forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Atentat na Trump-a, USA izbori i (ne)srodne teme
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 71

wintermute
Senior Member



USA
1161 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 25/07/2024 : 21:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Evo ti summary (podebljao sam relevantne delove) a ti onda dalje Googlaj bazirano na keywords ka konkretnim zakonima. Pricam konkretno za Kaliforniju ali ima i u drugim drzavama:

In California, healthcare for pregnant women, including those who are undocumented immigrants, is often covered by a variety of programs. The state has policies in place to provide prenatal, delivery, and postpartum care regardless of immigration status. Here are some key points:

* Medi-Cal for Pregnant Women: California's Medicaid program, known as Medi-Cal, offers coverage for pregnant women regardless of their immigration status. This includes full-scope coverage that encompasses prenatal care, labor and delivery, and postpartum care. The program's eligibility is generally based on income, and many undocumented immigrants can qualify due to low income levels.

* Emergency Medi-Cal: For individuals who may not qualify for full-scope Medi-Cal, Emergency Medi-Cal covers labor and delivery services. This program is specifically designed to provide coverage for emergency medical conditions, including childbirth.

* State and Local Programs: California has additional state and local health programs that provide services to low-income residents, including those without legal immigration status. These programs aim to ensure that all residents have access to necessary healthcare services, particularly in cases where public health is a concern.

The costs for these services are typically funded by state and federal programs, with the state of California taking a proactive approach to ensure that all residents, regardless of immigration status, have access to essential healthcare services, including childbirth.


BTW ja sam za ovaj Medi-Cal placao decenijama i placam i danas...


EDIT: "undocumented" je newspeak za illegal...

Edited by - wintermute on 25/07/2024 21:10:50
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1161 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 25/07/2024 : 21:14:15  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Inace ovo je jedan od glavnih nacina da ti dete ima drzavljanstvo: udjes ilegalno kao trudnica ili ranije pa napravis dete i porodis se besplatno ovde...

A dete je automatski drzavljanin jer je rodjeno na tlu USA (po 14. amandmanu).

Onda dete "povuce" drzavljanstvo za roditelje...

EDIT: Googlaj "anchor baby"...

Edited by - wintermute on 25/07/2024 21:16:30
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1161 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 25/07/2024 : 21:19:30  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva
trudnice koje ne mogu priuštiti zdravstvenu skrb, što uključuje i legalne stanovnike i ilegalce.



Svi ilegalci imaju pravo na ovo jer im je income $0 pa su "siromasni". U najboljem slucaju i ako rade oni rade na crno i ne placaju porez pa im je zvanicni income $0.

Naravno da na ovo imaju pravo legalni ljudi ovde koji su siromasni -- za njih je ovo originalno i napravljeno i za njih mi nije zao da placam. Ali onda se u zadnje vreme ovo koristi u svrhe u koje nije dizajnirano i sistem puca a legalci (kao ja) pizde.

Edited by - wintermute on 25/07/2024 21:23:31
Go to Top of Page

kimba
Average Member

659 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 25/07/2024 : 21:43:07  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
Pa zar recimo u RH nije isto u UK također , Francuska isto.
Mislim na Bevino, kako je Amerika podijeljena.

Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih

Edited by - kimba on 25/07/2024 21:44:30
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5874 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 25/07/2024 : 21:53:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kimba

Pa zar recimo u RH nije isto u UK također , Francuska isto.
Mislim na Bevino, kako je Amerika podijeljena.



Ja sam ciljao na to da svi ti ljudi žive u USA, a dijametralno suprotno razmišljaju. Kome onda vjerovati, tebi ili njima? Svi imate iskustva života u USA. Meni si rekao da ne mogu ništa pričati jer nisam iskusio. Zašto onda ima gomila Amerikanaca koji drukčije misle?

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5874 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 25/07/2024 : 22:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

Svi ilegalci imaju pravo na ovo jer im je income $0 pa su "siromasni". U najboljem slucaju i ako rade oni rade na crno i ne placaju porez pa im je zvanicni income $0.

