forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 03/02/2013 : 22:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ne može se radit film o Zagoru bez Čika jer koliko kod nekome otrcano zvučalo to onda ne bi bio Zagor… Čiko definitivno mora biti u filmu, ali ne u obliku u kojem se predstavlja u Čiko specijalcima već kao puno realniji lik… netko bi rekao da nam za film treba Bosellijev Čiko, a ne Burattinijev iz specijalaca… Čiko kao comic relief i odan sidekick a ne kao slapstick relief (šeme o padanju na koru banane i slično ne prolaze)…

Iako je Zagor najviše western, nije to onaj John Wayne/Tex western, koji će teško proći kod današnje publike… smješten je na sjeveroistok u šumsko okruženje i Zagorov lik je dosta originalan za filmsku adaptaciju… jedino »Posljedni Mohikanac« mi pada na pamet kao »aktualniji« film, koji je približno smješten u Zagorovo mjesto i vrijeme… Dakle, nema puno filmova u tom settingu…

Također, za predstavljanje i otvaranje Zagorove filmske priče ne bih uzimao nadnaravne likove (Rakosi, Hagot, Kandrax…) ili skroz tematske (Kapetan Zmija, Supermike)… znam da to zvuči kao blasfemija u stilu »Rakosi i Kapetan Zmija ti nisu Zagor, WTF?!«… ovdje pričamo o filmu i stvar je u tome se da ako otvoriš potencijalni film o Zagoru sa Rakosijem dobivaš vampirski film a ne Zagora, ako otvoriš sa Kapetanom Zmijom dobivaš Pirate iz Kariba, a ne Zagora… Supermike je ukrao show čak i u stripu, kako onda ne bi u filmu… to su sve likovi, koji su neizostavni dio Zagorovog svijeta i ponajbolje priče u serijalu, ali izvan konteksta, te priče bi prevarile publiku, odnosno publika neće shvatit Zagora (uostalom ne shvaća ga ni većina na ovom forumu, koja u njemu ne vidi više od simpatičnog trasha za »predškolsku djecu«)… kontekst i esencija Zagora je Darkwood , granica, divlji zapad odnosno divlji »sjeveroistok«, indijanci i Zagorova uloga njihovog zaštitnika i to mora biti predstavljeno u filmu… Vampire radije ostavimo za Dampyrovu filmsku priču… : )

Možda bi bilo najbolje da se HBO uhvati Zagora i da dobijemo kvalitetan serijal i pokrijemo i nadnaravno, ali ja bih radije filmove i esenciju Zagora… : )
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/02/2013 : 23:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Sve što kažeš je na mjestu, ali ja razmišljam o ekranizaciji Zagora koja bi mogla proći kod šire publike, a ne samo ono što bih ja želio gledati.

Ako želimo nekakav uspjeh, onda bi se morali prilagoditi zahtjevima tržišta, a oni trenutno diktiraju vampire, svemirce, zombije, specijalne efekte itd.

U tom bi smislu Rakosi mogao uspješno otvoriti serijal koji bi nastavili Hellingen i Haggot, a ako bi stvar pustila korijen moglo bi se ići s pričama koje su bliže "izvornom" Zagoru.

Ali mislim da priče o sukobljenim plemenima, lovom na odmetnike, zavođenju pravde itd. danas baš i ne bi išle.

A s onim atraktivnim likovima s početka mislim da bi se privuklo puno više gledatelja nego s ovim drugim konceptom.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 04/02/2013 : 00:24:37  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Iz vampirskog sveta bi možda prošla jedino Ylenija Varga, ali ni to ne dolazi u obzir jer odlazi van idejnih margina lika. Kao epizodni susret (ma može da bude i deset povrataka) ono pije vodu zato što ne remeti pedesetogodišnji univerzum što svojim temeljima i dalje mami stotine hiljada starijih i mlađih čitalaca ( Kažem stotinu hiljada iako kiosk-cifre govore drugačije i tužnije zato što ja kao jedan čitalac prosleđujem epizode na 12 ljudi oko mene, a verujem da vi ostali imate minimum jednu osobu koja voli da posudi taj strip od vas i pročita ga,a to je podatak koji u tom minimumu mogućnosti dupla broj čitalaca ). Rakosi nikako jer je gospodin živa kopija dvojice najstarijih arhivampira u filmskoj istoriji...Imenom Bela Lugosi a likom Cristofer Lee. Nema priče. Uopšte vampiri i vukodlaci ne smeju da oduzimaju kratak prostor koji film nudi. Već prožvakane teme bi samo stavile Zagora u paralelu sa gomilom glupih filmova koji su snimljeni na tu temu, a to se ne želi. Traži se unikatan recept.

