forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Dobro došao nazad, Frenk
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 27/12/2021 : 10:36:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
PANIŠER SE VRATIO! FRENK KASL JE PRAVA VOJSKA NA DVE NOGE, DO ZUBA NAORUŽAN I SPREMAN DA SATRE SVE KOJI MU STANU NA PUT, DOK KRIMINALCIMA DELI NAJSUROVIJU KAZNU: SMRT!

„DOBRO DOŠAO NAZAD, FRENK“ na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.470 dinara!



Format 15,8 x 24 cm
Povez Tvrd
Broj strana 288
Štampa Kolor
Serijal The Best of Panišer
Junak Panišer

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Panisher%20DNF%20prelistavanje%20.pdf

Panišer svoj povratak proslavlja eliminisanjem mafijaške familije nemilosrdne Keve Nuči, dok ga pritom progone dvoje detektiva iz specijalnog odreda za hapšenje Panišera, suludi plaćeni ubica zvani Rus i Derdevil, Čovek bez Straha, a uz to ga oponašaju trojica imitatora koji bi da udruže snage s njim. Sve se zakuvava i kulminira obračunom u stambenoj zgradi, u kojoj, pored Frenka, žive kao mišica plašljiva Džoan, gojazni gos’n Trba i panker Retard Dejv. Kasl mora da preživi ne bi li dokraja sproveo osvetu, i da pritom pazi da se komšije ne zateknu u unakrsnoj paljbi njegovog obračuna sa zlom...

„DOBRO DOŠAO NAZAD, FRENK“ na Letećem je startu u okviru Novogodišnje Stripomanije Čarobne knjige, u striparnicama „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu i TC „Kalča“ u Nišu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 1.470 dinara, od ponedeljka, 27. decembra, do četvrtka, 30. decembra 2021. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.650 dinara, a u ostalim knjižarama 2.199 dinara.

kasper
Advanced Member

10850 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/12/2021 : 10:39:26  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ovaj se cekao, ovaj se cekao
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37787 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/12/2021 : 12:05:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Zna se!


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2684 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 27/12/2021 : 12:22:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Taman u cetvrtak ovaj i DW-ov poslednji, pa da si stavim pod jelku :)
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10850 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 02/01/2022 : 10:43:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
novu godinu valja zapoceti veselom dugu, u praznicnom raspolozenju, a ovaj strip najvise odgovara tome. smlatih ga za jedan dan, 1.1, celodnevna ludnica
enis i dilon u nekom duhu propovednika, gomila raznoraznih cudaka, enis standardno prati situaciju u drustvu sa odlicnim/zabavnim dijalozima koji su ispresecani kulturnim nasiljem i pucacinom. izgleda da je ovde jos bio pod nekom kontrolom, sto je dobro.
ovaj mi je najbolji paniser, mada je enis i u maxu imao par bisera. al taj je valjda imao dozvolu za sve, pa je piskarao i svakojake gluposti
ima tu i paniser iz 2001, enis, dilon, derik robertson, ne bije ga neki dobar glas, al cu ga svakako podrzati ako izadje.
enis & dilon kombinacija mi je nemerljivo bolja od aron & dilon para
drasko vrhunski preveo, kum karven valjano urednikovao da sam strip bude odradjen bez mane. sto se tice simbola, pa ima tu neki broj stranica gde stampa nije bas 100% ostra, neke stare bolesti te stamparije

Edited by - kasper on 02/01/2022 13:08:04
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2815 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 02/01/2022 : 12:39:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Emm, Ennisov Max Punisher mi je bolji. Naravno i taj je odlican.

Jack the Black.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10850 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 02/01/2022 : 13:08:51  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

Emm, Ennisov Max Punisher mi je bolji. Naravno i taj je odlican.



daj konkretnu epizodu
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2815 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 02/01/2022 : 16:09:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Pa.. Meni sve.

Jack the Black.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20963 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/01/2022 : 16:39:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Jeste dobar ludak ovaj Penis Gart - napravio je sjajan cirkus od Kazniše,u pozitivnom smislu.Ono kad je strip sprdnja,a opet brutalan i sa dobrom akcijom.
Neverovatna menažerija likova, i priča koja ih je sve spojila kao u jednom otkačenom pazlu (iliti slagalici).
I Dilonov crtež koji savršeno odgovara celokupnoj atmosferi - i karikaturalan i ozbiljan.
Zabava na kvadrat.
5/5
*uz napomenu da mi je ipak malo bolji Aronov Panišer.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 15/01/2022 16:41:06
Go to Top of Page

Chui
Average Member



998 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 02/06/2024 : 11:49:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Jeste dobar ludak ovaj Penis Gart - napravio je sjajan cirkus od Kazniše,u pozitivnom smislu.Ono kad je strip sprdnja,a opet brutalan i sa dobrom akcijom.
Neverovatna menažerija likova, i priča koja ih je sve spojila kao u jednom otkačenom pazlu (iliti slagalici).
I Dilonov crtež koji savršeno odgovara celokupnoj atmosferi - i karikaturalan i ozbiljan.
Zabava na kvadrat.
5/5
*uz napomenu da mi je ipak malo bolji Aronov Panišer.


