forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/12/2012 : 00:04:57  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Da, naravno. Upravo zbog toga sam podigao nedavno ultimate temu iz mrtvih.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/12/2012 : 07:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Bogami, ja vec poodavno kukam da se slike prebace negde drugde, a da se narod ovde pusti pricati. Pogledajte ovaj Texov glavni topic, milina jedna
Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 19/12/2012 : 11:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
Ajde onda da se vratimo na temu, a sve što nije vezano za nju, neka ide u Ultimate. I da se svi potrudimo da se toga i držimo.

quote:
Originally posted by PijaniPatak


Nova tema


mrdnimo malo





Proširenje temelja iz epizode "Zagor priča..." sa "Nultom godinom Darkwooda" - Dobro ili loše?




Svi znamo zgode i nezgode mladog Patricka Wildinga u čuvenoj "Zagor priča", a poznata nam je i filozofija koja se javlja u "Nultoj Godini Darkwooda" kojom se priča Duha sa sekirom proširuje. Kasnije njegovi koreni vuku sve do same Atlantide, Mua, Songhaya, genetska povezanost sa Pahanom i Damballahom, njegova sudbina ima sve tesniju vezu sa prošlošću čevečanstva...

Kakvo je vaše mišljenje o svemu tome? Da li je to dobar potez(zašto)? Ili je trebalo da ostane na starome(zašto)? Možda je trebalo u drugom smeru (zašto)?




Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/12/2012 : 15:42:22  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
shvaćam za najave i to, ali nekako mi je logičnije da slike ostanu na stickyju baš je to ono što mi se kod teksovog topica ne sviđa

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 19/12/2012 : 16:10:15  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
MEeni se ne sviđa teorija o nekakvom mitološkom porijeklu Zagora, ali mi je jasno da moraju nešto novo dati čitateljima u odnosu na stare epizode, jer bi se inače ponavljali. Samo se nadam da eksperimenti sa novim Zagoromm neće otići predaleko i da će on zadržati zemaljske osobine. U protivnom će Zagor možda dobiti neke nove čitatelje kojima se sviđa takav Zagor, ali će izgubiti svoje ja. Nadam se za dobro sviju nas da se to nikada neće dogoditi.
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 19/12/2012 : 16:26:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Drugovi-Ovo sam jucer procitao u Tex'u "Covjek iz Atlante" Jordi Bernet

Tex stalno postize sve veci uspjeh,usprkos gotovo pedeset godina izdavanja. sto vi mislite,koja je njegova tajna?

"-Tajna Texova uspjeha jest to sto se uspio prilagodjavati promjenama ukusa citatelja,a da pritom nije izgubio pocetne osobine-".

Evo ovo sto je receno za texa,to vrijedi i za Zagora. Ja tako bar mislim,ne znam za ostale. To znaci,ako bi jednog dana Zagor ,postao "hokus-pokus" Zagor,ja bi ga vjerovatno prestao i citat i skupljat.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 19/12/2012 : 20:34:23  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Javljam se malo kasnije na ovu temu. Post će biti editovan

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Krscho
Junior Member



Croatia
378 Posts

Member since 19/06/2011

Posted - 19/12/2012 : 22:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Krscho a Private Message  Reply with Quote
http://www.filmtv.it/film/56515/zagor-il-film/

prijevod?
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 19/12/2012 : 22:33:05  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Krscho

http://www.filmtv.it/film/56515/zagor-il-film/

prijevod?


off-topic teme u Zagor Ultimate topic

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/12/2012 : 09:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Meni je Teks sve bolji, zagor nažalost nekako stagnira. Slučajno sam i ja prošli tjedan pročitao Čovjeka iz Atlante. Drukčiji je od novih Teksova sa kioska. Nije mi se baš svidio, ni crtež ni priča.
quote:
Originally posted by Tutta

Drugovi-Ovo sam jucer procitao u Tex'u "Covjek iz Atlante" Jordi Bernet

Tex stalno postize sve veci uspjeh,usprkos gotovo pedeset godina izdavanja. sto vi mislite,koja je njegova tajna?

"-Tajna Texova uspjeha jest to sto se uspio prilagodjavati promjenama ukusa citatelja,a da pritom nije izgubio pocetne osobine-".

Evo ovo sto je receno za texa,to vrijedi i za Zagora. Ja tako bar mislim,ne znam za ostale. To znaci,ako bi jednog dana Zagor ,postao "hokus-pokus" Zagor,ja bi ga vjerovatno prestao i citat i skupljat.

Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 21/12/2012 : 01:52:16  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote


Proširenje temelja iz epizode "Zagor priča..." sa "Nultom godinom Darkwooda" - Dobro ili loše?


