forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 397

shizma
New Member

101 Posts

Member since 07/02/2020

Posted - 18/07/2022 : 21:41:41  Show Profile Show Extended Profile  Send shizma a Private Message  Reply with Quote
Truć, buć, muć...

Koja je ono slijedeća epizoda od 98 stranica za 150 kuna, pardon 120 ako odmah kupiš :)...buduća knjiga 132...nazvat će se Obmana ili slično, ako se ne varam...prigodnog li naziva epizode. :)

Lopov, kriminalac, ovo ono, nazovi kako hoćeš, meni kad se pričita koji strip ja ga pročitam, ovako ili onako.

Nemam ništa protiv ljudi koji žele što žele i kupuju što kupuju...njihov izbor i pravo...imam problem kad se stvari ne zovu svojim imenom...eto u mom slučaju ja sam lopovčina iako nisam ja taj koji je digitalizirao stripove i pustio ih u eter, ja samo koristim blagodati interneta a u vašem slučaju...fanatici koji će kupiti što god im se servira bez imalo razuma ili racija samo zato što možda dobro izgleda na polici. Sve pet, jebe mi se za to.

Poanta mi je bila da je to neodrživo i omča se polako steže, a tko bi to želio? Ja kao lopovčina nebi a vjerujem ni vi kao stripoljupci...hajdemo se bar složiti da nam je svima isti interes...što više stripova na našem jeziku i tržištu...ili ne ni tu ne možemo složiti. Možda je nekima samo interes zaraditi na nečijem hobiju, a možda nije...a možda su u šumi. :)
Go to Top of Page

shizma
New Member

101 Posts

Member since 07/02/2020

Posted - 18/07/2022 : 22:10:59  Show Profile Show Extended Profile  Send shizma a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

# shizma

Nema potrebe da išta sele.

Posjeti samo Bonelli trgovinu u Milanu pa ćeš vidjeti cijene kolekcionarskih HC izdanja Bonellija. Puno više od 20 eura.

A i zašto ne bi bili, Bonelli su dobri stripovi itekako zaslužuju i jedno takvo izdanje.

A kome je to skupo uvijek imaju i jeftina SC ili kiosk izdanja.




Bio, vidio, onaj što su novi otvorili shop. Ima svega i svačega pa podosta i precijenjenih izdanja. Jasno je da se mi ne možemo mjeriti s njima...pa oni samo na mjesečnom teksu, novi, reprint, tutto, klasik, sad superteks, zarade više milijuna eura, dakle milijuna...na jednom mjesečnom izdanju!

Dobri svakako zaslužuju reizdanje i ekstra korice kurce palce jer ljudi žele ali dajte, zar je 265. epizoda MrNoa (https://ibb.co/FYQ1BwC) vrijedna 120 odnosno 150 kuna...tad koštala 3000 lira, oko euro ipo :) Jeste li uopće pročitali tu epizodu...eto ja jesam, ni sadržajno, ni crtežom ni ničim ne vrijedi ni blizu koliko će se uskoro prodavat.

Kod nas nema popularizacije stripa i upravo o tome govorim a nitko se ne usudi više štancat stripove na kioske, bolje je ovako, luksuz, ekstra, turbo za šaku ljudi pa koliko ide, ide.
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2841 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 18/07/2022 : 22:18:27  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Tebi ne vrijedi i nećeš ga kupiti, meni vrijedi i kupit ću ga. Jednostavno, zar ne. Ne trebaš oko toga glavu razbijati.

A što se tiče popularizacije stripa u bilo kakvom tiskanom izdanju kad to kaže netko tko preferira digitalna izdanja, gdje su povrijeđena autorska prava zvuči neozbiljno.
Go to Top of Page

shizma
New Member

101 Posts

Member since 07/02/2020

Posted - 18/07/2022 : 22:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send shizma a Private Message  Reply with Quote
Apsolutno, tko voli neka izvoli.


Da pardon, samo oni koji kupuju Libellus su pravi stripofili....milijuni drugih koji čitaju skenirane stripove, dakle milijuni i ne pretjerujem...samo su statistička greška i neprijatelji stripa!!! A da ne govorim o milijunima onih koji čitaju DC i Marvela odmah čim izađe, nelegalno. Doslovno je riječ o milijunima ljudi.

