forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Atentat na Trump-a i (ne)srodne teme
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 59

izivko
Advanced Member



Germany
12281 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 18/07/2024 : 10:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Joe dobio coronu. Ne znam koji se kurac nije cijepio.
Ovdje tvrdi da cjepivo štiti 200 posto

https://x.com/i/status/1813800765779329112

Corona je samo izgovor za njegovo skoro "smaknuće".

Have mercy
Go to Top of Page

maverick
New Member

136 Posts

Member since 13/08/2012

Posted - 18/07/2024 : 10:41:17  Show Profile Show Extended Profile  Send maverick a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by wintermute

65% *demokrata* trenutno smatra da Biden ne treba da bude kandidat

https://apnorc.org/projects/most-say-biden-should-withdraw-from-the-presidential-race/

Ajde malo da objasnimo razliku izmedju D i R i zasto je ovaj podatak irelevantan.

Za razliku od R, D stranka nije vodjena demokratskom vecinom clanova nego je vodjena komitetom. To se najvise vidi kroz koncept superdelegata prilikom nominacije. R stranka je potpuno demokratska i tamo je bilo moguce da neko koga skoro nijedan lider stranke u pocetku nije podrzavao (Trump) cistom voljom glasaca osvoji nominaciju. Takvo nesto je nemoguce u D stranci sto su na svojoj kozi osetili i Bernie Sanders 2016-te (svi superdelegati su u startu podrzali Hilary Clinton sto je onda bilo nemoguce stici glasovima) i Pete Buttigieg 2020-te (on je isto poceo da pobedjuje u glasovima i onda su mu iz "centrale" bukvalno u sred avionskog leta na sledeci miting javili da je komitet odabrao Bidena i da okrene svoj avion i da ga endorsuje).

Tako da u nekom smislu D stranka je mnogo bliza socijalisticko-komunisticko-totalitarnim nacinima vladanja gde mali broj "elitnih" profesionalnih politicara odlucuje u ime svih ostalih.

To je jos jedan razlog sto su R blizi obicnom narodu jer jednostavno glas u R vredi mnogo vise nego glas u D...


Još bi netko mogao u ovo povjerovati...



Ovo je istina. Demokratska stranka je čista suprotnost demokraciji. Sličnija je partiji staljinističkog tipa.
Što bi rekao Biden: Nemaš slobodu mišljenja i nisi crnac ako ne glasaš za nas.
Čista diktatura i jednoumlje.
Jedino u takvoj stranci je mogao homić Obama i njegov životni partner transvestit Majkl
bez američkog državljanstva biti instaliran na mjesto predsjednika.
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4592 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 18/07/2024 : 10:57:54  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
Rat će završiti do kraja ove godine, potpisivanjem mirovnog sporazuma, gdje će Ukrajina morati popustiti oko Krima sigurno, možda i oko odmetnutih pokrajina. Rat je u fazi kada nijedna strana ne može napraviti značajne pomake, eventualno koncem ljeta ili jedni ili drugi će pokušati još jednu ofenzivu da bi stekli bolji pregovarački položaj, ni neće ništa značajnije uraditi. Sjesti će za stol i potpisati. A atomske, ma daj. To ni u jednom trenutku nije bila realnost, ma koliko Putinove pudlice lajale o tome. Svi su se nakrali para za deset života i ne umire im se baš tako lako.

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 18/07/2024 11:00:33
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/07/2024 : 13:33:15  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

quote:
Originally posted by tinton
A kao što dobro znamo, sve na internetu je istina.



Sta bi bila istina (ako se to uopste moze i definisati)? Pa recimo istorijski podaci za koje postoji konsenzus vise (najbolje suprostavljenih) strana se mogu uzeti za istinite. (Ako se nista ne moze uzeti za istinu onda je svaka rasprava besmislena.)

Slazem se da se interpretacije i licna misljenja ne mogu uzeti za istinu. Evo recimo i posle vise od 200 godina ovde se ustavni amandmani razlicito interpretiraju u zavisnosti u kojoj si drzavi -- konsenzusa nema.