Budući da je malo zapetljano zbog gomile edicija na našim prostorima, bacimo malo oko na italijansku hronologiju pre nego što počnem:

-prva epizoda kojom Boselli lomi led ka Zagorovoj Renesansi je "Crni plamen" 1991.godine
-sredinom 1994. počinje severnoamerička odiseja
-1995.godine imamo prvi dodir sa Atlantidom i Muom u epizodi "Sedam gradova Cibole". 1996. na scenu nastupa Songhaysko carstvo u epizodi "Osveta Vudua". 1998. godine zalazimo malo dublje sa "Tajnom jednoroga", a iste godine se stavlja i tačka na Zagorovu prošlost u epizodi "Dugin most"
-2000. godine se Atlantida vezuje za zgode u Krakenu sa epizodom "Atlantis", posle koje odmah sledi i nastavak priče o Songhayu "Kraljicom mrtvoga grada"
2001. na kioske stiže Burattinijeva "Nulta godina Darkwooda"

...i tako sve kreće

...


Da je pametan potez vidi se i iz priloženog. Ekipa je bila svesna da u Zagoru mora nešto da se menja, ali su postupali oprezno. Poslali su Zagija na dug put da bi dali sebi malo vremena da "opipaju" reakcije čitaoca na pravu podlogu cele renesanse.

Specijalac "Crni plamen" je krucijalan zbog više momenata: Zagor je postao ratnik na strani Dobra, nadmoćnog entiteta/indijanskog božanstva Manitua; Duh zla Wendigo izgleda kao crnac iz starih Afričkih plemena (a Afrika, već sam rekao, će se pokazati kao podijum sveg zla sveta); trijumf zla, armagedon, je prikazan kao katastrofa izazvana rezultata čovekovog naučno-tehnološkog napretka: atomska bomba.Sledi primirje, scena se priprema
Dok je Zagor jurio Nata Murda po celoj Americi, staf ga je veoma lagano povezivao sa Atlantidom, ali sa prilično jasnim namerama. Odmah ga u "Sedam gradova Cibole" povezuju sa Pahanom, čovekom koji je u drevno vreme poput Zagora apelovao na mir, a uništenje starih civilizacija je izazvano upravo ratom, činjenica koja će biti par godina kasnije potvrđena i u "Tajni jednoroga" gde smo imali priliku videti jedno od oružja.
No, pre same tajne jednoroga, akcenat ide i na drugu stranu medaljona. "Osveta Vudu" uvodi čitaoca u svet Songhaya, gde se samo u metafizičkom smislu Zagora poredi sa princom Damballahom.

Sve ovo "opipavanje terena" i priprema stagea traje 4 godine, 48 brojeva (deseti deo celog serijala). Kada su reakcije čitaoca bile pozitivne (mnogo čemu mi je koristilo printanje it. originala, a uvodnici su jedna od stvari koje mnogo govore) stavila se konačna tačka na priču oko Zagorovog viteštva radi iskupljivanja sopstevnih i grehove svoga oca u Duginom mostu, do čega sigurno ne bi došlo da nisu fanovi dali spontani mig.

Tu se gradi nova prošlost, mnogo dalja prošlost i predskazana budućnost. I kontinuitet, ne zaboravimo. Narativni elementi tj. asevi Zagor stafa su

Elementi Damballah i Pahana - ličnosti/božanstva preko kojih je Zagor vezan za drevne civilizacije, koje su se inače uvek međusobno vezivale
Element Ptica Groma, Unktehi i Shyer - ličnosti/božanstva preko kojih je Zagor vezan za Manitua, za večnu borbu između čistog Dobra i čistog Zla, za stare indijanske legende, za metafizičko umesto tehnološko.

Atlantida i Mu, Songhay, Kush, Inke i Maje, se kasnije sjedinjavaju u isti momenat Zagorovog univrezuma, to su grane istog drveta.
Onaj ko je pročitao "Ponekad se vraćaju" mogao je da se uveri da dva opozita Zagorovog metafizičkog sveta, Ptica Groma i Unktehi, nisu toliko metafizična. Unktehi su ustvari obični rezultat mutacije tj. eksperimenata koje su drevne civilizacije vršile radi poboljšanja ratovanja. Legenda koju vidimo kako se stvara u ampuli. Čisti apsurd, ali je veoma interesantno budući da se time zlo opet veže ni za šta drugo nego za tehnologiju (propast čovečanstva). Ptica Groma i dalje ostaje neokrnjena u svoj toj priči, jedino se zlo spaja sa zemljom, sa čovekom. Ostala je apstraktna. Mada, Šjer je iz veštice prešla u runo prenosioca drevnih znanja. Boli glava, ha?

