forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Golconda - službena tema
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 170

jasar123
Starting Member

81 Posts

Member since 22/02/2008

Posted - 25/09/2022 : 19:03:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jasar123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golconda

Druže, ja možda jesam popi..io i ispričao koješta, što možda i nisam trebao, ali, ne zamerite, stvarno neću ništa više nikome detaljisati i objašnjavati i odgovarati, ko želi, sve može da pročita u ovom mom prethodnom postu.



Odgovorite onda da li ce nesto izaci do kraja Septembra?
Go to Top of Page

Profesor
Average Member



Serbia
653 Posts

Member since 24/06/2005

Posted - 25/09/2022 : 19:09:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Profesor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golconda

1. RIGHTS GRANTED
The Proprietor hereby grants to the Publisher the exclusive right to publish and sell in volume form in the Serbian language only, throughout the world, the work with the following working title:
CANOË BAY by Patrick Prugne and Tiburce Oger – 104 pages (format 25 cm x 32 cm)
(hereinafter referred to as the “Work”)
and the unrestricted right to publish into the Serbian language, distribute, advertise, promote, and sell the said work in soft cover or hardcover throughout the world.



Pa, istinu govoreći, prema ovoj odredbi ugovora (ukoliko imate isti ugovor tj. vi za srpsko, oni za hrvatsko izdanja) kako je navedeno gore i jedan i drugi izdavač imaju prava distribucije i prodaje svog izdanja na svom jeziku bilo gde u svetu, pa prema tome ne vidim pravni okvir za zabranu distribucije izdanja na stranom jeziku u bilo kojoj od država.

Edited by - Profesor on 25/09/2022 19:11:58
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26653 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/09/2022 : 19:18:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
On kaže da Fibra ima samo za Hrvatsku.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29261 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/09/2022 : 19:29:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ja nikad nisam tražio prava za Srbiju, da ne bi ispalo da zbog mene netko iz Srbije ne može dobiti prava. Štoviše, brojnim sam SR izdavačima pomogao oko prava/materijala za izdanja koje cu objaviti ili koje sam objavio.
Ja godinama nisam mogao objavljivati DC jer me je Beli Put bio blokirao i znam kakav je to osjećaj i zato ne želim raditi istu stvar drugim izdavačima. I zato tražim prava samo za Hrvatsku. Ali ok, ako ti tako želiš, nema problema, nije problem dodati teritorij: worldwide u ugovore.
Tržište je oduvijek funkcioniralo tako, puno prije Fibre, da se izdanja slobodno prodaju s obje strane granice. Em je ta količina mala, em se to ionako ne može spriječiti.
Ali evo, sad se pojavila Golconda koja će tome stati na kraj. A dobro, ako misliš da si u pravu, samo naprijed, što da ti drugo kažem.



Trouble will find me
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40116 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 25/09/2022 : 21:03:46  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ovakve bespotrebne svadje ce nam samo otezati da dodjemo do Fibre u Srbiji.

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29261 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/09/2022 : 21:43:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Neće.

Trouble will find me
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2445 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 26/09/2022 : 01:51:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Neće.


Naravno da neće.
Borba za kupce/čitaoce se vodi odgovornom izdavačkom "politikom", pre svega kvalitetom i cenom samih izdanja, a ne kojekakvim glupostima...

Carpe diem
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
487 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 26/09/2022 : 09:00:23  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
Ne znam kakve ste poruke razmenili međusobno, ali jedini pravi pristup na ovim prostorima je mogućnost izdavanja pojedinog stripa u svakoj državi/republici bivše Juge i isto tako distribucija u svim državama, bez ograničenja.

Na kupcima je onda da odluče koja cena/jezik/prevod/štampa/veličina formata/kvalitet itd. im se više sviđa.

Ako izdavač želi da izda strip i proceni da može da ga proda u dovoljnom broju primeraka da ostvari profit i živi od izdavaštva, ne trebaju nikakva pravna ograničenja da ga sputavaju u tome.

