forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 23/11/2016 : 17:11:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Po meni se Toninellijev rad na Zagoru ne moze mjeriti sa Bosellijevim,Bosellijeva era je daleko bolja,jebiga King...

Nolitti idu zasluge naravno za kreiranje serijala stvaranje nekih od najbitnijih likova(Digging Bill,Bat Batteron,Fishleg i posada,Rakosi,Supermike,Hellingen,Kandrax...)jako visoka kvaliteta priča,pogotovo onaj zlatni period.

Boselliju zasluge idu za spašavanje serijala,sitne ali nužne promjene Zagor je napokon vidio malo svijeta,ubacivanje ženskih likova(Gambit,Marie Leavu,Yelenija)dobri neprijatelji(Wendigo,Nat Murdo,Richter)ubacivanje još nekih zanimljivih prijatelja(Honest joe,Henry Sumerrs,sad trenutno mi ne pada niko na pamet al znam da ih je bilo)baza drugdje(Jesse,Roberts)napokon je Zagor riješio stvar sa ocem(dugin most)Itd,Itd...

Burattinijeve zasluge su ponajviše sto je Zagora ubacio u neke stvarne povijesne dogadaje(Dugo putovanje),ubacio neke bitne povijesne licnosti(Andrew Jackson,Sequoyah,Jean Lafite,Alexis de Tocqueville)i Zagor napokon hoda po svijetu i susreće se sa stvarnim ljudima i događajima iz tog vrmena(sto kod Nolitte nije bio slučaj)ubacio je neke važne i zanimljive likove(Mortimer,Rusell,Bagge,Malkovic iz tajne službe...)objasnio je značenje orla na Zagorovoj majci(Nulta godina Darkwooda)uveo malo vise brutalnosti,glavni je scenarista i držao je serijal i još drži u kolko,tolko kvalitete.

Toninelli nije napravio nista i ne vidim koje su njegove zasluge na serijalu?
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4594 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 23/11/2016 : 17:13:18  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Ne želim ulaziti u raspravu, ne baratam podacima o prodaji ali sam ugodno iznenađen ovim Kingovim anti-Boselli stavom. Znam, znam da nije da mrziš Bosellija već mu jednostavno ne bi dao tu auru spasitelja i nedodirljivog.

Inače, meni je lik odvratan, umišljen, napuhan i sve najgore i znam da nas ovdje nema pet što misle kao ja ali tako je. Imam osjećaj da mu je iz poniženja napisati nešto već viđeno, nešto što će proći bez podjela već uvijek traži neki "boom" i Zagoru je dao novu dimenziju. U matici je očito uspjelo i zato moram zavezati. Međutim, za mene je njegovo ime na početku epizode samo naznaka duge i mučne epizode. Najviše me bolilo ono s dijademama i lovom na Richtera. Siguran sam da nas ima dosta kojima su njegove priče paćenje iako forum i sajt ne prikazuju tako. Međutim, Zagora ne čita 50 već 1550 ljudi (je li ono tako?) tako da vjerujem da Boselli nema podršku kakvu ovaj sajt prezentira.



Jel to ona epizoda u južnoj ameriki,Piramida krvi il tako nekako?

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 23/11/2016 : 17:13:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Ne želim ulaziti u raspravu, ne baratam podacima o prodaji ali sam ugodno iznenađen ovim Kingovim anti-Boselli stavom. Znam, znam da nije da mrziš Bosellija već mu jednostavno ne bi dao tu auru spasitelja i nedodirljivog.

Inače, meni je lik odvratan, umišljen, napuhan i sve najgore i znam da nas ovdje nema pet što misle kao ja ali tako je. Imam osjećaj da mu je iz poniženja napisati nešto već viđeno, nešto što će proći bez podjela već uvijek traži neki "boom" i Zagoru je dao novu dimenziju. U matici je očito uspjelo i zato moram zavezati. Međutim, za mene je njegovo ime na početku epizode samo naznaka duge i mučne epizode. Najviše me bolilo ono s dijademama i lovom na Richtera. Siguran sam da nas ima dosta kojima su njegove priče paćenje iako forum i sajt ne prikazuju tako. Međutim, Zagora ne čita 50 već 1550 ljudi (je li ono tako?) tako da vjerujem da Boselli nema podršku kakvu ovaj sajt prezentira.



