forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovski ratovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 135

john connor
Senior Member

Serbia
2673 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 28/06/2023 : 16:13:32  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
To se ne racuna, kupio je samo 5 primeraka za drugare iz ulice, pa prelistavao malo.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21025 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/06/2023 : 16:14:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
jesam,i ostaviću za Barakudu za par dana.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11445 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/06/2023 : 16:16:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

jesam,i ostaviću za Barakudu za par dana.



Od svih ovih ljudi koji pričaju o bojkotima, ti si ispao najveći licemjer čini mi se.
Kupuješ ČK za prijatelje i čitaš ČK stripove, no kao bojkotiraš ih. Presmiješno

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 28/06/2023 16:16:46
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1149 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 28/06/2023 : 16:22:38  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Jel ovo osjećaj ili bar pola članova scom foruma ima neki opsesivno kompulzivni poremećaj? Opterećeni perfekcijom.
ZS i LMS su valjda bila najperfektnija izdanja na svijetu kad imaju toliko fanova i postižu toliku cijenu koliko desetljeća kasnije. Ili nisu?
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11445 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/06/2023 : 16:25:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petarStripovi10

Jel ovo osjećaj ili bar pola članova scom foruma ima neki opsesivno kompulzivni poremećaj? Opterećeni perfekcijom.
ZS i LMS su valjda bila najperfektnija izdanja na svijetu kad imaju toliko fanova i postižu toliku cijenu koliko desetljeća kasnije. Ili nisu?



Glupi ljudi i njihove nerealne želje da dobiju (ne baš jeftin) proizvod bez grešaka.
No glavno da stripovi izlaze, jelda?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2673 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 28/06/2023 : 16:27:01  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
ZS i LMS su nostalgija, relikt proslog vremena, i za ono vreme pristojna izdanja. Ocekivati takav kvalitet, i odnos prema stripovima, i knjigama u trecoj deceniji 21 stoleca, ne ide.

Edited by - john connor on 28/06/2023 16:27:24
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1897 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 28/06/2023 : 16:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petarStripovi10

Jel ovo osjećaj ili bar pola članova scom foruma ima neki opsesivno kompulzivni poremećaj? Opterećeni perfekcijom.
ZS i LMS su valjda bila najperfektnija izdanja na svijetu kad imaju toliko fanova i postižu toliku cijenu koliko desetljeća kasnije. Ili nisu?




Ulepsao si mi dan petreStripovideset!
Drzi se ti LMS-a i ZS-a i bice ti super. Neki su u zivotu napredovali, neki nisu. Tako to ide i sa tematikom stripova i kvalitetom izrade istih.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21025 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/06/2023 : 16:42:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by anto

jesam,i ostaviću za Barakudu za par dana.



Od svih ovih ljudi koji pričaju o bojkotima, ti si ispao najveći licemjer čini mi se.
Kupuješ ČK za prijatelje i čitaš ČK stripove, no kao bojkotiraš ih. Presmiješno


ne lupetaj

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1441 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 28/06/2023 : 17:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by tinton

Pa Golkonda nije članica Udruženja?



Je l?
Ne znam. I necu da se bavim i zamaram time. Ali bogami svesrdno ga podrzavaju tj. saglasni su sa odlukama tzv. udruzenja.


Ne znaš, ne baviš se time, ne zamaraš se, ali si uveren u njihovu saglasnost.

Košta toliko da si ga vi, s prihodima koje imate, iz Despotije Ace Velikog teško možete priuštiti.
Drž se ti svog Ace i ostavi se civiliziranog svijeta i EU, nije to za takve!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10255 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/06/2023 : 17:25:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Pitanje za "bojkotaše" iz Srbije:

Npr. pretpostavimo da postoji isti strip na hrvatskom (hrvatski izdavač) i srpskom (srpski izdavač) jeziku, iste kvalitete tiska, prijevoda i cijene izdanja da su iste.

Srpski izdavač traži zabranu prodaje izdanja na hrvatskom jeziku na teritoriju Srbije.