Edited by - stripadzija on 26/09/2022 09:01:50
Go to Top of Page

H4rlekiN
Starting Member



3 Posts

Member since 10/08/2021

Posted - 26/09/2022 : 09:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Send H4rlekiN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripadzija

Ne znam kakve ste poruke razmenili međusobno, ali jedini pravi pristup na ovim prostorima je mogućnost izdavanja pojedinog stripa u svakoj državi/republici bivše Juge i isto tako distribucija u svim državama, bez ograničenja.

Na kupcima je onda da odluče koja cena/jezik/prevod/štampa/veličina formata/kvalitet itd. im se više sviđa.

Ako izdavač želi da izda strip i proceni da može da ga proda u dovoljnom broju primeraka da ostvari profit i živi od izdavaštva, ne trebaju nikakva pravna ograničenja da ga sputavaju u tome.



Apsolutno se slažem sa tobom, ali očigledno to nije slučaj. A jedan od primjera ti je i blokiranje Pergama od strane Veselog Četvrtka, jer su ovi zaboga izbacili MNO u boji i još se usudili da pošalju izdanje nekome u Srbiji ko ga je izložio na sajmu u Subotici ili ne znam gdje. Na kraju se sve opet svodi na profit i gušenje konkurencije, jer smo realno malo tržište da bi svi "uzeli" velike pare na prodaji stripova.
Go to Top of Page

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 26/09/2022 : 09:48:33  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Golconda
Iskreno, ne bih imao ništa protiv da je reciprocitet na snazi, a ne da meni Škoska knjiga kaže: uzećemo svako tvoje izdanje koje nije objavio, ili NE PLANIRA DA OBJAVI hr izdavač (zanima me samo, odakle njima info šta planira da objavi hr izdavač). Ali to što Marko kaže, "navodno hr knjižare ne uzimaju sr izdanja" to je daleko od "navodno". Ja možda u Hr knjižarama imam jednu banansku kutiju izdanja koju su nabavili Bog zna kako, mene niko ni u jednom trenutku nije pitao, niti tražio. Da li Marko može da kaže da je isto i sa njegove strane?



Pa šta ti je Fibra kriva šta se ti nemoš dogovorit s hrvatskim knjižarama?Znači da te knjižare ne vjeruju da će se tvoji stripovi prodavat.

Sasvim logičan poslovni potez knjižara, nitko normalan ne bi riskirao uvoz nečega što nije siguran da će prodat, pogotovo jer mora platit robu i carinu, kad već ima isti proizvod domaće proizvodnje koji može vratit proizvođaču ako ga ne proda.

Beware the Jabberwock, my son!
Go to Top of Page

vladar
Average Member



Serbia
745 Posts

Member since 05/09/2002

Posted - 26/09/2022 : 10:26:59  Show Profile Show Extended Profile  Send vladar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by H4rlekiN

quote:
Originally posted by stripadzija

Ne znam kakve ste poruke razmenili međusobno, ali jedini pravi pristup na ovim prostorima je mogućnost izdavanja pojedinog stripa u svakoj državi/republici bivše Juge i isto tako distribucija u svim državama, bez ograničenja.

Na kupcima je onda da odluče koja cena/jezik/prevod/štampa/veličina formata/kvalitet itd. im se više sviđa.

Ako izdavač želi da izda strip i proceni da može da ga proda u dovoljnom broju primeraka da ostvari profit i živi od izdavaštva, ne trebaju nikakva pravna ograničenja da ga sputavaju u tome.



Apsolutno se slažem sa tobom, ali očigledno to nije slučaj. A jedan od primjera ti je i blokiranje Pergama od strane Veselog Četvrtka, jer su ovi zaboga izbacili MNO u boji i još se usudili da pošalju izdanje nekome u Srbiji ko ga je izložio na sajmu u Subotici ili ne znam gdje. Na kraju se sve opet svodi na profit i gušenje konkurencije, jer smo realno malo tržište da bi svi "uzeli" velike pare na prodaji stripova.



