forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Strip caffe - Idete li na festivale stripa?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 16

Bokoja
New Member



137 Posts

Member since 26/11/2020

Posted - 13/03/2023 : 22:10:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Bokoja a Private Message  Reply with Quote
Ovo je dobro pitanje, i danas, u vremenu hiperprodukcije bi se moglo postaviti o svemu, ne samo o stripu. U nekom podkastu je Galeb pričao baš o toj kakofoniji i dostupnosti sadržaja, i tu je imao baš dobar zaključak koliko su neophodni urednici.

Neko, u čiji ukus verujem će poslušati 1000 albuma, i servirati slušaocima svoj uži izbor. Ja nemam vremena da preslušam tih 1000 albuma. Isto tako i za strip. Tolika je hiperprodukcija, da meni zaista znači da neki urednik/izdavač, u čiji ukus verujem, prvo probere iz mora stripova ono najznačajnije, i još ponudi zavire, i onda je meni lako da od 1000 stripova tog izdavača izaberem 350 koji mi ostaju u kolekciji.

Druga bitna stvar danas je kontinuitet. Baš kao što znaš da recimo neki podkast, vlog, emisija, nebitno, ide jednom sedmično, kod nekih izdavača tako znaš kad izlaze nove ture, u kom mesecu su tematske, znaš kad je pauza i imaš taj ritam godinama kao potrošač. Uzalud od nekog izdavača imam 90% kataloga, ako je izdao 10 stripova random u 10 godina. Poverenje se stiče.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11087 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 13/03/2023 : 22:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Jbte nije to "naziv" nego ime tvrtke, Forum, Forum/Marketprint pa razlaz i ostane Marketprint. ;-)

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7930 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 13/03/2023 : 22:15:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
e, ako se radi o jedanaestom albumu, onda to nije tako skupo, jer je to sigurno negdje oko 1983.-84.-85., a tada su zs i lms bili 30, 45 i 70 dinara
za prve brojeve iz 1980. je meni u magli cifra od 120 ili 150 dinara ili tu negdje

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11087 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 13/03/2023 : 22:17:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Renky

@ivanl
Da, bili su poprilično skupi.
Sudeći po informacijama sa zadnjih korica Stripoteka ( što je relevantan podatak ) čak skoro tri puta skuplji od tvrdokoričenih albuma Asterixa i TT.
Jedino, ova kiosk izdanja išla su kasnije, dosta kasnije… 1990. i bila su više uzimanje novaca nego reklama🤣🤣🤣🤣



Evo za usporedbu, (a znam to tocno), Asterix i Talicni tom su im u tvrdim koricama isli za 180 dinara, dok je 'meki' Princ Valiant kurio 360 din. Znaci tocno duplo vise.


Triba samo pogledati datum na Stripotekama sa ovim cjenicima i možemo točno znati i vrime.
Da, kao što san i napisa, skoro tri puta su bili skuplji... Uspoređujem HC izdanja... jer je ono koštalo 500 dinara, znači tri Asterixa za 540 dinara.
Ali općenito, šuplja je priča da su kiosk izdanja bila jeftina... ona nisu bila skupa. Bila su pristupačna ali ne baš svima i tribalo je ipak malo užicati pored džeparca da bi se moglo kupiti koji komad više.
I da, tako su nas zajebavali sa reprintima tamo od sredine ( a i nešto ranije ) osamdesetih da se i sad naživciram.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11087 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 13/03/2023 : 22:29:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

e, ako se radi o jedanaestom albumu, onda to nije tako skupo, jer je to sigurno negdje oko 1983.-84.-85., a tada su zs i lms bili 30, 45 i 70 dinara
za prve brojeve iz 1980. je meni u magli cifra od 120 ili 150 dinara ili tu negdje



