forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovski ratovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 135

Odoakar
Junior Member



451 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 03/10/2023 : 14:35:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Zašto gledaš do 2021? Ako gledaš od 2013-2023 inflacija je 26,8%.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4426 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 03/10/2023 : 14:39:35  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
ChatGPT ne zna za dalje od 2021.
Go to Top of Page

malimarinko
New Member



169 Posts

Member since 01/01/2021

Posted - 03/10/2023 : 15:28:40  Show Profile Show Extended Profile  Send malimarinko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Odoakar

Zašto gledaš do 2021? Ako gledaš od 2013-2023 inflacija je 26,8%.



Gledam uključujući 2014-2021. Dakle ako želiš gledam sve osim 2022 kad je markos sam izjavio da misli da je sve otišlo kvragu i da ne zna koliko će izdržati ali da će pokušati ne dizati cijene ( pretpostavljam u nadi da će se histerija rata smiriti ). Zato sam izbacio 2022 kao iznimku u poslovanju Fibre i uzeo jedan normalan period a za taj period mogu tvrditi da u HR (opće) inflacije gotovo da nije bilo ( kolika je specifična inflacija u izdavaštvu ja to zbilja ne mogu znati ). Nadalje kako smo čuli Korona Fibri nije naštetila jer je značajan dio prodala preko weba tj. preko svog prodajnog kanala. Što je logično, ubrali su profit izbacujući knjižare kao posrednike. A pretpostavljam da su se mnogi tada vratili stripu (meni se to dogodilo)

Ne treba markosu odvjetnik ali meni ko programeru jako smeta trkeljanje neargumentiranih gluposti. A hipoteza dampinške cijene jest jedna glupost. I sad koliko sam shvatio od 500 komada tiraža ministarstvo markosu otkupi 100, srpske knjižare 300 i on ko zadnja šlapa ne može prodat preostalih 100 komada jubilarne kolorke "Zlato i krv" već 6 godina. Ma moš misliti.

Žulja njih to što je prije Fibra sa svojim cijenama bila nekonkurentna a sada se politikom ne dizanja cijena to promijenilo. Žulja ih što kvaliteta postaje dostupna čitateljima u Srbiji s druge strane žuljaju ih cijene njihovih dobavljača roba i usluga ali im džabe ako o tome pričaju.

Ako baš želite usporedbu inflacija u zadnjih 10 god. uključujući 2013-2022
(uzeto po godinama sa dzs-a odnosno stat.gov.rs)
HR: 18,14%
SR: 44,32% (posljedica većeg relativnog rasta plaća)
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4952 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/10/2023 : 16:17:34  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by Cromwell

Pogledao sam malo onaj video i očito je da Bora kao suhi biznismen očito nimalo ne shvaća stripovski habitus a bogme niti habitat.

Ljudi kupuju Fibru umjesto ČK ne zato što je hrvatska publika konzervativna (kakva glupa teza u pizdumaterinu) nego zbog toga što je Markos u prvom redu stripomanijak. On ima dobar ukus za naslove i zna ili barem osjeća potrebe stripovske publike koja u prvom redu traži vrhunsku kvalitetu izdanja, što se i uredno isporučuje svakih par mjeseci. Osim toga sa Fibrom se znaju planovi mjesecima unaprijed, jer Markos osluškuje puls i daje pravovaljane informacije tako da si ljudi mogu planirati financijsku konstrukciju. Pa koji drugi izdavač ima toliko prisan odnos sa čitateljstvom?? Uz više puta iskazanu velikodušnost i brigu za stripovsku publiku a i sve ostale aktivnosti ne bi trebalo biti čudno da Fibra ima toliko vjernih obožavatelja koji se gnušaju nad ovom kartelskom svinjarijom.

Ne možeš takvom izdavaču parirati sa nekakvim statistikama, čitanjem stranih toplista, bolidbom qurca na kritike čitateljstva i prepisivanjem tuđeg kataloga. Fibra je autentična fabrika nastala iz ljubavi dok je ČK hladna birokratska tvornica nastala čisto iz financijske koristi.

