forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 210

naker
Advanced Member



4190 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 24/01/2024 : 12:53:24  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
E baš mi drago da ti se svidelo Samo zasluge idu Paki jer on ga je otkrio. Sad se baci na Do a Powerbomb
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8150 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/01/2024 : 13:10:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Pročitao konacno nimonu. Iako je ocito da citas webcomic i na papiru to izgleda pomalo cudno, uzivanje nije nista manje. Jako dobar i zabavan strip koji klizi i vrlo brzo te uvuce u pricu. Izvrsna karakterizacija likova, odlican ritam, dobra prica i jako lijepa poanta na kraju. Jako sam zadovoljan.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vetropiroman
New Member



256 Posts

Member since 27/02/2022

Posted - 24/01/2024 : 13:53:27  Show Profile Show Extended Profile  Send vetropiroman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

E baš mi drago da ti se svidelo Samo zasluge idu Paki jer on ga je otkrio. Sad se baci na Do a Powerbomb



Bravo Paka! Powerbomb spreman, a na naslovnici se iza kamermana krije Džejk iz Murder Falcona, lepo.

quote:
Pročitao konacno nimonu. Iako je ocito da citas webcomic i na papiru to izgleda pomalo cudno, uzivanje nije nista manje. Jako dobar i zabavan strip koji klizi i vrlo brzo te uvuce u pricu. Izvrsna karakterizacija likova, odlican ritam, dobra prica i jako lijepa poanta na kraju. Jako sam zadovoljan.


I Nimona je divan strip, u top 10 stripova koje sam pročitao prošle godine. Nadam se da će se ovde neko dohvatiti izdavanja, zaslužio je.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4190 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 24/01/2024 : 15:29:27  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Vrh je Nimona.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12281 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 24/01/2024 : 15:35:39  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ovo za Nimonu se zajebavate? Mislite na ovu Nimonu?


Have mercy
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8150 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/01/2024 : 16:06:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Da. Naravno da se ne zajebavamo.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12281 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 24/01/2024 : 16:11:05  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Dvaput pokušao čitati i batalio.
A u q, morat ću se još jedanput naoružat strpljenjem, kad je tako dobra.

Have mercy
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8150 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/01/2024 : 16:12:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Znas kako kazu, da ne valja nebi snimili film.

The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 24/01/2024 16:13:07
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12281 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 24/01/2024 : 16:14:51  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ono malo što se sjećam, radi se o nekom fantasyju?

Have mercy
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8150 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/01/2024 : 16:45:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Je, samo pazi ima gejeva... U crtiću na izvolte, u stripu ih nađeš između redaka.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20940 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/01/2024 : 19:05:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Nimona je novotalasni amer i kao takva ne može da ne valja;čeka se domaći izdavač.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20940 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/01/2024 : 19:05:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
samo ne mogu da provalim,jel njen autor žensko ili muško?
edit:aha,žensko,sad nađoh neke slike sa dužom kosom pa mi je jasnije.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/01/2024 19:07:14
Go to Top of Page

Spectre
Junior Member



Croatia
357 Posts

Member since 10/11/2001

Posted - 24/01/2024 : 19:16:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Spectre a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

samo ne mogu da provalim,jel njen autor žensko ili muško?
edit:aha,žensko,sad nađoh neke slike sa dužom kosom pa mi je jasnije.



Zapravo, bila je žensko Noelle, sad je muško Nate iako mu je službeno ime samo skraćeno N.D.

Filmovi, serije, super-heroji, stripovi - moj youtube kanal:
https://www.youtube.com/c/kanal301

Edited by - Spectre on 24/01/2024 19:16:33
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1983 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 24/01/2024 : 19:43:46  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Zapravo nije ni muško ni žensko. Pripada 13. rodnoj kategoriji. I rado promoviše to u svojim stripovima. Pa je od tih izvanrodnih dobilo razne nagrade za promociju LGBT+ ideala u svojim stripovima.
Valjalo bi Markos da izda njegove stripove da se malo približimo tim rodnim naprednostima. Možda se prime te vrednosti i kod nas.