Po čemu je Boselli bahat,umišljen i ovo sve sto si nabrojao?
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 23/11/2016 : 17:32:36  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney


Zagoru je dao novu dimenziju.



Pu, seme mu se zatrlo, kako se samo usudio da tako zbunjuje čitaoce.

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 23/11/2016 : 17:32:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam



Boselliju zasluge idu za spašavanje serijala,sitne ali nužne promjene Zagor je napokon vidio malo svijeta,ubacivanje ženskih likova(Gambit,Marie Leavu,Yelenija)dobri neprijatelji(Wendigo,Nat Murdo,Richter)ubacivanje još nekih zanimljivih prijatelja(Honest joe,Henry Sumerrs,sad trenutno mi ne pada niko na pamet al znam da ih je bilo)baza drugdje(Jesse,Roberts)napokon je Zagor riješio stvar sa ocem(dugin most)Itd,Itd...



Zaboravio si po meni najjačeg, Andrewa Caina
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4594 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 23/11/2016 : 17:43:32  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karven

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney


Zagoru je dao novu dimenziju.



Pu, seme mu se zatrlo, kako se samo usudio da tako zbunjuje čitaoce.



puj,puj dabog da mu žena bubrezima prozore prala

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 23/11/2016 : 17:47:37  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Međutim, Zagora ne čita 50 već 1550 ljudi (je li ono tako?) tako da vjerujem da Boselli nema podršku kakvu ovaj sajt prezentira.

Koliko vidim po služebenim podacima Zagor (redovne epizode) se prodaju u oko 2000 komada i ako uzmeš npr. 50 komentara na recenzijama, to je i više nego dovoljan uzorak da dobiješ prilično točne podatke. Kad se npr. rade ankete pred izbore obično je uzorak 1000 ljudi a glasača ima nekoliko milijuna i greška nije veća od +/- 4%.

Edited by - solar on 23/11/2016 17:48:57
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/11/2016 : 18:21:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Ne želim ulaziti u raspravu, ne baratam podacima o prodaji ali sam ugodno iznenađen ovim Kingovim anti-Boselli stavom. Znam, znam da nije da mrziš Bosellija već mu jednostavno ne bi dao tu auru spasitelja i nedodirljivog.

Inače, meni je lik odvratan, umišljen, napuhan i sve najgore i znam da nas ovdje nema pet što misle kao ja ali tako je. Imam osjećaj da mu je iz poniženja napisati nešto već viđeno, nešto što će proći bez podjela već uvijek traži neki "boom" i Zagoru je dao novu dimenziju. U matici je očito uspjelo i zato moram zavezati. Međutim, za mene je njegovo ime na početku epizode samo naznaka duge i mučne epizode. Najviše me bolilo ono s dijademama i lovom na Richtera. Siguran sam da nas ima dosta kojima su njegove priče paćenje iako forum i sajt ne prikazuju tako. Međutim, Zagora ne čita 50 već 1550 ljudi (je li ono tako?) tako da vjerujem da Boselli nema podršku kakvu ovaj sajt prezentira.



Jel to ona epizoda u južnoj ameriki,Piramida krvi il tako nekako?


Ta epizoda sa Dumuzijevim dijademom je Tajna Sumerana.
Piramida krvi je došla nakon nje iako i u njoj love Richtera.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6808 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 23/11/2016 : 18:22:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Hmm.. čudna usporedba, ankete pred izbore i strip. Ja sam upravo dojma (znam ih nekoliko) da je od ovih 1900 pristojan broj onih kojima je strip baš sporedna stvar u životu i koje ni plaćene ne možeš natjerati za ovoliki post na forumu i broj provedenih sati, ljudi koji se žele razonoditi i ne pamte sve Zagorove susrete s Hellingenom, ne bi znali objasniti tu "povijest" serijala već jednostavno pročitaj i "baci". Sam sam bio takav dugo vremena, ništa mi nisu značila imena pored "priča" i "crtež", nema šanse da sam pamtio koji je čiji... Tako da ostajem pri svom iako vidim da je popljuvano.

loading...
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 23/11/2016 : 19:49:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
P. S. Naslovnica?

http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/zagor-zg-mx-26-nova-verybadova-ludost/34351/0/

http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/zagor-zg-mx-26-nova-verybadova-ludost/34351/0/

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2297 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 23/11/2016 : 19:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Džedson

Evo da nešto i quotam
Možeš li dati neke primjere? Ne mogu se sjetiti ničega što bi bilo posebno podmuklo, krvoločno ili mračno. Najčudnije čega se mogu sjetiti nije napisao Toninelli već Nicolai, kada je Zagor pucao u nenaoružanog Graya, nakon dobivenih batina. Malo sam prelistao Toninellijeve, i ne mogu naći ništa što posebno odskače od uobičajene Zagorove moralnosti ili razine nasilja.