Ja uzimam javne podatke za koje postoji konsenzus (na to sam mislio kada sam rekao da je sve na internetu) i onda na njih primenjujem svoju logiku razmisljanja a sve u okviru modela sveta koga sam izgradio tokom zivota. Na osnovu tog procesa sam dosao do nekih zakljucaka koje sam ovde izneo. Ne tvrdim da su ispravni niti mislim da iko treba da mi ista veruje. A svakako nisam tvrdio da je sve na internetu istina

Meni licno je dovoljno dobro to sto su mi moj model sveta i moja logika primenjena nad onim sto mislim da je istina omogucavali da dodjem do nekih konkretnih rezultata i merljivih uspeha u raznim sferama zivota tako da je to meni licno implicitni dokaz da takav postupak ima neki kvalitet iako ostavljam mogucnost da nije optimalan.

Ono sto pisem je samo jedan data point, kap u moru. Ko hoce da dodje do svojih zakljucaka (nadam se slicnim pristupom: logika nad istinama), treba svakako mnogo mnogo vise od samo mog zakljucka da procita i istrazi a tek onda (opcionalno uzimajuci i moj stav u obzir) sam iz svega toga donese svoj nezavisan zakljucak.

Ako to sve uradis, napisi ovde do cega si dosao i kako. Konkretno na temu kako si zakljucio da su vodjene R i D stranke. Sasvim je moguce da sam ja sve to potpuno pogresno shvatio.


Pošteno je od tebe što si rekao da ne pratiš puno politiku i što si ovdje napisao da si možda u krivu. Možda je glupo da ja iz Europe tebi govorim u čemu si u krivu, ali s obzirom da očito pratim više od tebe, uzet ću tu slobodu.

1) Superdelegati su stvar prošlosti. Njihova mogućnost da glasuju u prvom krugu na konvenciji je ukinuta nakon 2016.

2) Čak i dok su imali relevantnosti u predizbornom procesu, superdelegati su imali mogućnost prelaska iz jednog tabora u drugi. To smo mogli vidjeti 2008., kada je Obama u utrku krenuo u zaostatku za Clitnon po pitanju superdelegata. Kako je Obama pobjeđivao, tako su se superdelegati okretali ka njemu. To ti upućuje na to da je pogrešna tvoja tvrdnja da Bernie Sanders nije imao šanse zbog superdelegata. Uostalom, superdelegata je puno manje nego običnih delegata koje kandidati dobiju na izborima, tako da je njihov utjecaj ograničen čak i kada ostaju vjerni svojem kandidatu.

3) Kako bilo, Sanders je 2016. dobio 3 i pol milijuna glasova manje od Clinton. Legitimno je izgubio, superdelegati mu nisu uzeli pobjedu.

4) Tvoje sjećanje oko demokratskih predizbora 2020. je poprilično manjkavo. Istina je da je Pete Buttigieg imao dobre rezultate u Iowi i New Hampshireu, ali već u Nevadi je bio lošiji od Bidena, a u Južnoj Karolini je bio pometen kao i svi ostali. Nakon toga je bilo jasno da nema što tražiti u daljnjim predizborima i radije nego da se ponižava u predidzborima na Super Utorak (poput Elizabeth Warren npr) izlazi iz utrke i sasvim logično daje svoju podršku kandidatu koji je u tom trenutku favorit (i svakako njemu bliži kandidat u odnosu na Sandersa). Ničega sumnjivoga tu nije bilo, niti je njemu nominacija uskraćena na temelju superedelegata ili prijetećih telefonskih poziva.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8551 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 18/07/2024 : 14:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Da,kad tako gledaš sve izgleda ok.
Al ne zaboravi da su svi ovi eu i usa mlatimudani čekali u redu da se slikaju s Putinom i da sisaju jeftini plin i ko zna šta još.
Ne virujen da se odlučija na takav potez iz dosade.
Dapače ,odluka o vođenju rata je vrlo zajebana stvar.
A ka šta rekoh a i šta virujen većina vas zna,nisu sve države iste.
USA,Rusija i Kina su nuklearni imperiji.
Drugin ričima ,te 3 države mogu od ljudske vrste napravit pepel.
Ostale države baš i nemaju tih sposobnosti,ili su im ograničene.
(UK,Francuska,Indija)