Koliko vas bi iziritirano takvim ponašanjem srpskog izdavača iz protesta kupilo hrvatsko izdanje i poslije nastavilo bojkot tog izdavača čak i kod naslova koja ne postoje na hrvatskom ili nekom vama poznatom jeziku?
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
585 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 28/06/2023 : 18:26:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

I onda imamo njih 5-6 koji stalno pričaju o bojkotu, hrabre jedni druge kako bojkot uspeva, kako ČK propada, a ne shvataju da su precrtani u startu kao kolaterarna šteta, jer niko ne računa na njih nekoliko. To je ono što je smešno.

Bitka za ravnopravnije uslove svih na svim tržištima, pa i za pravedniji tretman Fibre na srpskom tržištu treba da se vodi, ali će nju morati da vode oni nešto uticajniji u ovom biznisu, i vodiće se iza kulisa, dogovorima i pregovorima, dok bojkotaši ne shvataju baš to najbolje...

Oni su rekli svoje i dali podršku, kao i mnogi drugi, ali to je sve što mogu.




Apsolutno promasena analiza, koja je ovde jedina i smesna. Smesno je kad neko, ko nije u necijoj kozi pocne da analizira zasto je nesto uradio. I ti mu onda kazes zasto si uradio, ali on te i dalje uverava kako on zna bolje od tebe. :)
Hajde ponovo, apsolutno se ne svetim nikome boli me uvo za CK i njihovu buducnost, necu da ih kupujem iz sledecih razloga:
1. sprdaju se sa kvalitetom, rade fuserski, ne uvek srecom ali dosta mesta
2. jajare su koje se ne bore kvalitetom vec zabranama
3. moram negde da smanjim svakako pa moram nekoga da odaberem, ima sasvim dovoljno kvalitetnih izdavaca
4. otezavaju mi da kupim ono sto zelim i to na nacin kakav me podseca na vladajuce sabane koje imamo

Mozes da poredjas ove razloge po bitnosti kojim god redosledom hoces svejedno mi je. Ako je tebi smesno sto ja odlucujem kome cu ja dati svoj novac, tvoj problem

Da li je tesko shvatiti da nekoga boli uvo da li ce to podstaci jos nekoga da bojkotuje ili ne i da li ce resiti ovaj problem. Apsolutno ne vidim nikoga da umislja da ce on kao Zagor / Supergacesa da dodje i resi ovaj problem.

Cilj je da se ovaj topic osvezi svako malo da ne ostane zaboravljeno koji pederluk mi dozvoljavamo u nasem drustvu. A i da malo lecim frustraciju sto moram da cimam ljude da mi prenose stripove. :)
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1258 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 28/06/2023 : 18:28:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by anto

jesam,i ostaviću za Barakudu za par dana.



Od svih ovih ljudi koji pričaju o bojkotima, ti si ispao najveći licemjer čini mi se.
Kupuješ ČK za prijatelje i čitaš ČK stripove, no kao bojkotiraš ih. Presmiješno



Pa jel ti stvarno misliš da je slučajno to što mu se organizacija zove unija čačanskih kolekcionara?

Tri ljuta moderatora suzbijala spam.
Jedan dobi povišicu, ostade ih dva...
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7749 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 28/06/2023 : 19:10:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zare80

quote:
Originally posted by alexts

I onda imamo njih 5-6 koji stalno pričaju o bojkotu, hrabre jedni druge kako bojkot uspeva, kako ČK propada, a ne shvataju da su precrtani u startu kao kolaterarna šteta, jer niko ne računa na njih nekoliko. To je ono što je smešno.

Bitka za ravnopravnije uslove svih na svim tržištima, pa i za pravedniji tretman Fibre na srpskom tržištu treba da se vodi, ali će nju morati da vode oni nešto uticajniji u ovom biznisu, i vodiće se iza kulisa, dogovorima i pregovorima, dok bojkotaši ne shvataju baš to najbolje...

Oni su rekli svoje i dali podršku, kao i mnogi drugi, ali to je sve što mogu.




