forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7099 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 28/05/2012 : 22:56:11  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Oni Mikicini crtezi su mi jako dobri! Zagor mu odlicno izgleda i sve mu prsti od dinamike i krupnih planova, kao da se radi o Marvelovom stripu! Bravo Mikica!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 28/05/2012 : 22:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by dzoni

ja bi voleo supermajk da se vrati....


Nisi jedini!!! ALI, samo ako je prica ambiciozna!


I to je nedovrsena prica...ali Supermikea je u njegovom elementu bio u stanju vratiti samo Nollita/Bonelli. Ovako: Burattini, Capone, Boselli, Rauch...

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7099 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 28/05/2012 : 22:58:28  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by dzoni

ja bi voleo supermajk da se vrati....


Nisi jedini!!! ALI, samo ako je prica ambiciozna!


I to je nedovrsena prica...ali Supermikea je u njegovom elementu bio u stanju vratiti samo Nollita/Bonelli. Ovako: Burattini, Capone, Boselli, Rauch...


Ma dobro, nije nemoguce, nije ni Castelli napravio los posao. Naravno ni priblizno Nolitti, ali moze se. Mislim da je lakse napraviti dobru pricu s Supermikom nego s Hellingenom.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 28/05/2012 : 23:05:12  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Steta sto je to u serijalu bio zadnji Castellijev uradak...Mozda bi i bilo moguce, ali u Zagor staffu o toj mogucnosti niko nije rekao niti slova...Ali, ako se Stephan vratio nakon cirka 250 epizoda...

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 28/05/2012 : 23:12:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
stivenov povratak je promasaj totalni...a meni se drugo pojavljivanje super majka jako svidelo...nadam se trecem...
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 28/05/2012 : 23:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
Helingena nikako ne vraćati! A ako na tome neko u Boneliju insistira, nije nemoguće izvesti. Pod tim podrazumevam ne uništiti ono što je već izgrađeno, od strane Sklavija, podrazumeva se. Pre njega, Helingen je bio žestok neprijatelj, ali jedan od nekoliko, posle njega arhinemezis.

Moguće je vratiti Helingena, a ne prekinuti tanku Sklavijevu liniju. Taj spoj magičnog, mitskog i nauke i dalje je ono što Zagora održava i kada kvalitet priča opada. U stvari, iščekivanje toga od strane čitalaca.

Problem je što novi scenaristi teeeškom mukom ulaze u Zagorov staf, čak i Italijani. Buratini i oni koji su u stafu malo duže neprimetno se hvataju u zamku manirizma. Što se i očekuje kod svakog scenariste koji duže vreme radi na jednom liku. Zato se često dešavaju i zaokreti u liku koji na duži rok ne vode najsrećnijem ishodu. Ne kažem da će to kod Zagija obavezno biti slučaj.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 28/05/2012 : 23:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
@dzoni
To za stivena ne znam da li bih se slozio sa tobom http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/524704_310679969005115_644203375_n.jpg

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 28/05/2012 23:21:49
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 28/05/2012 : 23:22:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
Supermajk bi se morao vratiti! Lik koji se uklapa u sve Zagorove šablone.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 28/05/2012 : 23:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
Mikica je odličan, ali Bure traži nešto konzervativnije. Čak ni Andreući nije toliko ludovao sa kadriranjem. Dobro je, ali...

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 28/05/2012 : 23:36:19  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rick

Helingena nikako ne vraćati! A ako na tome neko u Boneliju insistira, nije nemoguće izvesti. Pod tim podrazumevam ne uništiti ono što je već izgrađeno, od strane Sklavija, podrazumeva se. Pre njega, Helingen je bio žestok neprijatelj, ali jedan od nekoliko, posle njega arhinemezis.

Moguće je vratiti Helingena, a ne prekinuti tanku Sklavijevu liniju. Taj spoj magičnog, mitskog i nauke i dalje je ono što Zagora održava i kada kvalitet priča opada. U stvari, iščekivanje toga od strane čitalaca.

Problem je što novi scenaristi teeeškom mukom ulaze u Zagorov staf, čak i Italijani. Buratini i oni koji su u stafu malo duže neprimetno se hvataju u zamku manirizma. Što se i očekuje kod svakog scenariste koji duže vreme radi na jednom liku. Zato se često dešavaju i zaokreti u liku koji na duži rok ne vode najsrećnijem ishodu. Ne kažem da će to kod Zagija obavezno biti slučaj.



