forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 1207

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 21/02/2013 : 15:50:54  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Jedan od najboljih mi je čiko vojnik.
Scena sa pukovnikovim gačama umjesto zastave je nešto najsmješnije ikad.
inače su mi svi čiko specijali odlični, osim pračovjeka.
scena sa onim starim genaralom u novinaru, kad ga čiko intervjuira za nekrolog je urnebesna. onda ona scena sa opernom pjevačicom koja je umislila da joj je pokojni muž ruža, koju čiko naravno nehotice prereže, pa iz ruže izađe pčela za koju onda ova glupača misli da se to njen muž i cvjeta preselio u pčelu.
pa onda scena iz nasljedstva za čika kad se on na vjenčanju prestavi ko mladenkin ujak iz Kube, kojeg naravno svi mrze. ima toga puno, di je krenulo po zlu za čika. kod čika mi se sviđa šta on stvarno lijepo pripovjeda, i u tim svojim pričama pokazuje i iznenađujuće dobro obrazovanje.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 21/02/2013 : 15:53:11  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Vječni rat je meni najgora epizoda u dugo vremena. Sjećam se da sam to jedva pročitao. nadam se da više neće biti takvih eksperimenata.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18745 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 21/02/2013 : 19:25:09  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

Jedan od najboljih mi je čiko vojnik.
Scena sa pukovnikovim gačama umjesto zastave je nešto najsmješnije ikad.
inače su mi svi čiko specijali odlični, osim pračovjeka.
scena sa onim starim genaralom u novinaru, kad ga čiko intervjuira za nekrolog je urnebesna. onda ona scena sa opernom pjevačicom koja je umislila da joj je pokojni muž ruža, koju čiko naravno nehotice prereže, pa iz ruže izađe pčela za koju onda ova glupača misli da se to njen muž i cvjeta preselio u pčelu.
pa onda scena iz nasljedstva za čika kad se on na vjenčanju prestavi ko mladenkin ujak iz Kube, kojeg naravno svi mrze. ima toga puno, di je krenulo po zlu za čika. kod čika mi se sviđa šta on stvarno lijepo pripovjeda, i u tim svojim pričama pokazuje i iznenađujuće dobro obrazovanje.



to vam govorim, ima dobrog Čika i izvan Nolite/Ferri....
klinci mi opsjednuti debeljkom več mjesec dana....a što vole oni,volim i ja.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 22/02/2013 : 14:31:44  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
@PP tema:
Mjesec kostura mi je definitivno epizoda koju je trebao crtati Ferri

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/02/2013 : 17:40:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Lov na čovjeka
Zagor
ZG ZS 925/926 | 169 str.
recka by acestroke

Zagor je optužen za ubojstvo koje nije počinio. Kad se odluči na bijeg da pronađe pravog ubojicu, počinje ga goniti Shamrock, njegov stari prijatelj…


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Ajkula
Senior Member



Serbia
1230 Posts

Member since 09/03/2012

Posted - 23/02/2013 : 23:18:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Ajkula a Private Message  Reply with Quote
Čiko vojnik i Čiko tajni-agent. Bolje su one o Čiku u sadašnjosti.

Fudbal i semenke
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 26/02/2013 : 16:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče Burattinijevih Čiko specijalaca, nisam ih nikad ozbiljno shvaćao jer su stvarno svi na isto foru, ali im nisam to uzimao za zlo. Mogli bi reći da im je to nekako i šmek. Dio Zagorova opusa, koji je baš za na plažu, vlak i slično, tj. nešto što možeš pročitat u dahu, dobit pola sata gegova i zaboravit za tjedan dana. To je i problem jer znam da sam ih dosta pročitao, ali ih se stvarno slabo sjećam (to ne vrijedi za Nollitine »čikote«). Najveći plus tih Burattinijevih je to što Bure zna ubaciti referencu na njih u redovnoj seriji i to baš lijepo sjedne, kad znaš da postoji cijelih 130 stranica na račun jedne Čikotove opaske – obogaćuje Zagorov opus.