Šokirat ćeš se koliko si falija... Broj 11 izaša je 1990. U drugoj polovini.
Ova reklama sa cijenama nalazi se na broju dva kiosk izdanja a ono je objavljeno u šestom misecu 1990.
E sad pronađi koliko su ZSS i LMS tada koštali pa imaš usporedbu. Jer bila je i neka devalvacija pa ima naprasnih promina cijena.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17684 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/03/2023 : 22:36:02  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Ima li previse stripova
Ima
Sto ciniti
Ne kupovat

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15713 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/03/2023 : 23:02:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Jbte nije to "naziv" nego ime tvrtke, Forum, Forum/Marketprint pa razlaz i ostane Marketprint. ;-)



E. To san i reka. Napisa.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11087 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 13/03/2023 : 23:11:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl
u pocetku se izdanje zvalo Forum/Jugoslavija


Nisi, ali si pretpostavljam mislija... a ja cjepidlačim

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15713 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/03/2023 : 23:15:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Znan da znan. Znan da znas.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7930 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 13/03/2023 : 23:18:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by ken2

e, ako se radi o jedanaestom albumu, onda to nije tako skupo, jer je to sigurno negdje oko 1983.-84.-85., a tada su zs i lms bili 30, 45 i 70 dinara
za prve brojeve iz 1980. je meni u magli cifra od 120 ili 150 dinara ili tu negdje



Šokirat ćeš se koliko si falija... Broj 11 izaša je 1990. U drugoj polovini.
Ova reklama sa cijenama nalazi se na broju dva kiosk izdanja a ono je objavljeno u šestom misecu 1990.
E sad pronađi koliko su ZSS i LMS tada koštali pa imaš usporedbu. Jer bila je i neka devalvacija pa ima naprasnih promina cijena.



ma zaboravio sam na to skidanje nula, pa sam po cijeni nekako smjestio to ranije
koliko se sjećam, prva tri ili četiri su izašla brzo jedan za drugim, a onda je bila pauza
u svakom slučaju, zs 961 je koštao 100.000 dinara, a 972 10 dinara
valijant broj 11 je u cijeni od 360 dinara očito bio u tom periodu kad je ante marković to sve srezao za 4 nule

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11087 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 13/03/2023 : 23:19:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Znan da znan. Znan da znas.


A u stvari samo želin izazvati Savića da me izbaci sa topika

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39693 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 14/03/2023 : 09:49:07  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Kad se vidimo porazgovaracemo o provokacijama :D

Ovaj topic stvarno treba da bude interesantna prica forumasa. Imam za koji dan vec jednu novu temu da postavim. Za sada mi je bas zanimljivo da citam sta ljudi pisu. Fali izgleda malo neobaveznog i neukalupljenog razgovora o stripovima. Mene vise zanima ovo sto pisu ljudi kako su poceli, kakav su put imali itd. nego recenzija o stripu.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39693 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 15/03/2023 : 08:22:48  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Koliko imate stripova? Skupljate li starudije ili samo novitete? Koliko planirate da imate u kolekciji?
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9262 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 15/03/2023 : 08:41:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Previše/premalo - ovisi kad me pitaš.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29924 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 15/03/2023 : 08:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Pedesetak stripova imam u kolekciji, skupljam samo Tex klasik i to jedino planiram imati u kolekciji.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1396 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 15/03/2023 : 09:03:15  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Koliko imate stripova? Skupljate li starudije ili samo novitete? Koliko planirate da imate u kolekciji?



Onako od oka, reka bi oko 1500, s knjigama i vise. Negdje imam listu...
Stanje mi nije nuznost, ima tu i rasparanih bonellija iz dana slobodne, ima i noviteta.

