forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovski ratovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 135

matori paraliticar
Senior Member



1899 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 01/10/2023 : 17:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Na 31min i 12s
samo to njegovo "dobro fibra ga ne placa" (prevod)
misli mozda na to da "drzava placa"
nekako je to sve brzo izgovorio

deluje kao prljav trik usunjati takav
komentarcic

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.

Edited by - matori paraliticar on 01/10/2023 17:25:50
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/10/2023 : 17:35:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Prelom, ne prevod.

Trouble will find me
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1899 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 01/10/2023 : 18:46:12  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
prevod, prelom skoro pa isto :)

Dobar je onaj deo gde Sloba prica o Marku Sunjicu (Na 1sat i 17 minuta)
"Marko nikada ne laze"


Ne vezano sa ovom tribinom naleteh na ovo :
Svete reci od Maxa ne znan sto ga nismo bolje poslusali..

January 26, 2013, 11:11:03 PM
Last Edit: January 26, 2013, 11:13:03 PM by Max
Ne znam zasto se stalno vracate na iste teme: "Ovaj strip mi je skup, ovaj mi je jeftin, kod ovog mi se svidja naslovna, ne svidja rikna ili povez" i slicno!
Prosto i jednostavno: kupi ono sto mozes i sto ti se svidja i tacka!
Da li izdavaci imaju prevelike cene ili ne to je njihov problem, kupci kupuju ono sto mogu da priuste i sto im se svidja!
Ja bih najradije pio Chivas regal 12 god. star, ali ne mogu jer kosta vise od onoiga sto mogu da priustim, pa zato pijem pica koja mogu da priustim i to je to!

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.
Go to Top of Page

mushe_m
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
42 Posts

Member since 28/01/2022

Posted - 01/10/2023 : 19:02:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mushe_m a Private Message  Reply with Quote
Iz čitanja Markovih komentara bojim se da ga ovaj pritisak i prljavština ne udalje od onoga što je i njemu i nama najvažnije - stripovi. Nije lahko u kontinuitetu dugo trpiti ove udarce ispod pojasa. Ne znam Marka lično, ali vjerujem da se zna nositi s ovime. Također, ono čega se bojim jeste da sad Fibra ne poveća cijene svojih stripova. Imam osjećaj kao da ga navode da to uradi. Šta bi to značilo za mnoge od nas ne želim ni pomisliti. Ja znam da ću Marka i Fibru nastaviti podržavati kupovinom njegovih vrhunskih proizvoda.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1899 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 01/10/2023 : 19:23:46  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mushe_m

Iz čitanja Markovih komentara bojim se da ga ovaj pritisak i prljavština ne udalje od onoga što je i njemu i nama najvažnije - stripovi. Nije lahko u kontinuitetu dugo trpiti ove udarce ispod pojasa. Ne znam Marka lično, ali vjerujem da se zna nositi s ovime. Također, ono čega se bojim jeste da sad Fibra ne poveća cijene svojih stripova. Imam osjećaj kao da ga navode da to uradi. Šta bi to značilo za mnoge od nas ne želim ni pomisliti. Ja znam da ću Marka i Fibru nastaviti podržavati kupovinom njegovih vrhunskih proizvoda.




Polako je doslo vreme da udje u totalni ignore mode sto se tice foruma i asocijalnih mreza i da se bavi samo promocijama svojih izdanja i pisanja osvrta o svojim izdanjima

dobro sa povremenim fizikalisanjem u skladistu

Podrska fibri ostaje naravno i od mene iako "ne planiram" trositi toliko para kao nekad na stripove
ali dosta je prosto od onoga sto cu uzimati.. visok procenat ce biti od fibre

sreca po nas kolekcionare.. da su ova sranj" krenula ovako kasno

i "ratovi" i povecanja cena..


Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.