Što se tiče druge teme i crtača. Od novijih priča bih istaknuo Vječni rat, Trapersku izvidnicu, Prijetnju iz svemira i Demonsku knjigu. Vječni rat i Marchella ste več spomenuli. Traperska izvidnica je lijep primjer kako ni odličan crtač (Della Monica) ne može spasit zaista lošu priču i scenarij. Prijetnja iz svemira mi se svidjela kao priča, ali tu je dojam pokvario Chiarolla, koji je to sve nekako preprljavo prikazao. Osobno, prije bih Chiraolli dao crtati Trapersku izvidnicu, a Della Monici Prijetnju iz svemira. Podigao bi se dojam jedne i druge priče (vjerojatno više ove druge : ) ). Demonska knjiga mi je fenomenalan triler i odličan Zagor i tu se lijepo vidi kako odličan scenarij ne mogu ni Cassarovi uništiti, ali svejedno mi je žao što to nije Ferri crtao, jer bi dobili top 20 Zagora svih vremena.

Od ranijih priča nisam našao nešto što bi me posebno iritiralo, osim opće činjenice, da bi sve što su crtali Segna i Gamba bilo milijun puta bolje da je to netko drugi crtao umjesto njih. Nažalost za klasičare, moram tu spomenut i Donatellija, jer bi oba Hellingena koja je crtao bila puno bolja da je to Ferri odradio.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 02/03/2013 : 16:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
http://www.kvizoteka.net/strip.aspx#

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 02/03/2013 : 16:25:15  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

http://www.kvizoteka.net/strip.aspx#


kako se riješava kviz i zašto si ga stavio u ovaj topic?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 02/03/2013 : 16:40:25  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by bjelolasica

http://www.kvizoteka.net/strip.aspx#


kako se riješava kviz i zašto si ga stavio u ovaj topic?

Pa klikni na strip i pričekaj 10 sekundi pa igraj. A ovdje sam ga stavio jer ne zanam u koju kategoriju da ga svrstam.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 04/03/2013 : 00:39:37  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Budući da se redovnijom smenom tema stvara nered, i zbog još par razloga, od nedelje do nedelje:


Nova tema



Darkwood-podijum strave i užasa

Vukodlaci u serijalu
Mišljenje, poređenje, kritika


quote:



Pomoćne crte:
-Nolittin pečat Darkwoodskoj verziji filma "Wolf Man" iz 1941.
-tragični lik doktora Stubba i doktora Clemensa: razlike i sličnosti u karakterizaciji dva lika iste sudbine.
-Stubb i Clemens: sa naukom na i preko granice morala
-Likantropi ili nemrtvi (farkaskoldoi)?
-Nolitta i Burattini: dva vida iste tematske podloge
-Klasična horror atmosfera (by Nolitta/Donatelli) ili moderno kompleksna (Burattini/Nuccio)?
-Nolitta, Boselli, Burattini: sličnosti i razlike u pripovedanju, mane i prednosti, uopšte utisci koji je svaki od njih ostavio na vas
-Omiljena od "vukodlak trilogije" (Čovek vuk, Tajna Fride Lang, Pun mesec)
-Ima li mesta za četvrtu pojavu?
-Da li je kapacitet priča o vukodlacima po vama iskorišten ili tu ima prostora za nešto više?
-Vukodlaci ili Vampiri?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 04/03/2013 00:40:36
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 04/03/2013 : 16:03:56  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Članak na tu temu

