forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 29/08/2012 : 21:20:44  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12
"get a life!", "svaka ti čast, upravo si izgubio dragocjene minute svog života na gluposti"


Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 29/08/2012 : 21:27:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by Zagor12
"get a life!", "svaka ti čast, upravo si izgubio dragocjene minute svog života na gluposti"





Ponavljam, baš me briga, uživao sam dok sam pisao.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/08/2012 : 22:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rick



Dranky, Evropa u Zagorovo vreme (poprilično fleksibilno) nije bila baš tako urbana.



Nasi dragi Zagorovci govore o ovim lokacijama. Ajde zamisli zagora na takvim mestima

Paris XIX vek

London XIX vek

Vienna XIX vek

Barcelona XIX vek

Balkan XIX vek mozda jedino to

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/08/2012 : 22:37:58  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Inace, receno je mnogo interesantnih stvari ovde. Hvala na odgovorima.

Podsecam samo na to da Bure nesto muti, tamo negde u Milanu, sa Paolom Bisijem i Caponeom o Zagorovoj buducnosti, vec nekih mesec dana

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/08/2012 : 22:43:11  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Laurenti


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 29/08/2012 : 22:58:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Nasi dragi Zagorovci govore o ovim lokacijama. Ajde zamisli zagora na takvim mestima




Nasi dragi Zagorovci, ja ne.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/08/2012 : 23:06:22  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rick

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Nasi dragi Zagorovci govore o ovim lokacijama. Ajde zamisli zagora na takvim mestima




Nasi dragi Zagorovci, ja ne.



Onda smo dvojica

kad neko doda +1 quotajuci nas onda ce nas biti i vise
...osim ako bjelolasica ne dobije opet napad humora

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 29/08/2012 : 23:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
prvo...ne zovite smecem toninelijev period jer meni je to najlepsi period zagora...njegove price su sasvim ok...drugo..niko nezna sta bi toninelli napravio...mozda bi i on nesto sasvim divno uradio da su mu dozvolili...nije zagor zbog njega bio na niskim granama tad a i jos uvek boljim nego sto je sad...jednostavno tada je doslo do zasicenja jer su price licile svaka na sledecu..potrebno je bilo da zagor krene negde van darkvuda sto je i boseli sa buretom odlicno uradio...mada sada vec i fale lepe darkvudske price ala toninelli jer je danas zagor retko u darkvudu...ali ja volim zagora i svaka njegova prica mi je dobra..neka manje a neka vise...juznoamericka saga ce se zavrsiti na 58o i nekom broju.....
552/556 Boselli/Rubini –-------------------------Žezlo Tin-Hinana (07.2011. - 11.2011.)
556/559 Paolucci-Perniola/Mangiantini --------Aligator Bayou (11.2011 - 02.2012.)
559/562 Rauch/Di Vitto ------------------------ Na putu prema Panami (02.2012. - 05.2012.)
562/565 Burattini/Prisco ----------------------- Mumija sa Anda (05.2012.-08.2012)
565/566 Mignacco/Ferri -------------------------Zeleni lavirint (08.2012. - 09.2012.)

567/569 Burattini/Laurenti ---------------------Amazonija (10.2012. - 12.2012.)
570/572 Mignacco/Della Monica -------------- Pobuna u Bahiji (01.2013. - 03.2013.)
573/574 Boselli/Bisi ---------------------------- Sertao (04.2013. - 05.2013.)
575/577 Boselli/Rubini ------------------------- Izgubljeni svet (06.2013. - 08.2013.)
577/579 Burattini/Sedioli/Verni --------------- Potres (08.2013. - 10.2013.)
579/581 Mignacco/Sedioli ---------------------- Zagor u Patagoniji (10.2013. - 12.2013.)
582/583 Burattini/Prisco ----------------------- Ognjena zemlja (01.2014.-02.2014.)
584/??? Boselli/Della Monica ----------------- Antarktik (finale, 03.2014.-?)

pretpostavljam da ce to biti broj 586 ili 587...prva naredna prica je poslednji okrsaj sa mortimerom...posle toga ostaje da nagadjamo...ono sto je sigurno....vratio bi supermajka...vratio bi rakosija ali poslednji put....
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 29/08/2012 : 23:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Inace, receno je mnogo interesantnih stvari ovde. Hvala na odgovorima.