Edited by - matori paraliticar on 01/10/2023 19:24:31
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/10/2023 : 20:12:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mushe_m

Iz čitanja Markovih komentara bojim se da ga ovaj pritisak i prljavština ne udalje od onoga što je i njemu i nama najvažnije - stripovi. Nije lahko u kontinuitetu dugo trpiti ove udarce ispod pojasa. Ne znam Marka lično, ali vjerujem da se zna nositi s ovime. Također, ono čega se bojim jeste da sad Fibra ne poveća cijene svojih stripova. Imam osjećaj kao da ga navode da to uradi. Šta bi to značilo za mnoge od nas ne želim ni pomisliti. Ja znam da ću Marka i Fibru nastaviti podržavati kupovinom njegovih vrhunskih proizvoda.


Ne, ne brinite. Ove godine smo malo digli cijene, minimalno, desetak posto i to je to, neće biti novih povećanja, osim ako se nešto baš baš dramatično ne dogodi.

A za udarce ispod pojasa, to valjda sve ide u rok službe, ne znam. Bit će bolje.


Trouble will find me
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1897 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 01/10/2023 : 20:24:41  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Nemam ni volje ni zelje da pogledam video. To mi je isto kao da gledam obracanje Vucica narodu. Neka hvala! Iz ovoga sto su svi pisali prosto ne mogu da verujem koliko covek moze da bude jadan i koliki lazov. Pored toga, ne mogu da verujem da Sloba sedi sa njim. Mogu da zamislim na koji nacin ga je ucenio i kako mu je pretio. Borba protiv piraterije? Taj deo licno Ilija (Forma B) sporvodi ali u kontra smeru. Dobar je covek ali previse voli novac pa je spreman sve da uradi za profit. Dobri Laki je tu jer mu Sunjic kvari posao sa Sabuteom ali kakav je to izdavac sa dva stripa godisnje? O Vuku je sve receno. Izdavac sa 4 stripa godisnje i to gleda kao najuspesniju godinu u "karijeri". Kristijan je tu da stiti srpski jezik i sprski prevod a ko-izdavac je stripa sa naslovom koji u srpskom jeziku ne postoji (gudra)... Sve je to jadno da jadnije ne moze biti i prosto me je sramota jer su ti ljudi deo sveta koji toliko volim.
Ali mi je drago jer je sad sve javno i svima je jasno ko je kakav.
Fibru cu kupovati pa makar je svercovao preko granice! Jedan jadni mali kompleksas mi nece zabraniti da uzivam u onome sto volim.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx

Edited by - AleksandarN on 01/10/2023 20:25:50
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8125 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 01/10/2023 : 20:49:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Pogledao sam malo onaj video i očito je da Bora kao suhi biznismen očito nimalo ne shvaća stripovski habitus a bogme niti habitat.

Ljudi kupuju Fibru umjesto ČK ne zato što je hrvatska publika konzervativna (kakva glupa teza u pizdumaterinu) nego zbog toga što je Markos u prvom redu stripomanijak. On ima dobar ukus za naslove i zna ili barem osjeća potrebe stripovske publike koja u prvom redu traži vrhunsku kvalitetu izdanja, što se i uredno isporučuje svakih par mjeseci. Osim toga sa Fibrom se znaju planovi mjesecima unaprijed, jer Markos osluškuje puls i daje pravovaljane informacije tako da si ljudi mogu planirati financijsku konstrukciju. Pa koji drugi izdavač ima toliko prisan odnos sa čitateljstvom?? Uz više puta iskazanu velikodušnost i brigu za stripovsku publiku a i sve ostale aktivnosti ne bi trebalo biti čudno da Fibra ima toliko vjernih obožavatelja koji se gnušaju nad ovom kartelskom svinjarijom.

Ne možeš takvom izdavaču parirati sa nekakvim statistikama, čitanjem stranih toplista, bolidbom qurca na kritike čitateljstva i prepisivanjem tuđeg kataloga. Fibra je autentična fabrika nastala iz ljubavi dok je ČK hladna birokratska tvornica nastala čisto iz financijske koristi.

