forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 397

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6222 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/07/2022 : 05:56:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo



Dwayne i ekipa, samo nastavite, rasturate !



Peyo kraljino!


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18776 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 18/07/2022 : 09:56:42  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Sva čast izdanju ali ko ima Strip Agent HC Fordove, bar prvih 75 ili koliko jih bilo izdano,.. ne vidim neki smisao da ima i ovo.. Ali ako je netko bas veliki fan Alana, potpuno ga razumem da hoce i ovo izdanje Libellusa..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 18/07/2022 09:57:17
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6406 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 18/07/2022 : 10:59:17  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Da se prebacimo s poezijom na temu "Alan Ford u izdanju Libellusa"? Manhunterovo uzrujavanje, koje je očito fokusirano na taj topik, dat će svemu dodatnu humorističnu notu.
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
788 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 18/07/2022 : 12:41:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Da se prebacimo s poezijom na temu "Alan Ford u izdanju Libellusa"? Manhunterovo uzrujavanje, koje je očito fokusirano na taj topik, dat će svemu dodatnu humorističnu notu.


Ako se prebacimo na taj topik, brzo cemo da ugasimo sveču
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2314 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 18/07/2022 : 14:38:24  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Ja imam klasike,glancere 240 komada trenutno,i sasvim sam zadovoljan s njima(nadam se da budem imao 280:)),da ne moram sad rupu do Borgisa krpati s Vjesnikovima,koji su rijetki,a neki i skupi,a i ružno bi to izgledalo na polici.Doduše prošli tjedan sam epizodu AF-Živa mumija solidno očuvanu našao za oko tri kune na lokalnom buvljaku,ali takve stvari su rijetkost tamo.Kao što sam rekao bez obzira na cijenu,ne pada mi napamet kupovati Libellusovo izdanje,jer te epizode imam u već nekoliko verzija,radije ću te novce potrošiti na nešto što nemam.

#!??
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40089 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 18/07/2022 : 14:45:35  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Imao sam HC 1-200 i prodao da bih ovo kupovao. Razlog osnovni je bio uniformisanost kolekcije nakon 200-ke. Ja ne mogu to sarenilo da podnesem. Od 2 ili vise izdavaca jedna kolekcija. Zato sam se sada resio i ovog JDJP kompleta. Darkwood krenuo, nastavila Golkonda, izdao i Phoenix i VC. Ma adios...

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/07/2022 : 15:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Planirao sam i ja tako, prodati SA AFa
Zao mi je sto je cijela prica stala sa brojem 200

Ali onda sam stavio brojke na papir i zakljucio da se to ne isplati
Apsolutno sam uvjeren da ce cijena preskociti 300kn nakon pocetnih 75 brojeva (odnosno 25 libellusovih knjiga), ako ne i prije
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2658 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 18/07/2022 : 15:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
Iako imam SA prvih stotriest
Kupio i LL jer mi neće obid pojest
Nije bolest nego kolekcionarski
Felling, The Best!
nisam zločest
ništa obijest
samo pišem
Libellus manifest.
manhunter, ne me u zatvor odvest,
u pravila zajebanciju brzo uvest.

Edited by - verab on 18/07/2022 15:41:33
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10248 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/07/2022 : 15:34:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Prekrsti ga ti u "Ma-ne-budi-hunter" !
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40089 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 18/07/2022 : 15:37:22  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Planirao sam i ja tako, prodati SA AFa
Zao mi je sto je cijela prica stala sa brojem 200

Ali onda sam stavio brojke na papir i zakljucio da se to ne isplati
Apsolutno sam uvjeren da ce cijena preskociti 300kn nakon pocetnih 75 brojeva (odnosno 25 libellusovih knjiga), ako ne i prije



S obzirom da cene sirovina i svega skacu moguce je. Ali kontam da nece drasticno opasti broj kupaca. Ja znam za dva drugara koji ne skupljaju stripove a uzeli su ovo i nastavice.. Nije ovo jos doslo do svih.

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
634 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 18/07/2022 : 15:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da su Dade bili u pravu kada su odredili broj od 700 komada. Prvi se brojevi uvijek najviše kupuju a koliko vidimo za sada ni ti prvi nisu razgrabljeni. Sigurno kroz kraće vrijeme hoće ali za sada još nisu.

Isto tako prvih 75 brojeva će se također prodati kroz neki period a nakon toga vjerojatno strelovit pad prema dolje, po do sada viđenom ići ce broj tiskanih dolje a cijena gore. Dok ne dođe na neku manju cifru likova koji će kupovati bez obzira na nakladu i cijenu.

