forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovski ratovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 135

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13447 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 30/03/2023 : 13:00:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Betmen987

Ma niko se ne buni ni za šta. Kad je benzin poskupeo prošle godine, svi požurili da sipaju, da ne poslupi još više :D
Al došlo je do tačke da nema nazad. Svi smo u govnima i samo je pitanje da li će sve otići u kur brzo ili malo sporije.



Eh, ja imam utisak da se neće desiti ništa. Malo naš kapacitet da poverujemo u sve što se sprema a malo da većinu briga šta drugi rade jer ih to (trenutno) ne dotiče.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10259 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 30/03/2023 : 13:05:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by Peyo

@Zula
Jaja mogu imati i oni koji se ne slažu s prosvjedom.


Ako si pod 1. mislio na ta jaja onda ok. Činilo mi se da misliš drugačije, da "jajima" pridaješ drugo značenje. 😜



Nisam htio napisati muda, ipak ovdje ima i djece.

Dakle, kao što napisah i jajara može da ima jaja.

https://vukajlija.com/jajara

Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



451 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 30/03/2023 : 15:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/kaos-u-lidlu-zbog-cevapa-na-akciji-kupci-se-umalo-potukli-jedna-zena-skoro-usla-u-frizider-15320634

Lockaj topic, kakvi stripovi, cijene i bojkoti..
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2445 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 30/03/2023 : 16:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Sad kad krene tuča za Borina izdanja na stripomaniji...

Carpe diem
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1902 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 30/03/2023 : 21:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

sad sam im napravio promet za 35570 dinara (za ČK stripove)u Fordu za društvo,ej 300 jura,malo li je?



quote:
Originally posted by anto

Ti stripovi bi bili kupljeni u svakom slučaju;

da nije frke,još par nas bi uzelo Bouna i Valijanta,

al bojkotujemo pedere.

sad sam im napravio promet za 35570 dinara, ej 300 jura




Sada sam u dilemi
Sa stanovišta forumskog imidža rani ulazak u udruženje bio bi SUISid, ali s druge strane, voleo bih da i Stalker od sada bude bojkotovan na ovaj način.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21028 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/03/2023 : 00:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Odoakar

sudeći po postu izdan tvoga, anto bi vjerojatno duplo platio ta jaja uz napomenu da bojkotuje, inače bi platio i tri puta više.


ja bojkotujem,neki ne bojkotuju - lepo napisah,da nije ove situacije,nas još četvorica koji ne kupujemo ništa njihovo bi pazarili za dodatnih 100-150 evra.

A ne mogu da ovima drugima kažem,"izvini,ne želim da ti uzmem stripove od ČK i Komika,sam se snađi...".Nas ima 10+ u toj ekipi,ja sam organizator i koordinator nabavke,svi smo mi dobri drugari,družimo se van stripovskih okvira,i to je tako kako jeste.



Pa ako si principijelan da, kazem ortacima 'ja bojkotujem ČK i necu je kupovati, ni sebi ni vama.'
Ovako nema puno smisla. Pri tom, sumnjam da neces nesto i procitati usput ;)

Evo jedna moj primer. Postoji na zemunskoj pijaci jedno poznato 'hipstersko hraniliste', koje ima fin koncept i finu hranu, ali kada su se pojavili imali su i pristojne cene i svaki vikend smo jeli tamo.
Naravno kako se proculo za njih poceli su da jebu mamu sa cenama. Ja sam resio da ih bojkotujem, otpratio sam ih sa svih mreza i ne idem vise tamo da jedem, skupo je za moj dzep. Moja ekipa je nastavila tamo da jede. Kada vikednom prosetamo zemunskim kejom, moja ekipa ide tamo na klopu, ja idem kuci. Oni me ubedjuju i u fazonu su 'hajde, ja placam/ja castim', ali nije stvar u novcu i ne idem tamo cak i kad drugi caste.


u pravu si,neću više uzimati ni njima;ko ih jebe;ovamo kao neki drugari,a tamo kupuju stripove ČKartela.I još mene teraju da im ih nabavljam.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 31/03/2023 00:01:12
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21028 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/03/2023 : 00:02:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by anto
Da li su sad zadovoljni Bora,Vuk i Kristijan,i sva propratna bratija sa ovom situacijom?



quote:
Originally posted by anto

sad sam im napravio promet za 35570 dinara (za ČK stripove)u Fordu za društvo,ej 300 jura,malo li je?



quote:
Originally posted by anto

Ti stripovi bi bili kupljeni u svakom slučaju;

da nije frke,još par nas bi uzelo Bouna i Valijanta,

al bojkotujemo pedere.

sad sam im napravio promet za 35570 dinara, ej 300 jura







Ovo si sve kvotovao da bi me nervirao,zar ne??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21028 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/03/2023 : 00:03:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by henry

quote:
Originally posted by anto

samo me interesuje,da li su oni svesni posledica svojih postupaka;da li znaju da su učinili kulturni genocid na prostoru nekoliko država, vratili nas sve komplet pet koraka unazad u širenju strip kulture;mogu slobodno da stava na nadlaktice one SS oznake kad budu prisustvovali strip dešavanjima,sajmovima,festivalima...
Oglašava li se neko od njih na društvenim mrežama uopšte?