U takvu opasnost film bi odvukao i lik poput Hellingena: kako uzeti u obzir za neki potencijalno zreo film karakter mad scientist? Titan u 19.veku? Nikako! Podmornica? Paaaa...nešto kao Nautilus? Jedino one bombe iz Nultog časa...ali na koliko filmova vas podseća rečenica "...i s njihovom razornom moći Washington će da klekne na kolena pa će Amerika da prizna samo jednog gospodara hahahahaha!"?

Mislim nije nemoguće, ali je pomalo apsurdno.

Ne, jedini neprijatelji koji bi mogli na pravi način da prikažu Zagora na filmskom platnu (tj. može ih se uzeti u obzir) su Supermike, Stephan i Haggoth, Wolfingham i Kraken (Kraken je više puta prikazan ali Bosellijeva verzija može savršeno dobro da se adaptira + to je dobra i originalna fora da se u priču uvuče originalna Fišlegova posada), Tkač, Demonska maska, Wendigo i još možda jako malo broj likova koji je 100% samo iz Zagorovog univerzuma.

Opet, to su likovi koji bi zaslužili poziciju (ako maštamo da mi ovde odlučujemo kako će film izgledati) samo u slučaju da zg origins trilogija kako sam je zamislio (naravno da trenutno držim do svog mišljenja) traži da dobije svoje nastavke. A dobila bi zato što mislim da sam u predloženoj trilogiji stavio otprilike sve što može od Zagora da napravi dobar film a solidnu adaptaciju. Jaka psihološko-filozofska priča kao podloga dobre akcije i avanture uvek je bio dobar recept.

Zagor za to daje prostora, u to sam uveren

p.s. bez Čika nema šanse!

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 04/02/2013 00:25:09
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 04/02/2013 : 03:07:30  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ah da, vječno pitanje: komercijala ili originalnost/umjetnost?

Čini mi se da američka supeherojština prolazi jer je to sve dio »Americane« a ne zato jer je to zahtjev tržišta (iako se to svodi na isto). Superman je dio Amerike koliko i Coca Cola ili JFK i normalno da će svaki Amer htjet pogledat film o Supermanu i to neovisno o tome koliko je taj film u biti dobar. Meni ti superheroji definitivno više nisu zanimljivi kao filmovi... radije si pogledam nešto ozbiljnije nego uvijek iste CGI fajtove. Osim Batmana, koji još i može proći, zadnji superheroj kojeg sam gledao je bio Captain America i kad je počela ona završna montaža u kojoj Kapetan rasturava zločeste naciste, prasnuo sam u smijeh jer nisam mogao vjerovat koliko je to sve skupa otrcano, loše i copy paste (pričam o filmu, ne o stripu). Captain America sigurno nije zaradio 370 milijuna jer je dobar film...

U tome leži prednost i nedostatak potencialnog filma o Zagoru – ne trebamo ga prilagođovat Amerima jer nema ni potrebe za tim jer nisu na njega sentimentalno vezani. Komercijalizacijom, odnosno izbacivanjem "nezanimljivog" Čika i odstupanje Zagorove priče nekoj Amerima/široj publici "zanimljivijoj" priči u vidu Hagota, Supermike-a, Rakosija itd. (iako bi i njih trebalo prilagođavat i stoga produkcija već u startu gubi smisao), ćemo bez potrebe uništit esenciju i originalnost Zagorova lika i dobit još jedan generički superhero movie (ili još gore – mix Twilighta i Van Helsinga), koji će bez američkih fanova gadno propasti na box office-u… ali, ako idemo riskirati... financijski možemo popušit a i možemo dobit, ali jedno je i sigurno - dobit ćemo dobar film o Zagoru...