Apsolutno promasena analiza, koja je ovde jedina i smesna. Smesno je kad neko, ko nije u necijoj kozi pocne da analizira zasto je nesto uradio. I ti mu onda kazes zasto si uradio, ali on te i dalje uverava kako on zna bolje od tebe. :)
Hajde ponovo, apsolutno se ne svetim nikome boli me uvo za CK i njihovu buducnost, necu da ih kupujem iz sledecih razloga:
1. sprdaju se sa kvalitetom, rade fuserski, ne uvek srecom ali dosta mesta
2. jajare su koje se ne bore kvalitetom vec zabranama
3. moram negde da smanjim svakako pa moram nekoga da odaberem, ima sasvim dovoljno kvalitetnih izdavaca
4. otezavaju mi da kupim ono sto zelim i to na nacin kakav me podseca na vladajuce sabane koje imamo

Mozes da poredjas ove razloge po bitnosti kojim god redosledom hoces svejedno mi je. Ako je tebi smesno sto ja odlucujem kome cu ja dati svoj novac, tvoj problem

Da li je tesko shvatiti da nekoga boli uvo da li ce to podstaci jos nekoga da bojkotuje ili ne i da li ce resiti ovaj problem. Apsolutno ne vidim nikoga da umislja da ce on kao Zagor / Supergacesa da dodje i resi ovaj problem.

Cilj je da se ovaj topic osvezi svako malo da ne ostane zaboravljeno koji pederluk mi dozvoljavamo u nasem drustvu. A i da malo lecim frustraciju sto moram da cimam ljude da mi prenose stripove. :)



A dobro, nećemo dalje da se raspravljamo oko toga, ali tebi treba jedno pojašnjenje:
- meni nije smešno što bojkotujete, to je vaša stvar i vaše pravo.
- smešno je što neki od vas misle da im je bojkot uspešan, u smislu da nanosi ozbiljnu štetu ČK (ovo nije smešno samo meni, to ti je provereno).

E sad, ako tebe boli uvo da li će bojkot da uspe ili ne i ne zanosiš se time da će se time rešiti stvar, onda kod tebe ništa nije smešno.

Zadovoljan?

(I ja bojkotujem zbog kvaliteta. Bone 2 neću kupiti, dok ne uzmem neki primerak u ruke prvo i vidim da li je OK ili ne.)
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
366 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 28/06/2023 : 19:10:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zare80

quote:
Originally posted by alexts

I onda imamo njih 5-6 koji stalno pričaju o bojkotu, hrabre jedni druge kako bojkot uspeva, kako ČK propada, a ne shvataju da su precrtani u startu kao kolaterarna šteta, jer niko ne računa na njih nekoliko. To je ono što je smešno.

Bitka za ravnopravnije uslove svih na svim tržištima, pa i za pravedniji tretman Fibre na srpskom tržištu treba da se vodi, ali će nju morati da vode oni nešto uticajniji u ovom biznisu, i vodiće se iza kulisa, dogovorima i pregovorima, dok bojkotaši ne shvataju baš to najbolje...

Oni su rekli svoje i dali podršku, kao i mnogi drugi, ali to je sve što mogu.




Apsolutno promasena analiza, koja je ovde jedina i smesna. Smesno je kad neko, ko nije u necijoj kozi pocne da analizira zasto je nesto uradio. I ti mu onda kazes zasto si uradio, ali on te i dalje uverava kako on zna bolje od tebe. :)
Hajde ponovo, apsolutno se ne svetim nikome boli me uvo za CK i njihovu buducnost, necu da ih kupujem iz sledecih razloga:
1. sprdaju se sa kvalitetom, rade fuserski, ne uvek srecom ali dosta mesta
2. jajare su koje se ne bore kvalitetom vec zabranama
3. moram negde da smanjim svakako pa moram nekoga da odaberem, ima sasvim dovoljno kvalitetnih izdavaca
4. otezavaju mi da kupim ono sto zelim i to na nacin kakav me podseca na vladajuce sabane koje imamo


Mozes da poredjas ove razloge po bitnosti kojim god redosledom hoces svejedno mi je. Ako je tebi smesno sto ja odlucujem kome cu ja dati svoj novac, tvoj problem

Da li je tesko shvatiti da nekoga boli uvo da li ce to podstaci jos nekoga da bojkotuje ili ne i da li ce resiti ovaj problem. Apsolutno ne vidim nikoga da umislja da ce on kao Zagor / Supergacesa da dodje i resi ovaj problem.

