forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Golconda - službena tema
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 170

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7704 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 28/09/2022 : 00:35:05  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
Golconda, udrite vi po juliji, pricama, granici, odesi, niku i ostalim bonelli junacima, u medjuvremenu je krenulo i par novih: nero, zombicide, eternity, 10 oktobar, simulacri...tu necete imati konkurenciju...ovi francuzi su ionako bezveze.

Edited by - zlatan bihac on 28/09/2022 00:41:12
Go to Top of Page

panda
New Member



Serbia
254 Posts

Member since 30/10/2011

Posted - 28/09/2022 : 00:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Send panda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by SPQRoma

Markose, znači ti si izvozio svoja izdanja u Srbiju bez da si to smio po ugovoru? Ili sam pogrešno razumio šta stoji u ugovoru?


Pogrešno si razumio.



Samo da se prijavim da sam i ja pogresno razumeo :)

U delu ugovora koji smo videli pise da Golconda ima ekskluzivno pravo da objavi na srpskom i svoje izdanje na Srpskom prodaje sirom sveta. Ako uvoz Fibrinog albuma ugrozava prava koja je Golconda platila, to mora biti zato sto je i "Velikom rijekom uzvodno" - na srpskom. A onda ga Fibra ne sme prodavati ni u Hrvatskoj

Svakako budalastina, tj. previse se pokusava izvuci iz necega napisanog dosta pausalno.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7749 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 28/09/2022 : 01:03:29  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panda

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by SPQRoma

Markose, znači ti si izvozio svoja izdanja u Srbiju bez da si to smio po ugovoru? Ili sam pogrešno razumio šta stoji u ugovoru?


Pogrešno si razumio.



Samo da se prijavim da sam i ja pogresno razumeo :)

U delu ugovora koji smo videli pise da Golconda ima ekskluzivno pravo da objavi na srpskom i svoje izdanje na Srpskom prodaje sirom sveta. Ako uvoz Fibrinog albuma ugrozava prava koja je Golconda platila, to mora biti zato sto je i "Velikom rijekom uzvodno" - na srpskom. A onda ga Fibra ne sme prodavati ni u Hrvatskoj

Svakako budalastina, tj. previse se pokusava izvuci iz necega napisanog dosta pausalno.



Ugovor o pravima ne reguliše izvoz, nego izdavanje.

Kad bi se (teoretski) regulisao izvoz, morala bi svaka zemlja na svetu da bude obuhvaćena ugovorom, ne samo Srbija. A i svaki izvoznik. Ustvari, to bi morao biti ugovor na nivou država?
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
2061 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 28/09/2022 : 01:06:47  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

kako tek dosao? covek se bukv. godinu dana pre tebe regovao na forum!



Izgleda ni deset jezika ne pomaže da se pročita ono između redova.
Ajd, ne zezaj, znam da nisi bukvalista. Datumi nemaju veze sa onim što sam mu rekao. Uopšte se nije odnosilo na njegov registracioni staž na forumu. Niti mi je to palo na pamet.


A što se tiče ovog što vam nije jasno. Ja sam to ovako shvatio.
Markos nije prekršio ugovor. On prodaje na teritoriji Hrvatske. A DW, AF, Delfi itd otkupljuju i uvoze u Srbiju. Golkonda onda može da tuži distributivne lance. I dobije tužbu. Al onda je pitanje saradnje sa tim striparnicama i knjižarama.

Ja mislim da Golkonda ima velikog potencijala, dobre naslove bira, malo da unapredi finalni proizvod i može solidno da se lakta na tržištu. Al što se ovog tiče, glupo davati neke komentare. Najbolje bi bilo da oni to u tišini, bez publike srede.

Resistance is futile.

Edited by - borg on 28/09/2022 01:25:03
Go to Top of Page

panda
New Member



Serbia
254 Posts

Member since 30/10/2011

Posted - 28/09/2022 : 01:15:59  Show Profile Show Extended Profile  Send panda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Ugovor o pravima ne reguliše izvoz, nego izdavanje.




I ja bih pretpostavio da je tako, ali nisam strip izdavac. A pravu si, trebalo je da napisem "ako Fibrin album ugrozava prava koja je Golconda platila" bez spominjanja uvoza.
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
916 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 28/09/2022 : 09:20:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
Naravno da se ugovorom reguliše i gdje može/smije da se izvozi.

HOKA-HEY
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40116 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 28/09/2022 : 09:29:36  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Malo mi ovo sve bezveze. Lako sam se privikao na Fibrin standard i uvek sacekam njihovo pre nego bilo koje drugo, jezik ne igra ulogu. Isto tako uzimam Golkondine trobroje pre nego Libellus. Te zezancije oko trzista na mene uopste ne uticu. Ukoliko i nekad dodje do te restrikcije, a Markos rece da nece, bilo bi mi samo teze da dodjem do svojih stripova ali nije nista neresivo. Isto tako nekom u HR do Golkondinih ili VC i sl.

