forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Atentat na Trump-a, USA izbori i (ne)srodne teme
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 71

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8123 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 21/08/2024 : 22:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by paro


Da, jedno je ono šta prikazuju Zapadni mediji, a drugo je istina. Sumnjam da se Putinu ratovalo, al su ga jebanjem u mozak zadnjih 20 godina stjerali u kut.


Jadan. Baš mi ga dođe žao.



Nije mi ga žao, al ga razumijem.
Glavno da Trump dobiva izbore. Američki leftardi već sad kukaju i cmizdre.



podsjećam na tvoju 'neutralnost' i da nisi pro trump
na osnovu čega da zaključujemo bilo šta, osim po onome što netko od nas tu piše?
ovo je samo jedan post, a u svih 40ak postova na ovoj temi dereš istu trumpovsku priču o dubokoj državi, leftardima i slično
kao što ja derem protiv trumpa

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1132 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 21/08/2024 : 22:17:34  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Ovo jer doprlo do mene. Ako je tacno to je ludilo.

Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8560 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 21/08/2024 : 22:28:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2



podsjećam na tvoju 'neutralnost' i da nisi pro trump
na osnovu čega da zaključujemo bilo šta, osim po onome što netko od nas tu piše?
ovo je samo jedan post, a u svih 40ak postova na ovoj temi dereš istu trumpovsku priču o dubokoj državi, leftardima i slično
kao što ja derem protiv trumpa




A čekaj malo, u ovom postu ja govorim o tome kako svaka strana ima svoju verziju priče.
Znači priča sa Putinom i Ukrajinom nije samo tako crno-bijela.
Ima ovdje sivila da se usereš u gaće.
Ali po tebi je Putin šta? Novi Hitler?
Ma joj, naravno da je novi Hitler.
Naravno, tipično leftardski gonjaš samo svoju priču, bez da uopće znaš ili želiš znati cijelu pozadinu.
Da, Vladimir se probudio jednog jutra sa žgaravicom i odlučio napast neku zemlju. Čovjek je čudovište. Poludio bez razloga.
Pa ok, ako ćemo tako, neka svako gornja svoju priču.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1132 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 21/08/2024 : 22:32:44  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

@Wintermute
Eto vidiš, ekipa na forumu zna šta je bolje za Amerikance od samih Amerikanaca. Poznaju život u USA bolje od tebe koji tamo živiš xy godina. Glasat ćeš za jednog rasista, ženomrsca i silovatelja(???) dok su u drugom taboru same bijele golubice i bubamare koje njišu nogicama na laticama cvijeća.
Đe će ti duša?



Pa objasnio sam vise puta. A i ti si pomenuo: samo dva ekstrema od kojih meni licno jedan manje odgovara od drugog...
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12342 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 21/08/2024 : 22:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Michael Obama: No one has monopoly on what it means to be an American

https://x.com/i/status/1826101051063226622

Have mercy
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1132 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 21/08/2024 : 22:35:15  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Evo malo o Putinu i USA i korenima novijih ratova u evropi ko zeli da slusa, nije dugacko:

https://x.com/jamesmelville/status/1826137316135461335



Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1132 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 21/08/2024 : 22:40:34  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Zapravo ovo sa ekstremima je veoma dobar test.

Da li bih voleo da su mi dete ubedili da je trans i odsekli mu kurac i oporezovali ga 80% da se plate programi za ilegalce ili da su mi dete ubedili da bude veoma religiozno i da nosi oruzje i brani granice USA?

Hmmmm... tough choice...

A vi? Kako 'te?
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8208 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 21/08/2024 : 23:47:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

Zapravo ovo sa ekstremima je veoma dobar test.

Da li bih voleo da su mi dete ubedili da je trans i odsekli mu kurac i oporezovali ga 80% da se plate programi za ilegalce ili da su mi dete ubedili da bude veoma religiozno i da nosi oruzje i brani granice USA?

Hmmmm... tough choice...

A vi? Kako 'te?

Ovo je toliko debilno pitanje da zasluzuje debilan odgovor: Prvo. Ne puca na nikoga i nema opasnosti da bude upucan... a ako ga veseli da se puca u guzu, super, samo nek je veselja.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1132 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 22/08/2024 : 00:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by wintermute

Zapravo ovo sa ekstremima je veoma dobar test.

Da li bih voleo da su mi dete ubedili da je trans i odsekli mu kurac i oporezovali ga 80% da se plate programi za ilegalce ili da su mi dete ubedili da bude veoma religiozno i da nosi oruzje i brani granice USA?

Hmmmm... tough choice...

A vi? Kako 'te?

