forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 11/11/2016 : 17:50:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by Rahazlam

Zasto ideja 1?
Po meni ta ideja zasluzuje cistu desetku.




Objasnio sam. Meni je katastrofalno loša - jer ne zahteva nikakav mentalni napor scenariste.
Paralelnim dimenzijama možeš objasniti bilo šta.
A ubijanje glavnog junaka je jeftin scenaristički trik.



Pa tako onda svaku ideju/priču možeš ocijenit sa 1,pa zamisli nestalog istraživača,jao koja ideja Zagor,Chicho,Fishlega i ekipa traže Rochasa po Antartici...
Uglavnom scenariji je izuzetno bitniji od same ideje,dobra ideja moze i meni past na pamet ali...
Uostalom Sclavi je već ubio Zagora u epizodi "Crni gospodar" pa je to ispalo slabo.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2297 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 11/11/2016 : 18:18:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

Pa tako onda svaku ideju/priču možeš ocijenit sa 1,pa zamisli nestalog istraživača,jao koja ideja Zagor,Chicho,Fishlega i ekipa traže Rochasa po Antartici...
Uglavnom scenariji je izuzetno bitniji od same ideje,dobra ideja moze i meni past na pamet ali...
Uostalom Sclavi je već ubio Zagora u epizodi "Crni gospodar" pa je to ispalo slabo.




Mogu - ali neću, jer nisam ni plaćen za to, niti imam potrebu da lažem o tome - šta mislim o pojedinim pričama.
Scenario je bitniji - i zato sam razvijanju ideje, koja mi se uopšte ne svidja, odnosno - celokupnoj priči, dao devetku.
I to mi je poslužilo za ilustraciju - da uzimanje prosečne ocene, podjednakim vrednovanjem ideje i celokupnog scenarija - nije pravedno.
Kao ni vrednovanje nekoliko crteža (naslovne strane) i 200-500 iscrtanih stranica.
Dakle - upravo slažući se sa tobom, došlo je do ove priče o DL.
Go to Top of Page

AlenT
New Member



Croatia
179 Posts

Member since 19/11/2009

Posted - 11/11/2016 : 18:18:38  Show Profile Show Extended Profile  Send AlenT a Private Message  Reply with Quote
Bok!

Nisam čitatelj Zagora, ali sam danas kupio prve dvije Libellus knjige na Interliberu, kao poklon. Sad vidim da se na kraju svake knjige priča nastavlja, da to nisu samostalne epizode.

Da li mi netko može reći do koje knjige se epizode Zagora tako nastavljaju (tamo gdje je stala prethodna) i ima li uopće samostalnih priča?

Hvala!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/11/2016 : 18:31:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Knjiga 6 je prva koja se ne nastavlja, tamo završava Sveti jelen koji kotira kao jedna od najslabijih priča serijala.
Mislim da je sljedeća sa the end na kraju tek knjiga 22 a sve između toga se nastavljaju.
Inače, nema niti jedne knjige koja je od početka do kraja samo jedna priča, tako da se ne isplati uzimati na preskok.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

AlenT
New Member



Croatia
179 Posts

Member since 19/11/2009

Posted - 11/11/2016 : 18:33:41  Show Profile Show Extended Profile  Send AlenT a Private Message  Reply with Quote
Ok, hvala na brzom odgovoru!
Znači, ako kupim prvih 5 knjiga, imao bih završenu priču?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/11/2016 : 18:41:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Knjiga broj 6 završava sa krajem priče tako da je poželjno imati ''komplet'' 1-6 tko ne želi imati neku priču nedovršenu.
Naravno, u tih 6 knjiga nije sve jedna priča već ih ima hrpa kratkih.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/11/2016 : 18:56:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Knjiga 32 je najviše što ta biblioteka može ponuditi u smislu cjelovitosti jer sadrži dvije kompletne priče bez nastavljanja; Pruga i Indijanski cirkus.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

AlenT
New Member



Croatia
179 Posts

Member since 19/11/2009

Posted - 11/11/2016 : 19:01:51  Show Profile Show Extended Profile  Send AlenT a Private Message  Reply with Quote
Super, hvala!
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 11/11/2016 : 19:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2


A meni deluje da je glavna ideja ubijanje junaka jednog serijala i njegovo kasnije eskiviranje kroz paralelne dimenzije.
Ubijanje glavnog junaka nekog serijala je nešto najviše, što može da se desi.
Isto to je i u svakoj takvoj drami.(mislim na ozbiljnu književnost).
Šta ima vrhunskije od smrti?
Pa sve se vrti oko toga.




Ali to uopšte nije poenta ovog stripa, niti je to glavna ideja. Kako je uopšte moguće da to ne vidiš?

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 12/11/2016 : 18:28:00  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ma zovi me kako hoćeš. Će dođem
Mislim da si ti pogrešio, a to nema veze sa sposobnostima slovkanja. Jednostavno nemaš pojma, braco
...