Uskoro će biti na zapadu in crtati likove za koje ne možeš da provališ dal je muško ili žensko. A tek njihovi ljubavni partneri...
A mislili smo da je Supermen crnac ludost zapada...


Resistance is futile.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3237 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 24/01/2024 : 19:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Pa Timothé Le Boucher crta tako od prvog dana, pa su mu stripovi opet kvalitetni.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12281 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 24/01/2024 : 20:14:49  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Zvuči skroz zanimljivo i mora da valja.

Strip ko stvoren za brđane kao što sam ja.


Have mercy
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2626 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 25/01/2024 : 09:55:28  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Vekovnici 13
Najnoviji album, dugovecnog, i nadasve uspesnog strip serijala, ispunjava velika ocekivanja. Ovaj album je posvecen zenskim autorima, i centralna tema je posvecena zeni. Sjajan uradak, od predgovora, kompletnog stripa, pogovora.

Tragedija je da se ovako jedan fantastican album nigde ne spominje, slucajno sam saznao za njega. Jedina mana su pojedini tipfeleri u predgovoru i pogovoru, na sto bi autor trebalo obratiti vise paznje.

Sa nestrpljenjem cekam Vekovnike 14 :)
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7538 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 25/01/2024 : 10:13:29  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Vekovnici 13

Tragedija je da se ovako jedan fantastican album nigde ne spominje, slucajno sam saznao za njega.



Da li to znači da serijal, ni posle svih ovih godina, nije postigao popularnost?

Zato jer nije imao potencijala za to? Ili, eventualno, zato što prelazak na samoizdavanje utiče na nedostatak promocije i distribucije?
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8150 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 25/01/2024 : 10:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Zvuči skroz zanimljivo i mora da valja.

Strip ko stvoren za brđane kao što sam ja.



Pa brđane moj o samom stripu nismo rekli gotovo ništa. Ovdje se samo priča o autorovoj nebinarnosti, naravno na popularno istočnjački tradicionalistički predrasudaški način. Dobar strip je dobar strip bez obzira na ideološka opredjeljenja, stavove i koprcanja u sredjovjekovnim vrijednostima...

Pročitaj pa ćemo onda o dojmovima.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12281 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 25/01/2024 : 14:19:43  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ali rekli ste o autoru. To zna biti dovoljno.
Jer kroz svoje djelo on nerijetko progovara i o sebi, nameće svoja gledišta, svoje ideje.

Sad mi je malo jasnije zašto sam dvaput pokušavao i odustajao.

Međutim to ništa ne mora značiti, a triput je bolje nego dvaput. Ne gubim ništa, osim vremena kojeg mi brđani imamo.

Plus mogu ga u ovom izazovu svrstati među autore hanume.

Have mercy
Go to Top of Page

Chui
Average Member



996 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 25/01/2024 : 16:45:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
uz toliko genijalnih stripova koji izlaze konstantno ne preporučujem trošit vrijeme na cat claw.
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
978 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 25/01/2024 : 17:06:33  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote


Ne-preporucujem pa cu biti kratak. Radnja se odvija u americkom predgradju gde jednoj zeni kidnapuju cerku. Muz joj je na putu bez ikakvog pristupa telefonu (?) a policija joj ne veruje i ona sama krece u detektivsku akciju koja dobija konkretan smer nakon sto pronadje cerkin telefon i pogodi mu lozinku. Radnja i dogadjaji su poprilicno za ne poverovati (mozda sam ja tu stroziji jer dugo zivim u americi pa su mi neke nelogicnosti veoma bole oci). Stvar koja mi se najvise svidela su odlicni zenski dijalozi (verovatno jer je pisac isto zena) i oni igraju dobru ulogu u radnji i raspletu. Svideo mi se i moderan pristup stripa prikazivanju pretrazivanja telefona. Medjutim meni je to bilo nedovoljno i vratio sam strip Amazonu. Ima dobrih elemenata, mozda se nekome svidi vise...