Žao mi je jedino što za šupčinsku izdavačku politiku koja je isplivala u zadnje vrijeme nismo znali u doba "Čarobne šume" a ujedno mi je i nevjerojatno žao da je i Darkwood očito u istoj igri. Izdavač koji je bez ikakve sumnje bio u istom rangu sa Fibrom i kojeg je upravo ta ČK prije nekoliko godina teško naguzila nije smio popustiti pred ucjenama a kamoli pridružiti ovom jalovom ratovanju.



mogu slobodno potpisati ovo gore

uz dodatak da je hrvatska publika konzervativna i kupuje fibru, a srpska je avangardna i kupuje fibru



Vidiš, tako je samo kod stripofila, dok je filmska ili glazbena hrvatska publika isto mahom čista avangarda.
Go to Top of Page

malimarinko
New Member



169 Posts

Member since 01/01/2021

Posted - 03/10/2023 : 17:54:13  Show Profile Show Extended Profile  Send malimarinko a Private Message  Reply with Quote
Čak da i uzmemo da je sve što su rekli točno. Da je Fibra prodavala 70-80 naslova do prije nekoliko godina na SR tržištu a da sada prodaje 200-300 i zbog toga super posluje ... kako ih nije sram to priznati da eto oni uz tiraž 700-800 kom po stripu (po vlastitim rječima) su u bankrotu ako ne prodaju 200-300 komada koji otiđu na Fibrin konto a Fibra grabi pare sa tiražom od 500 kom? Kako to da onda jedni sa prodanih 500kom žive ko carevi a drugi nemaju za kruh? I iznad svega ako je zbilja došlo do te promjene u prodaji na SR tržištu sa 70-80 kom na 200-300 kom u nekom trenutku u vremenu kao što tvrde, kako to da se nije tada dignuo tiraž Fibrinih stripova? Zar su do tada prodavali svega 200-300 komada od cjelokupnog tiraža od 500 komada? Kako su onda oni preživjeli te godine s tom prodajom?

Svašta.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6839 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 03/10/2023 : 18:47:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Može li mi itko, u najkraćim crtama, reći kako je ČK naguzila Darkwood, pošto vidim da se na više mjesta spominje? Prespavao sam taj dio povijesti izdavaštva.

loading...
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3260 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 03/10/2023 : 19:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by malimarinko

Čak da i uzmemo da je sve što su rekli točno. Da je Fibra prodavala 70-80 naslova do prije nekoliko godina na SR tržištu a da sada prodaje 200-300 i zbog toga super posluje ... kako ih nije sram to priznati da eto oni uz tiraž 700-800 kom po stripu (po vlastitim rječima) su u bankrotu ako ne prodaju 200-300 komada koji otiđu na Fibrin konto a Fibra grabi pare sa tiražom od 500 kom? Kako to da onda jedni sa prodanih 500kom žive ko carevi a drugi nemaju za kruh? I iznad svega ako je zbilja došlo do te promjene u prodaji na SR tržištu sa 70-80 kom na 200-300 kom u nekom trenutku u vremenu kao što tvrde, kako to da se nije tada dignuo tiraž Fibrinih stripova? Zar su do tada prodavali svega 200-300 komada od cjelokupnog tiraža od 500 komada? Kako su onda oni preživjeli te godine s tom prodajom?


Ako ćemo bukvalno...
Postanje (Prva knjiga Borina)

Prvo je tekao med i mleko.
Onda je Marko uz podršku države Hrvatske ušao na teritoriju SUISa. Sa ciljem da ih ugasi sve.
Mi Srbi naivni a opet kosmopolite prihvatili guju u nedrima.
Inflacija u obe države je uvek ista, pa se tako i posmatraju cene.
700-800 komada prodanih je malo jer cenu im diktira Marko dampingom.
Kada je skočio broj čitalaca Fibre u Srbiji postoje samo dva puta :

a) Marka baš briga za veći tiraž jer ionako mu država sve plaća, ili
b) Hrvati su toliko konzervativni kupci da su smanjili kupovinu Fibri, jer ih i Srbi kupuju.

Sve jasno
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26648 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/10/2023 : 19:51:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Može li mi itko, u najkraćim crtama, reći kako je ČK naguzila Darkwood, pošto vidim da se na više mjesta spominje? Prespavao sam taj dio povijesti izdavaštva.


Koga boli k...c?
Sad su skupa u istom kolu.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6839 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 03/10/2023 : 20:01:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Može li mi itko, u najkraćim crtama, reći kako je ČK naguzila Darkwood, pošto vidim da se na više mjesta spominje? Prespavao sam taj dio povijesti izdavaštva.


Koga boli k...c?
Sad su skupa u istom kolu.



Mene.

loading...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26648 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/10/2023 : 20:03:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Onda traži..

