forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Čarobna knjiga najavljuje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 369

alexts
Advanced Member



Serbia
7729 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 08/10/2024 : 10:34:56  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Prvo se pojavljuju dve tajne grupacije - "oni koji više ne kupuju stripove redovno" i "oni koji kupuju redovno ali od drugih izdavača".

Ne zna se ko je u njima, izuzev za ovu drugu, da je matori paraliticar u njoj.

Sad se pojavljuju i neki koji muljaju sa kafom.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1872 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 08/10/2024 : 10:45:45  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
odlicna analiza!

realno nema ovde nikakvog veselja.. koliko cuda bi ck mogla napraviti a nece

sveukupno pitanje je ipak da li bi mi stripasi bolje prosli bez njih
(ipak su i iskoristili svoje misice za neke vazne stvari)

(sto se tice mene, lako je "ne kupovati redovno" kad me toliki procenat njihovog kataloga ne zanima, pri kraju dw "prvog perioda" je pocelo tako da bude ali sam ipak uzimao dosta stvari koje su me "polu-zanimalo" (dw marvel recimo) )

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.

Edited by - matori paraliticar on 08/10/2024 10:49:21
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1726 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 08/10/2024 : 11:16:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
Znači točan naziv priče bi bio:
Uže za vješanje čovjeka koje je korišteno u vješanju čovjeka te se to isto uže nakon vješanja čovjeka prodavalo za veliku lovu jer se vjerovalo da donosi sreću onome tko ga kupi za veliku lovu.


Naslov cijelog albuma bi bio:
Uže za vješanje čovjeka koje je korišteno u vješanju čovjeka te se to isto uže nakon vješanja čovjeka prodavalo za veliku lovu jer se vjerovalo da donosi sreću onome tko ga kupi za veliku lovu i druge priče!


Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

MF Doom
Starting Member



91 Posts

Member since 23/04/2024

Posted - 08/10/2024 : 11:18:38  Show Profile Show Extended Profile  Send MF Doom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar


sveukupno pitanje je ipak da li bi mi stripasi bolje prosli bez njih



Za ČK je po meni najbolje napraviti paralelu sa Forma Ideale nameštajem. To je povoljan nameštaj jako velikog asortimana za široke narodne mase koji pokušava da po kvalitetu i dizajnu parira samo onoliko koliko mu neizlaženje iz budžeta dozvoljava na opšte zadovoljstvo kupaca koji bi da opreme stan sa što manje para. I to je niša u kojoj ČK posluje.

Da li bi stripaši dobro prošli bez njih je dobro pitanje. Lično bih bio zadovoljan kad bi izgubili DC licencu (ne zato što sam zloban, već) jer bi je se možda latio neko ko bi to izdavao kako dolikuje. Ovde najviše mislim na format, kvalitet i nadao bih se možda i nekom kontinuitetu serijala. Ali postavlja se pitanje da li mi uopšte imamo tržište za tako nešto?

Da li bi bolje prošli bez njih - mislim da ne. Iako lično nisam njihova redovna klijentela (ne zbog nekog bojkota, već mi njihova ponuda nije interesantna) mislim da su se prilagodili potrebama tržišta a kakvo tržište takav i izdavač. Mogli su oni možda kao Stalker i Najkula da pokušaju da kreiraju svoje tržište, ali to je mnogo duži i teži put i ići linijom manjeg otpora je legitiman potez.

I ako uzmemo u obzir da Forma Ideale ima veći obrt novca nego neki uvoznik italijanskog dizajnerskog nameštaja, onda je verovatno slična situacija i sa stripovima, ako ne i gora.

Tako da ostaje da ko hoće jeftino štivo za čitanje ima tu opciju, a ko bi opet kvalitetan stilski nameštaj mora da nađe varijantu za uvoz od preko. I to je to.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7729 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 08/10/2024 : 11:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
ČK se zamlaćuje sa savremenim DC/Marvel naslovima, propuštajući priliku da objavi mnogo sjajnih starijih propuštenih stvari. Krenuli su bili sa poznatijim naslovima, da bi ih vrlo brzo zanemarili i orijentisali se na tekuću produkciju, koju (valjda) misle da prodaju mlađim čitaocima, ne računajući na starije stripofile dovoljno u tom segmentu.

