forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 211

wintermute
Senior Member



USA
1001 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 17/06/2024 : 23:18:10  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote


Totem je strip spanske autorke koji mi se ucinio interesantnim u divnom Fantagraphic HC izdanju. Citao sam ga pazljivo i trudio se, vracao se, ali ga jednostavno nisam razumeo. Ne kapiram sta je autorka htela da kaze, ne kapiram kraj, ne kapiram cak ni radnju tj. cudne i naizgled slucajne cuts na skoro potpuno nepovezane radnje itd. Moguce je da nisam dovoljno "prosvecen" za ovaj nivo apstrakcije umetnosti. Crtez je dobar i boje su mi se svidele. Crtan je i bojen u vise stilova a ima i crno-bele delove ali sam samo jedan stil tabli sa tekstom (strip ima dosta "nemih" tabli) nasao online (ovaj dole). Dijalozi nisu losi ali jednostavno ne postoji nikakva struktura niti poruka (bar ja nisam uspeo da ih nadjem). Strip svakako odudara od ostatka sto se stancuje i dajte mu sansu, mozda ce vama kliknuti -- meni nije.

Moja ocena: 4/10

Amazon: https://www.amazon.com/dp/1683968972
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/59610528-t-tem

Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1001 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 18/06/2024 : 02:29:40  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote


Obsolete je kratak (24 str.) strip koji mi je dosao sa najvisim preporukama. Nobrow Press ga je izdao u svojoj "17x23" ediciji namenjenoj mladim neafirmisanim autorima. Ovoga puta u pitanju je danski autor Mikkel Sommer (https://mikkelsommer.com).

Prica je klasicna: veteran i njegov ratni drug ne mogu da se uklope u normalno drustvo nakon povratka sa ratista. Odlucuju se za radikalan korak u sred cijeg ispunjenja dolazi do strahovitog obrta. Razresenje (jedino moguce) je nazalost uzasno. Veoma prezvakana tema i zbog toga skidam jednu ocenu ali po svemu ostalom ovo je remek delo. Crtez, boje, kadriranje, ritam... su fantazija. Svaka slika se moze gledati i po nekoliko minuta. Na prvih 14 strana uopste nema dijaloga da bi se onda on upotrebio u jos samo sedam slika do kraja. I to stvara odredjenu atmosferu koja grabi citaoca i naprosto ga usporava ne bi li uzivanje u citanju trajalo sto duze. Ovo je strip kome cu se vracati mnogo puta.

Ovaj strip ima mnogo dobrih opisa na internetu koji ga uglavnom dizu u nebesa, izdvajam ovaj: https://www.cbr.com/greatest-comic-of-all-time-obsolete/

Moja ocena: 9/10
Ocena ako se niste nacitali/nagledali slicnih tema: 10/10

Nobrow: https://nobrow.net/book/obsolete/
Amazon: https://www.amazon.com/Obsolete-Nobrow-17x23-Mikkel-Sommer/dp/1907704108
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/11337251-obsolete




Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4271 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 19/06/2024 : 23:29:36  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote





Universal Monsters: Dracula (#1-4)


Tekst: James Tynion IV
Crtež: Martin Simmonds


Ovo je bilo prijatno osveženje jer za promenu nije rađen strip o famoznom vampiru baziran na Bram Stoker verziji knjige i filma, već je inspiracija vučena iz starih filmova Universal Monsters tj. iz filma iz '31 Todda Browninga, kao i Broadway predstave. Bitni likovi su i dalje tu, ali najveća razlika je što je glavni protagonista Renfield jer on je išao u Transilvaniju i tamo se susreo sa Drakulom, i po povratku je smešten u sanitarijum jer je optužen da je pobio sve putnike broda na kojem je doplovio.

Priča lepo osveženje, ali crtež je gromovit. Bilo da se radi o spleš stranicama gde se krv preliva, animalističkim manifestacijama Drakule kao vuka i šišmiša, ili o jezivom izgledu Renfielda koji ima kao albino belu put koja se presijava. Drakula je nem i ne progovara, ali svaki put kad se pojavi pozornica je njegova i ima "glavnu reč". Moćan crtež, Sienkiewicz bi bio ponosan
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1001 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 20/06/2024 : 00:45:54  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote


Old Haunts je klasican americki SC TPB koga sam davno stavio na listu. Moj algoritam me je ovde izneverio. Ovo je prilicno konfuzna prica koju je tesko pratiti a ni crtez nije nista posebno. Izandjana tema o tri ostarela mafijasa koji se posle dugo vremena okupljaju da sklope jedan poslednji posao koji onda krece neplaniranim tokom. Tu je i FBI agentica koja trazi nestalu partnerku i koja sumnja da su je upravo nasi junaci ubili a tu je i novi mladi mafijas koji je na drugoj strani sklopljenog posla. Obrta nema. Kraj je manje-vise ocekivan.