Uostalom, ako nam je striktno do love ne bi ni išli u produkciju Zagora… bolje uzet onda originalnu priču i originalne likove i pozabavit se temama, koje su zanimljive široj publici…

Ako je Nolan mogao iz ovog ispod...



napraviti ovo:



Zašto ne bi neki nadareni režiser poput mene ili Pijanog Patka napravio iz ovog dolje neki dobar film... : )




Edited by - nagor on 04/02/2013 03:09:01
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37791 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/02/2013 : 08:43:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Koje filmove ste vec vas dvojica snimili ako me podsjetis?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 04/02/2013 : 10:34:01  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Koje filmove ste vec vas dvojica snimili ako me podsjetis?






Tajna ureda ˝Istraživanja ruda i gubljenja vremena˝ (32.13.2158.)
Zagor unchained (48.92.3109.)
Te klasik ˝Kako od germe dobiti kvasac˝ (30.02.2032.)

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 04/02/2013 : 11:02:29  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Hmm...kombinacija "Sleepy hollow", "Dosjei X" i "Posljednjeg Mohikanca"...atmosfera nizozemske kolonije u Novoj Engleskoj,prica o indijanskom drvetu u sumi i takve stvari....

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 04/02/2013 : 11:13:56  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Koje filmove ste vec vas dvojica snimili ako me podsjetis?



"Sa dve noge u grobu", prilagođavanje scenarija


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 04/02/2013 : 11:14:49  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
p.s.danas nova tema

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 04/02/2013 11:16:28
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 04/02/2013 : 13:38:16  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Nova tema




Priče epske tematike





Crni Gospodar, Večni rat, Dvorac na nebu, Princ Elfova, Crni Plamen...Imaginarni svetovi i likovi koji kao da su izašli iz bajke. Koja je po vama najbolja od njih ili najuspelija?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 07/02/2013 11:26:05
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 04/02/2013 : 14:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PAJDO

quote:
Originally posted by Poli


Koje filmove ste vec vas dvojica snimili ako me podsjetis?






Tajna ureda ˝Istraživanja ruda i gubljenja vremena˝ (32.13.2158.)
Zagor unchained (48.92.3109.)
Te klasik ˝Kako od germe dobiti kvasac˝ (30.02.2032.)




Ne zaboravit klasike poput »Hipsteri sviraju gitaru sa 5 žica«, »Volim Zagora više od Dinama«, »Coca-Cola i JFK« i »Posljedni Viking«… ovaj zadnji je, moram priznati, stvarno loš…
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11759 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/02/2013 : 15:41:29  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Nagore svaka ti cast! Odlicne ideje i sve si lepo objasnio! Kod mene si dobio veliki plus! Ti i Piajni Patak ste sledece godine {tj. ove} moji favoriti za dr Zagorologa!

A sad vezano za temu. Jedan od mojih prvih susreta sa Zagorom je bio Crni Gospodar i ta prica mi ima neko posebno mesto medju omiljenim epizodama i Grad iznad sveta, naravno.
O Vecnom ratu{odnosno Kandraxu} smo vec pricali u onoj temi najgori povratci tako da necu to da komentarisem nego cu da kazem samo velika glupost.

Prvi gigant me je odusevio, ona kombinacija pravog i fantasy sveta i otkrivanje ko je ustvari glavni neprijatelj su me zapanjili, a i ima mnogo dobrih akcijskih scena.

Princ vilenjaka je isto dosta dobar.

Crni plamen je jedan od najboljih specijalaca, sedam odabranih protiv zla u vecnoj borbi, prozvakana tema ali odlicno uradjena

Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 04/02/2013 : 15:47:08  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
nagor bi mogao ozbiljno da razmisli o pisanju recki

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 04/02/2013 : 17:34:28  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Hvala dečki… forum treba održavati živim… : )
Što se tiče recenzija tu nema problema, jer sve ove novije Zagorove recenzije su stvarno kvalitetne i dobre tako da ni nema potrebe za novim recenzentima… Prije bi trebalo kontrarecenzirati neke starije priče… Baš me boli kad vidim kakva je recenzija za Demone ludila… na forumu se lome koplje oko te priče svake godine, a recenzija je ništa drugo nego kilometarsko prepričavanje fabule…

