forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 16/08/2012 : 17:13:23  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior



Nije Zagor u krizi, bilo kreativnoj ili prodajnoj.
Gura vec godinama istim tempom sa "novim" pricama.
novim generacijama se te stvari dopadaju, mi stariji cemo vjecito da kukamo za proslim vremenima.

Ja da se pitam nesto, uveo bih kontinuitet na odredjeno vrijeme, tj. avanture bi se sastojale od dvadesetak epizoda ala JA.
Vise prica povezanih sa nekoliko istih likova, naravno sa drugim crtacima i scenaristima.
Tako bih ubacio npr. Fridu i drzao je tih dvadesetak epizoda u raznim avanturama. Mislim da je to bolje nego cekati na nju 30 godina i onda je vratiti na samo 188 stranica. To isto vazi i za poznatije neprijatelje.
Ne mora to biti nuzno bas neka odiseja po svijetu, tako nesto je izvodljivo i sa storilajnom unutar Darkwooda.
Taj koncept bi mogao dobro proci.
Plakati za Nolittom ne vrijedi, covjek ne pise Zagora vec 30+ godina. Nama mozda to ne izgleda toliko dugo jer nas stalno bombarduju reprintima, pa covjek ima osjecaj da je Nolitta jos uvijek tu.
[/quote]

Srećom u prodajnoj krizi nije. Kakva god epizoda bila za mene je Zagor uvijek broj jedan junak.
Zanimljivo je ovo sa povezivanjem priča. U zadnje vrijeme sam se opasno navukao na Nathana pa vidim da on dobro gura te koncepte tipa osnovna priča ali uvijek je neki master plan iznad svega. Mislim da bi tako nešto moglo proći kod nekog budućeg pojavljivanja Hellingena.
Ja osobno volim epizode tipa Okrutni Hawak gdje se u malo stranica puno kaže, akcija je optimalna i nema velike filozofije.
A što se tiče vraćanja starih neprijatelja moje mišljenje je OK ako je priča dovoljno kvalitetna, ali bi radije vidio neke nove izmišljotine tipa Mortimer koji je možda Buretov vrh u kreaciji likova. Opet izvučeno iz filmova!!

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/08/2012 : 18:13:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

Slusajte Kinga, covek zna sta prica....


Da, kingovi scenariji su #1 na svim svjetskim top-ljestvicama, a komotno bi mogao proći kao pomoćni urednik Burattiniju (samo da se njega pita).

Ma naravno, slažem se, američki model s ciklusima epizoda i jačim kontinuitetom. Malo sve to dinamizirati. mene to isto nervira s Dylan Dogom, ne volim taj konstantni status quo gdje se stvari ne miču s mjesta, sve je isto već 30 godina.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 16/08/2012 : 19:35:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je problem više tehničke naravi. Ne želim dovoditi u pitanje profesionalnost ljudi u Bonelliju ali čini mi se da im fali čvrsta urednička ruka. Svaka čast Burattiniju, stvarno voli Zagora i promiče ga ali nekad to nije dovoljno.
Koliko puta vam se desilo da čitate neku epizodu i kažete: a u tri pm pa zar je morao ovo crtati Chiarolla!?
Treba izabrati dobar tandem; ne pašu si uvijek scenarist i crtač. Točno se vidi u nekim epizodama da se ne kuže.

Ili...šteta specijalca moglo se ovo komotno razvući na još jedan dio i izdati u redovnoj seriji. Vrijedi i obrnuto.
Malo su se pogubili u svim tim edicijama.
Čini mi se da je to prije bilo puno bolje posloženo.

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10847 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/08/2012 : 21:13:24  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Charlito de la Vega
Koliko puta vam se desilo da čitate neku epizodu i kažete: a u tri pm pa zar je morao ovo crtati Chiarolla!?