Planova za kolekciju nemam. Ne kupujem da imam, nego sto volim i sto znam da cu citati opet, bilo za godinu, dvi ili deset.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1280 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 15/03/2023 : 09:33:15  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Sawitchu kakva su to nefer pitanja? :)

Bas sam ovih dana razmisljao o tome… kako da resim sve vise akutan problem. Neka ideja je da se otarasim sto vise bonelija ( ali u principu kao i nemam toliko) i izdanja koja nisu na srpskom ili hrvatskom a takva imam poprilicno recimo polovina ukupne kolekcije

medju tim stranim je dosta humoristicnih stripova kojih se ne mora imati 100 dovoljno je 10 :) . Ima tu i raznih revija sa fantomom, modesti koje nije bas moranje imati.Ima tu i diznija kog bi se u principu mogao dobrim delom otarasiti.

Uteha je da taj strani deo kolekcije (meni zapravo domaci) nije skoro uopste narasao od kad je krenuo "show" sa koronom.

Albume koje imam na srpskom i hrvatskom nije u planu da se otarasim jer mi se skoro svi svidjaju i nadam ih se procitati jos jednom barem. Druga strana medalje je da mi se zadnjih godina u Srbiji i jos jednoj zemlji nakupilo puno takvih albuma koje trebam doslepati… tako da kad to dodje ovamo - zbog kucnog mira bolje da sam se neceg otarasio :). Jer vec je situacija takva da cesto nastaje situacija da kad zelim staviti neki strip negde nema pametnog mesta za to nema :).

Sem stripova imam i poprilicno knjiga ajde recimo da je to samo 10-15 % uporedjujuci sa brojem stripova.

Nisam zapravo odgovorio na neka od sawitchevih pitanja.

Starudije nabavljam samo ako je povoljno. Inace uglavnom novitete ili polu-novitete.

Uglavnom nikada nisam vodio tacnu evidenciju koliko stripova imam ali ajde recimo jedna ovakva procena - po 200 srpskih i hrvatskih stripova godisnje + 400 stranih ( sa veoma razlicitim brojem strana) zadnjih 15 godina = 9000 komada :)

zvuci dosta realno mada moze biti i 15000

Verovatno bi dosta bezbolno skresao tih 9000 na 4500. … da li bi mogao smanjiti na 1000?
Mogao bi sigurno… kad samo pomislim na ljude koji su nekada… ili izgubili sve ili morali da prodaju sve…

Od cega bi mi se sastojala ta kolekcija od 1000 stripova o tone mozemo drugom prilikom :)

Imam razlog vise za ovoliko broj stripova sem sindeom hrcka ali taj nikome sem meni nema znacaj.

Jel procitao neko do kraja? Nije ? Dobro :)

Shvatio sam da mi Sclavi dosta ide na nerve sa svojim pi*darijama i filozofiranjem.

Edited by - matori paraliticar on 15/03/2023 13:32:35
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46661 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/03/2023 : 09:39:08  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Koliko imate stripova? Skupljate li starudije ili samo novitete? Koliko planirate da imate u kolekciji?



Oko 600 komada. Ne racunam stare iz juge, zs /lms i jos neke koji su mi na drugom mistu.
Tih je negdi oko 300.
Ovih 600 su uglavnom Fibre,Tex,DD,AF, Teller i Zagor.
Ne planiran nista pretjerano vise kupovat.
Eventualno ako pogodin sedmicu na lotu uzea bi veci stan i komplet ZS LMS cisto iz nostalgije.


depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46661 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/03/2023 : 09:42:38  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Sawitchu kakva su to nefer pitanja? :)

Bas sam ovih dana razmisljao o tome… kako da resim sve vise akutan problem. Neka ideja je da se otarasim sto vise bonelija ( ali u principu kao i nemam toliko) i izdanja koja nisu na srpskom ili hrvatskom a takva imam poprilicno recimo polovina ukupne kolekcije

medju tim stranim je dosta humoristicnih stripova kojih se ne mora imati 100 dovoljno je 10 :) . Ima tu i raznih revija sa fantomom, modesti koje nije bas moranje imati.Ima tu i diznija kog bi se u principu mogao dobrim delom otarasiti.