Žao mi je jedino što za šupčinsku izdavačku politiku koja je isplivala u zadnje vrijeme nismo znali u doba "Čarobne šume" a ujedno mi je i nevjerojatno žao da je i Darkwood očito u istoj igri. Izdavač koji je bez ikakve sumnje bio u istom rangu sa Fibrom i kojeg je upravo ta ČK prije nekoliko godina teško naguzila nije smio popustiti pred ucjenama a kamoli pridružiti ovom jalovom ratovanju.



mogu slobodno potpisati ovo gore

uz dodatak da je hrvatska publika konzervativna i kupuje fibru, a srpska je avangardna i kupuje fibru

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

tex ciller
New Member

225 Posts

Member since 15/06/2012

Posted - 01/10/2023 : 21:25:12  Show Profile Show Extended Profile  Send tex ciller a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by mushe_m

Iz čitanja Markovih komentara bojim se da ga ovaj pritisak i prljavština ne udalje od onoga što je i njemu i nama najvažnije - stripovi. Nije lahko u kontinuitetu dugo trpiti ove udarce ispod pojasa. Ne znam Marka lično, ali vjerujem da se zna nositi s ovime. Također, ono čega se bojim jeste da sad Fibra ne poveća cijene svojih stripova. Imam osjećaj kao da ga navode da to uradi. Šta bi to značilo za mnoge od nas ne želim ni pomisliti. Ja znam da ću Marka i Fibru nastaviti podržavati kupovinom njegovih vrhunskih proizvoda.


Ne, ne brinite. Ove godine smo malo digli cijene, minimalno, desetak posto i to je to, neće biti novih povećanja, osim ako se nešto baš baš dramatično ne dogodi.

A za udarce ispod pojasa, to valjda sve ide u rok službe, ne znam. Bit će bolje.





Ne znam čovjeka, Marka, ali vjerujem, znam da je on pozitivan lik u ovoj priči.Kao Ken Parker našeg doba. Zar ne? A ovi sa tribine kao neki žalosni tipovi, kao Braća Dalton. Samo me iznenadilo jedno lice što je prisustvovalo tom skupu. Ali zaista jadno.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1899 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 01/10/2023 : 21:59:54  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Ponekad stvari nisu onako kako izgledaju ako neko to bi trebao jedan Teks Viler znati ..

Nego znaci niko od nas nije bio u publici tokom tribine? I ne zna se koliko ljudi je bilo u publici?

Darkwood je inace najavio neke dve edicije tokom tribine, detalje ako ih je bilo sam vec zaboravio sem da bi to trebalo da se desi do kraja godine

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6228 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 02/10/2023 : 09:45:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Najave im pale u treći plan nakon ovih baljezgarija. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 02/10/2023 09:46:02
Go to Top of Page

blueberry9
New Member

224 Posts

Member since 14/11/2016

Posted - 02/10/2023 : 12:18:01  Show Profile Show Extended Profile  Send blueberry9 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Pogledao sam tu nesretnu tribinu i... ne znam odakle početi. Pomalo je to sve skupa tužno i jadno, a opet u jednu ruku smiješno i urnebesno. Mislim, taj osjećaj kad shvatiš da netko negdje sastanči, zasjeda, osniva udruženja s ciljem da te uništi... Nadrealno. Mislim da je nakon ove tribine svima savršeno jasno da je ovo udruženje nastalo isključivo s ciljem da se uništi Fibra, i to isključivo zato što Bora iz ČK smatra da mu je, sad kad je (skoro) uništio Darkwood, Fibra jedini konkurent u Srbiji i jedina ozbiljna prepreka na putu do projiciranog i očekivanog profita. Svi ostali proklamirani ciljevi Udruženja samo su celofan u koji se taj cilj zamotao, kako bi sve skupa bilo prihvatljivije za neupućene, kako bi se ta pilula lakše progutala i kako bi izgledalo kako tu stvarno ima nečeg dobrog i pozitivnog... Ali svatko tko iole poznaje aktere i scenu, ulogu tih ljudi na sceni, njihove međusobne odnose i povijest tih odnosa, zna da od zajedničkih ciljeva teško da će ikad nešto biti ostvareno.