Moje društvo uglavnom i dalje kupuje ČK stripove kao i do sada,osim par nas koji ih skroz bojkotujemo;mada i ti drugari kada vide kako im nevoljno naručujem stripove,polako lovu usmeruju sve više na Najkulu i Golkondu. Nadam se da će skroz prestati da ih kupuju.


Kad već kvotamo Antu, meni je ovo omiljeni post


stavi ga u potpis

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21028 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/03/2023 : 00:06:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dzimi Gitara

quote:
Originally posted by anto

sad sam im napravio promet za 35570 dinara (za ČK stripove)u Fordu za društvo,ej 300 jura,malo li je?



quote:
Originally posted by anto

Ti stripovi bi bili kupljeni u svakom slučaju;

da nije frke,još par nas bi uzelo Bouna i Valijanta,

al bojkotujemo pedere.

sad sam im napravio promet za 35570 dinara, ej 300 jura




Sada sam u dilemi
Sa stanovišta forumskog imidža rani ulazak u udruženje bio bi SUISid, ali s druge strane, voleo bih da i Stalker od sada bude bojkotovan na ovaj način.


kad kreneš sa Urusavom,bojkotovaću te totalno.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
2063 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 31/03/2023 : 00:50:46  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Anto je kao što reče jednom Balašević- Ne šaljite mene u taj rat, ja ću se odmah pomiriti sa njima.

Retko tolerantan, zato i taj paradoks da poštuje tuđi stav iako je u suprotnosti sa njegovim, pa poruči za deo ekipe stripove koje žele iako on bojkotuje određene izdavače. Inače smo se udružili, vođeni različitim motivima, da zajedno poručujemo stripove. Anto se ponudio kao organizator, i to godinama radi bez greške.

A što se tiče primera, mi smo Srbija na uzorku od petnaest ljudi... Jedni bojkotuju, druge boli uvo za bojkot, ionako nisu uzimali ništa strano. Treći samo prate VČ, pa ih ne zanima ni Komiko ni Fibra... Jedino nismo merodavni za te slučajne kupce na koje računaju.

Inače, cifra sama po sebi ništa ne govori. Al ako bih rekao da u "stara vremena" se pravio ceh samo takav za svaku mesečnu turu... Mada ima i toga da smo se zadnja dva tri meseca prilično iscrpli, nije samo do bojkota. Valjalo je pokupovati sve te Fibre koje su nam bile na listi a nikako da dođu na red. Sad nas nateraše da raščistimo liste na brzaka.

Natera nas Vuk da i zadnju paru damo na Fibre, "dok ih još ima".
Još će se ispostaviti da Vuk radi u dilu sa Markom.

Resistance is futile.

Edited by - borg on 31/03/2023 02:37:10
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7772 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 31/03/2023 : 07:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ja kad naručim paket iz AF desi se da bude ogroman. A naručujem samo za sebe stripove.

Sad se pitam, kad naručujete za vas 10-oricu, koja je veličina paketa? I težina? Kako ga poštar donese? Kako se transportuje? To mora da je megaogromno i superteško?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11091 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 31/03/2023 : 07:17:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Khm… možda više paketa. Da, nestvarno zvuči ali… 🤣🤣🤣🤣

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
2063 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 31/03/2023 : 09:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Ja kad naručim paket iz AF desi se da bude ogroman. A naručujem samo za sebe stripove.

Sad se pitam, kad naručujete za vas 10-oricu, koja je veličina paketa? I težina? Kako ga poštar donese? Kako se transportuje? To mora da je megaogromno i superteško?



Imamo lokalnog super poštara koji vozi viljuškara. Sve uhodano, ne brini.


quote:
Originally posted by Renky

Khm… možda više paketa. Da, nestvarno zvuči ali… 🤣🤣🤣🤣





Ne razbijaj Aleksu snove o džinovskoj kutiji i poštaru natprirodne snage.


Resistance is futile.