Da to je bilo ludilo, beskonacno. Bure je ranije svoje bolje epizode davao tom retardu, al to se sada ispravilo. Dakle ostavite se Chiarolle u cilju dokazivanja ne znam ti ja vise cega.
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 16/08/2012 : 21:18:13  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Charlito de la Vega

Mislim da je problem više tehničke naravi. Ne želim dovoditi u pitanje profesionalnost ljudi u Bonelliju ali čini mi se da im fali čvrsta urednička ruka. Svaka čast Burattiniju, stvarno voli Zagora i promiče ga ali nekad to nije dovoljno.
Koliko puta vam se desilo da čitate neku epizodu i kažete: a u tri pm pa zar je morao ovo crtati Chiarolla!?
Treba izabrati dobar tandem; ne pašu si uvijek scenarist i crtač. Točno se vidi u nekim epizodama da se ne kuže.

Ili...šteta specijalca moglo se ovo komotno razvući na još jedan dio i izdati u redovnoj seriji. Vrijedi i obrnuto.
Malo su se pogubili u svim tim edicijama.
Čini mi se da je to prije bilo puno bolje posloženo.




To je to, nekad su ti tandemi puno bolje pasali nego danas.
A ovo sa specijalcima je smijurina od epizoda, jedini razlog njihovog izlaženja može biti financijska korist.
U biti većina specijalaca je scenaristički bila loša. Crna duša da je objavljen kao maxi ili priča razrađena za nekih 250+ stranica mogao je postati kultna epizoda ovako je samo prosjek. Butcher u prvom specijalcu nit smrdi nit miriše....
U biti mi je jedino Fitzy dobro sjeo, ostalo pa ono ništa posebno.

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
5044 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 16/08/2012 : 23:41:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
da, točno je da će jedni (stariji) uvijek kukati za starim crtačima, a novim čitateljima će se sviđati i nove priče...
kad pitam sina, koji su mu Zagori bolji - Ekstra ili NOVI (zovemo ih doma "bijeli"-po hrbatu) - mali (11) kaže: "JEDNAKO su mi dobri." Jednom je samo rekao da su mu mrvicu bolji "oni s vampirima" i Giganti jer su veći... eto-očito će nove nacrtane epizode uvijek prolaziti
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
43 godine Alan Forda u HR

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 17/08/2012 : 08:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
ja sam odrastao na starom zagoru ali naravno da volim i novog zagora pa i nove crtace..chiarola mi je jedan od omiljenih...poznajem nekoliko osoba koji vole crtanje i umetnost te vrste..i svi kad vide crtez kazu za chiarolu da je najbolji crtac zagora...najkvalitetniji...rastura ....jedva cekam njegove nove price...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18732 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 17/08/2012 : 08:58:00  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DOMI

da, točno je da će jedni (stariji) uvijek kukati za starim crtačima, a novim čitateljima će se sviđati i nove priče...
kad pitam sina, koji su mu Zagori bolji - Ekstra ili NOVI (zovemo ih doma "bijeli"-po hrbatu) - mali (11) kaže: "JEDNAKO su mi dobri." Jednom je samo rekao da su mu mrvicu bolji "oni s vampirima" i Giganti jer su veći... eto-očito će nove nacrtane epizode uvijek prolaziti
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
43 godine Alan Forda u HR


evo,isto...(sinu 12 godina) extra zagor i redovni istu su
dobri...bez razlike...te razlike vidimo mi stariji navikli na
Ferri-Donatelli školu....starine teško prihvačaju novine..to je poznato..
Chiarolla? ...pa dobar crtač...za pejsaže...ljude crta loše,možda namerno jer dokazuje crtnem ljudi da se je čovjek razvio iz
majmuna...još gori je Sedioli...groza, Maniantini isto loš jako,gori još samo Cassaro i Darcagnelo.
A zapamtite to ime...VERNI!
Čovjek napredjuje 100 na sat..dok drugi padaju on napreduje jako...
likovi su mi dobili na dinamiki,postaje drugi Ferri!
i NUCCIO, to je svijetla budučnost Zagora!
ostli su tu,ali prosjek.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 17/08/2012 : 09:38:17  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
Ja se izvinjavam što prekidam diskusiju, ali ovo je prosto genijalno:

VEČ Omča za Gambit (Burratini/Prisco) (Zagor i Čiko sami u sobi sa jednim krevetom)



Jel se to Bure za*ebava?

