forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Antologijske stvari
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 118

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 01/09/2024 : 20:23:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Dobro je da si se autal, Francek.
Prije nisam znao da si toliki nemač pojma, mislio sam samo da si malo, onak ljudski nesređen. Ali da to znaš, odnosno da imaš duha. Duh je: znati za sebe.

No, ti si teški indijski mistifikator, dolaziš mi tu kvocati i prodavati tu indijsku maglu; pritom niš' ne kužiš niti ne razumiješ da ti svi dolaze pomoći. Ti pratiš ordella?? Ne bih rekao, nego nisi uopće razumio njegovu intervenciju, kad ti je došao s citatom iz Evanđelja.

Dobro, sad smo raščistili pozicije, shvatio si da smo na suprotnim stranama. Ako si ovo shvatio, onda znaš da meni možeš doći samo kao

1. kršćanin. filozofirati kršćanski, ako hoćeš filozofirati. indijske gluposti možeš sa svojom ekipom hipača.


A, ne bum te više pazil, ko da si dijete. Imaš ovo bezvezno inaćenje ko dijete, i to se moglo uzeti u obzir, sve dok nisi baš počeo dosađivati, i duriti se ko klinjo, jer nitko ne shvaća tvoje uzvišene misli, odnosno prodavanje indijske magle.

Brbljaš o duhu. I onda se upinješ deset postova zaredom. Sam sebe poričeš, i potvrđuješ što sam ti odmah rekao: duh se pojavljuje. Ti bi ga baš na svaki način, na djetinjasti način htio iznuditi, i lupati deset postova. Ta uznemirenost ukazuje da je sve ovo kaj govorim točno, i da se ti batrgaš oko duha i tijela. Itekak.

Duh sigurno nije: furim se i histeriziram ko baba, jer ne kužim gdje se nalazim. A nalaziš se u prijateljskom krugu muževa, koji raspravljaju na muževan način. Ne u nikakvom ringu, i nikakve udarce ti ne zadaješ niti bi to trebao. Kakve ti udarce možeš zadati jednom Schellingu, kad ne znaš koristiti ni terminologiju precizno. Ne da ne znaš terminologiju, nego ispadaš lažov, i lažeš. Pogođen si u svojoj maniji i jedini način da si pomogneš jest da slušaš one koji znaju bolje od tebe o: duhu. duši. tijelu. filozofiji.

Ne može dijete učiti čovjeka, nego samo obratno.
Tko ovo hoće obrnuti, nek ide u Indiju, nek ide kam god, ali meni ne bu prodaval maglu.

Da, dobro je. Dobro je da si sad izveden na čistac. Dosta sam se suspregnuo, i probao ti pomoći oko duha i duše. Ti pak nisi razumio ništ, pri tom si lagao da govorim ovo i ono, da govorim da su duh i tijelo isto i sve tvoje simplifikatorske djetinjaste, naj se srditi, ali gluposti.
Tako da ti više neću govoriti o tome. Nemaš još znanje, makar to nije ni važno, nego nemaš osnovne preduvjete duha: znati gdje stojiš i kamo si došao.

Dok ovo shvatiš, onda možemo pričati.
Do tada, ne jebem te ni pol posto s indijskim duhovnjaštvom, na kojega se pokakam. Doveo si na razinu kakanja, i ovo sad jasno shvaćaš, govorim ti jasno ko djetetu: kakam se na duhovnjake.

Znači, ili buš dolazio kao kršćanin, i pravi čovjek, pa srkal znanje i sređival se. Ili ćeš morati naći malu indijsku grupicu pedera, pa si pričajte o zmazanoj vodi i zamišljajte kak ste čisti.

Morao sam ovako jasno,
kad već to hoćeš. Pa da vidiš di si. To je sad kriza, a kriza ti znači lučenje: sad lučiš gdje ima duha; jel ovdje gdje su kršćani. Ako tu nema, znaš kaj ti je činiti: naći si malu indijsku grupicu pedera itd...

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 01/09/2024 : 20:42:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ordell

Isus jeste Bog.