Edited by - borg on 31/03/2023 09:30:16
Go to Top of Page

mmihoci
Senior Member

1076 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 31/03/2023 : 09:28:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
GLS i banana kutije, jedna dvije ili deset. Nebitno.
U tom slučaju nema troškova dostave bar je tako kod mene gdje Babilon još to vrhunski upakira a GLS brzo dostavi.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8241 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 31/03/2023 : 09:50:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Ne razbijaj Aleksu snove o džinovskoj kutiji i poštaru natprirodne snage.





U marvelu bi bili odusevljeni... Mailman-man!

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7772 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 31/03/2023 : 10:31:31  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ako je u više paketa, onda je poenta udruživanja izgubljena.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21028 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/03/2023 : 16:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Ja kad naručim paket iz AF desi se da bude ogroman. A naručujem samo za sebe stripove.

Sad se pitam, kad naručujete za vas 10-oricu, koja je veličina paketa? I težina? Kako ga poštar donese? Kako se transportuje? To mora da je megaogromno i superteško?


prva tura je bila oko 70000 dinara,čekamo da se pojave Najkulina izdanja i Golkondina,pa da uzmemo i njih sa još nečim što smo zaboravili;ukupno će biti za oko 115k dinara robe.

Što se tiče paketa,nekad se desi da neko od nas ide do Beograda,obično dođu paketi - 5-6 njih;i onda mi se žena šlogira i pita kad će doći ekipa da to preuzme.

Evo,sad mi došao drugar iz Nemačke na neki dan i dolazi po svoju robu,mislim da je ima za 4-5 ogromnih kutija. Da neko zna da u šupi držim stripove za 2-3000 evra u svakom trenutku,pa makar i pod ključem (a tu su i dva kera),verujem da bi bilo obijanja - ali jebena je to krađa - em je teško,em to treba posle prodati,a nije to zlato ili nakit pa da se lako utopi.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7772 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 31/03/2023 : 17:17:17  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
A gde živiš tačno?
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19606 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 31/03/2023 : 17:30:01  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

A gde živiš tačno?



Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10259 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 31/03/2023 : 18:41:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
I gdje držiš ključeve od šupe kada si odsutan?
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
366 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 31/03/2023 : 18:44:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
Kako se zovu kerovi i sta vole da jedu? XD
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1911 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 31/03/2023 : 18:53:13  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Ako nemaju imena imam neku ideju..

Zasto udruga jos nije pokrenula neki forum?
bice da furunasi.. nisu dovoljno in da bi se sa nama komuniciralo..
kako stici slati .. mejlove..na odredjene adrese a imati vreme za smarace kao sto smo mi..

Bas bi se lepo ispricali tamo

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



451 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 01/04/2023 : 09:43:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by alexts

Ja kad naručim paket iz AF desi se da bude ogroman. A naručujem samo za sebe stripove.

Sad se pitam, kad naručujete za vas 10-oricu, koja je veličina paketa? I težina? Kako ga poštar donese? Kako se transportuje? To mora da je megaogromno i superteško?


prva tura je bila oko 70000 dinara,čekamo da se pojave Najkulina izdanja i Golkondina,pa da uzmemo i njih sa još nečim što smo zaboravili;ukupno će biti za oko 115k dinara robe.

Što se tiče paketa,nekad se desi da neko od nas ide do Beograda,obično dođu paketi - 5-6 njih;i onda mi se žena šlogira i pita kad će doći ekipa da to preuzme.

Evo,sad mi došao drugar iz Nemačke na neki dan i dolazi po svoju robu,mislim da je ima za 4-5 ogromnih kutija. Da neko zna da u šupi držim stripove za 2-3000 evra u svakom trenutku,pa makar i pod ključem (a tu su i dva kera),verujem da bi bilo obijanja - ali jebena je to krađa - em je teško,em to treba posle prodati,a nije to zlato ili nakit pa da se lako utopi.



Ima jedan forumaš koji kupuje ukradene stripove i vraća ih pokradenima.
Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
639 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 02/04/2023 : 16:48:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Bio lijep vikend pa se malo šetkao po glavnom zagrebačom trgu a kad ono... Bome elitniju lokaciju za stripove se ne može naći...

https://imagizer.imageshack.com/img922/2937/LNiJra.jpg
https://imagizer.imageshack.com/img923/1724/hVEExp.jpg
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
585 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 02/04/2023 : 18:02:20  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Odoakar
Ima jedan forumaš koji kupuje ukradene stripove i vraća ih pokradenima.



E jesi blesav upisah se od smeha :)
Go to Top of Page
Page: of 135 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.56 seconds. Snitz Forums 2000