Ali, kako vidim da ostali izdavači izdaju Marvel traljavo ili nikako (koji, za razliku od DC-ja dopušta da više izdavača na ovim prostorima izdaju njihove stripove), pomislim da kad bi ČK izgubila licencu na ova dva najveća američka izdavača, ne bi se dobilo ništa, a izgubilo ipak nešto.
Go to Top of Page

blueberry9
New Member

224 Posts

Member since 14/11/2016

Posted - 08/10/2024 : 12:06:15  Show Profile Show Extended Profile  Send blueberry9 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MF Doom

quote:
Originally posted by matori paraliticar


sveukupno pitanje je ipak da li bi mi stripasi bolje prosli bez njih



Za ČK je po meni najbolje napraviti paralelu sa Forma Ideale nameštajem. To je povoljan nameštaj jako velikog asortimana za široke narodne mase koji pokušava da po kvalitetu i dizajnu parira samo onoliko koliko mu neizlaženje iz budžeta dozvoljava na opšte zadovoljstvo kupaca koji bi da opreme stan sa što manje para. I to je niša u kojoj ČK posluje.

Da li bi stripaši dobro prošli bez njih je dobro pitanje. Lično bih bio zadovoljan kad bi izgubili DC licencu (ne zato što sam zloban, već) jer bi je se možda latio neko ko bi to izdavao kako dolikuje. Ovde najviše mislim na format, kvalitet i nadao bih se možda i nekom kontinuitetu serijala. Ali postavlja se pitanje da li mi uopšte imamo tržište za tako nešto?

Da li bi bolje prošli bez njih - mislim da ne. Iako lično nisam njihova redovna klijentela (ne zbog nekog bojkota, već mi njihova ponuda nije interesantna) mislim da su se prilagodili potrebama tržišta a kakvo tržište takav i izdavač. Mogli su oni možda kao Stalker i Najkula da pokušaju da kreiraju svoje tržište, ali to je mnogo duži i teži put i ići linijom manjeg otpora je legitiman potez.

I ako uzmemo u obzir da Forma Ideale ima veći obrt novca nego neki uvoznik italijanskog dizajnerskog nameštaja, onda je verovatno slična situacija i sa stripovima, ako ne i gora.

Tako da ostaje da ko hoće jeftino štivo za čitanje ima tu opciju, a ko bi opet kvalitetan stilski nameštaj mora da nađe varijantu za uvoz od preko. I to je to.



Skroz dobra paralela, narocito nakon sto je opstepoznato da je Forma Ideale zabranila distribuciju IKEA namestaja.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1872 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 08/10/2024 : 12:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Bravo za Formu Ideale!!!!

I posle kazu forumi su bacanje vremena.. kad bi inace cuo za tu firmu da nisam ovde...

Najveci bravo naravno MF Doomu sto se potrudio da to sve ovako lepo opise, hvala!

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.

Edited by - matori paraliticar on 08/10/2024 12:19:33
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40102 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 08/10/2024 : 13:58:15  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Zvali me za Forma Ideale par puta za neku od menadzerskih pozicija, odbio sam svaki put i razgovor. :) Nije slucajno.

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7729 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 08/10/2024 : 14:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Zvali me za Forma Ideale par puta za neku od menadzerskih pozicija, odbio sam svaki put i razgovor. :) Nije slucajno.



Beži, posle moraš da upadaš u Ikeu i da im pretiš, šta će ti to u životu?
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2346 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 19/10/2024 : 22:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
Koje epizode Spiroua su u 6.integralu?
Go to Top of Page
Page: of 369 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.61 seconds. Snitz Forums 2000