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29261 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/09/2022 : 09:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SPQRoma

Naravno da se ugovorom reguliše i gdje može/smije da se izvozi.


Pretpostavljam onda da u Golcondinim ugovorima za Nick Raidera, Magico Vento, Natan Nevera itd itd pod teritorij isto stoji worldwide?

Trouble will find me
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6229 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 28/09/2022 : 10:00:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja čitam te komentare tipa ''jezik mi ne smeta'' i slično i ne vjerujem što čitam.

Ništa, TLN je tu temu davnih dana obradio na naravno najbolji mogući način:


Nele i Perhan

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 28/09/2022 10:07:45
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9606 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 28/09/2022 : 10:16:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

quote:
Originally posted by Lord Vader89

kako tek dosao? covek se bukv. godinu dana pre tebe regovao na forum!



Izgleda ni deset jezika ne pomaže da se pročita ono između redova.
Ajd, ne zezaj, znam da nisi bukvalista. Datumi nemaju veze sa onim što sam mu rekao. Uopšte se nije odnosilo na njegov registracioni staž na forumu. Niti mi je to palo na pamet.


o borže, pa ne možeš tako da posluješ po forumu, ćitajući tako i učitavajuci samo ono što tebi odgovara u datom kontekstu!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



451 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 28/09/2022 : 10:16:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Nego, jesu ugovori o licencnim pravima javno dostupni? Jer mene tu najviše čudi da vlasnik licence koji ima jedan ugovor s Fibrom drugoj firmi govori detalje tog ugovora...
Go to Top of Page

mmihoci
Senior Member

1074 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 28/09/2022 : 10:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Odoakar

Nego, jesu ugovori o licencnim pravima javno dostupni? Jer mene tu najviše čudi da vlasnik licence koji ima jedan ugovor s Fibrom drugoj firmi govori detalje tog ugovora...



Da li je nešto tajno ili ne, bi također trebalo biti dio Ugovora.
Pogledaj samo svoj Ugovor o radu.
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



451 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 28/09/2022 : 13:33:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Taj dio se regulira Pravilnikom o radu i Pravilnikom o poslovnoj i profesionalnoj tajni. Barem u firmi gdje radim.
Go to Top of Page

mmihoci
Senior Member

1074 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 28/09/2022 : 13:41:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Odoakar

Taj dio se regulira Pravilnikom o radu i Pravilnikom o poslovnoj i profesionalnoj tajni. Barem u firmi gdje radim.




Onda imaš u svom Ugovoru o radu "naslanjanje" na neki članak u Pravilnicima o tajnosti podataka.

Mada, tajnost ne treba biti dio bilokakvog Ugovora.
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2434 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 28/09/2022 : 13:52:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
Prilično žalostno je da su ljudi spremni na svađu kod posla u vrijednosti od par stotina eura i nije moguć džentlmenski dogovor a svojevremeno su gubili 100.000e eura u distribuciji kot striparnica i knjižara.

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo

Edited by - BiDi on 28/09/2022 13:54:58
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29261 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/09/2022 : 15:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Što reći, koju posluku porati?
Žalosno je samo da ti iz tih činjenica koje si naveo ne možeš shvatiti da nije u pitanju novac nego princip.
Golconda bi zabranila Fibri ono što sama radi: prodaju svog izdanja u susjednoj zemlji, gdje netko drugi ima prava. Ali, kao, oni imaju worldwide prava, pa oni mogu.
Dobro, ja nisam tražio worldwide prava jer nisam mislio da mi trebaju, ali to ionako ne košta ništa, sad ću ih dobiti i kraj priče.
Džentlmenski dogovor? Pa ja sam pustio Golcondi da prodaje i "Zaliv kanua" i "Svi do poslednjeg" u Hrvatskoj. Iako su ih objavili su prije mene, iako ja imam prava za Hr. Nisam ni A rekao, uredno su bila u prodaji, i još uvijek jesu. Ako to nije džentlemenski, što onda jest?

Trouble will find me
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1149 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 28/09/2022 : 15:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Umjesto džentlmenski reklo bi se dogovor iznimne gospode.

Edited by - petarStripovi10 on 28/09/2022 15:23:15
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2841 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 28/09/2022 : 15:54:46  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos


Golconda bi zabranila Fibri ono što sama radi: prodaju svog izdanja u susjednoj zemlji, gdje netko drugi ima prava.



Ma samo neka prodaju. I tako po kvaliteti izdanja nisu neka ozbiljna konkurencija hrvatskim izdavačima s kojima se preklapaju u programu - Fibri i Libellusu.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26657 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/09/2022 : 16:07:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by SPQRoma

Naravno da se ugovorom reguliše i gdje može/smije da se izvozi.


Pretpostavljam onda da u Golcondinim ugovorima za Nick Raidera, Magico Vento, Natan Nevera itd itd pod teritorij isto stoji worldwide?