Naravno da na ovo imaju pravo legalni ljudi ovde koji su siromasni -- za njih je ovo originalno i napravljeno i za njih mi nije zao da placam. Ali onda se u zadnje vreme ovo koristi u svrhe u koje nije dizajnirano i sistem puca a legalci (kao ja) pizde.



Ondje piše "many".

Ja osobno mislim da bi se ilegalni migranti vrlo lako deportirali da je to većini u interesu. S obzirom da od njih očito ima koristi, to se ne radi. Budu li ikad neke masovne deportacije kad su Republikanci na vlasti, ili oni tu priču koriste samo da dobiju izbore?

Teksas i Kalifornija imaju sličan broj ilegalnih migranata, nešto preko 1,5 milijuna, iako ovdje suvereno vladaju Demokrati a ovdje Republikanci. Zašto Republikanci u Teksasu ne deportiraju te ilegalce? Kad bi to uradili, na čemu bi temeljili svoju daljnju politiku.

Da usporedim stvari s BiH, kad bi naši političari riješili probleme u BiH, oni sami više ne bi bili potrebni jer kampanje temelje isključivo na nacionalizmu. Njima ovakva situacija odgovara.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1161 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 25/07/2024 : 23:51:29  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Pitanje ilegalaca je veoma skakljivo ovde jer ako krenemo u proslost mnoge teritorije su bile meksicke a amerika je istorijski donedavno prakticno i imala otvorene granice da bi ih onda polako zatvarali za "nepozeljne" sto jeste bila diskriminacija. A i sama je zemlja imigranata koji su se osamostalili tako sto su krsili zakon sile koja je njima vladala. Tako da je to duboko ovde. Nije kao npr u nemackoj gde je nemac tamo oduvek bio a sada afrikanac dolazi. Plus ovde je umesan i problem rasizma koji je postojao...

Po meni to ne moze da se resi deportacijom niti zidom.

Moj predlog bi bio da se redefinise sta je ilegalac. Ilegalac bi bio neko ko ne placa porez. Tacka. Dakle svako moze da dodje ovde i da recimo ima nekoliko meseci "da se snadje". Nakon tih nekoiiko meseci on ili ima posao i placa porez i uklopio se u drustvo ili se vraca odakle je dosao da mozda nekad proba opet u buducnosti. A ako prekrsi zakon onda odmah nazad i nema pravo da opet proba. Ne znam koliko bi to tesko bilo implementirati i enforsovati. Jer ovde para sve vrti. Ako si dosao iz afrike ili juzne amerike ili azije ili evrope i posten si i placas porez ja nemam nista protiv tebe. Ali ja cak imam protiv i amerikanaca koji ne placaju porez, i oni su isto problem (mada medju obicnim ljudima mnogo manji a bogatasi porez izbegavaju kroz milion rupa u sistemu).

Moguce je da bi ako drzave krenu da deportuju da bi onda izgubili neke federalne novce i programe u slucaju da je D na federalnoj vlasti (ovo je moja spekulacija). A ovo je problem na nivou drzave (Kalifornija, Texas) jer, za razliku od federacije, oni nemaju pravo da dostampaju dolar. Drzave ovde ne smeju da idu preko budzeta za razliku od USA koja sme. Tako da kalifornija se ili zaduzuje preko bondova ("zajam za kaliforniju") ili dize poreze (koji su medju najvecima od svih drzava i income tax i sales tax).
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1161 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 26/07/2024 : 00:40:58  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva
Zašto onda ima gomila Amerikanaca koji drukčije misle?



Iskreno da ti kazem ne znam.

Oni verovatno operisu nad nekim drugim skupom cinjenica i/ili koriste neku drugaciju logiku od mene.

Ja samo mogu da kazem zasto JA mislim OVAKO kako pišem.