Netko kao Bora, a to se sad iz ovog nastupa jasno vidi, ne mari za strip. Njemu je strip samo i isključivo roba koju prodaje. Jučer fantastika, danas stripovi, sutra krumpir, nije bitno. On mari samo i isključivo za novac. Njegov vokabular je vokabular pohlepnog trgovca: nivelacija, damping, marža, zarada, inflacija, pokazatelji, netto, brutto, plaće, honorari, potpore, otkup, država, ministarstvo, dinari, kune, euri. Takav čovjek ne brine za zajedničke ciljeve, nego samo i isključivo za svoje male, bijedne, partikularne interese. Ali dobro, to će drugari iz udruženja osjetiti sami, ako im Darkwood nije dovoljan primjer, možda nauče na svojoj koži. Nadrealna je scena gdje on drži govor od preko pola sata, a svi ostali gledaju u pod i prave se da ne primjećuju slona u sobi. I onda se, kao comic relief, javi Laki, simpatična dobričina, i kaže "evo, ja sam predsednik skupštine Udruženja...". Urnebesno. Sve skupa ih je deset, ali imaju predsjednika, tajnika, predsjednika skupštine... čuvara pečata?!:)

Uglavnom, eto, osnovalo se Srpsko udruženje izdavača stripa i o čemu se najviše pričalo na predstavljanju? Pa logično: o stranom neprijatelju, Fibri. Za sve koji nisu gledali tribinu, poanta priče je ovo: Fibra je jedini krivac zašto srpskim izdavačima ne ide dobro, Fibra ih ugrožava na krajnje podao i podmukao način - Fibra uz obilnu pomoć Hrvatske države i Ministarstva kulture desetljećima radi s nerealno niskim cijenama bez ikakve zarade, namjerno ne diže cijene usprkos rastu troškova sirovina, energenata i inflacije, a sve to samo s jednim isključivim ciljem - da uništi srpske izdavače.

Da, dobro ste pročitali. Ne, ne pretjerujem, zaista je to rekao. Ne, nije se šalio.

Čovjek mrtav-hladan objašnjava kako je nemoguće da npr. reprint Metabaruna iz 2019. košta 250 kuna kao i izvorno izdanje iz 2007. I to je, uz još par sličnih primjera, krunski dokaz Fibrinog dampinga cijena, zlonamjerne i podmukle prakse kojom Fibra želi uništiti srpske izdavače. Pritom, nisu svi hrvatski izdavači isti. Fibra prakticira damping, ali Strip-Agent i Bookglobe ne. No oni imaju drugu negativnu politiku, oni često vrlo brzo nakon objavljivanja stripa drastično spuste cijenu i tim putem ugrožavaju srpske izdavače. Samo što se sad tu pojavljuje jedan logički problem: kako je moguće da Fibra radi damping cijena tako što desetljećima ne mijenja cijene stripova, a npr. Strip-Agent ne? Evo konkretno, npr., Strip-Agentov Jeremiah 1 (20.1.2012) košta 189 kn (25 Eura), dok Jeremiah 12 (15.7.2021.) košta isto 189 kn, tj. 25 Eura. Bora nam se ipak malo pogubio u tim brojkama i argumentima? Ili samo ima dvostruka mjerila, kao i kad je u pitanju priča o ww pravima. Može uvoz sa ww pravima osim onda kad se to meni ne sviđa. I ne, ČK ne izvozi svoja izdanja u Hrvatsku, ali uredno ih izvozi u BiH, iako nema prava. Pa nećemo se valjda držati zakona kao pijan plota, je li? Ali vrhunac licemjerja u toj priči o dampingu cijena je upravo taj Jeremiah. U vrijeme kad je izašao prvi integral Strip-Agenta po cijeni 25 Eura, Čarobna knjiga je objavila svoje izdanje po cijeni od 7,5 (7 i pol) eura!?! I tako xy sličnih primjera. I sad taj čovjek bez imalo srama i pardona priča na tribini kako Fibra dampingom uništava ČK i ostale srpske izdavače, hladno ignorirajući činjenicu da su Fibrina izdanja uvijek, bez iznimke, skuplja od izdanja Čarobne knjige.