Edited by - Lorda on 18/07/2022 15:59:51
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13941 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 18/07/2022 : 16:05:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lorda

Izgleda da su Dade bili u pravu kada su odredili broj od 700 komada. Prvi se brojevi uvijek najviše kupuju a koliko vidimo za sada ni ti prvi nisu razgrabljeni. Sigurno kroz kraće vrijeme hoće ali za sada još nisu.

Isto tako prvih 75 brojeva će se također prodati kroz neki period a nakon toga vjerojatno strelovit pad prema dolje, po do sada viđenom ići ce broj tiskanih dolje a cijena gore. Dok ne dođe na neku manju cifru likova koji će kupovati bez obzira na nakladu i cijenu.



A takvih će uvijek biti, bez obzira na izdanje.
Go to Top of Page

StripArt
Junior Member

Bosnia and Herzegovina
302 Posts

Member since 14/04/2019

Posted - 18/07/2022 : 17:36:04  Show Profile Show Extended Profile  Send StripArt a Private Message  Reply with Quote
Prvi SSB Čelična pandža a i prvog Alan Forda (SSB) sam kupio još kao osnovnoškolac i manje-više dugo sam kupovao stripove a pogotovo Alan Forda. Promjene izdavača/edicija su učinile da mi je polica sa stripovima svih boja. Ideja da imam sve Alan Fordove istog izdanja je veoma primamljiva ali je cijena prevelika, barem za mene. Vjerojatno se uključim kada i ako nekada Libellus prestigne ediciju NID Nova serija. No želim im svu sreću i puno kupaca. Do daljnjeg ću ovo izdanje samo evidentirati u RBS.

Everyone is entitled to their own opinion, but not their own set of facts.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25180 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 18/07/2022 : 17:59:01  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj


Plej of d dej bi mi bio da Hunter napiše neki stih o utamničenju Libellustihovaca.



Htedoh nešto da radim
Ali napolju je vruće
Najbolje mi je bilo
Ostati kod kuće

Čitam forum
a znoj mi se sliva
da izbacim nekog
Baš mi se sad sniva

Dežurna ekipa, mlada i poletna
piše poeziju i zbog toga je sretna
Zaigra mi srce
Evo meni šanse
Izbaciću nekog
pazeći na nijanse

Njih devetorica dobiše sad ban
Neko 48h a neko malo više
Zbog toga sam sad ja razdragan
Kažu da je leto
A ja čitam da je sezona u kurcu
Ako ništa drugo
Uživaće na suncu

Biće toga još
Čim se oni vrate
Ja ih izbacujem
A drugi situaciju prate

Ne brinite ništa
Proći će i leto
Na jesen ćemo se fino
Sećati na sve to

Jedino što me brine
da nekog ne zaboravim
Vratiti iz bana
Na godišnjem sam odmoru
To bi bila baš banana

Pišite na mejl
Ako vam je sloboda kasna
Nadam se da sam
Dovoljno bio jasan

Ukoliko još neko želi
Iskusiti ban
Za nova izbacivanja
Sam ja uvek spreman

Hvala sad na pažnji
I do sledećeg pisanja
Vruće je još uvek
Ali sam barem razdragan

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 18/07/2022 18:03:27
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/07/2022 : 18:08:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lorda

Izgleda da su Dade bili u pravu kada su odredili broj od 700 komada. Prvi se brojevi uvijek najviše kupuju a koliko vidimo za sada ni ti prvi nisu razgrabljeni. Sigurno kroz kraće vrijeme hoće ali za sada još nisu.





Kako su dobro odredili tiraž kad su sve rasprodali u pola sata?
I to kazem ozbiljno
Oni moraju imati na lageru tog izdanja sljedecih godinu dana, da se u svakom trenutku mogu priključiti novi kolekcionari
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25180 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 18/07/2022 : 18:18:36  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Zamisli ti imaš firmu za koju plaćaš prostor, struju, porez i takse. Glavna delatnost firme je objavljivanje stripova. Uložiš novac u jedno izdanje, odštampaš ga i dobiješ narudžbinu za čitav tiraž. I onda kažeš "a ne, ostaviću 100 komada na strani, možda se za godinu, dve, tri pojavi neko ko bi možda kupio taj strip". Sigurno bi tako uradio, zar ne?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/07/2022 : 18:24:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Naravno da ne
Rekao bih, očito sam pogriješio u procjeni tiraža, odštampati ću još 100 primjeraka
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/07/2022 : 18:30:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Ali nije pitanje što bi netko napravio u kojemu slučaju ili ne bi
Pitanje je da li je tiraž točno određen ili nije

Ovo tvoje pitanje "što bi supermark napravio kad bi bilo očito da je tiraž pogrešno procijenjen" je nešto o čemu sad ne razglabamo

Edited by - supermark on 18/07/2022 18:32:52
Go to Top of Page

mmihoci
Senior Member

1069 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 18/07/2022 : 19:02:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Da li je tiraž krivo procijenjen nakon nekoliko mjeseci najava i predbilježbi u stripranicama i LL-u, ne bih rekao.
Ako si se predbilježio (u striparnici ili kod LL-a) onda si 4 knjige dobio za 650 kuna, a u knjižarama je 1 knjiga 225 kuna.