Cilj je da se ovaj topic osvezi svako malo da ne ostane zaboravljeno koji pederluk mi dozvoljavamo u nasem drustvu. A i da malo lecim frustraciju sto moram da cimam ljude da mi prenose stripove. :)



Tacno tako, bravo zare80, slazem se sa ovim.

Meni nista ne znaci da li neko drugi uzima ili ne, svi mi radimo po svojoj savesti. Postujem svaciji izbor cak i kada mi je to za svaki prezir po mojim standardima, ali bas zato nikad ne bih prozvao bilo koga za to jer znam da nije svakome crno/belo i jasno ograniceno kao meni - daleko da je to ok u zivotu i cesto sam platio cenu za takve stavove, ali isto tako znam da ne gresim u svojoj proceni ove situacije.

Svi smo mi razliciti i mislimo drugacije i to je skroz ok. Ali isto tako ima mnogo ljudi koji ne znaju sta kupuju, koji ne znaju sta je kvalitet i koji bi prestali da kupuju neke proizvode da znaju kome njihove pare idu u dzep. Evo vi ste ovde zivi dokaz jer vi primetite nesto sto ja nikada ne bih i od vas ovde sam naucio sta se gleda i sta je vazno u izradi.

Da li mi je zao sto ove godine nisam uzeo naslove od CK koje sam hteo, jeste, trebalo je da uzmem Asteriksa komplet napokon, Iznogude od broja 5 i mozda jos nekih pet naslova. Ali dobro, nije kraj sveta, radije cu taj novac potrositi na strana izdanja i Fibru. Evo cak sam i za Drakulu prelomio posto nisam uspeo da saznam ni otprilike kada Stalker planira da je izda pa sam odlucio da uzmem na spanskom. Ne postoji naslov za kojim cu da zalim. Osim kvaliteta vazno je i kakav je covek taj izdavac, meni je to veoma vazno, znam da nije merilo za nekoga ali za mene je jednako vazno kao i kvalitet izrade stripa. I da, naravno da nema niko dozivotnu titulu. Mozes biti 10 godina ljudina i onda postanes smece. Sve je moguce.

Edited by - mladeNS on 28/06/2023 19:12:27
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1149 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 28/06/2023 : 20:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Ok, mislio sam da u Hrvatskoj ima samo mala, ali žestoka grupa Libellus štovatelja koja brani do posljednjeg daha svoje preskupe ideale.
Ali sad se i pojavilja srpska grupa mrzitelja do koske izdanja Čarobne knjige.

Koliko vidim ne mogu preći preko dvije stvari:
- izdanja Čarobne knjige štampana u Simbolu
- zabrana Fibri da prodaje neka svoja izdanja u Srbiji

Što se tiče prvog, jednostavno ne kupujte nikakve stripove Čarobne knjige koja vas toliko živciraju. A po mogućnosti ni druge srpske stripove jer su eto i oni u nekom udruženju srpskih izdavača stripova. Mene ne živciraju ta izdanja premda nisu sva perfektna, ali su mi u prosjeku ok i jeftinija su.

A za drugo nabavite izdanja od lokalnih dilera (kolko sam ovdje upratio i sam forumaš Anto dila Fibra stripove za svoje drugare ili je bar to činio) pacovskim kanalima. Ili naručite preko službenog webshopa ona izdanju koja budu zabranjena za distribuciju u Srbiji. Dok se ne dogovore drugačije. I to je to.
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
585 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 28/06/2023 : 20:09:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

A dobro, nećemo dalje da se raspravljamo oko toga, ali tebi treba jedno pojašnjenje:
- meni nije smešno što bojkotujete, to je vaša stvar i vaše pravo.
- smešno je što neki od vas misle da im je bojkot uspešan, u smislu da nanosi ozbiljnu štetu ČK (ovo nije smešno samo meni, to ti je provereno).

E sad, ako tebe boli uvo da li će bojkot da uspe ili ne i ne zanosiš se time da će se time rešiti stvar, onda kod tebe ništa nije smešno.

Zadovoljan?