U ono vrijeme reče Isus: »Slavim te, Oče, Gospodaru neba i zemlje, što si ovo sakrio od mudrih i umnih, a objavio malenima. Da, Oče, tako se tebi svidjelo. Sve je meni predao Otac moj i nitko ne pozna Sina doli Otac niti tko pozna Oca doli Sin i onaj kome Sin hoće objaviti.« (Mt 11,25-27)



Ordell,
smisao ovoga nije da je Bog sakrio od uma, nego od takozvanih mudrih i umnih, odnosno od sofista. Ovi maleni, koje Isus spominje, ekvivalent su sokratovskom znanju neznanja.

To je prvi stav umnosti, prvo određenje otkuda se kreće u znanje. Ali prije toga treba napredovati do te "malenosti", tj. odbaciti doxu, mnijenje i nakalemljene sofističke mudrolije. Kao što Sokrat zna da ništa ne zna, ali ga to ne sprječava da razara sofiste, odnosno, da BAŠ ZATO mora raditi ironiju prema toj napuhanoj, a ispraznoj veličini.

Pravi čovjek zna da u osnovi ne zna zadnji temelj stvari, kolokvijalno se to može reći zna da ništa ne zna. Nasuprot tome, ovi "mudri i umni" još nisu osvijestili svoju ispraznost, pa TEK TREBAJU NAPREDOVATI do malenosti, odnosno shvatiti da ništa ne znaju.

Da skratim,
ovi maleni iz Isusove usporedbe nisu nipošto neki glupani i tutleki. Naprotiv, oni su samo pravi ljudi koji se nalaze u temeljnom stavu. Oni su izvršili kretanje do izvorne jednostavnosti i u toj točki su ohoho veći od onih napuhanaca.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 01/09/2024 : 21:18:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
To je to, Otac je sakrio od Frane, jer, i to mi je sad tako žao zapravo, Frano je taj isprazni mudrac prodavač indijske magle. Nisam to mislio o njemu, ali sad ne mogu drukčije misliti, jer duh je ono što se pojavljuje, tj.: ako Frano tako pili i blesiče gluposti, onda je to to, nema dalje. Nemrem ja sad zamišljati, Frano, da si ti čist i pun duha, kad pišeš enormne gluposti. I nalaziš se u maniji, nemreš se ni srediti i prihvatiti duhovnu vertikalu.

Nije mi drago ovo sve reći, jer je bilo vrijeme kad si znao što jest i što nije, i zajedno smo razvijali krug duha. Sad ispada da si se ti pretvarao, da si skrivao da si antikršćanin, da si dosadniji od hare krišna s indijskom duhovnošću koje nema, koja je magla i dim, ili ju ti barem ne znaš manifestirati.

Pa dobro, čovjek se izgrađuje kao čovjek, ne u komociji, nego tamo gdje je teško. A teško je ovo: nemoj mi više dolaziti s antikršćanstvom, jer tu kod mene nema mile-lale. Ne bih se ja prodao ni za što, kamoli za volju brbljanja po forumu. Naši su stari držali čvrstu odstupnicu svemu s Istoka, svim tim glupostima i pod cijenu njihovih žrtvi, ja sad mogu znati sve što znam. Nikada ja to neću prodati, i ne da neću, nego nema ničega lošega u tome da ja kroz baš to što jesam, spoznajem duh. Drugog načina ni nema, nego prvo prihvatiti gdje si se rodio, u koju tradiciju i život si otpao, i to je dobro. Biti pobjegulja u Indiju, a roditi se u Dubravi, to je nonsens i glupost samo takva. U tome nikakve duhovnosti, samo hrpa dreka.

Na kraju krajeva, žao mi je da sam te povrijedio, Frano. Ostavljam si ono di si bil dobar, a u ovoj tvojoj maniji te ostavljam, jer ti pomoći ne mogu. Pomoć je da sam ti pokušao puno toga objasniti. Za dalje imaš Bibliju, imaš prave filozofe, uloži trud, pa na put.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 01/09/2024 : 22:06:12  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Stinkač,
Počeo si opravdavati ubijanje.
I to je sve.