Da, jedno je ono šta prikazuju Zapadni mediji, a drugo je istina. Sumnjam da se Putinu ratovalo, al su ga jebanjem u mozak zadnjih 20 godina stjerali u kut. I da, ružno je šta narod pati kad dolaze divljaci s tenkovima, ali i neka treća strana je godinama huškala i provocirala te divljake.
Problem je u dihotomiji. Ništa nije crno-bijelo, uvijek postoji nijansa sive.
Ja osobno, ako moram birati između ova dva dobila, u snu ću izabrati Trumpa. Sad trenutno, on izbore ima u džepu. Nadam se da neće tu prednost prokockati.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12281 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 18/07/2024 : 14:21:27  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Evo Sleepy Joe ima coronu a ne nosi masku i ne drži odstojanje?!
Alah ga mazo, zarazit će sve oko sebe.

https://x.com/i/status/1813878286499401950

Have mercy
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/07/2024 : 14:21:46  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro


Da, jedno je ono šta prikazuju Zapadni mediji, a drugo je istina. Sumnjam da se Putinu ratovalo, al su ga jebanjem u mozak zadnjih 20 godina stjerali u kut.


Jadan. Baš mi ga dođe žao.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8551 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 18/07/2024 : 14:26:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by paro


Da, jedno je ono šta prikazuju Zapadni mediji, a drugo je istina. Sumnjam da se Putinu ratovalo, al su ga jebanjem u mozak zadnjih 20 godina stjerali u kut.


Jadan. Baš mi ga dođe žao.



Nije mi ga žao, al ga razumijem.
Glavno da Trump dobiva izbore. Američki leftardi već sad kukaju i cmizdre.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1546 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 18/07/2024 : 14:40:16  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro
Ja osobno, ako moram birati između ova dva dobila, u snu ću izabrati Trumpa. Sad trenutno, on izbore ima u džepu. Nadam se da neće tu prednost prokockati.



Zato ce se sada vratiti korona ili ce doci pticja gripa ili ce nas pohoditi vanzemaljci. Sto god je potrebno da se ne glasa regularno.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8551 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 18/07/2024 : 15:15:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by paro
Ja osobno, ako moram birati između ova dva dobila, u snu ću izabrati Trumpa. Sad trenutno, on izbore ima u džepu. Nadam se da neće tu prednost prokockati.



Zato ce se sada vratiti korona ili ce doci pticja gripa ili ce nas pohoditi vanzemaljci. Sto god je potrebno da se ne glasa regularno.



Da, već su najavili ptičju gripu. Vanzemaljci ispali iz igre. Valjda zato jer je narod lakše zaplašiti s nevidljivim neprijateljem.
Ali mislim da im je prekasno da nečim takvim mogu utjecati na izbore. Jedino ono čega se pribojavam, da će opet probat i uspjeti s atentatom. Jbga, vojna i farmaceutska industrija su u pitanju, stotine milijardi dolara. U početku mi je bio sumnjiv ovaj pokušaj atentata, jer iza tako nečeg uvijek mora stajati vojni vrh, ali kad vidim ko je danas u američkom vojnom vrhu, uopće me ne čudi ta šlampavost.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8093 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 18/07/2024 : 15:53:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maverick

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by wintermute

65% *demokrata* trenutno smatra da Biden ne treba da bude kandidat

https://apnorc.org/projects/most-say-biden-should-withdraw-from-the-presidential-race/

Ajde malo da objasnimo razliku izmedju D i R i zasto je ovaj podatak irelevantan.