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10805 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 17/08/2012 : 10:38:03  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Pocelo sa spidey-om i evo prosirio se virus i na Darkwood i Bonelli....

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 17/08/2012 : 11:01:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
Rasprava je krenula ponovo u smjeru stari vs. novi crtači ali nisam na to mislio.
Da nema zabune, nije meni Chiarolla loš crtač ali mislim da ga se koristi u krive svrhe.

Primjer: Mortimer bi meni najbolje izgledao u izvedbi Chiarolle. On bi ga zasigurno najopakije prikazao, kao pravog kriminalnog genija.
Općenito, Chiarollu bih koristio za epizode više detektivskog karaktera, smještene više-manje u interijere ili urbane sredine (što je ironično s obzirom da Chiarolla odlično crta pejzaže) te bi ubacio krupne kadrove likova sa više izražajnih emocija.
On nikako nije za akcijske epizode (u nekim detaljnim prostorima tipa močvara) jer je za takve potreban čist crtež, a ne njegov stilizirani gdje se sve "stopi" pa ne znaš više jel to lijana ili noga od lika.

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 17/08/2012 : 11:26:37  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by -jeremija-

Ja se izvinjavam što prekidam diskusiju, ali ovo je prosto genijalno:

VEČ Omča za Gambit (Burratini/Prisco) (Zagor i Čiko sami u sobi sa jednim krevetom)



Jel se to Bure za*ebava?


Ovo moram pročitati.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 17/08/2012 : 11:39:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
pa dobro ovako cudno zvuci gledajuci slicicu ali naravno da nije nikakva zafrkancija vec radnja se odvija savim u drugom pravcu...ali malo da se nasalimo naravno
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/08/2012 : 13:50:32  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
I meni je skrenulo paznju ovo u Omci za Gambit. Kad su Zagor i Chiko rekli da hoce tu sobu gde je bila Gambit rekoh sebi Kako li ce da spavaju. A onda sam vido ovo
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/08/2012 : 13:55:08  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
A kad vec pricamo o crtacima.
Chiarolla ima valjda najvise nacrtanih epizoda posle Ferrija i Donatellija.

Meni ne smetaju novi crtaci ali ipak najvise volim Ferrija.
Mene interesuje sta je sa Laurentijem? Nije valjda i on presao u Dampyrov staff kao Andreucci.

I pitam se zasto Boselli vise ne pise toliko Zagora znam da je zauzet Dampirom i da je sada glavni pisac Texa posto je Nizzi otiso u penziju. Ne znam sta mu je da li mu je ponestala inspiracija ili se otudjio od serijala???????????????????
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/08/2012 : 14:04:46  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
E steta sto je Mortimer kad se vrate iz JA, ja se bas ponado da ce da bude Helingen.

mislim da ce stvarno da vrate rendal mutanta kao neki eksperiment tajne baze drugde {da ce da ga prikace na neko robotsko telo} i da ce da se otme kontroli i da ide da unistava po Filadelfiji dok se ne osveti Zagoru i onom doktoru sto mu je odseko glavu, to je moje misljenje
Go to Top of Page

shule71
Starting Member



52 Posts

Member since 08/12/2011

Posted - 17/08/2012 : 14:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Send shule71 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

A kad vec pricamo o crtacima.
Chiarolla ima valjda najvise nacrtanih epizoda posle Ferrija i Donatellija.