Npr. pitao sam jednog druga amera koji se otvorio da je "levo" i nisam dobio direktan odgovor. On inace nema decu i zivi kao "klinac" jos uvek. Svi ostali koji su slicniji meni kao i svi "nasi" ljudi ovde koje znam ovde su desno osim dvojice (jedan drug u Bostonu i jedan u Chicagu). Svi ostali sa kojima razgovaram o "dubljim" temama misle slicno meni (u stvari oni misle i mnogo mnogo gore, ja sam veoma blag u stavovima u poredjenju kakve oni imaju a par njih se odnedavno i naoruzalo pistoljima). A ima ih amera i kineza i indijaca i arapa/muslimana. Ovaj gay drug (koji je nazalost bas pre par meseci umro) me je iznenadio svojevremeno da je Republikanac, cak je i bio aktivan u lokalnom odboru nije samo da je registrovan. Zao mi je sto ne poznajem blize nijednog crnca (samo sam radio sa njima).

Ja sam uocio inace da postoji razlika izmedju crnaca koji su rodjeni ovde i koji su emigrirali. Emigranti crnci (iz afrike) se po nicemu nisi razlikovali od drugih legalnih white collar emigranata osim po boji koze (edukovani su, rade, posteni su, usavrsavaju se, postuju zakon, imaju cvrste porodice). Crnci rodjeni ovde su veoma "hit and miss", na vecini njih se "iz aviona" vidi da su (verovatno donekle i sa nekim pravom) "nesto drugo". Jos kad pocnu onim svojim akcentom da pricaju... A ima i crnaca koji pricaju sa normalnim americkim akcentom (recimo kao crnci u UK -- oni nemaju svoj akcenat nego pricaju kao ljudi iz grada u kome zive) i ti su uglavnom cool i edukovani i "uklopljeni" i drustvo. Tako sam zakljucio da je u pitanju kultura a ne rasa.

Imam i dosta prijatelja koji su rekli da ne zele da pricaju o politici tako da to ne mogu da ih pitam.
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1161 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 26/07/2024 : 00:55:16  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva
Zašto onda ima gomila Amerikanaca koji drukčije misle?



Prvi odgovor je bil personalan.

Ovaj drugi je statisticki, iz 2020 (ali pazi: "statistika otkriva sve ali ne pokazuje nista") ko su ti koji podrzavaju Demokrate:

Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1567 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 26/07/2024 : 02:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy
pa ti se tako obraćaš polovici sugovornika.


Da, priznajem, to jest istina.
Sorry, ne vidimo uvijek kako nase ponasanje izgleda izvana, pogotovo ne na netu, gdje ne vidimo sugovornika.
Okrenut cu novi list.




Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5874 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 26/07/2024 : 07:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

Ja sam uocio inace da postoji razlika izmedju crnaca koji su rodjeni ovde i koji su emigrirali. Emigranti crnci (iz afrike) se po nicemu nisi razlikovali od drugih legalnih white collar emigranata osim po boji koze (edukovani su, rade, posteni su, usavrsavaju se, postuju zakon, imaju cvrste porodice). Crnci rodjeni ovde su veoma "hit and miss", na vecini njih se "iz aviona" vidi da su (verovatno donekle i sa nekim pravom) "nesto drugo". Jos kad pocnu onim svojim akcentom da pricaju... A ima i crnaca koji pricaju sa normalnim americkim akcentom (recimo kao crnci u UK -- oni nemaju svoj akcenat nego pricaju kao ljudi iz grada u kome zive) i ti su uglavnom cool i edukovani i "uklopljeni" i drustvo. Tako sam zakljucio da je u pitanju kultura a ne rasa.



Pa naravno da je riječ o kulturološkim razlikama, ljudi s naših prostora dosta se razlikuju od zapadnjaka a uglavnom smo svi bijelci. Povijest nas puno više određuje od bilo čega drugoga.

Ja mogu napisati za sebe zašto naginjem više lijevo, gdje su korijeni toga. Može zvučati banalno, ali iz nekog razloga postoji dosta vrsta hrane koju ne mogu jesti, kao kuhano i pečeno meso. Nisam to mogao ni kao dijete, ne mogu ni sad, valjda je genetski. Ljudi često reagiraju komentarima tipa "Nisi ti nikad gladan bio kad tako biraš" i slično. Pretpostavljam da sam zbog toga skloniji podržati sve koji su na bilo koji način "drukčiji", jer sam cijeli život i sam takav što se tiče prehrane. Možda to i nije ključni razlog, nemam pojma, ali pretpostavljam da je u velikoj mjeri utjecalo.

