forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 30/05/2012 : 11:14:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
nista od njega,
sergio je, bilo je receno na MAFESTu, bio izrazito protiv ponovnog povratka supermajka. ikad.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 30/05/2012 : 12:20:45  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
šteta. to je greška.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/05/2012 : 14:49:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

nista od njega, sergio je, bilo je receno na MAFESTu, bio izrazito protiv ponovnog povratka supermajka. ikad.


Da, ali to smatra i Burattini pa zato ga ne želi vraćati. S hellingenom je opet druga priča, makar je Sergio bio protiv. Ma bit će svega u sljedećim godinama...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/05/2012 : 15:13:57  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ma to mi je bas glupo.
Kao da je Supermike neka zasticena zivotinja ili zvijezda svjetskih razmjera, pa ne treba ga vracati vise u pricu da ne bi eventualno pokvario dosadasnji utisak.
Dobar scenario i to je to, ne vidim razlog da se opet ne pojavi.
Iskreno receno mislim da nije tesko napraviti pricu koja ce biti bolja od njegovog drugog pojavljivanja.
Sergio, laka mu crna zemlja, bio je vrhunski scenarista, ali stvarno je imao nekih fiks ideja.
Jedna od tih stvari je i crossover SBE junaka.
Fanovi su uvijek trazili te susrete vise junaka u jednom stripu.
Mislim da tako nesto moze itekako dobro da funkcionise sa dobrim scenarijem,najbolji primjer su Ameri.
Takvi susreti mogu ici u korist ne samo fanovima, vec i izdavackoj kuci, s obzirom da bi svi potrcali da kupe takva izdanja.
Ok, iskreno se nadam da ce autori u naredno vrijeme imati vise slobode kada se radi o nekim stvarima.
To da je Sergio u dosta stvari kocio, vec je odavno poznato.
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 30/05/2012 : 15:19:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Ma to mi je bas glupo.
Kao da je Supermike neka zasticena zivotinja ili zvijezda svjetskih razmjera, pa ne treba ga vracati vise u pricu da ne bi eventualno pokvario dosadasnji utisak.
Dobar scenario i to je to, ne vidim razlog da se opet ne pojavi.
Iskreno receno mislim da nije tesko napraviti pricu koja ce biti bolja od njegovog drugog pojavljivanja.
Sergio, laka mu crna zemlja, bio je vrhunski scenarista, ali stvarno je imao nekih fiks ideja.
Jedna od tih stvari je i crossover SBE junaka.
Fanovi su uvijek trazili te susrete vise junaka u jednom stripu.
Mislim da tako nesto moze itekako dobro da funkcionise sa dobrim scenarijem,najbolji primjer su Ameri.
Takvi susreti mogu ici u korist ne samo fanovima, vec i izdavackoj kuci, s obzirom da bi svi potrcali da kupe takva izdanja.
Ok, iskreno se nadam da ce autori u naredno vrijeme imati vise slobode kada se radi o nekim stvarima.
To da je Sergio u dosta stvari kocio, vec je odavno poznato.



Say no more! Istina od prve do poslednje reči.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 30/05/2012 : 15:31:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rick

Zna li neko o kakvom dogovoru je reč?



Bio sam u blizini kada je Bane Buratiniju pokazivao Tarzana. Bure je sa ociglednim zanimanjem pogledao i dogovorio razgovor za kasnije. Ipak su Zagor i Tarzan dosta slicni!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/05/2012 : 15:56:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Ma to mi je bas glupo.
Kao da je Supermike neka zasticena zivotinja ili zvijezda svjetskih razmjera, pa ne treba ga vracati vise u pricu da ne bi eventualno pokvario dosadasnji utisak.


Čuj, gazda si uvijek može dopuštati fiks ideje... U biti, sad je jedino Burattini pravi gazda koji može dopustiti ili odobriti što će se objavljivati. Ne znam tko bi mu mogao braniti da vrati bilo kog od stare garde neprijatelja...

Još jedna stvar, Bure i verni su pravi zagoreli, a Burattini si je zaista zadao misiju širiti u spomen Sergiju Zagorovo evanđelje gdje god stigne. Fejs, konvencije, blog, strip, fanovski materijali, veli, ništa mu nije teško raditi za boljitak Zagora.