Spreman si i željan ubiti.
Takva kod tebe svijest prevladava.
Sam si to opisao.

Sva ova filozofiranja su drek.
Kršcanska, turska ili vedska.
Sličan drek na šibici.
Ali, drek.

Ti si spreman ubijati.


Ja nisam.

I tu smo na različitim stranama.




Zahvalan na druženju i svim lijepim trenucima. Nek ti je Hegel na pomoći.


















Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1898 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 01/09/2024 : 22:42:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Ordell,
smisao ovoga nije da je Bog sakrio od uma, nego od takozvanih mudrih i umnih, odnosno od sofista. Ovi maleni, koje Isus spominje, ekvivalent su sokratovskom znanju neznanja.

To je prvi stav umnosti, prvo određenje otkuda se kreće u znanje. Ali prije toga treba napredovati do te "malenosti", tj. odbaciti doxu, mnijenje i nakalemljene sofističke mudrolije. Kao što Sokrat zna da ništa ne zna, ali ga to ne sprječava da razara sofiste, odnosno, da BAŠ ZATO mora raditi ironiju prema toj napuhanoj, a ispraznoj veličini.

Pravi čovjek zna da u osnovi ne zna zadnji temelj stvari, kolokvijalno se to može reći zna da ništa ne zna. Nasuprot tome, ovi "mudri i umni" još nisu osvijestili svoju ispraznost, pa TEK TREBAJU NAPREDOVATI do malenosti, odnosno shvatiti da ništa ne znaju.

Da skratim,
ovi maleni iz Isusove usporedbe nisu nipošto neki glupani i tutleki. Naprotiv, oni su samo pravi ljudi koji se nalaze u temeljnom stavu. Oni su izvršili kretanje do izvorne jednostavnosti i u toj točki su ohoho veći od onih napuhanaca.



Ma znam ja to:)
apropos Sokrata, možemo to i parafrazirati.
Sokrat: ja znam da ništa ne znam, ali zbog toga znam više nego ti, koji misliš da znaš to - što ne znaš.
Poniziti se i otvoriti se duhu, kontra ponosu.
Inače kad bi me netko pitao što je to filozofija, da mu dam primjer, to bi bio Sokrat odnosno Platon, njegovi dialozi. Alikibijad, Ion, Simpozijum, Proces..
Ako možda nisi čitao Gorgiju, tamo ti je Kalikles prototip Nietzscheja.

Usput ousia, na drugoj temi si govorio o tome.


I stignu u Kafarnaum. Odmah u subotu uđe on u sinagogu i poče naučavati. Bijahu zaneseni njegovim naukom. Ta učio ih je kao onaj koji ima vlast, a ne kao pismoznanci.

Vlast, autoritet, ἐξουσίαν. Ex-ousia. Krist ima vlast, ima ousiu - bit, suštinu, esenciju. On izlazi iz onog što jeste. Ja sam, koji jesam. YHWH. Pitanje metafizike. Biti.



Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 02/09/2024 : 07:00:35  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ordell, Isus ima vlast? Metafizika?
Majko mila.


Isus je velika duša. Sin Božji.
Duh pa tijelo.
To su zamijetili i apostoli. Luka, sigurno.
Kako se to prevrnulo u - otac, sin pa duh sveti - nije ni bitno.
Redosljed ne valja. A, bome i majka je izostavljena.


Trenuci na križu u kojima ga identificiraju Bogom - trenuci su gdje ljudi žele vidjeti živoga, fizičkoga Boga - od krvi i mesa. A, vide tek horor. Mnogi se i dobro zabavljaju
dok kandidate testiraju tjelesnim mučenjem i zabijanjem na križ.

U tim trenucima jasno vidimo nemoć tijela
spram snage duha.

Kao što željezo u dodiru s vatrom postaje kao vatra, tako je i Isus u tim trenucima bio vatra. Bio je S Bogom. U tim trenucima Bog je bio s njim.
Pogotovo kad je zavapio, bože moj, zašto si me ostavio, tek tada je bio s njim.
U za Isusa najtežem trenutku na križu, kad je skoro pao duhom. Tad ga Bog najsnažnije drži.

