forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Atentat na Trump-a i (ne)srodne teme
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 64

izivko
Advanced Member



Germany
12326 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 07/10/2024 : 20:38:22  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ali to su sve civilizirani narodi. Za Amere se to ne može baš reći.

Have mercy
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
2035 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 07/10/2024 : 23:25:29  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Ma imaju Ameri prilično fleksibilan sistem da ispeglaju dosta defekata. Problem u Americi još neće biti prepoznat od strane mase. Onog trenutka kada se ostatak sveta odrekne dolara kreće ozbiljna priča. Tada će Ameri početi da se pitaju šta im je činiti.
Nekako sam skontao ovog što govori tipa: građani su prepoznali da karcinom izjeda USA ali su letargični da bilo šta urade. Prosto se presele u zdravu državu umesto da se bore u svojoj.
Do kada to može funkcionisati? Verovatno do početka ozbiljne finansijske krize.
A posle je sve moguće...



Resistance is futile.
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1086 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 07/10/2024 : 23:41:02  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote


The Achievements of Kamala Harris knjiga mi dolazi sa velikim preporukama nekoliko prijatelja. Moze se nabaviti u svim vecim lancima ovde (npr. Walmart) kao i, naravno, na Amazonu gde vec ima skoro 100 ocena i 4.7 zvezdica tako da su ocekivanja bila velika. Ne znam da li ce i kada stici kod vas.

Knjiga se cita brzo i lako ali se odmah stice i utisak da se to sve moglo ispricati i na (mnogo) manje strana. I vec je cak i bestseller u jednoj od Amazon pod-kategorija sto je ogroman uspeh. Cena je mogla biti manja ali je Kindle verzija duplo jeftinija tako da je to plus (e-knjige cesto kostaju tek neznatno manje od papirnih; ovde to nije slucaj i cestitke izdavacu za taj potez).

Hteo sam da prikaz bude bez spoilera ali zapravo postoji samo jedan (koji ce vam ustedeti vreme i trud): sve stranice su prazne. U pocetku se to cini kao ogromna mana ali ovo je zapravo prva i jedina knjiga koja moze da se potpuno procita a da pri tom ne mora da se poseduje ni u jednom obliku. Prema tome ovaj prikaz ne krsi pravila foruma. Dalje, ova knjiga se veoma lako prepricava bez bojazni da ce se išta od njenog dragocenog materijala izgubiti ili da ce biti pogresno shvacen.

Iako se, formalno, ovde ne radi o stripu, prednost ovakve knjige je da i tu cesto kompleksnu i kontraverznu konverziju u taj ponekad i osporavan medijum svaki citalac moze i sam da perfektno napravi a, u najgorem slucaju -- zamisli. Kako su sve strane knjige prazne, to je i scenario trivijalan i njegov stripovski prikaz se ostvaruje sa samo jednom jedinom savrsenom tablom -- prazninom (koja ipak, kao takva, u sebi i dalje krije neogranicen potencijal). Repliciranjem tog savrsenstva od table na sve stranice stripa (koji, zbog izuzetnosti knjige, moze cak imati i proizvoljan broj strana (ukljucujuci i nulu) sto je uistinu retkost kod ovog cesto i neshvacenog medijuma) dolazimo do perfeknte strip verzije.

Moja ocena: 10/10

Amazon: https://www.amazon.com/Achievements-Kamala-Harris-Jason-Dudash/dp/B0DJDHQHDX
X: https://x.com/jackunheard/status/1843056003497218451


Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1086 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 07/10/2024 : 23:44:11  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg
građani su prepoznali da karcinom izjeda USA ali su letargični da bilo šta urade. Prosto se presele u zdravu državu umesto da se bore u svojoj.
Do kada to može funkcionisati? Verovatno do početka ozbiljne finansijske krize.



Finansijska kriza je takodje jedna mogucnost osvescenja.