Radi se o negativcima, ne o samom Zagoru.
Toninelijevi negativci su dosta (ponekad i previše) krvoločni koljači.

quote:
Originally posted by Džedson

Primjetio sam, pak, da se Toninellijev Zagor voli prijetiti u stilu "osveta gospodara Darkwooda će vas stići" i to potcrtati urlikom. To mi u ovim godinama izgleda blesavo.


To su standardni stereotipi, koje loši scenaristi bespotrebno podcrtavaju.
Čikova stalna glad, smotanost, Zagorov krik bez nekog naročitog razloga, besmislene pretnje,....

quote:
Originally posted by Džedson

Da je Toninelli dobio zeleno svjetlo za tog svog amerikaniziranog mračnog Zagora, pa bio bi otirač na ovom forumu. Ovdje ih već ima dosta koji hiperventiliraju ako je Zagor previše američki nacrtan ili s previše mišića


S pravom.
Ko želi amerikanizovane heroje - ima američke stripove.
Da želim da čitam takve junake - čitao bih američke stripove, a ne Bonelijeve.

T
quote:
Originally posted by Džedson

akođer, Toninellijev Zagor je daleko najnesposobniji od 4 glavna scenarista. Non stop se okreće leđima navodno svladanom ili nokautiranom protivniku "da pokupi sjekiru" ili neku sličnu glupost, dok se ovaj dohvati oružja koje mu je na dohvat ruke i cilja mu u leđa Pa mislim strahota. Najmanje 6 takvih situacija sam vidio. Da ne govorimo da svako malo popije batine od najobičnijih protivnika, a da one snažnije mora izbjegavati dok se ne umore i slično.


To je postalo previše iritirajuće u njegovim scenarijima.
Obični, prosečni ljudi, koji namlate Zagora samo tako.
Valjda i njegovo dugogodišnje iskustvo u tučama nešto znači?
Vrhunac je bio kod Nikolaja, gde jedan laboratorijski pacov, samo zato što ima gvozdene šake - nalupa Zagora kao da je malo dete.
On, koji je izbegavao udarce sabljom, kopljem, sekirom,.... nije mogao da izbegne udarce gvozdenom šakom.
Svaki prosečan gledalac boksa (da ne pominjem same boksere) zna - da je to koliko prednost - toliko i mana, jer kad pogodiš - dobro je.... ali ako omašiš....
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/11/2016 : 20:01:03  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Upravo to je ono sto Toninellijevog Zagora cini ljudskim stvorenjem, nije supermen i cistunac kao Bosellijev.
Cak su i Supermana napravili dosta ranjivijeg nego prije, zato sto je ljudima prevelika superiornost postala dosadna. U prvoj polovini 19. vijeka i jesu krvoloci harali Amerikom. Divljaci, seljacine i krvoloci.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2297 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 23/11/2016 : 20:01:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

meni kao pripadniku stare garde zagorovaca nolitta i boselli idu bok uz bok.odlični scenaristi sa odličnim,dinamičnim i uzbudljivim epizodama.i boselli je imao žvrljotina ali i nolitta bogami.kad se samo sjetim crvenog ratnika i onakvog zagora...kuku lele.zagor koji pomaže časniku da vrati zastavu i pri tome ide protiv indijanaca koji se bore za svoj komad zemlje.u ovoj epizodi red warior faca a zagor papčina.




