forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Golconda - službena tema
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 170

Markos
Webmaster



Croatia
29261 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/09/2022 : 13:28:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Aman, pustite se toga više. Markos je rekao lepo da nije tražio to širom sveta, nego ima ugovor za hrvatski jezik na hrvatskoj teritoriji.
Na osnovu toga je Golkonda kupila prava. Jer je (naivno) zaključila da neće imati konkurenciju na srpskoj teritoriji.
Pomalo naivno je za očekivati da neko ima komplet od 250 kolorki a 251. će da preskoči i kolekciju popuni sa Golkondinim izdanjem.

Verujem da je tu i Markos postupio naivno jer plaćanje te klauzule je ili ništa ili nešto minimalno preko.
A i Golkonda ako veruje da oni koji žele kolorku neće je i nabaviti, taman postojala zabrana za dati naslov.


Ma ne košta ništa to worldwide, naravno, samo treba tražiti.

quote:
Originally posted by borg
A i mi pričamo o ukupnom tiražu od 1000 i kod jednih i kod drugih. Na 10M ljudi u dve države, plus Crna Gora, Makedonija, Slovenija, BiH...
Može Golkonda da tuži Fibru. Al plašim se da neće ništa dobiti time. To je njihovo, neka se oni dogovaraju ili svađaju van javnosti.


Što se mene tiče, nije stvar para, nego principa. I naravno da Golconda neće ništa dobiti time. Jer, ako sam dobro shvatio ovo što je napisao, Golconda neće tužiti Fibru, nego knjižare koje prodaju to Fibrino izdanje u Srbiji. To će onda sigurno značajno pridonijeti prijateljskim i poslovnim odnosima između Golconde i tuženih knjižara, te će nakon te tužbe Golcondina prodaja naglo buknuti.

quote:
Originally posted by borg
Ono, jest da nije fer da u Cro knjižare neće da uđe naslov Golkonde jer imaju domaće, a u Srb hoće iako imaju domaće. Stvar je malo komplikovanija od proste potražnje jednog naslova ili samih ugovora. I to teško da se može ispraviti preko noći. Uostalom, ni u srpskim lancima nema drugih hrvatskih izdavača. Samo Fibra, kao što tamo ima ČK samo.

Al, pustite ovo da oni reše. Nisu tu ko zna koje pare u pitanju, nego eventualno 40ak Fibri koje bi se prodale kod nas paralelno...
I koje će se siguran sam prodati, bilo zabrane ili ne. Znači problem bude u 40ak Golkondinih kojih će se manje prodati zbog Fibre. A to je 500-600e zarade...


Ma to su gluposti. Čovjek nema pojma o pojmu i onda smišlja teorije zavjere. Jer eto, kao, zla ŠK neće uzeti Golcondu. Buuu, pokvareni hrvati mrze srbe, hrvatski izdavači blokiraju prodaju srpskih izdanja. Samo kako je onda VČ ušao u Školsku knjigu? Školska knjiga ima 30 poslovnica u Hrvatskoj i vjeruj mi da je Veseli četvrtak prisutan u više njihovih poslovnica nego Fibra! I što sad, da ja idem napadati VČ da zbog njih mene nema u ŠK?!?!? Vjerojatno je netko tamo u ŠK procijenio da je njihovoj publici zanimljiviji jeftini VČ nego skupa Fibra i da će na tome više zaraditi i kraj priče. Njihov lanac, njihova odluka, njihova stvar.

quote:
Originally posted by borg
Ali, zbog ovih stvari se treba dodati klauzula otvorene prodaje za dati jezik i nema zabune...


Upravo tako.

Trouble will find me
Go to Top of Page

mmihoci
Senior Member

1074 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 27/09/2022 : 13:43:08  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Problem (koji zapravo i realno nije problem), Marko riješio "jednim potezom pera".

Nego, više bih volio da Golconda pojača ritam izlaženja Julie (pa makar je "prepisali" na Džuliju).

Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
916 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 27/09/2022 : 13:45:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
Markose, znači ti si izvozio svoja izdanja u Srbiju bez da si to smio po ugovoru? Ili sam pogrešno razumio šta stoji u ugovoru?

HOKA-HEY

Edited by - SPQRoma on 27/09/2022 13:49:12
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2673 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 27/09/2022 : 13:57:16  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Znaci problem je ispao sto Golconda drzi da se u HR koristi srpski jezik, a sa druge strane Fibra misli da je SRB deo HR...yugo 2022...

Ovo ce dovesti do toga da se prava kupuju za sve zemlje ex yu, kao sto je Beli Put radio sa DC-ijem, i Bukglib sa Kortom, a je za stripofile, citaoce, lose resenje...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29261 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/09/2022 : 13:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SPQRoma

Markose, znači ti si izvozio svoja izdanja u Srbiju bez da si to smio po ugovoru? Ili sam pogrešno razumio šta stoji u ugovoru?


Pogrešno si razumio.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11445 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 27/09/2022 : 14:07:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SPQRoma

Markose, znači ti si izvozio svoja izdanja u Srbiju bez da si to smio po ugovoru? Ili sam pogrešno razumio šta stoji u ugovoru?



Zar nije rečeno da su srpske striparnice/knjižare kupile Fibrina izdanja te da su ona nakon toga njihova, a ne više Fibrina?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2673 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 27/09/2022 : 14:10:29  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Na koncu iz svega ovoga ce Fibra izaci bolje, podrzace je forumasi, jer ne bezi od trzisne utakmice, ne brani nikome nista, a Golconda ce morati vise paznje da obrati na tehnicki aspekt izdanja, raditi kvalitetnije da bi parirala..
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
916 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 27/09/2022 : 14:15:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg
Pomalo naivno je za očekivati da neko ima komplet od 250 kolorki a 251. će da preskoči i kolekciju popuni sa Golkondinim izdanjem.


A Fibre kupuju samo likovi koji imaju komplete? Ne kupuju drugi kupci kojima se svidi strip, nego mora da ima kolekciju? Logično da je čovjek imao u vidu da svoje izdanje, za koje ima ugovor u Srbiji, zaštiti i da ono dođe do kupaca koji žele to izdanje. Naravno da ti ne možeš zabraniti nekome da na drugi način dođe do Fibre ili bilo kojeg drugog izdanja koje ga zanima.

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by SPQRoma

Markose, znači ti si izvozio svoja izdanja u Srbiju bez da si to smio po ugovoru? Ili sam pogrešno razumio šta stoji u ugovoru?


Pogrešno si razumio.



Hvala na odgovoru.

quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by SPQRoma

Markose, znači ti si izvozio svoja izdanja u Srbiju bez da si to smio po ugovoru? Ili sam pogrešno razumio šta stoji u ugovoru?



Zar nije rečeno da su srpske striparnice/knjižare kupile Fibrina izdanja te da su ona nakon toga njihova, a ne više Fibrina?



Nisi razumio šta sam pitao ili nisi htio da razumiješ. Pitao sam Markosa da li po ugovoru ima pravo da izvozi u Srbiju ili ne. Ako nema pravo, ne može ni da izvozi, odnosno striparnice i knjižare ne mogu da ga uvoze. Po ugovoru. A znamo da na našim prostorima mnogo toga ide mimo ugovora, zato sam mu i postavio to pitanje, bez želje da nekog provociram, nego da razjasnim situaciju koja mi je nejasna.

HOKA-HEY
Go to Top of Page

5ypo
Junior Member

Serbia
496 Posts

Member since 09/03/2017

Posted - 27/09/2022 : 14:40:18  Show Profile Show Extended Profile  Send 5ypo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor
...a Golconda ce morati vise paznje da obrati na tehnicki aspekt izdanja, raditi kvalitetnije da bi parirala..