Druga je kada ja vise ne mogu da pobegnem od tebe, tj. vec sam to uradio ali mi ti sada dolazis u uniformi federalnog sluzbenika na moj prag da me prisiljavas na tvoj stil zivota. I ja onda, umesto za koferima i kljucevima automobila posežem za oružjem...
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
2035 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 08/10/2024 : 01:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Hehehehe, dobra i skupa fora sa knjigom. :)



Resistance is futile.
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1086 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 08/10/2024 : 02:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Hehehehe, dobra i skupa fora sa knjigom. :)



Stari dobri americki humor. Nista zlo u ovome (a pogotovu ne od mene). Nadam se da ce likovi slicni ovima koji ovo rade prevagnuti ovde a ne ekstremno opasni idioti sa obe strane.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4726 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 08/10/2024 : 02:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Bojim se da je riječ o pomalo izlizanoj fori, ali ajde, recimo da je bilo smiješno prije 7 godina.

https://www.amazon.de/-/en/Michael-J-Knowles/dp/1501180126/

Go kneel and weep
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1086 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 08/10/2024 : 03:28:45  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Bojim se da je riječ o pomalo izlizanoj fori, ali ajde, recimo da je bilo smiješno prije 7 godina.

https://www.amazon.de/-/en/Michael-J-Knowles/dp/1501180126/



He he, OK, nisam znao

A, iskreno, voleo bih da i dalje ne znam niti da sam za ovu novu saznao. Pre i samo tih 7 godina sam mnogo manje pratio (geo)politiku i zivot mi je bio znatno bezbrizniji.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9346 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 08/10/2024 : 07:18:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
A pred dvadesetak godina je izdan i jedan strip domaćeg autora. Neću reći koji jer je i to spoiler.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 08/10/2024 07:57:07
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8114 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 08/10/2024 : 14:12:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
javite sitaru da tuži autore ovog remek djela i obogati se
siguran sam da stari don ne bi imao ništa protiv da koji milijunčić ode u zemlju njegove punice
inače, sitar se bar pomučio iscrtati prazne kvadrate - ipak je to strip, a ovi, koliko vidim, nisu ni stranice numerirali

if you tolerate this, then your children will be next

Edited by - ken2 on 08/10/2024 14:17:17
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37811 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/10/2024 : 15:19:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

bojanka


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5814 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 08/10/2024 : 17:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Vidim da se sad okreće priča i da su Demokrati ustvari opasnost po demokraciju i da bi pod njima ovo mogli biti zadnji izbori. Očito mediji žive od sukoba, što drugo reći.

Culture vulture je rekao da samo naivna osoba može vjerovati da je Trump opasnost po demokraciju, iako je prije četiri godine nahuškao sljedbenike na Capitol. Mislim da od nikakvih radikalnih stvari neće biti ništa jer SAD imaju jake institucije, ali sve ono što sam ja pričao za Trumpa prije koji mjesec on i Musk sad pričaju za Demokrate.

A i Musk je poseban slučaj:





A svojim genijalnim rezanjem troškova, srezao je vrijednost svoje kompanije za 80 %:

https://www.forbes.com/sites/tylerroush/2024/09/30/elon-musks-x-is-now-worth-around-a-fifth-of-the-44-billion-he-paid-for-it-fidelity-says/

https://www.forbes.com/sites/antoniopequenoiv/2024/03/06/usage-of-elon-musks-x-dropped-30percent-in-the-last-year-study-suggests/

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1086 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 08/10/2024 : 19:16:04  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Musk je all in. Igra opasnu double or nothing igru.

Kod njega je to personalno jer kaze da je zbog woke ideologije izgubio sina.

Ako Trump izgubi najebao je, pominje cak i zatvor. U polusali, ali gde ima dima...

https://x.com/alx/status/1843395580648956394

Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1779 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 08/10/2024 : 19:31:18  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Sto da ne

uh
https://timesofindia.indiatimes.com/world/us/my-son-was-killed-by-woke-mind-virus-elon-musk/articleshow/111944072.cms

zanimljivi komentari

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.

Edited by - matori paraliticar on 08/10/2024 19:36:54
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5814 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 08/10/2024 : 20:00:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

Kod njega je to personalno jer kaze da je zbog woke ideologije izgubio sina.


Prekinuo je komunikaciju s vlastitim djetetom zbog ideologije.

https://www.reuters.com/world/elon-musks-child-seeks-name-change-sever-ties-with-father-2022-06-21/

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47019 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/10/2024 : 20:01:10  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Winter,jel ovo ispod istina?

Znate li da je država Kalifornija dozvolila da možeš ukrasti iz radnje robu u vrijednosti do 800 dolara bez zatvorske kazne? Također su iz zatvora otpustili desetne hiljada tzv. malih prijestupnika. Ne možeš više ništa kupiti po radnjama u Kaliforniji, sve zatvorene i propale od masovnih krađa.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1086 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 08/10/2024 : 20:16:43  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Winter,jel ovo ispod istina?