Za razliku od R, D stranka nije vodjena demokratskom vecinom clanova nego je vodjena komitetom. To se najvise vidi kroz koncept superdelegata prilikom nominacije. R stranka je potpuno demokratska i tamo je bilo moguce da neko koga skoro nijedan lider stranke u pocetku nije podrzavao (Trump) cistom voljom glasaca osvoji nominaciju. Takvo nesto je nemoguce u D stranci sto su na svojoj kozi osetili i Bernie Sanders 2016-te (svi superdelegati su u startu podrzali Hilary Clinton sto je onda bilo nemoguce stici glasovima) i Pete Buttigieg 2020-te (on je isto poceo da pobedjuje u glasovima i onda su mu iz "centrale" bukvalno u sred avionskog leta na sledeci miting javili da je komitet odabrao Bidena i da okrene svoj avion i da ga endorsuje).

Tako da u nekom smislu D stranka je mnogo bliza socijalisticko-komunisticko-totalitarnim nacinima vladanja gde mali broj "elitnih" profesionalnih politicara odlucuje u ime svih ostalih.

To je jos jedan razlog sto su R blizi obicnom narodu jer jednostavno glas u R vredi mnogo vise nego glas u D...


Još bi netko mogao u ovo povjerovati...



Ovo je istina. Demokratska stranka je čista suprotnost demokraciji. Sličnija je partiji staljinističkog tipa.
Što bi rekao Biden: Nemaš slobodu mišljenja i nisi crnac ako ne glasaš za nas.
Čista diktatura i jednoumlje.
Jedino u takvoj stranci je mogao homić Obama i njegov životni partner transvestit Majkl
bez američkog državljanstva biti instaliran na mjesto predsjednika.



uh, ovim postom si više o sebi rekao nego kolinda onomad u biografiji i kako je bosa trčala po grobniku

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4592 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 18/07/2024 : 16:01:29  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

Sta misliti o vanceu. Iako je oportunist i prevrtljivac, meni se svidja njegov stav o ukrajini . Ne zeli imati nista s njimA. Ako je to stvearno Tako bio bi to brzi kraj rata, Ali bojim se da CE i republikanci nastaviti financirati rat. To sta sada pricaju je Samo zbog javnosti koja ne zeli nikakve ratove



Da, po planu tog preletača,bio bi to brz kraj rata, jer se Ukrajinci više ne bi imali s čim braniti. No nije Tramp idiot. On ove izbore dobiva glatko. Dovoljno je da raširi ruke ko Mišo i publika pada u trans. No on isto tako zna da ga drugi put Bog neće nježno primiti za lice i okrenuti mu glavu kako bi izbjegao metak, jer bi se za optikom mogao naći neki ogorčeni ukrajinski veteran koji će mu ga plasirati direktno između očiju.

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 18/07/2024 16:03:44
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3357 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 18/07/2024 : 16:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Ponekad si s nekim u nesporazumu iako ti na prvu nije jasno uopće zakaj. Sve kad gledaš površno vidiš da stvari štimaju, ali i dalje je tu nesporazum. I onda, kak to obično biva, vrijeme pokaže svoje. Čitajući trabunjanja oko raznoraznih urota (nakon svega korona i dalje ne postoji i sl,) shvatiš u čemu je kvaka. Jednostavno, bez obzira na trud i godine, nisu svi u stanju stvari shvatiti.
Trebalo mi je skoro 47 godina da prihvatim kako ogromnoj masi ljudi jednostavno možeš uvaliti svaku priču koju poželiš (:

Nije nikakvo čudo kaj ta i takva masa staje na stranu beskrupuloznog pojedinaca a la Hitler, Putin, Trump i daje im mogućnost upravljanja.
Valjda se i oni osjećaju moćno kad njihov glas ide uz moćne!?