Precijenjeni tiraži drže novac "zarobljen" godinama, pogotovo ako si izdavač koji radi samo "kolekcionarska" izdanja i k tome komercijalna koja Država ne potpomaže. K tome ta izdanja su najjeftinija prva 2 mjeseca.

Dakle, za očekivati je da oni koji se predbilježe za komplet koji je dosta jeftiniji da će toliko kupaca u konačnici biti. Očekivati da će poslije u idućih godinu dana otići i ostatak od 50,100 ili više knjiga je po meni iluzorno.

Mislim čak da su Striparnice (bar neke) preuzele taj rizik da imaju više primjeraka nego samih rezervacija.

Morate shvatiti da nitko neće "podmetnut leđa" umjesto vas.

One koje zanimaju takva izdanja morali bi se naučiti na koji način rezervirati ono što ih zanima. Nema druge.

Edited by - mmihoci on 18/07/2022 19:03:59
Go to Top of Page

shizma
New Member

101 Posts

Member since 07/02/2020

Posted - 18/07/2022 : 19:34:17  Show Profile Show Extended Profile  Send shizma a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Zamisli ti imaš firmu za koju plaćaš prostor, struju, porez i takse. Glavna delatnost firme je objavljivanje stripova. Uložiš novac u jedno izdanje, odštampaš ga i dobiješ narudžbinu za čitav tiraž. I onda kažeš "a ne, ostaviću 100 komada na strani, možda se za godinu, dve, tri pojavi neko ko bi možda kupio taj strip". Sigurno bi tako uradio, zar ne?



Da sam stripofil i pravi profi i da ne gledam kako odmah prodati sve do jednog izdanja jer nemam love za jedno skladište srednje veličine za svoje knjige, da, baš tako bih napravio. Omogućio da svega što izdam ima u zalihi a ne pak prevelikoj jer eto, netko bi se mogao priključiti na vlak a sigurno neće početi raditi kolekcije na pola.

Ovako, kako se kalibrira tiraž i opasno balansira sa tiraž - cijena odnosom (manji tiraž neminovno jednako veća cijena) samo daje do znanja da oni, ili žive na rubu cijelo vrijeme ako razumijete pjesničku slobodu izražavanja ili su samo bezobrazni i žele veću zaradu što prije igrajući na kartu stalne klijentele, tj. cirka 200 ljudi. Tu je ključno pitanje koliko je stalne klijentele a to se pak ispita npr. sa prodajom slijedećih x izdanja MrNoa jer koja i kakva osoba je spremna keširati cca 150 kuna za boneli epizodu...pazi boneli epizodu!!! Ma da je dijamantna a ove npr. MrNo što nadolaze svi koji išta znaju o stripu znaju da te epizode to nisu. :)...150 kuna za boneli epizodu!!!! aloha!? E tko je spreman to platiti taj će kupiti doslovno i govno u celofanu...pa ljudi, novi najnoviji boneli mjesečnici su cca 33 kune a i to je puno. 150 kuna za boneli epizodu, e stvarno me to šokira.

Nego, kako je vlasnik Fibre uspio održati iole normalne cijene za isto luksuzne a uz to dobre stripove...vjerojatno sufinanciranjem države, ne znam ali smatram da je to jedini ispravan način...inače biti će zanimljivo gledati na koji način će izdurati duge serijale koje su počeli do kraja.

Ja im ne želim zlo, zbilja ne...pa ljudi izdaju stripove a ja stripove volim čitati ali na žalost, ovo sa npr. MrNo (a ima još primjera) odavno je postala obična travestija....ponavljam, 150 kuna za boneli epizodu eeeej, da si sergiu rekao da će mu se mjesečne epizode (98 str) u hrvatskoj prodavati za 20 eura taj bi iz milana odmah preselio firmu u zagreb. :)

Edited by - shizma on 18/07/2022 19:38:42
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2841 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 18/07/2022 : 20:04:15  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
# shizma

Nema potrebe da išta sele.

Posjeti samo Bonelli trgovinu u Milanu pa ćeš vidjeti cijene kolekcionarskih HC izdanja Bonellija. Puno više od 20 eura.

A i zašto ne bi bili, Bonelli su dobri stripovi itekako zaslužuju i jedno takvo izdanje.