Podsecam samo na to da Bure nesto muti, tamo negde u Milanu, sa Paolom Bisijem i Caponeom o Zagorovoj buducnosti, vec nekih mesec dana

Čekaj samo kada se ispostavi da njih trojica orgijaju međusobno.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/08/2012 : 23:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

prvo...ne zovite smecem toninelijev period jer meni je to najlepsi period zagora...njegove price su sasvim ok...


Stvar ukusa, ali razumem...Imao je on dosta svojih lepih momenata, ali prodaja je govorila sama za sebe-serijal je bio pred gasenjem. No, medju mojih top 50 ima i njegovih prica, i to ne nisko kvotiranih.

quote:
drugo..niko nezna sta bi toninelli napravio...mozda bi i on nesto sasvim divno uradio da su mu dozvolili...nije zagor zbog njega bio na niskim granama tad a i jos uvek boljim nego sto je sad...jednostavno tada je doslo do zasicenja jer su price licile svaka na sledecu..potrebno je bilo da zagor krene negde van darkvuda sto je i boseli sa buretom odlicno uradio...mada sada vec i fale lepe darkvudske price ala toninelli jer je danas zagor retko u darkvudu...


Ovo sve stoji, dinamika je kljuc ali se na nju ne sme gledati kao na promenu na lokacionom, nego na tematskom nuvou. Izgleda da se desava ono nemoguce - da Darkwood vise ne inspirise autore, sto je samo po sebi nelogicno jer osnova tog zamisljenog sveta nema nikakvih granica, i svaki oblik "avanture" mu se savrseno pripoji.
Bojim se samo da se pogresno shvatilo moje tematsko pitanje. Ja nisam pitao gde bi Zagor mogao da ode, nego da vidim koliko nasi forumski znalci imaju poverenja u aktuelnu ekipu posto vise nisu pod toliko strogom kontrolom tradicionalizma. SBE svakako nece dozvoliti da se ode previse van stare karakterizacije Zagora, niti je Burattini toliko lud.
Ali neke varijacije, pozitivne, ipak ocekujem

quote:
vratio bi supermajka...vratio bi rakosija ali poslednji put....



definitivno tacka jos uvek nije stavljena na tu dvojicu. Kod Supermikea u bukvalnom smislu, a Rakosiju treba dati neki "teatralniji" zavrsetak

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/08/2012 : 23:56:52  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Inace, receno je mnogo interesantnih stvari ovde. Hvala na odgovorima.

Podsecam samo na to da Bure nesto muti, tamo negde u Milanu, sa Paolom Bisijem i Caponeom o Zagorovoj buducnosti, vec nekih mesec dana

Čekaj samo kada se ispostavi da njih trojica orgijaju međusobno.


...ako ih to inspirise, ima da im i dildo posaljem

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 30/08/2012 : 00:05:29  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
detalj sa table:


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/08/2012 : 00:27:32  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by Rick



Dranky, Evropa u Zagorovo vreme (poprilično fleksibilno) nije bila baš tako urbana.



Nasi dragi Zagorovci govore o ovim lokacijama. Ajde zamisli zagora na takvim mestima

Paris XIX vek

London XIX vek

Vienna XIX vek

Barcelona XIX vek

Balkan XIX vek mozda jedino to




Nema sta da ga zamisljamo, bio je vec u nekoliko americkih velegrada.
Ne sastoji se Evropa od Londona i Pariza.
Spomenuo sam vec na prethodnoj stranici Madjarsku, Rakosija i Fridu + razne legende o vjesticama, vilama, vampirima itd, da se ne ponavljam.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/08/2012 : 00:44:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo je to što mnogi misle da će Zagora najbolje osvježiti jedno te isto lutanje po svijetu i slanje na kojekakve odiseje.
Ne, Zagora će u današnje vrijeme i za današnju publiku najbolje osvježiti jedna dobra modifikacija statusa quo. Ne samo nove lokacije, nego i novi bogatiji, kompleksniji likovi, kako pozitivci, tako i negativci. Znači, nešto a la Nat Murdo. Jedan ovako dugovječan serijal neće steči novu publiku sa jednodimenzionalnim likovima i karakterizacijama koje se nisu puno odmakle od 1960-ih godina.