(I ja bojkotujem zbog kvaliteta. Bone 2 neću kupiti, dok ne uzmem neki primerak u ruke prvo i vidim da li je OK ili ne.)



Fair enough, primljeno k znanju :). Ako neko stvarno misli da ce da pomeri CK svojim bojkotom, onda stvarno veruje u Zagija. Zato i mislim da je takvih jako malo i da je tvoje generalizacije uvredljiva. CK ce uvek naci nacin da zaradi, to u pokazali milion puta, smanjice kvalitet a povecati cenu kad god zatreba, jb se njima. Ili ce prosto da ukinu izdanje i ne nastave.
Go to Top of Page

Caglio
New Member

179 Posts

Member since 03/03/2021

Posted - 28/06/2023 : 20:09:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Caglio a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petarStripovi10

Ok, mislio sam da u Hrvatskoj ima samo mala, ali žestoka grupa Libellus štovatelja koja brani do posljednjeg daha svoje preskupe ideale.
Ali sad se i pojavilja srpska grupa mrzitelja do koske izdanja Čarobne knjige.





Petre ti si legenda ( :

Edited by - Caglio on 28/06/2023 20:10:02
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
585 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 28/06/2023 : 20:12:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petarStripovi10

A za drugo nabavite izdanja od lokalnih dilera (kolko sam ovdje upratio i sam forumaš Anto dila Fibra stripove za svoje drugare ili je bar to činio) pacovskim kanalima. Ili naručite preko službenog webshopa ona izdanju koja budu zabranjena za distribuciju u Srbiji. Dok se ne dogovore drugačije. I to je to.



Webshop je seks zbog carine, zasto bih je placao. Ako je ne placam moram da cimam ljude da mi prenose. I hoce ljudi, ali je cimanje. Hvala svakako na pokusaju pomoci.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1897 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 28/06/2023 : 20:42:06  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petarStripovi10

Ok, mislio sam da u Hrvatskoj ima samo mala, ali žestoka grupa Libellus štovatelja koja brani do posljednjeg daha svoje preskupe ideale.
Ali sad se i pojavilja srpska grupa mrzitelja do koske izdanja Čarobne knjige.

Koliko vidim ne mogu preći preko dvije stvari:
- izdanja Čarobne knjige štampana u Simbolu
- zabrana Fibri da prodaje neka svoja izdanja u Srbiji

Što se tiče prvog, jednostavno ne kupujte nikakve stripove Čarobne knjige koja vas toliko živciraju. A po mogućnosti ni druge srpske stripove jer su eto i oni u nekom udruženju srpskih izdavača stripova. Mene ne živciraju ta izdanja premda nisu sva perfektna, ali su mi u prosjeku ok i jeftinija su.

A za drugo nabavite izdanja od lokalnih dilera (kolko sam ovdje upratio i sam forumaš Anto dila Fibra stripove za svoje drugare ili je bar to činio) pacovskim kanalima. Ili naručite preko službenog webshopa ona izdanju koja budu zabranjena za distribuciju u Srbiji. Dok se ne dogovore drugačije. I to je to.



Ne znam zasto pametujes na ovoj temi kad ocigledno ne kupujes aktuelna izdanja. Imas verovatno negde podforum za ZS i LMS pa se tamo izdusi. Uzivaj u jugoslovenskim roto stripovima i pusti nas da vodimo nas rat.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25191 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 28/06/2023 : 20:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Pošto svi vi ovde pametujete, mogu da pametuju i oni koji imaju mišljenje koje se razlikuje od vašeg.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40120 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 28/06/2023 : 21:26:22  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Slazem se sa Zaretom u potpunosti. I da dodam da me zabole da li je bojkot uspeo ili ne, ja radim sta ja mogu.

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1258 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 28/06/2023 : 21:54:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladeNS

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by mladeNS

quote:
Originally posted by kasper

ne bih ja tu sirio listu zaverenika u odnosu na onu originalnu, dw ne pripada tu, verovatno i sistem/lokomotiva. a verovatno i 300 cuda



Nema sirenja to je originalna postavka osnivaca udruzenja:
https://stripblog.in.rs/2023/03/09/saopstenje/



al fibra je bila vec pre zabranjena, od stane ck, komika, besne kobile,makonda i dibidusa. kasnije je napavljeno to udruzenje



Mozda je najlakse da objasnim svoje razmisljanje ovako, kroz fikciju zansnovanu na stvarnim dogadjajima.