Crveni ratnik - jedna od najboljih priča.
Što mora Zagor uvek da bude savršen ( to je najveća Bozelijeva mana, takav mu je i današnji Teks - niko ne sme čak ni da ga zarobi, a kamo li da pogreši u nekom nadmudrivanju sa zamkama)?
Upravo taj ljudski Zagor, koji greši, nije siguran u ispravnost pojedinih postupaka - je ono što je od Zagora i načinilo vrhunski strip.
Treba se setiti Gneva Osaga - gde Zagorovo obećanje o pravdi belaca ostaje samo prazna priča.
Kaznena ekspedicija, takodje.
Nije to ni glupo ni loše - to su vrhunske dramske priče.
Zato je Nolita najbolji.
Car prcan za sve ostale.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2297 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 23/11/2016 : 20:14:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Upravo to je ono sto Toninellijevog Zagora cini ljudskim stvorenjem, nije supermen i cistunac kao Bosellijev.
Cak su i Supermana napravili dosta ranjivijeg nego prije, zato sto je ljudima prevelika superiornost postala dosadna. U prvoj polovini 19. vijeka i jesu krvoloci harali Amerikom. Divljaci, seljacine i krvoloci.




Da nije skoro u istom trenutku - neko bi pomislio da smo u dogovoru.
Isto mišljenje imamo o tom aspektu Bozelijevog Zagora.

A o Toninelijevom, naprotiv - potpuno različito.
Nije fizička ranjivost - ono što Zagora, ili bilo kojeg junaka - čini ljudskijim stvorenjem.
To su emocije, nesigurnost, često emotivne odluke - koje se kasnije pokažu kao pogrešne,....
A u fizičkoj ranjivosti se preteralo....
Pa ne može svaka budala, bez nekih naročitih kvaliteta da nalupa nekog - ko se bije skoro ceo život.
Ako je Zagor zamišljen kao lik, koji može da savlada nekoliko prosečno jakih protivnika - onda ne može neki laboratorijski pacov, koji se nikada u životu nije tukao - da ga isprebija kao dete.
Tu se ne radi o zanimljivosti radnje - već o besmislici.
Onda nema konzistentnosti u pripovedanju.
kao i u situacijama, kada lik, koji je prošao sito i rešeto - nasedne na neku do bola glupu foru.
To jednostavno - ne ide.

I što se tiče krvoloka....
Da su se ljudi tako lako ubijali na Divljem Zapadu - pa verovatno bi danas to bio pust predeo.
Ako pročitaš stvarne dogadjaje i situacije - videćeš da su ubistva uvek bila nešto što dođe samo kao poslednje rešenje.
Holivud je dao tu glupavu sliku o koljačima i to radi dobijanja na dramatici.
A ubijanje žena i dece, a da ih (žene) makar ne ostave u životu do posle silovanja - u to će me bilo ko teško ubediti.
I to na DZ, gde su žene bile redje nego na bazenima u Teheranu...

Edited by - Kontrast 2 on 23/11/2016 20:16:43
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4594 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 23/11/2016 : 21:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by igor 12

meni kao pripadniku stare garde zagorovaca nolitta i boselli idu bok uz bok.odlični scenaristi sa odličnim,dinamičnim i uzbudljivim epizodama.i boselli je imao žvrljotina ali i nolitta bogami.kad se samo sjetim crvenog ratnika i onakvog zagora...kuku lele.zagor koji pomaže časniku da vrati zastavu i pri tome ide protiv indijanaca koji se bore za svoj komad zemlje.u ovoj epizodi red warior faca a zagor papčina.




Crveni ratnik - jedna od najboljih priča.
Što mora Zagor uvek da bude savršen ( to je najveća Bozelijeva mana, takav mu je i današnji Teks - niko ne sme čak ni da ga zarobi, a kamo li da pogreši u nekom nadmudrivanju sa zamkama)?
Upravo taj ljudski Zagor, koji greši, nije siguran u ispravnost pojedinih postupaka - je ono što je od Zagora i načinilo vrhunski strip.
.



Nimalo ljudski ovdje Nolitin Zagi nije odigrao niti posumnjao u svoju odluku.Čuo je za tamo neke pobunjene Shawneeje i šta se događa?Ništa.Gdje je onaj Zagor koji bi ispitao u čemu je stvar,zašto su se indijanci digli na noge.Već on pomaže nekom papku da vrati zastavu.Čak štoviše,nakon što je potamanio sve Indijance,koji su usput rečeno pošteno dobili fajt protiv vojnika,on se ide bahatit pred onim sirotim vračem i prosipat svoje fraze o besmrtnosti i nepobjedivosti.I po 202 drugi put šeme sa okrznućem sljepoočnice.I to je ljudski Zagor?Upravo je Nolitta od njega napravio nekakvog super heroja,mašinu bez osjećaja u ovoj epizodi.