Što se tiče ekonomije, ne mogu lagati da sam tu neki stručnjak, ali kao i svatko imam neko svoje mišljenje. I tu me je moguće djetinjstvo odredilo, tijekom našeg rata ovisili smo o inozemnoj pomoći kad su hrana i ostale potrepštine u pitanju. U životu postoje situacije na koje nikako ne možeš utjecati. Kako ćeš zarađivati za život ako ne možeš utjecati na globalnu situaciju oko sebe? Lakše je u Americi reći da bi se siromašni naprosto trebali malo više potruditi kad je tamo relativno mirna situacija jako dugo. Pa opet ima ljudi koji imaju jako otežan put i bez pomoći društva nemaju nikakvu šansu za uspjeh. Netko će se iskobeljati i iz toga, zapet će i uspjeti, ali nismo svi isti. Dosta Republikanaca u Americi vjeruje da su neuspješni ljudi sami krivi za svoju situaciju, što je nekad točno ali nekad i nije. Ti sam spominješ da si prošao tri teške godine kad si došao u Ameriku i da zbog toga ne podržavaš ljude koji ne prođu to isto. To mi sliči na roditeljsku priču da rade kako bi im djeci bilo lakše, pa se onda ljute na djecu jer im je lakše, a oni su "krv pišali" da dođu do toga :D

Ako je cilj opće blagostanje, društvo bi trebalo malo više pomagati najslabijima. Ako hoćemo da svi prođu isto kao i mi "jer je nama uspjelo", onda se nikad ništa neće promijeniti.

Naravno, ovo što sam napisao je vjerojatno samo korijen mog svjetonazora, kasnije se to dograđivalo, ali mislim da mi se onda ne bi trebalo imputirati nikakve "woke" i ultra liberalne etikete što samo po sebi podrazumijeva da su mi mozak isprali Soroš i kompanija :D

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1161 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 26/07/2024 : 07:26:48  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva
Ti sam spominješ da si prošao tri teške godine kad si došao u Ameriku i da zbog toga ne podržavaš ljude koji ne prođu to isto. To mi sliči na roditeljsku priču da rade kako bi im djeci bilo lakše, pa se onda ljute na djecu jer im je lakše, a oni su "krv pišali" da dođu do toga :D



Ne nuzno i ne isto. Ja samo hocu da oni ne prolaze lakse od mene tako sto varaju (krse zakon) nego da idu postenim putem pa kako im se zalomi. Ne ljutim se ako im bude i lakse. Ali barem neka je legalno. Negde mora postojati granica i ja je povlacim tu.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5874 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 26/07/2024 : 08:34:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

Ne nuzno i ne isto. Ja samo hocu da oni ne prolaze lakse od mene tako sto varaju (krse zakon) nego da idu postenim putem pa kako im se zalomi. Ne ljutim se ako im bude i lakse. Ali barem neka je legalno. Negde mora postojati granica i ja je povlacim tu.



Priznajem da nisam ulazio u detalje pa me slobodno dopuni, ali zar nije Biden sad pokušavao legalizirati puno ilegalaca pa su se Republikanci pobunili? Da je to prošlo, oni bi legalno bili tu i plaćali bi poreze i sve što ide s tim.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12361 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 26/07/2024 : 08:51:59  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

quote:
Originally posted by Beva
Zašto onda ima gomila Amerikanaca koji drukčije misle?



Iskreno da ti kazem ne znam.

Oni verovatno operisu nad nekim drugim skupom cinjenica i/ili koriste neku drugaciju logiku od mene.

Ja samo mogu da kazem zasto JA mislim OVAKO kako pišem.