Trenutak umiranja je trenutak gdje i Stinky moze vidjeti razdvajanje duha od tijela.

I sad.

Jeli željezna šipka u vatri - vatra?
???
Ordell, eto, promisli pa javi.


To ti je čelična duhovna logika.


A, ne metafizika.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 02/09/2024 : 07:08:39  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Metafizika je za nitkova Jodorowskog i nitkova Moebiusa.

:))
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 02/09/2024 : 07:17:58  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Stinkač, debate ove prirode su samo kad imamo različite pozicije. Kad nismo na istim stranama.

Krug "istih" muževnih ljudi - to je krug pedera koji si glade jajca.




Bušil bum te filozofski, od sumraka do zore.

Samo zato jer si mi drag :)










Edited by - frano on 02/09/2024 07:24:10
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 02/09/2024 : 07:25:45  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Moja pozicija je jasna.

Otac i sin nisu jedno te isto.


:))
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 02/09/2024 : 07:28:13  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Btw, 2:0 u debatama.
Za mene.
I za svačije dobro.



hihihihi
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 02/09/2024 : 09:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Najobičnija fizika nalaže,

Energent (izvor energije) jest isto što i njegova energija.

Istovremeno, energija nije izvor energije.



Eto, materijala za nastavak razgovora.
Ali, prvo odmor.
Ova zadnja debata je bila duga.


4 na 1.
Juhuuu!


Brijem da bi Pinčo mogao prije ili kasnije preći na moju stranu.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 02/09/2024 : 09:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Pardon, Pončo.
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1658 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 02/09/2024 : 09:49:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

4 na 1.
Juhuuu!



Jedan je pobedio tako što se zbunio, i odbio svaku pomoć!

Ali ne dešava se prvi put u povesti, pa razumem.

A i ljudski je, pa opraštam.

Thought's the slave of life, and life Time's fool.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 02/09/2024 : 10:11:04  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Pomagajte dalje :))
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3464 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 02/09/2024 : 10:18:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Najobičnija fizika nalaže,

Energent (izvor energije) jest isto što i njegova energija.

Istovremeno, energija nije izvor energije.



Eto, materijala za nastavak razgovora.
Ali, prvo odmor.
Ova zadnja debata je bila duga.


4 na 1.
Juhuuu!


Brijem da bi Pinčo mogao prije ili kasnije preći na moju stranu.




Hhahah a u čemu na tvoju stranu? Ovisi, mada teško te povatat jer si indijski razbacan na sve strane i neuredan ( ) U vjerskim stvarima očito ne, ja sam katolik. Mada ne znam kako smo skliznuli u vjerske rasprave, baš ti je ta indija slaba točka, Ahilova tetiva. To se uzgred spomenulo a ti si moj Frane poludio na to. Mada viteški bi bilo dodat ruke, nije u redu ako si sam protiv svih, ja volim navijat za underdoga. Al nije ovo bitka pobogu, ne sijevaju šake i noge u glavu.

Moj Frane razbarušen si, fali tu glava i rep. odnila nas bujica divlje struje svijesti.


Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 02/09/2024 : 10:49:30  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Pa jednostavno je.

Nije razgovor baš tak neshvatljiv.

Dečki tvrde da je duh i tijelo jedno te isto.
Da su otac i sin jedno te isto.



Pončo, ti si jedini rekel da prljava voda nije isto što i čista.

I ja ti se duboko klanjam.
Nisi hermafrodit kao Stinky i Ridiculus.


Imamo gore filozofsku postavku, pa moremo dalje.

Svejedno koje ste vjerouspovjesti.
Duhovnost je samo jedna.




Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 02/09/2024 : 10:51:58  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Evo postavke zahvalne za praktične primjere i daljnji razgovor.

Energent (izvor energije) jest isto što i njegova energija.

Istovremeno, energija nije izvor energije.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3464 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 02/09/2024 : 11:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Pa jednostavno je.

Nije razgovor baš tak neshvatljiv.

Dečki tvrde da je duh i tijelo jedno te isto.
Da su otac i sin jedno te isto.