Priča sa potporom i otkupima je smiješna. Istina je da je Fibra prošle kroz potporu i otkup knjiga od države "dobila" cca 100.000 Eura, ali je isto tako istina da je Fibra u 2022. uplatila u državni proračun RH cca 75.000 eura poreza, prireza, nameta i ostalih davanja, tako da se taj efekt potpore, nažalost, poprilično poništi. Tajna Fibrina uspjeha je mnogo jednostavnija - on je plod entuzijazma, znanja i dvadesetogodišnjeg mukotrpnog rada jednog jedinog čovjeka. Fibra nema urede, knjižare, poslovne prostore - Fibra je sobica od 11 m2 u mom stanu i 200 kvadrata unajmljenog skladišnog prostora. Prosječan broj zaposlenih u Fibri kroz ovih 17 godina je manji od 1. Fibra nema vojsku prelamača, maltene sve Fibrine stripove sam prelomio ja sam. Preko sto naslova sam sam i preveo. Fibra nema zaposlenih u marketingu - svu komunikaciju obavljam ja. Instagram, Facebook, Forum, Mail, intervjui, razgovori, promocije, sajmovi, you name it. Fibra nema nekoliko zaposlenih urednika - sva izdanja, osim Godišnjaka hrvatskog stripa - sam uredio ja sam. Odabir naslova, pregovori, kupovina prava, traženje materijala, popratni sadržaji, tekstovi itd itd. Od prvog do zadnjeg naslova. Fibra nema odjel prodaje - sva prodaja, komunikacija s dobavljačima, partnerima i kupcima, aukcije, pisanje dostavnica, otpremnica, primki, faktura itd itd ide preko mene. Fibra ima skladištara, ali kad treba dodatan par ruku za tegliti i pakirati, ja sam u skladištu od jutra do mraka. Fibra nema odjel za kontrolu kvalitete jer moj opsesivno kompulzivni poremećaj sasvim dobro obavlja tu zadaću, ostavljajući trajne probleme sa nesanicom i živcima od brige što li će ovaj put poći po zlu. Ne postoji dan u zadnjih 17 godina da nisam radio na Fibri, nema opuštanja, nema... života?

Fibra sam ja. I dok mene bude, bit će i Fibre. A svi oni koji je žele uništiti mogu se samo nadati da će mi sav taj napor doći na naplatu što prije. Jer drugačije neće uspjeti.



Hvala ti na svemu tome!
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1441 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 02/10/2023 : 12:18:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

prevod, prelom skoro pa isto :)

Dobar je onaj deo gde Sloba prica o Marku Sunjicu (Na 1sat i 17 minuta)
"Marko nikada ne laze"


Ne vezano sa ovom tribinom naleteh na ovo :
Svete reci od Maxa ne znan sto ga nismo bolje poslusali..

January 26, 2013, 11:11:03 PM
Last Edit: January 26, 2013, 11:13:03 PM by Max
Ne znam zasto se stalno vracate na iste teme: "Ovaj strip mi je skup, ovaj mi je jeftin, kod ovog mi se svidja naslovna, ne svidja rikna ili povez" i slicno!
Prosto i jednostavno: kupi ono sto mozes i sto ti se svidja i tacka!
Da li izdavaci imaju prevelike cene ili ne to je njihov problem, kupci kupuju ono sto mogu da priuste i sto im se svidja!
Ja bih najradije pio Chivas regal 12 god. star, ali ne mogu jer kosta vise od onoiga sto mogu da priustim, pa zato pijem pica koja mogu da priustim i to je to!