Još jedna bitna stvar je izgled stripa. Nije mi jasno kako danas u Bonelliju itko može pomišljati da forsira taj izgled novinskih pasica. Crtačima treba dati veću slobodu sa kadriranjem i kompozicijom table. Zagor je akcijski strip, pa bi bio red da izgleda atraktivno.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 30/08/2012 00:47:07
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 30/08/2012 : 00:56:49  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Zanimljivo je to što mnogi misle da će Zagora najbolje osvježiti jedno te isto lutanje po svijetu i slanje na kojekakve odiseje.
Ne, Zagora će u današnje vrijeme i za današnju publiku najbolje osvježiti jedna dobra modifikacija statusa quo. Ne samo nove lokacije, nego i novi bogatiji, kompleksniji likovi, kako pozitivci, tako i negativci. Znači, nešto a la Nat Murdo. Jedan ovako dugovječan serijal neće steči novu publiku sa jednodimenzionalnim likovima i karakterizacijama koje se nisu puno odmakle od 1960-ih godina.

Još jedna bitna stvar je izgled stripa. Nije mi jasno kako danas u Bonelliju itko može pomišljati da forsira taj izgled novinskih pasica. Crtačima treba dati veću slobodu sa kadriranjem i kompozicijom table. Zagor je akcijski strip, pa bi bio red da izgleda atraktivno.



potpis...do poslednjeg slova

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/08/2012 : 01:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Ne samo nove lokacije, nego i novi bogatiji, kompleksniji likovi, kako pozitivci, tako i negativci. Znači, nešto a la Nat Murdo.


Ima i takvih, samo sto se njihova uloga zavrsi u istoj epizodi u kojoj i pocne.
Da bi takvi likovi dosli vise do izrazaja moralo bi da se napravi niz prica sa istim likovima. O tome sam govorio na prethodnoj stranici.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/08/2012 : 01:30:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Ne samo nove lokacije, nego i novi bogatiji, kompleksniji likovi, kako pozitivci, tako i negativci. Znači, nešto a la Nat Murdo.


Ima i takvih, samo sto se njihova uloga zavrsi u istoj epizodi u kojoj i pocne.
Da bi takvi likovi dosli vise do izrazaja moralo bi da se napravi niz prica sa istim likovima. O tome sam govorio na prethodnoj stranici.


Nije stvar samo u tome da se pojedinci javljaju češće u pričama, nego treba napraviti jedan sasvim novi pristup karakterizaciji, ne samo za sporedne likove, nego i za glavne. Treba više osobnosti, više karakternih crta, a ne samo "ja sam dobrica, ja sam zlica, ja sam komedijaš, a ja sam kompleksan, ali nećete me vidjeti više od jedne-dvije epizode".
Više dugoročnih kušnji i prijetnji, više događaja sa dalekosežnim posljedicama. Više promjena koje će na likove utjecati psihički i fizički. Više kontinuiteta!

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9329 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 30/08/2012 : 07:30:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Uspjela im je ideja o odiseji prvi put i možeš biti siguran da će je iskoristiti do kraja!

Što se tiče formata, do je dio trademarka Bonellija i teško da će netko to mijenjati. Ponekad je baš tužno kad se vidi što konstantno crtanje u takvom formatu radi crtačima zato mi je drago kad crtači tipa Andreucci rade i na drugim tržištima poput francuskog

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10848 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 30/08/2012 : 10:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Nije stvar samo u tome da se pojedinci javljaju češće u pričama, nego treba napraviti jedan sasvim novi pristup karakterizaciji, ne samo za sporedne likove, nego i za glavne. Treba više osobnosti, više karakternih crta, a ne samo "ja sam dobrica, ja sam zlica, ja sam komedijaš, a ja sam kompleksan, ali nećete me vidjeti više od jedne-dvije epizode".
Više dugoročnih kušnji i prijetnji, više događaja sa dalekosežnim posljedicama. Više promjena koje će na likove utjecati psihički i fizički. Više kontinuiteta!