Ovo je toliko debilno pitanje da zasluzuje debilan odgovor: Prvo. Ne puca na nikoga i nema opasnosti da bude upucan... a ako ga veseli da se puca u guzu, super, samo nek je veselja.



Ja to ozbiljno. Rodjak jednog mog komsije/prijatelja ovde je hirurg specijalista koji sece kurceve kome ne trebaju. A takodje sece butne misice i od toga ih pravi kome trebaju. On verovatno zna za koga ce glasati -- biznis je biznis.

Ali dobro da si i sam rekao da je debilan odgovor da je prva opcija bolja.

Mada, zapoceo si sa smajlijem tako da ne znam da li je ti je cela poruka zezanje ili ne!


Ali evo, ako ja nisam bio dovoljno... mastovit: zamislite svako u svojoj glavi koja je najgora varijanta levo a koja desno pa iskreno odgovorite da imate decu i da morate jednu od te dve da izaberete za njih koja bi bila. A ako nemate decu onda za najmladjeg rodjaka ili sebe.


EDIT: da se razumemo, nemam nista protiv trans osoba i kao sto sam par puta ovde rekao radio sam sa dve svakodnevno godinama. M u F i F u M. Ta M u F je posle nekoliko godina se vratila da bude M. Ova druga nije. Obe osobe su jako uspesne i divni ljudi. Jedna je bila ozenjena sa dvoje dece. Ja JESAM protiv leve radikalne ideologije koja decu po skolama ubedjuje da je koren njihovih problema to sto imaju pogresan pol. Takve stvari ne treba pominjati deci koja su ispod age of consent koji sa razlogom postoji u svim modernim drustvima. Drustvo je donelo konsenzus da pre age of consent deca nisu sposobna da razumeju implikacije seksualnih poteza, pogotovu onih koji ce ih obogaljiti za ceo zivot. A svakako ne treba trositi na to pare poreznika od kojih 99.99999% realno nema taj problem a 50% je protiv da se to resava tako. Onih 0.00001% koji ZAISTA imaju taj problem ja saosecam sa njima i zelim da platim da im se zivot olaksa. Pa zamislite koliku patnju moras imati u sebi da se odlucis na taj korak. To je takav horor da ja imam OGROMAN RESPEKT ka tim ljudima. Pomislio sam koliko mucenje ja moram u sebi da nosim da i pomislim da bi ga resio promenom pola i onda sam shvatio kakvo breme ti ljudi nose. Ali ljudi koji ga zaista nose. Njih je oduvek bilo i bice U ISTOM PROCENTU. Biologija coveka ne moze da se promeni zato sto je neko levi na vlasti. I takvima treba, MORA SE pomoci. To je nasa odgovornost kao humanog drustva bez obzira na tako mali procenat.

EDIT 2: ARM (Acorn RISC Machine) chip koji pokrece pola sveta je izmislila i napravila trans osoba. (https://en.wikipedia.org/wiki/Sophie_Wilson) Ima snage u PRAVOM diverzitiju. Ali ne u laznom i nametnutom na silu. Ja u svojoj kolekciji retro kompjutera odavno imam jedan Acorn Archimedes i cuvam ga samo zato -- prva primena ARM chipa.

EDIT 3:


Edited by - wintermute on 22/08/2024 00:57:27
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47023 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/08/2024 : 06:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

Ovo jer doprlo do mene. Ako je tacno to je ludilo.





Bas ludilo
Jos samo da se izvine sta su ih izbacili

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/08/2024 : 07:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by ken2



ti si jedva nešto manje aktivan na ovoj temi od mene, pa možeš i sebi postaviti isto pitanje

ali da, u pravu si, prilično detaljno pratim kampanju, a o srčanosti ne bih, jer ja sam prvenstveno anti trump u ovoj priči
a ti očito podržavaš trumpa, što nije moguće bez velike doze
oduševljenja prema toj spodobi od čovjeka
zaiste se moraš 'zaljubiti' u njega, pa zažmiriti na činjenicu da se radi o patološkom lažovu, egomanijaku, prevarantu, ženomrscu, rasistu, seksualnom napasniku...i svemu ostalom što ide uz nabrojano
plus ekipa koja ga slijedi, sve gluplji i gori



Značiiiii, nemaš pravo glasanja u USA.
Ok, to smo riješili.
Slijedeće, ako me već etiketiraš kao tolikog Trump suportera, onda si ti očigledno lerftard koji se očito strogo ideološki vodi u svojim razmišljanjima. Tako da je tebi čisto svejedno dal' je u pitanju Biden, Kamala ili čak neko deset puta gori od Trumpa.
Jedini gluplji i gori su oni koji podržavaju da se čovjek može identificirati kao jelen, sokol, kamion, gelender, plastika, kolnik, semafor etc.