Rick, shvatam sta zelis da kazes, ali moram da te podsetim na par stvari

-"Demon ludila" je izasao zato sto je Hellingen dobio status arhinemesisa jos u "Nultom casu"...Sclavi je imao tu ludu srecu da je Sclavi, i da je uspeo da nastavi Hellingena iako je on stigao do samog vrha svoje kulminacije, i doveo ga jos vise. Tako smo dobili "Hellingen je ziv!", koji opet pocinje od doslovnog ozivljavanja Hellija, a na kraju ostavlja prostora za jos. Boselli je ocigledno imao nesto u planu

-U Italiji "Demon ludila" se po ocenama fanova nalazi ispod "Terora seste planete", "Nultog casa" i "Hellingen je ziv"...

-Zbog tog i mnogih druih zakona hronologije celog zbivanja, "Demon ludila" se ustvari nikad nije ni desio. Iako je najduza prica, prakticki ona traje par sati tj. zbog vremenskog i dimenzionog skoka koji zagor u njoj pravi. Ona je sama za sebe, funkcionise van serijala, ne trazi nastavak i maltene da nema velike veze sa prethodnicima (iako aludira na "Teror seste planete")...To nije moj, nego stav sto fanova sto gospode i zagor staffa

Ako i kad se bude nastavljao, bice to u duhu epizode "Hellingen je ziv"

2. Burattini, kako je neko vec naveo, od ulaska u staff sanja da pise Hellingenov povratak. Stoga ne sumnjam da bi zbog emotivne povezanosti na to prica pod njegovom rukom mogla i da valja

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 28/05/2012 23:39:10
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 29/05/2012 : 00:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
Razumem šta hoćeš da kažeš, ali mesto na listi sa još nekim drugim epizodama može se tumačiti različitim faktorima, a jedna od najbitnijih je starosna struktura čitalaca koji se drže poretka na listi koji si pomenuo. Na stranu to, "Demoni" su objektivno bolji scenario od svih tih priča. Kada bi postojao način da se isključi sentimentalni faktor, siguran sam da bi količine drvlja i kamenja koje će da se osuju po meni bile manje.

Ideja, zaplet, rasplet, dijalozi, kadriranje (jedna od poslednjih priča koja je izvukla maksimum iz Ferija u silaznoj fazi).

Ukoliko bi se priča tretirala sama za sebe, to jednostavno ne bi bilo u duhu serijala, i zato ne mogu da je sagledam kao takvu. Kao ni zbog činjenice da je revitalizovala legendu o Duhu Sa Sekirom i pokazala njene domete.

"Helingen je živ" je u svom osnovnom zapletu solidna priča, a bolje izvođenje bi je možda pretvorilo u više od toga. Ipak ostaje samo naznaka i logičan sled "Demona", iako, kako kažeš, "Demoni" predstavljaju svojevrsni "ispad".

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."

Edited by - Rick on 29/05/2012 00:14:18
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/05/2012 : 00:06:58  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Nema drvlja i kamenja, opusteno...diskusija je, a nema posredi nikakvog alkohola
Ja sam ti od onih koji ce tvrdoglavo da se kunu da je DL najbolji SBE uradak do sada...preneo sam ti misljenja sa italijanske strane jadrana, od zrelih zagorovaca

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/05/2012 : 00:07:51  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
a po italiji mozes graditi svoje nade...strip je odande

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 29/05/2012 : 00:17:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
Znam da si negde ranije pominjao da su ti Demoni omiljeni strip, i oni jesu jedna od najboljih Boneli priča uopšte.