Ili su neprijatelji brze i velike zarade izdavača, pitanje je sad. :)

Ili jednostavno ljudi ne mogu i ne žele izdvojiti toliko novaca za roman pa dok ima ilegalno ima. Borba protiv piraterije svakim danom je sve uspješnija...toliko uspješna da neki namjerno puknu torrent sami da se populariziraju, doslovno tako. :) Da se ne farbamo sve se vrti oko love a što je tržište i ponuda raznovrsnija to je "zdravija". Kod nas se svela na luksuz izdanja i Ludens/Strip Agent i to je to. Fibra svoju nišu odlično našla, dobri stripovi sa razumnom cijenom. Libellus također, tucet, dva ljudi koji će kupit sve i to je to.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25084 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 18/07/2022 : 22:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ljudi izdaju stripove već osamnaest godina. Očigledno da znaju šta i kako treba. Nekome se ne sviđa šta i kako izdaju, što je sasvim legitimno. Ali hajde da ih ne učimo poslu u koji se mnogo bolje razumeju nego svi mi zajedno.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25084 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 18/07/2022 : 22:41:33  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by supermark

Naravno da ne
Rekao bih, očito sam pogriješio u procjeni tiraža, odštampati ću još 100 primjeraka



Jedinična cijena primjerka iz te dodatne naklade od 100 komada bi bila puno veća od cijene primjerka iz naklade od 700 komada.



Da ne pričamo o tome da se onda menja i ugovor sa vlasnikom prava. Nije to samo "doštampaću još 100 komada".

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

shizma
New Member

101 Posts

Member since 07/02/2020

Posted - 18/07/2022 : 23:09:21  Show Profile Show Extended Profile  Send shizma a Private Message  Reply with Quote
Opet ista mantra...nek rade što hoće, kako hoće, koliko hoće. Ne učim ja nikoga ništa nit želim nit mi to mjesto nit želja nit sam ingerentan.

Ja sam žalostan što nemamo stripova ko talijani, evo nedavno ponovno, pazi ponovno, pročitao epizodu tex 701, 702, odličan crtež, priča solidna aj, vidio crtač imao nekoliko radova i na Lazarus Leddu pa ću i to malo proučit jer nisam čitao Lazarusa prije...u Italiji bi ta dva broja platio 7, 8 eura a kad dođu kod nas biti će ko svetog petra kajgana a doći će tko zna kad a draže mi ipak pročitati strip na svom jeziku nego na talijanskom iako ima draž i čitati original izdanje kako napisano.

U nekom idealnom scenariju, kako ga ja vidim, eksju strip izdavači bi se udružili i bili eksju boneli :)) ali naravno da je to nemoguće i utopija. Imamo izdavače koji brzo nastali a još brže nestali a imamo i one koji traju, kao Libellus i na tome svakako treba čestitati. Pogodili formulu i našli nišu kako rekoh. Sad imaju osim zarade i dužnost da održe strip na životu iako je ta dužnost samo metafizičke prirode. :)

Nemam zbilja ništa protiv nikoga ali vidim da se polako ali sigurno strip na ovim prostorima smješta u periferiju periferije, i to je to, na žalost svih, pa i nas strip lopovčina.

Za vrijeme juge ZS štancala dobro, krnje, polovično ali dobro...stripova ko u priči, bio sam dosta mlađi ali dobro se sjećam kako su cirkulirari stripovi i svi su ih čitali...sad se svelo na to ko ima bolju policu, jebiga.



Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25084 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 18/07/2022 : 23:15:53  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Sasvim si u pravu, od reči do reči.

Ali takva je situacija na žalost. Da je drugačije, Ludens bi već odavno krenuo sa svim silnim edicijama, a ne bi gurao dvadest reprinta Zagora. Zakon tržišta.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
5035 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 18/07/2022 : 23:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Drugi rade...