Bignoti ga do broja 500 tuce za deset epizoda. Imas sve ovde:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=40989

A i Gamba ima 24 kao i Chiarola i to bez Cika.

http://zagorijana.blogspot.com/

Edited by - shule71 on 17/08/2012 14:27:14
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 17/08/2012 : 14:35:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

A kad vec pricamo o crtacima.
Chiarolla ima valjda najvise nacrtanih epizoda posle Ferrija i Donatellija.

Meni ne smetaju novi crtaci ali ipak najvise volim Ferrija.
Mene interesuje sta je sa Laurentijem? Nije valjda i on presao u Dampyrov staff kao Andreucci.

I pitam se zasto Boselli vise ne pise toliko Zagora znam da je zauzet Dampirom i da je sada glavni pisac Texa posto je Nizzi otiso u penziju. Ne znam sta mu je da li mu je ponestala inspiracija ili se otudjio od serijala???????????????????



Boselli je još prije više od deset godina prebačen u Texov staff i pokojni Bonelli je predvidio da ne piše više priče za Zagora, tim više što ga se angažiralo i na Dampyru. Međutim, sam je rekao da nikad neće prestati pisati Zagora jer mu je taj lik previše drag, ali zbog svih ostalih obaveza njegovih epizoda neće biti mnogo.
Inače, prema riječima Morena Burattinija, taj čovjek je fenomen i blago cijele redakcije. U stanju je napisati 200 stranica scenarija mjesečno i paralelno obavljati mnoštvo ostalih uredničkih i izdavačkih poslova. Nažalost, zbog svega toga njegov doprinos Zagoru morao je biti reduciran.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 17/08/2012 : 14:46:16  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je Boselli sin od Nolitte jer čovjek razvaljuje u Zagoru, a i u Texu ne zaostaje puno.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 17/08/2012 : 15:22:47  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Pokojni Bonelli, laka mu crna zemlja, nije nikad vidjeo dalje od Texa.
Sam Sergio je bio Texov najveci fan.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 17/08/2012 : 15:24:42  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

Mislim da je Boselli sin od Nolitte jer čovjek razvaljuje u Zagoru, a i u Texu ne zaostaje puno.


Boselli i Nolitta su dva razlicita svijeta, tj. imali su totalno dva razlicita stila.
U Nolittinom Zagoru glavni junak je bio u fokusu epizode, kod Bosellija je avantura veca od samog junaka.
Go to Top of Page

shule71
Starting Member



52 Posts

Member since 08/12/2011

Posted - 17/08/2012 : 15:32:18  Show Profile Show Extended Profile  Send shule71 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by bjelolasica

Mislim da je Boselli sin od Nolitte jer čovjek razvaljuje u Zagoru, a i u Texu ne zaostaje puno.


Boselli i Nolitta su dva razlicita svijeta, tj. imali su totalno dva razlicita stila.
U Nolittinom Zagoru glavni junak je bio u fokusu epizode, kod Bosellija je avantura veca od samog junaka.



Slazem se

http://zagorijana.blogspot.com/
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 17/08/2012 : 16:17:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Pokojni Bonelli, laka mu crna zemlja, nije nikad vidjeo dalje od Texa.
Sam Sergio je bio Texov najveci fan.



To je barem djelomično uzrokovano i čisto praktičnim razlozima, ne zaboravimo da je Tex najprodavaniji Bonellijev serijal.
Volim Texa, ali me uvijek smetalo što taj strip nema kontinuitet likova i epizoda koji bi činili nekakvu sagu već se sastoji od mnoštva više ili manje sličnih epizoda s razbojnicima, vojnicima i indijancima kao arhetipskim simbolima divljeg zapada. Zagor mi je stoga draži jer je saga, jedna duuugačka epska priča u kojoj se miješaju i isprepliću svi postojeći žanrovi.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 17/08/2012 : 18:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pavel


To je barem djelomično uzrokovano i čisto praktičnim razlozima, ne zaboravimo da je Tex najprodavaniji Bonellijev serijal.
Volim Texa, ali me uvijek smetalo što taj strip nema kontinuitet likova i epizoda koji bi činili nekakvu sagu već se sastoji od mnoštva više ili manje sličnih epizoda s razbojnicima, vojnicima i indijancima kao arhetipskim simbolima divljeg zapada. Zagor mi je stoga draži jer je saga, jedna duuugačka epska priča u kojoj se miješaju i isprepliću svi postojeći žanrovi.