Pončo, ti si jedini rekel da prljava voda nije isto što i čista.

I ja ti se duboko klanjam.
Nisi hermafrodit kao Stinky i Ridiculus.


Imamo gore filozofsku postavku, pa moremo dalje.

Svejedno koje ste vjerouspovjesti.
Duhovnost je samo jedna.








Opet po istom Frane, i to si napravio logičku grešku. Sad kad ti je pasalo si uzeo paralelu s vodom (koja je inače promašena) a do maloprije si baš ti tvrdio da isto nečista voda i čista voda, samim time si nedosljedan, kontradiktoran i logički neposložen.

Nije duhovnost ista, i ne može sve tako što bi se reklo uđuture, kruške i jabuke.
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1658 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 02/09/2024 : 11:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Pomagajte dalje :))



Frano, pojela te "zapadnjačka logika". Sve vreme pričaš protiv nje, a ne možeš bez nje. Ona kaže ili/ili. Ili je A ili je B. Ili je isto ili je različito. (Druga stvar je što je ne primenjuješ dobro, ali neću sad o tome.)

U Indiji se može naći drugačiji stav, i bolno je da upravo to ne poštuješ.

1. A i B su isto
2. A i B su različiti
3. A i B su i isti i različiti
4. A i B nisu ni isti ni različiti

E sad, stavi da je A = telo, a B = duša, i možda stignemo do nečeg što nije vrćenje u krug. Jel duh ono što se vrti u krug? Nemojmo tako...

Kakvo gvožđe, kakva vatra, kakve pogrešne analogije! Gvožđe u vatri gubi svoju prirodu, telo u duhu svoju dobija.

Ali sve ovo je započelo, koliko mi se čini, oko osuđivanja ubistva, oko odnosa kulture prema činu ubijanja. Ne postoji kultura koja neće posegnuti za ubijanjem, i to na najgori mogući način, kada se javi potreba. Možda neka mala, izolovana društva sa ostrvlja u dalekim okeanima - ne znam. Ali tamo gde ima dosta ljudi na maloj površini, uvek je bilo ubijanja, bez obzira na veru, bez obzira na kulturu. Treba samo zagrebati dovoljno duboko.

Blaženi su oni koji ne znaju.

Thought's the slave of life, and life Time's fool.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 02/09/2024 : 11:21:27  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

quote:
Originally posted by frano

Pa jednostavno je.

Nije razgovor baš tak neshvatljiv.

Dečki tvrde da je duh i tijelo jedno te isto.
Da su otac i sin jedno te isto.



Pončo, ti si jedini rekel da prljava voda nije isto što i čista.

I ja ti se duboko klanjam.
Nisi hermafrodit kao Stinky i Ridiculus.


Imamo gore filozofsku postavku, pa moremo dalje.

Svejedno koje ste vjerouspovjesti.
Duhovnost je samo jedna.








Opet po istom Frane, i to si napravio logičku grešku. Sad kad ti je pasalo si uzeo paralelu s vodom (koja je inače promašena) a do maloprije si baš ti tvrdio da isto nečista voda i čista voda, samim time si nedosljedan, kontradiktoran i logički neposložen.

Nije duhovnost ista, i ne može sve tako što bi se reklo uđuture, kruške i jabuke.



Voda je voda.
Kvalitetom može bit čista i nečista.

Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 02/09/2024 : 11:22:28  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

quote:
Originally posted by frano

Pomagajte dalje :))



Frano, pojela te "zapadnjačka logika". Sve vreme pričaš protiv nje, a ne možeš bez nje. Ona kaže ili/ili. Ili je A ili je B. Ili je isto ili je različito. (Druga stvar je što je ne primenjuješ dobro, ali neću sad o tome.)

U Indiji se može naći drugačiji stav, i bolno je da upravo to ne poštuješ.

1. A i B su isto
2. A i B su različiti
3. A i B su i isti i različiti
4. A i B nisu ni isti ni različiti

E sad, stavi da je A = telo, a B = duša, i možda stignemo do nečeg što nije vrćenje u krug. Jel duh ono što se vrti u krug? Nemojmo tako...