#19


• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •

Edited by - DOMI on 19/07/2022 00:29:09
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13854 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 19/07/2022 : 08:42:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Uvijek draga i toliko puta čitana priča!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39881 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 19/07/2022 : 08:50:47  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja i dalje ne mogu da svarim boju. Gledao sam najavu i bas obratio paznju na par kadrova koje su izbacili, meni je to uzas.. Ova epizoda je jedna od 5 najboljih MN-a ikad inace. Ali dobro je, neka ide i ovo. Imaju ljudi izbora...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46984 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/07/2022 : 08:53:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Boja je katastrofa. Jos u republikinom izdanju moze i proc al ovde je ajme majko.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10797 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 19/07/2022 : 08:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Posveta "Leptir"-u sa Steveom McQueenom i Dustin Hoffmanom. I film i ovaj strip izvrstan.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

igor23
New Member

Croatia
230 Posts

Member since 03/03/2020

Posted - 19/07/2022 : 08:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Send igor23 a Private Message  Reply with Quote
Baš tako!
quote:
Originally posted by manhunter

Ljudi izdaju stripove već osamnaest godina. Očigledno da znaju šta i kako treba. Nekome se ne sviđa šta i kako izdaju, što je sasvim legitimno. Ali hajde da ih ne učimo poslu u koji se mnogo bolje razumeju nego svi mi zajedno.


https://www.youtube.com/watch?v=OVAA9Ov-z0k
Go to Top of Page

karuro
New Member



119 Posts

Member since 29/06/2019

Posted - 19/07/2022 : 09:22:19  Show Profile Show Extended Profile  Send karuro a Private Message  Reply with Quote
Problem je sto su u hr slabe i nikakve place, pa su LL deluxe verzije stripova skupe vecini. I onda to stvara nezadovoljstvo i traze se razlozi da se LL ocrni.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13854 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 19/07/2022 : 09:23:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Posveta "Leptir"-u sa Steveom McQueenom i Dustin Hoffmanom. I film i ovaj strip izvrstan.



Tako je! Odličan film i odličan strip
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6154 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 19/07/2022 : 09:43:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karuro

Problem je sto su u hr slabe i nikakve place, pa su LL deluxe verzije stripova skupe vecini. I onda to stvara nezadovoljstvo i traze se razlozi da se LL ocrni.



Ako je skupo za nas iz Hr (a je) kako je onda za ekipu iz BiH i Sr?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 19/07/2022 09:43:39
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39881 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 19/07/2022 : 09:46:40  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Pa gledaj samo ovaj odnos. Da skupljas 3-4 junaka poput mene (Teks sve osim koloraca, MN sve osim koloraca, Dragonero sve i AF) to ti je nekih 150 EUR u proseku mesecno minimum. 18000 dinara. Obican radnik u Srbiji ima 33000-45000 platu. Ove baljezgarije sa vesti ne uzimaj u obzir. Cak je i obican strip na kiosku skup za obicne i vecinske budzete po Srbiji. U Bosni je verovatno i gore nego kod nas.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5796 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 19/07/2022 : 10:25:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

U Bosni je verovatno i gore nego kod nas.



Pa i nije baš, tu je to negdje. Ogroman broj ljudi je prijavljen na minimalac ili nešto iznad, pa dobivaju ostatak plaće "na ruke".

Kod nas u Hercegovini radnici na baušteli imaju satnicu oko 5 eura, početnici manje, majstori više. Majstor može zaraditi i oko 1200-1300 eura ako odradi dvjestotinjak sati.

Radnice po prodavaonicama imaju najčešće oko 350 - 400 eura i to su najslabije plaćeni poslovi.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13854 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 19/07/2022 : 10:28:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Da, ali sve je to slabo u odnosu na ostatak Europe.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46984 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/07/2022 : 10:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Uvik ima opcija da naucite talijanski i kupujete originale

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13854 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 19/07/2022 : 10:42:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Uvik ima opcija da naucite talijanski i kupujete originale



Neka, hvala
Go to Top of Page

mmihoci
Senior Member

1031 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 19/07/2022 : 10:43:53  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Uvik ima opcija da naucite talijanski i kupujete originale



I opcija da zaradite više i čitati bolja "pakiranja" izdanja od LL-a, nego talijanske "orginale".
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46984 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/07/2022 : 10:45:45  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmihoci

quote:
Originally posted by lwood

Uvik ima opcija da naucite talijanski i kupujete originale



I opcija da zaradite više i čitati bolja "pakiranja" izdanja od LL-a, nego talijanske "orginale".

vjerovatno ima opcija da zaradis i sendvic zbog promicanja jel

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5796 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 19/07/2022 : 10:50:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Da, ali sve je to slabo u odnosu na ostatak Europe.



Bez ikakve sumnje, ne znam kako netko s plaćom od 350 eura izgura mjesec, ne čudi što je kod nas šverc (pa i stripova) toliko popularan.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page
Page: of 397 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.58 seconds. Snitz Forums 2000