A Zagor? Reboot serijala postavlja drugačiju osnovu. On u svojim genima umesto krivice zbog očevih zločina nosi krivicu koju je Pahana nosio u sebi vekovima ranije: zlo i uništenje je unjedreno u napretku civilizacije i u čoveku, i ja sam u tome učestvovao. Sada je na Zagoru da ispravi krive drine (/misisipije) i spreči kružni tok istorije čovečanstva. Trenutno je nejasno da li je heroj u njemu rod božanskog ili genetskog uticaja, a za to je kod nas uglavnom kriv uticaj "Godine nulte" koja podvlači upravo božansko, dok tok JA sage to poništava.

Ima ovde masu stvari za reći, ali jedno je sigurno: ova saga je pripremana 20 godina, sporim koracima, i za sve to vreme bila je i jeste spremna da se vrati na stari status quo. Zagor uvek može da se vrati statusu pravednika Darkvudske šume, to će se i desiti posle južnoameričke odiseje. Pitanje je da li će ova priča gore tu i da prestane. No, imamo kontinuitet, privlačno složenu priču i obećanje na odlične epizode.




DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 21/12/2012 11:38:00
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16948 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 21/12/2012 : 10:28:09  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Bravo za budućeg Dr.Zagorologa!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 21/12/2012 : 11:39:30  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Za sada jok, ali hvala

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/12/2012 : 12:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Veoma zanimljivo !
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 21/12/2012 : 19:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak
Trenutno je nejasno da li je heroj u njemu rod božanskog ili genetskog uticaja, a za to je kod nas uglavnom kriv uticaj "Godine nulte" koja podvlači upravo božansko, dok tok JA sage to poništava.

Ima ovde masu stvari za reći, ali jedno je sigurno: ova saga je pripremana 20 godina, sporim koracima, i za sve to vreme bila je i jeste spremna da se vrati na stari status quo. Zagor uvek može da se vrati statusu pravednika Darkvudske šume, to će se i desiti posle južnoameričke odiseje. Pitanje je da li će ova priča gore tu i da prestane. No, imamo kontinuitet, privlačno složenu priču i obećanje na odlične epizode.




Lepo si ovo obrazložio, Pijani, ali za nešto što je pripremano 20 godina (što je samo po sebi diskutabilno) vraćanje na status quo nije baš pohvalna činjenica. Na stranu to što "Nulta godina" podvlači božansku dimenziju lika, a JA saga genetičku ili kakvu već. To je umnogome dokaz da tvrdnja o 20-ogodišnjoj promišljenosti ne može da stoji. Dvadeset godina kasnije, a i dalje je, kako kažeš, nejasno ono najbitnije.

Zagor nikako, ali nikako, ne može da se vratim svom pređašnjem statusu pravednika Darkvuda, jer je od njega otišao toliko daleko da povratka nema. Na šta bi to ličilo kada bi se neki "božanski" ili genetski predodređeni heroj vratio uobičajenim "šumskim" događanjima?

Previše "moglo bi biti da je..." za moj ukus. Reboot bi trebalo da bude nešto drugo, nešto drugačije. Ovaj "reboot" iz osnova menja Nolitinu ideju. Nisam protiv toga, i nadam se da će ispasti na dobro, samo ne mogu da ostavim po strani nedoslednosti.

Zagor je iskupio očev dug, i sada može da bude "božanski" ili genetski predodređen ratnik. Ne pije mi vodu. Trebalo bi lepo da se kaže: uzeli su deliće Zagorovog lika i krenuli u kreiranje jednog neopisivo sličnog i toliko različitog.

Priprema koja traje deseti deo serijala, a i dalje ima nepoznanica?

Meni jedino moguće rešenje- Zagor u redovnoj seriji biće "božanski"/genetski generisan Zagor, a Zagor u ostalim edicijama pravednik Darkvuda. Te dve pojave su nespojive. Reboot u Marvelu ili DCju i paralelne edicije jednog lika egzistiraju nezavisno, čak se menja i boja kože likova.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."

Edited by - Rick on 21/12/2012 21:04:06
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/12/2012 : 20:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Patka ima smisla, svaka ti cast. Ostaje nada da ce Boseli & Monica da urade sjajnu zavrsnicu i tako zaokruze ono sto je radjeno od 7 gradova Sibole.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/12/2012 : 21:27:39  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Sto se tice Zagorovog bozanskog porekla, to nisu zapoceli Burattini i Bosseli, vec sam Nollita
Nollita nam je u svojoj poslednjoj epizodi ,,Vecna magija" obelodanio da je Zagor predodredjen da spasi zemlju od napada Akronjana... On je odabrani ratnik kojeg je sam Manitu izabrao.

I svidja mi se ovo sto se prosiruje prica ali ne bih voleo da ode toliko daleko da Zagor vise ne ostane Zagor.
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 21/12/2012 : 21:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
quote:
[i]Originally posted by going going[/i

Sto se tice Zagorovog bozanskog porekla, to nisu zapoceli Burattini i Bosseli, vec sam Nollita
Nollita nam je u svojoj poslednjoj epizodi ,,Vecna magija" obelodanio da je Zagor predodredjen da spasi zemlju od napada Akronjana... On je odabrani ratnik kojeg je sam Manitu izabrao.

