forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 244

Caleb
Advanced Member



Greece
16326 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 01/11/2020 : 19:37:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by Caleb

Gleda li neko Barbarians? Desavanje u vreme bitke u Teutoburskoj sumi.
Posle prve pogledane epizode, utisak je, sasvim pristojno.



Hvala na infu, skida se :))


Nema na cemu.
Jos jedan plus je jezik kojim se prica - latinski i sad, nemacki ili neki staronemacki. Svakako deluje autenticnije.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26443 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 01/11/2020 : 19:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
jezik mi je vrlo bitan da se uživim u povijesni kontekst.
glupo je gledat događaj iz francuske povijesti a svi spikaju engleski

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3357 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 01/11/2020 : 20:18:04  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Serija je na francuskom ;)

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7221 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 01/11/2020 : 22:13:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
The Third Day

Iznenadila me ova mini serija. Nisam ništa posebno očekivao, a dobio sam konceptualno neobičnu seriju od 6 epizoda podjeljenu na 2 međusobno povezana dijela s Jude Lawom u glavnoj ulozi koja koketira s keltskom mitologijom, misticizmom, bizarnim običajima.
U nekim trenucima je toliko mračna i depresivna, s brutalnim scenama, ali te tjera da vidiš kako će sve završiti. Svakako preporuka iako nije za svakoga.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25107 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/11/2020 : 22:18:48  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

Jos jedan plus je jezik kojim se prica - latinski i sad, nemacki ili neki staronemacki.



Na žalost, veoma moderan nemački. I to mi smeta prilično. Otprilike kao beogradski u Nemanjićima.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8552 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 01/11/2020 : 22:32:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Caleb

Jos jedan plus je jezik kojim se prica - latinski i sad, nemacki ili neki staronemacki.



Na žalost, veoma moderan nemački. I to mi smeta prilično. Otprilike kao beogradski u Nemanjićima.



Meni zasad odlična serija.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25107 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/11/2020 : 22:41:03  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ma serija je sasvim ok. Meni smeta taj veoma moderan nemački. Ako su se potrudili da Rimljani pričaju latinskim, mogli su i Germani da pričaju malo arhaičnijim nemačkim, ovo mi para uši. Mada ok, to je verovatno zato što se prilično dobro služim tim jezikom. ;)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8552 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 02/11/2020 : 13:44:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ma serija je sasvim ok. Meni smeta taj veoma moderan nemački. Ako su se potrudili da Rimljani pričaju latinskim, mogli su i Germani da pričaju malo arhaičnijim nemačkim, ovo mi para uši. Mada ok, to je verovatno zato što se prilično dobro služim tim jezikom. ;)




Ma iskreno, nemam pojma u kojoj mjeri se današnji njemački razlikuje od starogermanskog niti kolko se danas zna o starogermanskom tako da nisam ni kompetentan za neki sud.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25107 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 02/11/2020 : 14:52:50  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Nisam ni mislio da govore starogermanskim. Ali nekim malkice starijim nemačkim bi bilo ok.
Kažem, ljudima koji ne vladaju tim jezikom je sve u redu, meni malo smeta. Ali dobro, meni ionako sve smeta. ;)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3238 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 02/11/2020 : 15:02:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Obrnuo sam čitanje Orlova Rima sad, ide mi lepo uz Barbarians. Ideja da se priča latinskim i nemačkim u seriji je super. Nije ni previše tanko vizuelno, ali glumački je moglo/moralo bolje. Učio sam nemački, ne pričam ga tečno, ali dovoljno ga kontam da se slažem se manhunterom.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8552 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 02/11/2020 : 17:56:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Dobar je Barbaren, ali ni do koljena Rimu.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 02/11/2020 : 19:54:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Počeo sam gledati The Last Kingdom, na sredini sam druge sezone, i zasad mi se čini kao da bi mi mogla biti najdraža srednjovjekovna serija, možda bolja i od Vikinga.
Neću još brzati s tom tvrdnjom, ali stvarno je dobro, zabavno, zanimljivo, bez imalo praznog hoda.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25107 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 02/11/2020 : 20:39:39  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Dobar je Barbaren, ali ni do koljena Rimu.