Dobrodosli u kapitalizam.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4272 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 26/09/2022 : 10:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Boj ne bije zabrana izdavača, već boj biju ljepši hrptovi na policama! :))

Bok, kako si.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40116 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 26/09/2022 : 12:06:14  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Nije da nisi u pravu :)

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 26/09/2022 : 17:30:58  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
ovdje, kao i na drugom topicu (ČK), ima zlonamjernih pojedinaca kojima je cilj da se na bilo koji mogući način pokušaju ugušiti ili diskreditovati golconda i ČK.

ja se nadam da se oba izdavača neće obazirati na dotične, te da će nastaviti kao i do sada i u još jačem ritmu!

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26653 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/09/2022 : 17:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ti jebeni pojedinci...
da nije njih sve bi cveće cvalo u moje preduzeće.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2672 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 26/09/2022 : 17:58:49  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
eto, Pergam je ignorirao zlonamjerne pojedince s ovog mučkog foruma i vidi ih sad, samo nebo im je granica. :))

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26653 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/09/2022 : 19:01:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
jedan ode,sad na ova dva

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
916 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 27/09/2022 : 09:19:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

ovdje, kao i na drugom topicu (ČK), ima zlonamjernih pojedinaca kojima je cilj da se na bilo koji mogući način pokušaju ugušiti ili diskreditovati golconda i ČK.

ja se nadam da se oba izdavača neće obazirati na dotične, te da će nastaviti kao i do sada i u još jačem ritmu!



Vidiš kako su se odmah prepoznali.

HOKA-HEY
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2672 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 27/09/2022 : 09:50:56  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SPQRoma

quote:
Originally posted by I like girlz

ovdje, kao i na drugom topicu (ČK), ima zlonamjernih pojedinaca kojima je cilj da se na bilo koji mogući način pokušaju ugušiti ili diskreditovati golconda i ČK.

ja se nadam da se oba izdavača neće obazirati na dotične, te da će nastaviti kao i do sada i u još jačem ritmu!



Vidiš kako su se odmah prepoznali.


Eto na, sad kad smo se sami otkrili nema više smisla tajiti agendu. Dakle, kad uništimo Golkondu i ČK, sljede DW i VČ, a onda idemo preko bare ugasit Marvel i DC.
Nećemo stat dok ne sjebemo sve i svih. Nitko više neće izdavat stripove.

First we take Manhattan, then we take Berlin...


hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2672 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 27/09/2022 : 10:00:35  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
Pizdarije na stranu,

lijepo je vidjeti da ste na sajtu vratili izdanja "u pripremi". Jedva čekam da se ukaže 4. Granica. Je li u Italiji serijal završen sa 8. albumom?

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4952 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 27/09/2022 : 10:43:08  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golconda


1. RIGHTS GRANTED
The Proprietor hereby grants to the Publisher the exclusive right to publish and sell in volume form in the Serbian language only, throughout the world, the work with the following working title:
CANOË BAY by Patrick Prugne and Tiburce Oger – 104 pages (format 25 cm x 32 cm)
(hereinafter referred to as the “Work”)
and the unrestricted right to publish into the Serbian language, distribute, advertise, promote, and sell the said work in soft cover or hardcover throughout the world.

Pazite, prva stavka u ugovoru je ovo, i ne znam, možda ja ne razumem engleski...




Možda netko stvarno ne razumije engleski (možda sam to i ja).

Po mom razumijevanju engleskog jezika, citirani dio ugovora izričito daje prava SAMO na srpski jezik, i to za CIJELI SVIJET. Cijeli Svijet uključuje i Hrvatsku i Srbiju.

Dakle, ako neki izdavač ima prava na tisak i prodaju izdanja na srpskom jeziku u cijelom Svijetu, što uključuje i Srbiju i Hrvatsku, meni je logično da prava recipročno vrijede i u ekvivalentnom primjeru za drugi jezik. Odnosno da izdavaču koji ima prava na tisak i prodaju izdanja na engleskom jeziku u cijelom Svijetu, ta prava vrijede i za Srbiju i za Hrvatsku. I za onog izdavača koji ima takva prava za hrvatski jezik, logično mi je da i on ima prava za cijeli Svijet (koji uključuje i Hrvatsku i Srbiju).