Ove Golkonde koje ja imam su tehnicki savrsene. Jesu SC ali su super.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26653 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/09/2022 : 15:07:30  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Jednostavno je...
Golconda je novi izdavač koji je naišao na nekakve poteškoće i misli da su zakinuti na raznim stranama i sad gleda kako to predstaviti kao problem Hrvata i Srba i tako privući dio kupaca iz Srbije.
Pa im smeta šta hrvatske knjižare ne žele kupiti njihovo izdanje(zavjera),šta Fibra izvozi u Srbiju a piše only Croatia,šta im Mediatoon ne želi prodati prava...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 27/09/2022 : 15:36:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Jednostavno je...
Golconda je novi izdavač koji je naišao na nekakve poteškoće i misli da su zakinuti na raznim stranama i sad gleda kako to predstaviti kao problem Hrvata i Srba i tako privući dio kupaca iz Srbije.
Pa im smeta šta hrvatske knjižare ne žele kupiti njihovo izdanje(zavjera),šta Fibra izvozi u Srbiju a piše only Croatia,šta im Mediatoon ne želi prodati prava...


Dragi Jaki, kao i obično, svaka ti je pogrešnija, da budem kulturan, pa da ne kažem gluplja, od prethodne. Ali, znam da vam je svima tamo nekakvo tmurno vrijeme, pa ću ti razjasniti, ako budeš želeo da čuješ (u šta isto čisto sumnjam), čim se vratim sa mora, iz ove savršene zemlje, sa savršenom klimom čak i u ovo doba godine...

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40116 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 27/09/2022 : 15:58:39  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Koliko nepotrebnog....

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2673 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 27/09/2022 : 16:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Slazem se...Egipat je daleko od savrsene zemlje...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26653 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/09/2022 : 16:17:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golconda

Dragi Jaki, kao i obično, svaka ti je pogrešnija, da budem kulturan, pa da ne kažem gluplja, od prethodne. Ali, znam da vam je svima tamo nekakvo tmurno vrijeme, pa ću ti razjasniti, ako budeš želeo da čuješ (u šta isto čisto sumnjam), čim se vratim sa mora, iz ove savršene zemlje, sa savršenom klimom čak i u ovo doba godine...


Može biti...Kad se praviš tajanstven pa nešto kažeš i onda nećeš više da objašnjavaš pa evo opet si se predomislija pa ćeš pojasnit.
Iskreno,meni ni u džep ni iz džepa ovi vaši izdavački problemi ali kad se već krene s nečim javno onda bi trebalo biti otvoren za nekakva i pitanja pa makar ona bila i glupa/va.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7748 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 27/09/2022 : 18:21:52  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 5ypo

quote:
Originally posted by john connor
...a Golconda ce morati vise paznje da obrati na tehnicki aspekt izdanja, raditi kvalitetnije da bi parirala..



Ove Golkonde koje ja imam su tehnicki savrsene. Jesu SC ali su super.



Poštovana Golcondo

Zaliv Kanua ima iskrivljene korice (nisu ispresovane lepo posle štampe), a nisam ga mogao zameniti u AF, jer su im svi primerci takvi. Kako me to najviše nervira kod tvrdog poveza, nisam se usuđivao da nabavim neko vaše slično izdanje.

Razmišljao sam o nabavci albuma Zemlja bez zla, ali nema nikakvog previewa postavljenog, a nema na topiku ni naslova originala, kako bi se isti potražio na netu.

Poradite malo na ovim stvarima, pa će i prodaja biti bolja, nije sve u konkurenciji.

Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7748 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 27/09/2022 : 18:23:34  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Durango je sasvim dobar, da pomenem i to.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2673 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 27/09/2022 : 19:05:09  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Evo na to sam mislio, slazem se sa Aleksom, meni na Durangu se odlepio povez od korica, samo se drze na forzecu...i ja sa skepsom uzimam hc...a Fibra je naravno tehnicki savrsena, znaci vecina nas ce se odluciti na Fibru jer znamo sta kupujemo...
Sutra mi stize Zemlja bez zla, pa cu ostaviti utiske...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25191 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 27/09/2022 : 19:07:11  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Koja rasprava i stvaranje problema tamo gde ih nema. Ovo me podseća na vreme kad je Beli put kretao. Ali dobro, tadašnje rasprave su bile iz drugih (?) poriva.

Bezveze vam sve ovo.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3260 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 27/09/2022 : 19:42:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor


Sutra mi stize Zemlja bez zla, pa cu ostaviti utiske...


Ostavi obavezno, baš to što nema previewa me sprečava da ga uzmem. A uživo nemam gde da ga vidim.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4021 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 27/09/2022 : 20:12:08  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golconda

quote:
Originally posted by jaki

Jednostavno je...
Golconda je novi izdavač koji je naišao na nekakve poteškoće i misli da su zakinuti na raznim stranama i sad gleda kako to predstaviti kao problem Hrvata i Srba i tako privući dio kupaca iz Srbije.
Pa im smeta šta hrvatske knjižare ne žele kupiti njihovo izdanje(zavjera),šta Fibra izvozi u Srbiju a piše only Croatia,šta im Mediatoon ne želi prodati prava...


Dragi Jaki, kao i obično, svaka ti je pogrešnija, da budem kulturan, pa da ne kažem gluplja, od prethodne. Ali, znam da vam je svima tamo nekakvo tmurno vrijeme, pa ću ti razjasniti, ako budeš želeo da čuješ (u šta isto čisto sumnjam), čim se vratim sa mora, iz ove savršene zemlje, sa savršenom klimom čak i u ovo doba godine...


Što se vraćaš kad je sve tako savršeno ????
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4021 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 27/09/2022 : 20:18:16  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Potpuno nepotreban potez Golconde... Šteta što se ide ovako jer može donijeti puno više štete nego koristi. Nema potrebe za tim. Ja i kad imam izbora se uglavnom odlučujem za Fibrina izdanja. Jezik je tu najmanje bitan faktor. Jednostavno, provjerena je to kvaliteta. S druge strane, bez razmišljanja sam uzeo Okružen mrtvima i Propovjednika od Darkwooda. Nisam primjetio da je zbog toga Fibra propala ili da ne mogu Marka pogledat u oči zbog izdaje...
Go to Top of Page

dovlajoe
Junior Member



Serbia
371 Posts

Member since 11/01/2019

Posted - 27/09/2022 : 22:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Send dovlajoe a Private Message  Reply with Quote
Pratio sam ovu raspravu koja je počela još na forumu ČK najavljuje. Moram da primetim da nije primereno da se izdavač na svojoj službenoj temi članu foruma Jaki, koji je od početka učestvovao u raspravi sa vidljivo izraženim neutralnim stavom i konstruktivnim pitanjima i jednoj i drugoj strani, obraća na vrlo prizeman način sa elementima kiča.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
2060 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 27/09/2022 : 23:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Jaki je provokator. Prilično inteligentno to radi. Upoznaćeš forumaše. Tek si došao.
Prebacivanje rasprave na nacionalnu osnovu mu je uža specijalnost. Bilo je situacija kada to preraste u cunami, ako li se neko toga prihvati, kao što je bilo sa izdanjem jednog stripa koji se bavi temom Kosova.

Resistance is futile.

Edited by - borg on 27/09/2022 23:40:28
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9606 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 27/09/2022 : 23:55:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
kako tek dosao? covek se bukv. godinu dana pre tebe regovao na forum!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26653 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/09/2022 : 00:16:34  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Takvi sam zaključak izvuka od golcondinog priopćenja;kriva fibra,kriv bookglobe,krive hr.knjižare.


Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 170 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000