Tuše

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1022 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 28/09/2022 : 16:18:39  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by Markos


Golconda bi zabranila Fibri ono što sama radi: prodaju svog izdanja u susjednoj zemlji, gdje netko drugi ima prava.



Ma samo neka prodaju. I tako po kvaliteti izdanja nisu neka ozbiljna konkurencija hrvatskim izdavačima s kojima se preklapaju u programu - Fibri i Libellusu.



J*bte nisu konkurencija Libelusu - nisu jer ni ne pokusavaju Boneli u tvrdim koricama - a celi forum place za kiosk Mister Noom od prve epizode hronoloski, Mister Noa nigde ga nema.

Daj Markose uzmi pilota i da to skinemo sa dnevnog reda
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4021 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 28/09/2022 : 21:25:01  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by Markos


Golconda bi zabranila Fibri ono što sama radi: prodaju svog izdanja u susjednoj zemlji, gdje netko drugi ima prava.



Ma samo neka prodaju. I tako po kvaliteti izdanja nisu neka ozbiljna konkurencija hrvatskim izdavačima s kojima se preklapaju u programu - Fibri i Libellusu.


Jesi siguran u to što pričaš ???? Na stranu sve ovo, ali Golconda ima vrhunski odrađene stripove. I po pitanju dizajna i po pitanju prevoda i po pitanju papira,uveza.... I to mogu potvrditi svi koji su od njih uzeli makar jedan strip.
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2841 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 28/09/2022 : 21:38:15  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by Markos


Golconda bi zabranila Fibri ono što sama radi: prodaju svog izdanja u susjednoj zemlji, gdje netko drugi ima prava.



Ma samo neka prodaju. I tako po kvaliteti izdanja nisu neka ozbiljna konkurencija hrvatskim izdavačima s kojima se preklapaju u programu - Fibri i Libellusu.


Jesi siguran u to što pričaš ???? Na stranu sve ovo, ali Golconda ima vrhunski odrađene stripove. I po pitanju dizajna i po pitanju prevoda i po pitanju papira,uveza.... I to mogu potvrditi svi koji su od njih uzeli makar jedan strip.


100 %
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17775 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/09/2022 : 21:39:29  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Ja sam za realnu kapitalisticku bitku dvije tvrtke i nek jaca i sposobnija pobijedi
Ali poslije nema suplje mi to radimo tbog vas
Ne radite...to nije osnov kapitalizma

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4021 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 28/09/2022 : 21:57:38  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by Markos


Golconda bi zabranila Fibri ono što sama radi: prodaju svog izdanja u susjednoj zemlji, gdje netko drugi ima prava.



Ma samo neka prodaju. I tako po kvaliteti izdanja nisu neka ozbiljna konkurencija hrvatskim izdavačima s kojima se preklapaju u programu - Fibri i Libellusu.


Jesi siguran u to što pričaš ???? Na stranu sve ovo, ali Golconda ima vrhunski odrađene stripove. I po pitanju dizajna i po pitanju prevoda i po pitanju papira,uveza.... I to mogu potvrditi svi koji su od njih uzeli makar jedan strip.


100 %


Pričaš potpune gluposti... Ili nisi držao u ruci niti jedan njihov strip ili si samo pokvarena osoba.... Vjerovatno i jedno i drugo. Ljudi rade više nego dobre stripove bez obzira na ovu sada epizodu.
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2841 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 28/09/2022 : 22:12:15  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by Markos


Golconda bi zabranila Fibri ono što sama radi: prodaju svog izdanja u susjednoj zemlji, gdje netko drugi ima prava.



Ma samo neka prodaju. I tako po kvaliteti izdanja nisu neka ozbiljna konkurencija hrvatskim izdavačima s kojima se preklapaju u programu - Fibri i Libellusu.


Jesi siguran u to što pričaš ???? Na stranu sve ovo, ali Golconda ima vrhunski odrađene stripove. I po pitanju dizajna i po pitanju prevoda i po pitanju papira,uveza.... I to mogu potvrditi svi koji su od njih uzeli makar jedan strip.


100 %


Pričaš potpune gluposti... Ili nisi držao u ruci niti jedan njihov strip ili si samo pokvarena osoba.... Vjerovatno i jedno i drugo. Ljudi rade više nego dobre stripove bez obzira na ovu sada epizodu.


Laki malo si mi nervozan...ili ti se samo opet utvaraju prevare na aukcijama

Već ako nisi čitao moje ranije postove, a vezano za moje primjedbe mogao si prije nego dođeš "trkeljati" po forumu da pročitaš barem stranicu, dvije ovog topica a vezano za tehničke primjedbe koje su kupci primijetili. To ti je znaš, opća kultura na forumu.

Ali dobro, tebi opraštam.

Edited by - logo111 on 28/09/2022 22:12:49
Go to Top of Page
Page: of 170 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.48 seconds. Snitz Forums 2000