forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 (Post)Revolucionarni Marti Misterija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 53

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 10/04/2012 : 20:38:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Usput dva prigodna crteža De Cubellisa:





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 10/04/2012 20:39:00
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37755 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/04/2012 : 22:08:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
hm, zar ce sad cjelo ljeto bit ovo "30 godina" gore na naslovnici??

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1650 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 16/04/2012 : 23:15:19  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Trideseta godišnjica:





Pročitao. Castelli je iskoristio igru reči, epizoda se zove Anni trenta, što u stvari znači "Tridesete".

Epizoda je omaž tridesetim godinama, bez neke posebne radnje. Podseća me na one epizode Alan Forda gde se celu epizodu ništa konkretno ne dešava (kao "Idila" na primer), s tom razlikom da je ova epizoda više nego prosečna. Ima dosta simpatičnog Castellijevog humora, ali ništa više od toga. Scenario je krcat poznatih likova i scena iz 30-ih, a od glavnih junaka serijala tu su Marti i Trevis, Java kao King Kong, Dijana kao policajka, Orli kao negativac i Endži kao plavuša koju otima King Kong :).
Zanimljivije su mi zadnjih 60-ak strana, gde su objavili "originalan" broj 1 Marti Misterije. Castelli i Alessandrini su zamislili da serijal nema standardnih 96 Bonelli strana, već 64, a Marti je trebao da se zove Doc Robinson. Iz različitih razloga su se posle predomislili, docrtali i dopisali još 32 strane na originalnu priču i u zadnjem trenutku promenili ime u Marti Misterija.
30 godina kasnije su objavili epizodu onako kako je prvobitno zamišljena.

Edited by - tantus on 16/04/2012 23:20:01
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1650 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 16/04/2012 : 23:17:14  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Neobična naslovna, nije nešto:





Scenario i crtež Morales. Možda i bude vredno čitanja.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10847 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/04/2012 : 09:10:34  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tantus
Scenario i crtež Morales. Možda i bude vredno čitanja.



Mmmmmm
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10847 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/05/2012 : 16:04:28  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Novi Marti je sjajan, Morales je rasturio. Avantura ko nekada, pri cemu Morales pripoveda na svoj prepoznatljivi nacin. Dinamicno, misteriozno, avanturisticki, brutalno, gomila zanimljih likova, odlicna zavrsnica. Ah, sledeca MM opet Morales, lepota. Morales lepo nadogradjuje (neki) svoj kontinuitet sa Marijom, ne zna covek koja je epizoda bolja.
Inace samo Moralesove MM citam, od ostalih sam davno odustao. Ni sam Morales (naravno) nije uvek odlican, predhodne epizode u VC su mi lose, al ovo je sjajno. Steta sto je Ludens stao na korak od njegove dvodelne epizode + sto je VC krenuo isred opet njegove dvodelne epizode (to da li je revolucija, post revolucija me ne interesuje).

Edited by - kasper on 08/05/2012 16:37:42
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 08/05/2012 : 16:49:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Meni su sve Moralesove bile dobre kod VČ-a, a ova mi možda za mrvicu izgleda razvučeno. Razumijem, treba se oprostiti od Marije kako treba, a i njegove vinjete znaju ponekad biti pomalo minimalističke s tekstom (za razliku od recagna) - ne mogu se uvijek emocije i događaji opisivati riječima.

Strip-Agentov Morales je bivao sve bolji i bolji kako je išao naprijed. Ludens je prekinuo prije SA.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 08/05/2012 : 16:53:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Meni su sve Moralesove bile dobre kod VČ-a, a ova mi možda za mrvicu izgleda razvučeno. Razumijem, treba se oprostiti od Marije kako treba, a i njegove vinjete znaju ponekad biti pomalo minimalističke s tekstom (za razliku od recagna) - ne mogu se uvijek emocije i događaji opisivati riječima.

Strip-Agentov Morales je bivao sve bolji i bolji kako je išao naprijed. Ludens je prekinuo prije SA.



