forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

igor 12
stripovi.com suradnik



4597 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 22/11/2023 : 06:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
Nakon što je upropastio sva sjećanja na Nolittine priče promašenim povratcima, shvatiti ćete vi nesretnici buratinijevci tko je on kad upropasti i Supermikea. Ali će vam biti kasno, to će biti posljednji čavao u lijes našeg junaka.

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 22/11/2023 07:23:49
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16954 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 22/11/2023 : 08:32:30  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ok, ja stvarno ne pripadam ni Boselliju ni Buretu... I jedan i drugi imaju vrh i očaj od priča. S tim da Bure ima više loših, naravno, kada je više i pisao.
Po meni je daleko najbolji Zagorov scenarista gospodin Nolitta.
Malo mi nije jasno otkud to da Bosellija vežete uz "fantasy" priče?
Zar nije prije bilo "takvih" priča? Kod Toninellija, Sclavija, pa i Nolitte.
Zar i sam Bure ponekad ne napiše "fantastičnu" priču za koju obično ne znam da li pri čitanju da se smijem ili da plačem...
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4597 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 22/11/2023 : 09:34:47  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
Ne bih rekao da se kod Bosellija može naći očaj od priča, čak ni loša, bar se takvih ne mogu sjetiti. Najniža ocjena koju njemu mogu dati za neku priču je dobar, evo recimo Veracruz/Streljački vod. Of kors da je Nolitta best of the best, to je uklesano u kamen. Čak su mi i najlošije Toninellijeve bolje od današnjih Buretovih i općenito Zagora, bar nisu dosadne.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4597 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 22/11/2023 : 09:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
A Bure i fantasy? Za to je potrebna mašta i kreativnost, na žalost on to nema. Nekad je možda i imao, ali se izgubilo u njegovoj samoljubivosti.

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 22/11/2023 10:06:12
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 22/11/2023 : 11:10:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

Treba se Krugeru pomirit s Tim da smo Mi tradicionalni zagorolozi u Manjini i da vecina oce tog grobara bozelija, Ali to ne znaci da Su u pravu.



Znam, jasno mi je.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 22/11/2023 : 11:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Ok, ja stvarno ne pripadam ni Boselliju ni Buretu... I jedan i drugi imaju vrh i očaj od priča. S tim da Bure ima više loših, naravno, kada je više i pisao.
Po meni je daleko najbolji Zagorov scenarista gospodin Nolitta.
Malo mi nije jasno otkud to da Bosellija vežete uz "fantasy" priče?
Zar nije prije bilo "takvih" priča? Kod Toninellija, Sclavija, pa i Nolitte.
Zar i sam Bure ponekad ne napiše "fantastičnu" priču za koju obično ne znam da li pri čitanju da se smijem ili da plačem...



Mislim na stil. Nolita je svoje ideje crpio iz šund trash pisanih romana i tadašnjih serija tipa Sirova koža. boseli je trash fantasy stil kud god pogledaš.
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4597 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 22/11/2023 : 11:50:19  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

Treba se Krugeru pomirit s Tim da smo Mi tradicionalni zagorolozi u Manjini i da vecina oce tog grobara bozelija, Ali to ne znaci da Su u pravu.



Upravo su tradicionalni zagorovci najgorljiviji Buretovih kritičari. Vas dva jedino možete biti tradicionalne zbunjole.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 22/11/2023 : 12:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
ajgor griješi. Ispisuje netočne navode. Očekivano od zbunjenog ljubitelja trash fantasyja. Prekjučer počeo čitati Zaora i sad bi kao trebao biti veliki znalac, još će puno žganaca morati pojesti dok možda dođe na pravi put.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 22/11/2023 : 13:13:13  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
bozeli je puno manje pisao, ali svejedno ima dosta epizoda koje sam uz veliku muku od dosade pročitao do kraja. kad se samo sjetim onog njegovog kandraksa ili otočke skupine. Šta je ono uopće bilo.
quote:
Originally posted by igor 12

Ne bih rekao da se kod Bosellija može naći očaj od priča, čak ni loša, bar se takvih ne mogu sjetiti. Najniža ocjena koju njemu mogu dati za neku priču je dobar, evo recimo Veracruz/Streljački vod. Of kors da je Nolitta best of the best, to je uklesano u kamen. Čak su mi i najlošije Toninellijeve bolje od današnjih Buretovih i općenito Zagora, bar nisu dosadne.

