forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/08/2012 : 00:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
S vasom dozvolom, pokrenuo bih temu

Zagor posle Sergia?



Tex je vec decenijama unutar nepremostivih margina westerna; Mr.No je ugasen; Dampyr, Magicni Vetar, Martin Mystere, Saguaro i ostali su likovi koji od samog pocetka imaju zadovoljavajuce podloge sto se tice njihove "(ne)ogranicenosti"...
Zagor koji je uvek imao iste mogucnosti je oduvek bio kocen staromodnoscu pokojnog Sergia Bonellija. Ali njega vise nema, a ekipa koja trenutno diriguje serijalom se vise puta pokazala i vise nego ambiciozna u produbljivanju serijala:

-ne znam kako, ali jedan Boselli je uspeo nagovoriti tvrdoglavog Sergia da se Zagora baci u medjunozje neke Gambit i neke Marie Laveau.

-mitologija je otisla van indijansko-darkwoodskog karaktera. Imali smo Dagona, Velikog Crva, Boga Praha (JA Saga), ljude-ribe, hebeniju verziju zivih mrtvaca, konkretniju Vudu magiju, negromante, magove i "lude naucnike" novije generacije...Atlantidu i Mu, koje su godinama tvrdoglavo zaobilazile samo Zagora...

-Dinamika- SA saga,AF saga, Skotska, Arktik, sad JA saga i Antarktik...Destinacije i teme se nizu jedna za drugom, nakon 30-ak godina cucanja u Darkwoodu i "par dana hoda" van njega.

-Kontinuitet- jedna tema se vise puta prozimala kroz niz epizoda. Toga je bilo i ranije, ali mnogo redje. Sada se, medjutim, nakon par meseci epizodne pauze u Darkwoodu ide mnogo sire...

Boselli je tada imao srece. SBE su bili ocajni da se Zagora izvadi iz Toninelijevog blata, ali cinjenica je da se zadnjih par godina mnogo toga pomaklo, uprkos Sergiovom old-school karakteru i sklonosti ka zapustanju serijala za Texov racun, sto bi svakako sprecilo bilo kakvo micanje posle SA Sage da Boselli i ekipa nisu bili jos tvrdoglaviji. U zadnja dva-tri meseca Burattini svako malo izbaci na tupavi fb kakvu vest o nekim bitnim razgovorima na temu Zagora, sto ce znaciti da su gospoda skinuta s lanaca i da mozda imaju sada neke slobode u vodjenju serije. A kada JA saga prodje, tada ce biti i izdate sve epizode koje su prosle kroz Sergiove kriticne ruke.

Sta mozemo od aktuelne ekipe ocekivati posle? Ocekujete li neki bitan pomak?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 29/08/2012 00:56:06
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9329 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 29/08/2012 : 07:29:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Kažeš kočen staromodnošću pokojnog Sergia a u sljedećem pasusu nabarajaš što se sve novog dogodilo za njegovog života. On je bio urednik, njegov zadatak je da odlučuje što će biti od kojeg serijala. Da nije bilo njega bi možda Toninelli sproveo svoju revoluciju i sada bi bili zakinuti za Zagorov zlatni period druge odiseje.
Uzalud njima sada odriješene ruke ako ne znaju što s njima. Prvi znak scenarističkog dna biti će povratak Supermike.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 29/08/2012 : 09:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Naravno da autori sada imaju vecu slobodu i da ce to iskoristiti.
Napokon mogu Zagora da posalji i u Evropu, odiseju koju mnogi sa nestrpljenjem ocekuju.
Potencijal te odiseje je mnogo veci nego ove iz JA.
Sergio je uvijek bio protiv toga, navodno jer se bojao da se ne naprave neke greske u istorijskim cinjenicama, kao da ih do sada nije bilo.
Sasvim neshvatljivo.
Zasto ljudima nesto uskratiti sto toliko zele?!
Ne kontam ni tu "zabranu" povrtaka njegovih likova.
To zvuci kao da je on napisao literarna remek-djela, pa ne daj boze da to neko sada oskrnavi.
Drugi nastup Supermikea ionako nije nista posebno, nije tesko nadmasiti tu epizodu.

Naravno, neke stvari trebaju promisljeno da urade.
Jasno je da ce Supermike biti propast ukoliko scenario napise Mignacco, a za crtez se postara Cassaro.