Npr. pitao sam jednog druga amera koji se otvorio da je "levo" i nisam dobio direktan odgovor. On inace nema decu i zivi kao "klinac" jos uvek. Svi ostali koji su slicniji meni kao i svi "nasi" ljudi ovde koje znam ovde su desno osim dvojice (jedan drug u Bostonu i jedan u Chicagu). Svi ostali sa kojima razgovaram o "dubljim" temama misle slicno meni (u stvari oni misle i mnogo mnogo gore, ja sam veoma blag u stavovima u poredjenju kakve oni imaju a par njih se odnedavno i naoruzalo pistoljima). A ima ih amera i kineza i indijaca i arapa/muslimana. Ovaj gay drug (koji je nazalost bas pre par meseci umro) me je iznenadio svojevremeno da je Republikanac, cak je i bio aktivan u lokalnom odboru nije samo da je registrovan. Zao mi je sto ne poznajem blize nijednog crnca (samo sam radio sa njima).

Ja sam uocio inace da postoji razlika izmedju crnaca koji su rodjeni ovde i koji su emigrirali. Emigranti crnci (iz afrike) se po nicemu nisi razlikovali od drugih legalnih white collar emigranata osim po boji koze (edukovani su, rade, posteni su, usavrsavaju se, postuju zakon, imaju cvrste porodice). Crnci rodjeni ovde su veoma "hit and miss", na vecini njih se "iz aviona" vidi da su (verovatno donekle i sa nekim pravom) "nesto drugo". Jos kad pocnu onim svojim akcentom da pricaju... A ima i crnaca koji pricaju sa normalnim americkim akcentom (recimo kao crnci u UK -- oni nemaju svoj akcenat nego pricaju kao ljudi iz grada u kome zive) i ti su uglavnom cool i edukovani i "uklopljeni" i drustvo. Tako sam zakljucio da je u pitanju kultura a ne rasa.

Imam i dosta prijatelja koji su rekli da ne zele da pricaju o politici tako da to ne mogu da ih pitam.


Tu su veliku ulogu odigrali mediji, propaganda. Glavnina medija je u rukama ljevičara.

Sjeti se što se događalo za vrijeme korone. Kako su mediji narodu utjerali strah u kosti, servirali mu dan i noć brojke o umrlim i zaraženim i da se treba cijepiti.

Have mercy

Edited by - izivko on 26/07/2024 09:00:31
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12361 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 26/07/2024 : 08:59:08  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by lwood

@ Beva ljevica odavno nema veze s radnicima ni icim osim nekim bolesnim globalizmom.
Evo konkretno na Eu,kad je ona glupaca merkelica( koja je nesto ka nas adeze) primala gomile ljudi iz Sirije i ko zna odakle niko obicne gradjane nije nista pita o tome. To je demokracija?
I sta bi neki prosjecni gradjanin to triba trpit?



Pa dobro, Merkelica je očito pogrešno procijenila sposobnost integracije Sirijaca u Njemačko društvo (a možda i nije, možda se većina njih pristojno uklopila, nemam pojma), ali za održavanje standarda na koji su Nijemci navikli potrebna im je radna snaga. S obzirom da sami ne rađaju dovoljno djece, potrebna im je imigracija. Balkan i Istočnu Europu su poprilično iscrpili, nema više puno država iz kojih mogu dovlačiti prilagodljivu a jeftinu radnu snagu. I tako, greške se dogode :D

Europa stari, bez imigracije ili neke tehničke revolucije standard će neizbježno pasti. Građani se onda moraju odlučiti, imigranti ili slabiji standard. Siguran sam da bi bili nezadovoljni i da je ovo drugo slučaj.


Ne radi se tu o nikakvoj pogrešci. I prije Merkel znalo se da se iz nekih dijelova svijeta ljudi ne žele integrirati.
Helmut Schmidt je o tome govorio a i sama Merkel još dok je bila u oporbi.
Sve se ovo svjesno čini.

A ako se sada zna da je bila pogreška, zašto se sada ne ispravlja?

Have mercy
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1567 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 26/07/2024 : 09:33:42  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva
To se predstavlja kao novi problem, ali nije:



Istina je da je trenutno taj broj nešto veći, ali ne previše u odnosu na godine Busha starijeg, Clintona i Busha mlađeg, recimo. Osobno mislim da je to rezultat ekonomske krize nakon Covida i da će broj splasnuti u nadolazećim godinama.