Znate li da je država Kalifornija dozvolila da možeš ukrasti iz radnje robu u vrijednosti do 800 dolara bez zatvorske kazne? Također su iz zatvora otpustili desetne hiljada tzv. malih prijestupnika. Ne možeš više ništa kupiti po radnjama u Kaliforniji, sve zatvorene i propale od masovnih krađa.



Ne da je istina nego je trenutno to dignuto cini mi se na $1000 (neki izvori tvrde $950).

Nisam to dugo gledao, bilo je $500 ili $600 pa su dizali...

Teze se izvuci ako ti nije prvi prekrsaj itd.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8114 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 08/10/2024 : 20:18:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
ma da, beva, pričaju ludosti kao njihov šef patološki lažov
nedavno je govorio 'glasajte sada, dragi moji krščani, samo ovaj put i ja ću srediti da ne trebate više nikad'
a sad mijenjaju smjer za 180°, pa će biti zadnji izbori ako jaganjac božji izgubi, a ne ako pobijedi
evo, i naš wintermute otišao u mega maga mode, a kao, on je za trumpa sada isključivo zbog par politika o kojima mu život ovisi, praktički je prisiljen biti za trumpa, a prije je bio za sandersa i za obamu, moš mislit - što ti se to treba dogoditi da u par godina prođeš put od sandersa do trumpa
u svemu tome je najluđe to što tako odvratan čovjek i nakon što je prije 4 godine pokušao državni udar i nahuškao rulju čak i na svog potpredsjednika, pa još i osuđen u međuvremenu, uopće ima pravo kandidirati se, a pogotovo da ima šanse ponovo postati predsjednik
pa nije to tako davno bilo, zar su zaboravili kako je izgledalo kada aktualni predsjednik u 3 u noći piše ludorije po twitteru, pita stručnjake može li se uragan zaustaviti nuklearnom bombom, savjetuje da piju domestos protiv covida, druguje s putinom i onim sjevernokorejskim debilom ... i orbanom, umalo ga zaboravih :))
ah, da, pa naravno, prije pandemije su stvari bile jeftinije i inflacija gotovo da nije postojala, pa će zato glasati za trumpa
to što je post covid inflacija zahvatila cijeli svijet i to uglavnom puno jače nego ameriku, to nema veze
pa i s trumpom bi im cijene narasle i bile barem iste, ako ne i više nego sada, jer taj lik ne zna ništa o ničemu, osim što zna prepoznati što njegova sljedba želi slušati - a i ljudi koje okuplja oko sebe su idioti, pa vjerujem da bi lošije reagirali na inflaciju od bidenove administracije
a i to kukanje kako im je sve skupo mi ide na neku stvar, jadni ameri, poskupilo im gorivo i sada je jedva nešto malo jeftinije nego u hrvatskoj - strašno, ne znam kako preživljavaju
u cijeloj EU je inflacija bila puno veća nego u usa, ali su rasle i plaće, kako kome, naravno- pa smo više manje na početnim položajima, netko malo u minusu, netko na nuli, a ima i onih u plusu - barem što se tiče cijena u trgovinama, dok je veliki potres nastao u cijenama nekretnina i podstanarstva, što najviše pogađa mlade ljude
sigurno su plaće rasle i u usa - ali ne znam koliko i nije da mi se da tražiti podatke

ipak, nadam se da će amerikanci na kraju svega uvjerljivo poraziti trumpa i definitivno ga poslati u povijest
logika mi govori da je s J6 trump izgubio milijune glasova, jer je to ipak bilo nakon prošlih izbora koje je btw izgubio, pa zaista ne vidim zašto bi ga sada ponovo izabrali
brine me to što mladi ljudi koji prvi put glasaju dosta naginju trumpu, ne većinski, ali u višem postotku nego na ranijim izborima, pogotovo mladi muškarci, jer su oni generacija koja je imala 10-14 godina kada je trump postao predsjednik i taj idiotski način komunikacije i mačizam im je postao nešto normalno, a period trumpovog predsjedništva ih podsjeća na dane kada su bili djeca
zabrinjavajuća je i sve veća podrška trumpu od mladih crnaca, opet muškaraca - doslovno ih je prepun internet, drže maga podcaste, youtube kanale... toga prije nije bilo i pitanje je koliko je to odraz stvarnog stanja u crnačkoj populaciji, a koliko potrage za klikovima, jer ako si crn i za trumpa, odmah si zanimljiviji, nego ako si crn i protiv njega

vidjet ćemo, nadam se da će normalni dio amerike izaći u velikom postotku i 'osloboditi' i ameriku i svijet trumpovog novog mandata
možda uopće ne bude gusto, ali ne usudim se još davati takve prognoze

if you tolerate this, then your children will be next

Edited by - ken2 on 08/10/2024 20:39:37
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5814 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 08/10/2024 : 20:21:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Lwood, naravno da nije istina:

California Penal Code [CPC] §459.5(a) – Shoplifting – Penal Code Section 459.5 makes it illegal to enter a commercial establishment with the intent to steal while the establishment is open during regular business hours. The value of the property must not exceed $950. “Any other entry into a commercial establishment with intent to commit larceny is burglary.”[1]

If you're convicted of a misdemeanor act of shoplifting, the penalty may be six months in a county jail, a $1,000 fine, or both a fine and jail time.