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/05/2012 : 17:18:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Ovako je bilo na Zagorovoj tribini... Ni manje ni više.


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3912 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 30/05/2012 : 17:20:44  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Dobra

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 30/05/2012 : 18:38:25  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote

A sada stvarno koji je stav po pitanju baruna?

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 30/05/2012 : 19:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Heh, omega-3-masne kiseline cuva Eskima...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7099 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 30/05/2012 : 19:27:08  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Heh, omega-3-masne kiseline cuva Eskima...


Odlicne vijesti za mene jer svako jutro uzmem jednu omega-3 pilulu! Znaci za koju godinu imat cu neprobojnu kozu kao Eskimo!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37773 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/05/2012 : 19:27:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote








Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 30/05/2012 : 20:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay
Čuj, gazda si uvijek može dopuštati fiks ideje... U biti, sad je jedino Burattini pravi gazda koji može dopustiti ili odobriti što će se objavljivati. Ne znam tko bi mu mogao braniti da vrati bilo kog od stare garde neprijatelja...

Još jedna stvar, Bure i verni su pravi zagoreli, a Burattini si je zaista zadao misiju širiti u spomen Sergiju Zagorovo evanđelje gdje god stigne. Fejs, konvencije, blog, strip, fanovski materijali, veli, ništa mu nije teško raditi za boljitak Zagora.




Pa, blog mu se uglavnom svodi na njegova lična interesovanja. Previše radi na promociji Zagora (mada tu ništa ne može biti previše ), ali u kontekstu toga da premalo urednikuje.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/05/2012 : 20:42:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rick
Pa, blog mu se uglavnom svodi na njegova lična interesovanja. Previše radi na promociji Zagora (mada tu ništa ne može biti previše ), ali u kontekstu toga da premalo urednikuje.


Jel to znači da još nisi dobio konkretan odgovor od čoeka? Dovoljno ste mu priča dali, i sad je miran do penzije...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 30/05/2012 : 21:04:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Jel to znači da još nisi dobio konkretan odgovor od čoeka? Dovoljno ste mu priča dali, i sad je miran do penzije...




Nisam dobio ni odgovor, kamoli konkretan. A kao uredniku to mu jeste posao, da draftuje. Ne znači da odmah i sad ima mesta za mene u Zagorovom stafu, niti da sam to očekivao (dobro, malčice jesam ), ali je činjenica da zbog njegove neagilnosti Boneli može da propusti dobrog scenaristu, ne mislim tu na sebe (dobro, ne samo na sebe ). Kao urednik, ukoliko primeti dobrog scenaristu, a Zagoru on, recimo, trenutno nije potreban (mada dobar scenarista uvek jeste, lakše je, verovao ili ne, naći dobrog crtača) trebalo bi istog da zadrži u Boneliju, predloži drugim urednicima...

OK, pravda se napisanim tablama i pregledavanjem svih tabli pre odlaska u štampu, ali za blog i nezagorovske teme na istom očigledno ima vremena. A prošlo je skoro pa tačno godinu dana.
Razmišljam šta da mu pošaljem za prvu godišnjicu...

Akronijani- poslao, Atlantiđani- poslao, avanturistička hororčina- poslao, avanturu koja mistifikuje Zagorov znak- poslao, krimić- poslao, avanturu sa istorijskim likom (Robert Luis Stivenson)-poslao, kompletan scenario za kratku priču (da vidi kako pišem dijaloge, naraciju, montiram)-poslao... Nešto fali...

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 30/05/2012 : 21:14:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rick


Nisam dobio ni odgovor, kamoli konkretan. A kao uredniku to mu jeste posao, da draftuje. Ne znači da odmah i sad ima mesta za mene u Zagorovom stafu, niti da sam to očekivao (dobro, malčice jesam ), ali je činjenica da zbog njegove neagilnosti Boneli može da propusti dobrog scenaristu, ne mislim tu na sebe (dobro, ne samo na sebe ). Kao urednik, ukoliko primeti dobrog scenaristu, a Zagoru on, recimo, trenutno nije potreban (mada dobar scenarista uvek jeste, lakše je, verovao ili ne, naći dobrog crtača) trebalo bi istog da zadrži u Boneliju, predloži drugim urednicima...