slažem se u dlaku sa Antom, ovo je stvarno odličan Punisher, meni najbolji uz Aaron & Dillon Max serijal.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20963 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/06/2024 : 15:57:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
negde se složimo (najčešće),a negde i ne :)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



998 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 02/06/2024 : 16:26:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

negde se složimo (najčešće),a negde i ne :)


i to je super, bilo bi bedasto da smo isti
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11759 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/06/2024 : 22:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Nikako da nabavim ovog Panisera a on me najvise interesuje od svih CKovih.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4285 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 09/08/2024 : 16:57:45  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Kada neki strip u prvom broju ima scenu gde majmun rastrgne muda nekom jadniku i baci ih životinjama u zoološkom da ih pojedu cenim da se može shvatiti kakav smisao za humor će imati ovaj strip jer ga je pisao ludi Irac. Za razliku od Punisher Max gde bitnu minutažu ima Frankova tezga u Vijetnamu, ovaj serijal se bavi Punisherom i njegovim ratom na lokalu gde se sukobljava sa italijanskom mafijom. Pojava Punishera koji ubija je inspirisala manijake da obuku kostim i počnu da ubijaju po uzoru na svog idola.

Dosta crne komedije, strip je sprdnja i ne shvata sebe previše ozbiljno, ali je zabavan, nasilan, i pun akcije. Pojedine scene su legendarne kao npr. ona scena na krovu između Punishera i Daredevila. Film o Punisheru iz '04 i druga sezona Netflixovog Daredevila su mnoge stvari pozajmili iz ovog serijala. A ludi propovednik koji ubija će mnoge podsetiti na Preachera, a ludi Rus na još luđeg Barracudu. Crtež odličan, možda i najbolji Dillon kojeg sam video.

Jedina mana stripa je što nije izašao pod Max etiketu pa su scene nasilja ublažene i razvodnjene u odnosu na Punisher Max serijal. Ali ko ne voli stripove sa eksplicitnim sadržajem i grafičkim prikazom nasilja, a čita im se strip o Punisheru, ovo je odličan izbor. Ennis je rođen da piše Punishera Postoji i nastavak od istih autora: Punisher: War Zone (2009). Ne znam jel ga neko planira objaviti, ali odličan je
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11759 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/09/2024 : 23:28:13  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Kakva je ovo stripcina! Vec je opstepoznato da sam veliki obozavalac Enisovog Panisera i uopste Enisa kao scenariste. Tako da jos jedan Paniser sa njegovim potpisom je naravno morao doci na red za citanje. A jos je Gart Enis uparen sa svojim mozda najvaznijim saradnikom Stivom Dilonom ciji crtez sam upoznao citajuci Propovednika onda je citalacki uzitak zagarantovan!
Mnogo stvari i narativnih caka i likova su pokupili iz ovog stripa i upotrebili u filmu Punisher iz 2004.godine mojoj za sada omiljenoj interpretaciji Punishera na filmu/tv-u (uz ogradu da sam John Bretnalovog Punishera gledao samo u drugoj sezoni Daredevila {koja je maestralna} a nisam jos uvek gledao one 2 samostalne sezone Punishera ali nameravam vrlo uskoro). Punisherove komsije, pojava ludog Rusa itd.

Ovo je stvarno sjajan strip, na nivou Enisovog angazmana na Punisheru MAX apsolutno. Toliko dobro napisano, toliko dobrih dijaloga (svaka cast Drasku Roganovicu na prevodu ponovo!), toliko suludih crnohumornih situacija i neocekivanih brutalnosti i ludosti. Nisam mogao da prestanem da citam dok nisam procitao svih 12 poglavlja.
A Stivu Dilonu Paniser sjajno lezi isto kao i Propovednik.
Naslovne strane Tima Bradstreeta su sjajne iako su pozerske i asociraju me na MAX serijal jer je i za njih radio naslovne strane iako je ovaj serijal ocigledno smesten u okviru Marvel univerzuma.


10/10
Ogromna preporuka za ovaj strip! A pogotovo po ovoj bagatelnoj ceni od 500 dinara u akciji CK.

Sad mi ostaje da citam Aronovog i Dilonovog Panisera. I sve sto jos izbaci Darkvud, sto zeljno iscekujem.
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1434 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 01/10/2024 : 00:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
Istina, sve preporuke. Enis briljantan.
Čitao nekad davno, bilo bi lepo da ponovim ali na srpskom.
Ja ću, naravno, da sačekam da prođe akcija pa da ga kupim po punoj ceni, kako dolikuje.

Košta toliko da si ga vi, s prihodima koje imate, iz Despotije Ace Velikog teško možete priuštiti.
Drž se ti svog Ace i ostavi se civiliziranog svijeta i EU, nije to za takve!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000