Paro, pa u čemu je problem da si Trump suporter? Podržavao si ga na forumu i '16, i '20, i '24. Očito ti je dobar ako ga baš svaki put podržavaš i tu podršku imaš potrebu istaknuti na forumu. Umjesto da argumentiraš (kao npr. wintermute) zašto ti je on dobar, ti imaš meltdown u kojem sve koji se ne slažu optužuješ da su leftardi. I to ni manje, ni više ti koji si rekao na ovom topicu da ti je komunizam super ideja.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/08/2024 : 07:19:39  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

Ovo jer doprlo do mene. Ako je tacno to je ludilo.




Dobro si napisao...ako je točno.
A zanimljivo, ja to u platformi Demokrata koju je linkao u zadnjem tvitu tog threada uopće ne vidim.
Točke 2 i 3 ne vidim uopće, a o točki 1 se navodi sljedeće:
'Congress must pass legislation to provide a pathway to citizenship for Dreamers, farmworkers, careworkers, and other long-term undocumented individuals who contribute to this country, by paying taxes and contributing to their local economies'
Možeš se ne slagati s tom politikom, ali za mene svakako to nije 'ludilo'. Pogotovo kada pričamo o Dreamersima.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - tinton on 22/08/2024 07:26:43
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5856 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 22/08/2024 : 07:25:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

Ja JESAM protiv leve radikalne ideologije koja decu po skolama ubedjuje da je koren njihovih problema to sto imaju pogresan pol.



Evo, ja sam recimo poprilično siguran da je ovo pretjerivanje. Znači škole po tebi uče djecu da ih je većina pogrešnog spola, ako sam te dobro razumio?

Evo ti jednu paralelu. Znaš kako kažu kod nas na Balkanu? "Nemam ja ništa protiv pedera, ali nek rade to što rade u kući da ih djeca ne vide." Smatraš li ti da se homoseksualac postaje propagandom? Ili se rodiš takav?

Mislim da se previše banalizira situacija. Nije nitko lud tek tako se odlučiti na promjenu spola, a i jednom kad se ljudi odluče to uključuje gomile konzultacija s psiholozima i liječnicima, nije to jednostavno kao kupovina oružja u SAD-u :D

Evo stavi sebe u tu poziciju, može li tebe netko samo edukacijom uvjeriti da odsječeš kurac? Ako je odgovor ne, zašto misliš da je s djecom koja nemaju tjelesni dismorfni poremećaj išta drukčije?

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213

Edited by - Beva on 22/08/2024 07:28:28
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/08/2024 : 07:32:11  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by wintermute

Ovo jer doprlo do mene. Ako je tacno to je ludilo.




Dobro si napisao...ako je točno.
A zanimljivo, ja to u platformi Demokrata koju je linkao u zadnjem tvitu tog threada uopće ne vidim.
Točke 2 i 3 ne vidim uopće, a o točki 1 se navodi sljedeće:
'Congress must pass legislation to provide a pathway to citizenship for Dreamers, farmworkers, careworkers, and other long-term undocumented individuals who contribute to this country, by paying taxes and contributing to their local economies'
Možeš se ne slagati s tom politikom, ali za mene svakako to nije 'ludilo'. Pogotovo kada pričamo o Dreamersima.


Radi poštenja, drugi link koji je stavio kao objašnjenje je na sljedeći prijedlog zakona: https://www.congress.gov/bill/117th-congress/house-bill/1177/text

Pa neka ljudi slobodno čitaju i traže ima li toga što Chad Wolf tvrdi.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8560 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 22/08/2024 : 08:37:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton


Paro, pa u čemu je problem da si Trump suporter? Podržavao si ga na forumu i '16, i '20, i '24. Očito ti je dobar ako ga baš svaki put podržavaš i tu podršku imaš potrebu istaknuti na forumu. Umjesto da argumentiraš (kao npr. wintermute) zašto ti je on dobar, ti imaš meltdown u kojem sve koji se ne slažu optužuješ da su leftardi. I to ni manje, ni više ti koji si rekao na ovom topicu da ti je komunizam super ideja.