Moja ocena: 5/10

Amazon: https://www.amazon.com/Old-Haunts-Ollie-Masters/dp/1953165001
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/55188301-old-haunts

Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1001 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 20/06/2024 : 22:08:57  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote


The Man From the Great North je cudan one-off strip Huga Pratta iz 1980. Osim originalnog dela tu su umetnute i "eksperimentalne" table crtane za film Jesuit Joe (ime protagoniste) kao (na kraju) i nedovrsene pocetne table nedovrsenog nastavka. Prica je to o polu-indijancu koji operise na teritoriji Kanade pocetkom proslog veka. Nakon sto je pronasao crveni mundir kanadske planinarske policije on se prerusava i predstavlja kao pripadnik iste sto ga uvodi u razne avanture. U pitanju je kompleksan junak veoma cudnog morala i etike koji bez ociglednog razloga i emocija oslobadja razbojnike ali i ubija i skalpira nevine ljude pa cak i zene. Vrlo neobican strip (za taj zanr) koji me je naterao da se malo zamislim i vracam na neke scene i po nekoliko puta. Crtez je klasican Prattovski (slican Corto Maltese).

Moja ocena: 8/10

Amazon: https://www.amazon.com/dp/1684050588
Goodreads: https://www.goodreads.com/en/book/show/34507380-the-man-from-the-great-north

Zvanicne table:



"Eksperimentalne" table:

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/06/2024 : 00:46:54  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
To su price: JEZUITA DŽO
GRINGOVA MAKUMBA
ZAPADNO OD RAJA

Ovo je Carobna knjiga objavila u okviru svog integrala jezuita dzo. Jos nisam nabavio. Video sam na fejsbuku da Zoran Djukanovic bas hvali ovaj strip.

https://carobnaknjiga.rs/jezuita-dzo-i-druge-price

Tri priče Huga Prata koje čine ovu knjigu nastale su između 1977. i 1980. godine i deo su serijala Jedan čovek, jedna avantura izdavačke kuće Cepim (današnji Serđo Boneli editore). Iako su smeštene na međusobno udaljenim mestima, povezuje ih atmosfera samoće, straha i beznađa, kao i narativ koji se odvija na razmeđu sna i okrutne stvarnosti. Verska ubeđenja i moralna načela glavnih aktera čine još jednu tačku u kojoj se ove priče sučeljavaju i naglašavaju vizionarsko umeće Huga Prata u mediju stripa, što ga je i svrstalo u red najvećih stvaralaca devete umetnosti.
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1001 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 21/06/2024 : 02:58:49  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Da, to je to. Ja sam procitao samo prvu pricu. Vredi procitati, neobican i originalan strip.
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1001 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 22/06/2024 : 00:13:47  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote


The Man Who Came Down the Attic Stairs je originalan strip, kreacija jedne autorke o jednoj veoma zenskoj temi: postpartum depresiji. Iako ta tema moze da ide u mnogo pravaca, ovde se razvija u smeru psiholoskog trilera i horora. Procitao sam ga u jednom dahu u knjizari i onda ga i narucio na Amazonu. Malo neobicnog formata (uzan a dugacak) i tvrdih korica, ovo je kratak (48 str.) crno-belo-sivi strip kome crtez nije najjaca strana ali su zato ideja, atmosfera, pripovedanje, obrt i kraj svi odlicni. Strip sam zbog specificne tematike dao i supruzi da procita i potresao ju je. Ovo je veoma originalan autorski strip koji vas sigurno nece ostaviti ravnodusnim, pogotovu ako ste malo stariji i imate familiju. Sa druge strane, mladji citaoci verovatno nece toliko uzivati u ovom stripu ali mozda gresim. Izdao ga je ARCHAIA koja je od 2013. u vlasnistvu BOOM!-a (to nisam znao).