Bez obzira koliko to neki tvrdili, ja ne mogu uopste da se slozim i prihvatim cinjenicu da iza toge stoje prakticni razlozi kao sto je prodaja.
Tokom cijelih devedesetih godina Dylan Dog je bio broj jedan u SBE, to nije sprecavalo Sergia da neke od poznatih crtaca sirom svijeta ne dovede da crtaju Texa.
Ortiz, Milazzo, Bernet, Magnus, i neki drugi koji uzivaju dobru reputaciju, su crtali Texa upravo u tom periodu.
Da ne spominjemo Kuberta.
Fonta , koji je tek kasnije dosao u ekipu, necu ovdje ni spominjati.
A sta je sa Villom, kojeg je Sergio isto volio kao i samog Texa, koji je skinut sa DD naslovnica i premjesten na Texa, upravo u devedesetim godinama.
Kazu kada je Sergio vidjeo kako crta nas Parlov, odmah je rekao: "Ovaj mora da crta Texa!"
I tako je 1997. godine izasao gigant koji je upravo on nacrtao.
Nije spomenuo Dylana, koji je tada bio broj jedan, ili ne daj boze Zagora, u koga je trpao svoje stare prijatelje za koje vise realno gledajuci nije bilo mjesta u SBE ekipi.

U USA na primjer najbolji crtaci cesto crtaju serijale koji se slabo prodaju ili su nepoznati, upravo iz razloga da bi im se podigla prodaja.
Sergio je uvijek gledao da gura Texa, bio on broj jedan ili ne, od njega nije dalje vidjeo.
Zar je slucajno da Brindisi u zadnje vrijeme sve vise i vise radi na Texu, upravo covjek koji svojim cistim i realisticnim stilom podsjeca na Sergiovog miljenika Villu?!

A sta je sa Zagorom i Mr.Noom, Sergiovom djecom? Mr.Noa je prepustio Minjaku da ga unisti, pored nekih pateticnih izjava kao da mu je to najslicniji od junaka itd.

Zagora je stvorio zajedno sa Ferrijem, i pazi sada ovo, nakon sto je napisao prvu epizodu navodno je upao u "umjetnicku krizu" (poslije samo jedne epizode, jebote) i nije se vise pojavljivao do desete sveske. Ostavljen tako reci na cjedilu, Ferri je sam pisao scenarije a pomagao mu je i Gian Luigi.
Ali eto, vratio se od desetog broja i ostao do 1980. godine.
Onda je napustio Zagora pog izgovorom da ima previse posla oko usiju.
A vidi, za Texa mu nije nedostajalo vremena, jer je njega nastavio da pise. Ako to nije ljubav, onda ne znam ni ja.

Kod Zagora, iz svega prilozenog, prije bi se moglo reci da je od prvog dana osjecao odbojnost prema tom liku, iako ga je on stvorio.
Pored svega, malo po malo Zagor prezivi do danasnjeg dana.
Burattini je vec rekao da ce neke stvari sada drugacije laufati.
Milis da ce ljudi koji crtaju kao Chiarolla i Cassaro ikada vise zavrsiti u Zagijevoj ekipi? Cisto sumnjam.
Normalno da ih sada niko ne moze tek tako izbaciti iz ekipe, tu su se utemeljili preko frenda Sergia.
Bure je u zadnje vrijeme sve vise i vise dobijao na moci, nije slucajno da su tek nedavno dva talenta poput Nuccija i Barisona upali u ekipu.
Vidjecemo jos naredne crtace. Da li ce biti kalibar Cassarovih ili ce pripadati prvoj ligi.