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 23/11/2016 21:25:21
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 23/11/2016 : 21:56:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Svako malo svađa oko Boselija :) Dobro je to, čovjek barem izazove reakcije. Ja samo znam da, kad dajem strip nekome ko nije ništa pročitao godinama, a traži da čita Zagora, obavezno mu dam Boselijeve epizode, sa Andreucijevim, Rubinijevim, Laurentijevim ili Dela Monikinim crtežom. Ljudi obično ostanu zabezeknuti i ne mogu da vjeruju da je to ona naiva koju su čitali prije 20 godina. Komentari su mahom sjajni, pa iako ne vratim ljude stripu u pravom smislu riječi, makar im malo otvorim vidike da čak i Zagor ne mora biti za današnji uzrast od 10 godina. Zaista mi je žao, ali najiskrenije govoreći, da nema Boselijevih saga, te pobrojanih crtača uz Chiarollu, Bisija ili Marcelovih epizoda, čini mi se da bi sakupljanje Zagora ipak bila stvar kojom se ja lično ne bih bavio. Eventualno bih nabavio sve legendarno od Nolite, a to bi bile epizode od Američke odiseje do Akronijana i to je to. Kakav crni Sklavi, ili Buratini, ili veseli Tonineli, svaka njima čast, ali njihov rad na Zagoru ne može u istu rečenicu sa Boselijem i Nolitom.
Samo ostaje žal što se Nolita nije vratio nikad Zagoru, da vidimo njegov okršaj u malo modernijem fazonu sa Boselijem, u sklopu SA ili JA sage...
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 23/11/2016 : 23:23:30  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
nije samo Boselli preporodia nego je i Burattini bija u tandemu,tako da samo njemu pripisati "preporod" je krivo

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2297 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 24/11/2016 : 00:15:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

Nimalo ljudski ovdje Nolitin Zagi nije odigrao niti posumnjao u svoju odluku.Čuo je za tamo neke pobunjene Shawneeje i šta se događa?Ništa.Gdje je onaj Zagor koji bi ispitao u čemu je stvar,zašto su se indijanci digli na noge.Već on pomaže nekom papku da vrati zastavu.Čak štoviše,nakon što je potamanio sve Indijance,koji su usput rečeno pošteno dobili fajt protiv vojnika,on se ide bahatit pred onim sirotim vračem i prosipat svoje fraze o besmrtnosti i nepobjedivosti.I po 202 drugi put šeme sa okrznućem sljepoočnice.I to je ljudski Zagor?Upravo je Nolitta od njega napravio nekakvog super heroja,mašinu bez osjećaja u ovoj epizodi.




puah......
Pa kad je to Zagor ispitivao razloge neke pobune?
Postoji neki mir u Darkvudu i svako ko ga naruši je negativac.
To je postulat ovog serijala.
Uvek i bez izuzetka je delovao protiv pobunjenih grupa indijanaca (a o tome je ovde reč, a ne o celom plemenu).
Da li je postavka ispravna?
Pa .... da li je ispravno doći na nečiju zemlju i reći da je to sada tvoje?
Sam daj odgovor - ali ono što sam naveo je činjenica.

Taj "papak" kojeg pominješ - je sin njegovog dobrog prijatelja.
Zagor procenjuje da je ispravno postupio, kada je spasavanje ljudskih života stavio iznad spasavanja jednog parčeta tkanine.
I zato mu pomaže da povrati to parče tkanine i dokaže da kukavičluk nije razlog za donetu odluku.
Dakle - pomoć prijatelju.
Ti bi odbio pomoć prijatelju?