I svidja mi se ovo sto se prosiruje prica ali ne bih voleo da ode toliko daleko da Zagor vise ne ostane Zagor.



U pravu si što se Nolite tiče, samo što je Buratini već zabrazdivši u njegovo "božansko" poreklo odlučio da ga sjedini sa njegovim "atlantiđanskim" poreklom. Opet, nadam se da će se sve za neku godinu (ko zna koliko, s obzirom na to koliko je trajao uvod kao što reče Patak) svesti na jednu dobru idejnu liniju.

Zagor ne može ostati Zagor kakvim smo ga znali donedavno, kao što ne bi mogao niko ostati onaj ko je bio ukoliko shvati da je i od Manitua i od civilizacijski superiorne rase određen da spašava svet. Svet, ne Darkvud.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."

Edited by - Rick on 21/12/2012 22:17:25
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/12/2012 : 22:00:17  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Mozda i na kraju i postane svestan toga i kad spasi svet Manitu ga vrati na to da bude samo pravednik u Darkvudu, sto je bio i oduvek... Ali dobro vec cemo videti sta su smislili...
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 21/12/2012 : 22:17:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
Yep.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 21/12/2012 : 22:20:38  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Mozda i na kraju i postane svestan toga i kad spasi svet Manitu ga vrati na to da bude samo pravednik u Darkvudu, sto je bio i oduvek... Ali dobro vec cemo videti sta su smislili...


Tesko da ce se to dogoditi.Serijal je itekako iskocio iz prvobitnog sablona i razgranao se,vratiti ga na pocetak bi bila ludost.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/12/2012 : 22:24:11  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pa isto kao u Demonima Ludila, Sclavi je toliko izbacio pricu iz koloseka uobicajenog i na kraju je sve lepo restartovao.
U JA odiseji i uopsteno u Atlantidjanskoj sagi nije izbaceno toliko iz koloseka. Posle JA sage ide povratak Takede i jos neke epizode koje su u Darkvudu, izgledaju kao da se nista nije desilo, pa cemo videti sta ce biti

Edited by - going going on 21/12/2012 22:25:23
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 21/12/2012 : 22:30:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wele
Tesko da ce se to dogoditi.Serijal je itekako iskocio iz prvobitnog sablona i razgranao se,vratiti ga na pocetak bi bila ludost.



Upravo sam o toj nemogućnosti i govorio. A ne mogu a da ne osetim žaljenje što će Zagor izgubiti ono ljudsko što mu je i davalo mogućnost da bude branitelj samo njegovog kraljevstva (na stranu izleti), ne čitavog sveta. Pa ni Betmen to ne radi,niti može, ni Spajdi, niti bilo koji drugi (super)heroj za sebe, eventualno udruženi (JLA, JSA, Avengers), osim Supermena koji se nametnuo kao branitelj čovečanstva, ali poreklo te vrste i takvu sudbinu ne želimo za Duha Sa Sekirom.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 21/12/2012 : 22:30:41  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Pa isto kao u Demonima Ludila, Sclavi je toliko izbacio pricu iz koloseka uobicajenog i na kraju je sve lepo restartovao.
U JA odiseji i uopsteno u Atlantidjanskoj sagi nije izbaceno toliko iz koloseka. Posle JA sage ide povratak Takede i jos neke epizode koje su u Darkvudu, izgledaju kao da se nista nije desilo, pa cemo videti sta ce biti


Sklavi je Sklavi
Vidjecemo,rekao bih da je interesantan period pred nama,bas zbog toga sto nas sve zanima sto ce ispasti iz svega.

Edited by - wele on 21/12/2012 22:31:15
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 21/12/2012 : 22:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Pa isto kao u Demonima Ludila, Sclavi je toliko izbacio pricu iz koloseka uobicajenog i na kraju je sve lepo restartovao.
U JA odiseji i uopsteno u Atlantidjanskoj sagi nije izbaceno toliko iz koloseka. Posle JA sage ide povratak Takede i jos neke epizode koje su u Darkvudu, izgledaju kao da se nista nije desilo, pa cemo videti sta ce biti



Kada je reč o "Demonima", goinže goinže, možemo reći i da se ta priča dogodila na način koji podrazumeva jedan od najboljih reboota u istoriji stripa. Ne da je lepo restartovao, nego... leeepoo!

Ne verujem da je JA sagu moguće tretirati na isti način, odnosno da se primeni da su se avanture u njoj "desile, a nisu".

Kao što reče wele- videćemo.


"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."

Edited by - Rick on 21/12/2012 22:34:58
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.02 seconds. Snitz Forums 2000