Moja ocena: 9/10

Amazon: https://www.amazon.com/dp/1684153522
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/43909492-the-man-who-came-down-the-attic-stairs


Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1001 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 22/06/2024 : 01:12:23  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote


Udubljujuci se u Fibrin katalog otkrio sam Chabouté-a. Nazalost, samo tri njegova dela su prevedena na engleski. Odakle poceti? Pa recimo po redosledu stvaranja:

To Build a Fire, 2007 (po Jack London prici) -- vreme je kanadske Klondike zlatne groznice. Preko 100 000 amerikanaca krece preko Aljaske na sever, u jos teze i hladnije uslove ne bi li se obogatili. Procenjuje se da svaka osoba koja zeli da prezivi mora da ponese sa sobom oko tonu raznih stvari (namirnice, odeca, alatke...). Komunikacije ne postoje, mape su bazirane na nesigurnim informacijama. Teren je tesko prohodan ali glavni neprijatelj je kanadska -50C zima. Rukavice ne smeju da se skinu na vise od nekoliko sekundi a kvasenje nogu znaci smrt. Jedini spas je u redovnom paljenju vatre... Da li ce nas bezimeni usamljeni junak sa svojim psom uspeti da se probije do logora? Crtez je dobar a u stripu nema dijaloga nego se razmisljanja protagoniste prikazuju kroz "lebdece kvadratice". Vrhunski covek protiv prirode ugodjaj.

Moja ocena: 8/10

Amazon: https://www.amazon.com/Build-Fire-Based-Londons-Classic/dp/1982100826
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/38645139-to-build-a-fire



-----------------------------

Alone, 2008 -- ovo je izdala i Fibra tako da necu duziti i ostavljati table, diskusija o ovom stripu je bila ovde: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=35673. Samo cu reci da mi je strip bio odlican dok se glavni lik nije razotkrio (na razocaravajuci nacin) a onda mi je radnja izgubila misticnost i postala ocekivana.

Moja ocena: 8/10

-----------------------------

Park Bench, 2012 -- strip bez teksta o sudbini jedne klupe u parku. Ljudi i vreme prolaze a klupa postojano sve to trpi i svedoci. Smenjuju se sati, dani, godisnja doba, korisnici klupe... U pocetku mi je bio malo dosadan i predvidljiv ali ga je onda par obrta diglo. Crtez je odlican. Kraj je dobar.

Moja ocena: 8/10

Amazon: https://www.amazon.com/dp/1501154028
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/32951507-the-park-bench

Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3488 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 22/06/2024 : 17:17:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

No One Else

od njega mi je najbolji night fisher, isto slice of life (duvanje & muvanje na havajima)
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3488 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 22/06/2024 : 17:26:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

The Long Haul

koliko si ga nahvalio, morao sam da ga nabavim istina, bio je jedan polovan primerak na amazonu za $2 + shipping pa nisam puno razmišljao

pošteno si ga opisao, ali nije mi legao pacing, što naš narod kaže. ovo je scenario za film a ne strip. 25 strana potrošeno na partiju pokera!
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3488 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 22/06/2024 : 17:34:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
ko je pratio ovu temu možda se seti da sam pisao o raznim lokalnim varijantama persepolisa, pa smo imali slične naslove iz kine, vijetnama, turske, poljske, iraka itd. sve je to lepo, vlaadisha, čujem kako kažete, ali gde je kambodža?! evo je. strip se zove godina zeca, i u njemu smo opet videli da je čovek čoveku vuk. preporučio bih da sebe poštedite ovog mučenja osim ako vas ne zanima žanr ili tema. ali jesam izvukao najbolju scenu, u kojoj nepismeno dete špijunira odrasle i potpisuje im smrtnu presudu...





Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1001 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 22/06/2024 : 18:21:30  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by wintermute

The Long Haul

koliko si ga nahvalio, morao sam da ga nabavim istina, bio je jedan polovan primerak na amazonu za $2 + shipping pa nisam puno razmišljao

pošteno si ga opisao, ali nije mi legao pacing, što naš narod kaže. ovo je scenario za film a ne strip. 25 strana potrošeno na partiju pokera!



Nadam se da ne zalis, za te pare sigurno ne. Neocekivan strip za americko trziste i malo ljudi zna za njega a i jeftin je polovan. Moze se naci i online na "bezobraznim" sajtovima ko nije ovde pa ne moze da kupi papir. Znam da ljudi ovde vole bonelija a mene je podsetio na to pa sam mislio malo da ga reklamiram. Naravno, svaciji ukus je razlicit...

Film po njemu bi bio vrh!
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1001 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 23/06/2024 : 00:02:31  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha
...ali jesam izvukao najbolju scenu, u kojoj nepismeno dete špijunira odrasle i potpisuje im smrtnu presudu...



Necu citati i ne zanima me ali ovo je brutalna tabla covece.
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1001 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 23/06/2024 : 18:56:13  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote


Nastavljajuci po Fibra katalogu sledeci autor mi je bio Gibrat. Krenuo sam od Odgode koja je ovde objavljena kao The Reprieve.