Oprosti tintone, ali ja sam već čovjek u godinama i sjećanje me ne služi kao prije, pa eto, ako slučajno imaš u svojoj arhivi moje riječi podrške Trumpu iz 2016. i 2020. bilo bih mi drago da mi ih objelodaniš ovdje (ne kažem da nije istina, nego se zaista ne sjećam).
Leftardi nisu optužba, nego činjenica.
Moje riječi su bile - Komunizam nije iznevjerio ljude, nego su ljudi iznevjerili komunizam.
A ova današnja ljevičarska rodno pomodna nakaradnost koja ide u bolesnu krajnost nema apsolutno nikakvih dodirnih točaka niti sa komunizmom, marksizmom, nego samo sa psihologijom i psihijatrijom.
Sloboda za sve, bez obzira na posljedice.
Ako treba, dat ćemo i pedofilima njihova prava. I oni su ljudi.
Dijete od 10 godina si želi promijeniti spol? Zašto ne? Pa to nema nikakve veze sa nesigurnošću i labilnošću u razvojnim godinama.
Društvo u kojem bi doktor Mengele bio superzvijezda, a ovaj svijet njegov lunapark.
I onda ja imam meltdown?
U cijeloj toj priči ti želiš mene uvjerit da sam pro Trumpovac?
Ako je to u pitanju, onda stvarno nije potrebna diskusija - daj mi deset Trumpova, bit ću za svih deset ako treba.
A ti i svi ostali slobodno ljepite etikete na moje čelo koje god želite.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8560 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 22/08/2024 : 09:06:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva



Evo ti jednu paralelu. Znaš kako kažu kod nas na Balkanu? "Nemam ja ništa protiv pedera, ali nek rade to što rade u kući da ih djeca ne vide." Smatraš li ti da se homoseksualac postaje propagandom? Ili se rodiš takav?

Mislim da se previše banalizira situacija. Nije nitko lud tek tako se odlučiti na promjenu spola, a i jednom kad se ljudi odluče to uključuje gomile konzultacija s psiholozima i liječnicima, nije to jednostavno kao kupovina oružja u SAD-u :D

Evo stavi sebe u tu poziciju, može li tebe netko samo edukacijom uvjeriti da odsječeš kurac? Ako je odgovor ne, zašto misliš da je s djecom koja nemaju tjelesni dismorfni poremećaj išta drukčije?



Stvar je u tome da se seksualnost danas itekako banalizira.
U razvijenim zemljama roditelji su sve više odsutni, ne provode vrijeme sa svojom djecom, ne pružaju im ljubav i sigurnost, niti im daju neke osnovne životne smjernice.
Zbog toga djeca postaju sve više nesigurna i propitkuju apsolutno sve, jer nemaju koga pitati za odgovor.
Na kraju isto tako propitkuju svoju seksualnost. Ali i to je, kao i većina toga u tim godinama, u većini slučajeva, samo prolazna faza.
Ali u nekim slučajevima u USA, roditelji dozvole djetetu da promijeni spol. Većina djece, nakon što ih prođe ta faza, to požali i krivi svoje roditelje za svoje stanje.
Imaš hrpu intervjua s tim ljudima koji danas imaju 20-ak godina. Nažalost, dobar dio njih si oduzme život.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5856 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 22/08/2024 : 09:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče promjene spola u djece, ja ne znam kako itko tu može biti 100 % siguran u svoj stav.

Činjenica 1:
U nekim zemljama (ovdje navodi UK) i do 50% djece koja imaju rodnu disforiju pokušaju samoubojstvo.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8888486/

Činjenica 2:
U SAD-u je u periodu 2019.-2021. godine obavljeno 56 operacija promjene spola (uklanjanje genitalija) na djeci od 13-17 godina.
Nešto više je bilo operacija uklanjanja grudi - 776.

https://www.reuters.com/investigates/special-report/usa-transyouth-data/

Sad, je li bolje da djeca razmišljaju o samoubojstvu ili promjeni spola? Ja tu ne mogu biti 100% siguran koliko god se trudio. Više naginjem promjeni spola jer je to (naravno) bolje od samoubojstva, ali i tu postoji šansa da se osoba kasnije predomisli. Ne bih volio biti u koži onih koji odlučuju o ovim stvarima.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5856 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 22/08/2024 : 09:13:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Brojni su izvori koji kažu kako to uglavnom nije samo faza:

https://www.healthline.com/health/transgender/can-gender-dysphoria-go-away

Kako biti siguran? Ponavljam, meni osobno je to prekompleksno pitanje za binarne odgovore.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8560 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 22/08/2024 : 09:20:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Brojni su izvori koji kažu kako to uglavnom nije samo faza:

https://www.healthline.com/health/transgender/can-gender-dysphoria-go-away

Kako biti siguran? Ponavljam, meni osobno je to prekompleksno pitanje za binarne odgovore.