I na kraju - sam Nolita je stavio one reči u usta Crvenom ratniku, nisu one pale s neba.
Šta misliš - zašto?
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4594 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 24/11/2016 : 07:50:49  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote

Upravo je Zagor sam sebe srušio u ovoj epizodi.Ne superiritantimike,ne Ironman,već on sam i njegov ego.Grupa Indijanaca pobunila se u Darkwoodu ne jedanput.
Bilo je toga više puta,Zagor je uvijek uskakao da izvidi u čem je problem,uvijek i bez izuzetaka.
Ovaj puta je stao na stranu vojske.Boli ga đon za tamo neke pobunjenike.Tek kad se sin njegova frenda uvalio do grla onda frajer skače.
Ladno prije toga mogao je reći,bar se zapitati:Jebote,pa indijanci rokaju doseljenike,idem ja malo vidjet o čemu je tu riječ i djelovati.Pa i sjekirom ako treba nekom glavu razvalit.
Šta radi samoproglašeni zaštitnik mira i pravde u ovoj situaciji?
-Preskače bačve u vojarni.Hrani svoj vlastiti ego kao desetogodišnji balavac pred društvom.Ko je brži i jači.I te dječje fore.I da debelom u zatvoru naručuje dostavu hrane parama zarađenim na okladi.
-Vadi iz zatvora sina svog prijatelja.Mladić je bio pomiren sa svojom sudbinom kukavice a on pretvara ga u krvoločnog ubojicu zbog komada tkanine.Sada je i njegov ćeća zadovoljan,dobio je sina kakvog je i želio.Pravi prijatelj,nema šta.
I da,mladi poručnik je ispao papčina samo takva.
- šta radi prč?Daje petama vjetra.Traži nekakvo uporište na brežuljku.Da se obrani od indijanaca naoružanih pretežno hladnim oružjem.
-Umjesto da su poslušali narednika i porokali indijance nakon prvotnog šoka upadanja u zasjedu.Imali su situaciju u svojim rukama a onda je prč krivo postupio.
-Red Warrior fajter,Zagor papčina

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/11/2016 : 07:51:36  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Ja samo znam da, kad dajem strip nekome ko nije ništa pročitao godinama, a traži da čita Zagora, obavezno mu dam Boselijeve epizode, sa Andreucijevim, Rubinijevim, Laurentijevim ili Dela Monikinim crtežom. Ljudi obično ostanu zabezeknuti i ne mogu da vjeruju da je to ona naiva koju su čitali prije 20 godina. Komentari su mahom sjajni, pa iako ne vratim ljude stripu u pravom smislu riječi, makar im malo otvorim vidike da čak i Zagor ne mora biti za današnji uzrast od 10 godina.


Kakava slucajnost, ja sam do sada imao sasvim suprotna iskustva.
Vecina takvih ljudi vjeruju samo u Ferrija i Donatellija, sve ostalo im je sranje.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/11/2016 : 08:13:21  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Zaista mi je žao, ali najiskrenije govoreći, da nema Boselijevih saga, te pobrojanih crtača uz Chiarollu, Bisija ili Marcelovih epizoda, čini mi se da bi sakupljanje Zagora ipak bila stvar kojom se ja lično ne bih bavio.


HEHE, bas o ovome sam govorio na prethodnoj stranici. Bostalgicari ne vole Zagora, vec Bosellija.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=864&TOPIC_ID=37611#2021191

Edited by - King Warrior on 24/11/2016 08:21:58
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4594 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 24/11/2016 : 08:42:16  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Upravo to je ono sto Toninellijevog Zagora cini ljudskim stvorenjem, nije supermen i cistunac kao Bosellijev.
Cak su i Supermana napravili dosta ranjivijeg nego prije, zato sto je ljudima prevelika superiornost postala dosadna. U prvoj polovini 19. vijeka i jesu krvoloci harali Amerikom. Divljaci, seljacine i krvoloci.



Baš je Boselli dao taj štih Zagoru,ljudskost.Toninelli je pretjerao sa onim bedastoćama koje Zagor izgovara:zgnječit ću te kao zmiju otrovnicu i takvih dijaloga.Nolitta mu je dao epitet živčenjaka,sa dananšnjeg gledišta totalno idiotski izgleda,pogotovo kad se naljuti zbog Čikovih gluposti.Ili Zagorovo opetovano Nolittijansko čuđenje i negiranje nadnaravnih pojava.A vidio ih je sto puta prije toga.To je bilo simpatično čitati sa desetak godina i misli si kakva je faca taj Zagor.I Čikov karakter je radikalno izmjenio,što mi je još draže.Nije više Nolittin iritantni debil i izjelica.Toninelli je nastavio staru uhodanu šemu izbjegavanja metaka sa pol metra i okrznuća sljepoočnice po hiljaditi put.
Boselli je napravio od Zagora flegmu,starog iskusnjaru.Takav i treba biti nakon tisuće dobivenih bitaka iza sebe.Isvakojakih neprijatelja,i ljudskih i natprirodnih.Ali nipošto neranjivog.Primjer:Konkvistadori.
I što je najvažnije,dao mu je da konačno poševi nešto.Praznih jaja čovjek je puno smireniji