Za mene i ljude moje generacije WWII je neverovatno prezvakana i prevazidjena tema. Gledali smo ga i citali o njemu iz ugla Tita, partizana, pionira bombasa, herojskih americkih i YU filmova, povratka otpisanih, serije Alo Alo, pa sve do modernih "istiniti(ji)h" serija Band of Brothers i filmova Saving Private Ryan i najnovijih over the top ludorija tipa Inglorious Basterds.

Videli smo ga vec nebrojeno puta kroz ideologiju, patnju, horor, ocaj, genocid, filozofiju, humor, tragediju, komediju, ironiju, cinizam, herojstvo, revoluciju, kukavicluk, dezerterstvo, gradjanski rat, lihvarenje, komunizam, geopolitiku, izdaju, kolaboraciju, putovanje kroz vreme, naucnu fantastiku...

Tako da sam bio veoma oprezan sa ovim stripom i nazalost nije me razuverio. Tu u smislu scenarija, dijaloga, obrta i raspleta za mene licno nema apsolutno nista novo / originalno. OK, crtez je eyecandy, privuce u pocetku (narocito devojka) ali posle nekog vremena postaje (mi) neobjasnjivo zamoran i dosadan. Sve na isti fazon svaka tabla, svaka slika. I sve sa belim carapicama i plitkim cipelicama sa stiklama po dubokom snegu... TLDR: ovo je meni bila mesavina povratka otpisanih i Alo Alo sa dodatkom "mlade partizanke" uz crtez napravljen da privuce na jeftin trik.

Ovaj strip je Fibra davno izdala i dosta se raspravljalo o njemu ovde: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=34967 tako da necu ostavljati table -- ima ih svuda.

Uglavnom je dobio dobre kritike (na Amazonu 5 zvezdica sto je retko) ali meni jednostavno nije legao. Iz nekog postovanja i sireg konteksta cu dati cak tri ocene:

Moja licna ocena: 6/10
Realna ocena da sam "pro" kriticar: 8/10
Ocena za nekog ko nije zasicen sa WWII i nije video nista slicno ili ga WWII izuzetno zanima ili bas voli ovakav stil stripa ili je veoma mlad i tek ulazi u strip: 10/10

Nemojte slusati mene. Moj ukus i zivotna prica i pogled na isti i sta sam do sada citao i gledao su samo moji. Pogledajte preview, pogledajte online, presudite sami. Ja samo ostavljam svoj iskren utisak u nadi da ce nekome biti koristan.

- - - - -

Na osnovu ovog stripa necu citati "nastavak" (ovde izdat kao Flight of the Raven, Fibrin Potkazivac kao ni nijedan Matteo. Skinuo sam ih sve digitalno u nadi da ce to biti dugacko uzivanje i da cu ih kupiti u papiru ali toliko imam potencijalno meni zanimljivijih stripova na listi za citanje da u ovom trenutku ovde prekidam sa Gibratom. Koliko sam video crtez mu je apsolutno isti, likovi su isti (iako nisu), radnja je slicna ili se lako ekstrapolira iz vec vidjenog itd. Mozda mu se jednom vratim.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3488 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 23/06/2024 : 19:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

quote:
The Long Haul

Nadam se da ne zalis
ma ne, i ja sam odrastao na boneliju. ali jesi me zajeb'o sa the closet, to mi kao ocu jedanaestogodišnjaka nije trebalo u životu. ili baš jeste...
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1665 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 23/06/2024 : 19:12:32  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Pametna odluka [wintermute]

meni je sasvim ok eyecandy i mlada partizanka ne treba mi vise
valjalo bi obnoviti stivo i videti da li mi odgoda i dalje malo simpaticnija nego potkazivac

Uh pa nisam ni znao da fibrino izdanje ima drugu naslovnicu nego srpsko i svedsko..
sedi kec

za markosa
quote:
Originally posted by shommy

Hoce li biti kasnije i ovaj album Pinocchia od Gibrata?



ah vec je odgovorio mada se mozda predomislio
quote:
Originally posted by Markos

Polako, doći će na red jednom.






Došlo je do pogreške tijekom izvodenja; molim pokušajte ponovno.

Edited by - matori paraliticar on 23/06/2024 19:26:06
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3488 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 23/06/2024 : 19:12:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

Gibrat

au, sad se spremi za katran & perje
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3488 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 23/06/2024 : 19:24:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
zato ja recenziram stripove koje niko ne izdaje kod nas kao što su npr. radovi owena d. pomeryja. owen je englez pa ga gricka savest zbog imperijalizma u british ice, grafičkoj noveli koja se dvoumi između alegorije i horora. onda sledi zaokret u žanr sa the hard switch, science fiction koji izgleda ko vanbračno dete moebiusa i hergea. no sve me ostavilo hladnim do victory point, nenametljive slice of life pričice kojom je autor rekao više nego sa prethodna dva ambicioznija naslova. mada i ovde se čini kao da owen radije crta zgrade nego ljude (studirao je arhitekturu), pa mu predviđam neku nagradu i prelazak u ilustratore.

Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/06/2024 : 20:40:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

zato ja recenziram stripove koje niko ne izdaje kod nas kao što su npr. radovi owena d. pomeryja. owen je englez pa ga gricka savest zbog imperijalizma u british ice, grafičkoj noveli koja se dvoumi između alegorije i horora. onda sledi zaokret u žanr sa the hard switch, science fiction koji izgleda ko vanbračno dete moebiusa i hergea. no sve me ostavilo hladnim do victory point, nenametljive slice of life pričice kojom je autor rekao više nego sa prethodna dva ambicioznija naslova. mada i ovde se čini kao da owen radije crta zgrade nego ljude (studirao je arhitekturu), pa mu predviđam neku nagradu i prelazak u ilustratore.




Baš mi je nedavno stigao Victory Point. A planirao sam nabaviti i The Hard Switch u neko skorije vrijeme.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1001 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 23/06/2024 : 20:41:13  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha
ali jesi me zajeb'o sa the closet, to mi kao ocu jedanaestogodišnjaka nije trebalo u životu. ili baš jeste...



Drago mi je da cujem.

Strip (knjiga, igra, film) pre svega treba da IZAZOVE EMOCIJU. Taj strip je meni bio brutalan. Ali nesto sto MORA da se procita. (Ja imam dva decaka slicnog uzrasta.)

EDIT: pogledacu ova tri sto si pomenuo.

Edited by - wintermute on 23/06/2024 23:21:33
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2615 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 23/06/2024 : 23:49:55  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

zato ja recenziram stripove koje niko ne izdaje kod nas kao što su npr. radovi owena d. pomeryja. owen je englez pa ga gricka savest zbog imperijalizma u british ice, grafičkoj noveli koja se dvoumi između alegorije i horora. onda sledi zaokret u žanr sa the hard switch, science fiction koji izgleda ko vanbračno dete moebiusa i hergea. no sve me ostavilo hladnim do victory point, nenametljive slice of life pričice kojom je autor rekao više nego sa prethodna dva ambicioznija naslova. mada i ovde se čini kao da owen radije crta zgrade nego ljude (studirao je arhitekturu), pa mu predviđam neku nagradu i prelazak u ilustratore.




My kind of guy.
[/url]

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7598 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 24/06/2024 : 02:15:17  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Stvarno preteruju sa tim WW2, a uopšte nije bio neki veseo i zabavan događaj, da bi se njime bavili toliko.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3488 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 24/06/2024 : 16:11:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab

My kind of guy.
pa napiši koju



evo nešto drugačije ali sa iste police. chris w. kim je već ilustrator i to školovani, tako da je čudo da smo uopšte dobili ne jedan, nego tri stripa za sedam godina. pa kakvi su? nisu ilustratorski, to sigurno. ne vidi se najbolje na koricama, ali crtež je stilizovan, neću reći sveden jer ima puno pametnog senčenja, crno-beli. mogao je chris da se raspištolji ali je sve podredio pričama. u herman by trade lik iz naslova je čistač koji prolazi audiciju za film i otkriva nam svoj skriveni talenat. na pola knjige shvatam da se chris ne zajebava i da će pokušati da kaže nešto o identitetu i umetnosti. još uvek pod utiskom, puštam da me strays vozi, iako ne znam kuda: ljudi ostaju bez posla i lutaju poput duhova. sad mu već verujem i zajedno sa glavnom junakinjom adherent krećem u potragu za tajanstvenom spisateljicom, iako znam da se neće završiti kako se nadamo. ne, priče nemaju pančlajn, preokret ni naravoučenije... ali ostaju u malom mozgu.
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1001 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 24/06/2024 : 17:29:04  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha
evo nešto drugačije ali sa iste police. chris w. kim...



Interesantno, pogledacu i ove.

Nego jel' ovo slikas u nekoj biblioteci ili su tvoji stipovi? Vidim mnogo nalepnica, ako su tvoji one se lako i bez posledica skidaju tako sto ih malo zagrejes sa fenom za kosu i odlepis. A ako ostane lepka, samo kapljica Goo Gone rastvora (jeftin i ima ga svuda) na papirnoj maramici skida sve za nekoliko sekundi. Ja cesto dobijem ove nalepnice na polovnim stripovima i posle skidanja oni su kao novi.
Go to Top of Page
Page: of 211 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.58 seconds. Snitz Forums 2000