forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovski ratovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 135

alexts
Advanced Member



Serbia
7749 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 02/07/2023 : 19:33:19  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by anto

znaš kad će da ČKartel objavi nekog novovalnog francuza? Nikad!


Pa objavio je Mračnu od tog istog gorespomenutog Huberta (btw ne izgovara se anglofonski Hjubert, već Iber)


eh da,tačno,objavio je Mračnu - mada taj strip i nije klasičan novotalasni,zbog crteža.

Hjubert Iber,isti racqu.



Taj strip je novotalasni kao što Ed Širan ima veze sa The Cure.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2737 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 07/07/2023 : 13:05:22  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Ko nema FB ne zna šta propušta 😝
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1903 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 07/07/2023 : 13:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Ko, gde, sta?

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13444 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 07/07/2023 : 13:24:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Vreme je da se bekapuje fejsbuk
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1903 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 07/07/2023 : 13:29:58  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Pitanje je o cemu je rec
raspad udruzenja bi bio dobrodosao
ali ne bi puno promenilo verovatno

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2737 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 07/07/2023 : 13:33:07  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
https://www.facebook.com/groups/fantastastika/permalink/653088413506755/?mibextid=Nif5oz
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25191 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 07/07/2023 : 13:33:41  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

Ko nema FB ne zna šta propušta 😝



Gde? Ko? Šta?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

jogurt
New Member



Serbia
259 Posts

Member since 23/01/2020

Posted - 07/07/2023 : 13:48:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jogurt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by jagodanbg

Ko nema FB ne zna šta propušta 😝



Gde? Ko? Šta?



Grupa Fantasticni savez, Markos i karven u debati oko zabrana i svega pratećeg
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2737 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 07/07/2023 : 13:50:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Evo ostavio sam link bas na početku ove stranice
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40116 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 07/07/2023 : 14:26:36  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Karven mi je bas super lik ali i dalje mislim da je ovde Markos debelo u pravu. Moje simpatije su ovaj put na njegovoj strani. Jednostavno se ne radi to sto je ovaj iz CK uradio. Bar ja ne bih.

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10255 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/07/2023 : 14:34:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

Evo ostavio sam link bas na početku ove stranice



Hvala.

Ako se nekom ne otvara to, ovaj link je najvažniji:

https://www.youtube.com/watch?v=VyVUyAUj5T4
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 07/07/2023 : 14:40:06  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Eto ovo me podsjetilo zašto izbjegavam ove stripovske fejs grupe. Koja jebena debilana!

Inače, čitajući prepisku Marka i Nikole, sve je to neki drugi svit. To je obračun starih drugara na jednoj razini koja me više ne zanima.
Ja se mogu nervirat oko toga, a oni na kraju mogu na ručak, ismijat se i zakopat sikiru. Sve je to razina na kojoj ja nisan i teško da ću ipak bit. Ja mogu jedino kupit strip i prosipat žuč na forumu, srat po tamo nekim likovima koje nikad nisan i nikad neću osobno upoznat.

Da, naši novčanici ipak dirigiraju. Međutim, ovo nije samo ekonomsko pitanje, dumping i slično. Ovo je sukob na razini na kojoj ja neman šta tražit i o kojoj neman šta čitat, jer postaje gadljivo. Nije više ni za kokice.

I da opet ponovin, pun mi je k više ovih pizdarija i kulturno uzdignutih poznavatelja stripa, svegadobrogfila i koječega. Pogotovo kad ih vidin na nekoj fejs grupi. A nabijen i sebe na k, ovako blesavog, jer pazi šta, ipak san se nasekira!!!

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 07/07/2023 14:40:59
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40116 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 07/07/2023 : 14:45:39  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ko je taj lik sto prica?

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10255 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/07/2023 : 14:54:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
@vice

Ne odvajaj se od boce s kisikom.

Ja neću, ovi samo pišaju po Blubu. Blizu je kraj svijeta.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29261 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/07/2023 : 15:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Vice, djelomicno si u pravu. Naime…. S karvenom cu uvijek rado sjesti na pice i porazgovarati. S Nikolom, urednikom u CK, ne.

Trouble will find me
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1897 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 07/07/2023 : 15:25:01  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Karven mi je bas super lik ali i dalje mislim da je ovde Markos debelo u pravu. Moje simpatije su ovaj put na njegovoj strani. Jednostavno se ne radi to sto je ovaj iz CK uradio. Bar ja ne bih.



Jeste super lik ali... Karven se ponasa kao oni sto predju iz druge stranke u SNS (npr. Sapic) pa je sve sto Vucic kaze na mestu i podrzava a usput negira sta je rekao/radio u proslosti. Jadno!

Sunjic je sve u pravu samo ne znam odakle mu energija za tako nesto. Ne bih se objasnjavao sa takvima a znam da radim sve kako treba pa da mi plate! Treba imati zivaca za to.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 07/07/2023 : 15:34:41  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

@vice

Ne odvajaj se od boce s kisikom.

Ja neću, ovi samo pišaju po Blubu. Blizu je kraj svijeta.



Nisan na anesteziji bezveze. Na stopostotnom san kisiku svaki dan. :P

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1903 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 07/07/2023 : 15:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Nikola (Karven) je napisao da je Marko (Fibra) pokrenuo hajku to nije tacno nego smo je
pokrenuli mi obicni kupci fibrinih izdanja u Darkwoodu i Alan Fordu u Srbiji kad smo uvideli sta je na vidiku.