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 22/11/2023 : 13:21:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

bozeli je puno manje pisao, ali svejedno ima dosta epizoda koje sam uz veliku muku od dosade pročitao do kraja. kad se samo sjetim onog njegovog kandraksa ili otočke skupine. Šta je ono uopće bilo.
quote:
Originally posted by igor 12

Ne bih rekao da se kod Bosellija može naći očaj od priča, čak ni loša, bar se takvih ne mogu sjetiti. Najniža ocjena koju njemu mogu dati za neku priču je dobar, evo recimo Veracruz/Streljački vod. Of kors da je Nolitta best of the best, to je uklesano u kamen. Čak su mi i najlošije Toninellijeve bolje od današnjih Buretovih i općenito Zagora, bar nisu dosadne.





Obična gluparija.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 22/11/2023 : 13:23:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Kad usporedimo Molitu i Sirovu kožu karakterizacija likova je ipak bolja nego u Nolite. Nolita je pak pisao svoje priče za djecu od 10tak godina. U Sirovoj koži se promoviraju neke moralne vrijednosti pa i kršćanske. No dosta toga je naivno napravljeno jer bolje nisu znali.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 22/11/2023 : 13:32:35  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
nolitine priče su s pravom klasici koje uvijek možeš čitat. ne slažem se da je to samo nostalgija i djetinjstvo. on je znao ispričati priču i izvući emocije. Buratini mu je ponekad na tragu, a bozeli je otišao u posve drugom smjeru. neki će reći da je njemu cilj privući nove generacije čitatelja, ali meni se čini da je njemu jedino na umu kako pokopati zagora kao lika. njegov zagor nema di nije bio i šta nije bio, superheroj, indijansko božanstvo, afrički polubog, mitološki junak. toliko je toga nakrcao u svojim scenarijima da se gubi dramatika epizode. na početju je još i poštivao neke osnovne postavke lika a kasnije se raspojasao sa svojim grandioznim idejama.
quote:
Originally posted by velka031

Ok, ja stvarno ne pripadam ni Boselliju ni Buretu... I jedan i drugi imaju vrh i očaj od priča. S tim da Bure ima više loših, naravno, kada je više i pisao.
Po meni je daleko najbolji Zagorov scenarista gospodin Nolitta.
Malo mi nije jasno otkud to da Bosellija vežete uz "fantasy" priče?
Zar nije prije bilo "takvih" priča? Kod Toninellija, Sclavija, pa i Nolitte.
Zar i sam Bure ponekad ne napiše "fantastičnu" priču za koju obično ne znam da li pri čitanju da se smijem ili da plačem...

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 22/11/2023 : 13:51:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Da zanimljivo Boseli se na Teksu ipak primirio, poštuje zacrtane norme, no na Zagoru nije imao milosti pri masakru. Sclavi se pogubio, a Casteli je majstor, vidi se da je to viša klasa.
No zanimljivo Boseli je izveo dobar trik i napravio mladog Teksa i sad će ljudi čitati jedno te isto i to po drugi put. Majstor je u tim stvarima, zna zainteresirati ljude sa isti, sa nečim što su već pročitali.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 22/11/2023 : 15:20:49  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
je poštuje zacrtane norme ali, meni njegov stil naracije ne paše ni ne Teksu. Nizzi mi je na Teksu broj 1.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 22/11/2023 : 15:35:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
I meni je Nizi daleko iznad Boselija ali Boseli u Teksa ipak ne pretjeruje.
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4597 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 22/11/2023 : 17:48:18  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

nolitine priče su s pravom klasici koje uvijek možeš čitat. ne slažem se da je to samo nostalgija i djetinjstvo. on je znao ispričati priču i izvući emocije. Buratini mu je ponekad na tragu, a bozeli je otišao u posve drugom smjeru. neki će reći da je njemu cilj privući nove generacije čitatelja, ali meni se čini da je njemu jedino na umu kako pokopati zagora kao lika. njegov zagor nema di nije bio i šta nije bio, superheroj, indijansko božanstvo, afrički polubog, mitološki junak. toliko je toga nakrcao u svojim scenarijima da se gubi dramatika epizode. na početju je još i poštivao neke osnovne postavke lika a kasnije se raspojasao sa svojim grandioznim idejama.
quote:
Originally posted by velka031

Ok, ja stvarno ne pripadam ni Boselliju ni Buretu... I jedan i drugi imaju vrh i očaj od priča. S tim da Bure ima više loših, naravno, kada je više i pisao.
Po meni je daleko najbolji Zagorov scenarista gospodin Nolitta.
Malo mi nije jasno otkud to da Bosellija vežete uz "fantasy" priče?
Zar nije prije bilo "takvih" priča? Kod Toninellija, Sclavija, pa i Nolitte.
Zar i sam Bure ponekad ne napiše "fantastičnu" priču za koju obično ne znam da li pri čitanju da se smijem ili da plačem...