Hrvatski i srpski nisu isti jezik. Da jesu isti jezik, onda bi dio ugovora gore zabranjivao prodaju naknadnih hrvatskih izdanja ne samo u Srbiji, već bilo gdje u Svijetu (dakle i u Hrvatskoj).
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2737 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 27/09/2022 : 11:41:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Bas ne volim da glumim necijeg drvenog advokata i da zauzimam neciju stranu, ali mi itekako ide na onu stvar nagadjanja sada forumasa i likova koji koji raspolazu poluinfomacijama ili bukvalno nikakavom informacijam vec "meni je logično"...
Izdavac se javio, objavio deo svog ugovora i objasnio sta je hteo/nije hteo...pa valjda je neko strucan iz njegovog tima procitao ugovor, pitao sta ga zanima, dobio informacije koju su mu bile potrebne pre objavljivanja stripa...i sta sad vi tu koji q..c nagadjate i lazno optuzujete..


Edited by - jagodanbg on 27/09/2022 11:43:50
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
2061 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 27/09/2022 : 11:42:33  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Aman, pustite se toga više. Markos je rekao lepo da nije tražio to širom sveta, nego ima ugovor za hrvatski jezik na hrvatskoj teritoriji.
Na osnovu toga je Golkonda kupila prava. Jer je (naivno) zaključila da neće imati konkurenciju na srpskoj teritoriji.
Pomalo naivno je za očekivati da neko ima komplet od 250 kolorki a 251. će da preskoči i kolekciju popuni sa Golkondinim izdanjem.

Verujem da je tu i Markos postupio naivno jer plaćanje te klauzule je ili ništa ili nešto minimalno preko.
A i Golkonda ako veruje da oni koji žele kolorku neće je i nabaviti, taman postojala zabrana za dati naslov.

A i mi pričamo o ukupnom tiražu od 1000 i kod jednih i kod drugih. Na 10M ljudi u dve države, plus Crna Gora, Makedonija, Slovenija, BiH...
Može Golkonda da tuži Fibru. Al plašim se da neće ništa dobiti time. To je njihovo, neka se oni dogovaraju ili svađaju van javnosti.
Ono, jest da nije fer da u Cro knjižare neće da uđe naslov Golkonde jer imaju domaće, a u Srb hoće iako imaju domaće. Stvar je malo komplikovanija od proste potražnje jednog naslova ili samih ugovora. I to teško da se može ispraviti preko noći. Uostalom, ni u srpskim lancima nema drugih hrvatskih izdavača. Samo Fibra, kao što tamo ima ČK samo.

Al, pustite ovo da oni reše. Nisu tu ko zna koje pare u pitanju, nego eventualno 40ak Fibri koje bi se prodale kod nas paralelno...
I koje će se siguran sam prodati, bilo zabrane ili ne. Znači problem bude u 40ak Golkondinih kojih će se manje prodati zbog Fibre. A to je 500-600e zarade...

Ali, zbog ovih stvari se treba dodati klauzula otvorene prodaje za dati jezik i nema zabune...


Resistance is futile.

Edited by - borg on 27/09/2022 11:46:42
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29261 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/09/2022 : 12:07:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Fibra nema u ugovoru worldwide, nego Croatia, tako je. Čisto zato što je to njima špranca, a ja nikad nisam tražio da se promijeni, jer mi to nikad nije bilo bitno/potrebno. Sad će se u Fibrine ugovore dodati worldwide i problem riješen.



Trouble will find me
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2737 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 27/09/2022 : 13:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Fibra nema u ugovoru worldwide, nego Croatia, tako je. Čisto zato što je to njima špranca, a ja nikad nisam tražio da se promijeni, jer mi to nikad nije bilo bitno/potrebno. Sad će se u Fibrine ugovore dodati worldwide i problem riješen.





Posteno
Go to Top of Page
Page: of 170 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000