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 24/11/2016 08:49:30
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 24/11/2016 : 08:52:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Elderane84

Zaista mi je žao, ali najiskrenije govoreći, da nema Boselijevih saga, te pobrojanih crtača uz Chiarollu, Bisija ili Marcelovih epizoda, čini mi se da bi sakupljanje Zagora ipak bila stvar kojom se ja lično ne bih bavio.


HEHE, bas o ovome sam govorio na prethodnoj stranici. Bostalgicari ne vole Zagora, vec Bosellija.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=864&TOPIC_ID=37611#2021191



Vise sam puta pisak da sam cuo za Boselija 2008. prvi put. Nikakva nostalgija u obzir ne dolazi, vise sam se obradovao kad je VČ najavio Plamenu lobanju nego išta. A onda čitanje i hladan tuš. Odraslo se, jebi ga, a dobar dio starih priča je jednostavno pregažen vremenom. A onda nabavih SA sagu i nađoh novi razlog za skupljanje Zagora.
Takođe, teza da ne volimo Zagora ne pije vodu, inače bih prioritetno skupljao Teksa ili Dampira.
Ja samo puštam da prošlost ostane u prošlosti i nadam se promjenama lika koje je Boseli začeo, za koje je jasno da su ih mnogi lijepo primjetili i nadaju se, kao i ja, da će nekad neki scenarista nastaviti u tom tonu. A to sigurno nece biti Boseli, on je rekao sta je imao.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/11/2016 : 08:56:13  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84


Ja samo puštam da prošlost ostane u prošlosti


Donekle si u pravu, pusti neka proslost ostane proslost. Boselli je proslost! Sadasnjost je Burattini.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 24/11/2016 : 08:57:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

quote:
Originally posted by King Warrior

Upravo to je ono sto Toninellijevog Zagora cini ljudskim stvorenjem, nije supermen i cistunac kao Bosellijev.
Cak su i Supermana napravili dosta ranjivijeg nego prije, zato sto je ljudima prevelika superiornost postala dosadna. U prvoj polovini 19. vijeka i jesu krvoloci harali Amerikom. Divljaci, seljacine i krvoloci.



Baš je Boselli dao taj štih Zagoru,ljudskost.Toninelli je pretjerao sa onim bedastoćama koje Zagor izgovara:zgnječit ću te kao zmiju otrovnicu i takvih dijaloga.Nolitta mu je dao epitet živčenjaka,sa dananšnjeg gledišta totalno idiotski izgleda,pogotovo kad se naljuti zbog Čikovih gluposti.Ili Zagorovo opetovano Nolittijansko čuđenje i negiranje nadnaravnih pojava.A vidio ih je sto puta prije toga.To je bilo simpatično čitati sa desetak godina i misli si kakva je faca taj Zagor.I Čikov karakter je radikalno izmjenio,što mi je još draže.Nije više Nolittin iritantni debil i izjelica.Toninelli je nastavio staru uhodanu šemu izbjegavanja metaka sa pol metra i okrznuća sljepoočnice po hiljaditi put.
Boselli je napravio od Zagora flegmu,starog iskusnjaru.Takav i treba biti nakon tisuće dobivenih bitaka iza sebe.Isvakojakih neprijatelja,i ljudskih i natprirodnih.Ali nipošto neranjivog.Primjer:Konkvistadori.
I što je najvažnije,dao mu je da konačno poševi nešto.Praznih jaja čovjek je puno smireniji




Znaš kako se kod nas kaže, svaka ti je Njegoševa. S tim da Nolita bar smisleno i lijepo piše i njegove priče i dalje imaju svježinu, koju Tonineli nikad nije postigao, a nije ni Buratini vec odavno. Pored Boselija,priznajem Kaponea, koji je bio jako dobar, dok Buratinija par dobrih priča ne može da amnestira, kad je napisao milion priča. Poslije Helingena poslednjeg, izgubio je sav kredit.
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.85 seconds. Snitz Forums 2000