Rekao sam vec na ovom topiku da bih volio da vidim vise povezanih epizoda u jednu cjelinu, nesto kao ove aktuelne odiseje. Tako nesto je moguce i unutar Darkwooda. Neke likove, kao na primjer Fridu, zadrzati nekih dvadesetak epizoda i napraviti jedan veliki dogadjaj koji bi povezivao sve te epizode.
To bi bio kontinuitet na odredjeno vrijeme.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9329 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 29/08/2012 : 09:25:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Meni je Europa potpuno Zagorski neprivlačna. Ne vidim zašto je fanovi toliko priželjkuju. Europa tog doba je dosta određena i nekako mi ne paše uz tu Zagorovu avanturističku neodređenost. Sloboda je opasna stvar ako je daš u ruke Mignaccu...

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 29/08/2012 : 09:49:04  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Upravo tu lezi draz.
Pariz i London su svakako atraktivne lokacije da se naprave originalne price.
Bilo bi glupo da Evropa tog doba ima darkwoodski ambijent, u tom slucaju moze komotno da ostane u svojoj sumi.
Osim toga, susret sa Fridom i Rakosijem u Madjarskoj bi bio nesto posebno. U zemljama istocne Evrope su tada vladale mnoge strasne legende i price, neke od njih bi se mogle da iskoriste za nekoliko dobrih avantura.
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 29/08/2012 : 09:52:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
Znam da se ponavljam ali...
Zagoru po meni fali samo čvršća uređivačka politika.
Da sam ja Burattini, lijepo bih okupio cijeli staff i posložio neke stvari:
ajmo vidit tko kome paše - jedan scenarist i dva crtača koja će uvijek raditi s njim jer dijele sličnu viziju stripa.
Tako napraviti par timova i deri.

+ ukinuo bih almanah i specijalce, a ostavio samo maxi i gigant te pojačao redovnu seriju sa gore navedenim timovima

Uvjeren sam da bi i lošiji crtači došli do izražaja kad bi im netko pisao scenarij, a da taj zna njihove slabosti i mane. Tada bi lako odmah u startu koncipirao priču i razvijao je u točno određenom smjeru igrajući na "forte" određenog crtača.
Ovo vrijedi i obrnuto...

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 29/08/2012 : 10:18:02  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ne znam bas, bolje je da slabiji crtaci nemaju dobar scenario, na taj nacin propada jedna dobra prica.
Ovako ce uvijek biti "dobru pricu pokvario crtez" ili "zasto je ovako dobar crtac dobio takvo smece od price".

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 29/08/2012 : 10:18:13  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Mislim da bi trebalo probati sa mini serijalom od 12 epizoda, tu bi sporedni likovi iz Zagorovog svijeta bili u fokusu price.
U tim pricama ne bih Zagora uopste prikazivao niti spominjao. Jednostavno napraviti totalno neovisne price.
Recimo:
- prvi broj nosi naziv "Rakosi".
Nema Zagorovog loga na svesci, samo na vrhu pise "Price iz Zagorovog svijeta". U toj epizodi imamo jednu epizodu o Rakosiju u Madjarskoj prije nego sto je sreo Zagora.

Drugi broj "Supermike".
Epizoda bi se bavila nekom aktuelnom epizodom iz Majkovog zivota. Opet, potpuno bez Zagora.

Treci broj "Golden Baby". Jedna avantura poznate brodske posade.

I tako dalje. Zagor ima sirok spektar likova, tako nesto bi bilo neiscrpan izvor avantura za dobre scenariste.
Takodje, ubaciti raznolikost crtaca koji nisu standardni Zagorovi. Epizodu "Rakosi" bi mogao npr. da nacrta Roi.
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 29/08/2012 : 10:49:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
jako dobra ideja king

na slican nacin su u mm iskoristili bazu drugdje

There can be only one, me!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/08/2012 : 10:52:54  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Kažeš kočen staromodnošću pokojnog Sergia a u sljedećem pasusu nabarajaš što se sve novog dogodilo za njegovog života. On je bio urednik, njegov zadatak je da odlučuje što će biti od kojeg serijala.



Nabrajam incijative drugih scenarista (pre svega Bosellija) koji su uprkos Sergiovoj politici uspeli da insistiraju na svojim idejama i promene srz serijala...

A sad nemaju koga da nagovaraju, u tome je poenta posta. Sad su malo slobodniji

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9329 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 29/08/2012 : 11:11:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by Deers

Kažeš kočen staromodnošću pokojnog Sergia a u sljedećem pasusu nabarajaš što se sve novog dogodilo za njegovog života. On je bio urednik, njegov zadatak je da odlučuje što će biti od kojeg serijala.



Nabrajam incijative drugih scenarista (pre svega Bosellija) koji su uprkos Sergiovoj politici uspeli da insistiraju na svojim idejama i promene srz serijala...