Sve Moralesove price su mi odlicne. Narocito Amelija Erhart :)
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10847 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/05/2012 : 16:58:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Strip-Agentov Morales je bivao sve bolji i bolji kako je išao naprijed. Ludens je prekinuo prije SA.



Mislio sam na SA, meni je to u glavi isto. Ja nesto nisam bio zadvoljan onom epizodom Izenanada, jedne noci (kako se vec zvala), moguce da je to zbog Tamare .

Nego, da pitam poznavaoce, kakav je Gigant 13?
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10847 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/05/2012 : 16:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko
Sve Moralesove price su mi odlicne. Narocito Amelija Erhart :)



Ebem li ga, mene smorila.....
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 08/05/2012 : 17:02:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper
Ebem li ga, mene smorila.....



Da, ali ja od Martija trazim ono sto vecina citalaca ne :) Sto manje akcije, sto vise zavrzlama i misterija :)
Narocito volim kada se maje po svetu i resava medjureligijske nesuglasice :P
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10847 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/05/2012 : 17:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko
Da, ali ja od Martija trazim ono sto vecina citalaca ne :) Sto manje akcije, sto vise zavrzlama i misterija :)



Sta znam, meni je kod MM jedna od najboljih epizoda Agarti, gde skoro i nema akcije.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 08/05/2012 : 17:22:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper
Nego, da pitam poznavaoce, kakav je Gigant 13?

Jedan copy&paste s ovog nepreglednog topica...

Ajmo od kraja... Castellijev #13 Metuzalemov sindrom po meni je neki Castellijev pokušaj imitiranja Moralesa u kojem stavlja naglasak više na ljudske odnose i krimi istragu nego na misteriju. Osobno pamtim bolje castellijeve dane...

Moralesov #12 "12 pošasti" je odličan, 12 biblijskih pošasti spušta se na grad, a MM je očito jedini koji može riješiti situaciju. Ukoliko pratiš Moralesa, znaš kakav razvoj radnje možeš očekivati...

Martin Mystere Gigante n. 11,
Crveni kralj by Recagno
Kratki sadržaj:
Prije 75.000, Atlantida. Eksperiment krene po zlu i uništava već dio kontinenta. 777., žena zvana Angelica stiže na franački dvor i zaludi dvorske vitezove, posebice našeg starog poznanika Orlanda. Tko je ona i u kakvoj je vezu sa vješcem Malegisom? 1590. godine, svo stanovništvo prve britanske kolonije na tlu Americe, Roanoke, nestane bez straha, a britanska kraljica Elizabeta I. pokušava saznati što se krije iza misterije, ali bez rezultata. Danas, srećemo Mysterea kako radeći reportažu o koloniji Roanoke, nabasa na dotičnu misteriju i krene u akciju in medias res. No, možda odgovor leži na nekom drugom mjestu, na planetu zvanom "Crveni kralj"...

Ovaj gigant, kao i nekolicina drugih razrješava nam neke misterije, a istodobno otkriva desetinu drugih. Lijepo se nadovezuje na MM Sp "Nova Atlantida" i SDA #7 "Stvorenje koje dolazi iz Pakla". Isto tako, budući da ima otvoren kraj, na netu sam malo prošvrljao i pronašao info od samog Recagna da nastavak "Crvenog kralja" još uopće niti ne planira... Šteta. Po tematici i atmosferi (a i vizualno) najsličniji je gigantu "Otok vatre i leda", no po meni dosta slabiji od njega. Espositovci se nisu previše potrudili, pa čak nisu mogli niti kreirati novi izgled glavnog ženskog lika već ona ima izgleda Morgane koju su uprizorivali već u nekoliko navrata. I ako ste misli da je Martin slabije zastupan u spomenutom gigantu "otoku", ovdje se u biti uključuje tek pred sam rasplet. Igru zapravo vode sporedni, i to povijesni likovi.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=32755

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37755 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/05/2012 : 20:31:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

novi MM VC 19




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

marko15532
New Member



United Kingdom
139 Posts

Member since 18/12/2011

Posted - 09/05/2012 : 01:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Send marko15532 a Private Message  Reply with Quote
U Metuzalemu mi je crtež sve pokvario. Nikad mi se nije činio tako loš. Priča neuzbudljiva.
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1650 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 09/05/2012 : 21:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

Steta sto je Ludens stao na korak od njegove dvodelne epizode + sto je VC krenuo isred opet njegove dvodelne epizode (to da li je revolucija, post revolucija me ne interesuje).