Prvo je price o tome najintenzivnije bilo na Darkwood forumu posle je krenulo i ovde a ovde je posle sve islo dalje jer je neko resio da Darkwood forum treba biti ugasen (postoji ipak minimalna ali zaista minimalna mogucnost da je ugasen zbog tehnickih razloga).

Ono o cemu se ne prica puno je da je i ovaj forum i onaj dw bio napadnut na slican nacin u zadnjim mesecima 2022. Slucajnost ili deo neke opste slike "ne znam".

Puno je gluposti bilo u ovoj nasoj maloj bari ali ne znam da li moze gora kazna onima koji su pokrenuli ovo nego da se
fibrina izdanja koja su manje vise u prvu ruku hteli da sprece da se prodaju u Srbiji
naveliko jos uvek prodaju u zemlji (preskocicu da kazem o kojim izdanjima je rec)

Prodati cast za nista je slab biznis.

Sledeci korak je da se ubede pojedini vlasnici licenca u koju glupost su ih uvalili mejlovi srpskih izdavaca povodom ovoga.

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10255 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/07/2023 : 17:00:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Peyo

@vice

Ne odvajaj se od boce s kisikom.

Ja neću, ovi samo pišaju po Blubu. Blizu je kraj svijeta.



Nisan na anesteziji bezveze. Na stopostotnom san kisiku svaki dan. :P




Jbg, čuvaj se sukoba interesa !
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11445 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/07/2023 : 17:19:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Pretakanje iz šupljega u prazno.
Mislim da se na ovu temu stvarno nema šta novoga reći jer se svaka rasprava svede na jedno te ista prepucavanja... Ova rasprava na facebooku je praktički identična kao i svaka druga prije nje, čini mi se da je već odavno rečeno sve šta je moglo biti rečeno. Ja isto smatram da je Markos u pravu, al realno uvjeti su postavljeni ovako kako jesu i mirna bosna, ima da se dalje radi po tim pravilima i to je to. Stripovi s worldwide pravima će se izvoziti, oni bez worldwide prava neće.

Sva ova druga prepucavanja, rekla-kazala optužbe, izvlačenje ugovora pred oči javnosti, ne znam... Na kraju će mi obje strane početi ići na živce.

Vice je uboo u sridu sa svojim komentarom.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37852 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/07/2023 : 21:50:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

I ko je ta "zena"?


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2737 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 07/07/2023 : 22:33:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Ova rasprava na facebooku je praktički identična kao i svaka druga prije nje, čini mi se da je već odavno rečeno sve šta je moglo biti rečeno.


Ne bih se složio. Do sada nismo imali priliku da čujemo/pročitamo mišljenje nekog iz ČK. Karven se povukao sa foruma čim je počela 'frka'.
Jeste da ništa novo nismo saznali ali eto bili smo u prilici da čujemo bar nešto sa 'druge strane'. Iako iskreno ne mogu da zaključim ko je u pravu jer je izneta gomila nekih nagađanja sa obe strane, niko nije izneo i dokazao činjenice, i iskreno ni jednom ni drugom ne verujem i siguran sam da ni jedan ni drugi ne govore 100% istinu 😀

Edited by - jagodanbg on 07/07/2023 22:35:08
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 07/07/2023 : 23:30:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Ne veruješ ni jednom, ni drugom, ali nisi propustio da jednog od njih dvojice ironično nazoveš filantropom u komentaru na YT video, koji je kao izazvao neku frkicu...

Kada postoji kultura dijaloga, onda se na pitanje ne odgovara pitanjem ili okretanjem glave, a ponajmanje ćutanjem; jedan pre svega nepristojan manir ljudi koji nisu u stanju ni da vode dijalog. Ili, još jednostavnije, lažu, pa se zato i klone dijaloga, razmene mišljenja, pa neka bude i rasprava.

Postoje ljudi koji su tokom poslednjih petnaest, pa i više godina, bili svedoci onoga što je Markos izneo. A niko iz famoznog udruženja nije odgovorio na ključno pitanje: šta su čekali punu deceniju - i duže od toga - ako je Fibra toliku štetu nanela (nanosila) srpskoj strip-sceni?

I pri tom pokušali u potpunosti da zabrane uvoz Fibre u Srbiju. Još jednom: uvoz Fibre. U potpunosti. Ne i drugih hrvatskih izdavača. Pa kad to nije prošlo, s jedne strane zbog toga što za određena izdanja Fibra ima worldwide licencu, a s druge jer su shvatili da nisu svi glupi i kratkog pamćenja, samo su se ućutali i pustili da prođe vreme...

Do the math.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2737 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 07/07/2023 : 23:44:49  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

Ne veruješ ni jednom, ni drugom, ali nisi propustio da jednog od njih dvojice ironično nazoveš filantropom u komentaru na YT video, koji je kao izazvao neku frkicu...



Ne razumem druže šta pokušavaš ovim 'špijunskim potezom' da uradiš?! Sem da pokušaš da me kao nešto diskredituješ i da se ušlihtaš 'filantropu'😆
Upravo iz razloga što mu ne verujem sam ga tako i nazvao, ne znam šta nije jasno?! 😉
I batali se tih kurtonskih fazona

Edited by - jagodanbg on 07/07/2023 23:48:18
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 07/07/2023 : 23:55:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Ima i ostatak poruke u kome sam ti već odgovorio, pa ti sad vidi šta je tu kurtonski... Igrajte se i dalje realityja.
Go to Top of Page
Page: of 135 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000