Jednostavno, povratak Helingena posle njih ne pije mi vodu, i to ti je... Boseli je odličan scenarista i mislim da je mogao bolje. Previše je forsirao paraistorijsko i širinu scenarija.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

Krscho
Junior Member



Croatia
378 Posts

Member since 19/06/2011

Posted - 29/05/2012 : 00:23:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Krscho a Private Message  Reply with Quote
Pošto sam mlađa generacija i počeo sam s slobodnom dalmacijom prvi Helligen mi je bio "helligen je živ" saga i do dan danas mi je to najbolja priča s njima. O demonima sam uzasno puno čuo, pročito sam preko skenova zlatne serije, osobno smatram da je priča dobra, ali malčice precjenjena od starijih čitatelja zbog sentimentlanim razloga, nostalgije i osjećaja kako je prije ljudima valjda ljepše bilo kad ju prvi puta pročitali ili ko meni su im demoni bili prvi susret s likom helligena. d aje najbolja Zagorova priča ikada nebi se složio, osobno pošto sam pročito cijelu zlatnu seriju ( nazalost preko skenova erbo nema si to di kupiti) u njoj ima priča koje su bolje od demona, nebi sad nabrajo ionak očekujem kamenje neko radi ovoga posta :D
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 29/05/2012 : 00:27:03  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ja sam pisao u SBE jos 2004 sa scenarijem za budjenje Hellingena ,ali su mi javili( Mauro Boselli ) da im SF u Zagoru ne odgovara i da nije u toj domeni i da imaju nekog Spanjolca(za Texa) koji pise za njih i da ne uzimaju nove scenariste pogotovo ako ne govore Italijanski!!!
A Burattini mi je u Zagrebu rekao da moje ideje malo za crtu tuce njegovu viziju Zagora o povratku Hellingena, ima previse SF-a i nije sigurno da bi opet E.A.Poea stavili u scenarij..
Ono sto sam mu ispricao bi vise islo za NN ili Dampyra, ali meni iako NN serijal je drag vise mi nekako pase Zagoru.
Epizode su nazvane: "Agent Raven" "Invasion" "Akron City" "Escape from planet Akron" "Hellingen's death",mozete misliti sta tu svega ima.
Imao sam komplet scenarij (sturi/kratki) opis radnji iz epizode u epizodu (bez dijaloga), ali izgubio sam papire,a kopiju nisam imao poslano u SBE...

Zagor,nakon 2014,neznam samo neka kad ide vec u Amazzoniju nek nadje onog shamana koji je prorekao 21.12.2012 i razbije mu zube.

Ovaj post je copy/paste plus-minus sa starog posta...








"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 29/05/2012 00:30:06
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/05/2012 : 00:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rick

Znam da si negde ranije pominjao da su ti Demoni omiljeni strip, i oni jesu jedna od najboljih Boneli priča uopšte.

Jednostavno, povratak Helingena posle njih ne pije mi vodu, i to ti je... Boseli je odličan scenarista i mislim da je mogao bolje. Previše je forsirao paraistorijsko i širinu scenarija.



Ja mislim da je jedini Bosellijev problem taj sto je Hellingen je ziv izasao posle DL-a

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/05/2012 : 00:46:59  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Krscho

Pošto sam mlađa generacija i počeo sam s slobodnom dalmacijom prvi Helligen mi je bio "helligen je živ" saga i do dan danas mi je to najbolja priča s njima. O demonima sam uzasno puno čuo, pročito sam preko skenova zlatne serije, osobno smatram da je priča dobra, ali malčice precjenjena od starijih čitatelja zbog sentimentlanim razloga, nostalgije i osjećaja kako je prije ljudima valjda ljepše bilo kad ju prvi puta pročitali ili ko meni su im demoni bili prvi susret s likom helligena. d aje najbolja Zagorova priča ikada nebi se složio, osobno pošto sam pročito cijelu zlatnu seriju ( nazalost preko skenova erbo nema si to di kupiti) u njoj ima priča koje su bolje od demona, nebi sad nabrajo ionak očekujem kamenje neko radi ovoga posta :D



kao sto rekoh, nema drvlja i kamenja...ljudi smo nismo zagorovci

moguce je i da je nostalgija u pitanju sto se tice vecine zagorovaca
ali kod mene nostalgija zaista ne igra ni 0%...stripu sam se vratio nakon duge pauze i pri citanju DL i gomile drugih epizoda srce jeste malo tikataka ali pri "drugom" citanju je bilo nesto sasvim konkretnije, pa sam nostalgiju stavio na jedan cvrsti stand by. Evo, na primer, Donatelli mi se uopste ne dopada u zg serijalu, pogotovo ne nakon sto sam video njegove radove na mr.nou (eto sad mene ceka drvlje i kamenje)