Graf kako si ga postao je nemoguce iscitati (na stranu to sto je nemoguce reci radi li se o 10 ljudi ili 10 milijuna, pravo je pitanje sto se mjeri - koja je definicija 'illegal border encounters', primjerice jesu li to oni koje uhvate pa deportiraju, ili oni koje uhvate pa puste u Ameriku, ili i jedni i drugi) pa sam probao naci original na netu da znam sto tocno komentiram. Koliko vidim, to je iz clanka u WSJ, koji ima zanimljiv naslov: 'Illegal Immigration Is a Bigger Problem Than Ever. These Five Charts Explain Why' i podnaslov: 'Record numbers of migrants are coming with children and from countries they can’t be deported back to, overwhelming U.S. authorities'. Ostatak je (ukljucujuci i taj graf) iza paywalla pa ga ne mogu vidjeti, ali, interesantno, naslov i podnaslov govore tocno ono sto ja mislim.

1.) Do svibja prosle godine, na snazi je bio Title 42, koji je border agentima dopustao da neke od tih migranata odmah izbace iz zemlje. Sad, kad je to ukinuto, ostaje samo Title 8, koji predvidja ostajanje u Americi dok traje obrada slucaja. Dakle, kad vidis da je npr. u veljaci 2022. bilo oko 160,000 tih 'encounters', moras uzeti u obzir da ih je od toga oko 60% bilo odmah izbaceno pod Title 42. U veljaci ove godine, medjutim, 'encounters' jest bilo oko 140,000, sto bi u apsolutnim brojkama bilo manje, ali su svi ostali u zemlji, jer Title 42 vise nije na snazi i sad su svi Title 8. A ti se Title 8 slucajevi rjesavaju tako da ih kratko zadrze, a onda puste da bauljaju po zemlji kuda hoce. Otuda je jasno zasto se stjece dojam da je granica "otvorena".

2.) Pitanje je tko prelazi granicu. 2001. je nekih 97.5% tih 'encounters' otpadalo na odrasle muskarce, samce, iz Meksika, koje se moglo brzo procesuirati i vratiti preko granice. I to se i radilo pa je apsolutna brojka 'encounters' nebitna. 2024., medjutim, takvih je slucajeva svega nekih 35%, dok je nekih 30% posve drugacijih slucajeva - odrasli parovi s djecom (koja nisu nuzno njihova, niti su muskarac i zena nuzno pravi par), koje se pod Obaminim district court order nije smijelo drzati dulje od 20 dana, a pod Bidenovom ih se administracijom od 2021. vise uopce ne zadrzava, niti ih se smije zakonski procesuirati (jer su 'family unit'), pa svi ostaju, bez ikakve perspektive, na teret drzavi skupa s djecom. Dakle, i opet apsolutne brojke na nekom grafu ne govore nista, nego ih moramo rasclaniti.

3.) Pitanje je iz kojih zemalja dolaze.


Meksikanca koji je presao granicu lako i jeftino supiras natrag preko granice i vise nije tvoj problem. Onima koji dolaze iz udaljenijih zemalja, ako ih zakonski uopce i mozes deportirati, moras u najmanju ruku platiti avionske karte. Troskovi za to su enormni - bio sam jednom na sastanku sa sefom Frontex-a i cuo da Europska Unija placa nekad let i samo za jednog ilegalca u avionu. Ako je situacija iole slicna u Americi, to su ogromni novci.

4.) To su brojke samo za 'encounters' - oni koji nisu uhvaceni u prelasku granice u njih ne ulaze i o tome mozemo samo nagadjati.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5874 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 26/07/2024 : 11:17:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Istina je sve što govoriš, pitanje je samo kako tumačimo te podatke.

Ja sam uvjeren da obje stranke imaju koristi od ilegalnih imigranata, da se zato ništa ozbiljno ne radi oko deportacije bez obzira tko bio na vlasti. Imali su Republikanci relativno nedavno sve poluge vlasti u rukama pa se nije ništa epohalno dogodilo.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

kimba
Average Member

659 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 26/07/2024 : 13:34:54  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by kimba

Pa zar recimo u RH nije isto u UK također , Francuska isto.
Mislim na Bevino, kako je Amerika podijeljena.