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6839 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 03/10/2023 : 20:07:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
A sad, nije baš toliko.

loading...
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2673 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 03/10/2023 : 20:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Ponasanje Slobino je neshvatljivo, uzimajuci u obzir sto mi je Bora napravio pre 5,6 godina...ali sadasnji Dw, tj unazad par godina od kako je stao na noge, Dw izdavastvo, pitanje koliko ima veue sa Slobom.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/10/2023 : 20:13:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Može li mi itko, u najkraćim crtama, reći kako je ČK naguzila Darkwood, pošto vidim da se na više mjesta spominje? Prespavao sam taj dio povijesti izdavaštva.


Koga boli k...c?
Sad su skupa u istom kolu.


Nije to baš sve tako crno-bijelo. DW u ovoj priči nije negativac, ako se mene pita.

Trouble will find me
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8125 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 03/10/2023 : 21:23:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
ovo koliko je ko prodao u susjednoj državi je debilno koliko i nemjerljivo
evo, ja sam - kao hrvatski konzervativni kupac - nabavio ČK asteriksa preko aukcija i to ne od nekoga tko je to sebi kupio pa odlučio preprodati, nego ima u stalnoj ponudi - i to se onda broji kao da je kupio avangardni srpski kupac
i koliko je darkwooda, ČK, SC, golconde, belog puta... stiglo takvim kanalima
ja mange tako nabavljam
a koliko su hrvatski kupci kupili na sajmovima knjiga, nosili pune kufere prijateljima u hr... sve statistički zabilježeno kao prodano u srbiji
ista stvar je i u drugom smjeru - i srbi kupuju na interliberu, kupovali na crš-u, mafestu, preko prijatelja, aukcija...
ne može se to izmjeriti, a i nema potrebe
kvaliteta je jedini kriterij i razlog zašto i srbi i hrvati kupuju fibru
i kupovat će i dalje

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

malimarinko
New Member



169 Posts

Member since 01/01/2021

Posted - 04/10/2023 : 09:49:03  Show Profile Show Extended Profile  Send malimarinko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by malimarinko

Čak da i uzmemo da je sve što su rekli točno. Da je Fibra prodavala 70-80 naslova do prije nekoliko godina na SR tržištu a da sada prodaje 200-300 i zbog toga super posluje ... kako ih nije sram to priznati da eto oni uz tiraž 700-800 kom po stripu (po vlastitim rječima) su u bankrotu ako ne prodaju 200-300 komada koji otiđu na Fibrin konto a Fibra grabi pare sa tiražom od 500 kom? Kako to da onda jedni sa prodanih 500kom žive ko carevi a drugi nemaju za kruh? I iznad svega ako je zbilja došlo do te promjene u prodaji na SR tržištu sa 70-80 kom na 200-300 kom u nekom trenutku u vremenu kao što tvrde, kako to da se nije tada dignuo tiraž Fibrinih stripova? Zar su do tada prodavali svega 200-300 komada od cjelokupnog tiraža od 500 komada? Kako su onda oni preživjeli te godine s tom prodajom?


Ako ćemo bukvalno...
Postanje (Prva knjiga Borina)

Prvo je tekao med i mleko.
Onda je Marko uz podršku države Hrvatske ušao na teritoriju SUISa. Sa ciljem da ih ugasi sve.
Mi Srbi naivni a opet kosmopolite prihvatili guju u nedrima.
Inflacija u obe države je uvek ista, pa se tako i posmatraju cene.
700-800 komada prodanih je malo jer cenu im diktira Marko dampingom.
Kada je skočio broj čitalaca Fibre u Srbiji postoje samo dva puta :

a) Marka baš briga za veći tiraž jer ionako mu država sve plaća, ili
b) Hrvati su toliko konzervativni kupci da su smanjili kupovinu Fibri, jer ih i Srbi kupuju.

Sve jasno




Znao sam! Markos je Economic Hit Man specijaliziran za izdavaštvo. Nomen est omen
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1899 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 04/10/2023 : 11:08:39  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Tako je nije skroz jasno u ovoj prici ko je ko (sem poprilicsn broj izdavaca koji su izabrali da ne udju u Udruzenje) lako je moguce da je ovo udruzeni napad na Carobnu knjigu unutar
Udruzenja - sto carobnoj knjizi slabije ide to bolje po njih - delimicno su se otarasili fibre a i mozda se rese azdaje carobne koja je gusila srpsko trziste od 2017 sa povremenim poluproizvodima i izdanjima koja bas i nisu najnuznija sceni ali ipak uzimaju deo ukupnog kolaca
bojkot pojedinaca je usmeren prema carobnoj knjige u prvu ruku