Kakvo gvožđe, kakva vatra, kakve pogrešne analogije! Gvožđe u vatri gubi svoju prirodu, telo u duhu svoju dobija.

Ali sve ovo je započelo, koliko mi se čini, oko osuđivanja ubistva, oko odnosa kulture prema činu ubijanja. Ne postoji kultura koja neće posegnuti za ubijanjem, i to na najgori mogući način, kada se javi potreba. Možda neka mala, izolovana društva sa ostrvlja u dalekim okeanima - ne znam. Ali tamo gde ima dosta ljudi na maloj površini, uvek je bilo ubijanja, bez obzira na veru, bez obzira na kulturu. Treba samo zagrebati dovoljno duboko.

Blaženi su oni koji ne znaju.



A i B nisu isto.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 02/09/2024 : 11:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ubiti ili biti.
Sem ti miša, Smrdo.

Ridicul te još tapše po leđima.
Petlja i razvodnjava.

4 na 1.



Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3464 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 02/09/2024 : 11:27:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

quote:
Originally posted by Poncho

quote:
Originally posted by frano

Pa jednostavno je.

Nije razgovor baš tak neshvatljiv.

Dečki tvrde da je duh i tijelo jedno te isto.
Da su otac i sin jedno te isto.



Pončo, ti si jedini rekel da prljava voda nije isto što i čista.

I ja ti se duboko klanjam.
Nisi hermafrodit kao Stinky i Ridiculus.


Imamo gore filozofsku postavku, pa moremo dalje.

Svejedno koje ste vjerouspovjesti.
Duhovnost je samo jedna.








Opet po istom Frane, i to si napravio logičku grešku. Sad kad ti je pasalo si uzeo paralelu s vodom (koja je inače promašena) a do maloprije si baš ti tvrdio da isto nečista voda i čista voda, samim time si nedosljedan, kontradiktoran i logički neposložen.

Nije duhovnost ista, i ne može sve tako što bi se reklo uđuture, kruške i jabuke.



Voda je voda.
Kvalitetom može bit čista i nečista.





Moj Frane penješ se po staklu. Koprcaš se, pogubio si se u tim indijskim new age labirintima. Sad je ipak voda voda ha? Pa eto povuči si onda tu svoju promašenu paralelu na druge "stvari".
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 02/09/2024 : 11:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

quote:
Originally posted by frano

quote:
Originally posted by Poncho

quote:
Originally posted by frano

Pa jednostavno je.

Nije razgovor baš tak neshvatljiv.

Dečki tvrde da je duh i tijelo jedno te isto.
Da su otac i sin jedno te isto.



Pončo, ti si jedini rekel da prljava voda nije isto što i čista.

I ja ti se duboko klanjam.
Nisi hermafrodit kao Stinky i Ridiculus.


Imamo gore filozofsku postavku, pa moremo dalje.

Svejedno koje ste vjerouspovjesti.
Duhovnost je samo jedna.








Opet po istom Frane, i to si napravio logičku grešku. Sad kad ti je pasalo si uzeo paralelu s vodom (koja je inače promašena) a do maloprije si baš ti tvrdio da isto nečista voda i čista voda, samim time si nedosljedan, kontradiktoran i logički neposložen.

Nije duhovnost ista, i ne može sve tako što bi se reklo uđuture, kruške i jabuke.



Voda je voda.
Kvalitetom može bit čista i nečista.





Moj Frane penješ se po staklu. Koprcaš se, pogubio si se u tim indijskim new age labirintima. Sad je ipak voda voda ha? Pa eto povuči si onda tu svoju promašenu paralelu na druge "stvari".


Voda je voda.
Slažem se s tobom.

Možemo ju slediti, ispariti, onečistiti ili čistiti.

Voda ostaje voda.
Duh ostaje duh.

Tijelo (materija) podložno je promjeni.



Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 02/09/2024 : 11:48:56  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Sin je sin.
Otac je otac.

...

Gdje se mi razilazimo, Pončo?
Go to Top of Page
Page: of 118 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000