U tvojoj glavi mu sve dođe na isto, prevod, prelom, jedna nepregledna ravnica

Košta toliko da si ga vi, s prihodima koje imate, iz Despotije Ace Velikog teško možete priuštiti.
Drž se ti svog Ace i ostavi se civiliziranog svijeta i EU, nije to za takve!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6839 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 02/10/2023 : 15:45:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Jedino točno što je izvjesni Bora rekao je da u Hrvatskoj postoji svojevrsni otklon prema srpskim izdavačima. Ako ta japanska 'amalnerekekohšta u Srbiji imaju 100 serija, ne znam kako to da u Hrvatskoj nitko ne izdaje? Nemamo drukčije čitateljske publike već jednostavno Hrvati čekaju svoje pa bolje i ne uzeti ništa ako neće biti domaćeg izdanja. Uvjeren sam da bi mange imale iste postotke prodaje kao i kod srpskih izdavača. Pa, kad ih toliko želite što ne uzmete od susjeda? Ne znam.
Zanimljiva pojava budući da je moj dojam da su Hrvati politički ili svjetonazorski liberalniji ili bar stripovsku publiku većinom čine takvi... A možda je to samo dojam jer su isti prirodno glasniji.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 02/10/2023 15:46:36
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/10/2023 : 16:33:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Postoji otklon prema srpskim izdavačima u Hrvatskoj u istoj mjeri kao i prema hrvatskim u Srbiji, rekao bih.
Problem s prodajom i "reciprocitetom" koji srpski izdavači naglašavaju je puno složeniji od toga. Najveći problem je cijena. Ljudi baš ne vole kupovati nešto po cijeni koja je skuplja nego u susjedstvu. Hrvatski stripovi u Srbiji su nerijetko jeftiniji nego u HR, a s druge strane, srpski su skuplju u HR nego u Srbiji. To je osnovno. Da Čarobna knjiga ponudi svoje naslove na Letećem startu u Stripovi na Kvadrat, budi siguran da bi ih prodala puno više nego sada. A ovako dođu stripovi po cijeni skupljoj nego puna cijena u Srbiji i onda se čudiš što je slaba prodaja? Stvarno šokantno. Istovremeno, cijelo se vrijeme pravimo kao da ne postoji Osmo i još tko zna koliko njih koji preprodaju srpske naslove po puno nižim cijenama. Osmo ode u BG, kupi xy primjeraka nekog stripa i onda sve preveze ovamo i proda. Bora to uredno vodi kao da je prodano u Srbiji, ali ti stripovi su završili u Hr, Slo, Bih, a ne u Srbiji. Vrag je u detaljima...

DW mange koje su Columbo i Bernard prodavali na Interliberima prošlih godina su se jako brzo rasprodale, tako da tu sigurno postoji velik potencijal. Zašto tu nitko nije dogovorio prodajne kanale i distribuciju, ne znam, nije moj problem. Da sam na Slobinom mjestu, ja bih to pokušao, naći distributera za svoje mange u HR, to sam mu x puta rekao.

Isto tako, hrvatsko tržište ima 3,8 milijuna ljudi, srpsko 6,5. To nije mala razlika.

Itd itd. Ne da mi se drviti više o tome.
Neka kaže koliko je Asterixa prodao u Hrvatskoj, pa da vidimo onda kako Hrvati ne kupuju srpske stripove.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Lukeruk
Average Member



Serbia
503 Posts

Member since 17/01/2018

Posted - 02/10/2023 : 16:46:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Lukeruk a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell


quote:
Originally posted by mladeNS

Ko je osoba izmedju CaroBore i Lupusa? Jako se lose cuje na pocetku. Bojan nesto.


Vjerojatno je mikrofon iz Simbola.



Ahahahah... E druze nasmeja me
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
2060 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 02/10/2023 : 16:50:51  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Pa rekao je. Nekih 7-10% mu je bila prodaja Asteriksa. Što je zaista malo po mom mišljenju.

Mrzi me ponovo da preslušavam. Ali mislim da je takva brojka bila...


Resistance is futile.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/10/2023 : 17:00:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Pa rekao je. Nekih 7-10% mu je bila prodaja Asteriksa. Što je zaista malo po mom mišljenju.

Mrzi me ponovo da preslušavam. Ali mislim da je takva brojka bila...




E, da, u pravu si, sad sam se i ja sjetio. 7-10%. Ali od 5000 primjeraka, ako se dobro sjećam.
Ove nebuloze koje on spominje, da Fibra proda 300 komada u Srbiji... Da ja mogu prodati 300 primjeraka u Srbiji sutra bih otvorio Fibra Srbija pa bi onda Bora vidio što je konkurencija. A ni ovako nisam daleko od toga da je otvorim, čisto iz inata.

Trouble will find me
Go to Top of Page

suptil
Starting Member

60 Posts

Member since 22/04/2023

Posted - 02/10/2023 : 17:28:29  Show Profile Show Extended Profile  Send suptil a Private Message  Reply with Quote
Kad smo kod tiraza... Da je recimo tiraz Spageta 2000 primeraka i da postoji prodja, koliko bi cena bila niza u startu. Uzeo sam primer Spaghetti brothers, mozete bilo koji drugi naslov da uzmete... Pretpostavljeni tiraz sada je 500? Ili kolika bi cena bila zaCat claw da je uobicajan tiraz 2000 a da je uobicajna praksa da se taj tiraz rasproda u razumnon roku. Siguran sam da postoji racunica ali ne znam te odnose.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/10/2023 : 17:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Da umjesto 500 radim 2000, cijena Spaghetta bi bila nekih 30% manja.