Velika steta je ovo carobnjaci su mogli biti dobar akter na sceni ali
to im izgleda nije bio osnovni cilj kada su usli na scenu i svi smo se nadali da ce to biti dobro

kako je stanje sada tek kada ck eventualno "padne" udruzenje ima smisla

Tako da Boro dobro razmisli sa kim si usao u kolo.. mozda su gori (po tebe) od sunjica

Neprirodno je stanje da deo stripofila zele propast jednom (jednim) strip izdavacu (izdavacima) ali ne moze se
ni dopustiti da isti/iste radi divljacke poteze bez posledica

Ne treba puno da se odobrovolje stripasi
tj da se nadje nacin da fibra opet barem negde na srpskom trzistu bude dostupna
u vecoj meri nego sto sada jeste (ali ipak manje nego pre zabrane)
Koji bi to potez mogao biti mogu sami smisliti..

Dostigli ste pomirenje Carobne knjige i Darkwooda mozete li srediti i pomirenje sa nama?

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6228 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 04/10/2023 : 11:58:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Može li mi itko, u najkraćim crtama, reći kako je ČK naguzila Darkwood, pošto vidim da se na više mjesta spominje? Prespavao sam taj dio povijesti izdavaštva.



Radili su skupa izdanja i zvali se Čarobna Šuma.
U jednom trenu, ne sjećam se oko kojeg stripa ČK je optužio DW da su im iza leđa maznuli prava. DW je tvrdio da nisu...I tu je sve puklo.

Ako sam što fulao jer to vučem iz sjećanja kada sam o tome čitao na DW forumu, neka me netko ispravi.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 04/10/2023 12:19:35
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40111 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 04/10/2023 : 12:03:50  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Korto Malteze

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2673 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 04/10/2023 : 12:19:35  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Hvala dragom Bogu sto Malteze nije zavrsio kod Ck, ovako mozemo napraviti usporedbu sto je kvalitet a sto nije...
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2442 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 04/10/2023 : 13:14:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Hvala dragom Bogu sto Malteze nije zavrsio kod Ck, ovako mozemo napraviti usporedbu sto je kvalitet a sto nije...


+1

Carpe diem
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12470 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 04/10/2023 : 13:14:49  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
fotografija "Udruženja" nakon tribine:




Edited by - 1Euro on 04/10/2023 13:15:59
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6839 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 04/10/2023 : 14:13:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Može li mi itko, u najkraćim crtama, reći kako je ČK naguzila Darkwood, pošto vidim da se na više mjesta spominje? Prespavao sam taj dio povijesti izdavaštva.



Radili su skupa izdanja i zvali se Čarobna Šuma.
U jednom trenu, ne sjećam se oko kojeg stripa ČK je optužio DW da su im iza leđa maznuli prava. DW je tvrdio da nisu...I tu je sve puklo.

Ako sam što fulao jer to vučem iz sjećanja kada sam o tome čitao na DW forumu, neka me netko ispravi.



Hvala, DiSkAcH

loading...
Go to Top of Page

Svirepi Macak
Starting Member



Croatia
75 Posts

Member since 30/01/2021

Posted - 04/10/2023 : 20:01:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Svirepi Macak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Largo

Sloba: za izdanja koja imaju worldwide prava, nema prepreke za izvoz u Srbiju.
ČK dozvolila Darkwood striparnici da uveze Betmena od Fibre.



Kako je uopće legalno da ČK odlučuje o uvozu, sorry ako upadam kao padobranac?

"Kada sam gladan, onda sam zao."
Garfield

Edited by - Svirepi Macak on 04/10/2023 20:02:22
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1897 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 04/10/2023 : 20:15:21  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Svirepi Macak

quote:
Originally posted by Largo

Sloba: za izdanja koja imaju worldwide prava, nema prepreke za izvoz u Srbiju.
ČK dozvolila Darkwood striparnici da uveze Betmena od Fibre.



Kako je uopće legalno da ČK odlučuje o uvozu, sorry ako upadam kao padobranac?



Nije legalno nego ucenjuju striparnice i ko zna sta jos.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1922 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 04/10/2023 : 23:04:12  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote

Zainteresovana strana, u ovom slučaju ČK, može da nakon što je uvezen neki naslov, za koji izdavač nema prava ww, tuže uvoznika zbog kršenja njihovih prava. Tamo gdje ne postoji osnova za to uvoz izdanja ide kao i obično. Ne znam šta je toliko nejasno i imam utisak da tribinu nije ni pogledana u cjelinu već se nešto parcijalno komentariše.
Go to Top of Page
Page: of 135 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000