Moja ocena: 4/10
Go to Top of Page

vetropiroman
New Member



256 Posts

Member since 27/02/2022

Posted - 26/01/2024 : 11:08:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vetropiroman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

E baš mi drago da ti se svidelo Samo zasluge idu Paki jer on ga je otkrio. Sad se baci na Do a Powerbomb



Kopiram kratki osvrt sa teme Dnevnika pročitanog, zahvaliću i na ovome nakeru jer sam njegov post najpre video, ako je neko pisao o stripu i pre njega, kudos i njemu, strip je bombona.




Do the Powerbomb!
Ko bi mogao pretpostaviti da priča o tag team rvačima koji se takmiče u paralelnoj dimenziji na privatnom turniru zaludnog nekromansera koji im je obećao da će, ukoliko pobede, vratiti iz mrtvih nesretno nastradalu majku glavne junakinje može proizvesti bilo kakav drugi efekat sem kolutanja očiju. Daniel Voren Džonson je, pored toga što je ekstremno dobar crtač osvežavajuće ekspresivnog stila za USA školu, još i odličan scenarista. Oduševljava način na koji je od tipično američkog religijskog loženja na "kečere" napravio zabavnu modernu bajku u kojoj čak postoji i poenta data na način da istovremeno komentariše i sam strip koji se čita. "Bitno je putovanje a ne cilj" i slične fore obično deluju odavno bljutavo u kontekstu poentiranja priče ali ovde savršeno funkcionišu i kao smisao ovog stripa. Mora se pomenuti i pretalentovani Majk Spajser koji u rvačkom tag team maniru u startu odličnom crtežu dodaje spektakularni kolorni završni potez.
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
978 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 26/01/2024 : 17:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote


Jedna od omiljenih knjiga mog detinjstva je bila Brezuljak Votersip od Adamsa. Nolit ju je izdao 1978. u cuvenoj biblioteci Raspust u kojoj sam tada jos "otkrio" i Hobita od Tolkina, Rat Planeta od Velsa i Ostrvo Delfina od Klarka -- sve "epohalna" dela za mene kao malog decaka. Knjigu sam procitao jos jednom kasnije ali davno i skoro se nisam secao radnje a pogotovu ne svih likova i zavrzlama tako da mi je njena adaptacija u strip zaista legla.

U pitanju je amibiciozno izdanje (380 strana) koje se moze kupiti u mekom (kupio) i tvrdom povezu kao i digitalno. Autori su na njemu radili preko dve godine tokom pandemije a u svrhu autenticnosti su posetili i Englesku gde su uz pratnju Adamsove cerke (pisac je umro 2016) proveli dva dana na svim lokacijama na kojima se radnja odvija i snimili stotine fotografija i napravili i mapu koja je takodje prilozena u knjizi.

Ovo je veoma poznata knjiga tako da ne bih ovde opisivao radnju koja je morala biti donekle skracena i adaptirana da bi sve stalo na neki razuman broj panela -- proces koji autori objasnjavaju u prilogu. Samo cu napomenuti da je crtez fenomenalan i neverovatno prikladan za atmosferu i scenario. Dole sam postavio jednu sliku a vise se moze pogledati na Amazonu.

Definitivna preporuka, pogotovu ako niste citali original (ili ste ga uveliko zaboravili kao ja), moja ocena: 8/10

P.S. Jos samo da moju decu ubedim da procitaju ovo umesto sto vise na telefonima i Fortnite-u...

Amazon: https://www.amazon.com/Watership-Down-Graphic-James-Sturm/dp/1984857207
Goodreads: https://www.goodreads.com/en/book/show/60263191
Reddit diskusija: https://www.reddit.com/r/watershipdown/comments/17b9kbq/watership_down_graphic_novel_release/

Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12600 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 26/01/2024 : 19:23:58  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

P.S. Jos samo da moju decu ubedim da procitaju ovo umesto sto vise na telefonima i Fortnite-u ...



Ako to ne upali, neka si pogledaju crtič:
https://www.youtube.com/watch?v=vIzJQ-u5xww&pp=ygUZd2F0ZXJzaGlwIGRvd24gZnVsbCBtb3ZpZQ==

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 26/01/2024 19:24:13
Go to Top of Page
Page: of 210 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.5 seconds. Snitz Forums 2000