Stvarno šteta za Ludens, ta dvodelna epizoda je odlična! Nema mnogo misterija, ali vrhunske akcije na pretek. Čita se u dahu.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16785 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 12/06/2012 : 14:21:43  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiva naslovna, ali stalno imam utisak da sam već negdje vidio neki sličan crtež?

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37755 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/06/2012 : 21:01:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

i novi specic #29


Gli enigmi del giovane Martin

Soggetto e sceneggiatura: Carlo Recagno
Disegni: Rodolfo Torti
Copertina: Giancarlo Alessandrini


In allegato:
Martin Mystere Presenta
La minaccia dei Temibili Tre
Soggetto: Alfredo Castelli
Sceneggiatura: Alfredo Castelli e Carlo Recagno
Disegni: Bruno Brindisi, Esposito Bros., Lucio Filippucci, Paolo Morales e Davide De Cubellis, Giuseppe Palumbo, Daniele Caluri






Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Antracit
Average Member



Croatia
509 Posts

Member since 09/08/2002

Posted - 13/06/2012 : 08:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Antracit a Private Message  Reply with Quote
Zna li se kakva je situacija sa ovim specijalcima?
Sad kad SA više to ne objavljuje ...

Of all the things I've lost, I miss my mind the most
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 27/06/2012 : 01:59:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
Kada je Misterija bio mlad ili Zlatne Godine Marti Misterije.

[URL=http://www.zaslike.com/viewer.php?file=etkq4itbbcz31bk5rs9.jpg][/URL]

[URL=http://www.zaslike.com/viewer.php?file=f2s0zzj9rz4ijnzo5v3.jpg][/URL]

[URL=http://www.zaslike.com/viewer.php?file=zhldrz1mw5sjyvh63l3.jpg][/URL]

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10847 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 31/07/2012 : 14:57:37  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Procitan i Covek bez secanja. Sasvim dobra MM, u Morales stilu. Malo naporan pocetak, uzbuljiva sredina i majstorska zavrsnica. Ima tu i par pitanja koja se ticu samog MM, malo povezica sa svetom MM, strip napet ko nekada, prava milina da danasnji dan. Jos tome dodati Aleksandrinija , fala bogu pa su ovom crtacu dali par scenarija za radom da valjaju.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10847 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 31/07/2012 : 15:01:28  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Nego, ova sledeca MM me plasi Tajna Jovake Orlanke. Lako se da zakljuciti da je ovo nastavak (kontinuiteta) sa Morganom, silnim macevima, Orlijem, Agartijem i sta sve nije upetljano, a sto mi se iskreno ni malo nesvidja. Ne sto je upetljano sve i svasta, nego sto mi je sve mucno sa prevelikom dozom naklapanja kroz ovaj kontinuitet.

Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16785 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 31/07/2012 : 16:07:31  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

Nego, ova sledeca MM me plasi Tajna Jovake Orlanke. Lako se da zakljuciti da je ovo nastavak (kontinuiteta) sa Morganom, silnim macevima, Orlijem, Agartijem i sta sve nije upetljano, a sto mi se iskreno ni malo nesvidja. Ne sto je upetljano sve i svasta, nego sto mi je sve mucno sa prevelikom dozom naklapanja kroz ovaj kontinuitet.




Nije loša ta priča s Jovankom Orleankom. Ima ponešto i da se razriješi. Bar donekle.
Go to Top of Page

Antracit
Average Member



Croatia
509 Posts

Member since 09/08/2002

Posted - 01/08/2012 : 12:07:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Antracit a Private Message  Reply with Quote
Šmrc. Kada ćemo mi to čitati ... Šmrc!

Of all the things I've lost, I miss my mind the most
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2508 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 01/08/2012 : 12:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Jel iko skontao u Užasu s druge strane praga Ozija Ozburna? Cool

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page
Page: of 53 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000