Uteha je da taj strani deo kolekcije (meni zapravo domaci) nije skoro uopste narasao od kad je krenuo "show" sa koronom.

Albume koje imam na srpskom i hrvatskom nije u planu da se otarasim jer mi se skoro svi svidjaju i nadam ih se procitati jos jednom barem. Druga strana medalje je da mi se zadnjih godina u Srbiji i jos jednoj zemlji nakupilo puno takvih albuma koje trebam doslepati… tako da kad to dodje ovamo - zbog kucnog mira bolje da sam se neceg otarasio :). Jer vec je situacija takva da cesto nastaje situacija da kad zelim staviti neki strip negde nema pametnog mesta za to nema :).

Sem stripova imam i poprilicno knjiga ajde recimo da je to samo 10-15 % uporedjujuci sa brojem stripova.

Nisam zapravo odgovorio na neka od sawitchevih pitanja.

Starudije nabavljam samo ako je povoljno. Inace uglavnom novitete ili polu-novitete.

Uglavnom nikada nisam vodio tacnu evidenciju koliko stripova imam ali ajde recimo jedna ovakva procena - po 200 srpskih i hrvatskih strioova godisnje + 400 stranih ( sa veoma razlicitim brojem strana) zadnjih 15 godina = 9000 komada :)

zvuci dosta realno mada moze biti i 15000

Verovatno bi dosta bezbolno skresao tih 9000 na 4500. … da li bi mogao smanjiti na 1000?
Mogao bi sigurno… kad samo pomislim na ljude koji su nekada… ili izgubili sve ili morali da prodaju sve…

Od cega bi mi se sastojala ta kolekcija od 1000 stripova o tone mozemo drugom prilikom :)

Imam razlog vise za ovoliko broj stripova sem sindeom hrcka ali taj nikome sem meni nema znacaj.

Jel procitao neko do kraja? Nije ? Dobro :)



Jesan.
Pretpostavljan da imas kucu ili ogromni stan?
Ili ukucane drzis u podrumu?


depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24868 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 15/03/2023 : 09:44:29  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Koliko imate stripova? Skupljate li starudije ili samo novitete? Koliko planirate da imate u kolekciji?



Ovako iz glave (sa posla):

1200 ZS/LMS
Zagor extra sve
Zagor redovna LU sve
MN SA/LU sve
DD ZS sve
MM LMS sve
MN LL do broja 104?
AF razne edicije oko 100kom
Italijanski Bonelli oko 200kom
Mark LU sve
Tex SA/LU sve
Razne strip revije (Stripoteka, Eks, Gigant i ostali) oko 300 komada
I oko 100-150 BD albuma raznih izdavača
PZ (ako se računa) oko 1000 komada

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 15/03/2023 09:46:44
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12696 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 15/03/2023 : 09:52:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Ovaj topic stvarno treba da bude interesantna prica forumasa. Imam za koji dan vec jednu novu temu da postavim. Za sada mi je bas zanimljivo da citam sta ljudi pisu. Fali izgleda malo neobaveznog i neukalupljenog razgovora o stripovima. Mene vise zanima ovo sto pisu ljudi kako su poceli, kakav su put imali itd. nego recenzija o stripu.


Ovdje imaš jako dobru temu, ispovijest forumaša kako su počeli, doživljaji, nađe se jako dobrih priča, pomalo zaboravljen topic: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=38125
Vidim da si u njemu svojedobno i prvi komentirao tada :)

I onda čitaš i čitaš i naiđeš na ovaj šokantan post iz iste te teme, odnosno priču (ovaj quotani dio Samotnjakova posta): http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=38125&REPLY_ID=1504162

Nikad ne čitam tako dugačke postove, ali ovo je tako zanimljivo da nisam mogao prestati dok ne dođem do kraja posta.

quote:
Originally posted by sawitch

Koliko imate stripova? Skupljate li starudije ili samo novitete? Koliko planirate da imate u kolekciji?