Znači ako ukradeš robe vrijednosti do 950 dolara to se tretira kao prekršaj, kazna ti je pola godine zatvora, 1000 dolara ili neka kombinacija to dvoje. Sve preko toga je kazneno djelo i kazne su dosta strože, s tim da tri kaznena djela vuku automatski 25 godina zatvora.

U Teksasu recimo možeš ukrasti do 2500 dolara prije nego to postane kazneno djelo (felony), puno veća granica nego u Kaliforniji.

Class C Misdemeanor — For property valued at less than $100, the maximum penalty is a fine of up to $500.
Class B Misdemeanor — If the stolen goods are worth $100 or more but less than $750, shoplifting carries a potential fine of up to $2,000 and 180 days in jail. Shoplifting goods under $100 becomes a Class B misdemeanor if you have a prior theft conviction.
Class A Misdemeanor — Stealing property valued between $750 and $2,500 can draw a $4,000 fine and 180 days in jail. Possessing, manufacturing or distributing devices used to deactivate electronic security tags is also a Class A misdemeanor.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5814 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 08/10/2024 : 20:27:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

evo, i naš wintermute otišao u mega maga mode, a kao, on je za trumpa sada isključivo zbog par politika o kojima mu život ovisi, praktički je prisiljen biti za trumpa, a prije je bio za sandersa i za obamu, moš mislit - što ti se to treba dogoditi da u par godina prođeš put od sandersa do trumpa



Trump ima određenu karizmu koja očito privlači ljude. Meni također nije jasno, ali brojevi govore za sebe.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8114 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 08/10/2024 : 20:34:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
meni je fascinantno kako lwood stalno nasjeda na laži
ali barem prihvati kad se demantira :)

pa svugdje u svijetu postoji granica do koje je nešto prekršaj, a iznad koje je kazneno djelo
u woke raspaloj kaliforniji je, kao što je beva pokazao, ta granica niža nego u tvrdo patriotskom teksasu

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8114 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 08/10/2024 : 20:37:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by ken2

evo, i naš wintermute otišao u mega maga mode, a kao, on je za trumpa sada isključivo zbog par politika o kojima mu život ovisi, praktički je prisiljen biti za trumpa, a prije je bio za sandersa i za obamu, moš mislit - što ti se to treba dogoditi da u par godina prođeš put od sandersa do trumpa



Trump ima određenu karizmu koja očito privlači ljude. Meni također nije jasno, ali brojevi govore za sebe.



apsolutno se slažem
nevjerojatan lik
i kod nas ima poklonika koliko hoćeš
sreća je, barem tako mislim, da ima svoj plafon

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47019 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/10/2024 : 20:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

meni je fascinantno kako lwood stalno nasjeda na laži
ali barem prihvati kad se demantira :)

pa svugdje u svijetu postoji granica do koje je nešto prekršaj, a iznad koje je kazneno djelo
u woke raspaloj kaliforniji je, kao što je beva pokazao, ta granica niža nego u tvrdo patriotskom teksasu



Ma kakvi cisto me zanimalo pa san pita jerbo mi je bilo malo nerealno.
Inace je taj komentar s jednog clanka s beha portala.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5814 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 08/10/2024 : 20:45:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

apsolutno se slažem
nevjerojatan lik
i kod nas ima poklonika koliko hoćeš
sreća je, barem tako mislim, da ima svoj plafon



Ostario je i to se vidi, a nije više ni toliko šokantan kao prije 8 godina. Tome je i sam dijelom kriv, normalizirajući svoj tipičan način konverzacije koji uključuje gomilu uvreda. Sad kad to više nije toliko neobično, ni efekt nije isti kao prije. Trump više nije jedini koji "priča kako jest".

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1779 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 08/10/2024 : 21:01:42  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
bojim se da wintermute ne ostane bez reci sada

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.
Go to Top of Page
Page: of 64  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000