Paradoks je u tome što je Boselli totalno različit pisac od Nolitte i po strukturi priča i vođenju naracije i nema dodirnih točaka s Nolittom, on bliže Nolitti i po mašti i kreativnosti i emocijama i avanturi od Burattinija koji u cijelosti kopira Nolittu. Ja Buretu odajem zasluženo priznanje za većinu priča koje je napisao zaključno s Močvarom robijaša, a u to mu ubrajam i putovanje Yucatanom i eventualno još poneku zajedno s Očajničkom utrkom. Gotovo sve nakon toga je ode mast u propast.

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 22/11/2023 17:57:12
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4597 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 22/11/2023 : 18:11:10  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

bozeli je puno manje pisao, ali svejedno ima dosta epizoda koje sam uz veliku muku od dosade pročitao do kraja. kad se samo sjetim onog njegovog kandraksa ili otočke skupine. Šta je ono uopće bilo.
quote:
Originally posted by igor 12

Ne bih rekao da se kod Bosellija može naći očaj od priča, čak ni loša, bar se takvih ne mogu sjetiti. Najniža ocjena koju njemu mogu dati za neku priču je dobar, evo recimo Veracruz/Streljački vod. Of kors da je Nolitta best of the best, to je uklesano u kamen. Čak su mi i najlošije Toninellijeve bolje od današnjih Buretovih i općenito Zagora, bar nisu dosadne.





O Kandraksu se može raspravljati o kvaliteti, to priznam. Baš sam bacio oko na ocjene koje sam dao, danas bi to spustio na nekih 75 posto. Pročitao sam ga opet neki dan i nije to meni više kako sam napisao remek djelo trilogije, ali nije ni loše. Zanimljivo,
definitivno. A Otočka skupina je majstorija samo takva. I scenarij i crtež.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11767 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/11/2023 : 20:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Ok, ja stvarno ne pripadam ni Boselliju ni Buretu... I jedan i drugi imaju vrh i očaj od priča. S tim da Bure ima više loših, naravno, kada je više i pisao.
Po meni je daleko najbolji Zagorov scenarista gospodin Nolitta.
Malo mi nije jasno otkud to da Bosellija vežete uz "fantasy" priče?
Zar nije prije bilo "takvih" priča? Kod Toninellija, Sclavija, pa i Nolitte.
Zar i sam Bure ponekad ne napiše "fantastičnu" priču za koju obično ne znam da li pri čitanju da se smijem ili da plačem...



Slazem se s Velkom apsolutno.

Nevezano od Velke, da sad ne citiram ponaosob krugera, adriana i igora:
-O kvalitetu Bosselijevog Kandraksa se moze raspravljati. Bas nameravam da ponovim tu pricu i da onda vidim kakav ce biti utisak. Cini mi se da od najvecih Zagijevih neprijatelja Kandraks ukupno ima najslabije price.
-Bosseli je sjajno prepoznao mitolosku nit u Zagorovom identitetu. Jos je Nolitta u svojoj oprostajnoj prici Svemirska braca Zagora pretvorio u Izabranog. Onog koji je predodredjen da uz pomoc cuvara s brda Naatani pobedi vanzemaljce kada se budu ponovo vratili na planetu Zemlju. Tu je Bosseli prepoznao sve mogucnosti koje je Nolitta ostavio u novom tumacenju Zagorovog lika iz te price. I sjajno je Bosseli to nadogradio uvodeci Atlantidu u Sedam gradova Cibole i Dambalaha zajedno s Mari Lavo. Ali nikad nije prekoracio granicu Bosseli. Sto mi je donekle i zao, voleo bih da vidim sta je ustvari bila cela njegova ideja iza toga koju ocigledno nije uspeo ili nije mogao ili mu nije dozvoljeno da je sprovede do kraja (uz ogradu da jos uvek nisam procitao kraj Juznoamericke sage).
-Takodje se i Burattini odlicno pozabavio Zagorovom mitoloskom i sudbonosnom predodredjenoscu u specijalu Darkvud Godina Nulte. Tako da nije samo Bosseli imao takve ,,progresivne`` ideje.
-Burattini je pokazao da ume da bude sjajan scenarista i ima mnoge vrhunske price od samog pocetka svog angazmana na serijalu. Ne bih ih sad nabrajao jer ih stvarno ima mnogo. Ali lepo kaze Igor, od Ocajnicke utrke pa nadalje se totalno izgubio i/ili umorio i/ili podetinjio i sada samo nanosi stetu i sebi, svom ugledu i Zagoru kao liku i serijalu. Treba znati reci sebi: Dosta je. Dovoljno sam uradio. Bolje da me pamte po dobrom nego po losem. I dostojanstveno se povuci i prepustiti kormilo novim, mladim, zainteresovanim, talentovanim ljudima.