A sad nemaju koga da nagovaraju, u tome je poenta posta. Sad su malo slobodniji



Da, to su Bossellijeve ideja ali da je Bonelli rekao NE, niš od toga ne bi bilo. Za uvijerit tako tvrdoglavog urednika trebalo je dobro izbrusit ideju i zbog toga smatram da je odiseja uspijela.

Što se tiče Londona i Pariza i općenito urbane sredine nikako mi neleže uz Zagora, a to se vidi i po broju takvih priča.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 29/08/2012 12:14:12
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/08/2012 : 11:25:27  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Evropa ne dolazi u obzir upravo iz tog razloga...Zagora se ne moze poslati u urbane sredine. Bio je u Africi, Juznoj Americi i Severnoj Americi zbog toga sto su to pustiji predeli, onakvi po kojima se on inace i krece. Od drugih kontinenata u obzir dolazi mozda jedino jos Azija. Pariz, London itd. nikako, ali ne i nemoguce

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/08/2012 : 12:44:11  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Mislim da rakosija ne bi trebalo vise vracati, a i sam Burattini je rekao {objavili su to u predgovoru VC 30} da on nema neku posebnu zelju da vraca stare protivnike da ne bi pokvario onaj dozivljaj citaoca kad je citao prvo pjavljivanje tog lika, on je rekao da vise voli da sam stvara svoje likove i da vraca neke manje poznate Toninelijeve i Castelijeve.

Ja bih voleo da vidim povratak Loze Krune koja se pojavljuje u MAXIJU Tajni agenti.

ALi ne bih voleo ponovo da vidim Rakosija zato sto mi je Boseli unistio RAkosija, nemojte pogresno da me shvatite ja volim Boselijeve scenarije, napravio je remek dela kao sto su Nestali Istrazivac, Vudu osveta... Ali mi se nije mnogo iskazao u povratku Kandraxa i Rakosija.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/08/2012 : 12:48:32  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Rakosija je unistio napravivsi potpuno obicnu epizodu, kao da nije hteo da vraca Vampira nego samo da stvori Ileniju Vargu. Da je toliko hteo da stvori Ileniju mogao je da napravi zasebnu pricu gde nju predstavlaja a ne da prica kako je Rakosi ziv 700 godina i nju pretvorio u vampira zato sto je zaljubljen u nju.
Meni se vise svidjao onaj Nollitin i Castelijev klasicni vampir.

A za Kandraxa je i sam priznao da je napravio glupu epizodu. Ubacio je toliko sporednih i nepotrebnih likova i razvijao pricu u 8 svezaka da bi na kraju Kandrax samo pobegao.
Go to Top of Page

shule71
Starting Member



52 Posts

Member since 08/12/2011

Posted - 29/08/2012 : 13:02:41  Show Profile Show Extended Profile  Send shule71 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Evropa ne dolazi u obzir upravo iz tog razloga...Zagora se ne moze poslati u urbane sredine. Bio je u Africi, Juznoj Americi i Severnoj Americi zbog toga sto su to pustiji predeli, onakvi po kojima se on inace i krece. Od drugih kontinenata u obzir dolazi mozda jedino jos Azija. Pariz, London itd. nikako, ali ne i nemoguce



A Australija?

http://zagorijana.blogspot.com/
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 29/08/2012 : 14:00:22  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Mislim da nakon što je bio na Aljasci treba malo u Sibir, Kamčatka, Vladivostok, Kina, Japan itd. Od Europe bi ga poslao u Rusiju i Kavkaz, tj. sve one zemlje koje su u romantizmu bile popularne.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 29/08/2012 : 14:18:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
Skandinavija, Turska, Iran, Indija - to bi bilo fora

There can be only one, me!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 29/08/2012 : 15:06:10  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 29/08/2012 : 15:09:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Vratio sam se iz Zagreba i podebljao svoju kolekciju sa osam brojeva SD Zagora... Malo-pomalo i skupit će se.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 29/08/2012 : 16:00:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
Mnogo lokacija je u igri, mnogo istorijski važnih događaja u koje bi mogao da se uglavi Duh Sa Sekirom. Mnogo zanimljivih ličnosti, takođe. Ne znam gotovo ništa o JA Odiseji, ali sudeći po onome što objavljuje VČ većina Zagorovih avantura i dalje se drži koncepta koji Zagora jedva da nadograđuje kao lik. U tom kontekstu, bolje je i ne kretati na druga velika putovanja (tipa Evropa)jer će vremenom sva ona ličiti jedna na druga (naročito zbog toga što se scenaristi drže neke svoje rutine), a egzotičnost lokacije neće biti dovoljna za kvalitet priče. Samo će se uludo "potrošiti".