P.S.
To kaj se muljalo s cjepivom (ako uopće je) je kriminal a ne dokaz da cjepivo nije bilo potrebno i da covid ne postoji. Postoji u raznim oblicima još od 1990-tih.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 18/07/2024 16:06:50
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3357 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 18/07/2024 : 16:09:59  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
I zapamtite, Ukrajina nebu ostala bez Krima. Krim je branik slobode pojedinca u demokratskom svijetu.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 18/07/2024 16:10:43
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8093 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 18/07/2024 : 16:12:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
inače, ja ne razumijem bidena i njegovo grčevito držanje za predsjedničko mjesto
čovjek ima preko 80, ima karijeru kakva se rijetko viđa, spasio je naciju od drugog trumpovog mandata, digao ameriku gospodarski, pokrenuo mnoge stvari...
po meni, trebao je prije godinu dana reći da neće ići u drugi mandat i dati dovoljno vremena stranci da isprofilira novog kandidata
sada je možda i kasno za to, a biden je propustio priliku za dostojanstven odlazak u legendu
ako je kamala harris mogući demokratski kandidat, onda bi pomoglo da se biden povuče s predsjedničkog položaja i ona postane prva predsjednica na nekoliko mjeseci, odabere jakog potpredsjednika i okrene svjetla pozornice prema sebi, koja su sada isključivo na trumpu i svi ga već vide kao predsjednika ... nije isto kao kad bi krenula u utrku dok biden još obnaša dužnost, ne bi smjela ništa drugačije od njega, mogli bi i u sukob doći...
u slučaju da postane predsjednica prije izbora, imala bi priliku pokazat da može (ako može, naravno), pa sama ceremonija preuzimanja dužnosti, intervjui, susreti sa svjetskim državnicima... okrenulo bi se javno mnijenje za čas, ali bojim se da taj film nećemo gledat i da psihopat ponovo sjeda na tron

if you tolerate this, then your children will be next

Edited by - ken2 on 18/07/2024 16:14:26
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3357 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 18/07/2024 : 16:22:34  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Inače Trump je nedvojbeno uhvaćen u laži nekoliko puta, odnosil je dokumentaciju države u privatne sefove i masa to smatra normalnim!?
Kako s takvom masom stvoriti uređeno uredno društvu? Nikako.

Tako da, živili psihopati, lopovi i njihova publika!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4592 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 18/07/2024 : 16:25:52  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

Inače Trump je nedvojbeno uhvaćen u laži nekoliko puta, odnosil je dokumentaciju države u privatne sefove i masa to smatra normalnim!?
Kako s takvom masom stvoriti uređeno uredno društvu? Nikako.

Tako da, živili psihopati, lopovi i njihova publika!



Meni je najviše žao što je lagao da nije ševio Stormy Daniels. Da je bar izašao pred kamere i rekao jesam, kresnuo sam ju tako jako da dva dana nije mogla normalno hodati. Uživala je u svakom centimetru.
Al to ti je kad imaš mali penis pa moraš lagati.

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 18/07/2024 16:37:33
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8551 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 18/07/2024 : 16:51:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

quote:
Originally posted by BeaGea

Inače Trump je nedvojbeno uhvaćen u laži nekoliko puta, odnosil je dokumentaciju države u privatne sefove i masa to smatra normalnim!?
Kako s takvom masom stvoriti uređeno uredno društvu? Nikako.

Tako da, živili psihopati, lopovi i njihova publika!



Meni je najviše žao što je lagao da nije ševio Stormy Daniels. Da je bar izašao pred kamere i rekao jesam, kresnuo sam ju tako jako da dva dana nije mogla normalno hodati. Uživala je u svakom centimetru.
Al to ti je kad imaš mali penis pa moraš lagati.





No dobro, lako za jebanje i cente...Trump pobjeđuje, ne samo zbog neuspjelog atentata, već zato jer su Demokrati i dalje futrali očigledno nesposobnog Sleepy Joea. Jbga, sad im je kasno.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4592 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 18/07/2024 : 16:55:44  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
Znaš što ću ti reći, čak bi mi bilo i drago da pobijedi. Baš me zanima hoće li i kako okončati rat u Ukrajini, a da Gazu ne spominjem, zbog koje Biden ima ruke krvave do laktova

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
974 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 18/07/2024 : 17:06:31  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton
1) Superdelegati su stvar prošlosti. Njihova mogućnost da glasuju u prvom krugu na konvenciji je ukinuta nakon 2016.