Ne znam točnu brojku stripova, ali tu su:

Zagor kiosk (sve što je izašlo dosad, sve edicije)
Kapetan Miki (kompletna LU kolekcija)
Komandant Mark (kompletna kolekcija, kombinacija LU i ZS)
Mali Rendžer (sve dosad od Ludensa, još samo 12-13 godina do kraja)
Veliki Blek (sve dosad od Ludensa)
Nick Raider (sve dosad od LL-a)
Mister No (sve dosad od LL-a kolornog izdanja - nadam se da će to ići barem do #200-te epizode)

edit:

Živi mrtvaci (sve 4 knjige od Fibre)
Eternaut (ono drugo izdanje)
Luka (svih 6 dosad od Strip-agenta)

Strike first. Strike hard. No mercy.

Edited by - ReemCP on 15/03/2023 10:02:47
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1280 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 15/03/2023 : 09:57:10  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:

Jesan.
Pretpostavljan da imas kucu ili ogromni stan?
Ili ukucane drzis u podrumu?


Sta ja znam da nije stripova bio bi zivotni prostor veci od proseka .. al ovako :)

ukucane na tavan ? hm dobra ideja!! dva problema resena u jednom zamahu :)

salu na stranu.. ima ponekad gundjanja ali nista toliko strasno, znala je zena sta je ceka.. deca doduse nisu :)

@ReenCP bas nista od albuma nemas? Prilicno cool ali pomalo steta
edit: ah sad si dodao barem nesto :)
kolorka western bi ti verovatno fino legla.

Shvatio sam da mi Sclavi dosta ide na nerve sa svojim pi*darijama i filozofiranjem.

Edited by - matori paraliticar on 15/03/2023 10:04:55
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12696 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 15/03/2023 : 10:04:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

@ReenCP bas nista od albuma nemas? Prilicno cool ali pomalo steta


Dodao sad još ovo:

Živi mrtvaci (sve 4 knjige od Fibre)
Eternaut (ono drugo izdanje)
Luka (svih 6 dosad od Strip-agenta)

Ma bilo je toga još dosta, ali morao sam napraviti duboki rez
quote:
Originally posted by matori paraliticar

kolorka western bi ti verovatno fino legla.


Imao sam ti ja donedavno Pogrebnike od Fibre, pa onaj cool serijal Bouncer (mislim da je CRŠ to radio, ako se sjećam) i dosta toga, ali kad je došla korona i kad nije bilo posla, bio sam prisiljen puno toga rasprodati i onda sam si rekao, ostavit ću si "samo" ova kiosk izdanja koja imam pretežito u kolekciji. Iako je i to možda puno, ali teško se riješit tih nekih junaka.

Što bi rekao jedan poznat forumaš ovdje, ne traže jist i pit

Strike first. Strike hard. No mercy.

Edited by - ReemCP on 15/03/2023 10:11:35
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17684 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 15/03/2023 : 11:17:45  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Sve redovne dilane imam dakle oko 400
Sve stare nik rajder oko 40
Mm vc debeljuce sve
75 zutih alan fordova
Nesto malo novi lms i novi zs mozda 50
Sve kiosk natane koje prodajem
Prodao maksmagnusa

I ovo je previse

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 15/03/2023 : 11:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message  Reply with Quote
Oko 1000 stripova trenutno. Do pre 2 godine sam imao i oko 300 Libelusa i Fibri ali sam ih prodao.
Inače kroz kolekciju je u ovih 40 godina striparenja prošao petocifreni broj stripova.
Sada samo novi stripovi. Kada (i ako izađe novija i bolja verzija nekog stripa menjam staro).
Srećom sin se priključio sakupljanju i čitanju stripova i polako preuzima kolekciju.
Prostor je uvek problem jer imam i par hiljada knjiga...

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 16 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.9 seconds. Snitz Forums 2000