Dr. Metrevelić predstavlja: Zagor vs. Vukodlak by DeeCay (13.11.2010.)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 04/03/2013 : 19:10:47  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Ovog zadnjeg vukodlaka nisam čitao, ali mi je Bosellijev vukodlak nekako najbolji jer uz njega se pojavljuje i zombi i vampir i sve živo i mrtvo. Dok ovaj vučić ima sve predosti i mane "pravog" vukodlaka.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16950 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 04/03/2013 : 20:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovaj aktualni vukodlak (Bure&Nuccio) jako dobar, vidjet ćemo što će biti na kraju...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16950 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 04/03/2013 : 20:41:25  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Nollitin bi bio puno bolji da ga je crtao Ferri, otkud su Donatelliju dali horror priču, ne kužim... Taj mi je strip s vremenom izgubio na snazi, iako je to vrlo uspješan hommage filmu iz '41, prava nolitovska priča starijeg doba... Draga, ali sve kasnije priče s vukodlacima su bolje, ipak.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7102 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 05/03/2013 : 02:10:05  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Da, prvog Nollitinog je pregazilo vrijeme, a i Donatelli uopce nije pasao za tu pricu, ali zato ovaj zadnji Burattinijev vukodlak s Nuccijem je prava uzivancija, meni jedna od Buretovih najboljih epizoda. Jedini razlog zasto mi je Bosselijev Vampir jos bolji je to sto su vukodlaci samo mali, sporedni dio price, a pravi nosioci price su Rakosi, Ylenija, a kao slag na torti tu je i ljupka Frida.
Tako da nije ni pravedno usporedivati tu epizode s ostale dvije.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11759 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/03/2013 : 16:25:25  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ova trenutna Bure i Nuccio je odlicna epizoda.

I ona stara Nollitina i Donatellijeva mi je isto odlicna, bas u uduhu nekog starog, prohujalog vremena. I tu se cuva pojavljivanje vukodlaka za sam kraj epizode, za tragicni epilog. To mi se najvise svidja u toj epizodi, sva je napeta i misteriozna a Vukodlak se pojavio samo na kratko u sredini stripa i onda tek na samom kraju.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 05/03/2013 : 16:59:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Buratini/Nuccio verzija "Pun Mjesec/Tama Crvene Krvi" je odlicna epizoda o vukodlacima, sigurno najbolja u citavom serijalu kad je ova tema u pitanju. Atmosferican i perfektan crtez koji feonomenalno pase ovoj prici, zajedno sa Ferrijevim naslovnicama koje super hvataju temu.
Nolitina je takodje dobra, ali slazem se, malo je 'old-fashioned' kad se uporedi s ovom novom.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 05/03/2013 : 16:59:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Meni su sve epizode na tu temu odlicne.
Sjecam se dr. Stubba, odlicna epizoda samo je Donatelli malo pokvario s crtanjem samoga Stubba u stanju vukodlaka.
Treci Rakosi sa Likantropima je sjajan, od crtacgog djela do radnje.
Tu se pojavila po prvi puta i Y.V.
Iskreno jako pun ocekujem od ovog aktualnog vukodlaka. Ja jos trebam sacekati Ludens.
Mislim da je to tema u kojoj se jednostavno ne moze promasiti. Osim crtackog dijela naravno.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 05/03/2013 : 17:00:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

Buratini/Nuccio verzija "Pun Mjesec/Tama Crvene Krvi" je odlicna epizoda o vukodlacima, sigurno najbolja u citavom serijalu kad je ova tema u pitanju. Atmosferican i perfektan crtez koji feonomenalno pase ovoj prici, zajedno sa Ferrijevim naslovnicama koje super hvataju temu.
Nolitina je takodje dobra, ali slazem se, malo je 'old-fashioned' kad se uporedi s ovom novom.


Nadam se da si u pravu. Jedva cekam.
A naslovnice su sigurno u top 15.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 06/03/2013 : 02:38:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
OFF POST. Koliko je jos ostalo epizoda zagora za recenzije? Naravno one koje nemaju jos recenziju?
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 06/03/2013 : 11:29:13  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Evo, mnoge su vec rezervisane.