Edited by - going going on 22/11/2023 20:54:01
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4597 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 23/11/2023 : 06:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
Pa da, svi značajni scenaristi bavili su se Zagorovom krvnom mitološkom linijom i genezom Junaka. Osim Toninellija koji nije bio sklon tim stvarima jer nije želio ili znao u kom smjeru voditi te stvari. Ali Capone i Toninelli su prvi koji su ubacili fragmente Atlantide u Zagorov svijet, a onda se Boselli i Burattini na to nadovezali i širili. Boselli u svom Kandraksu govori da Zagor ima krv keltskih junaka u sebi i misija mu je boriti se protiv zla u svim oblicima. Zagor je tek čovjek ali ima nešto nadljudsko, suštinu junaka. Bure je to na svoj način objasnio u Nultoj godini, također priči koja se naslanja na Atlantidu. Tako da je jednom piscu zamjerati što ubacuje fantasy i Atlantidu u priče a drugome gledati kroz prste malo bezveze.

Dotaknuo sam se opširnije Atlantide te krvne linije i mitologije u recenziji Gospodar otoka.
https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lu-270-271-gospodar-otoka/2131/

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 23/11/2023 10:57:36
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 23/11/2023 : 10:26:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Ne znam zašto toliko trošite energije braneći boselija koji je ustvari bezvezan pisac. Ili za ljubitelje teškog trasha odličan. Ajd bar ste počeli malo smanjivati ocijene.
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4597 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 23/11/2023 : 11:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
Goinže, ovo što si napisao da Kandraks
ukupno ima najslabije priče, ha, čekaj kad dođeš do Buretovih Hellingena, ili si ih već pročitao. Ono je tek užas nad užasima. Meni je Nicolaijev Kandraks ni vam ni tam, mada ima sjajnih trenutaka. Nolittin je vrh. Chiaverottijev je dobra ideja ali je ispao teža zbunjola.

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 23/11/2023 11:09:54
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1451 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 23/11/2023 : 11:23:53  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Kandrax ima silaznu putanju, mada meni osobno Bosellijev nije toliko loš. Hellingen je uništen, od njega nema ništa, to je lik koji više nema što ponuditi, makar dok je Bure tu.
Vampir je najbolje prošao, mada ga je Rauch sredio na mlitav način, ali ne vrijeđa inteligenciju.
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4597 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 23/11/2023 : 11:39:49  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
Zaboravih da i Bure ima Kandraksa
https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lu-325-327-crommovi-sluge/2826/

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4597 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 23/11/2023 : 11:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
Ma svi se oni mogu opet uzdići na karizmatične arhineprijate, ali u pravim rukama. Nažalost tih ruku nema, nije tu samo u pitanju Bure, već kompletna današnja garnitura koja piše Zagora. A i par kvalitetnih crtača ne bi bilo naodmet.

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 23/11/2023 11:52:47
Go to Top of Page

Vrangel
Starting Member

82 Posts

Member since 22/11/2023

Posted - 23/11/2023 : 15:31:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Vrangel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by prop_ovednik

Kandrax ima silaznu putanju, mada meni osobno Bosellijev nije toliko loš. Hellingen je uništen, od njega nema ništa, to je lik koji više nema što ponuditi, makar dok je Bure tu.
Vampir je najbolje prošao, mada ga je Rauch sredio na mlitav način, ali ne vrijeđa inteligenciju.

Rauchov Rakosi u pet nastavaka je najbolja Zagorova priča ikada. Ima sve elemente klasika. Voleo bih da čujem zašto neko misli da nije tako?
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.72 seconds. Snitz Forums 2000