OK, pravda se napisanim tablama i pregledavanjem svih tabli pre odlaska u štampu, ali za blog i nezagorovske teme na istom očigledno ima vremena. A prošlo je skoro pa tačno godinu dana.
Razmišljam šta da mu pošaljem za prvu godišnjicu...

Akronijani- poslao, Atlantiđani- poslao, avanturistička hororčina- poslao, avanturu koja mistifikuje Zagorov znak- poslao, krimić- poslao, avanturu sa istorijskim likom (Robert Luis Stivenson)-poslao, kompletan scenario za kratku priču (da vidi kako pišem dijaloge, naraciju, montiram)-poslao... Nešto fali...



Siguran sam da znaš da to sve mora biti na talijanskom da bi se uopće pročitalo. S druge strane, čini mi se da ne znaš da u Bonelliju ne zapošljavaju netalijane kao scenariste jer prema riječima pokojnog Sergia, "stranci ne mogu razumjeti kakav status ti stripovi imaju među talijanskim čitateljima i kakva su njihova očekivanja."
No tko zna, možda se politika promijeni i ti budeš prvi scenarist izvan Italije.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 30/05/2012 : 21:33:22  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
za rakosija sta su rekli....imali sanse da se vrati?....znam da sad imamo ileniju vampiricu ali.....rakosi je rakosi...sto se tice super majka on place za povratkom....zao mi je sto se bure ne slaze...bio je zao..pa sumnjivo dobar i obeco je sledeci put bice dana za megdana a tal sledeci put nikako da dodje..mislim uz dobar scenario da bi mogla biti divna prica
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 30/05/2012 : 21:52:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rick

quote:
Originally posted by DeeCay

Jel to znači da još nisi dobio konkretan odgovor od čoeka? Dovoljno ste mu priča dali, i sad je miran do penzije...




Nisam dobio ni odgovor, kamoli konkretan. A kao uredniku to mu jeste posao, da draftuje. Ne znači da odmah i sad ima mesta za mene u Zagorovom stafu, niti da sam to očekivao (dobro, malčice jesam ), ali je činjenica da zbog njegove neagilnosti Boneli može da propusti dobrog scenaristu, ne mislim tu na sebe (dobro, ne samo na sebe ). Kao urednik, ukoliko primeti dobrog scenaristu, a Zagoru on, recimo, trenutno nije potreban (mada dobar scenarista uvek jeste, lakše je, verovao ili ne, naći dobrog crtača) trebalo bi istog da zadrži u Boneliju, predloži drugim urednicima...

OK, pravda se napisanim tablama i pregledavanjem svih tabli pre odlaska u štampu, ali za blog i nezagorovske teme na istom očigledno ima vremena. A prošlo je skoro pa tačno godinu dana.
Razmišljam šta da mu pošaljem za prvu godišnjicu...

Akronijani- poslao, Atlantiđani- poslao, avanturistička hororčina- poslao, avanturu koja mistifikuje Zagorov znak- poslao, krimić- poslao, avanturu sa istorijskim likom (Robert Luis Stivenson)-poslao, kompletan scenario za kratku priču (da vidi kako pišem dijaloge, naraciju, montiram)-poslao... Nešto fali...



Uh, da sam ja glavni urednik takve bi stvari zadnje pogledao ako bi ih uopće gledao. Em se takve piše pišu u suradnji s uredništvom em mogu shvatit kako misliš da ti možeš pisat bolje takve priče od njih. Kad god neki ambiciozni scenarist želi pisat neki strip često koristi likove i događaje iz prošlosti jer želi pokazat da poznaje lika i kako je sposoban pisati epske priče (iskreno, svi želimo pisati epske priče ) ali zamisli kao bi reagiralo uredništvo Dylan da im napišem priču kako je Bloch zapravo Dylanov otac ili da je Groucho zapravo prerušena Morgana ili kako bi Lavirint reagirao da napišem priču di je Dženi zapravo kći od Džefrija iz budućnosti(karikiram naravno)? S druge strane ako želiš pokazati koliko si dobar bolje su ti ove ostale priče gdje lakše dolazi do izražaja tvoje pripovijedanje itd.