Ovo je tacno. Ali od 2018. A promenjeno je na insistiranje -- Bernie Sandersa! Da nije bilo te sramote 2016. koja je stravicno poljuljala misljenje o D u narodu verovatno ne bi nikad ni promenili. A i na to je uticao Trump jer su mnoge ankete ukazivale da Bernie ima vise sanse protiv Trumpa nego Hilary (sto se i pokazalo tacnim na izborima i nikada necemo znati da li bi Trump pobedio Bernija).

quote:

2) Čak i dok su imali relevantnosti u predizbornom procesu, superdelegati su imali mogućnost prelaska iz jednog tabora u drugi. To smo mogli vidjeti 2008., kada je Obama u utrku krenuo u zaostatku za Clitnon po pitanju superdelegata. Kako je Obama pobjeđivao, tako su se superdelegati okretali ka njemu. To ti upućuje na to da je pogrešna tvoja tvrdnja da Bernie Sanders nije imao šanse zbog superdelegata. Uostalom, superdelegata je puno manje nego običnih delegata koje kandidati dobiju na izborima, tako da je njihov utjecaj ograničen čak i kada ostaju vjerni svojem kandidatu.



Obama vs Clinton je bila outlier trka, nesto sto se verovatno nikada opet nece desiti (zena protiv crnca), po mnogo cemu specificna. Na kraju je i tu ipak komitet morao da zaseda sa Hilari satima jedne veceri i da je ubedjuje da odustane. Dakle opet se nije cekalo da narod odluci. Ali pravi problem sa Bernijem je sto su svi mediji prikazivali od starta ogromno vodjstvo u delegatima Hilari tako da ljudi koji su to gledali su bili obeshrabreni da glasaju za Bernija i nikada necemo saznati da li bi on zaista i izgubio u glasovima. Superdelegata je bilo 15%... 15% je ogromna prednost jer to je zapravo 30% swing zbog zero-sum pravila (50-15 = 35, 50+15 = 65, 65-35=30). A 30% zaostatka mislim da niko nikada nije uspeo da nadoknadi u istoriji politike

quote:

3) Kako bilo, Sanders je 2016. dobio 3 i pol milijuna glasova manje od Clinton. Legitimno je izgubio, superdelegati mu nisu uzeli pobjedu.



Ajde da pocnemo utakmicu sa 0:3 za protivnika pa da vidimo da li cemo i kako da stizemo i kako ce navijaci da se ponasaju a sve vreme komentator prica kako smo ocajni jer gubimo sa tri razlike...

quote:

4) Tvoje sjećanje oko demokratskih predizbora 2020. je poprilično manjkavo. Istina je da je Pete Buttigieg imao dobre rezultate u Iowi i New Hampshireu, ali već u Nevadi je bio lošiji od Bidena, a u Južnoj Karolini je bio pometen kao i svi ostali. Nakon toga je bilo jasno da nema što tražiti u daljnjim predizborima i radije nego da se ponižava u predidzborima na Super Utorak (poput Elizabeth Warren npr) izlazi iz utrke i sasvim logično daje svoju podršku kandidatu koji je u tom trenutku favorit (i svakako njemu bliži kandidat u odnosu na Sandersa). Ničega sumnjivoga tu nije bilo, niti je njemu nominacija uskraćena na temelju superedelegata ili prijetećih telefonskih poziva.



Zasto se nije onda cekalo da narod to i potvrdi nego se zaustavljao kandidat u naletu? Nikada necemo znati... Ukus od 2016 je i dalje bio previse jak da bi mnogi ljudi poverovali u to... U politici cesto je bitnije u sta ljudi veruju nego sta je "istina" -- ja u ovom slucaju ne verujem da je to bilo pravedno. To je naravno samo moje misljenje.