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/05/2012 : 00:54:02  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Ja sam pisao u SBE jos 2004 sa scenarijem za budjenje Hellingena ,ali su mi javili( Mauro Boselli ) da im SF u Zagoru ne odgovara i da nije u toj domeni i da imaju nekog Spanjolca(za Texa) koji pise za njih i da ne uzimaju nove scenariste pogotovo ako ne govore Italijanski!!!
A Burattini mi je u Zagrebu rekao da moje ideje malo za crtu tuce njegovu viziju Zagora o povratku Hellingena, ima previse SF-a i nije sigurno da bi opet E.A.Poea stavili u scenarij..
Ono sto sam mu ispricao bi vise islo za NN ili Dampyra, ali meni iako NN serijal je drag vise mi nekako pase Zagoru.
Epizode su nazvane: "Agent Raven" "Invasion" "Akron City" "Escape from planet Akron" "Hellingen's death",mozete misliti sta tu svega ima.
Imao sam komplet scenarij (sturi/kratki) opis radnji iz epizode u epizodu (bez dijaloga), ali izgubio sam papire,a kopiju nisam imao poslano u SBE...



Hmm..."Agente Raven", "Invasione", "Akron City","La fuga dal Acron city", "La morte di Hellingen"zvuci primamljujuce i na italijanskom

Ja sam upravo zavrsio scenario za neki Hellijev skoro-povratak, jebeno dobro izgleda, samo da jos naucim da crtam

A inace, poznavajuci Burattinija, nemoj se iznenaditi ako vidis na kioscima epizode sa ovakvim naslovima-osim sto je scenarista, bavi se "posudjivanjem" tudjih scenarija.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7099 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 29/05/2012 : 09:43:59  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Pijani Patak, one Mikicine table koje si postavio, jel to Mikica radi na nekom Zagoru ili su to samo probne table?

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7099 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 29/05/2012 : 09:47:34  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Pročitao Crna krila noći, zasad jako dobro, radnja se odvija baš kako treba, mogao bi taj Rauch biti novi Boselli... O Della Monici ne treba trošiti riječi, zna se kakav je to majstor, s tim da mi je ovdje još malo bolji nego što je bio u prošlim radovima, odličan strip!



Je tako djeluje na trenutke, jer i Rauch pise tim stilom, mnostvo likova, paralelne radnje itd, ali ipak mislim da nije na Bosellijevom nivou, barem ne onom najvisem Bosellijevom nivou.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7099 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 29/05/2012 : 10:03:02  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

A Crna krila noci je epizoda koja je bas dostojna svojih prethodnika

http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-sr-525-527-vampirica-ylenia/1257/


Dobra je, ali mislim da nije na nivou Crnog broda koji je po meni vrhunska Zagorova epizoda, iako ima samo dva nastavka.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 29/05/2012 : 10:34:24  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.
Dobra je, ali mislim da nije na nivou Crnog broda koji je po meni vrhunska Zagorova epizoda, iako ima samo dva nastavka.



+18.526

"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 29/05/2012 : 10:49:16  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by velka031

Pročitao Crna krila noći, zasad jako dobro, radnja se odvija baš kako treba, mogao bi taj Rauch biti novi Boselli... O Della Monici ne treba trošiti riječi, zna se kakav je to majstor, s tim da mi je ovdje još malo bolji nego što je bio u prošlim radovima, odličan strip!



Je tako djeluje na trenutke, jer i Rauch pise tim stilom, mnostvo likova, paralelne radnje itd, ali ipak mislim da nije na Bosellijevom nivou, barem ne onom najvisem Bosellijevom nivou.



Nema šanse da je kao "najbolji" Boselli, ima potencijal da bude, to je dovoljno za sada...
Jedan od scenarista u koje vjerujem (i Perniola nije loš), kada mi je već Capone "srušio svijet" sa Stivenovim povratkom, ne mogu vjerovati da je bio u stanju napisati takvo smeće
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 29/05/2012 : 11:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
i opet Bure i Bane


Bure na svom blogu spominje nesto da bi evtl. mogao napisati jednu pricu za Zagora koju ce Bane da nacrta.
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.26 seconds. Snitz Forums 2000