Kako biti siguran?
Jednostavno čekat da osoba navrši svojih 18-19 godina.
Onda neka radi što god želi.
Neka se tetovira, pirsa, izabere religiju koju želi, mjenja spol etc.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5856 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 22/08/2024 : 09:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by Beva

Brojni su izvori koji kažu kako to uglavnom nije samo faza:

https://www.healthline.com/health/transgender/can-gender-dysphoria-go-away

Kako biti siguran? Ponavljam, meni osobno je to prekompleksno pitanje za binarne odgovore.



Kako biti siguran?
Jednostavno čekat da osoba navrši svojih 18-19 godina.
Onda neka radi što god želi.
Neka se tetovira, pirsa, izabere religiju koju želi, mjenja spol etc.



Uglavnom to i rade, uz eventualno blokere puberteta koji nisu ireverzibilna mjera.

Ali ako ti se dijete ubije, nije rješenje čekati do 18. Ponavljam, tu ne mogu nikako biti stava "100% sam za ovo ili ono".

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8560 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 22/08/2024 : 09:28:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva



Uglavnom to i rade, uz eventualno blokere puberteta koji nisu ireverzibilna mjera.

Ali ako ti se dijete ubije, nije rješenje čekati do 18. Ponavljam, tu ne mogu nikako biti stava "100% sam za ovo ili ono".



Dijete da se ubije zbog toga?
Dal' postoji neka statistika koliko se to točno djece ubilo zbog tog razloga u recimo zadnjih 10 godina?

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/08/2024 : 09:41:09  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by tinton


Paro, pa u čemu je problem da si Trump suporter? Podržavao si ga na forumu i '16, i '20, i '24. Očito ti je dobar ako ga baš svaki put podržavaš i tu podršku imaš potrebu istaknuti na forumu. Umjesto da argumentiraš (kao npr. wintermute) zašto ti je on dobar, ti imaš meltdown u kojem sve koji se ne slažu optužuješ da su leftardi. I to ni manje, ni više ti koji si rekao na ovom topicu da ti je komunizam super ideja.



Oprosti tintone, ali ja sam već čovjek u godinama i sjećanje me ne služi kao prije, pa eto, ako slučajno imaš u svojoj arhivi moje riječi podrške Trumpu iz 2016. i 2020. bilo bih mi drago da mi ih objelodaniš ovdje (ne kažem da nije istina, nego se zaista ne sjećam).



Ne da mi se sada, pa ćeš mi morati vjerovati na riječ.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5856 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 22/08/2024 : 09:47:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Zasad sam uspio naći brojku od 10,6 smrti samoubojstvom na 100 000 ljudi za tinejdžere 15-19 godina. Tu recimo Kalifornija stoji odlično s 6,5, dok je taj broj u Južnoj Dakoti 37,2.

https://www.americashealthrankings.org/explore/measures/teen_suicide

Većina studija kaže da će trans djeca pokušati 4 puta više samoubojstava, neki čak govore i 7 puta.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32345113/

Ako im je svima približan postotak uspješnosti, onda itekako ima razloga za zabrinutost.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47023 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/08/2024 : 09:49:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by Beva

Brojni su izvori koji kažu kako to uglavnom nije samo faza:

https://www.healthline.com/health/transgender/can-gender-dysphoria-go-away

Kako biti siguran? Ponavljam, meni osobno je to prekompleksno pitanje za binarne odgovore.



Kako biti siguran?
Jednostavno čekat da osoba navrši svojih 18-19 godina.
Onda neka radi što god želi.
Neka se tetovira, pirsa, izabere religiju koju želi, mjenja spol etc.



Uglavnom to i rade, uz eventualno blokere puberteta koji nisu ireverzibilna mjera.

Ali ako ti se dijete ubije, nije rješenje čekati do 18. Ponavljam, tu ne mogu nikako biti stava "100% sam za ovo ili ono".



Ubiju se dica zbog loših ocjena,neuzvraćenih ljubavi,mobinga u školi,itd.
Pa šta sad?
Uglavnom prije punoljetnosti s takvin stvarima tipa promjene spola ne triba petljat a najmanje to triba radit država od para poreznih obveznika koji to ne odobravaju.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5856 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 22/08/2024 : 09:51:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Ubiju se dica zbog loših ocjena,neuzvraćenih ljubavi,mobinga u školi,itd.
Pa šta sad?



To su sve problemi na kojima treba raditi.

Jedan problem ne isključuje drugi.

Ako ljudi koji to proučavaju kažu da se trans djeca više odlučuju na pokušaj samoubojstva, meni bi bilo neodgovorno to ignorirati jer se, eto, ubijaju i zbog drugih stvari.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page
Page: of 71  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000