REDOVNA SERIJA

LUZEX 107 Puerto Juarez DeeCay
ZS 744-745 Prognani iz Darkvuda
ZS 787-788 Veribadovo oruzje DeeCay 
ZS 805/809-810 Zagorov zakon PijaniPatak
ZS 972-974 Ugašarov ultimatum PijaniPatak
ZS 981-982 Pleme drvenih lica[/blue] kucak

ZG VC 53-56 Zagor protiv Mortimera going going
ZG VC 60-62 Omča za Gambit

PROPRATNA IZDANJA

ZG LUSP 3O Crna krv

ZG MX 13 Crni osvetnik tinton
ZG MX 14 Čovjek na nišanu Charlito de la Vega

ZG LUCI 7 Chico na otoku s blagom
ZG LUCI 9 Cico konkvistador
ZG LUCI 16 Chico razbojnik
ZG LUCI 17 Chico vojnik
ZG LUCI 20 Chico tajni agent
ZG LUCI 22 Chico istraživač
ZG LUCI 23 Chico kauboj
ZG LUCI 25 Chico pionir

ZG GIG 2 (it) Čovek koji je pobedio smrt PijaniPatak

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 06/03/2013 : 16:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote

Donatelli&Nollita vukodlak je loše ostario i Donatelli je bio pogrešan izbor, ali ima ta priča tog retra štiha. Zanimljivo kako nisu htjeli mijenjati izgled vukodlaka, odnosno ostao je izgled ovog Wolfmana iz 1941-e. Vidi se da je Nollita bio veliki filmski fan. Pokupio je on dosta iz filmova.

Bosellijevi vukodlaci su u službi priče u kojoj su manje više svi ispred vukodlaka, ali su svejedno upečatljivi – ponajprije zbog odlično crteža Della Monice. Također, treba reći da su nekako najbolje priče o vukodlaku one u kojoj pratimo osobnu priču nekog lika, tj. njegovu transformaciju i probleme koji proizlaze iz toga. Masovnost jih nekako poglupljuje... nije fora ako Zagor tamani stotine vukodlaka, ali ako ganja i traži jednog, dobivamo puno bolju priču.

Vjerujem da je najbolji vukodlak ovaj zadnji u izvedbi Nuccio/Burattini. Nisam još čitao, ali sam »prolistao« sken i izgleda stvarno moćno. Već prva vinjeta me je kupila za uvijek. To mora bit dobro. Nevjerojatno je koliko je kod horrora bitan crtež. Tu su Ferri i njegov nasljednik Nuccio majstori.


Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 07/03/2013 : 00:13:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Evo, mnoge su vec rezervisane.

REDOVNA SERIJA

LUZEX 107 Puerto Juarez DeeCay
ZS 744-745 Prognani iz Darkvuda
ZS 787-788 Veribadovo oruzje DeeCay 
ZS 805/809-810 Zagorov zakon PijaniPatak
ZS 972-974 Ugašarov ultimatum PijaniPatak
ZS 981-982 Pleme drvenih lica[/blue] kucak

ZG VC 53-56 Zagor protiv Mortimera going going
ZG VC 60-62 Omča za Gambit

PROPRATNA IZDANJA

ZG LUSP 3O Crna krv

ZG MX 13 Crni osvetnik tinton
ZG MX 14 Čovjek na nišanu Charlito de la Vega

ZG LUCI 7 Chico na otoku s blagom
ZG LUCI 9 Cico konkvistador
ZG LUCI 16 Chico razbojnik
ZG LUCI 17 Chico vojnik
ZG LUCI 20 Chico tajni agent
ZG LUCI 22 Chico istraživač
ZG LUCI 23 Chico kauboj
ZG LUCI 25 Chico pionir

ZG GIG 2 (it) Čovek koji je pobedio smrt PijaniPatak



Ima jos podosta, nakupilo se. Mislio sam da je puno manje. Hvala patak, znam da te kostalo truda ova informacija.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 07/03/2013 : 01:03:43  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Uh nema na čemu

ali ne spominji mi trud, sad sam otkucao celi hebeni referat na ovu temu gore pa mi se sve izbrisalo grrr

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page
Page: of 1207  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.43 seconds. Snitz Forums 2000