Dranky, Evropa u Zagorovo vreme (poprilično fleksibilno) nije bila baš tako urbana. Pored toga tu je ogromno prostranstvo Evro-Azije i Azije. Opet, potrebna je dobra priča.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 29/08/2012 : 19:59:00  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Moram reći, u vezi ove rasprave Deersa i PP-a, da je Burattini u jednom intervjuu rekao da su devedesetih sve one ideje prošle samo zato što ih je Boselli predložio, pri tom je dodao da njemu to Sergio nikada ne bi odobrio.
Očito je stari Bonelli imao bezgranično povjerenje u Bosellijev talenat.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 29/08/2012 : 20:08:33  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Perniola, Mignacco i Rauch takvu cast nisu (jos uvijek) zasluzili.
Nije mi jasno odakle toliki ljudi za Raucha.



To je anketa sa Spirito con la scure foruma, gdje su autori i forumaši u prijateljskim odnosima, tako da je ta anketa vjerovatno više izraz osobnih prijateljstava nego objektivni prikaz mišljenja talijanskih fanova.

quote:
Moj izbor bi bio Capone, da vidimo sta bi on uradio.

S time se potpuno slažem. Ja sam između onih 10% koji su glasali za Caponea!
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 29/08/2012 : 20:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Po mojim procjenama, Zagor bi trebao ići do minimalno 650 brojeva sve skupa, a realno do 700. Kad se završi JA Saga za vjerovati je da će biti negdje oko broja 590. Zatim, ili će ići dvije "epske" priče ili pak dvije normalne od dva-tri sveska na povratku u Darkwood i jedna od većeg značaja prije jubilarca. Po mojem nagađanju, to bi mogao biti Barison sa "Buđenjima" (590-592), Piere sa "Baffinovom zemljom" (593-596) i novi Mortimer (596-599, numeracije svih triju epizoda idu po mojoj slobodnoj procjeni). Nakon toga, slijedi jubilarac (vjerojatno opet i posljednji put Demonske Maske), a zatim ima još minimalno 18 epizoda za redovnu seriju... Da sam ja na Burattinijevom mjestu, šibnuo bi još jednu veliku sagu od brojeva 600-700 i zaključio serijal (naravno, ne konstantnu kako je sada JA odiseja). Znači, uživali bi u novim Zagorovim epizodama tamo negdje do 2023-2024.

Što se tiče specijalnih izdanja, zasad smo na broju 24, ritam izlaženja kod Talijana je jednom godišnje. Crta se ili je već nacrtano čak pet budućih specijala, i ako bi izdavali specijale do gašenja redovne serije (ajmo opet pričati o tom broju 700), ta edicija bi stala na broju 35 ili 36.

Kod Maxija smo na broju 18. Izlaze dvaput godišnje, u pripremi ih je još 5. Sve skupa bi izašlo trideset brojeva, možda malo više.

Zasad je izašlo 14 almanaha, još malo pa će i petnaesti. Izlaze jednom godišnje, sve skupa bi ih bilo 25 ili 26.

Giganti- trenutno na broju 2, izlaze jednom godišnje, do "mog" gašenja serijala bi izašlo još 11 ili 12, znači, sveukupno 13 ili 14.

Sad ćete vjerojatno početi s komentarima tipa "get a life!", "svaka ti čast, upravo si izgubio dragocjene minute svog života na gluposti" ali baš me briga, meni je užasno zanimljivo ovako razmišljati do kojeg će broja Zagor izlaziti i koliko ćemo još, bilo dobrih bilo loših, epizoda vidjeti. Svi bismo željeli da Zagor izlazi zauvijek, no svemu jednom mora doći kraj... Ja kažem (već tisućiti put u ovom postu) da bi trebao stati na broju 700 ako želi kvalitetno zaokružiti cjelinu!

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9329 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 29/08/2012 : 20:27:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Moram reći, u vezi ove rasprave Deersa i PP-a, da je Burattini u jednom intervjuu rekao da su devedesetih sve one ideje prošle samo zato što ih je Boselli predložio, pri tom je dodao da njemu to Sergio nikada ne bi odobrio.
Očito je stari Bonelli imao bezgranično povjerenje u Bosellijev talenat.



To samo dokazuje da je Bonelli znao što radi

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7099 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 29/08/2012 : 21:05:47  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by solar

Moram reći, u vezi ove rasprave Deersa i PP-a, da je Burattini u jednom intervjuu rekao da su devedesetih sve one ideje prošle samo zato što ih je Boselli predložio, pri tom je dodao da njemu to Sergio nikada ne bi odobrio.
Očito je stari Bonelli imao bezgranično povjerenje u Bosellijev talenat.



To samo dokazuje da je Bonelli znao što radi


+1

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.79 seconds. Snitz Forums 2000