Patak, to bi se ti trebao uhvatiti posla i napisati pravu (kontra)recenziju i objasniti outsajderima o ćemu se tu zapravo radi i zašto je to toliko posebna priča… Ako je mogao King Warior za Morsku Stravu, ne vidim boljeg kandidata od tebe za Demone… : )
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 04/02/2013 : 17:40:13  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
pa, članak "Divovi dobra i zla - analiza jednog multiverzuma" je trebao biti kontrarecenzija, ali je zbog dužine bilo praktičnije staviti kao članak, a na orig. recku staviti poveznicu

Inače, tekst je po meni nezreo, treba mnoge ispravke...ako išta još budem radio oko Demona na ovom sajtu, to će biti samo ta korekcija. Ne bih da se ponavljam

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 04/02/2013 : 17:40:22  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor
Patak, to bi se ti trebao uhvatiti posla i napisati pravu (kontra)recenziju i objasniti outsajderima o ćemu se tu zapravo radi i zašto je to toliko posebna priča… Ako je mogao King Warior za Morsku Stravu, ne vidim boljeg kandidata od tebe za Demone… : )


Khm,...
http://www.stripovi.com/magazin/divovi-dobra-i-zla-analiza-jednog-multiverzuma/209/

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 04/02/2013 : 17:43:06  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Recenzija djeluje nekako službenije od članka... Možda se onda King uhvati toga... : )
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 04/02/2013 : 17:43:18  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
A što se recenzija tiče, autora nikad dosta. Neko ko piše duge postove poput tebe, a da pri tome zna šta piše, je ono što nam treba. Zavrni rukave, tako mi svih Jelen piva!

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 04/02/2013 : 17:45:56  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Vjerojatno ću se prije ili kasnije okušati u recenzijama... zasad ću radije ponavljati gradivo... još dosta toga moram pročitati... : )
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 04/02/2013 : 17:47:15  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Crni Gospodar - pa unatoč tome što je to korištenje LOTR motiva moglo se više izvući.
Večni rat - vrlo draga mi priča i borba s keltskim čudovištima gdje se priča mogla još malo rastegnuti.
Dvorac na nebu - dobra priča, ali nije trebalo u gigant bilo bi bolje da su se prvo likovi pojavili u običnoj seriji pa onda vratili u gigantu.
Princ Elfova - najbolje odrađen od svih ponuđenih. Savršena ravnoteža Chicovih gegova i Zagorove ozbiljnosti, zanimljivi negativci i nezaboravni Mnogoočiju koji priča priče. Već ga dugo nisam vidio u toj ulozi.
Crni Plamen - dolazi mi na drugo mjesto iz samo jednog jedinog razloga... ZAŠTO JE OVA PRIČA NA128 STRANICA???? Moglo se puno bolje iskoristiti sve to kraj je sj***n sve zgurrano u par stranica.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 04/02/2013 : 17:47:20  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Recenzija djeluje nekako službenije od članka... Možda se onda King uhvati toga... : )


Mislim da je najbolju kontrarecenziju za "Demona ludila" napisao Djole u pogovoru izdanja Odabranih priča. Taj tekst bi trebalo samo prebaciti u word i dati ga DeeCayu da ga objavi, naravno uz autorov pristanak.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 04/02/2013 : 17:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ni to nije loša ideja solare...
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 04/02/2013 : 17:56:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

nagor bi mogao ozbiljno da razmisli o pisanju recki

. Patak,al nemoj ti onda odmarat!

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 04/02/2013 : 18:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Da odmaram, pisao bih više recenzija

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 04/02/2013 : 18:44:20  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by nagor

Recenzija djeluje nekako službenije od članka... Možda se onda King uhvati toga... : )


Mislim da je najbolju kontrarecenziju za "Demona ludila" napisao Djole u pogovoru izdanja Odabranih priča. Taj tekst bi trebalo samo prebaciti u word i dati ga DeeCayu da ga objavi, naravno uz autorov pristanak.


a da ga upitamo?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.95 seconds. Snitz Forums 2000