Toga ima, kontinuitet krece od Tajne Anasaza, proteze se kroz gomile epizoda sa Madam Lavu, Kejnom, Rihterom i sve se to zakljucuje sa JA sagom. Likovi su tu sasvim solidni za Bonelija. Lagani kontinuitet, taman kako treba. Ima tu gomila gluposti, al boze moj, gde ih nema. Preteran kontinuitet kod Bonelija ubija sam serijal (tipa MV).
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 30/08/2012 : 10:58:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Zanimljivo je to što mnogi misle da će Zagora najbolje osvježiti jedno te isto lutanje po svijetu i slanje na kojekakve odiseje.
Ne, Zagora će u današnje vrijeme i za današnju publiku najbolje osvježiti jedna dobra modifikacija statusa quo. Ne samo nove lokacije, nego i novi bogatiji, kompleksniji likovi, kako pozitivci, tako i negativci. Znači, nešto a la Nat Murdo. Jedan ovako dugovječan serijal neće steči novu publiku sa jednodimenzionalnim likovima i karakterizacijama koje se nisu puno odmakle od 1960-ih godina.

Još jedna bitna stvar je izgled stripa. Nije mi jasno kako danas u Bonelliju itko može pomišljati da forsira taj izgled novinskih pasica. Crtačima treba dati veću slobodu sa kadriranjem i kompozicijom table. Zagor je akcijski strip, pa bi bio red da izgleda atraktivno.



Apsolutno se slažem!

No sikiriki
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 30/08/2012 : 11:45:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
Heroja definišu neprijatelji. Mogu da se složim ili ne, to jeste tako. Nažalost, upečatljivih negativaca sve manje.

Pošto će format ostati zauvek isti, kadriranje i kompozicija tabli moraju i mogu da se menjaju. Žalosno je što se te promene dešavaju u drugim serijalima, u Zagoru ne.

Jedan od razloga za odsustvo promena jeste i činjenica da se prodaja Zagora u Italiji zasniva na tvrdom jezgru starijih čitalaca, koji Zagora kupuju bez obzira na kvalitet (srećni su kada pročitaju dobru priču, ali kupiće i svaku lošu). Dokaz za to je tiraž koji jedva da se promenio u poslednjoj deceniji. Tako niko ne želi da menja i bilo šta drugo. Bolje status quo, nego "eksperiment" koji bi verovatno doveo neke nove čitaoce. A i značajno je lakše pisati priče na način koji je skoro pa pretvoren u standardnu matricu.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."

Edited by - Rick on 30/08/2012 11:45:56
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/08/2012 : 13:11:03  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Bure vec radi na posljednjoj epizodi o Mortimeru.
Crtac je Verni.


Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37759 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/08/2012 : 13:33:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote


2 table iz kolorca broj 29.


http://shrani.si/f/2B/oA/24Rx3EBX/29-1.jpg

http://shrani.si/f/3C/EJ/451LqmFs/29-2.jpg



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 30/08/2012 : 15:04:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message  Reply with Quote
U koloru je čak i Donatelli dobar
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 30/08/2012 : 15:06:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Bure vec radi na posljednjoj epizodi o Mortimeru.
Crtac je Verni.





Prema posljednjim informacijama više nije siguran da će to doista i biti
posljednji susret s Mortimerom, u svakom slučaju nakon ovog više nije predviđen njegov povratak (za razliku od svih dosadašnjih susreta kada se otvoreno davalo do znanja da će se vratiti), ali nikad ne reci nikad

Edited by - Pavel on 30/08/2012 15:07:48
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.67 seconds. Snitz Forums 2000