Ali ja sam gore s onim "7-10% od 5000 primjeraka" ciljao na ovo: znači da je prodao između 350 i 500 primjeraka Asterixa u Hrvatskoj. Službeno. A neslužbeno tko zna koliko još.


Trouble will find me
Go to Top of Page

suptil
Starting Member

60 Posts

Member since 22/04/2023

Posted - 02/10/2023 : 17:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send suptil a Private Message  Reply with Quote
Da, ali ta edicija Carobne knjige je iz mog ugla njihova okosnica. Ako tu ne mogu malo jaci tiraz da izhendluju tako da u dogledno vreme bude sve rasprodato onda jbg. Slazem se da je tiraz od 5000 ma kakva edicija bila preveliki tj. optimistican.
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
585 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 03/10/2023 : 04:51:50  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Da ja mogu prodati 300 primjeraka u Srbiji sutra bih otvorio Fibra Srbija pa bi onda Bora vidio što je konkurencija. A ni ovako nisam daleko od toga da je otvorim, čisto iz inata.



Ma mani se corava posla, ljudima pale kuce za mnogo manje stvari, nabavice ljudi i ovako sta zele raznim kanalima.
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2442 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 03/10/2023 : 09:21:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zare80

quote:
Originally posted by Markos

Da ja mogu prodati 300 primjeraka u Srbiji sutra bih otvorio Fibra Srbija pa bi onda Bora vidio što je konkurencija. A ni ovako nisam daleko od toga da je otvorim, čisto iz inata.



Ma mani se corava posla, ljudima pale kuce za mnogo manje stvari, nabavice ljudi i ovako sta zele raznim kanalima.



Sve se može nabaviti, naravno.
Ali "Fibra Srbija" bi bila win-win kombinacija.
Prestale bi ucene i pritisak na striparnice, još više bi se povećala prodaja Fibre, a mi kupci/kolekcionari bismo lagano došli do kvalitetnih stripova...

Carpe diem
Go to Top of Page

vetropiroman
New Member



281 Posts

Member since 27/02/2022

Posted - 03/10/2023 : 09:26:47  Show Profile Show Extended Profile  Send vetropiroman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by suptil

Da, ali ta edicija Carobne knjige je iz mog ugla njihova okosnica. Ako tu ne mogu malo jaci tiraz da izhendluju tako da u dogledno vreme bude sve rasprodato onda jbg. Slazem se da je tiraz od 5000 ma kakva edicija bila preveliki tj. optimistican.




Čisto kao info, Asterix je ove godine štampan 4. put, ukupni tiraž 10000 primeraka.

quote:
Originally posted by DzekDenijels

Sve se može nabaviti, naravno.
Ali "Fibra Srbija" bi bila win-win kombinacija.
Prestale bi ucene i pritisak na striparnice, još više bi se povećala prodaja Fibre, a mi kupci/kolekcionari bismo lagano došli do kvalitetnih stripova...


Verovatno idealistički pogled iz perspektive kupca, ali delim ovo mišljenje.
Go to Top of Page

malimarinko
New Member



169 Posts

Member since 01/01/2021

Posted - 03/10/2023 : 14:25:53  Show Profile Show Extended Profile  Send malimarinko a Private Message  Reply with Quote
Pa ovaj se žali što inflacija u HR u određenom periodu nije postojala ROFL. Dakle čudno je što Fibra ne poveća cijenu stripa u situaciji kada je inflacija u HR po državnom zavodu za statistiku 2013-2021 sveukupno bila 4,3%. Da se razumijemo to nije godišnja inflacija to je sveukupna inflacija u periodu od 7 godina!

E sunce ti .... poljubim. Jeb** ministarstvo kulture koliko ću kupit na ovom IL - samo iz dišpeta.
Go to Top of Page
Page: of 135 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000