Najbolji nacin da se sve ovo ispravi je da se slusaju glasaci. Evo kao sto sam postavio ranije gore sada velika vecina D glasaca a i samih clanova stranke smatra da Biden ne bi trebao da bude kandidat. Ali ocigledno to se ne desava jer elitna manjina i dalje odlucuje. Ja se nadam da ce se to promeniti za dobrobit svih nas ovde u USA i da ce se povratiti vera u pravedan sistem i da nece biti gradjanskog rata.
Go to Top of Page

maverick
New Member

136 Posts

Member since 13/08/2012

Posted - 18/07/2024 : 18:02:08  Show Profile Show Extended Profile  Send maverick a Private Message  Reply with Quote
Nisam ja kriv što homoseksualac Obama nema američko državljanstvo i samim time nije imao nikakvo pravo biti predsjednik. A Biden kao njegov nekadašnji zamjenik i saučesnik u toj višegodišnjoj prevari također ne bi imao pravo biti predsjednik.
Go to Top of Page

kimba
Average Member

639 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 18/07/2024 : 18:19:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

Inače Trump je nedvojbeno uhvaćen u laži nekoliko puta, odnosil je dokumentaciju države u privatne sefove i masa to smatra normalnim!?
Kako s takvom masom stvoriti uređeno uredno društvu? Nikako.

Tako da, živili psihopati, lopovi i njihova publika!



Reci istinu, sud ga upravo oslobodijo po tom pitanju.

Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih
Go to Top of Page

kimba
Average Member

639 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 18/07/2024 : 18:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maverick

Nisam ja kriv što homoseksualac Obama nema američko državljanstvo i samim time nije imao nikakvo pravo biti predsjednik. A Biden kao njegov nekadašnji zamjenik i saučesnik u toj višegodišnjoj prevari također ne bi imao pravo biti predsjednik.



Nije imao državljanstvo..

Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih
Go to Top of Page

kimba
Average Member

639 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 18/07/2024 : 18:25:58  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

Ponekad si s nekim u nesporazumu iako ti na prvu nije jasno uopće zakaj. Sve kad gledaš površno vidiš da stvari štimaju, ali i dalje je tu nesporazum. I onda, kak to obično biva, vrijeme pokaže svoje. Čitajući trabunjanja oko raznoraznih urota (nakon svega korona i dalje ne postoji i sl,) shvatiš u čemu je kvaka. Jednostavno, bez obzira na trud i godine, nisu svi u stanju stvari shvatiti.
Trebalo mi je skoro 47 godina da prihvatim kako ogromnoj masi ljudi jednostavno možeš uvaliti svaku priču koju poželiš (:

Nije nikakvo čudo kaj ta i takva masa staje na stranu beskrupuloznog pojedinaca a la Hitler, Putin, Trump i daje im mogućnost upravljanja.
Valjda se i oni osjećaju moćno kad njihov glas ide uz moćne!?

P.S.
To kaj se muljalo s cjepivom (ako uopće je) je kriminal a ne dokaz da cjepivo nije bilo potrebno i da covid ne postoji. Postoji u raznim oblicima još od 1990-tih.



Kolega postoji li gdje izolovani virus kovida?
Postoji li slika istoga ispod mikroskopa.?
Odgovor na oba pitanja je NE.
Pametnome dosta.

Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih
Go to Top of Page

maverick
New Member

136 Posts

Member since 13/08/2012

Posted - 18/07/2024 : 18:42:20  Show Profile Show Extended Profile  Send maverick a Private Message  Reply with Quote
Svako ko je javno posumnjao da Obama nije imao američko državljanstvo je automatski označen kao rasista. CIA mu je krivotvorila papire, ali stručnjaci iz drugih zemalja su u analizi vidjeli da je muljano. Jedan iz Italije posebno.

Oni koji mrze Trumpa i nazivaju ga psihopatom često imaju običaj da liberalima gledaju kroz prste ma šta ovi rekli ili napravili. Obama je godinama govorio da je ISIS prejak i nemoguće ga je pobijediti, a istovremeno je od svojih generala tražio da prije napada na te teroriste ništa ne poduzimaju nego njega obavijeste. Kasnije su se generali žalili da im napadi ne uspijevaju, jer kao da ih neko unaprijed obavještava. Hm, ko bi to mogao biti? Možda musliman Obama, čije stvarno porijeklo je obavijeno velom tajne.

I gle čuda, došao Trump na vlast. Rekao generalima da odmah raspale po ISISU čim lociraju mete, i eto, nema više ISISA.
Go to Top of Page
Page: of 59 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000