Sve je to lepo napisano - ali su ključne ove boldovane reči.
Klasika.
Ja nisam u pravu, zato što ti misliš, veruješ, ubedjen si u to - da je glavna ideja priče Zagorovo ludilo.


Mislim zato što samo Sclavi zna A možda ni on

elem, obojica se kapiramo savršeno. Nema potrebe da razmenjujemo kontre sledećih par strana.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4594 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 13/11/2016 : 18:32:00  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
vrijeme je za neumoljivog zagora.ajmo,šta se čeka ludens?



Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16948 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 13/11/2016 : 21:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Hoćemo 15 Zagora extra godišnje!
Kad već ne može 25 :)
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/11/2016 : 21:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Iako je po kvaliteti slabija, možda je bolje da redovna serija ide bržim tempom kako bi se smanjio zaostatak za Talijanima.
Extra će ionako prije ili kasnije spojiti se sa epizodom Lov na vuka, jedino što smo mi nestrpljivi da što prije dobijemo sve one legendarne epizode iz ZS perioda.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 13/11/2016 : 22:46:31  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Hoćemo 15 Zagora extra godišnje!
Kad već ne može 25 :)


Amin

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1075 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 14/11/2016 : 16:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
Ima li netko info oko specijalca? Mislim da je bilo rečeno da planira izaći za vrijeme Interlibera. Da li je kolor ubačen umjesto njega?
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 14/11/2016 : 21:00:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote


Uspoređujući ovo s novim Hellingenom, ne mogu vjerovati da su te epizode pisale dvije iste osobe.

Ovo je primjer kako bi moderna epizoda Zagora trebala izgledati. Napeto, nabijeno akcijom, smisleno i, što je najbitnije, s posljedicama. Nije savršeno, ali nikako nisam očekivao ovakvu epizodu. Jedino što mi je žao je to što je Verni bezveze i što je netko atraktivniji zaslužio nacrtati strip. Super epizoda, treba samo poželjeti više ovakvih.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 14/11/2016 : 22:14:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Mogao je Ludens Mortimera staviti u nekakav maxi da ne čekamo toliko dugo redovnu seriju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2297 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 15/11/2016 : 00:09:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Čudovište crnog meseca


Prekratko.
Ovo je trebalo da ide u dve sveske.
Taman se radnja razvila, a onda nagli kraj.
Šteta, priča je imala potencijala (iako je donekle kopija Tigra).


Nasledstvo za Čika

Nije loše.
Jedan od redjih solidnih postNolitinih Čikovih specijala.

Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 16/11/2016 : 08:11:04  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
nasljedstvo, je li to ono di čiko upada na onu svadbu i predstavlja sa ko bogati ujak s Kube? To bi mogao čitati svaki dan.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6807 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 16/11/2016 : 11:27:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

nasljedstvo, je li to ono di čiko upada na onu svadbu i predstavlja sa ko bogati ujak s Kube? To bi mogao čitati svaki dan.



Da, to je to... meni u top 3

loading...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/11/2016 : 11:27:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ja potpuno zaboravio o čemu se radi u tom specijalu (kao i u mnogim drugim), kada izađe u boji bude došao ponovo na red za čitanje.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 16/11/2016 : 13:43:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by adriano

nasljedstvo, je li to ono di čiko upada na onu svadbu i predstavlja sa ko bogati ujak s Kube? To bi mogao čitati svaki dan.



Da, to je to... meni u top 3



Ma nije,to je početak specijalca "Chicho vojnik" kad se predstavlja kao bogati ujak s Kube i meni osobno je taj specijal najbolji,najlošiji je "Chicho pračovjek".
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 16/11/2016 : 13:44:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ja potpuno zaboravio o čemu se radi u tom specijalu (kao i u mnogim drugim), kada izađe u boji bude došao ponovo na red za čitanje.



Iskreno bolji mi su crno bijeli Chicho specijali nego u boji.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6807 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 16/11/2016 : 13:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by adriano

nasljedstvo, je li to ono di čiko upada na onu svadbu i predstavlja sa ko bogati ujak s Kube? To bi mogao čitati svaki dan.



Da, to je to... meni u top 3



Ma nije,to je početak specijalca "Chicho vojnik" kad se predstavlja kao bogati ujak s Kube i meni osobno je taj specijal najbolji,najlošiji je "Chicho pračovjek".



Upsss... isprika onda što potvrđujem nesiguran. Kako god, taj broj mi je u top 3 kako god se dolazilo do glavne priče.

loading...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/11/2016 : 14:11:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by DODSFERD

Ja potpuno zaboravio o čemu se radi u tom specijalu (kao i u mnogim drugim), kada izađe u boji bude došao ponovo na red za čitanje.



Iskreno bolji mi su crno bijeli Chicho specijali nego u boji.


Ali ovi u boji imaju kvalitetnije korice.
Gambin crtež ionako nije nešto pa ga boja ne može ni pokvariti.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.53 seconds. Snitz Forums 2000