A kome je to skupo uvijek imaju i jeftina SC ili kiosk izdanja.

Edited by - logo111 on 18/07/2022 20:21:22
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2664 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 18/07/2022 : 20:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Napise kilometarski post, i misli da je rekao nesto pametno, sto nitko drugi nije shvatio prije njega...bravo mimi, bravo...

Problem je za godinu dana, sto ce se pojaviti netko, ko bi kupio i za 225kn, ali izdanja biti nece, to je problem...
Problem je danas, i sto kada krenes kupovati, nemas sigurnost da sledeca tura nije rezervisana na vrijeme, naklade konstantno padaju, cijene skacu, i to normalnog covjeka dovodi u stanje anksioznosti, umjesto razonode, svojevrsnog ventila, sto citanje stripova i jeste...
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2664 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 18/07/2022 : 20:09:09  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Libellus je sjajno poceo, i ima za dugotrajne Boneli serijale, nesto sto drugi nemaju, na prvom mestu dinamiku, koja je neupitna, a tu je i kvaliteta izrade, ali se vremenom to pretvorilo u cirkus.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11445 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 18/07/2022 : 20:09:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Naravno da ne
Rekao bih, očito sam pogriješio u procjeni tiraža, odštampati ću još 100 primjeraka



Jedinična cijena primjerka iz te dodatne naklade od 100 komada bi bila puno veća od cijene primjerka iz naklade od 700 komada.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

mmihoci
Senior Member

1069 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 18/07/2022 : 20:46:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by shizma

quote:
Originally posted by manhunter

Zamisli ti imaš firmu za koju plaćaš prostor, struju, porez i takse. Glavna delatnost firme je objavljivanje stripova. Uložiš novac u jedno izdanje, odštampaš ga i dobiješ narudžbinu za čitav tiraž. I onda kažeš "a ne, ostaviću 100 komada na strani, možda se za godinu, dve, tri pojavi neko ko bi možda kupio taj strip". Sigurno bi tako uradio, zar ne?



Da sam stripofil i pravi profi i da ne gledam kako odmah prodati sve do jednog izdanja jer nemam love za jedno skladište srednje veličine za svoje knjige, da, baš tako bih napravio. Omogućio da svega što izdam ima u zalihi a ne pak prevelikoj jer eto, netko bi se mogao priključiti na vlak a sigurno neće početi raditi kolekcije na pola.

Ovako, kako se kalibrira tiraž i opasno balansira sa tiraž - cijena odnosom (manji tiraž neminovno jednako veća cijena) samo daje do znanja da oni, ili žive na rubu cijelo vrijeme ako razumijete pjesničku slobodu izražavanja ili su samo bezobrazni i žele veću zaradu što prije igrajući na kartu stalne klijentele, tj. cirka 200 ljudi. Tu je ključno pitanje koliko je stalne klijentele a to se pak ispita npr. sa prodajom slijedećih x izdanja MrNoa jer koja i kakva osoba je spremna keširati cca 150 kuna za boneli epizodu...pazi boneli epizodu!!! Ma da je dijamantna a ove npr. MrNo što nadolaze svi koji išta znaju o stripu znaju da te epizode to nisu. :)...150 kuna za boneli epizodu!!!! aloha!? E tko je spreman to platiti taj će kupiti doslovno i govno u celofanu...pa ljudi, novi najnoviji boneli mjesečnici su cca 33 kune a i to je puno. 150 kuna za boneli epizodu, e stvarno me to šokira.

Nego, kako je vlasnik Fibre uspio održati iole normalne cijene za isto luksuzne a uz to dobre stripove...vjerojatno sufinanciranjem države, ne znam ali smatram da je to jedini ispravan način...inače biti će zanimljivo gledati na koji način će izdurati duge serijale koje su počeli do kraja.

Ja im ne želim zlo, zbilja ne...pa ljudi izdaju stripove a ja stripove volim čitati ali na žalost, ovo sa npr. MrNo (a ima još primjera) odavno je postala obična travestija....ponavljam, 150 kuna za boneli epizodu eeeej, da si sergiu rekao da će mu se mjesečne epizode (98 str) u hrvatskoj prodavati za 20 eura taj bi iz milana odmah preselio firmu u zagreb. :)




Nisi ti ni stripofil ni profi a da si izdavač ne bi dugo trajao.
Prema ovim tvojim "uradi sam" stripovima si zapravo mutikaša (da ne kažem lopovčina).
To je na kraju razumljivo jer nemaš poštovanja prema stvaralaštvu i radu autora i izdavača.
Go to Top of Page
Page: of 397 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.56 seconds. Snitz Forums 2000