/12/2011 : 12:39:36  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ovaaaaaaaj kad vec rece da imas te prve YU zagije...aj mi samo posalji svoju adresu u Beogradu, nacrt kuce/stana sa oznacenim polozajem tih stripova, sifre pristupa i sl. da navratim na kafu onako 'maksuz'

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 01/12/2011 : 12:54:01  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pravedni

Imam uglavnom sve. Nešto su drugari "pozajmili",ostalo je još kod mene. U solidnom su stanju - otprilike 4 - 5. Skoro sam prodao duplikat "Kuće užasa" (bio je otprilike 4-). Otišao je za 50.evra. Da nije bio dupli,ne bih ga ni prodavao...



Bravo! Svaka ti cast da si toliko godina istrajao sa stripovima. Jel imas negde na forumu sliku kolekcije? Mislim na ona topic: Voajeri ovamo...

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 01/12/2011 : 13:47:47  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Brazilska verzija Giganta, naslovnica izgleda tri puta bolje i od naše i talijanske.



Edited by - solar on 01/12/2011 13:48:11
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4248 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 01/12/2011 : 18:37:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Brazilska verzija Giganta, naslovnica izgleda tri puta bolje i od naše i talijanske.



Po čemu bolje? Meni izgleda lošije jer je natpisima prekriveno pola naslovnice... Ludens je to napravio idealno, osim numeracije naravno

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2359 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 01/12/2011 : 20:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message  Reply with Quote
I mene zanima po cemu je bolja.pa jos tri puta bolja. :)
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 01/12/2011 : 21:25:23  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Mene zanima da li neko zna je li se moze naci naslovnica prvog giganta bez onog divovskog ZAGOR gore?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16944 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 01/12/2011 : 22:08:47  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pravedni

quote:
Originally posted by red cloud

Pa ti imas ZS 13 kupljen na kiosku?
Kako se secas tog perioda, i te prve price sa Zagorom? Jel ti majka kupovala sve junake ili odredjenog junaka?


Imam taj strip već duže od četiri decenije,kao i "Kuću užasa","Klark siti",i većinu drugih avantura "Duha sa sekirom" iz tog perioda. Još kao klinac najviše sam voleo da čitam Malog rendžera,Zagora i Texa. Kupovani su mi svi junaci po brojevima. Nedelja nije mogla da prodje bez ZS,LMS,"Zabavnika","Panorame,"Superstripa",etc...



@pravedni
Ti si proživio ZS i LMS period od početka do kraja, zavidim ti
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 02/12/2011 : 10:41:43  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ovaaaaaaaj kad vec rece da imas te prve YU zagije...aj mi samo posalji svoju adresu u Beogradu, nacrt kuce/stana sa oznacenim polozajem tih stripova, sifre pristupa i sl. da navratim na kafu onako 'maksuz'



Dobićeš uz kafu i piće,ali Zagore NE! Posle toliko godina bi bila šteta da menjaju vlasnika...
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 02/12/2011 : 10:46:16  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by red cloud

quote:
Originally posted by pravedni

Imam uglavnom sve. Nešto su drugari "pozajmili",ostalo je još kod mene. U solidnom su stanju - otprilike 4 - 5. Skoro sam prodao duplikat "Kuće užasa" (bio je otprilike 4-). Otišao je za 50.evra. Da nije bio dupli,ne bih ga ni prodavao...



Bravo! Svaka ti cast da si toliko godina istrajao sa stripovima. Jel imas negde na forumu sliku kolekcije? Mislim na ona topic: Voajeri ovamo...


Nemam,još nisam sve slikao...Fotografisaću uskoro nešto iz moje kolekcije,pa ću okačiti ovde. Usput,može li mi neko pomoći? Imam duplikat stripa "Zarobljenici Crvene veštice",ali bez korice? Ima li neko od vas slučajno viška jednu koricu,ili zna nekoga ko bi mi pomogao?
Go to Top of Page

kucak
Average Member



Niue
757 Posts

Member since 03/02/2011

Posted - 02/12/2011 : 13:56:18  Show Profile Show Extended Profile  Send kucak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Solid Snake

I mene zanima po cemu je bolja.pa jos tri puta bolja. :)




Vjerojatno jer ima tri puta veća slova

Ispravljeno! Dok ne smislim nešto bolje..
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 03/12/2011 : 16:06:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Čitam i divim se
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1304 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 03/12/2011 : 18:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Pravedni alal vera!


Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.95 seconds. Snitz Forums 2000