Ovo je samo moje nestručno mišljenje, niti pišem niti pokušavam pisat. Želim ti svu sreću jer samo Bog zna koliko je Zagoru potreban netko novi.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 30/05/2012 : 21:56:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pavel

Siguran sam da znaš da to sve mora biti na talijanskom da bi se uopće pročitalo. S druge strane, čini mi se da ne znaš da u Bonelliju ne zapošljavaju netalijane kao scenariste jer prema riječima pokojnog Sergia, "stranci ne mogu razumjeti kakav status ti stripovi imaju među talijanskim čitateljima i kakva su njihova očekivanja."
No tko zna, možda se politika promijeni i ti budeš prvi scenarist izvan Italije.



Znam i za jedno i za drugo. Prevedeno na italijanski od strane profesionalnog prevodioca. Što se neitalijanskih scenarista tiče i o tome je sa Buratinijem bilo reči, i reći ću ti samo da postoji način, očigledan. Nažalost, još nismo stigli dotle, prvo da pročita scenarije.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 30/05/2012 : 22:03:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Uh, da sam ja glavni urednik takve bi stvari zadnje pogledao ako bi ih uopće gledao. Em se takve piše pišu u suradnji s uredništvom em mogu shvatit kako misliš da ti možeš pisat bolje takve priče od njih. Kad god neki ambiciozni scenarist želi pisat neki strip često koristi likove i događaje iz prošlosti jer želi pokazat da poznaje lika i kako je sposoban pisati epske priče (iskreno, svi želimo pisati epske priče ) ali zamisli kao bi reagiralo uredništvo Dylan da im napišem priču kako je Bloch zapravo Dylanov otac ili da je Groucho zapravo prerušena Morgana ili kako bi Lavirint reagirao da napišem priču di je Dženi zapravo kći od Džefrija iz budućnosti(karikiram naravno)? S druge strane ako želiš pokazati koliko si dobar bolje su ti ove ostale priče gdje lakše dolazi do izražaja tvoje pripovijedanje itd.

Ovo je samo moje nestručno mišljenje, niti pišem niti pokušavam pisat. Želim ti svu sreću jer samo Bog zna koliko je Zagoru potreban netko novi.



Hvala pre svega na željama, Deers!
Šta misliš- da li sam i ja sličnog mišljenja kao ti? Naravno da jesam. Niti sam zalazio u Zagorove kanone, još manje ih menjao. Atlantiđani i Akronijani su smešteni u jednu priču, i oni su eksploatisani tek toliko da se isprede priča. Istovremeno su izvan one linije kojom se Zagorova istorija kreće, dakle kao jedan dead end. Priča kojom sam pre svega želeo da pokažem poznavanje Zagovore mitologije.

Sve ostale priče, njih četiri, su bez veza sa postojećim.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."

Edited by - Rick on 30/05/2012 22:04:11
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 30/05/2012 : 22:09:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Odlično. Ako mogu pitat tko ti je prilikom pisanja bio uzor, tj na kojeg si se scenarista ugledao (Zagorovog ili neZagorovog)?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 30/05/2012 : 22:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
Generalno, s obzirom na broj stranica koje godišnje objave pre bi se moglo reći da se ugledam na priče pojednih scenarista, nego na njih same. Svi oni povremeno zablistaju, a onda se vrate u prosek. Logično, je li...

Ipak, najviše mi se dopada Nolitin osećaj za avanturu i negativce, Boselijev dobar odnos karakterizacije i akcije, atmosferičnost, takođe, Berardijeva dramatizacija, ono što radi Natanov trio autora a što ponekad izvodi Boneli iz klišea, Sklavi sa ludački dobrim idejama, koje su često isto to, samo malo drugačije... I Bure je tu, sa svojom temeljnom naracijom, koja je korektna prema svakom čitaocu, i mlađem i starijem.

Sve ono što i ti, i velika većina nas ovde, siguran sam, vidi kao kvalitetno.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."

Edited by - Rick on 30/05/2012 22:20:10
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 30/05/2012 : 22:30:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
E to bi bilo zanimljivo vidit, sretno!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 30/05/2012 : 22:31:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
Još jednom- hvala, Deers!

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.47 seconds. Snitz Forums 2000