To u svakom slučaju. Samo, Rome je imao jedno 10x veći budžet.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8095 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 02/11/2020 : 20:44:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
hvalili ste banshee, pa sam počeo gledati
hvala momci, da nije vas ne bih to ni uzeo u razmatranje

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7291 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 02/11/2020 : 20:47:02  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

hvalili ste banshee, pa sam počeo gledati
hvala momci, da nije vas ne bih to ni uzeo u razmatranje



To je to! :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8552 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 02/11/2020 : 22:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by paro

Dobar je Barbaren, ali ni do koljena Rimu.



To u svakom slučaju. Samo, Rome je imao jedno 10x veći budžet.



Najblaže rečeno.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8552 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 03/11/2020 : 13:22:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Dal prati ko Young Sheldon?
Kakav je nakon prve sezone?

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6179 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/11/2020 : 13:34:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Dal prati ko Young Sheldon?
Kakav je nakon prve sezone?



Pratim ja, odlične sve sezone.
Big Bang ne mogu smislit.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8095 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 03/11/2020 : 18:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Dal prati ko Young Sheldon?
Kakav je nakon prve sezone?



mladi sheldon je odličan

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1658 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 03/11/2020 : 18:20:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Počeo sam gledati The Last Kingdom, na sredini sam druge sezone, i zasad mi se čini kao da bi mi mogla biti najdraža srednjovjekovna serija, možda bolja i od Vikinga.
Neću još brzati s tom tvrdnjom, ali stvarno je dobro, zabavno, zanimljivo, bez imalo praznog hoda.




Moguće je da ti i ja imamo vrlo sličan ukus. Banshee, The Expanse, sada ovo...

Iako sam ja gledao samo malo od The Last Kingdom. Ali ona mi stoji kao prva stvar za pogledati kad se vratim na Netflix. Utisci su slični ovom što si rekao. I, čuj, ne čudi da nema praznog hoda, rađeno je po romanima.

Thought's the slave of life, and life Time's fool.
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1658 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 03/11/2020 : 18:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by paro

Dobar je Barbaren, ali ni do koljena Rimu.



To u svakom slučaju. Samo, Rome je imao jedno 10x veći budžet.



Rimljani jesu imali mnogo veći budžet od Germana, tako da je to OK.

Thought's the slave of life, and life Time's fool.
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16326 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 03/11/2020 : 18:45:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Caleb

Jos jedan plus je jezik kojim se prica - latinski i sad, nemacki ili neki staronemacki.



Na žalost, veoma moderan nemački. I to mi smeta prilično. Otprilike kao beogradski u Nemanjićima.



E, pa jbg. Steta sto nisu probali sa arhaicnim, kada su vec ubacili latinski.
Uglavnom, meni ne para usi, jer mi je nemacki nepoznanica i svakako je bolje od, eventualnog, engleskog.

Mozda sledeca sezona bude na ostrvu, ko zna. Ima tu materijala.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12600 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 04/11/2020 : 10:02:57  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
https://io9.gizmodo.com/doctor-whos-original-blink-ending-didnt-quite-put-the-f-1845560236

https://io9.gizmodo.com/hulus-stephen-king-anthology-series-castle-rock-will-no-1845564863

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1591 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 04/11/2020 : 11:21:23  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Ne cudim se za Castle Rock.

Ali:

Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4248 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 05/11/2020 : 19:25:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Zrokao Barbarianse u 2 dana i stvarno sam uživao. Puno puno bolje od onog šminkeraja od Vikingsa.
Jedino ne kužim zašto se više puta spominje Odin kad se zna da je vrhovni bog germanskih plemena Wodan/Wuotan. I Thor/Donar ista stvar.
Ne vjerujem da scenaristi s tim nisu upoznati jer su to baš osnovnoškolske stvari. Vjerujem da su smatrali da će prosječnog gledatelja to dodatno zbunit. Bah :/

Bok, kako si.
Go to Top of Page
Page: of 244  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.58 seconds. Snitz Forums 2000