A sta je sa slucajem Piccinelli?
Upravo na nasem forumu su neki govorili da je Sergio bio toliko odusevljen Piccinellijem da je navodno rekao da on mora da crta Texa.
Nije mi tesko povjerovati u tako nesto, s obzirom da voli Villu i njegov cisti stil, a da ovaj kao njegov ucenik upravo se i sluzi tim stilom.
Naravno, nikoga ne interesuje cinjenica to sto je sam Piccinelli rekao da mu je Zagor najdrazi junak.
Ko ga pita, Sergiu se svidio i ima da crta Texa. To je to.

A sta je sa gigantom? Mozda neko kaze da to izdanje nije toliko vazno, pa ako nije zasto je Sergio upravo za Texove gigante dovodio ljude koji su nekad igrali u prvoj ligi strip scene?!
Otvoreno je receno da je Zagorovom gigantu jedina prepreka bio Sergio, jednostavno nije htjeo da Zagor ima gigant. On zna najbolje zasto.
Poslije mnogo godina, ipak je popustio i Zagor je dobio prvi gigant koji je izasao u istoj godini kada je Sergio umro.
Kao sto u medjuvremenu znamo, gigant je bio pun pogodak, prodaja i vise nego odlicna.

Kao sto se fino kaze "o pokojniku sve najbolje", ali mislim da sto se tice nekih stvari za Zagora moze samo da bude bolje.
A pokojni Sergio je gurao Texa na sve moguce nacine, i onda kada je bio broj jedan, takodje i onda kada to nije bio.
Za neke druge junake prije bi se moglo reci da im je odmagao, nego pomagao.

Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 17/08/2012 : 18:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
Bez obzira koliko to neki tvrdili, ja ne mogu uopste da se slozim i prihvatim cinjenicu da iza toge stoje prakticni razlozi kao sto je prodaja.



Svaka ti čast što te nikada, ama baš nikada, ne mrzi, da izguraš (ispišeš) misao do kraja! Tako meni ostaje da kažem- yep! Odlično je što si sve sveo na ekonomski momenat koji je, na koncu, i najbitniji. Zaista je čudna sudbina i Zagora i Mister Noa (Ovog drugog na neki način i tragična. Kažem na neki način, jer je bolje što je ugašen nego da taljiga na onaj način kakav pamtimo u poslednjim pričama). Uz drugačiju politiku Zagor bi danas imao znatno veći tiraž, a Mister No, ako danas i ne bi bio "živ", poživeo bi kvalitetno još koju godinu preko na radost svih nas.

Što se Zagora tiče dobro je što je Boseli i dalje u ekipi(iako teško varim pomenutu činjenicu da samu avanturu stavlja ispred junaka), jer mislim da bez njegovog uticaja ne bi bilo ni JA Odiseje, recimo. A JA jeste nešto najbolje što se Zagiju desilo u podužem nizu godina. JA na stranu, i dalje mislim da se Duh Sa Sekirom gura u pravcu koji ne doprinosi previše nadgradnji legende, već iskorišćavanju već izgrađene.

Duh Sa Sekirom... strah i opomena za dobre i loše momke. Duh Sa Sekirom... za Indijance i belce u Darkvudu, Duh Sa Sekirom... za vračeve, čarobnjake, naučnike, vanzemaljce. Duh Sa Sekirom... u ovim rečima je početak i kraj. Centar kruga života jednog junaka. Kao što reče Tonka u jednoj priči: "On je i dalje tu. Pazi na Darkvud, čuva svoje nasleđe. I ponekad se javi. Kao pozdrav, ili opomena, kako kome."

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."

Edited by - Rick on 17/08/2012 18:22:41
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.57 seconds. Snitz Forums 2000