Otvorim ja firmu koja se bavi prodajom mleka.
Otvori je jos pet ljudi, svi radimo isto. Cak i saradjujemo.
Meni prodaja ide odlicno jer imam krave iz Svajcarske.
Od tih pet ljudi dvojica mi nameste inspekciju, naprave mi probleme i pokvare prodaju. Posle ona trojica sto su cutala i gledala to naprave udruzenje mlekara sa ona prva dva.
Za mene tu nema dva neprijatelja vec pet.

Da ne koristim ceo citat samo cu staviti jedan deo.
Not to speak is to speak. Not to act is to act.



Pa dobro, idealno bi bilo da se govnarski potezi plaćaju, nikako da se naplaćuju.
Ali ovih tvojih pet mlekadžija nikako nisu isti, čak ni dvojica najproblematičnijih nisu ni blizu.
Prvi, zvaćemo ga mlekađija, svako malo valja pokvareno mleko. Mlekadžija bar vodi računa o tome.
Mlekađija je taj što šalje inspekcije, mlekadžija nije kadar da pošalje ni razglednicu sa slikom inspekcije, tek budala isturena da galami.
Mlekađija toliko odlepio da ima i botove da tralalališu o zamišljenom kvalitetu gadosti koje valja, mlekadžija još uvek gadljiv na takva sranja itd. Uglavnom, svi su uslovi ispunjeni da se mlekađiji ukine sva reklama i razjuri marketing služba, ne znam šta se čeka. Dal to zagrebački mlekadžija još uvek računa u kolegu, pitam se...

Aj da sad još i ne komplikujem priču sa izvesnom mlekarom koja 100 puta gora od mlekađije jerbo oni su sad fini, nemaju veze s mlekađijom al imaju popuste... i ostala sranja. Sačekajmo da se autuju.

Tri ljuta moderatora suzbijala spam.
Jedan dobi povišicu, ostade ih dva...
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
2061 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 28/06/2023 : 22:41:46  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Ja na to ne gledam kao većina.

Bojkot je organizovano delovanje grupe koje ima za cilj da ostvari neke rezultate.
Ovo je više zbir ljudi sličnih stavova nastalih kao reakcija, bez potrebe da se proizvede krajnji cilj.
I kao takvi, stavovi nisu usaglašeni i definisani, već su lični.
To dal ću ja da preskačem izdanja nekog izdavača ili ne ima važnost samo meni.


Resistance is futile.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11817 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/06/2023 : 20:50:10  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by henry

quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by tinton

Pa Golkonda nije članica Udruženja?



Je l?
Ne znam. I necu da se bavim i zamaram time. Ali bogami svesrdno ga podrzavaju tj. saglasni su sa odlukama tzv. udruzenja.


Ne znaš, ne baviš se time, ne zamaraš se, ali si uveren u njihovu saglasnost.



Bio sam na tribini u januaru ili februaru kad je ono vec bilo u Domu omladine, postoji i snimak te tribine, nije bilo puno ljudi gde su vrlo otvoreno podrzali to sto nema Fibre u Srbiji. I kao ko bas zeli da nabavi fibrino izdanje, nabavice ga. Ali kako, ja ne znam, a oni nisu ponudili to resenje publici.
Tako da su oni apsolutno u tome i apsolutno su me razocarali. Od izdavaca kog sam mnogo cenio i podrzavao bas su se srozali.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2673 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 29/06/2023 : 21:19:22  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
To da li oni podrzavaju ili ne, je sporedna stvar, koja ce zanimati 5,6 forumasa. Problem je rasplinutost izdanja, da oni izdaju trobroj Nika ili Natana svakih tri meseca, ja nemam problem. Ali pocetna izdanja se usporavaju, nova se uvode i ulazi se u BeliPut/Dw sindrom, circulus vitiosus. Ili ce na kraju biti samo Golconda Magnus Strip.
Go to Top of Page
Page: of 135 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000