Ja sam ciljao na to da svi ti ljudi žive u USA, a dijametralno suprotno razmišljaju. Kome onda vjerovati, tebi ili njima? Svi imate iskustva života u USA. Meni si rekao da ne mogu ništa pričati jer nisam iskusio. Zašto onda ima gomila Amerikanaca koji drukčije misle?



Pogresno si me shvatijo ili ja tebe.
Ja sam mislio na politicku podjelu.

Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8125 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 26/07/2024 : 14:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
obame podržale kamalu
biden se obratio naciji iz bijele kuće, uz jako dobar nastup
netanyahu držao 'kurčevit' govor u kongresu, uz standing ovations (većinom) republikanaca
primili ga i biden i harris i malo prizemljili
izivko stalno pitao gdje je biden, a sad šuti
trump ne zna šta da radi

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 26/07/2024 : 14:52:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
zdravo svima. nevjerovatne i prelude stvari u američkoj politici su se događale dok me nije bilo na forumu. osobno najljepša vijest mi je da smo se konačno riješili joea bidena. kamali heris od srca želim da pobijedi donalda trumpa na predsjedničkim izborima. ona lako može pridobiti glasove žena i nebjelačkog stanovništva amerike, a ako pametno odradi kampanju, dobit će ih još i više. žena je spremna, nabrijana i orna za pobjedu i već je, ako je vjerovati glasinama, poprilično animirila ono latentno, nezainteresirano biračko tijelo.
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1312 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 26/07/2024 : 14:56:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

zdravo svima. nevjerovatne i prelude stvari u američkoj politici su se događale dok me nije bilo na forumu. osobno najljepša vijest mi je da smo se konačno riješili joea bidena. kamali heris od srca želim da pobijedi donalda trumpa na predsjedničkim izborima. ona lako može pridobiti glasove žena i nebjelačkog stanovništva amerike, a ako pametno odradi kampanju, dobit će ih još i više. žena je spremna, nabrijana i orna za pobjedu i već je, ako je vjerovati glasinama, poprilično animirila ono latentno, nezainteresirano biračko tijelo.



Na šta je spremna ta luda glupača? Na svetsko klanje?

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3460 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 26/07/2024 : 15:08:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
U svijetu punom nemira i tuge,
Trump će stati, da spasi sve ljude.
Kamala Harris, s planom mračnim, zlobnim,
Sanjala je rat, s ciljem opasnim, kobnim.

Ali Trump će stati, kao heroj pravi,
Ujediniti ljude, mir će da postavi.
Svojim riječima, hrabrošću i snagom,
On će svijet spasiti, ljubavlju i blagoslovom.

Neće dozvoliti ratove nove,
Svijet će vratiti na staze snove.
Kamala može prijetiti, ali Trump je jak,
On će čuvati mir, za svaki naš korak.

S Trumpovom mudrošću, svijet će procvjetati,
Kamala će odustati, rat neće započeti.
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12612 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 26/07/2024 : 15:25:54  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
No Matter Who Wins the November Election, Zionists Will Control the White House:
https://www.lewrockwell.com/2024/07/chuck-baldwin/no-matter-who-wins-the-november-election-zionists-will-control-the-white-house/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

kimba
Average Member

659 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 26/07/2024 : 15:27:27  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

zdravo svima. nevjerovatne i prelude stvari u američkoj politici su se događale dok me nije bilo na forumu. osobno najljepša vijest mi je da smo se konačno riješili joea bidena. kamali heris od srca želim da pobijedi donalda trumpa na predsjedničkim izborima. ona lako može pridobiti glasove žena i nebjelačkog stanovništva amerike, a ako pametno odradi kampanju, dobit će ih još i više. žena je spremna, nabrijana i orna za pobjedu i već je, ako je vjerovati glasinama, poprilično animirila ono latentno, nezainteresirano biračko tijelo.



Jeste, bas tako, previse gledas CNN.

Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 26/07/2024 : 15:30:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
kako sažeti cijeli ovaj topik, atentat na trampa i stanje nacije na jednu sliku?

ovako!

Go to Top of Page
Page: of 71  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000